cera mieszana - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-08-31, 10:17   #1
wmagda
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 95

cera mieszana


mam cerę mieszaną. nie mogę używać kosmetyków do cery mieszanej i tłustej, gdyż zbytnio wysuszają skórę. po ich stosowaniu mam ściągniętą skórę i przesuszoną w okolicy nosa i czoła. używam więc kosmetyków do cery normalnej. ostatnio zauważyłam, że mam coraż bardziej "świecącą" twarz. już nie wiem, jakich kremów powinnam używać: do cery mieszanej, które powodują uczucie ściągnięcia skóry, czy też do cery normalnej, które wzmagają produkcję łoju. tak źle i tak niedobrze. proszę o fachową poradę
wmagda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-31, 10:27   #2
malinka23
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 264
Re: cera mieszana

Magda napisał(a):
> mam cerę mieszaną. nie mogę używać kosmetyków do cery mieszanej i tłustej, gdyż zbytnio wysuszają skórę. po ich stosowaniu mam ściągniętą skórę i przesuszoną w okolicy nosa i czoła. używam więc kosmetyków do cery normalnej. ostatnio zauważyłam, że mam coraż bardziej "świecącą" twarz. już nie wiem, jakich kremów powinnam używać: do cery mieszanej, które powodują uczucie ściągnięcia skóry, czy też do cery normalnej, które wzmagają produkcję łoju. tak źle i tak niedobrze. proszę o fachową poradę

Nie jestem kosmetyczka ale moim zdaniem jesli masz cere mieszana to przede wszystkim odstaw kosmetyki do seru tlustej a mozesz stosowac te do cery mieszanej. Byc moze stosujac kosmetyki do cery tlustej lu skupiajac sie bardzo na matowieniu blyszczacej skory przesuszylas ja sobie , a teraz wytwarza ona sebum ze zwiekszona aktywnoscia. Jezeli kosmetyki do cery mieszanej powoduja u Ciebie sciagniecie skory, byc moze masz cere mieszana w kierunku suchej, wiec powinnas ja oprocz regulowania sebum w strefie T , porzadnie nawilzac kremem nawilzajacym i maseczka.
Pozdrawiam
Malinka
malinka23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-31, 10:58   #3
SKARABEUSZEK
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 45
Re: cera mieszana

Kiedyś miałam cerę tłustą i dużo mniejszy problem z jej pielęgnacją, tyle, że zbyt agresywne kosmetyki mi ją przesuszyły i teraz mam mieszaną ze znacznie odwodnionymi policzkami i przesuszoną okolicą ust i nosa. Radzę sobie z tym tak:
1. twarz myję żelem do cery suchej i wrażliwej (aktualnie Nivea mimo, że początkowo nie bardzo mi odpowiadał) bo żel do cery normalnej i mieszanej okazał się zbyt wysuszający
2. mam 2 rodzaje toników: antybakteryjny Czysta Cera do przecierania czoła, nosa i brody (na noc) i Tonik łagodzący z różą do cery suchej i warażliwej na policzki oraz na dzień na całą twarz
3. kremu na dzień nie używam bo nie umiem jakoś mało komfortowo się z takowym czuję
4. na noc daję krem nawilżający (polecam Vichy Thermal Fix 2 - jest rewelacyjny, skóra przestała mi się łuszczyć już po pierwszym użyciu. Jest drogi ale ja używam próbek bo dopiero we wrześniu planuję zakup całego opakowania). Używam też innych kremów nawilżających oraz zwykłej NIVEI bo efekt daje zadowalający
5. Poza tym 2 do 3 razy w tygodniu stosuję peeling z serii Planet Spa z białą herbatą Avonu do cery normalnej, jest delikatny a dobrze oczyszcza i nie podrażnia tak moich policzków jak peelingi antybakteryjne. Co jakiś czas robię sobie maseczkę oczyszczającą do cery tłustej np. Oriflame, no i maseczki nawilżające Eris, Avon
Zaczęłam używać łagodniejszych kosmetykow dzięki czemu moja twarz sobie odpoczęła, tak się nie przetłuszcza i nie jest taka okrutnie ściągnięta i łuszcząca się Spróbuj
SKARABEUSZEK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-31, 11:31   #4
wmagda
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 95
Re: cera mieszana

dzięki! widzę, że nie jestem pierwszą ofiarą kosmetyków antybakteryjnych. też stosuję partiami kosmetyki do cery tłustej i nawilżające. największym problemem jest dla mnie dobranie kremu. na dzień stosuję nawilżający żel, na noc krem regenerujący. hmm, chyba jeszcze poeksperymentuję.
papa
wmagda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-31, 11:46   #5
SKARABEUSZEK
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 45
Re: cera mieszana

Jak już pisałam kremu na dzień nie stosuję ale obiecałam sobie, że od jesieni zacznę i będzie to Ganier Komfort suchej skóry chyba się nazywa (taki żółty w każdym bądź razie). Kosmetyki Garniera bardzo mi przypasowały dlatego z tym kremem wiążę duże nadzieje. Ktoś m kiedyś powiedział, że jest gęsty i nadaje się na chłodne dni więc mam nadzieję, że faktycznie sobie poradzi bo nie chce nawet myśleć co będzie z moimi policzkami zimą. Tylko czy krem nie powinnien być bardziej natłuszczający zamiast nawilżający na zimne dni? I czy ktoś wie czy ten wyżej wymieniony na zimę się nadaje? Pozdrawiam
SKARABEUSZEK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-31, 12:11   #6
Joey
Zakorzenienie
 
Avatar Joey
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 3 390
Re: cera mieszana

Kiedyś miałam problemy z cerą (całe czoło w krosteczkach) właśnie dlatego, że używałam kosmetykow do cery mieszanej i tłustej. Byłam przekonana ze mam cere mieszaną, co było błędem, bo kiedy wykonałam kilka prostych testów (na wizażu i jeszcze na tylkodlaciebie.pl) to okazało się ze mam cerę normalną! Przerzuciłam się więc na kosmetyki do cery normalnej i mieszanej i teraz mam bardzo ładną cerę Polecam krem na dzien Nivea do cery normalnej i mieszanej - jest świetny Oprócz tego duzo firm ma w swojej ofercie kosmetyki co cery normalnej i mieszanej, radzę ci zacząć uzywać ich zamiast tych do mieszanej i tłustej, bo zawsze moze sie okazać ze jednak masz normalną cerę tak jak ja. Nie uzywaj do samej normalnej ale własnie do normalnej i mieszanej. Moze wtedy swieciła sie twarz tylko dlatego ze był to jakiś badziewny krem
Joey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:52.