Nie wiem czy dobrze zrobilam?? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-12-12, 22:47   #1
xxkasia
Raczkowanie
 
Avatar xxkasia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: komputer
Wiadomości: 56
Question

Nie wiem czy dobrze zrobilam??


Witam,
Bylam u ginekologa, ktory przepisal mi tabletki Stediril 30, jest to moja pierwsza przygoda z tabletkami wiec pierwsza mialam zarzyc 1 dnia okresu i teraz, okresu dostalam w poniedzialek o godz 17 tzn bardziej obfite krwawienie nastapilo troche pozniej o godz 19 , tabletki chcialam przyjmowac wieczorem wiec wzielam jedna o godz, 21:30. Mam watpliwosci czy skoro okres zaczal sie wieczorem jest to pierwszy dzien czy jestem zabezpieczona czy nie?? jak myslicie, prosze o odp.
pozdrawiam
Kasia
xxkasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-13, 00:45   #2
Marilyn
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 449
Dot.: Nie wiem czy dobrze zrobilam??

wyszukiwarka Ci pomoże
Marilyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-13, 10:39   #3
villemcia
Wtajemniczenie
 
Avatar villemcia
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: WAWA
Wiadomości: 2 106
GG do villemcia
Dot.: Nie wiem czy dobrze zrobilam??

pierwszy dzien cyklu- to pierwszy dzien wystapienia krwawienia..
wiec nie masz co sie martwic...
teraz juz tylko bierz tabletki o stalej porze
__________________
stylizacja pazurków to moja pasja
villemcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-13, 13:48   #4
margitta
Zakorzenienie
 
Avatar margitta
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 482
Dot.: Nie wiem czy dobrze zrobilam??

U mnie okres zaczął się po 21 i miałam ten sam problem. Ale wziąłam normalnie i chyba jest ok. Lepiej wziąć chyba za wcześnie niż drugiego dnia. Z resztą pierwszy dzień to pierwszy dzień bez względu na godzinę. Przynajmniej ja to rak rozumiem.
__________________
Bo reszta nie jest milczeniem, ale należy do nas
Boję się ludzi bez poczucia humoru
margitta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-13, 14:11   #5
Atiluj
Wtajemniczenie
 
Avatar Atiluj
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Płock
Wiadomości: 2 339
GG do Atiluj
Dot.: Nie wiem czy dobrze zrobilam??

xxkasia
Po przeczytaniu Twojego postu jestem w lekkim szoku
Mianowicie: od roku brałam Stediril (wszystko było OK), w ubiegłym miesiącu poszłam do ginekologa na badanie kontrolne i lekarz strasznie się zdziwił, kto jeszcze przepisuje pacjentkom Stediril.
Powiedział, że już od około 3 tygodni lekarze są zasypywani informacjami o wycofywaniu tego leku z aptek.
Zmartwiło mnie to, ponieważ przyjmując Stediri nie miałam jakiś szczególnych dolegliwości (trochę tylko przytyłam) no i cena była niezwykle przystępna (2,85zł.).
Powiedział również, że jest to lek z "XIX" wieku i nie warto się nim truć, ponieważ są teraz tabletki nowej generacji, znacznie bezpieczniejsze i lepsze.
Teraz od miesiąca naklejam plasterki Evra ale bardzo bolą mnie po nich piersi i cena jest nieporównywalnie większa ( 56,00zł.).
Ja uwierzyłam temu ginekologowi, tym bardziej, że nie miał żadnego interesu w tym aby zmienić mi środek antykoncepcyjny.
Teraz po Twoim poście zastanawiam się co jest w tym temacie prawdą.

P.S. Jeszcze powiedział mi, że Steridil przepisywało się przeważnie kobietom starszym a nie takim, które chcą jeszcze kiedyś rodzić, więc dziwi się, że ktoś mi go przepisał.
Może któraś z wizażanek wie o co chodzi i jak naprawdę jest z tym Steridilem.

Pozdrawiam
Atiluj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-13, 15:00   #6
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: Nie wiem czy dobrze zrobilam??

bzdura.
lekarz nie powinien dawać zasypywać sie ulotkami od przedstawicieli firm farmaceutycznych, lecz polegać na literaturze fachowej. nie wspomniając już o tym, że "nie miał żadnego interesu w tym aby zmienić mi środek antykoncepcyjny" jest mocno watpliwe.
zreszta teraz o Evrze możesz poczytać w necie "szokujące informacje", ze jestnak nie jest taka superbezpieczna.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-13, 16:56   #7
agusia_1988
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 121
Dot.: Nie wiem czy dobrze zrobilam??

Teraz po Twoim poście zastanawiam się co jest w tym temacie prawdą.
nie rozumiem do kogo to pytanie?dziewczyna mowila tylko o wzieciu pierwszej pigulki a nie o dzialaniu preparatu.i kazda odpowiedziala - tylko i wylacznie o prawidlowym wzieciu.

wzielas tabletke w pierwszym dniu krwawienia.to dobrze.mniejsze krwawienie czyli poczatek miesiaczki.

no wlasnie. odnosnie drogich pigulek i plastrow.kazdy mowi zeby przerwac te tanizmy.ja akurat biore za 10 zlotych ale nie znaczy ze sa zle. moze zawieraja wiecej hormonow.
ja czytalam.dziewczyna zrezygnowala z plastrow bo substancje w 100% nie przeniknely.ja czytalam ze akurat diane 35(bo te biore za 10 zl) wycofano ze sprzedazy!a tu co?nadal kupuje.

a co do drogich. nie uwazam zeby byly lepsze i jakie moze byc bezpieczenstwo?akurat tansze bardziej wplywaja na watrobe ale to nie znaczy ze nie bede mogla zajsc w ciaze i urodzic. i po co mowisz o drogich preparatach jak ciebie bola piersi(po nich)?moglabyc je polecic jakby tobie nic sie nie dzialo.tanie odradzasz a drogie zle wplywaja na twoje samopoczucie.no bez sensu brac drogizne.
agusia_1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-12-13, 17:01   #8
agusia_1988
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 121
Dot.: Nie wiem czy dobrze zrobilam??

...ale jak ktos chce to niech sobie bierze.skoro ciebie bola piersi po drogich,a po tanich nic ci nie bylo.to chyba bylas u jakiegos innego lekarza?a co z badaniami?tylko sie zasugerowal zla opinia-wycofanie ze sprzedazy itp?
agusia_1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-13, 19:34   #9
xxkasia
Raczkowanie
 
Avatar xxkasia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: komputer
Wiadomości: 56
Smile Dot.: Nie wiem czy dobrze zrobilam??

dziekuje za odpowiedzi mam nadzieje ze bedzie dobrze a jesli chodzi o ten lek to nic takiego nie slyszalam. Moja ginekolog powiedziala ze napoczatek zapisze mi najtansze, bo wcale te drozesz nie sa lepsze a w razie czego z tanszysz lepiej sie przestawic na drozsze niz odwrotnie,
xxkasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-13, 19:38   #10
xxkasia
Raczkowanie
 
Avatar xxkasia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: komputer
Wiadomości: 56
Dot.: Nie wiem czy dobrze zrobilam??

i czasami sie tylko moze wydawac ze ginekolog nie ma w tym zadnego interesu... przynajmniej wg. mnie jest mozliwosc tego ze ma
xxkasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-14, 07:23   #11
Atiluj
Wtajemniczenie
 
Avatar Atiluj
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Płock
Wiadomości: 2 339
GG do Atiluj
Dot.: Nie wiem czy dobrze zrobilam??

Ale atak
Dziewczyny! Ja bardzo chętnie wróciłabym do Steridilu - pisałam, że nic mi po nim nie było i cena była super.
Evry wcale nie propaguję - właśnie ze względu na moje dolegliwości i kosmiczną cenę.
Byłam zwyczajnie zdziwiona po przeczytaniu postu xxkasi - dało mi to do myślenia , że może jednak będę mogła wrócić do Steridilu.
agusia_1988 - w znacznej części swojej wypowiedzi masz rację ale jeśli uważnie przeczytasz mój poprzedni post, to może Twój atak trochę złagodnieje.
Justy - już się naczytałam o Evrze i to co przeczytałam wcale mi się nie podoba. Dzięki xxkasi pojawiła sie nadzieja, że wrócę do Steridilu - ale teraz muszę pogadać jeszcze z jakimiś innymi ginekologami.

Pozdrawiam
Atiluj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-12-14, 23:51   #12
marti86
Zakorzenienie
 
Avatar marti86
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: ostróda
Wiadomości: 5 294
Dot.: Nie wiem czy dobrze zrobilam??

Atiluj nie przejmuj sie agusia_1988 ona jest znana na wizazu z braku umiejetnosci czytania ze zrozumieniem i wielu innych negatywnych rzeczy ja np sie nie dopatrzylam w Twoim poscie zebys doradzala plastry przedstawilas jedynie swoja historie a do tego kazdy ma prawo!!agusia nie narazaj sie ponownie!!
__________________
Laura
4.01.2007

marti86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-15, 06:30   #13
Atiluj
Wtajemniczenie
 
Avatar Atiluj
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Płock
Wiadomości: 2 339
GG do Atiluj
Dot.: Nie wiem czy dobrze zrobilam??

Martitka dzięki

Pozdrawiam
Atiluj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-15, 10:57   #14
xxkasia
Raczkowanie
 
Avatar xxkasia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: komputer
Wiadomości: 56
Dot.: Nie wiem czy dobrze zrobilam??

czyli ja mam sie w takim razie nie martwic bo jak narazie to sie zrobil inny temat ale spoko juz sie nie przejmuje tzn mam pewne obawy ale wmawiam sobie ze bedzie dobrze pozdro
xxkasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-15, 11:10   #15
Atiluj
Wtajemniczenie
 
Avatar Atiluj
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Płock
Wiadomości: 2 339
GG do Atiluj
Dot.: Nie wiem czy dobrze zrobilam??

I słusznie xxkasia!
Nic się nie martw!
Z pewnością będzie dobrze!

Pozdrawiam
Atiluj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-15, 22:04   #16
marti86
Zakorzenienie
 
Avatar marti86
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: ostróda
Wiadomości: 5 294
Dot.: Nie wiem czy dobrze zrobilam??

Cytat:
Napisane przez xxkasia
czyli ja mam sie w takim razie nie martwic bo jak narazie to sie zrobil inny temat ale spoko juz sie nie przejmuje tzn mam pewne obawy ale wmawiam sobie ze bedzie dobrze pozdro
powiem tak!co lekarz to opinia i co lekarz to umowa z jakas firma farmaceutyczna!!tazke chyba nie ma co sie sugerowac!ja sie sama o tym kiedys przekonalam!
__________________
Laura
4.01.2007

marti86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-16, 11:45   #17
xxkasia
Raczkowanie
 
Avatar xxkasia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: komputer
Wiadomości: 56
Dot.: Nie wiem czy dobrze zrobilam??

?? ale nie rozumiem Marti86? mi chodzilo o to czy dobrze przyjelam tabletke we wlasciwy dzien czy nie, zobacz na pierszy post, jesli chodzi o frmy i lekarzy to mnie to gila kto z kim ma jakie uklady dziewczyny cos tam sobie gadaly-poprostu). Chyba, ze to ja Cie zle rozumiem ale dzieki
pozdrawiam
xxkasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:00.