Dziewczyny w UK pomozcie - zaginiony dowod i work permit - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-03-14, 10:42   #1
olala22
Rozeznanie
 
Avatar olala22
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 635

Dziewczyny w UK pomozcie - zaginiony dowod i work permit


Witam
W lipcu ubieglego roku skladalam aplkacje by otrzymac work permit czyli te niepotrzebne pozwolenie o prace. No jak wiadomo musialam im tez wyslac paszport lub dowod. Wyslalam dowod i do dzisisj nie otrzymalam ani pozwolenia o prace ani dowodu. Jakos tak w listopadzie do mojego pracodawcy home office wyslal fax zebym przefaksowala im moj adres to mi dowod odesla. I nic. Dzwonilam do nich ale zawsze jest zajete i pisalam im maile ale pozostaly bez odpowiedzi. W czerwcu wracam na stale do polski i dowo jest mi potrzebny bo wychodze za maz. Juz nie wiem co moge zrobic. Nawet napisalam do ambasady ale oni nic nie moga zrobic. Czy ktoras z kochanych wizazanek orientuje sie co moge zrobic?
olala22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-14, 11:52   #2
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: Dziewczyny w UK pomozcie - zaginiony dowod i work permit

Cytat:
Napisane przez olala22 Pokaż wiadomość
Witam
W lipcu ubieglego roku skladalam aplkacje by otrzymac work permit czyli te niepotrzebne pozwolenie o prace. No jak wiadomo musialam im tez wyslac paszport lub dowod. Wyslalam dowod i do dzisisj nie otrzymalam ani pozwolenia o prace ani dowodu. Jakos tak w listopadzie do mojego pracodawcy home office wyslal fax zebym przefaksowala im moj adres to mi dowod odesla. I nic. Dzwonilam do nich ale zawsze jest zajete i pisalam im maile ale pozostaly bez odpowiedzi. W czerwcu wracam na stale do polski i dowo jest mi potrzebny bo wychodze za maz. Juz nie wiem co moge zrobic. Nawet napisalam do ambasady ale oni nic nie moga zrobic. Czy ktoras z kochanych wizazanek orientuje sie co moge zrobic?
A nie możesz pojechać osobiście do biura do którego wysłałaś dowód?
Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-14, 12:10   #3
olala22
Rozeznanie
 
Avatar olala22
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 635
Dot.: Dziewczyny w UK pomozcie - zaginiony dowod i work permit

Nie bo to nic nie da. Oni nie przyjmuja osobiscie interesantow. Tylko tel lub fax na ktore nie odpowiadaja
olala22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-14, 17:24   #4
anyolek
Zadomowienie
 
Avatar anyolek
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: z domu i pracy ;)
Wiadomości: 1 461
Dot.: Dziewczyny w UK pomozcie - zaginiony dowod i work permit

wyglada na to, ze Twoj dowod zaginal na poczcie
a ubezpieczylas paczke (z dowodem), zanim ja wyslalas?
Jesli tak i masz potwierdzenie, masz prawo zglosic ten fakt na poczcie, a oni beda interweniowac.
A poza tym dlaczego dopiero teraz sobie o tym przypomnialas? Wiesz, ze jesli ktos nieuczciwy znalazl Twoj dowod, mozesz miec spore klopoty?
Tym bardziej, ze tego nie zglosilas...
Mojemu znajomemu paszport i dowod zostaly ukradzione, przez co musial sie wybrac do polskiej ambasady w Londynie (mieszkal w Sheffield)
W kazdym razie zycze Ci powodzenia
Mam nadzieje, ze dowod sie znajdzie
__________________
28/02/2015
Ola

Edytowane przez anyolek
Czas edycji: 2009-03-14 o 17:25
anyolek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-14, 19:59   #5
olala22
Rozeznanie
 
Avatar olala22
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 635
Dot.: Dziewczyny w UK pomozcie - zaginiony dowod i work permit

Nie sadze zeby na poczcie zaginal dlatego ze otrzymalabym chociaz pozwolenie na prace bo sa one osobno wysylane. Z tego co wiem to duzo takich przypadkow bylo z zaginieciem dowodu w home office Juz dawno sobie przypomnialam ze nie mam dowodu. To nie jest tak ze nic nie robilam tylko czekalm az mi go przysla
olala22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-14, 21:24   #6
anyolek
Zadomowienie
 
Avatar anyolek
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: z domu i pracy ;)
Wiadomości: 1 461
Dot.: Dziewczyny w UK pomozcie - zaginiony dowod i work permit

a masz pewnosc, ze Twoj dowod w ogole dotarl do Home Office?
__________________
28/02/2015
Ola
anyolek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-14, 22:51   #7
sylwunia3009
Zadomowienie
 
Avatar sylwunia3009
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 1 942
GG do sylwunia3009
Dot.: Dziewczyny w UK pomozcie - zaginiony dowod i work permit

W pierwzym poscie piszesz ze nie otrzymalas ani dowodu ani pozwolenia a w nastepnym, ze Home Office napewno dostal Twoj dowod bo dostalas pozwolnie. Nie rozumiem? I zgadzam sie z Anyolek, troche za pozno zaczelas sie tym interesowac. Teraz to moze byc zapozno. A do Home Officu wcale nie tak trudno sie dodzwonic. Ja dzwonilam niedawno i odbrali. Dzwon do skutku. Jesli dostali dowod i zgubili beda musieli to jakos zrekompensowac. Ale sprawdz na poczcie czy przesylka napewno dotarla. Moja kolezanka czekala na paszport ponad 6 miesiecy. najpierw powiedzieli jej, ze nie dostali, wyslala im potwierdzenie nadania i odbioru. okazalo sie ze paszport jednak dostali, ale trwalo to jeszcze jakies 3 miesiace i wymagalo sporo telefonow . choc 9 miesiecy to sporo czasu, wiec prawde mowiac uwazam ze szance sa nikle, ale nie mozna sie poddawac, Jesli sie nie dodzwonisz, wyslij im list z zadaniem zwrotu dowodu dolacz kopie nadania wysylki i odbioru.
__________________
Stworzenie świata to metafora ewolucji. Dlatego kobieta jest na końcu...

sylwunia3009 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-03-15, 10:06   #8
olala22
Rozeznanie
 
Avatar olala22
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 635
Dot.: Dziewczyny w UK pomozcie - zaginiony dowod i work permit

Tak mam pewnosc ze dowod dotarl do home office bo dostalam pismo ze dotarl i musze poczekac pare tygodni az mi go zwroca razem z pozwoleniem.
sylwunia3009 napisalam ze OTRZYMAłABYM a nie ze OTRZYMALAM. No ja jakos ni moge sie dodzwonic
olala22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-15, 10:45   #9
anyolek
Zadomowienie
 
Avatar anyolek
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: z domu i pracy ;)
Wiadomości: 1 461
Dot.: Dziewczyny w UK pomozcie - zaginiony dowod i work permit

Dziwne, jestem pewna, ze biuro jest czynne od poniedzialku do piatku, nawet wlasnie to sprawdzilam w necie.
Nie wiem, moze kiedy wlacza sie automat, Ty myslisz, ze to poczta i odkladasz sluchawke??
Posluchaj wiadomosci, z reguly jest tak, ze po wykreceniu numeru Home Office, musisz odsluchac wiadomosci automatu, ktory podaje Ci numery adekwatne do podloza Twojego problemu, np od 1-9, ktore musisz wcisnac. No i wtedy Cie laczy z informacja.
Tutaj jest strona Home Office
http://www.homeoffice.gov.uk/contact-us
Jest zaznaczone, ze biuro jest czynne codziennie od pn do pt w godzinach od 9 do 17
__________________
28/02/2015
Ola
anyolek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-15, 11:03   #10
olala22
Rozeznanie
 
Avatar olala22
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 635
Dot.: Dziewczyny w UK pomozcie - zaginiony dowod i work permit

Kochane dziewczyny! Ja to wszystko wiem: wiem ze po polczeniu sie z home office trzeba wybrac odpowiedniu numerek (jeszcze nigdy niekt nie odebral), jak juz pisalam na fax i maile nieodpowiadaja. Juz nawet nie chce wspominac jakie rachunki za tel przychodza jak dzwonie do nich i slucham automatu.... Z ta rekompensata przez home office to jest roznie... Czytalam ze jednej dziewczynie zaproponowali 32 funty Ale wiekszosci to tylko przepraszaja. Te przeprosiny to mi sa nie potrzebne bo wydam kupe kasy na podroz do polski i z powrotem i na nowy dowod
olala22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-15, 17:41   #11
katakumba
Zakorzenienie
 
Avatar katakumba
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: bedlam
Wiadomości: 5 384
Dot.: Dziewczyny w UK pomozcie - zaginiony dowod i work permit

dziwne. ja dzownilam, od razu sie polaczylam
a paszport odeslali mi po 3 dniach
pozwolenie dostalam po tygodniu

9 miesiecy...za dlugo, najpierw musisz ustalic z poczta czy dostarczyli do HO
potem ustal czy HO wyslalo i czy to poczta winna jest temu ze nie masz paszportu i papierow

dzwon, dzwon, dzwon
__________________
swoje rady zwin w ciasny rulonik i rozwaz znaczenie slowa "czopek"

Haters gonna hate.
Potatoes gonna potate.



katakumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-03-17, 13:27   #12
olala22
Rozeznanie
 
Avatar olala22
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 635
Dot.: Dziewczyny w UK pomozcie - zaginiony dowod i work permit

Nie zgadniecie gdzie jest mój dowod... Ale po kolei Bylam dzisiaj w citizens advice bureau by mi poradzili co mam zrobic. Wytlumaczylam cala sytuacje i pan zaczal dzwonic do nich. Po jakiejs pol godz dodzwonil sie i okazalo sie ze mieli oni moj zly adres (zamist 12a wyslali dowod na 27a) i gdy ludzie ktorzy mieszkaja pod 27a po raz kolejny nie odebrali listu z moim dowodem odeslali go do ambasady w Londynie Teraz probuje sie tam dodzwonic i jakos odzyskam ten nieszczesny dowod. Natomiast moje pozwolenie na prace dalej jest u nich, musze tylko napisac do nich list by mi to pozwolenie przyslali. Mam nadzieje ze na dobry adres
W kazdym razie dziekuje dziewczyny za pomoc
olala22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:15.