Spirala - wątek zbiorczy! - Strona 141 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-11-01, 07:17   #4201
lumine82
Przyczajenie
 
Avatar lumine82
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 2
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Chciałam Wam napisać moją przygodę ze spiralą, którą noszę już 3 lata.
Do tej pory wydawało mi się, że jest ona idealnym rozwiązaniem. Ale zmieniłam zdanie. Na początku pojawiały się plamienia tak od czasu do czasu, ale poza tym było ok. Miesiączki pojawiały się regularnie i nie bolały, ale za to w drugi dzień miałam zawsze potop szwedzki. Lało się tak, że budziło mnie w nocy. W drodze do łazienki bywało, że po nogach się lało.
W zeszłym roku zaczęły pojawiać się problemy, bo od połowy cyklu bardzo bolał mnie prawy jajnik. Na tyle, że wykluczał mocniejszy seks a w trakcie myślałam tylko kiedy zaboli. Nic przyjemnego. Ginekolog po usg dopochwowym i brzusznych stwierdziła, że nie ma zmian na jajnikach i spirala leży prawidłowo. Miałam jeszcze wyciek z lewej piersi koloru brązowego. Wzięła próbkę do badania, bo na usg było czysto a robiono mi 2 razy.
Jaki wynik nie wiem, bo idę 26 lis.
Teraz jednak mam gorszy problem. I jestem przerażona. 26 paz powinnam dostać miesiączkę i NIE MA. We wtorek 29 robiłam test i wyszedł negatywny. W pon idę do lekarza domowego skonsultować się, bo do 26 lis jeszcze trochę czasu. Przed wizytą zrobię test i zobaczymy, ale mam czarne myśli. Spirala+ ciąża to nie jest dobry zestaw. A jeśli jest to ciąża pozamaciczna a ja o tym nie wiem? Wczoraj po seksie miałam plamienie, dzisiaj brak, ale może to poronienie. Nie chce mi się jeść, sutki mam wrażliwe i brązowe i jakieś krostki jakby na otoczkach się pojawiły.Dzisiaj w nocy gdy szlam do łazienki poczułam mokro na koszulce i tak wyciek z lewej piersi, ale wodnisty. Ja mam dwoje dzieci, ale wtedy wiedziałam, że jestem w ciąży a teraz mam poczucie obojętności. Wtedy byłam śpiąca i nabrzmiały mi piersi, teraz nie. Jest mi raz gorąco a raz zimno i cholernie boli mnie w dole pleców, że nie mogę się ułożyć do spania. Ziewam, ale spać mi się nie chce. Pobolewał mnie brzuch i czułam parcie jakbym chciała kupe.
Jestem zła na siebie i na męża też, chociaż właściwie na co. Ostatnio mu powiedziałam, że chyba nie ma bariery, której by nie sforsował. To się uśmiał. Pożyjemy zobaczymy.
Pozdrawiam
lumine82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-03, 08:34   #4202
evev_2014
Przyczajenie
 
Avatar evev_2014
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 2
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

lumine82 napisz jak u Ciebie, co lekarz powiedział, dostałaś w końcu @??

paula78 co u Ciebie, założyłaś druga spiralę? Przeczytałam cały watek, czy mi coś umknęło? udzielałaś się bardzo często nt spirali, ciekawi mnie po prostu jaka metodę anty stosujesz teraz?
evev_2014 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-04, 05:48   #4203
lumine82
Przyczajenie
 
Avatar lumine82
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 2
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

W niedziele okazalo sie, ze slabo, ale krwawie. W pon zrobilam badanie HCG i wyszlo negatywne. Tydzien po terminie, ale okres jest. Fakt ten martwi mnie chyba bardziej niz brak ciazy. Musze zrobic teraz badanie prolaktyny i CPR. Poczytalam troche na ten temat i nie wrozy to nic dobrego. Przykro mi i jestem zla, ze sie tak pieprzy wszystko.
lumine82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-04, 08:33   #4204
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez evev_2014 Pokaż wiadomość
lumine82 napisz jak u Ciebie, co lekarz powiedział, dostałaś w końcu @??

paula78 co u Ciebie, założyłaś druga spiralę? Przeczytałam cały watek, czy mi coś umknęło? udzielałaś się bardzo często nt spirali, ciekawi mnie po prostu jaka metodę anty stosujesz teraz?
Niestety nie założyłam z powodów finansowych, braku zaufania do lekarza, szukanie lepszego też kosztuje, obaw przed bolem w czasie zakladania.
Od wyciągnięcia pierwszej stosujemy gumki i obserwacje cyklu, ale taką na oko, bez badania temp, sluzu, itd.
Chociaz nie ukrywam, że jest to upierdliwe, stresujace i malo komfortowe.

Zastanawialam się nad porotem do hormonów, ale nie wiem czy chcę znowu eksperymentować na wlasnym organizmie

Moze faktycznie się zmobilizuję
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-13, 20:28   #4205
aferka
Wtajemniczenie
 
Avatar aferka
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 207
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Ja mam już drugą spiralę - właśnie kończy mi się 5 lat od założenia, więc sumując - od 10 lat noszę spiralę. Ja jestem zadowolona, w ciążę nie zaszłam, problemów z miesiączkami też nie miałam.
Ale ostatnio przeżyłam coś co się chyba nadaje do "Uwagi". Otóż jakiś czas temu zmieniłam lekarza i znalazłam niedaleko w poradni przyszpitalnej. I wszystko było ok, do momentu kiedy przyszło do usunięcia spirali, ewentualnie założenia nowej. Lekarz mnie zbadał, zaproponował różne metody antykoncepcji (pytałam o to, bo jestem już w takim wieku że zastanawiałam się czy warto zakładać kolejną spiralę na 5 lat), po czym powiedział, że w TEJ poradni nie może założyć nowej ani wyjąć starej wkładki, bo szpital (i poradnia automatycznie również) jest prowadzony przez zakon, a spirala jest uznawana przez kościół jako środek wczesnoporonny, w związku z czym wszyscy lekarze podejmując pracę musieli się zobowiązać, że nie będą usuwać i zakładać wkładek!
W zasadzie powinnam napisać skargę do NFZ-tu, bo skoro świadczenie jest kontraktowane to na mój rozum dostęp do niego nie powinien być ograniczany. Ale cóż - klauzula sumienia!
Trochę nóż mi się otwiera w kieszeni jak słyszę o klauzuli sumienia, z drugiej strony głową muru nie przebijesz.
Efekt jest taki, że znów zmieniłam lekarza....(ten już przyjmuje w "świeckiej" przychodni).

(Ale napisanie skargi wciąż rozważam ;p)

Edytowane przez aferka
Czas edycji: 2014-11-13 o 20:29
aferka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-06, 18:57   #4206
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
Niestety nie założyłam z powodów finansowych, braku zaufania do lekarza, szukanie lepszego też kosztuje, obaw przed bolem w czasie zakladania.
Od wyciągnięcia pierwszej stosujemy gumki i obserwacje cyklu, ale taką na oko, bez badania temp, sluzu, itd.
Chociaz nie ukrywam, że jest to upierdliwe, stresujace i malo komfortowe.

Zastanawialam się nad porotem do hormonów, ale nie wiem czy chcę znowu eksperymentować na wlasnym organizmie

Moze faktycznie się zmobilizuję
ojej, paula wyjęłaś spiralę?
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-09, 00:19   #4207
whatsername89
Przyczajenie
 
Avatar whatsername89
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5
Dot.: Wkładka domaciczna Jaydess

Mam już za sobą przejścia z różnymi tabletkami, wypróbowałam też NuvaRing i w związku z tym, że mój organizm ciągle źle reaguje (głównie na przerwę w "dostawie" hormonów), zdecydowałam się wypróbować Jaydess.

Za wkładkę zapłaciłam 560 złotych, za wizytę i założenie nie płaciłam nic (pakiet medyczny zapewniony przez pracodawcę).

Wkładkę miałam zakładaną dziś, czwartego dnia miesiączki. Sam zabieg trwał nie więcej niż 10 minut, jednak (pomimo zażycia wcześniej leków przeciwbólowych) był dość bolesny, ale to kwestia indywidualna. Ból po zabiegu jak na razie się utrzymuje, ponoć za dwa dni ma być już lepiej

Póki co nie żałuję decyzji, zobaczymy co powiem za parę tygodni...

Edytowane przez whatsername89
Czas edycji: 2014-12-09 o 00:20
whatsername89 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-12-10, 18:27   #4208
Zuza19955
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 1
Dot.: Wkładka domaciczna Jaydess

Dziewczyny a po jakim czasie od założenia wkładki mozna uprawiać Sex ? Wole sie upewnić
Zuza19955 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-11, 17:59   #4209
nielegalna_
Raczkowanie
 
Avatar nielegalna_
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Pomorze zachodnie
Wiadomości: 350
Dot.: Wkładka domaciczna Jaydess

Dziewczyny te ceny to prywatnie za wkładkę+założenie?
Moja ginekolog powiedziała mi, że u niej Jaydess to koszt 1300 zł za wkładkę z założeniem stąd też zastanawiam się skąd tak duże rozbieżności cenowe.
1300 zł a 800 zł to jednak spora różnica jakby nie było.
nielegalna_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-12, 15:14   #4210
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Wkładka domaciczna Jaydess

Cytat:
Napisane przez nielegalna_ Pokaż wiadomość
Dziewczyny te ceny to prywatnie za wkładkę+założenie?
Moja ginekolog powiedziała mi, że u niej Jaydess to koszt 1300 zł za wkładkę z założeniem stąd też zastanawiam się skąd tak duże rozbieżności cenowe.
1300 zł a 800 zł to jednak spora różnica jakby nie było.
zdzierstwo bo sama wkladka to koszt ok 560- 600 zl
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-13, 07:40   #4211
ang_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 49
Dot.: Wkładka domaciczna Jaydess

Cytat:
Napisane przez nielegalna_ Pokaż wiadomość
Dziewczyny te ceny to prywatnie za wkładkę+założenie?
Moja ginekolog powiedziała mi, że u niej Jaydess to koszt 1300 zł za wkładkę z założeniem stąd też zastanawiam się skąd tak duże rozbieżności cenowe.
1300 zł a 800 zł to jednak spora różnica jakby nie było.
Niezłe zdzierstwo! Pewnie kase do kieszeni schowa!

---------- Dopisano o 08:40 ---------- Poprzedni post napisano o 08:39 ----------

Cytat:
Napisane przez Zuza19955 Pokaż wiadomość
Dziewczyny a po jakim czasie od założenia wkładki mozna uprawiać Sex ? Wole sie upewnić
Od razu jest się pod ochroną, ale mi kazano odczekać tydzien
ang_ jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-12-13, 22:55   #4212
nielegalna_
Raczkowanie
 
Avatar nielegalna_
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Pomorze zachodnie
Wiadomości: 350
Dot.: Wkładka domaciczna Jaydess

Cytat:
Napisane przez kennedy Pokaż wiadomość
zdzierstwo bo sama wkladka to koszt ok 560- 600 zl
Dzięki za odpowiedź, już myślałam, że to kwestia wielkości miasta itp. Sprawdziłam na doz i faktycznie cena to nieco ponad 600 zł. Dzięki za uświadomienie
nielegalna_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-14, 12:49   #4213
Deborah100
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 827
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Jak to jest z tym zakładaniem spirali na NFZ? Czy każdy lekarz ma obowiązek? Płacę za kupno wkładki czy w takim wypadku też jest refundowana? (chodzi mi wyłącznie o wkładki bez hormonów).
Czy przed założeniem wykonuje się jeszcze jakieś badania?

Czytałam, że wkładki powodują czasami infekcje - branie w tym czasie probiotyków doustnie czy dopochwowo może zmniejszyć ryzyko ?

Edytowane przez Deborah100
Czas edycji: 2014-12-14 o 12:50
Deborah100 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-14, 13:00   #4214
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

płacisz w całości za wkładkę
rzadko chcą zakładać na nfz - nie ze złej woli, tylko np ich umowa z nfz tego nie obejmuje i tyle. powinno być usg w gabinecie, co z resztą też czasem nie ma miejsca
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-14, 17:55   #4215
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Deborah100 Pokaż wiadomość
Jak to jest z tym zakładaniem spirali na NFZ? Czy każdy lekarz ma obowiązek? Płacę za kupno wkładki czy w takim wypadku też jest refundowana? (chodzi mi wyłącznie o wkładki bez hormonów).
Czy przed założeniem wykonuje się jeszcze jakieś badania?

Czytałam, że wkładki powodują czasami infekcje - branie w tym czasie probiotyków doustnie czy dopochwowo może zmniejszyć ryzyko ?
Obowiązku nie ma, może sie wykpić sumieniem, ale kontrakt NFZ zobowiązuje do takiej uslugi, warto to potwierdzic w swoim oddziale NFZ, dzwonisz do rzecznika i pytasz o kontrakt czy obejmuje zakladanie spirali.

Wkładka nie jest refundowana, lekarz dobiera wkladke, wypisuje nazwe i kupujesz w aptece i z ta wkladka stawiasz się na założenie.

Badanie fizyczne, wywiad, cytologia, usg- powinien wykonać.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-15, 17:12   #4216
Mijus
Rozeznanie
 
Avatar Mijus
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: kuj-pom
Wiadomości: 515
Dot.: Wkładka domaciczna Jaydess

Hej

Mam pytanko do tych które założyły wkładkę - jak u Was wygląda sprawa z plamieniami? Niestety u mnie jest to już denerwujące, cały czas mam plamienia! Wiem, że podobno to na początku normalne, ale założenie 20.09 i cały czas muszę używać wkładek bo jednego dnia jest ok, przez następne 3 nie Albo plamię, albo krwawię :/ Czy Wy też tak macie?
__________________
Gabrysia - 09.02.2012
Aniołek [*] - 05.02.2010
Mijus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-17, 19:00   #4217
ang_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 49
Dot.: Wkładka domaciczna Jaydess

Cytat:
Napisane przez Mijus Pokaż wiadomość
Hej

Mam pytanko do tych które założyły wkładkę - jak u Was wygląda sprawa z plamieniami? Niestety u mnie jest to już denerwujące, cały czas mam plamienia! Wiem, że podobno to na początku normalne, ale założenie 20.09 i cały czas muszę używać wkładek bo jednego dnia jest ok, przez następne 3 nie Albo plamię, albo krwawię :/ Czy Wy też tak macie?

Ja miałam założoną 14 sie i dopiero od ok 3 dni nie plamie. Nie wiem na jak długo, czy już tak zostanie , bo wcześniej raz plamiłam troszkę, raz bardzo krwawiłam, raz wcale a zaraz znów...
Poczytaj ulotkę... piszą , że można plamić przez 3mies do 6 :P
ang_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-03, 16:13   #4218
Peachees
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 36
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Witam,
Chciałabym się do Wa przyłączyć. W końcu udało mi się znaleźć lekarza, który zdecydował się założyć spiralę Mam hormonalną na 3 lata i nie rodziłam. Mam teraz pytanie: po jakim czasie zdecydowałyście się na pierwszy seks po założeniu? i czy zabezpieczałyście się dodatkowo? Pozdrawiam
Peachees jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-04, 22:26   #4219
vichy
Raczkowanie
 
Avatar vichy
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: dom
Wiadomości: 317
zupelny brak ochoty na seks.......czy to wina spirali???

Baby....czy jest wsrod was taka,ktora ma zalozona spirale mirene i ten sam problem co ja?seksu wlasciwie juz nie uprawiam....raz w miesiacu to max!ochoty zero....unikam tego jak ognia....juz mnie to zaczyna meczyc i martwic.....
vichy jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-01-06, 15:56   #4220
AmelieJ
Przyczajenie
 
Avatar AmelieJ
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 8
Dot.: Wkładka domaciczna Jaydess

Podbijam temat - możecie podzielić się doświadczeniem ?
AmelieJ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-10, 15:23   #4221
Kaczinka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 36
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Czy spóźniający się okres przy wkładce Jaydess jest normalny czy powinnam zrobić test?
10 listopada miałam założoną wkładkę hormonalną Jaydess. Okres w grudniu dostałam ok 5 dni później niż zwykle, ale trwał bardzo długo- pierwszy tydzień to była typowa miesiączka, a przez kolejne 8-10 dni delikatne krwawienie. Kolejny powinnam dostać na początku stycznia. Wczoraj wieczorem miałam typowe okresowe bóle brzucha, ale po krwawieniu ani śladu.
Czy któraś z Was miała coś podobnego?
Kaczinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-10, 15:55   #4222
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Kaczinka Pokaż wiadomość
Czy spóźniający się okres przy wkładce Jaydess jest normalny czy powinnam zrobić test?
10 listopada miałam założoną wkładkę hormonalną Jaydess. Okres w grudniu dostałam ok 5 dni później niż zwykle, ale trwał bardzo długo- pierwszy tydzień to była typowa miesiączka, a przez kolejne 8-10 dni delikatne krwawienie. Kolejny powinnam dostać na początku stycznia. Wczoraj wieczorem miałam typowe okresowe bóle brzucha, ale po krwawieniu ani śladu.
Czy któraś z Was miała coś podobnego?
W ulotce od swojej wkładki masz informacje na ten temat
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-10, 22:11   #4223
Kaczinka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 36
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Nie ma sprawy już, właśnie dostałam okres
Wkładkę miałam zakładaną za granicą, więc ulotka jest w języku którego nie znam-niderlandzkim, a lekarz wspominał tylko o tym, że miesiączka może w ogóle zaniknąć
Kaczinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-10, 22:22   #4224
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Kaczinka Pokaż wiadomość
Nie ma sprawy już, właśnie dostałam okres
Wkładkę miałam zakładaną za granicą, więc ulotka jest w języku którego nie znam-niderlandzkim, a lekarz wspominał tylko o tym, że miesiączka może w ogóle zaniknąć
W necie bez problemu można znaleźć ulotkę po polsku
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-13, 08:14   #4225
spaghettii
Wtajemniczenie
 
Avatar spaghettii
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Oslo/Sopot
Wiadomości: 2 986
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Dziewczyny czy zakladanie spirali bardzo boli? Planuja zalozyc ja juz od dawna, ale sie boje bolu
__________________





Moj blog
_________________________ ___

ZAPUSZCZAM WLOSY

pije pokrzywe-12.08.2012
lotion seboradin-25.08.2012
drozdze w tabletkach-28.08.2012
Cel I - do ramion



cwicze:
6.01.2013
spaghettii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-14, 16:09   #4226
aferka
Wtajemniczenie
 
Avatar aferka
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 207
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Ja nie odczuwałam tego jako ból, było to tylko bardzo nieprzyjemne uczucie.
aferka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-15, 15:13   #4227
AmelieJ
Przyczajenie
 
Avatar AmelieJ
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 8
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Dziewczyny - od poniedziałku mam mirenę. Od wczoraj towarzyszą mi zawroty głowy, mdłości, ból głowy. Miała któraś podobnie? Długo to może trwać.

A zakładanie jest b. nieprzyjemne, ale da się przeżyć.
AmelieJ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-15, 15:59   #4228
luffka
Zakorzenienie
 
Avatar luffka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 3 814
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez spaghettii Pokaż wiadomość
Dziewczyny czy zakladanie spirali bardzo boli? Planuja zalozyc ja juz od dawna, ale sie boje bolu
Ja zemdlałam Po zejściu z fotela zrobiło mi się czarno przed oczami A zakładanie mnie bolało bardzo, ale dało się przeżyć, bo to tylko chwilka (ja nie rodziłam).


AmelieJ nie pomogę, bo ja mam miedziankę założoną... I nie wiem, czy to normalny objaw przy Mirenie...
__________________
fata viam invenient

Edytowane przez luffka
Czas edycji: 2015-01-15 o 16:01
luffka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-16, 09:51   #4229
Basjenia
Zadomowienie
 
Avatar Basjenia
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 156
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

hej!
jestem 6tyg po porodzie sn i...pora się zabezpieczyć ginekolożka zaproponowała mi novą T... że niby super przy karmieniu lepiej niż mirena bo nie hormonalna i że nie zaciąże i że wogóle super super...
ale z tego co czytam to sporo kobitek mówi że organizm odrzucił...

może sa na forum jakieś dziewczyny z Nova T?

no i pytanie...boli?
Basjenia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-16, 17:13   #4230
aferka
Wtajemniczenie
 
Avatar aferka
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 207
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Ja miałam dwie Nova T - w sumie 10 lat i nie narzekałam. Nie wiem co rozumiesz przez stwierdzenie "organizm odrzucił"? Że wypadły? Myślę, że wypadnięcia czy przesunięcia mogą się zdarzyć przy każdej wkładce - nie ma tu myślę żadnej reguły.
Mnie nic takiego się nie działo, w ciążę nie zaszłam, miesiączki nie były ani bardziej bolesne, ani obfitsze - jednym słowem same zyski .
aferka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-08-07 18:10:42


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:34.