.. dietka... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka > Wspólne odchudzanie

Notka

Wspólne odchudzanie Forum dla osób, które się odchudzają grupowo. Pamiętaj: diety muszą być zgodne z zasadami zdrowego odżywiania. Pisz o dietach powyżej 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-01-13, 17:06   #1
basiunia31
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 3

.. dietka...


... zaczynamy diete karczkowa.. czy ktoś jest chętny...
basiunia31 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-13, 20:59   #2
magdunia83
Przyczajenie
 
Avatar magdunia83
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 9
Dot.: .. dietka...

o co chodzi z dietą karczkową? jeśli to dieta kurczakowa, to ja jestem jak najbardziej za, bo uwialbiam wszelkie dania z kurczaka - od sałatek począwszy a na pachnących skrzydełkach z KFC skończywszy
magdunia83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-14, 09:05   #3
AniaRP
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 83
GG do AniaRP
Dot.: .. dietka...

właśnie o co chodzi w tej diecie???
ile planujesz zrzucić ??
AniaRP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-28, 13:23   #4
manetka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1
Dot.: .. dietka...

Cytat:
Napisane przez basiunia31 Pokaż wiadomość
... zaczynamy diete karczkowa.. czy ktoś jest chętny...
Witam, czy możesz napisać na czym polega ta dieta? czyli jadlospis pozdrowiam
manetka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-28, 13:34   #5
vilema
Rozeznanie
 
Avatar vilema
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 787
Dot.: .. dietka...

Niewiem na czym na dieta polega? Musisz mnie oświecić
vilema jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-22, 20:35   #6
kamilak8926
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 15
Dot.: .. dietka...

Hej
4 x dziennie co 4 godziny- bez podjadania!!
Dieta karczkowa polega na jedzeniu 4 x dziennie 3-7dag podgrzewanego na tłuszczu karczku do tego je się małego pomidora lub paprykę, 4l. wody niegazowanej dziennie no i oczywiście ćwiczenia godzinę dziennie:P Tak przez pierwszy tydzień
2tydzien to tez karczek(ta sama ilość) ale do tego troszkę parowanych warzywostatni posilek jak i w 1 tyg. bez pomidora tu tez bez warzyw. nie jesc po 21.i tez 4 l. wody niegazowanej
herbata, kawa= 2 szklanki wody dodatkowo:P
3 tydzien piers kurczaka(te same ilości) i warzywa parowane...dziennie wszystko tak samo, 4x dziennie co 4 godziny, 4l.wody, ostatni posilek bez warzyw no i cwiczenia caly czas godz. dziennie najlepiej Tej diety najlepiej nie przerywać...co jakis czas dochodzi cos nowego...jesli ktos jest zainteresowany to za jakis czas napiszę co trzeba dalej jesc Mojej koleżanki mama schudła na tej diecie po pierwszym tygodniu 6 kg. a moja koleżanka prawie 1okg! ja zaczynam od nowego tygodniamam nadzieję, że mi się uda schudnąć pozdrawiam
kamilak8926 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-22, 23:22   #7
sss7
Zadomowienie
 
Avatar sss7
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Cambridge
Wiadomości: 1 320
Dot.: .. dietka...

Cytat:
Napisane przez kamilak8926 Pokaż wiadomość
Hej
4 x dziennie co 4 godziny- bez podjadania!!
Dieta karczkowa polega na jedzeniu 4 x dziennie 3-7dag podgrzewanego na tłuszczu karczku do tego je się małego pomidora lub paprykę, 4l. wody niegazowanej dziennie no i oczywiście ćwiczenia godzinę dziennie:P Tak przez pierwszy tydzień
2tydzien to tez karczek(ta sama ilość) ale do tego troszkę parowanych warzywostatni posilek jak i w 1 tyg. bez pomidora tu tez bez warzyw. nie jesc po 21.i tez 4 l. wody niegazowanej
herbata, kawa= 2 szklanki wody dodatkowo:P
3 tydzien piers kurczaka(te same ilości) i warzywa parowane...dziennie wszystko tak samo, 4x dziennie co 4 godziny, 4l.wody, ostatni posilek bez warzyw no i cwiczenia caly czas godz. dziennie najlepiej Tej diety najlepiej nie przerywać...co jakis czas dochodzi cos nowego...jesli ktos jest zainteresowany to za jakis czas napiszę co trzeba dalej jesc Mojej koleżanki mama schudła na tej diecie po pierwszym tygodniu 6 kg. a moja koleżanka prawie 1okg! ja zaczynam od nowego tygodniamam nadzieję, że mi się uda schudnąć pozdrawiam
Nie zaczynaj !!!

Wybacz, ale ta dieta to totalna beznadzieja. Typowa niedoborówka. Gdzie weglowodany? Gdzie tłuszcze roślinne? Dawno nie widziałam tak beznadziejnej djiey. Jeszcze do tego te ćwiczenia przy tym braku węgli!!! ZGROZO! Mozesz sobie zrobić krzywde, a niedobory szybko zauwazysz w stanie swoich włosów, paznokci i cery. Nie wspomne o koncentracji....
Poczytaj wątki podwieszone o 10 przykazaniach zywieniowych i nie niszcz sobie zdrowia tym wymysłem. Mama i kolezanka schudły z wody i te nieco tłuszczu co moze i zrzuciły szybko wróci z nawiązka po odstawieniu diety.

Nie mozesz tez takich diet propagowac na tym forum, wątek pewnie Mod przeniesie na Krzywe Zwierciadło.
Nie gniewaj sie, nie chcialam Cie uradzic moją mocną reakcją, ale jak czytałam opis tej diety to nie mogłam uwierzyc w to co widze.
__________________
Odchudzam sie, bez kija nie podchodz...
82kg/170cm, cel: 62kg

Edytowane przez sss7
Czas edycji: 2010-02-23 o 23:53
sss7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-02-23, 23:23   #8
kamilak8926
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 15
Dot.: .. dietka...

Och wybacz ale to nie jest wymysł mój czy mojej koleżanki mamy...to dieta ustalona przez dietetyka i trenera. W każdym tygodniu dodawany jest nowy składnik no i niestety nie...nie wiesz, że węglowodany = same dodatkowe kilogramy? Tak samo sól, cukier itd. Może i powinnam tam zaznaczyć, że osoby decydujące się na ta dietę muszą wiedzieć, że nie rezygnuje się z niej tzn. napewno nie mozna wrocic do podjadania, pelnych talerzy jedzenia i ciasteczek. Pierwsze 3 tygodnie może i nie wyglądają cudnie, ale wiesz, że istnieją witaminy? to są suplementy diety. W wypatku zakończenia diety i powrócenie do poprzednich nawyków żywieniowych (czytaj czekolady, chipsy, ciasta, pelo kartofli frytek i innego tego typu jedzenia) może wystąpić efekt jojo, ale w każdej diecie tak jest. Jeśli chcesz schudnąć to nie możesz przez tydzień jeść malo kalorii a potem zaczniesz podjadac, przytyjesz i zapomnisz ze kiedykolwiek schudlas. Jak już pisałam później są dodawane inne rzeczy m.in. jabłka, chude sery, jogurty naturalne...to nie jest zagładzanie na śmierć. To dieta dla ludzi którzy mają motywacje i na serio chcą się pozbyć zbędnych kilogramów, a nie dla osób które przez tydzień lub dwa chcą zrzucić 20kg. a potem znów obrzerać się chipsami. Albo zegnasz kilogramy albo nie...wybór pozostaw innym. To forum jest dla osób które chcą się odchudzać niech sami zadecydują czy chcą zastosować tą diete.


Pozdrawiam
kamilak8926 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-24, 00:15   #9
sss7
Zadomowienie
 
Avatar sss7
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Cambridge
Wiadomości: 1 320
Dot.: .. dietka...

Cytat:
Napisane przez kamilak8926 Pokaż wiadomość
Och wybacz ale to nie jest wymysł mój czy mojej koleżanki mamy...to dieta ustalona przez dietetyka i trenera. W każdym tygodniu dodawany jest nowy składnik no i niestety nie...nie wiesz, że węglowodany = same dodatkowe kilogramy? Tak samo sól, cukier itd. Może i powinnam tam zaznaczyć, że osoby decydujące się na ta dietę muszą wiedzieć, że nie rezygnuje się z niej tzn. napewno nie mozna wrocic do podjadania, pelnych talerzy jedzenia i ciasteczek. Pierwsze 3 tygodnie może i nie wyglądają cudnie, ale wiesz, że istnieją witaminy? to są suplementy diety. W wypatku zakończenia diety i powrócenie do poprzednich nawyków żywieniowych (czytaj czekolady, chipsy, ciasta, pelo kartofli frytek i innego tego typu jedzenia) może wystąpić efekt jojo, ale w każdej diecie tak jest. Jeśli chcesz schudnąć to nie możesz przez tydzień jeść malo kalorii a potem zaczniesz podjadac, przytyjesz i zapomnisz ze kiedykolwiek schudlas. Jak już pisałam później są dodawane inne rzeczy m.in. jabłka, chude sery, jogurty naturalne...to nie jest zagładzanie na śmierć. To dieta dla ludzi którzy mają motywacje i na serio chcą się pozbyć zbędnych kilogramów, a nie dla osób które przez tydzień lub dwa chcą zrzucić 20kg. a potem znów obrzerać się chipsami. Albo zegnasz kilogramy albo nie...wybór pozostaw innym. To forum jest dla osób które chcą się odchudzać niech sami zadecydują czy chcą zastosować tą diete.


Pozdrawiam
Nie istotne, kto wymyślił tą diete, dla mnie może ją wymyslic nawet profesor wszystkich profesorow, a ja i tak dalej uważam, że jest nie do przyjęcia.

Wiem, że NADMIAR węglowodanów = dodatkowe kilogramy, natomiast węglowodany w ogóle = podstawowe żródło energii dla organizmu, potrzebne przy jakim kolwiek wysiłku fizycznym jak również do prawidłowej pracy organów i zachowania funkcji zyciowych. To tak w uproszczeniu, bo węgle mają więcej zadań w naszym organizmie. Na diecie majacej na celu zrzucenie kilogramów, węgle należy ograniczyc, ALE NIE MOŻNA ICH WYKLUCZYC. To nie jest tak, ze kazdy gram węglowodanów odłozy się przecież w postaci tłuszczu. Będą wykożystane przez nasz organizm do potrzebnych mu procesów, a ostatecznym produktem metabolizmu węgli będzie CO2 i woda, które przeciez w mig usuniesz z organizmu ( siusiu i wydech ) i po sprawie. Nie musisz mnie słuchać, otwórz książke od biologi i poczytaj.

Co do wychodzenia z diety to wiem co masz na mysli, i z NORMALNEJ DIETY tez jest sposób na wyjscie bez efektu jojo. Nigdzie nie napisałam, ze po osiągnięciu wagowego celu nalezy sie rzucic na słodycze bo "juz jestem szczupła, diete skonczylam"

Co do witamin - przeczytaj prosze jeszcze raz co napisałas. Z Twojej wypowiedzi wynika, że zdajesz sobie sprawde, że dieta jest uboga w witaminy i makr0- i mikro-elementy ( tudziez kilka innych kwiatków ). Dlaczego wiec chcesz ja stosowac? Myślisz, że sposobem na zycie jest łykanie tabletek z witaminami? Ty masz je dostarczyc z porzywieniem, taka jest rola jedzenia! Jesli chodzi o suplementy - większa cześć tych super Vigorów, Centrów, Pluszów i Bog wie jakich innych tabletek, które "zawieraja wszystko" się nie wchłania. Ich zawartosc jest syntetyczna i w wiekszej czesci nie przysfajalna przez organizm lub przysfajalna z trudem.

Co do ostatniego zdania:
To forum jest dla osób, które chca schudnąc i szukają wsparcia, bądz informacji. Dlatego w regulaminie zaznaczone jest, ze niektóre diety nie moga być na nim propagowane, bo wprowadzaja w błąd, sa nieskuteczne i niezdrowe. Diety, kontrowersyjne, głodówki, niedoborówki itp. umieszczane są na Krzywym Zwierciadle.

Jeszcze raz apeluje o przeczytanie 10 przykazan zywieniowych ( oraz innych podklejonych postów ) podklejonych u góry forum, bo jestem pewna, że tego nie zrobiłas, szkoda...
__________________
Odchudzam sie, bez kija nie podchodz...
82kg/170cm, cel: 62kg

Edytowane przez sss7
Czas edycji: 2010-02-24 o 00:20
sss7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-01, 07:35   #10
kamilak8926
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 15
Dot.: .. dietka...

No cóż, ja jestem na tej diecie juz miesiać i schudłam 15kg. nie mam anemi, dobrze się czuję, niw wypadają mi włosy itd., a jeśli dieta jest niedozwolona na tym forum to niech admin ja wykasuje
kamilak8926 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-05, 08:23   #11
anabella22
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 13
Dot.: .. dietka...

Cytat:
Napisane przez kamilak8926 Pokaż wiadomość
No cóż, ja jestem na tej diecie juz miesiać i schudłam 15kg. nie mam anemi, dobrze się czuję, niw wypadają mi włosy itd., a jeśli dieta jest niedozwolona na tym forum to niech admin ja wykasuje
znam diete Gacy. tylko tam nie ma nic o codziennych treningach. wręcz jest zalecane żeby trenować max 4 razy w tygodniu - najlepiej co drugi dzień. Stosowałam rok temu tą dietę i muszę przyznać, że jest bardzo skuteczne i (co mnie bardzo zaskoczyło) nie było żadnego efektu jojo. Natomiast zniechęciło mnie skrupulatne wydzielanie porcji.
anabella22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-11-08, 08:08   #12
kaatrin21
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1
Dot.: .. dietka...

witam! A moze ktos napisac co sie je po 3 tygodniach? wlasnie od wczoraj zaczęłam tą diete
kaatrin21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Wspólne odchudzanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:27.