Plamy po opalaniu - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-07-16, 19:14   #31
sonja1
Rozeznanie
 
Avatar sonja1
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 679
GG do sonja1
Dot.: Help !:(

Może zrób sobie taki domowy tonik z wody i soku z cytryny, lekko rozjasnia i odświeża cerę.
sonja1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-17, 00:05   #32
DiSmAyA
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 11
Dot.: Help !:(

robię peeling codziennie 2 razy spróbuję też tej cytryny..=) zobaczymy co będzie
DiSmAyA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-17, 11:54   #33
streptococus
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 784
Dot.: Help !:(

z ogorkow maseczka strasznie wyjasnia skore + jakis peling slyszalam ze krem nivea tez rozjasnia skore :|
__________________
Jeśli do ludzia tuli sie ludź,
to ludź do ludzia musi coś czuć

pozdrovionka

taaadaaaam
streptococus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-16, 10:10   #34
mwsylwia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 11
Unhappy Plamy pigmentacyjne

Dziewczyny, może o tym już było wczesniej, jesli tak to przepraszam.
Czy jest jakiś sposób na usuniecie plam pigmentacyjnych? Stosowałam wiele lat hormonalne pigułki i w ubiegłym roku zaobserwowałam, że na skroniach, po zewnętrzenej stronie obu oczu i na środku czoła pojawiły się plamki. Te za oczami rosły w zastraszającym tempie (teraz mają srednicę ok. 2 cm każda). Nie wygląda to dobrze. Dermatolog powiedziała, ze to od hormonów, więc już nie biorę.
Pytanie brzmi - czy to można zlikwidować i jak oraz czy jeśli nie stosuję już hormonów to to bedzie sie powiększać. Pomóżcie, bo trafiłam na bardzo małomówną dermatolożkę i ta powiedziała, że ?może kiedyś zniknie a może nie) .
Teraz chodzę ciągle w czapkach z daszkiem, opalam się samoopalaczem, bo słońca ze strachu unikam ((
mwsylwia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-16, 10:19   #35
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: Plamy pigmentacyjne

to dobrze, że unikasz słońca, ale czapka z daszkiem to nie wszystko, niezbędne są wysokie, fotostabilne filtry (polecam forum Biochemia kosmetyczna). walka z przebarwieniami jest trudna, wymaga systematyczności i cierpliwości. polecam artykuł, w którym masz wymienione sposoby, kosmetyki, suplementy, substancje pomagające w walce z przebarwieniami:
http://www.biochemiaurody.com/DzialS...ebarwienia.htm (chwilowo nie działa, ale później powinno być OK). polecam też forumową wyszukiwarkę, bo temat jest bardzo popularny.
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-16, 11:46   #36
mwsylwia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 11
Dot.: Plamy pigmentacyjne

Cytat:
Napisane przez justa79
polecam też forumową wyszukiwarkę, bo temat jest bardzo popularny.
Dziękuję - już znalazłam informacje i przyznam, ze trochę się załamałam
mwsylwia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-08, 11:59   #37
tomisco
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 101
Plamki po opalaniu...

Pomimo stosowania kremów z filtrem, balsamów nawilżających jak i codziennego kremu nawilżającego do twarzy, postały na moim czole punkty, gdzie skóra niestety zeszła i pozostawiła po sobie jaśniejsze plamki...

Co z tym można zrobić? Czy jakiś peeling na twarz pomoże w uzyskaniu w miarę jednakowego kolorytu skóry? Jeżeli tak to jaki polecacie drogie panie?


ps. proszę nie wyzywać, że doprowadzilem skórę do tego stanu, po prostu ostatnie 2 tygodnie musiałem spędzić na powietrzu, a jak widać filtr 20 za słaby był
tomisco jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-06-01, 20:29   #38
ankasz
Zakorzenienie
 
Avatar ankasz
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 001
Dot.: Plamy na twarzy i plecach po opalaniu. POMOCY!

pomyłka wątków
__________________
"from delusion lead me to the truth.."

mam orta w poście? daj znać, nie obrażę się

Edytowane przez ankasz
Czas edycji: 2009-06-01 o 20:34
ankasz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-10, 08:07   #39
Malczi
Raczkowanie
 
Avatar Malczi
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 192
Dot.: Plamy na twarzy i plecach po opalaniu. POMOCY!

dziewczyny na pomoc !!!!!!!!!

Pracowałam 2 tygodnie na truskawkach i strasznie zjaralam rece , do tego sa na nich przebaewienia bo z niektorych miejsc skora zeszła a z niektórych nie czy mogę liczyć na to ze skóra zejdzie tez z reszty rak i to się wyrówna ???
__________________
Jeśli zlitujesz się nad zagłodzonym psem i uszczęśliwisz go, nigdy cię nie ugryzie. To jest zasadnicza różnica między psem a człowiekiem.


Odchudzmy ! Odchudzamy!

63-62-61-60-59-58-57-56-55-54
Malczi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-07, 18:50   #40
Dorotka321
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1
Unhappy Dot.: Plamy na twarzy i plecach po opalaniu. POMOCY!

Mam podobny problem W tamtym roku pojawiły mi się niewielkie plamki na ramionach (jasnego koloru). Na początku myślałam, że to tylko skóra mi schodzi, jak to czasem bywa po opalaniu. Później jakoś nie przywiązywałam do tego uwagi. Ale zaczęły się one powiększać, teraz są one na pół pleców, pod biustem i na szyi. Trochę mnie to swędzi a plamki zrobiły się brązowe. Masakrycznie mnie to oszpeca trzeba przyznać. Nie wiem co mam robić, myślałam już o dermatologu ale się boję co mi może powiedzieć o tym co o tym myślicie??
Dorotka321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-09, 19:30   #41
Czarny_Kot_
Przyczajenie
 
Avatar Czarny_Kot_
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Eire
Wiadomości: 17
Przebarwienia na twarzy

Cześć dziewczyny!
Mam podobny problem dotyczący przebarwień. Oczywiście też biorę tabletki anty "regulon" bardzo już długi czas. Unikałam opalania się ale wiadomo że jak wyjdzie słoneczko to i twarz też muśnie. Na poczatku pojawiły mi sie przebarwienia nad brwiami, wygląda to tak jak rozmazana brązowa kredka, tuszowałam tylko makijażem. Czasem tez korzystałam z solarium i tam też przybywało mi piegów a raczej skupisk piegów w jednym miejscu co wygląda teraz jak plama. miałam wrażenie,że w okresach zimowych trochę zanikały ale nie zupełnie.Teraz po 2 tygodniowym pobycie w Turcji i codziennym smarowaniu buzi filtrem 50 nabawiłam się nowych przebarwień i to bardziej widocznych centralnie nad górną wargą. mam wasy! naprawdę wyglada jakbym miała wąsy, do tego bardzo cięzko to ukryć pod makijażem. nie mogę patrzec w lustro. Czytałam że ponoć bio-oil jest dobry na przebarwienia słoneczne ale jeszcze nie próbowałam, zrobie to jeszcze w tym tygodniu. Dziewczyny jeżeli macie jakieś sprawdzone sposoby proszę PISZCIE!!!
Czarny_Kot_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-06-01, 12:27   #42
reniulka37
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 2
plamy po opalaniu

Witam! Mam pytanie. Od dwóch lat mam problem ze skórą po lecie. Wracam z wakacji z ciemnymi plamami na twarzy, najbardziej między brwiami, pod nosem/wygląda jak wąsy/i na policzkach mniejsze. Po jakimś czasie one bledną, ale w zasadzie są słabo widoczne przez cały czas. Do tej pory używałam na twarz takiego filtru jak do ciała tylko 30+ ale to nie działa. Proszę mi polecić jakiś dobry krem. czytałam o produktach LRP, biderma, eucerin ale nie mogę się zdecydować. Mam cerę mieszaną. Dziekuję.
reniulka37 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-02, 18:24   #43
findsomething
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 463
Dot.: plamy po opalaniu

Ducray Melascreen Sun Cream SPF 50+
Zapomnij o plamach
jeśli jednak chcesz delikatnie się opalić to nakładaj cienką warstwę w godzinach 10-15 a potem inny krem. Z racji plam nie powinnaś jednak w ogóle się opalać! Siedź pod parasolem, trochę Cię "muśnie" ale i tak będzie lepiej niż przebywanie w pełnym słońcu.
findsomething jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-04, 15:27   #44
Dziumdzia
Raczkowanie
 
Avatar Dziumdzia
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Z tamtąd.
Wiadomości: 295
Dot.: plamy po opalaniu

Sok z cytryny działa wybielająco na plamy, możesz spróbować przemywać nim twarz (tylko nie czystym sokiem, ale rozpuszczonym w wodzie) - przed chwilą czytałam wątek o takim toniku z cytryny
Dziumdzia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-05, 08:17   #45
reniulka37
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 2
Dot.: plamy po opalaniu

Dziekuję kobietki za bardzo dobre rady. Krem już zamówiłam w aptece a tonik cytrynowy też wypróbuję. Mam nadzieję, że w tym roku nie wrócę z wakacji z czarną twarzą
reniulka37 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-30, 12:35   #46
Rebelia74
Przyczajenie
 
Avatar Rebelia74
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 14
GG do Rebelia74
Dot.: Plamy na twarzy i plecach po opalaniu. POMOCY!

Ja nie biorę żadnych leków i z tarczycą ok, wygląda na to że to słońce, niestety nic nie pomaga filtry, wybielacze, lasery - efekty na chwilę
Rebelia74 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-04, 08:57   #47
bohochic
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 45
Dot.: plamy po opalaniu

Skąd ja znam ten problem. Chyba jedynym skutecznym rozwiązaniem jest niestety unikanie słońca. Pytałam w klinice xxxxx do której chodzę na zabiegi kosmetyczne jak się tego pozbyć i lekarz doradził mi, żeby przede wszystkim zapobiegać, czyli nie opalać się nadmiernie, nie robić w czasie lata, żadnych inwazyjnych zabiegów na twarz i cało (np. peelingi chemiczne), używać kremów z filtrem. Niestety to kobiety są bardziej narażone na takie zmiany skórne., tym bardziej jeśli się bierze tabletki antykoncepcyjne.

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2013-10-29 o 09:54 Powód: nazwa
bohochic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-21, 20:30   #48
candywoman84
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 14
Dot.: plamy, plamy, plamy...

Witam. Mój problem byc może jest nieco inny od tych, o których tu czytałam. Niemniej jednak jest plamą Otóż, w miejscu gdzie "konczy się" ramię a "zaczyna" dekolt mam ciemniejsze paski, z dwóch stron, jakby od bielizny. Są odkąd pamiętam. Czasami opalam sie na solarium, latem na słoncu ale tez bez przesady. Wygląda to na "kumulacje" opalenizny w tym miejscu. Przecierałam wacikiem nasączonym tonikiem do twarzy i z drugiej strony jakby jest mniej widoczne. Czy mozna użyć jakichś innych domowych sposobów na zniwelowanie tegoż? Dodam, że przy mocniejszej opaleniźnie nie widac az tak bardzo ale nie chce sie juz tak spiekać. Dołączam zdjęcie. Może ktoś wie co to faktycznie by mogło być? Z góry dziekuje za odpowiedzi
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 2013-05-21-751.jpg (33,8 KB, 11 załadowań)
candywoman84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-23, 20:56   #49
candywoman84
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 14
Unhappy Dot.: plamy, plamy, plamy...

Dopiero teraz doczytałam kiedy był tu ostatni wpis...
candywoman84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-07-25, 13:02   #50
bejbiko21
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3
Dot.: Plamy na twarzy i plecach po opalaniu. POMOCY!

ja na plamy posłoneczne w zeszłym roku kupiłam PIGMANORM z kwasem hydrachinionowym. Kosztował 160 zl ale jako jedyny mi pomógł, żadne inne kremy, kwasy, mikrodermabrazje i lasery nie pomogły. Tylko taki krem. W tym roku mama przywiozła mi z zagranicy 4 tubki. mam do sprzedania dwie bo krem jest bardzo wydajny i zostawiam sobie dwa opakowania. Kwas 4% hydrochinion, 30g kremu. Invo na priv: nieruchomosci-mazowieckie@wp.pl
bejbiko21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:05.