Ostatnio obejrzane filmy - Strona 56 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2007-02-19, 10:37   #1651
Nierika
Zadomowienie
 
Avatar Nierika
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 1 865
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy

Cytat:
Napisane przez Lalik Pokaż wiadomość
taka slaba recenzja i taka wysoka ocena?
Bo to (chyba) ma byc "minus 10".
__________________


Nie kąp się na plaży niestrzeżonej. Nikt nie zauważy twojego utonięcia.
Nierika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-19, 10:52   #1652
Lalik
Zadomowienie
 
Avatar Lalik
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 172
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy

Cytat:
Napisane przez Nierika Pokaż wiadomość
Bo to (chyba) ma byc "minus 10".
fakt, nie zauwazylam minusa
__________________
Nie jestem leniwa. Mam zawyżone wymagania motywacyjne.

Lalik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-19, 10:55   #1653
nebraska
Zakorzenienie
 
Avatar nebraska
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: cozy place
Wiadomości: 4 996
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy

Tak, minus 10
__________________
Pielęgnujmy przypadkową życzliwość i piękne czyny pozbawione sensu.


Fragrantica








nebraska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-19, 11:29   #1654
sportsmenka86
Wtajemniczenie
 
Avatar sportsmenka86
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dublin-Ireland
Wiadomości: 2 713
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy

Wczoraj:
"Memento": Jakiś stary film z 2000r. Bohater w wyniku wypadku traci tzw. pamięć krótkotrwałą, czyli rzecz biorąc zapomina o tym co robił przed chwilą. Ma przy sobie zawsze notatki, długopis i zdjęcia, a także tatuaże na ciele - to wszystko zastępuje kiepską pamięć. Żyje po to, by zemścić się za śmierć ukochanej żony. Niby to dramat, a tam jest krew, strzelanina... Oceniam 6 na 10.

"Mgła". To lekki horror. Miejsce akcji - śliczne miasteczko na wysepce pełne turystów. Miasto odwiedzają trupy marynarze z 1870r. chyba... Swą obecność w postaci mgły nieźle terroryzują... Oceniam 7/10
__________________

Nie mam żadnych rasowych, kastowych czy religijnych uprzedzeń. Jedyne co mnie obchodzi, to czy dana jednostka jest istotą ludzką i to mi wystarczy. Gorsza już być nie może.




Po co mi suwaczki? Miłość nie jest na pokaz. Do miłości trzeba dwojga, a nie Internetu.



sportsmenka86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-19, 11:50   #1655
2016070150903
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 18 424
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy

Cytat:
Napisane przez sportsmenka86 Pokaż wiadomość
"Mgła". To lekki horror. Miejsce akcji - śliczne miasteczko na wysepce pełne turystów. Miasto odwiedzają trupy marynarze z 1870r. chyba... Swą obecność w postaci mgły nieźle terroryzują... Oceniam 7/10
oglądałam [jeśli chodzi o nowszą wersję]- strasznie nudny. dałabym 3/10.
2016070150903 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-19, 12:05   #1656
sportsmenka86
Wtajemniczenie
 
Avatar sportsmenka86
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dublin-Ireland
Wiadomości: 2 713
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy

Cytat:
Napisane przez Umbra Pokaż wiadomość
oglądałam [jeśli chodzi o nowszą wersję]- strasznie nudny. dałabym 3/10.
Może wysoko oceniłam ze względu na przystojnego bohatera?
__________________

Nie mam żadnych rasowych, kastowych czy religijnych uprzedzeń. Jedyne co mnie obchodzi, to czy dana jednostka jest istotą ludzką i to mi wystarczy. Gorsza już być nie może.




Po co mi suwaczki? Miłość nie jest na pokaz. Do miłości trzeba dwojga, a nie Internetu.



sportsmenka86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-19, 12:16   #1657
2016070150903
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 18 424
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy

Cytat:
Napisane przez sportsmenka86 Pokaż wiadomość
Może wysoko oceniłam ze względu na przystojnego bohatera?
jakby nie patrzeć- to faktycznie jedna z niewielu zalet tego filmu.
2016070150903 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-02-19, 15:19   #1658
Petit_Papillon
luckygirl
 
Avatar Petit_Papillon
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 20 617
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy

Tak apropo Rysia to widzę,że bardziej cieszy się antypatią niż sympatią.Jak to dobrze,że nie poszłam na niego do kina
__________________
10.11.2004

14.07.2014
16.07.2016




Petit_Papillon jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-19, 15:21   #1659
tripka
Wtajemniczenie
 
Avatar tripka
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 2 404
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy

w sobote patrzałam na TVN na "Jestem Sam"-bardzo mi się film podobał
__________________
Co mnie nie zabije,to mnie wzmocni...
tripka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-19, 15:33   #1660
paula007
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 21 088
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy

Zaduszki
http://www.filmweb.pl/Zaduszki+1961+...,Film,id=11912

Małe miasteczko z pogranicza jawy i snu, początek listopada (Święto zmarłych), dwoje młodych ludzi w lekko zaniedbanym hoteliku, chcących przeżyć zbliżenie fizyczne. W tym momencie powracają jednak wspomnienia o utraconych kochankach, o tragicznych czasach wojny. Mamy tu typowy dla Konwickiego rozrachunek z przeszłością, która nie pozwala ludziom odnaleźć miejsca we współczesnym świecie.
Pojawiają się więc liczne znaki, wręcz symbole - przejeżdżający pociąg, odgłos samolotu, wiecznie powracający motyw "Jesiennych róż". Z tymi symbolami Konwicki chyba trochę przesadził. Czasem oszczędność i ascetyczność (jak w "Ostatnim dniu lata") bardziej popłaca.
Ale o ile w "Ostatnim dniu lata" motyw przeszłości został tylko lekko zasugerowany, tutaj cały film do niego nawiązuje. Jest to lekko męczące dla współczesnego odbiorcy, któremu właściwie trudno zrozumieć postępowanie głównych bohaterów. Nas to już raczej nie dotyczy - przesłania filmu nie można więc uznać za ponadczasowe.
Film oceniłabym niżej, gdyby nie ożywienie, jakie do filmu wprowadziła postać starego Żyda Goldapfela (w tej roli znakomity Włodzimierz Boruński - rola drugoplanowa, ale genialna!!!). Ten człowiek też żyje przeszłością, nie może się od niej oderwać. Jednocześnie wzrusza swoją samotnością i ogromną potrzebą kontaktu z drugim człowiekiem.

7/10


Wszystko gra
http://wszystko.gra.filmweb.pl/

Uwielbiam komedie Woody'ego Allena, toteż trochę się przestraszyłam tego filmu. Allen i dramat połączony z thrillerem - co to będzie? Muszę jednak przyznać, że było całkiem dobrze. Ale właściwie szkoda, że tylko dobrze, bo dałoby się chyba zrobić z tego coś wręcz rewelacyjnego.
Sam początek filmu jest całkiem zgrabny, zwłaszcza pierwsza scena z tą piłeczką tenisową - jakby już zapowiadający leitmotiv filmu. Później zapowiadany thriller przeradza nam się zwykły film obyczajowy z wręcz melodramatycznym wątkiem obfitym w schematy. I motyw ciąży - jeśli przez ponad pół filmu ciągle wspomina się o tym, że żona bohatera nie może zajść w ciąże, to jasnym się staje, że zajdzie w nią kochanka Na początku da się to wytrzymać, ale potem się zastanawiamy, czy aby na pewno oglądamy ten zapowiadany film Allena. W końcu, pół godziny przed końcem, okazuje się, że jednak to ten film. Tempo akcji wzrasta niemiłosiernie, nawet serce zaczyna walić. Gdyby cały film utrzymany był w takim klimacie - wyszłoby rewelacyjne dzieło.
Na końcu pojawia się pytanie, co chce nam przekazać Woody? Oczywiście oprócz tego, że pieniądze żądzą światem. Sens nie jest specjalnie zamaskowany - granica między łutem szczęścia a pechem jest zatarta. Raz piłka spadnie przed siatką, a raz tuż za nią.

7/10
__________________



paula007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-19, 15:52   #1661
Arania
Raczkowanie
 
Avatar Arania
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Pollandia
Wiadomości: 54
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy

Cytat:
Napisane przez Impersona Pokaż wiadomość
Dziś poszłam na premierę "Rysia"...
Tylko, że rzeczywistość jest teraz inna
Poza tym w "Rysiu" "dowcipy" są naciągane i mocno upolitycznione, no i aktorzy jacyś tacy podstarzali za bardzo
__________________
Przyjdzie czas, że będziemy spożywanie zwierząt tak samo potępiali, jak dzisiaj potępiamy ludożerstwo, jedzenie nam podobnych. - Leonardo da Vinci
http://wegetarianizm.☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠
Arania jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-02-19, 15:57   #1662
cheer
Zakorzenienie
 
Avatar cheer
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 4 525
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy

Cytat:
Napisane przez sportsmenka86 Pokaż wiadomość
Wczoraj:
"Memento": Jakiś stary film z 2000r. Bohater w wyniku wypadku traci tzw. pamięć krótkotrwałą, czyli rzecz biorąc zapomina o tym co robił przed chwilą. Ma przy sobie zawsze notatki, długopis i zdjęcia, a także tatuaże na ciele - to wszystko zastępuje kiepską pamięć. Żyje po to, by zemścić się za śmierć ukochanej żony. Niby to dramat, a tam jest krew, strzelanina... Oceniam 6 na 10.
To dosyć niska ocena jak na bardzo dobry film
Ale rozumiem - de gustibus non disputandum est.

Paula, ja dałam Wszystko gra 9/10 Nie wiem czy oglądałaś Scoop, oba filmy bardzo mi siebie nawzajem przypominały, ale moja ocena jest wynikiem porównania tych filmów, stąd może nieco wysoka
__________________
Wymienię
cheer jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-19, 16:42   #1663
Impersona
Zakorzenienie
 
Avatar Impersona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 726
GG do Impersona
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy

Ostatnio oglądałam "Jestem Sam" podobnie jak tripka. Film typowo amerykański. Gra aktorska świetna, na prawdę, ale scenariusz moim zdaniem beznadziejny. Rozumiem, że film miał wzruszać i wzruszał owszem, miłość chorego Sama do córki była piękna, ale to oczywiste, że walka o córkę była walką z wiatrakami i opieki dostać nie powinien. Taka typowa amerykańska bajeczka. No ale gra aktorska, na prawdę bardzo dobra i głównie dla niej daję 5/10
Impersona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-19, 16:47   #1664
paula007
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 21 088
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy

Cytat:
Napisane przez cheer Pokaż wiadomość
Paula, ja dałam Wszystko gra 9/10 Nie wiem czy oglądałaś Scoop, oba filmy bardzo mi siebie nawzajem przypominały, ale moja ocena jest wynikiem porównania tych filmów, stąd może nieco wysoka
Nie, nie oglądałam. Ale rzeczywiście słyszałam, że jest słabszy.
Ja bym bardzo chciała dać temu filmowi wyższą ocenę, ale Woody sam się prosił. Ten motyw ciąży kompletnie mnie rozwalił. Przez pół filmu - dlaczego nie udaje nam się spłodzić dzidziusia? . To było jasne, że Chris w końcu spłodzi, ale z kim innym. Ale ostatnie pół godziny było za to genialne - taka rekompensata za półtorej godziny tego, czego nie oczekiwałam. Aż się spociłam
I ta muzyka operowa w tle była całkiem niezła, chociaż nie mam pojęcia, co Allen chciał przez to osiągnąć. Wprowadzenie w świat wyższych sfer? E, chyba nie.
Chyba wolałabym, zeby Allen wrócił do swoich nowojorskich komedii. Już nawet niech sobie tą Scarlett obsadzi (bo zagrała nieźle).
__________________



paula007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-19, 16:49   #1665
tripka
Wtajemniczenie
 
Avatar tripka
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 2 404
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy

Cytat:
Napisane przez Impersona Pokaż wiadomość
Ostatnio oglądałam "Jestem Sam" podobnie jak tripka. Film typowo amerykański. Gra aktorska świetna, na prawdę, ale scenariusz moim zdaniem beznadziejny. Rozumiem, że film miał wzruszać i wzruszał owszem, miłość chorego Sama do córki była piękna, ale to oczywiste, że walka o córkę była walką z wiatrakami i opieki dostać nie powinien. Taka typowa amerykańska bajeczka. No ale gra aktorska, na prawdę bardzo dobra i głównie dla niej daję 5/10
zgadzam się,można było się spodziewać zakończenia,ale gra aktorska świetna,zresztą Sean Penn dostał nominację do Oscara za nią
__________________
Co mnie nie zabije,to mnie wzmocni...
tripka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-19, 17:23   #1666
moniska
Zakorzenienie
 
Avatar moniska
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: kielce/łódź
Wiadomości: 4 828
GG do moniska
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy

Hi Way nuda. Strasznie się ciągnął ten film, nic ciekawego nie pokazali. W reklamach kilku sekundowych są świetni, ale nie w półtora godzinnym filmie. Jedyna scena która mi sie podobała to z matką i usypianiem to mnie naprawde rozśmieszyło. No i teksty: "deszczyk pada, słońce świeci, czarownica masło kleci" oraz "świnki do skrzynki, szczury do rury" Ogólnie nie polecam. 3/10
__________________
"Sto wiorst nie droga, sto rubli nie pieniądz, sto gram nie wódka."

To,
jak ja widzę świat
i jak go opisuję,
niekoniecznie pokrywa się z tym,
jak go widzą inni


Biorę życie na wesoło i biegam po ścianie jak zające po polanie



moniska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-19, 21:34   #1667
olcia/pchelka
Zadomowienie
 
Avatar olcia/pchelka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: woj. opolskie
Wiadomości: 1 525
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy

Ja ostatnio oglądałam "Dlaczego nie" i "Diabeł ubiera się u Prady" na dvd
Nasz polski film to taki sobie. własciwie powtórka z Tylko mnie kochaj. Ale każdy ma inny gust więc...
a Diabełka naprawdę polecam! Film i książkę
olcia/pchelka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-19, 23:33   #1668
Nikula5
Zadomowienie
 
Avatar Nikula5
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z zawieszenia między wirtualem a realem :)
Wiadomości: 1 284
GG do Nikula5
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy

Cytat:
Napisane przez moniska Pokaż wiadomość
Hi Way nuda. Strasznie się ciągnął ten film, nic ciekawego nie pokazali. W reklamach kilku sekundowych są świetni, ale nie w półtora godzinnym filmie. Jedyna scena która mi sie podobała to z matką i usypianiem to mnie naprawde rozśmieszyło. No i teksty: "deszczyk pada, słońce świeci, czarownica masło kleci" oraz "świnki do skrzynki, szczury do rury" Ogólnie nie polecam. 3/10
podpinam się ...zasnęłam na nim
Nikula5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-20, 09:13   #1669
cheer
Zakorzenienie
 
Avatar cheer
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 4 525
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy

Cytat:
Napisane przez paula007 Pokaż wiadomość
Ten motyw ciąży kompletnie mnie rozwalił. Przez pół filmu - dlaczego nie udaje nam się spłodzić dzidziusia? . To było jasne, że Chris w końcu spłodzi, ale z kim innym.
Hehe, na miejscu faceta aż bym sama spasowała przez takie jęczenie Ale w realnym świecie chyba często też tak bywa i przyznam, że tego nie rozumiem.
Scoop jest nieco podobny do Match Point, jakoś tak wizualnie, z tym, że jest lekką, zabawną komedią z nutką kryminalną
__________________
Wymienię
cheer jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-02-20, 13:53   #1670
mandelka
Rozeznanie
 
Avatar mandelka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Żywiec
Wiadomości: 549
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy

Cytat:
Napisane przez maryd Pokaż wiadomość

Ja byłam na Deja Vu i nawet mi się podobało. Nie nudziłam się. Ale jakiś super fajowy nie był. 8/10
też jestem po Deja Vu niewątpliwie najwiekszy plus dla filmu za Denzela fabuła mnie zaskoczyła, myslałam że to sensacja a to bardziej pod science-fiction podchodziło, skojarzyło mi sie z "Raportem mniejszosci" co jest oczywiscie na plus bo taka kategoria mi odpowiada. Ogólnie ciekawy ale maxa nie dostanie
8,5/10
__________________
= Wysokie obcasy wymyśliły kobiety, które były całowane w czoło =
mandelka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-20, 13:58   #1671
Petit_Papillon
luckygirl
 
Avatar Petit_Papillon
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 20 617
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy

Cytat:
Napisane przez olcia/pchelka Pokaż wiadomość
Ja ostatnio oglądałam "Dlaczego nie" i "Diabeł ubiera się u Prady" na dvd
Nasz polski film to taki sobie. własciwie powtórka z Tylko mnie kochaj. Ale każdy ma inny gust więc...
a Diabełka naprawdę polecam! Film i książkę

"Diabeł ubiera sie u Prady" mam już od dawna na płycie Ale jeszcze ani razu nie obejrzałam Więc czas najwyższy
__________________
10.11.2004

14.07.2014
16.07.2016




Petit_Papillon jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-20, 14:10   #1672
Kota
Zakorzenienie
 
Avatar Kota
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 8 947
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy

Wczoraj oglądnęłam sobie powtórnie "Święto przebiśniegu" czeski film z lat 80 tych, wg. Hrabala, znani czescy ówcześni aktorzy, malutkie miasteczko jesienią, dużo czeskiego humoru, trochę groteski, melancholi, uroczy klimat. Polecam- oczywiście dla lubiących takie kino.
Kota jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-20, 16:27   #1673
nika672
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 1 835
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy

''Pachnidlo'' ,''Diabeł ubiera sie u Prady'' i ''Step-up''

Każdy film w innym gatunku.Polecam.
Aczkolwiek ''Diabeł........'' najsłabszy, ale to moja ocena.
__________________

nika672 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-20, 19:20   #1674
Chatte96
Zadomowienie
 
Avatar Chatte96
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 345
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy

Ponownie CINEMA PARADISO - Wielkie Kino!!!
Chatte96 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-20, 20:02   #1675
Safira
Raczkowanie
 
Avatar Safira
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 480
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy

Cytat:
Napisane przez paula007 Pokaż wiadomość
Zaduszki
http://www.filmweb.pl/Zaduszki+1961+...,Film,id=11912

Małe miasteczko z pogranicza jawy i snu, początek listopada (Święto zmarłych), dwoje młodych ludzi w lekko zaniedbanym hoteliku, chcących przeżyć zbliżenie fizyczne. W tym momencie powracają jednak wspomnienia o utraconych kochankach, o tragicznych czasach wojny. Mamy tu typowy dla Konwickiego rozrachunek z przeszłością, która nie pozwala ludziom odnaleźć miejsca we współczesnym świecie.
Pojawiają się więc liczne znaki, wręcz symbole - przejeżdżający pociąg, odgłos samolotu, wiecznie powracający motyw "Jesiennych róż". Z tymi symbolami Konwicki chyba trochę przesadził. Czasem oszczędność i ascetyczność (jak w "Ostatnim dniu lata") bardziej popłaca.
Ale o ile w "Ostatnim dniu lata" motyw przeszłości został tylko lekko zasugerowany, tutaj cały film do niego nawiązuje. Jest to lekko męczące dla współczesnego odbiorcy, któremu właściwie trudno zrozumieć postępowanie głównych bohaterów. Nas to już raczej nie dotyczy - przesłania filmu nie można więc uznać za ponadczasowe.
Film oceniłabym niżej, gdyby nie ożywienie, jakie do filmu wprowadziła postać starego Żyda Goldapfela (w tej roli znakomity Włodzimierz Boruński - rola drugoplanowa, ale genialna!!!). Ten człowiek też żyje przeszłością, nie może się od niej oderwać. Jednocześnie wzrusza swoją samotnością i ogromną potrzebą kontaktu z drugim człowiekiem.

7/10


Wszystko gra
http://wszystko.gra.filmweb.pl/

Uwielbiam komedie Woody'ego Allena, toteż trochę się przestraszyłam tego filmu. Allen i dramat połączony z thrillerem - co to będzie? Muszę jednak przyznać, że było całkiem dobrze. Ale właściwie szkoda, że tylko dobrze, bo dałoby się chyba zrobić z tego coś wręcz rewelacyjnego.
Sam początek filmu jest całkiem zgrabny, zwłaszcza pierwsza scena z tą piłeczką tenisową - jakby już zapowiadający leitmotiv filmu. Później zapowiadany thriller przeradza nam się zwykły film obyczajowy z wręcz melodramatycznym wątkiem obfitym w schematy. I motyw ciąży - jeśli przez ponad pół filmu ciągle wspomina się o tym, że żona bohatera nie może zajść w ciąże, to jasnym się staje, że zajdzie w nią kochanka Na początku da się to wytrzymać, ale potem się zastanawiamy, czy aby na pewno oglądamy ten zapowiadany film Allena. W końcu, pół godziny przed końcem, okazuje się, że jednak to ten film. Tempo akcji wzrasta niemiłosiernie, nawet serce zaczyna walić. Gdyby cały film utrzymany był w takim klimacie - wyszłoby rewelacyjne dzieło.
Na końcu pojawia się pytanie, co chce nam przekazać Woody? Oczywiście oprócz tego, że pieniądze żądzą światem. Sens nie jest specjalnie zamaskowany - granica między łutem szczęścia a pechem jest zatarta. Raz piłka spadnie przed siatką, a raz tuż za nią.

7/10
Wszystko gra dla mnie rewelacyjny - dla mnie nawet 9
__________________
"Mężczyźni wolą kobiety ładne niż mądre, ponieważ łatwiej im przychodzi patrzenie niż myślenie"

Safira jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-20, 20:08   #1676
Safira
Raczkowanie
 
Avatar Safira
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 480
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy

Cytat:
Napisane przez nika672 Pokaż wiadomość
''Pachnidlo'' ,''Diabeł ubiera sie u Prady'' i ''Step-up''

Każdy film w innym gatunku.Polecam.
Aczkolwiek ''Diabeł........'' najsłabszy, ale to moja ocena.
Wszystkie oglądałam w kinie i najmniej podobało mi się Pachnidło, Diabeł bardzo fajny, Step up - dla mnie taki "młodzieżowy" - bardzo fajna muzyka, fajny chłopak ;-) mam na płycie i czasem sobie oglądam

Film jaki gorąco polecam to Przyjaciele (oryginalny tytuł "The last kiss"...tak, tak...takie tłumaczenie), śwetny o życiu, związkach, wyborach dobrych - złych, pochopnych...przemyślanyc h, świetna muzyka...dla każdego kto czasami sam zadaje sobie pytania dotyczące codziennych spraw, uczuć relacji damsko - męskich...

A ostatnio czyli wczoraj byłam w kinie na Królowej - niezłe aczkolwiek bez rewelacji, film tak na prawdę o niczym, dla wielbicieli monarchii...
__________________
"Mężczyźni wolą kobiety ładne niż mądre, ponieważ łatwiej im przychodzi patrzenie niż myślenie"

Safira jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-20, 20:37   #1677
paula007
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 21 088
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy

Cytat:
Napisane przez Safira Pokaż wiadomość
Wszystko gra dla mnie rewelacyjny - dla mnie nawet 9
Nie, nie. Nie był rewelacyjny. Po prostu dobry.
Ale oczywiście szanuję Twoje zdanie

Cytat:
Napisane przez Chatte96 Pokaż wiadomość
Ponownie CINEMA PARADISO - Wielkie Kino!!!
Cudowny film. Widziałam go tylko raz, ale będę jeszcze do niego wracać. I ta muzyka Ennio Morricone - coś wspaniałego.
__________________



paula007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-21, 09:01   #1678
lila12
Zadomowienie
 
Avatar lila12
 
Zarejestrowany: 2002-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 440
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy

"W pogoni za szczęściem" - cudowny, wzruszjący film; doskonała kreacja Willa Smitha.
"Little Miss Sunshine" - bardzo mi się podobał - niesamowita rola dziewczynki, która wraz z rodziną jedzie na wybowy miss - film o trochę dziwnej rodzince
"Przyjaciele (Last kiss)" - nie ma nic wspólnego z serialem TV. Opowiada o prawdziwym życiu... często bolesnym. Cudowna muzyka. Klimat "Garden State".
To z ostatnio obejrzanych. Natomiast film, który wywarł na mnie niesamowite wrażenie, na którym płaczę za każdym razem i zawsze do niego wracam to "Co się wydarzyło w Madison County" Clinta Eastwooda. Fenomen!
lila12 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-21, 09:13   #1679
kate1991
Wtajemniczenie
 
Avatar kate1991
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 2 342
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy

Nareszcie obejrzałam do końa Niebiańską plażę. Zawsze coś mi przeszkadzało, za późna pora, albo dużo nauki. Film mi się podobał, nawet rola Leonardo, za którym nie przepadam. Najładniejsze w filmie są te widoki-plaża cudna . Ścieżkę dźwiękową też lubię, szczególnie tę piosenkę kiedy wchodzą na plażę po az pierwszy . Tylko nie mogłam patrzeż na tych ludzi pogryzionych przez rekiny- nienawidzę widoku krwi. 8/10
kate1991 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-21, 09:19   #1680
moniska
Zakorzenienie
 
Avatar moniska
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: kielce/łódź
Wiadomości: 4 828
GG do moniska
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy

Wesele Nawet niezły. Choć tak naprawde mało mnie rozbawił, nie wzruszył. Ale za to mocno przeraził bo niestety takie rzeczy sa możliwe choc mnie sie w głowie nie mieści żeby sprzedac własna córkę za jakąś blache! Dla tych co potrzeba i co najmniej zawinili w sumie i w grucie rzeczy na przyszłośc dobrze się skonczyło . Wesele samo w sobie mało relane (odstrzelony kciuk, obita morda i nikt się nie zainteresował?). Film poraz kolejny pokazuje, że pieniądze to nie wszystko i panem świata się dzieki nimi nie zostanie. Dobra gra Arkadiusza Jukubika 7/10
__________________
"Sto wiorst nie droga, sto rubli nie pieniądz, sto gram nie wódka."

To,
jak ja widzę świat
i jak go opisuję,
niekoniecznie pokrywa się z tym,
jak go widzą inni


Biorę życie na wesoło i biegam po ścianie jak zające po polanie



moniska jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:29.