Mamusie marcowe 2018 cz. 8 - porodówka lutowych inwigilantek - Strona 60 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-02-21, 19:46   #1771
Koma1002
Zadomowienie
 
Avatar Koma1002
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 1 769
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 8 - porodówka lutowych inwigilantek

Cytat:
Napisane przez Ilsa Lund Pokaż wiadomość
asiula, w razie czego pamiętaj, że po powrocie z macierzyńskiego jak przejdziesz na niepełny etat to masz ochronę przed zwolnieniem - bodajże przez rok Czyli można podpisać aneks, trochę mniej zarobić ale na pewno zachować pracę przez rok
U nas dziewczyny tak robią. Wracają na 7/8 etatu. Chcąc utrzymać moje studia w tajemnicy przed szefowa, ja pewnie też to wykorzystam 😊

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Koma1002 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-21, 20:04   #1772
_Dolly
Rozeznanie
 
Avatar _Dolly
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 744
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 8 - porodówka lutowych inwigilantek

Cytat:
Napisane przez Koma1002 Pokaż wiadomość
Temat zwolnień i urlopów tacierzynskich ☺ my już mamy omówiony. Najpierw mąż bierze zaległy urlop, 2 tygodnie tacierzynskiego, 2 tygodnie opieki, okolicznościowy. Do pracy przy dobrych wiatrach (jeśli urodze na początku marca) wróci pewnie w połowie kwietnia. Najlepsze w tym wszystkim jest to, że on myśli, że to będzie WOLNE = urlop, że sobie odpocznie. No cóż...może się biedak trochę zawieść, ale nie wyprowadzam go z błędu, on tak się cieszy
Przekaż mężowi jak ogarnie ile się wyobrażenie minęło z rzeczywistością
__________________
Can't wait to meet you
_Dolly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-21, 20:09   #1773
Pannkaka
Rozeznanie
 
Avatar Pannkaka
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Szwecja
Wiadomości: 900
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 8 - porodówka lutowych inwigilantek

Cytat:
Napisane przez Brilliant Girl Pokaż wiadomość
Hehe moja tez miala taki czas ze chciala byc sama i zeby nie patrzec. Za to teraz trzeba z nia byc...
Odbiła sobie przy usypianiu Znowu godzina gadania, wiercenia się, wody, takie suche usta, trzeba posmarować, plecki podrapac. I jeszcze brat zaczął ją kopac jak już prawie spała

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pannkaka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-21, 20:12   #1774
Ojoanna29
Zakorzenienie
 
Avatar Ojoanna29
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 961
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 8 - porodówka lutowych inwigilantek

U mnie straszaki to takie bolesne skurcze trwające kilka sekund do pół minuty, na dole albo po bokach brzucha. Dzisiaj miałam takie ze 3 że aż się przestraszyłam, poza tym mała boleśnie wypina gule albo wbija się w żebra.. Ale jeszcze max 2,5 tygodnia

Czy któraś z Was miała nadczynnosc tarczycy w ciąży? Miałam wynik 0,014 w tych pierwszych tygodniach, lekarka żadna nic nie mówiła, więc nie powtarzałam, chociaż sobie obiecywałam, że przy okazji zbadam to do tej pory mi nie wyszło
__________________
A. [*] 4.5.17
"Przeszłości nie da się zmienić, ale przyszłość wygląda całkiem nieźle. Jest pełna nieskończonych możliwości."
Nasza Niunia 13.03
41/2018
Ojoanna29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-21, 20:26   #1775
Pannkaka
Rozeznanie
 
Avatar Pannkaka
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Szwecja
Wiadomości: 900
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 8 - porodówka lutowych inwigilantek

Moje straszaki to najpierw napięcie brzucha, a po chwili lekko narastający ból w dole brzucha i pleców, trzyma około 30 sekund, ale i kilka takich minutowych, już mocno bolesnych się zdarzyło. I tak od 1,5 tygodnia... A został tydzień do terminu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pannkaka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-21, 20:45   #1776
Koma1002
Zadomowienie
 
Avatar Koma1002
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 1 769
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 8 - porodówka lutowych inwigilantek

Cytat:
Napisane przez _Dolly Pokaż wiadomość
Przekaż mężowi jak ogarnie ile się wyobrażenie minęło z rzeczywistością
😎 a może mnie zaskoczą pozytywnie moje chłopaki - jeden będzie przesypial noce, a drugi wykaże się anielską cierpliwością 😍 to by było coś! A ja się niepotrzebnie szykuję na Armageddon 😂😂

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Koma1002 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-21, 20:50   #1777
bloody_marry
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 568
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 8 - porodówka lutowych inwigilantek

Widzę że nie tylko mój mąż wyobraża sobie sielankę ja nie chcę być katastrofistką, ale jednak widzę te pierwsze tygodnie jako zmęczenie i stres przeplatane chwilami radości staram się delikatnie go naprowadzać np. opowiadam mu co posprzątałam albo jakie miałam pomysly na obiad i dodaje że będzie mógł się zainspirować jak już będzie ten czas że będzie musiał przejść część obowiązków ale to jak grochem o ścianę, on woli złapać za wózek, jeździć po salonie i opowiadać jak to będzie fajnie za parę tygodni

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
bloody_marry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-02-21, 20:52   #1778
asiula1306
Zakorzenienie
 
Avatar asiula1306
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 385
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 8 - porodówka lutowych inwigilantek

Cytat:
Napisane przez Ilsa Lund Pokaż wiadomość
asiula, w razie czego pamiętaj, że po powrocie z macierzyńskiego jak przejdziesz na niepełny etat to masz ochronę przed zwolnieniem - bodajże przez rok Czyli można podpisać aneks, trochę mniej zarobić ale na pewno zachować pracę przez rok
O proszę, tego to nie wiedziałam Muszę zgłębić temat. Wprawdzie jakoś nie widzę się w tej firmie po macierzyńskim (logistycznie będzie mi ciężko bo mam bardzo daleko do pracy i mnóstwo czasu i pieniędzy marnuję na dojazdy. Dodatkowo- ewentualny żłobek- tam w okolicy nic nie ma żebym mogła małego posłać i w razie czego szybko odebrać)

Cytat:
Napisane przez pretty_girl19892 Pokaż wiadomość
Juz dwa tygodnie minęły?
Dalej Ci odchodzi po kawalku czy juz nie masz czopa?



to sie zdziwi pewnie jak ten urlop bedzie wygladal i jak wypocznie
Tydzień temu we wtorek lekarka potwierdziła że mi odchodzi a pierwszy raz zauważyłam w weekend czyli teraz w weekend pyknie dwa tygodnie. Raczej nadal odchodzi ale w mniejszych ilościach. Czekam tylko na moment podbarwienia krwią (o ile tak będzie) :P

Mój mąż ma wizję dziecka idealnego, szybkich kąpieli i przewijań, bez płaczu i wierzgania. Jest tak przekonany że ta cała pielęgnacja będzie łatwa i sprawna że nie mam serca go wyprowadzać z błędu. I obym ja się myliła I oczywiście pępkowe- o tym to gada co chwilę :P

Bloody_mary, jakbyś pisała o moim mężu on też gada jak to się nie może doczekać po czym łapie wózek i jeździ po mieszkaniu i pokazuje jak będzie małego w nim bujał. A za chwilę pyta "a mamy coś na gardło?", "a gdzie ta butelka?, "a gdzie są płatki owsiane?". Jak dziecko we mgle...

Edytowane przez asiula1306
Czas edycji: 2018-02-21 o 21:03
asiula1306 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-21, 21:08   #1779
Koma1002
Zadomowienie
 
Avatar Koma1002
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 1 769
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 8 - porodówka lutowych inwigilantek

Cytat:
Napisane przez asiula1306 Pokaż wiadomość
O proszę, tego to nie wiedziałam Muszę zgłębić temat. Wprawdzie jakoś nie widzę się w tej firmie po macierzyńskim (logistycznie będzie mi ciężko bo mam bardzo daleko do pracy i mnóstwo czasu i pieniędzy marnuję na dojazdy. Dodatkowo- ewentualny żłobek- tam w okolicy nic nie ma żebym mogła małego posłać i w razie czego szybko odebrać)



Tydzień temu we wtorek lekarka potwierdziła że mi odchodzi a pierwszy raz zauważyłam w weekend czyli teraz w weekend pyknie dwa tygodnie. Raczej nadal odchodzi ale w mniejszych ilościach. Czekam tylko na moment podbarwienia krwią (o ile tak będzie)

Mój mąż ma wizję dziecka idealnego, szybkich kąpieli i przewijań, bez płaczu i wierzgania. Jest tak przekonany że ta cała pielęgnacja będzie łatwa i sprawna że nie mam serca go wyprowadzać z błędu. I obym ja się myliła I oczywiście pępkowe- o tym to gada co chwilę

Bloody_mary, jakbyś pisała o moim mężu on też gada jak to się nie może doczekać po czym łapie wózek i jeździ po mieszkaniu i pokazuje jak będzie małego w nim bujał. A za chwilę pyta "a mamy coś na gardło?", "a gdzie ta butelka?, "a gdzie są płatki owsiane?". Jak dziecko we mgle...
Dobrze wiedzieć, że nie tylko mój ma tak głębokie przekonanie, że to będzie beztroski czas 😎

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Koma1002 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-21, 21:15   #1780
_Dolly
Rozeznanie
 
Avatar _Dolly
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 744
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 8 - porodówka lutowych inwigilantek

Cytat:
Napisane przez Koma1002 Pokaż wiadomość
😎 a może mnie zaskoczą pozytywnie moje chłopaki - jeden będzie przesypial noce, a drugi wykaże się anielską cierpliwością 😍 to by było coś! A ja się niepotrzebnie szykuję na Armageddon 😂😂

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jak się czegoś bardzo, bardzo chce to się to spełnia i tego się trzymajmy

Mój znów chyba się szykuje na armagedon. Ostatnio mi mówił, że jak nie będę miała czasu/siły ugotować obiadu to spokojnie, on zrobi jak przyjdzie Przejął się chyba trochę moim samopoczuciem i tymi plamieniami w zeszłym tygodniu.
__________________
Can't wait to meet you
_Dolly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-21, 21:18   #1781
Pannkaka
Rozeznanie
 
Avatar Pannkaka
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Szwecja
Wiadomości: 900
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 8 - porodówka lutowych inwigilantek

Haha, niezli sa Nie pamietam jak bylo z moim przy corce, ale teraz widze, ze nastawia sie na najgorsze
Pannkaka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-02-21, 21:27   #1782
katstan
Raczkowanie
 
Avatar katstan
 
Zarejestrowany: 2015-12
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 198
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 8 - porodówka lutowych inwigilantek

Dziś miałam wizytę prywatnie. Jestem załamana. Podejrzenie hipotrofii płodu. Młody waży tylko 2100. W piątek mam się stawić w szpitalu i będą decydować co dalej
katstan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-21, 21:29   #1783
xxxJuanaxxx
Wtajemniczenie
 
Avatar xxxJuanaxxx
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 482
GG do xxxJuanaxxx
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 8 - porodówka lutowych inwigilantek

Lulumo - ja mam odstawić leki na tarczyce po porodzie, po 6 tygodniach kontrola i zobaczymy co dalej

Annapolis - to dzień przed moja wizyta u gina... Będę trzymać kciuki!

blackberry- ja nie mam chusty z lidla, ale lutowki bardzo chwaliły

Co do urlopu ojcowskiego - fakt, pracodawca nie może go odmówić ale wiadomo jak to bywa w niektorych firmach... "idź, ale będzie Ci to zapamiętane"... Dobrze, że jest coraz mniej takich firm i ja mam szczęście, że mój szef ma podejście prorodzinne. Juz 1 dnia pracy mi powiedział, że mam mieć co najmniej 2 dzieci żeby miał kto pracować na moja emeryturę

Koma - oj tam... Ty też będziesz mieć URLOP macierzyński. Więc prawa urlopowe macie takie same, niech się chlopak nastawi na to psychicznie

katstan - a ile ważył ostatnio? był mierzony na tym samym sprzecie?

Zrobiliśmy przemeblowanie w pokoju! Teraz jest dużo lepiej! Ale jestem zadowolona!

pomarańczowyogrod - super wieści z wizyty! 2.5 kilo szczęścia





Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
xxxJuanaxxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-21, 21:39   #1784
asiula1306
Zakorzenienie
 
Avatar asiula1306
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 385
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 8 - porodówka lutowych inwigilantek

Cytat:
Napisane przez katstan Pokaż wiadomość
Dziś miałam wizytę prywatnie. Jestem załamana. Podejrzenie hipotrofii płodu. Młody waży tylko 2100. W piątek mam się stawić w szpitalu i będą decydować co dalej
A jest proporcjonalny? Może po prostu będzie malutki po rodzicach/dziadkach? Do tej pory wszystkie badania były ok?
asiula1306 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-21, 21:47   #1785
Koma1002
Zadomowienie
 
Avatar Koma1002
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 1 769
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 8 - porodówka lutowych inwigilantek

Cytat:
Napisane przez katstan Pokaż wiadomość
Dziś miałam wizytę prywatnie. Jestem załamana. Podejrzenie hipotrofii płodu. Młody waży tylko 2100. W piątek mam się stawić w szpitalu i będą decydować co dalej
Trzymamy kciuki, żeby wszystko się wyjaśniło!!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Koma1002 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-21, 21:52   #1786
bloody_marry
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 568
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 8 - porodówka lutowych inwigilantek

Cytat:
Napisane przez asiula1306 Pokaż wiadomość
Bloody_mary, jakbyś pisała o moim mężu on też gada jak to się nie może doczekać po czym łapie wózek i jeździ po mieszkaniu i pokazuje jak będzie małego w nim bujał. A za chwilę pyta "a mamy coś na gardło?", "a gdzie ta butelka?, "a gdzie są płatki owsiane?". Jak dziecko we mgle...
Cóż, najwyżej będą mieli szybką i bolesną szkole życia a tak serio, myślę że u nas to akurat dobrze działa bo ja mam tendencje do panikowania, ubezpieczenia się na każdą możliwość i czasem też dramatyzowania a mąż z kolei widzi wszystko w kolorowych barwach. Także gdzieś się to równoważy i jedno od drugiego może się sporo nauczyć.

Cytat:
Napisane przez _Dolly Pokaż wiadomość
Jak się czegoś bardzo, bardzo chce to się to spełnia i tego się trzymajmy

Mój znów chyba się szykuje na armagedon. Ostatnio mi mówił, że jak nie będę miała czasu/siły ugotować obiadu to spokojnie, on zrobi jak przyjdzie Przejął się chyba trochę moim samopoczuciem i tymi plamieniami w zeszłym tygodniu.
Chciałabym coś takiego usłyszeć mój co najwyżej przyniesie pizzę. On gotuje bardzo dobrze, ale gorzej z wymyśleniem co ugotować, listą zakupow itd.

Cytat:
Napisane przez Pannkaka Pokaż wiadomość
Haha, niezli sa Nie pamietam jak bylo z moim przy corce, ale teraz widze, ze nastawia sie na najgorsze
Nauczony życia

Cytat:
Napisane przez katstan Pokaż wiadomość
Dziś miałam wizytę prywatnie. Jestem załamana. Podejrzenie hipotrofii płodu. Młody waży tylko 2100. W piątek mam się stawić w szpitalu i będą decydować co dalej
2100 to przecież nie jest mała waga dla marcowych mamusiek, który tc u ciebie? Ważne ile dziecko przybiera. I te błędy pomiaru, ponoć nawet 0,5kg błędu wchodzi w grę... Także nie załamuj się, to podejrzenie a nie diagnoza, a piątek jest już pojutrze i wszystko się wyjaśni na pewno lekarze chuchają na zimne, to ich obowiązek.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
bloody_marry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-21, 21:53   #1787
katstan
Raczkowanie
 
Avatar katstan
 
Zarejestrowany: 2015-12
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 198
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 8 - porodówka lutowych inwigilantek

Ostatni pomiar mam z 30 tygodnia 1450gram. Już wtedy wydawało mi się że waga niska ale lekarka upierała się, że jest OK. Ostatnio też próbowała mierzyć i widziałam że wychodzi jej 34 tydzień zamiast 36 ale nic nie powiedziała na ten temat. Powiedziała, że wszystko dobrze. Po tej wizycie zapisałam się szybko do innego lekarza i podczas USG sam zauważył że syn jest zbyt mały jak na wiek ciąży. W piątek mam się stawić u niego w szpitalu. Przepływy w normie. Młody ruchliwy. Mam nadzieję, że skończy się tylko na strachu ale to co teraz przeżywam to jest jakiś koszmar. Ja nawet nie wiem jak wróciłam od tego lekarza. Zupełnie nie pamiętam drogi powrotnej. Obiecałam sobie że nie będę straszyć męża ale jak tylko weszłam do domu to poryczałam się na całego.
katstan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-21, 21:55   #1788
lelowa
Zakorzenienie
 
Avatar lelowa
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 4 765
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 8 - porodówka lutowych inwigilantek

Cytat:
Napisane przez blackberry89 Pokaż wiadomość
No wiesz, zaraz będzie lanie. Karte ciazy zawsze powinnysmy miec przy sobie kochana!
Hehe no tak ;-) Ja nawet w 1 ciazy nie wozilam, tylko na samym koncu na dluzsze wyjazdy

Niedawno uspokoily sie skurcze wiec mozna isc spac.
lelowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-21, 21:57   #1789
katstan
Raczkowanie
 
Avatar katstan
 
Zarejestrowany: 2015-12
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 198
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 8 - porodówka lutowych inwigilantek

Cytat:
Napisane przez asiula1306 Pokaż wiadomość
A jest proporcjonalny? Może po prostu będzie malutki po rodzicach/dziadkach? Do tej pory wszystkie badania były ok?
Niestety nie ma po kim być niski. Ja 175cm, mąż 185cm. Dziadkowie też do niskich nie należą. Wszystkie badania były super i cała ciąża bezproblemowa więc jakoś nie miałam podejrzeń. Teraz myślę, że ta lekarka to jednak nie był dobry wybór.... Może jak mi trochę stres zejdzie to będę widziała to inaczej.
katstan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-02-21, 22:06   #1790
lelowa
Zakorzenienie
 
Avatar lelowa
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 4 765
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 8 - porodówka lutowych inwigilantek

Cytat:
Napisane przez parapet Pokaż wiadomość
Opowiedzcie mi o tych straszakach. Gdzie je czujecie i czy one chwilę trzymają? Bo mnie a to w plecach strzyknie, a to w biodrze, czasem w dole brzucha, ale czuję to tak jak coś bardziej związanego z kośćmi, wadą postawy, nie czuję, żeby to z macicy szło.
Na brzuchu też czasem coś takiego, ale ona się zawsze wtedy w tym miejscu rusza, więc wg mnie to ruchy po prostu.
Ja czuje w dole brzucha, takie skurcze jak przy bolesnym okresie, chwytaja i puszczaja. Ruchy tez czasami czuje bolesne jak mi sie mala mocno w dol wpycha ale to nie to. Za 1 razem mialam straszaki tylko raz, mega bolesne nieregularne skurcze tydzien przed terminem porodu. Wzielam ciepla kapiel i przeszlo stad wiedzialam, ze to jeszcze nie to. Dzisiaj byly duzo slabsze.
Cytat:
Napisane przez Pannkaka Pokaż wiadomość
Odbiła sobie przy usypianiu Znowu godzina gadania, wiercenia się, wody, takie suche usta, trzeba posmarować, plecki podrapac. I jeszcze brat zaczął ją kopac jak już prawie spała

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
O rany, niezle
Cytat:
Napisane przez katstan Pokaż wiadomość
Dziś miałam wizytę prywatnie. Jestem załamana. Podejrzenie hipotrofii płodu. Młody waży tylko 2100. W piątek mam się stawić w szpitalu i będą decydować co dalej
Kurcze oby skonczylo sie na strachu i wszystko bylo z maluszkiem w porzadku
Dziwi mnie troche ta lekarka, rozumiem, ze nie chciala straszyc ale chyba powinna jednak ci powiedziec, ze nie zgadza jej sie waga i tygodnie i zeby gdzies to skonsultowac, a tak musialas dzialac sama i dopiero u prywatnego dowiedzialas sie wiecej i teraz masz mega stres. Wspolczuje ale badzmy dobrej mysli
lelowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-21, 22:15   #1791
Lulumo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 71
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 8 - porodówka lutowych inwigilantek

Cytat:
Napisane przez katstan Pokaż wiadomość
Dziś miałam wizytę prywatnie. Jestem załamana. Podejrzenie hipotrofii płodu. Młody waży tylko 2100. W piątek mam się stawić w szpitalu i będą decydować co dalej
Cytat:
Napisane przez katstan Pokaż wiadomość
Ostatni pomiar mam z 30 tygodnia 1450gram. Już wtedy wydawało mi się że waga niska ale lekarka upierała się, że jest OK. Ostatnio też próbowała mierzyć i widziałam że wychodzi jej 34 tydzień zamiast 36 ale nic nie powiedziała na ten temat. Powiedziała, że wszystko dobrze. Po tej wizycie zapisałam się szybko do innego lekarza i podczas USG sam zauważył że syn jest zbyt mały jak na wiek ciąży. W piątek mam się stawić u niego w szpitalu. Przepływy w normie. Młody ruchliwy. Mam nadzieję, że skończy się tylko na strachu ale to co teraz przeżywam to jest jakiś koszmar. Ja nawet nie wiem jak wróciłam od tego lekarza. Zupełnie nie pamiętam drogi powrotnej. Obiecałam sobie że nie będę straszyć męża ale jak tylko weszłam do domu to poryczałam się na całego.
Przepływy w normie, mały ruchliwy! Poza tym widzę, że masz jeszcze do tp 3 tygodnie. Oczywiście wszystko trzeba sprawdzić, lekarka beznadzieja, ale staraj się być dobrej myśli. Trzymam kciuki, żeby skończyło się tylko na strachu.
Lulumo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-21, 22:33   #1792
annapolis
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 96
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 8 - porodówka lutowych inwigilantek

Cytat:
Napisane przez lelowa Pokaż wiadomość
Bylam autem na zakupach i troche tak mi nieswojo bylo bo torby ani karty ciazy nie woze jeszcze ze soba.
Jak pisze Blackberry - lanie. Moja gin też powiedziała, że mam nie wychodzić z domu bez karty ciąży
Cytat:
Napisane przez Lunak Pokaż wiadomość
Annapolis, myśl pozytywnie o tym terminie CC że to bedzie pierwsza Wasze spotkanie itd. Nerwy odłóż na bok.
Na dzień dzisiejszy tak się staram i myślę, że do wtorku nawet mi to wyjdzie
Cytat:
Napisane przez Ojoanna29 Pokaż wiadomość
Czy któraś z Was miała nadczynnosc tarczycy w ciąży? Miałam wynik 0,014 w tych pierwszych tygodniach, lekarka żadna nic nie mówiła, więc nie powtarzałam, chociaż sobie obiecywałam, że przy okazji zbadam to do tej pory mi nie wyszło
Moja lekarka zlecała mi sporo badań, ale właśnie tsh jakoś pominęła. Mam tylko wynik z pierwszych tygodni ciąży, podobnie jak Ty. Teraz jak widzę, ile dziewczyn to kontroluje to się zastanawiam, czy wszystko w porządku u mnie....
Cytat:
Napisane przez asiula1306 Pokaż wiadomość
Mój mąż ma wizję dziecka idealnego, szybkich kąpieli i przewijań, bez płaczu i wierzgania. Jest tak przekonany że ta cała pielęgnacja będzie łatwa i sprawna że nie mam serca go wyprowadzać z błędu. I obym ja się myliła I oczywiście pępkowe- o tym to gada co chwilę :P
Mamy wspólnego męża :P. Tylko ja mam ten charakter, który każe mi jednak trochę naprowadzać go na ziemię
Cytat:
Napisane przez katstan Pokaż wiadomość
Niestety nie ma po kim być niski. Ja 175cm, mąż 185cm. Dziadkowie też do niskich nie należą. Wszystkie badania były super i cała ciąża bezproblemowa więc jakoś nie miałam podejrzeń. Teraz myślę, że ta lekarka to jednak nie był dobry wybór.... Może jak mi trochę stres zejdzie to będę widziała to inaczej.
Staraj się myśleć pozytywnie. Piątek już niedługo, może taka będzie uroda maluszka.
annapolis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-21, 22:34   #1793
Pannkaka
Rozeznanie
 
Avatar Pannkaka
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Szwecja
Wiadomości: 900
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 8 - porodówka lutowych inwigilantek

Katstan, mocne kciuki, żeby się okazało, że wszystko jednak w porządku Może rzeczywiście mały będzie ciut mniejszy, ale to jeszcze nie znaczy, że coś będzie nie tak... Trzymaj sie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pannkaka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-21, 22:37   #1794
_Selina_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 3 701
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 8 - porodówka lutowych inwigilantek

Cytat:
Napisane przez katstan Pokaż wiadomość
Ostatni pomiar mam z 30 tygodnia 1450gram. Już wtedy wydawało mi się że waga niska ale lekarka upierała się, że jest OK. Ostatnio też próbowała mierzyć i widziałam że wychodzi jej 34 tydzień zamiast 36 ale nic nie powiedziała na ten temat. Powiedziała, że wszystko dobrze. Po tej wizycie zapisałam się szybko do innego lekarza i podczas USG sam zauważył że syn jest zbyt mały jak na wiek ciąży. W piątek mam się stawić u niego w szpitalu. Przepływy w normie. Młody ruchliwy. Mam nadzieję, że skończy się tylko na strachu ale to co teraz przeżywam to jest jakiś koszmar. Ja nawet nie wiem jak wróciłam od tego lekarza. Zupełnie nie pamiętam drogi powrotnej. Obiecałam sobie że nie będę straszyć męża ale jak tylko weszłam do domu to poryczałam się na całego.
U nas córka też jest mniejsza o dwa tygodnie, lekarze chcą mieć ją tylko pod kontrolą. Co mówili o wodach? Jeśli są w normie to dobrze, u nas mówią, że córka mała, ale ilość wód nie wskazuje na hipotrofika.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
_Selina_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-21, 23:04   #1795
pretty_girl19892
Zakorzenienie
 
Avatar pretty_girl19892
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 12 784
GG do pretty_girl19892
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 8 - porodówka lutowych inwigilantek

Cytat:
Napisane przez katstan Pokaż wiadomość
Dziś miałam wizytę prywatnie. Jestem załamana. Podejrzenie hipotrofii płodu. Młody waży tylko 2100. W piątek mam się stawić w szpitalu i będą decydować co dalej
Kochana trzymam kciuki żeby w szpitalu okazało się to błędem pomiaru

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Razem
Zaręczyny

PM 2017
pretty_girl19892 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-22, 01:32   #1796
marcia45
Zadomowienie
 
Avatar marcia45
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 1 513
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 8 - porodówka lutowych inwigilantek

Cytat:
Napisane przez katstan Pokaż wiadomość
Dziś miałam wizytę prywatnie. Jestem załamana. Podejrzenie hipotrofii płodu. Młody waży tylko 2100. W piątek mam się stawić w szpitalu i będą decydować co dalej
Sąsiadka urodziła dziecko hipotroficzne. I dziś po 3 latach jej córeczka przegoniła moja wzrostem i waga. Nie choruje wcale-naprawde przez 3 lata nieraz katar tylko, gdzie moja co chwilę chora. Trzymam kciuki żeby jednak nie sprawdziło się ale nie pamiętam się to nie wyrok.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Tak to jest zawsze było,że za złotem goni cały świat. A ja wiem Twoja miłość -To jest skarb jedyny jaki znam


7.7.2012 godz 17
7.3.2015 moje druga miłość

Anioły nie mają przecież chandry, gorszego dnia, zmarszczek i okresu
marcia45 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-22, 02:48   #1797
asiula1306
Zakorzenienie
 
Avatar asiula1306
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 385
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 8 - porodówka lutowych inwigilantek

Elo nocna zmiana ja tylko na chwile, bede probowala zasnac ale wstalam na siku i mialam jakies przeczucie ze ktoras rodzi wiec weszlam sprawdzic ale widze ze cisza w eterze no i jeszcze snilo mi sie ze jadlam przepyszny tatar z lososia i musze sie otrzasnac ze jeszcze chwile nie pojem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
asiula1306 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-22, 02:49   #1798
Ojoanna29
Zakorzenienie
 
Avatar Ojoanna29
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 961
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 8 - porodówka lutowych inwigilantek

Katstan, a czy hipotrofia nie powinna wyjść wcześniej na badaniach? U mnie było podejrzenie na polowkowym usg, dostałam leki na polepszenie przepływów (chociaż były ok) i lekarka kazała jeść więcej białka, łykać więcej dha. Na kontroli po 4 tygodniach już wszystko było ok.

Witam z nocnej zmiany. Prosiłam tz żeby dobrze zamknął okno przed snem (mamy tu takie stare, z którymi trzeba się silowac) i cooo, obudziłam się zmarznięta z bolącym gardłem a dzisiaj jadę na badania, mam nadzieję że żaden stan zapalny nie wyjdzie
__________________
A. [*] 4.5.17
"Przeszłości nie da się zmienić, ale przyszłość wygląda całkiem nieźle. Jest pełna nieskończonych możliwości."
Nasza Niunia 13.03
41/2018
Ojoanna29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-22, 04:01   #1799
Pannkaka
Rozeznanie
 
Avatar Pannkaka
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Szwecja
Wiadomości: 900
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 8 - porodówka lutowych inwigilantek

Asiula, ten tatar to już niedługo Zwłaszcza, gdyby się okazało, że to przeczucie dotyczyło ciebie samej

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pannkaka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-22, 05:26   #1800
julietta83
Zakorzenienie
 
Avatar julietta83
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 4 718
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 8 - porodówka lutowych inwigilantek

katstan, trzymaj się tak jak Dziewczyny mam nadzieję, że skończy się na strachu, te sprzęty niby takie dokładne, a jednak błędy pomiaru nie należą do rzadkości

w ogóle witam w 36+0, szybko to zleciało, choć nadal czasem nie ogarniam, że jestem w ciąży i wkrótce nasze życie zmieni się tak bardzo
za tydzień mogę rodzić, będzie już marzec

---------- Dopisano o 06:26 ---------- Poprzedni post napisano o 06:22 ----------

Cytat:
Napisane przez asiula1306 Pokaż wiadomość
Elo nocna zmiana ja tylko na chwile, bede probowala zasnac ale wstalam na siku i mialam jakies przeczucie ze ktoras rodzi wiec weszlam sprawdzic ale widze ze cisza w eterze no i jeszcze snilo mi sie ze jadlam przepyszny tatar z lososia i musze sie otrzasnac ze jeszcze chwile nie pojem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
tak bym zjadła łososia wędzonego na zimno
mam nawet w lodówce, ale będzie trzeba wykorzystać do makaronu z patelni
najbardziej brakuje mi jednak sukienek z wcięciem w talii, zamówiłam nawet kilka ostatnio i czekam, nie będę mogła przymierzyć przed porodem, ale nie mogłam się powstrzymać
julietta83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-06-23 23:44:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:52.