Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część V - Strona 67 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2021-06-15, 09:42   #1981
malgo96
Zadomowienie
 
Avatar malgo96
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 1 339
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część V

Świetnie wyglądasz w tej sukience

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
malgo96 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-06-15, 12:57   #1982
Pani_Robot
Śnięta Mucha
 
Avatar Pani_Robot
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Z dziury
Wiadomości: 10 797
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część V

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Kombinezon i zielone szorty chyba trochę zbyt miękkie i lejące, a co do reszty uważam tak samo, jak napisałaś. Czarna kiecka super, skąd ona jest?
Sinsay, mają jeszcze pistację i brudny róż.
__________________
Everyone you meet is fighting a battle inside you know nothing about
Be kind. Always

Wyzwanie Czytelnicze 25 / 34 (26)
Wyzwanie Filmowe
5 / 100
100 książek w 2023 92 / 55

Pani_Robot jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-06-15, 12:59   #1983
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 18 061
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część V

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Kombinezon i zielone szorty chyba trochę zbyt miękkie i lejące, a co do reszty uważam tak samo, jak napisałaś. Czarna kiecka super, skąd ona jest?
Zgadzam się.
Sukienka bardzo fajna.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-06-15, 19:36   #1984
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część V

Cytat:
Napisane przez Pani_Robot Pokaż wiadomość
Sinsay, mają jeszcze pistację i brudny róż.
Dzięki Ładnie wygląda w czerni, w tych pozostałych kolorach widać, że to elastyczna dzianina i niezbyt mi się efekt podoba. Ale czarny też lipa w moim przypadku. No trudno.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-06-16, 13:44   #1985
melisanda
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 279
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część V

Hej, mogłabym dołączyć do wątku i poprosić o pomoc w określeniu typu sylwetki i typu kolorystycznego? Czy mogłabym dodać zdjęcia tak, żeby nie były widoczne publicznie?
melisanda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-06-16, 14:14   #1986
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część V

Cytat:
Napisane przez melisanda Pokaż wiadomość
Hej, mogłabym dołączyć do wątku i poprosić o pomoc w określeniu typu sylwetki i typu kolorystycznego? Czy mogłabym dodać zdjęcia tak, żeby nie były widoczne publicznie?
Poproś o zgodę do dołączenie do albumu na Pintereście.
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-06-16, 14:15   #1987
melisanda
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 279
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część V

[1=7b876ccefd4157b39b86852 d237c1fcdcf44b9c3_6485007 1d5e54;88761465]Poproś o zgodę do dołączenie do albumu na Pintereście.[/QUOTE]

Dziękuję, ale do kogo mogę napisać pw w tej sprawie?
melisanda jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-06-16, 14:40   #1988
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część V

Cytat:
Napisane przez melisanda Pokaż wiadomość
Dziękuję, ale do kogo mogę napisać pw w tej sprawie?
Do którejś z nas tj udzielających się na ostatnich stronach wątku. Potrzebujesz konta na Pinterescie, podajesz w privie Twoją nazwę użytkownika tego konta albo jeszcze lepiej linka do tego konta, potem dostaniesz na nie zaproszenie do współtworzenia ukrytej tablicy na Pintereście.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-06-16, 18:04   #1989
melisanda
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 279
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część V

Dziękuję za dodanie!

Przesłałam kilka zdjęć, w tym zdjęcie sylwetki, niestety zrobione telefonem z ręki, więc nie wiem, czy nie wyszło zdeformowane. Oprócz tego zdjęcie z makijażem, w sukience, która moim zdaniem mi pasuje oraz stroju bardziej casual. Ogólnie wydaje mi się, że ogarniam, co mi się podoba, ale często czuję się jakoś tak za mało odpicowana :P Chętnie przyjmę opinie co do moich wyborów ciuchowych Myślałam nad dodaniem jakiejś biżuterii, może potem podeślę swoje typy.

Lubię kolor biały, malinową czerwień, granat, czerń, butelkowy zielony i brudny róż. Z krojów uwielbiam wąskie spodnie, najlepiej rurki, innych nie znoszę, źle w nich wyglądam. Nie chciałabym z nich rezygnować i mam nadzieję, że zawsze będą w sklepach.

Poza tym mam 160 cm, ważę około 52 kg, wydaje mi się, że jestem SG, a kolorystycznie chłodnym, stłumionym latem. Z sylwetki jestem wyraźną gruszką, mam szerokie biodra, mimo niskiego wzrostu noszę obuwie nawet 38,5, czyli dość duże, mam też bardzo długie palce u rąk, co też nie pasuje do mojej niskiej sylwetki, wolałabym mieć drobne dłonie.

Edytowane przez melisanda
Czas edycji: 2021-06-16 o 18:35
melisanda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-06-16, 19:46   #1990
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część V

Cytat:
Napisane przez melisanda Pokaż wiadomość
Dziękuję za dodanie!

Przesłałam kilka zdjęć, w tym zdjęcie sylwetki, niestety zrobione telefonem z ręki, więc nie wiem, czy nie wyszło zdeformowane. Oprócz tego zdjęcie z makijażem, w sukience, która moim zdaniem mi pasuje oraz stroju bardziej casual. Ogólnie wydaje mi się, że ogarniam, co mi się podoba, ale często czuję się jakoś tak za mało odpicowana :P Chętnie przyjmę opinie co do moich wyborów ciuchowych Myślałam nad dodaniem jakiejś biżuterii, może potem podeślę swoje typy.

Lubię kolor biały, malinową czerwień, granat, czerń, butelkowy zielony i brudny róż. Z krojów uwielbiam wąskie spodnie, najlepiej rurki, innych nie znoszę, źle w nich wyglądam. Nie chciałabym z nich rezygnować i mam nadzieję, że zawsze będą w sklepach.

Poza tym mam 160 cm, ważę około 52 kg, wydaje mi się, że jestem SG, a kolorystycznie chłodnym, stłumionym latem. Z sylwetki jestem wyraźną gruszką, mam szerokie biodra, mimo niskiego wzrostu noszę obuwie nawet 38,5, czyli dość duże, mam też bardzo długie palce u rąk, co też nie pasuje do mojej niskiej sylwetki, wolałabym mieć drobne dłonie.
Najpierw przychodzą mi do głowy FG i SG.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-06-16, 20:22   #1991
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część V

Cytat:
Napisane przez melisanda Pokaż wiadomość
Dziękuję za dodanie!

Przesłałam kilka zdjęć, w tym zdjęcie sylwetki, niestety zrobione telefonem z ręki, więc nie wiem, czy nie wyszło zdeformowane. Oprócz tego zdjęcie z makijażem, w sukience, która moim zdaniem mi pasuje oraz stroju bardziej casual. Ogólnie wydaje mi się, że ogarniam, co mi się podoba, ale często czuję się jakoś tak za mało odpicowana :P Chętnie przyjmę opinie co do moich wyborów ciuchowych Myślałam nad dodaniem jakiejś biżuterii, może potem podeślę swoje typy.

Lubię kolor biały, malinową czerwień, granat, czerń, butelkowy zielony i brudny róż. Z krojów uwielbiam wąskie spodnie, najlepiej rurki, innych nie znoszę, źle w nich wyglądam. Nie chciałabym z nich rezygnować i mam nadzieję, że zawsze będą w sklepach.

Poza tym mam 160 cm, ważę około 52 kg, wydaje mi się, że jestem SG, a kolorystycznie chłodnym, stłumionym latem. Z sylwetki jestem wyraźną gruszką, mam szerokie biodra, mimo niskiego wzrostu noszę obuwie nawet 38,5, czyli dość duże, mam też bardzo długie palce u rąk, co też nie pasuje do mojej niskiej sylwetki, wolałabym mieć drobne dłonie.
Soft Gamine i któryś stłumiony typ faktycznie jako pierwsze przychodzą mi do głowy.
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-06-16, 20:29   #1992
melisanda
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 279
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część V

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Najpierw przychodzą mi do głowy FG i SG.
Co różnicuje te dwa typy?

Ostatnio osoba, która wcześniej widziała mnie na zdjęciach, a potem zobaczyła na żywo, stwierdziła, że jestem sporo drobniejsza niż na fotach.

Dopiero widząc to zdjęcie sylwetki na kompie, a nie w telefonie, zorientowałam się, że w sumie nie widać na nim konturów ciała :P Postaram się wrzucić coś lepszego.

Edytowane przez melisanda
Czas edycji: 2021-06-17 o 07:42
melisanda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-06-17, 14:20   #1993
Pani_Robot
Śnięta Mucha
 
Avatar Pani_Robot
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Z dziury
Wiadomości: 10 797
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część V

No właśnie z tymi konturami było słabo, bo ciemna fotka.
Też pomyślałam o stłumionym typie

Zamówiłam mały wieszak do sypialni z dwoma półkami, spróbuję ułożyć na nim tematyczną kapsułę. Chwilowo mocno zmęczyły mnie kolory jesieni, pożadam neutrali.
__________________
Everyone you meet is fighting a battle inside you know nothing about
Be kind. Always

Wyzwanie Czytelnicze 25 / 34 (26)
Wyzwanie Filmowe
5 / 100
100 książek w 2023 92 / 55

Pani_Robot jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-06-17, 15:54   #1994
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część V

Cytat:
Napisane przez melisanda Pokaż wiadomość
Co różnicuje te dwa typy?

Ostatnio osoba, która wcześniej widziała mnie na zdjęciach, a potem zobaczyła na żywo, stwierdziła, że jestem sporo drobniejsza niż na fotach.

Dopiero widząc to zdjęcie sylwetki na kompie, a nie w telefonie, zorientowałam się, że w sumie nie widać na nim konturów ciała :P Postaram się wrzucić coś lepszego.
Na Reddicie była dyskusja na ten temat KLIK (zresztą jedna z wielu). Oczywiście nie zawsze jest łatwo przełożyć to na konkretne ciało.

Wrzuciłam 2 foty.

Te kolorowe spodnie to raczej w ramach eksperymentu, zwłaszcza zestawienie z botkami jest całkiem przypadkowe, ale chciałam czymś wypełnić kolaż, bo kolaż lepiej się ogląda niż pojedynczą fotę. To w sumie któreś już testowanie spodni z wzorami i albo nie jest to rzecz dla mnie albo/i cholernie ciężko je zestawić, żeby jakoś to wyglądało.

Drugi kolaż to kurtka w militarnym stylu. Pytanie czy nie za bardzo militarnym i czy nie wyglądam, jakbym się urwała ze szkoły wojskowej. Od jakiegoś czasu mam takie ciągoty, to w sumie moje klimaty nastoletnie, potem mi odbiło w stronę loczków i falbanek i całego tego yinu i chciałam się udelikatniać na siłę.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg bonaparte.jpg (92,6 KB, 20 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg blacky dress.jpg (155,4 KB, 19 załadowań)
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-06-17, 16:01   #1995
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część V

Cytat:
Napisane przez melisanda Pokaż wiadomość
Co różnicuje te dwa typy?

Ostatnio osoba, która wcześniej widziała mnie na zdjęciach, a potem zobaczyła na żywo, stwierdziła, że jestem sporo drobniejsza niż na fotach.

Dopiero widząc to zdjęcie sylwetki na kompie, a nie w telefonie, zorientowałam się, że w sumie nie widać na nim konturów ciała :P Postaram się wrzucić coś lepszego.
SG jest z przesunięciem z romantyczną (kobiecą) stronę, FG odwrotnie - w androgeniczną. SG ma zatem figurę klepsydry lub gruszki (yin), FG prostokąta lub rożka (yang).
Ogólnie typ sylwetki nacechowany yin to gruszka lub klepsydra, a typ nacechowany yang to prostokąt lub rożek (odwrócony trójkąt). Najbardziej istotny jest jednak typ budowy kośćca, bo to on będzie determinować typ, zaś sylwetka, rysy twarzy, itp., podtyp.
Kościec szeroki o stępionych krawędziach - grupa Natural
Kościec duży, kanciasty, wydłużony - Dramatic i Soft Dramatic
Kościec umiarkowany - grupa Classic
Kościec drobny, krótki, lekko ostry (kanciasty) - grupa Gamine
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-06-17, 17:46   #1996
melisanda
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 279
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część V

[1=7b876ccefd4157b39b86852 d237c1fcdcf44b9c3_6485007 1d5e54;88763402]SG jest z przesunięciem z romantyczną (kobiecą) stronę, FG odwrotnie - w androgeniczną. SG ma zatem figurę klepsydry lub gruszki (yin), FG prostokąta lub rożka (yang).
Ogólnie typ sylwetki nacechowany yin to gruszka lub klepsydra, a typ nacechowany yang to prostokąt lub rożek (odwrócony trójkąt). Najbardziej istotny jest jednak typ budowy kośćca, bo to on będzie determinować typ, zaś sylwetka, rysy twarzy, itp., podtyp.
Kościec szeroki o stępionych krawędziach - grupa Natural
Kościec duży, kanciasty, wydłużony - Dramatic i Soft Dramatic
Kościec umiarkowany - grupa Classic
Kościec drobny, krótki, lekko ostry (kanciasty) - grupa Gamine[/QUOTE]

Przy 160 cm mogę być tylko Gamine, z wymiarami ramiona 92 cm, talia 65, biodra 94 cm to chyba bardziej Soft niż Flamboyant? Choć wydaje mi się, że mam długie jak do wzrostu i takie cienkie nogi - nie mam mięsistej łydki, typowej dla kobiet yin. Mam też proste ramiona, nie spadziste. No i te długie palce u rąk też są bardziej yang.

Mimo tych yangowych elementów nie lubię "męskich" elementów w ubraniu. Źle się czuję w rozpinanych koszulach z kołnierzykiem, prostych bluzkach bez choćby minimalnego dekoltu, ewentualnie w łódkę, takich pod samą szyję, lubię wzory kwiatowe i kloszowane sukienki.

Z twarzy wydaje mi się, że mam więcej cech yang - widać u mnie kant żuchwy, mam zarysowaną brodę, raczej wąskie oczy i szerokie, wąskie usta. Tylko nos yinowy. Długość twarzy to u mnie niecałe 16 cm, a szerokość pod brodą pomiędzy tymi ostrymi kątami żuchwy to 12 cm.

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość

Te kolorowe spodnie to raczej w ramach eksperymentu, zwłaszcza zestawienie z botkami jest całkiem przypadkowe, ale chciałam czymś wypełnić kolaż, bo kolaż lepiej się ogląda niż pojedynczą fotę. To w sumie któreś już testowanie spodni z wzorami i albo nie jest to rzecz dla mnie albo/i cholernie ciężko je zestawić, żeby jakoś to wyglądało.

Drugi kolaż to kurtka w militarnym stylu. Pytanie czy nie za bardzo militarnym i czy nie wyglądam, jakbym się urwała ze szkoły wojskowej. Od jakiegoś czasu mam takie ciągoty, to w sumie moje klimaty nastoletnie, potem mi odbiło w stronę loczków i falbanek i całego tego yinu i chciałam się udelikatniać na siłę.
Mnie się te spodnie podobają na Tobie, choć dobrałabym inną górę - biały, bardziej lejący top? Kurtka też wygląda OK, zwłaszcza że ma pasek. Jesteś FG?

Edytowane przez melisanda
Czas edycji: 2021-06-17 o 17:59
melisanda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-06-17, 17:54   #1997
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część V

Cytat:
Napisane przez melisanda Pokaż wiadomość
Przy 160 cm mogę być tylko Gamine, z wymiarami ramiona 92 cm, talia 65, biodra 94 cm to chyba bardziej Soft niż Flamboyant? Choć wydaje mi się, że mam długie jak do wzrostu i takie cienkie nogi - nie mam mięsistej łydki, typowej dla kobiet yin. Mam też proste ramiona, nie spadziste. No i te długie palce u rąk też są bardziej yang.

Z twarzy wydaje mi się, że mam więcej cech yang - widać u mnie kant żuchwy, mam zarysowaną brodę, raczej wąskie oczy i szerokie, wąskie usta. Tylko nos yinowy. Długość twarzy to u mnie niecałe 16 cm, a szerokość pod brodą pomiędzy tymi ostrymi kątami żuchwy to 12 cm.
Wg Kibbe wymiary nie mają znaczenie, podobnie jak inne gruszki i wazony. Każdy typ może być gruszką.
Niski wzrost nie determinuje bycia gaminem, chociaż z reguły czyni mniej prawdopodobne bycie innym typem, ale też nie jest to wykluczone.

To prawda, że na zdjęciach nie widać Twojej drobności. Zdjęcia solo potrafią być mylące. Masz jakieś grupowe, gdzie widać Twój wzrost na tle innych osób? Na przykład u Pani Auto to dobrze widać, bo ona wcale nie wygląda na selfie na jakąś wysoką osobę, ale na zdjęciu grupowym już tak.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-06-17, 18:20   #1998
melisanda
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 279
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część V

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
To prawda, że na zdjęciach nie widać Twojej drobności. Zdjęcia solo potrafią być mylące. Masz jakieś grupowe, gdzie widać Twój wzrost na tle innych osób? Na przykład u Pani Auto to dobrze widać, bo ona wcale nie wygląda na selfie na jakąś wysoką osobę, ale na zdjęciu grupowym już tak.
Dodałam zdjęcie w grupie. Też nie jestem na nim najmniejsza, ale w rzeczywistości mam dwie znajome o wzroście 165 cm i w rozmiarze S/M, czyli jak mój, według których jestem drobniejsza od nich. I niby na żywo też wydaję się innym drobniejsza niż na zdjęciach. Sama sobie wydaję się dziwnie długa :P

Czyli SG od FG nie odróżnia właśnie sylwetka gruszki?

Edytowane przez melisanda
Czas edycji: 2021-06-17 o 18:32
melisanda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-06-17, 18:38   #1999
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część V

Cytat:
Napisane przez melisanda Pokaż wiadomość
Dodałam zdjęcie w grupie. Też nie jestem na nim najmniejsza, ale w rzeczywistości mam dwie znajome o wzroście 165 cm i w rozmiarze S/M, czyli jak mój, według których jestem drobniejsza od nich. I niby na żywo też wydaję się innym drobniejsza niż na zdjęciach.
Rzeczywiście wyglądasz na raczej drobną osobę. Zostałabym przy gaminach. To i tak niezły wynik od razu zawęzić szukanie do jednego typu. Zwłaszcza że te głowne zasady są podobne dla SG i FG.

---------- Dopisano o 19:38 ---------- Poprzedni post napisano o 19:24 ----------

Cytat:
Napisane przez melisanda Pokaż wiadomość

Czyli SG od FG nie odróżnia właśnie sylwetka gruszki?
Nie. Przynajmniej nie według Kibbe.

Soft Gamine - oryginalny opis Kibbe
Bone Structure:
Delicate and small, yet slightly broad and angular. Angular edges, particularly through the shoulders (square or tapered) Small hands and feet (may be slightly wide or fleshy). Delicately broad facial contours (nose, cheekbones, and jawline--which may have extra bits of angularity) Arms and legs tend to be shortish (in proportion to height).
Body type:
Soft, curvy body tends toward fleshiness. Curved bustline and hips with some natural waist definition. Arms and legs tend to be soft and fleshy, particularly through the hip and thigh areas.
Facial features:
Doll-like facial features (saucer-eyes, round and fleshy cheeks, full lips) Facial shape may be very rounded, and it can have a slightly sharp or slightly strong jawline.


Flamboyant Gamine
Bone structure:
Broadly angular. Square shoulders. Slightly wide bones. Large hands and feet, in proportion to height (if very petite, hands and feet tend to be short, but wide and square). Slightly sharp or broad facial contours (nose, jawline, cheekbones). Arms and legs may be long, in proportion to height (if very petite, they appear to be slightly squarish). Facial contours tend to be broad (nose, cheekbones, jawline).
Body type:
Very defined musculature (unless overweight). Lean and strong. Straight lines (flat bustline and hips) unless overweight. Tendency toward a leggy look (coltish).
Facial features:
Usually have extremely large eyes. Usually have a broad or long facial shape (may be very round or slightly oblong). Facial flesh tends to be taut, unless overweight. Lips are frequently moderate to full.


Przy czym Kibbe odszedł od typowania po twarzy. Niektórzy dalej uważają ją za element całości, inni pomijają, jeszcze inni tłumaczą dodatkowymi "esencjami" czy jak Greta/getthelook eterealami.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-06-17, 18:50   #2000
melisanda
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 279
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część V

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość

Soft Gamine - oryginalny opis Kibbe
Bone Structure:
Delicate and small, yet slightly broad and angular. Angular edges, particularly through the shoulders (square or tapered) Small hands and feet (may be slightly wide or fleshy). Delicately broad facial contours (nose, cheekbones, and jawline--which may have extra bits of angularity) Arms and legs tend to be shortish (in proportion to height).
Body type:
Soft, curvy body tends toward fleshiness. Curved bustline and hips with some natural waist definition. Arms and legs tend to be soft and fleshy, particularly through the hip and thigh areas.
Facial features:
Doll-like facial features (saucer-eyes, round and fleshy cheeks, full lips) Facial shape may be very rounded, and it can have a slightly sharp or slightly strong jawline.


Flamboyant Gamine
Bone structure:
Broadly angular. Square shoulders. Slightly wide bones. Large hands and feet, in proportion to height (if very petite, hands and feet tend to be short, but wide and square). Slightly sharp or broad facial contours (nose, jawline, cheekbones). Arms and legs may be long, in proportion to height (if very petite, they appear to be slightly squarish). Facial contours tend to be broad (nose, cheekbones, jawline).
Body type:
Very defined musculature (unless overweight). Lean and strong. Straight lines (flat bustline and hips) unless overweight. Tendency toward a leggy look (coltish).
Facial features:
Usually have extremely large eyes. Usually have a broad or long facial shape (may be very round or slightly oblong). Facial flesh tends to be taut, unless overweight. Lips are frequently moderate to full.


Przy czym Kibbe odszedł od typowania po twarzy. Niektórzy dalej uważają ją za element całości, inni pomijają, jeszcze inni tłumaczą dodatkowymi "esencjami" czy jak Greta/getthelook eterealami.

Z tego opisu to faktycznie jestem bardziej FG.

Ze znajomą kiedyś czytałyśmy blog Grety i próbowałyśmy się określić i według niej jestem Gamine, ale właśnie z czymś takim "zmiękczonym", w stronę typu Romantycznego, ale nie wiem, czy wnioskowała po twarzy, sylwetce czy tak ogólnie.

Nie ukrywam, że zdecydowanie wolę styl romantyczny. Bardzo się tym skrzywdzę, jeśli jestem jednak bardziej yangowym FG?

Edytowane przez melisanda
Czas edycji: 2021-06-17 o 19:04
melisanda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-06-18, 00:40   #2001
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 18 061
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część V

Chimay, spodnie jakoś mnie nie przekonują. Z jakiegoś powodu kojarzą mi się bardziej z naturalami. W każdym razie jakoś mi się z tobą gryzą, może przez tę zebrę.
Kurtka jest ok, lepiej z paskiem, ale jakby jakoś tak za bardzo yangowo. I chyba rzeczywiście odrobinę kojarzy mi się z mundurkiem harcerskim.

---------- Dopisano o 00:40 ---------- Poprzedni post napisano o 00:35 ----------

Cytat:
Napisane przez melisanda Pokaż wiadomość
Nie ukrywam, że zdecydowanie wolę styl romantyczny. Bardzo się tym skrzywdzę, jeśli jestem jednak bardziej yangowym FG?
Zazwyczaj FG dość mocno krzywdzą romantyczne stylizacje. Np. takie coś daje efekt dziewczęcości na siłę
https://i.pinimg.com/originals/fd/b1...c54ef0b349.jpg
https://monvelli.pl/94633-large_defa...m-dekoltem.jpg

Za to SG teoretycznie nie powinna wyglądać w tym aż tak bardzo źle, skoro ma więcej yinu, chociaż m.in długość tej pierwszej sukienki nie jest optymalna dla żadnego Gamine.

Edytowane przez 980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Czas edycji: 2021-06-18 o 00:42
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-06-18, 07:26   #2002
olennnkaaaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 554
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część V

.

Edytowane przez olennnkaaaa
Czas edycji: 2021-06-18 o 07:33 Powód: nie ten wątek
olennnkaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-06-18, 07:29   #2003
melisanda
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 279
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część V

[1=980cf4958a6e724c916e7ad b24f4c6159aa2df82_65d7e02 c47328;88764140]
Zazwyczaj FG dość mocno krzywdzą romantyczne stylizacje. Np. takie coś daje efekt dziewczęcości na siłę
https://i.pinimg.com/originals/fd/b1...c54ef0b349.jpg
https://monvelli.pl/94633-large_defa...m-dekoltem.jpg

Za to SG teoretycznie nie powinna wyglądać w tym aż tak bardzo źle, skoro ma więcej yinu, chociaż m.in długość tej pierwszej sukienki nie jest optymalna dla żadnego Gamine.[/QUOTE]

Aż w takich falbankach się nie widzę, ale lubię motywy kwiatowe i rozkloszowane kroje spódnic, trochę koronki przy dekolcie.
Z opisu pasuję do FG głównie przez szerokie ramiona, długie ręce, nogi, duże dłonie, ale mam też szerokie biodra z wcięciem w talii (takie jak na rysunku E). FG ma chyba bardziej prostą linię

https://cozyrebekah.files.wordpress....8_q8.png?w=512
melisanda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-06-18, 08:00   #2004
malgo96
Zadomowienie
 
Avatar malgo96
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 1 339
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część V

Cytat:
Napisane przez melisanda Pokaż wiadomość
Aż w takich falbankach się nie widzę, ale lubię motywy kwiatowe i rozkloszowane kroje spódnic, trochę koronki przy dekolcie.
Z opisu pasuję do FG głównie przez szerokie ramiona, długie ręce, nogi, duże dłonie, ale mam też szerokie biodra z wcięciem w talii (takie jak na rysunku E). FG ma chyba bardziej prostą linię

https://cozyrebekah.files.wordpress....8_q8.png?w=512
Hej Patrząc na te zdjęcia co wstawiłaś to twoje biodra wcale nie wydają się być szerokie. Może wstaw zdjęcie w czymś obcisłym? Pierwsze co się rzuca w oczy to długie nogi i ręce

Chimay kurtka i spodnie nie podobaja mi się, ale sam krój spodni jest fajny

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
malgo96 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-06-18, 08:21   #2005
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 18 061
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część V

Cytat:
Napisane przez melisanda Pokaż wiadomość
Aż w takich falbankach się nie widzę, ale lubię motywy kwiatowe i rozkloszowane kroje spódnic, trochę koronki przy dekolcie.
Z opisu pasuję do FG głównie przez szerokie ramiona, długie ręce, nogi, duże dłonie, ale mam też szerokie biodra z wcięciem w talii (takie jak na rysunku E). FG ma chyba bardziej prostą linię

https://cozyrebekah.files.wordpress....8_q8.png?w=512
Te klosze i koronki mogą wskazywać na SG.
Nie wydaje mi się, żebyś była szeroka w którymś miejscu, ale po tych zdjęciach nie widać za bardzo sylwetki. FG tyje głównie od pępka w dół, SG także u góry.
Szerokie ramiona to raczej naturale, FG jest po prostu dość wąskie. Ja i chimay jesteśmy FG, możesz sobie "porównać".

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-06-18, 08:57   #2006
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część V

Cytat:
Napisane przez melisanda Pokaż wiadomość
Nie ukrywam, że zdecydowanie wolę styl romantyczny. Bardzo się tym skrzywdzę, jeśli jestem jednak bardziej yangowym FG?
To zależy tak naprawdę od indywidualnego przypadku. Moim zdaniem bardzo Ci ładnie w tej sukience w kwiatki. Większości FG jednak nie widzę w tego typu kreacji, na wielu mogłoby to mocno zgrzytać.

Kurtkę jednak zostawię. Mam ostatnio dużą potrzebę testowania wyraźnie yangowych ciuchów. To chyba oznaka tego, że całkowicie wyleczyłam się z potrzeby zmiękczania się i postrzegania yinu jako jedynego właściwego sposobu postrzegania kobiecości.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-06-18, 09:24   #2007
Ava_
Zakorzenienie
 
Avatar Ava_
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 4 865
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część V

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość

Kurtkę jednak zostawię. Mam ostatnio dużą potrzebę testowania wyraźnie yangowych ciuchów. To chyba oznaka tego, że całkowicie wyleczyłam się z potrzeby zmiękczania się i postrzegania yinu jako jedynego właściwego sposobu postrzegania kobiecości.

Moim zdaniem wyglądasz dobrze w kurtce, właśnie pomimo męskiego stylu bardzo kobieco. Lepiej z paskiem, możesz tez spróbować z grubszym. Pamietam z poprzednich zdjęć, ze masz taki brązowy.

Melisanda, tez rzuciło mi się w oczy, ze wyglądasz na wyższa i większa na zdjęciach biorąc pod uwagę wymiary, które nam podałaś. Może to jakiś trop.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ava_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-06-18, 09:31   #2008
melisanda
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 279
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część V

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
To zależy tak naprawdę od indywidualnego przypadku. Moim zdaniem bardzo Ci ładnie w tej sukience w kwiatki. Większości FG jednak nie widzę w tego typu kreacji, na wielu mogłoby to mocno zgrzytać.

Kurtkę jednak zostawię. Mam ostatnio dużą potrzebę testowania wyraźnie yangowych ciuchów. To chyba oznaka tego, że całkowicie wyleczyłam się z potrzeby zmiękczania się i postrzegania yinu jako jedynego właściwego sposobu postrzegania kobiecości.
Dziękuję!

Z kolei mnie powinno być dobrze w tej sportowej kurtce w czarno-biały rzucik, bo jest krótka, ma przeszycia na skos, wskazane dla FG, a ja się w niej czuję jak facet, za mocno akcentuje mi górę sylwetki, ramiona, zwłaszcza jak jest zapięta. Wolałabym krótszą parkę, ściąganą w pasie.

Kiedyś wolałam luźne ubrania, takie jak na zdjęciu grupowym, lejące się oversize'y, narzutki typu nietoperz, luźne swetry, dużo szarego i czarnego, teraz wolę bardziej yinowe ciuchy i biel.

Cytat:
Napisane przez Ava_ Pokaż wiadomość
Melisanda, tez rzuciło mi się w oczy, ze wyglądasz na wyższa i większa na zdjęciach biorąc pod uwagę wymiary, które nam podałaś. Może to jakiś trop.
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Na grupowym też wyglądam na wyższą i większą?

Edytowane przez melisanda
Czas edycji: 2021-06-18 o 09:44
melisanda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-06-18, 13:19   #2009
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część V

Cytat:
Napisane przez melisanda Pokaż wiadomość
Dziękuję!

Z kolei mnie powinno być dobrze w tej sportowej kurtce w czarno-biały rzucik, bo jest krótka, ma przeszycia na skos, wskazane dla FG, a ja się w niej czuję jak facet, za mocno akcentuje mi górę sylwetki, ramiona, zwłaszcza jak jest zapięta. Wolałabym krótszą parkę, ściąganą w pasie.
Jaką kurtkę masz na myśli?

EDIT: już widzę, mój matowy monitor wyświetla ją jako szarą.

Przyszła mi do głowy jeszcze Jennifer Love Hewitt jako przykład FG w yinowych sukienkach. Przejrzałam trochę zdjęć w jej kreacjach w kwiatki, kropki i moim zdaniem tak średnio KLIK KLIK KLIK. Za to bardzo podoba mi się na poniższej focie. Też kolorowo, letnio, ale krój jest zdyscyplinowany i yangowy, wzorek jest miksem, kontrast jest spory zarówno przez kolory jak i wyraźne krawędzie poszczególnych elementów. Sama bym takie coś przygarnęła.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg JLH.jpg (114,0 KB, 29 załadowań)

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2021-06-18 o 13:34
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-06-18, 13:33   #2010
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 18 061
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część V

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Jaką kurtkę masz na myśli?

Przyszła mi do głowy jeszcze Jennifer Love Hewitt jako przykład FG w yinowych sukienkach. Przejrzałam trochę zdjęć w jej kreacjach w kwiatki, kropki i moim zdaniem tak średnio KLIK KLIK KLIK. Za to bardzo podoba mi się na poniższej focie. Też kolorowo, letnio, ale krój jest zdyscyplinowany i yangowy, wzorek jest miksem, kontrast jest spory zarówno przez kolory jak i wyraźne krawędzie poszczególnych elementów. Sama bym takie coś przygarnęła.
Chyba chodzi o tę kurtkę ze zdjęcia na Pinterescie. Z daleka wygląda na szarą tylko czy ona jest dla FG, to nie wiem.
Moim zdaniem te przykładowe kreacje robią u Jennifer efekt ciotki. Ta ostatnia to już rzeczywiście inny styl.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-12-05 15:59:28


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:14.