Wrazliwa skora glowy, cienkie wypadajace wlosy. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-06-01, 20:55   #1
Akanka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 5

Wrazliwa skora glowy, cienkie wypadajace wlosy.


Witam, potrzebuje porady, bo juz nie wiem co robic.
Skore glowy mam bardzo wrazliwa, wiekszosc szamponow jej nie sluzy, po umyciu glowy pojawiaja sie czerwone plamy, ropne wypryski i swedzenie. Lupiezu nie mam. Od kilku lat stosuje szampon hipp baby, nie podraznia mi skory, czyli pod tym wzgledem jest ok, ale niestety wlosy po nim sa szorstkie, splatane w supelki, matowe. Uzywanie odzywek na skore glowe nie wplywa tak zle jak wiekszosc szamponow, ale niestety troche podraznia.
Wlosy mam cieniutkie, strasznie liche, a do tego wypadaja w ilosciach ogromnych, jak myje glowe to wypadaja, jak potem rozczesuje to zostaja na szczotce, wiatr zawieje i sa poplatane i rozczesanie to wyrywanie. Masakra. Bywalam juz u osiedlowych fryzjerow co tna za 30zl i takich polecanych do ktorych sie trzeba umawiac dwa miesiace wczesniej i kasuja po 300zl za ciecie. Najczesciej rozkladaja rece. Niewiele juz mi wlosow zostalo na glowie. Co mam robic? Co uzywac? Jak nie wylysiec?
Probowalam pic drozdze, ale moj zoladek nie bardzo daje im rade i sie cofaja, probowalam kuracji olejowych ale tez bez rezultatow, tabletki sa ostatecznoscia, bo niestety duzo lekow wywoluje u mnie uczulenie, wiec boje sie ryzykowac. Jakie szampony, maski, odzywki stosowac? Moze cos naturalnego?
Bardzo prosze o porady.
Pozdrawiam.
Akanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-03, 09:14   #2
Wolha wRedna
Zakorzenienie
 
Avatar Wolha wRedna
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 13 853
Dot.: Wrazliwa skora glowy, cienkie wypadajace wlosy.

Cytat:
Napisane przez Akanka Pokaż wiadomość
Witam, potrzebuje porady, bo juz nie wiem co robic.
Skore glowy mam bardzo wrazliwa, wiekszosc szamponow jej nie sluzy, po umyciu glowy pojawiaja sie czerwone plamy, ropne wypryski i swedzenie. Lupiezu nie mam. Od kilku lat stosuje szampon hipp baby, nie podraznia mi skory, czyli pod tym wzgledem jest ok, ale niestety wlosy po nim sa szorstkie, splatane w supelki, matowe. Uzywanie odzywek na skore glowe nie wplywa tak zle jak wiekszosc szamponow, ale niestety troche podraznia.
Wlosy mam cieniutkie, strasznie liche, a do tego wypadaja w ilosciach ogromnych, jak myje glowe to wypadaja, jak potem rozczesuje to zostaja na szczotce, wiatr zawieje i sa poplatane i rozczesanie to wyrywanie. Masakra. Bywalam juz u osiedlowych fryzjerow co tna za 30zl i takich polecanych do ktorych sie trzeba umawiac dwa miesiace wczesniej i kasuja po 300zl za ciecie. Najczesciej rozkladaja rece. Niewiele juz mi wlosow zostalo na glowie. Co mam robic? Co uzywac? Jak nie wylysiec?
Probowalam pic drozdze, ale moj zoladek nie bardzo daje im rade i sie cofaja, probowalam kuracji olejowych ale tez bez rezultatow, tabletki sa ostatecznoscia, bo niestety duzo lekow wywoluje u mnie uczulenie, wiec boje sie ryzykowac. Jakie szampony, maski, odzywki stosowac? Moze cos naturalnego?
Bardzo prosze o porady.
Pozdrawiam.
Większość szamponów dla dzieci powoduje plątanie włosów, Hipp nie jest tu wyjątkiem. Odżywek (o ile nie są przeznaczone specjalnie do skóry głowy) powinno się używać na włosy z ominięciem skalpu, np. od ucha w dół. W Twoim przypadku szczególnie bym na to uważała.

Co ma fryzjer do wrażliwej skóry głowy i lecących włosów? Byłaś u dermatologa? Może czas na zmianę szmaponu, bo widocznie Hipp wcale nie musi Ci służyć.

Robiłaś jakieś badania? Polecam: morfologia, żelazo, TSH, ft3 ft4 (hormony tarczycy), prolaktyna, testosteron.
Wolha wRedna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-04, 10:45   #3
Akanka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 5
Dot.: Wrazliwa skora glowy, cienkie wypadajace wlosy.

Dziekuje za odpowiedz,
Badan hormonow nie robilam, dwa lata temu mialam anemie, dostalam od lekarza zelazo, ktore bralam chyba z rok, od zeszlego roku lykam juz tylko ziolowe tabletki z zelazem i vit z grupy B floradix. Czuje sie ogolnie dobrze. Badania moge powtorzyc, skoro w tym moze byc przyczyna, hormony tez zrobie.
Co do szamponu to wlasnie glownie po to napisalam post, chcialabym zmienic hippa, ale nie mam pojecia na jaki, zeby byl lagodny, nie drazniacy, bez sls. Wybor na polkach w sklepach jest zaden, a w sklepach internetowych nie zawsze jest podany sklad, nie wiem co kupic.
Odzywki staram sie nakladac tak zeby nie dotykac skory glowy, ale przy tak cienkich wlosach do ramion nie zawsze mi sie to udaje, najczesciej mi sie nie udaje tym bardziej ze przy splatanych wlosach hippem musze odzywke nalozyc dokladnie inaczej nie rozczesze.
Na pojscie do dermatologa nie wpadlam, postaram sie to nadrobic.
Akanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-06, 14:28   #4
Blackbejbe
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Athlone / Irlandia
Wiadomości: 655
Dot.: Wrazliwa skora glowy, cienkie wypadajace wlosy.

Mi pomagaja szampony z aloesem np.ten
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg dc01-500x500.jpg (19,5 KB, 42 załadowań)
__________________
WEWNĘTRZNIE :
- olej lniany
- olej z pestek dyni
- reszta dojdzie

ZEWNĘTRZNIE :
- olej z pestek dyni
- olej musztardowy z papryczka
- szampon cebulowy

- i tutaj też będzie więcej


== ODZYSKAĆ WŁOSISKA==


Blackbejbe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-06, 14:42   #5
veronia15
Raczkowanie
 
Avatar veronia15
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 176
Dot.: Wrazliwa skora glowy, cienkie wypadajace wlosy.

spróbuj może też oleju kokosowego na skalp, mi bardzo pomógł, kiedy
miałam bardzo podrażnioną skórę głowy po pudrze babydream, którego używałam jako suchy szampon
__________________
Mój blog o naturalnej pielęgnacji włosów, cery i paznokci

http://raspberryandstrawberrybeauty.blogspot.com/
veronia15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-10, 18:39   #6
EDobrowA3j1532
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 5
Dot.: Wrazliwa skora glowy, cienkie wypadajace wlosy.

Moja koleżanka tez ma taki problem, ale ja osobiście uważam, że to kwestia genetyki jest raczej... przede wszystkim dobre odżywianie pomoże, to podstawa, a potem cała suplementacja ewentualnie i dopiero na końcu kosmetyki i jakieś wspomagacze, toniki do wcierania w skórę głowy, stymulujące porost...
EDobrowA3j1532 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-10, 20:41   #7
Ewelajna140
Zadomowienie
 
Avatar Ewelajna140
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 1 445
Dot.: Wrazliwa skora glowy, cienkie wypadajace wlosy.

koniecznie idź do dermatologa ja bym popatrzyła na szampony apteczne, np. emolium.
__________________
Instagram
Ewelajna140 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-06-11, 17:32   #8
xuna
Przyczajenie
 
Avatar xuna
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 21
Dot.: Wrazliwa skora glowy, cienkie wypadajace wlosy.

Ja używam toniku z witaminą B3 na skórę głowy półtora miesiąca i widzę, że o wiele szybciej mi rosną włosy, bo już po tym okresie widzę rożnicę. Są też grubsze bo dodaję d-pantenolu. Jak dla mnie naturalna rewelacja. I poza tym olejuję włosy, aleolejowanie to bardziej działanie maskujące szkody a nie zapobiegające im. Tak mi się wydaje.
xuna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-16, 11:21   #9
kascysko
Zakorzenienie
 
Avatar kascysko
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 12 221
Dot.: Wrazliwa skora glowy, cienkie wypadajace wlosy.

Cytat:
Napisane przez Akanka Pokaż wiadomość
Dziekuje za odpowiedz,
Badan hormonow nie robilam, dwa lata temu mialam anemie, dostalam od lekarza zelazo, ktore bralam chyba z rok, od zeszlego roku lykam juz tylko ziolowe tabletki z zelazem i vit z grupy B floradix. Czuje sie ogolnie dobrze. Badania moge powtorzyc, skoro w tym moze byc przyczyna, hormony tez zrobie.
Co do szamponu to wlasnie glownie po to napisalam post, chcialabym zmienic hippa, ale nie mam pojecia na jaki, zeby byl lagodny, nie drazniacy, bez sls. Wybor na polkach w sklepach jest zaden, a w sklepach internetowych nie zawsze jest podany sklad, nie wiem co kupic.
Odzywki staram sie nakladac tak zeby nie dotykac skory glowy, ale przy tak cienkich wlosach do ramion nie zawsze mi sie to udaje, najczesciej mi sie nie udaje tym bardziej ze przy splatanych wlosach hippem musze odzywke nalozyc dokladnie inaczej nie rozczesze.
Na pojscie do dermatologa nie wpadlam, postaram sie to nadrobic.
Nie byłaś z objawami swojej alergii u dermatologa? Jeśli tak, to daruj sobie szukanie na własną rękę i leć do niego!
kascysko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-19, 12:34   #10
Kingita
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2
Dot.: Wrazliwa skora glowy, cienkie wypadajace wlosy.

Witam,
Spróbuj szamponów na łojotokowe zapalenie skóry głowy. Ziaja ma taki w swojej ofercie, eventualnie la rochay-pose ale on będzie droższy. Sama mam tą przypadłość i moja skóra głowy jest czerwona i swędząca. Te szampony bardzo mi pomagają. Dodatkowo na wzmocnienie włosów używam odżywki do skóry głowy na naturalnych składnikach. Na długości i końce naturalne olejki.
Powodzenia w walce. Pozdrawiam
Kingita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-04, 07:21   #11
Mirabellak
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 17
Dot.: Wrazliwa skora glowy, cienkie wypadajace wlosy.

Ja miałam kiedyś tak przesuszona skóre głowy, że czasami nawet robiły mi się strupki :/ byłam załamana, w pewnej chwili myslalm nawet ze mam jakas luszczyce czy cos, ale zaczelam uzywac szamponu seboradin sensitive i jest poprawa, czasami używam tez olejków ale to tylko na koncówki
Mirabellak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-03-07, 12:16   #12
Santiana
Raczkowanie
 
Avatar Santiana
 
Zarejestrowany: 2016-03
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 64
Dot.: Wrazliwa skora glowy, cienkie wypadajace wlosy.

Nie mam w prawdzie takich problemów jak tym, mam dosyć gęste włosy, choć swego czasu miałam dość duży problem z wypadaniem. To było straszne, gdy myłam głowę i widziałam kulkę splątanych włosów wielkości mojej pięści. Też się bałam, że wyłysieje i to sprawiło, że poszłam do dermatologa. Warto do niego iść, choć najlepiej jest wybrać jak najlepszego. Mój dermatolog akurat do takich nie należał. Musiałam zrobić badanie krwi (nie mam pojęcia po co, zresztą i tak wyszło, że nic mi nie jest) i nic więcej. Trochę się zawiodłam ale... Jednej rzeczy nie żałuje. Pani doktor poradziła mi, żebym zaczęła myć włosy szamponem Dermena. Można go łatwo kupić w aptece, albo nawet w Rossmanie, bo widziałam. Działa właśnie na wypadające włosy, choć trzeba myć nim regularnie. Mi pomogło, a przynajmniej częściowo, bo włosy nadal mi wypadają, ale na szczęście już nie w takich ilościach jak wcześniej. Ostatnio też zaczęłam dodatkowo stosować odżywkę z tej serii, ale póki co różnicy jeszcze nie widzę.
Z pewnością będę walczyć dalej, a w razie czego znów udam się do dermatologa i tobie też to radzę. Przyczyn wypadania może być wiele.
Santiana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-27, 11:10   #13
karolina_jurcz
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 65
Dot.: Wrazliwa skora glowy, cienkie wypadajace wlosy.

Cytat:
Napisane przez Santiana Pokaż wiadomość
Nie mam w prawdzie takich problemów jak tym, mam dosyć gęste włosy, choć swego czasu miałam dość duży problem z wypadaniem. To było straszne, gdy myłam głowę i widziałam kulkę splątanych włosów wielkości mojej pięści. Też się bałam, że wyłysieje i to sprawiło, że poszłam do dermatologa. Warto do niego iść, choć najlepiej jest wybrać jak najlepszego. Mój dermatolog akurat do takich nie należał. Musiałam zrobić badanie krwi (nie mam pojęcia po co, zresztą i tak wyszło, że nic mi nie jest) i nic więcej. Trochę się zawiodłam ale... Jednej rzeczy nie żałuje. Pani doktor poradziła mi, żebym zaczęła myć włosy szamponem Dermena. Można go łatwo kupić w aptece, albo nawet w Rossmanie, bo widziałam. Działa właśnie na wypadające włosy, choć trzeba myć nim regularnie. Mi pomogło, a przynajmniej częściowo, bo włosy nadal mi wypadają, ale na szczęście już nie w takich ilościach jak wcześniej. Ostatnio też zaczęłam dodatkowo stosować odżywkę z tej serii, ale póki co różnicy jeszcze nie widzę.
Z pewnością będę walczyć dalej, a w razie czego znów udam się do dermatologa i tobie też to radzę. Przyczyn wypadania może być wiele.
Hm zalezy jak duze jest te wypadanie wlosow i jak dlugo trwa. Moze przy niewielkim wypadaniu szampon może- u mnie zdał sie na nic i skorzystalam z zabiegu mezoterapii, który okazal sie strzalem w dziesiatke autorko- zastanawialas sie nad takim rozwiazaniem?
karolina_jurcz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-01, 12:51   #14
adziakf
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 30
Dot.: Wrazliwa skora glowy, cienkie wypadajace wlosy.

szampony dla dzieci to nie do końca dobry pomysł ze względu na to,że skóra dziecka ma zupełnie inne pH niż osoby dorosłej
adziakf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-08, 10:04   #15
Katarzyna_Kielar
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8
Dot.: Wrazliwa skora glowy, cienkie wypadajace wlosy.

Cytat:
Napisane przez Akanka Pokaż wiadomość
Witam, potrzebuje porady, bo juz nie wiem co robic.
Skore glowy mam bardzo wrazliwa, wiekszosc szamponow jej nie sluzy, po umyciu glowy pojawiaja sie czerwone plamy, ropne wypryski i swedzenie
Ja też mam problem z cienkimi i wypadającymi włosami, skórę też mam wrażliwą, ale nie wiem czy aż tak bardzo jak Ty, bo jak mi się coś dzieje to są to ewentualne zaczerwienienia i swędzenie. Ostatnio znalazłam dobre opinie o kuracji w ampułkach dla włosów cienkich właśnie, która zwiększa objętość i hamuje wypadanie. Dopiero zaczęłam tego używać i na razie nie widzę efektów ubocznych jak zaczerwienienie itp. Kuracja Lemon Sage Hair Lotion.
Katarzyna_Kielar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-14, 11:23   #16
KamaMaluje
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 5
Dot.: Wrazliwa skora glowy, cienkie wypadajace wlosy.

do skóry wrażliwej na pewno przydadzą się kosmetyki delikatne, bezzapachowe postaraj się czytać skład kosmetyków
__________________
Witam sugar bear hair
KamaMaluje jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-29, 12:03   #17
adam63
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-05
Wiadomości: 4
Dot.: Wrazliwa skora glowy, cienkie wypadajace wlosy.

Ja stosowałem chyba już wszystkie kosmetyki i nic nie pomagało, włosy wypadały mi garściami
Zdecydowałem się na drastyczny krok - tatuaż na skórze głowy. I wiecie co? Nareszcie czuje się komfortowo, nie martwię już plamami po wypadających włosach ani zakrywaniem ich.
Zabieg wykonywałem w najlepszej klinice w Poznaniu - Microhaar.

Edytowane przez adam63
Czas edycji: 2018-05-29 o 13:48
adam63 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-30, 19:39   #18
zaaab
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 18
Dot.: Wrazliwa skora glowy, cienkie wypadajace wlosy.

Cytat:
Napisane przez Akanka Pokaż wiadomość
Witam, potrzebuje porady, bo juz nie wiem co robic.
Skore glowy mam bardzo wrazliwa, wiekszosc szamponow jej nie sluzy, po umyciu glowy pojawiaja sie czerwone plamy, ropne wypryski i swedzenie. Lupiezu nie mam. Od kilku lat stosuje szampon hipp baby, nie podraznia mi skory, czyli pod tym wzgledem jest ok, ale niestety wlosy po nim sa szorstkie, splatane w supelki, matowe. Uzywanie odzywek na skore glowe nie wplywa tak zle jak wiekszosc szamponow, ale niestety troche podraznia.
Wlosy mam cieniutkie, strasznie liche, a do tego wypadaja w ilosciach ogromnych, jak myje glowe to wypadaja, jak potem rozczesuje to zostaja na szczotce, wiatr zawieje i sa poplatane i rozczesanie to wyrywanie. Masakra. Bywalam juz u osiedlowych fryzjerow co tna za 30zl i takich polecanych do ktorych sie trzeba umawiac dwa miesiace wczesniej i kasuja po 300zl za ciecie. Najczesciej rozkladaja rece. Niewiele juz mi wlosow zostalo na glowie. Co mam robic? Co uzywac? Jak nie wylysiec?
Probowalam pic drozdze, ale moj zoladek nie bardzo daje im rade i sie cofaja, probowalam kuracji olejowych ale tez bez rezultatow, tabletki sa ostatecznoscia, bo niestety duzo lekow wywoluje u mnie uczulenie, wiec boje sie ryzykowac. Jakie szampony, maski, odzywki stosowac? Moze cos naturalnego?
Bardzo prosze o porady.
Pozdrawiam.

Może to być większy problem. Koniecznie idź do dermatologa i wykonaj u niego badanie trichoskopowe. Póki co polecam delikatne kosmetyki XXXXXX. Nie powinny podrażniać Twojej skóry głowy.

Edytowane przez kaska222
Czas edycji: 2023-05-30 o 20:27 Powód: Edytowane przez Moderatora-Reklama
zaaab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-05-30 20:39:04


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:42.