Zakola-wątek zbiorczy - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-01-14, 13:48   #151
ANKA54321
Zadomowienie
 
Avatar ANKA54321
 
Zarejestrowany: 2015-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 184
Dot.: Wypadanie włosów-zakola.Problem

Cytat:
Napisane przez Tomek88x Pokaż wiadomość
Witam,
Mam 20 lat.
Zauważyłem że od pewnego czasu wypadają mi włosy.
Gdy myje włosy to mam na reku pojedyncze włoski . Nawet gdy rano wstaje to na poduszce są włosy. W skrócie mam zakola.

Możecie mi podpowiedzieć , co mam teraz robić ? Jak zapobiec wypadaniu włosów ?
Bardzo dziękuje za pomoc
Udać się do dermatologa.
ANKA54321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-14, 21:20   #152
Tomek88x
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 2
Dot.: Wypadanie włosów-zakola.Problem

A sa jakies domowe sposoby ?
Może jakis szampon polecicie ?
Tomek88x jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-21, 17:09   #153
archimonde
Raczkowanie
 
Avatar archimonde
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 388
Mój sprawdzony sposób na zakola

Udało mi się znacznie zagęścić moje "zakola" i chciałabym podzielić się metodami, które mi w tym pomogły - być może komuś pomogę Jeśli mam już jakiś zbiorczy wątek poświęcony temu tematowi, to proszę o przeniesienie i przepraszam za wprowadzanie nieporządku.

Stan wyjściowy: bardzo wyraźne zakola połączone z naturalnie dużym czołem. Nie miałam odwagi nosić poza domem zaczesanych i spiętych włosów, bo wyglądało to tragicznie

Aktualnie: Nie jest idealnie, ale poprawa jest ogromna. Mogę bez wstydu spiąć włosy w kucyka i patrząc na mnie nikt nie pomyśli "o boże, jakie zakola" Do tego mam MASĘ baby hair na całej linii włosów. Codziennie muszę je "kłaść" na żel, bo są tak gęste i sterczące, że wyglądam jak jeż. Mogę bez żadnych oporów pokazać się publicznie z zaczesanymi włosami.

Mój codzienny rytuał (ostatnie ~3 miesiące):
- wcierka jantar w sprayu + olejek rycynowy (używałam na całe włosy z zastosowaniem trochę większej ilości na zakolach i w okolicach czoła)
- masaż skóry głowy (można palcami, choć ja posiadam wielką płaską szczotkę z miękkimi główkami i masowałam sobie nią skórę głowy przy czesaniu)
- mycie włosów: szampon hamujący wypadanie dermena (myję co 1-3 dni)
- co jakiś czas olejowanie (rycynowy, kokosowy). trzymam po kilka godzin. do kokosowego czasem dodawałam chilli w proszku
- okazjonalnie inne odżywki drogeryjne (nawilżająca swiss hair care, schwarzkopf gliss kur...)

Oczywiście poza poprawą w okolicach zakoli, bardzo poprawił się ogólny stan włosów, choć żadnego spektakularnego przyrostu nie zauważyłam.

Zamierzam kontynuować, ale jak wykończę resztki jantaru, to dla odmiany wypróbuję sesę
archimonde jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-24, 19:49   #154
ewelek234
Raczkowanie
 
Avatar ewelek234
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 38
Dot.: Mój sprawdzony sposób na zakola

Cześć, jestem trychologiem i pisze prace na temat łysienia, wypadania włosów, będę wdzięczna za pomoc i wypełnienie anonimowej ankiety.
Link poniżej:

https://docs.google.com/forms/d/e/1F...rm?usp=sf_link
ewelek234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-15, 17:07   #155
VonDon
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 1
Angry 23 lata i wielkie zakola

Witam. Jestem 23 letnim mężczyzną i mam strasznie duże zakola. Da się coś z tym zrobić czy pozostaje tylko przeszczep włosów? Obcięcie na łyso odpada bo mam odstające uszy.. Proszę o jakieś porady.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_20180415_174555.jpg (68,8 KB, 19 załadowań)
VonDon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-11, 10:37   #156
pluszowa81
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 64
Dot.: Zakola-wątek zbiorczy

Cześć,od urodzenia mam duże i szerokie czoło,płaską potylicę i zakola...
Tak więc to m,.in.genetyczne (choć płaska potylica to efekt krzywicy w dzieciństwie).Noszę włosy rozpuszczone z grzywką na bok i jakoś to wygląda.Włosy są cienkie i rzadkie od zawsze,ale ostatnio olejując je (czyli po tym jak zbiły się w strąki od oleju) i zaczesaniu ich do góry,stwierdziłam przerzedzenia włosów nad liną czoła i na skroniach oraz zakolach.Co ciekawe,nie wypadają mi tzn.tylko tyle ile wynosi norma (cos tam spłynie przy myciu),przy czesaniu szczotka jest czysta.
Mniej więcej rok-pół roku temu miałam z kolei problem i może to była przyczyna.Otóż piekła i swędziała mnie skóra głowy,włosy wypadały plus dodatkowo tuz przy skórze głowy a nawet częściowo zaczepione w niej,zdarzało mi się podczas masażu wydłubać malutkie białe kuleczki.Kuleczki te to był tłuszcz-nie wiem czy to było łojotokowe zapalenie skóry głowy,łojotok itp.?Na pewno nie robaczki ani wszy bo pytałam fryzjerki.Te kuleczki pojawiały się na drugi dzień od mycia włosów.Jak wypadł włos,to na końcu tu gdzie cebulka,obklejona ona była właśnie tą kuleczką (tłuszczem).Ogólnie do dzis mi sie włosy przetłuszczają,ale kuleczek już nie ma.O dziwo olejowanie włosów pomogło.Z tyłu włosy wyglądają w miarę normalnie choc są cienkie i dość rzadkie,a na czubko wicher

Nie byłam jeszcze u dermatologa z tymi zakolami i przerzedzoną linia włosów nad czołem,ani u trychologa.Póki co zrobiłam komplet badań przy okazji zwykłej kontroli zdrowia (morfologia idealna,żelazo,TSH,testos teron,kortyzol,glukoza i inne-wszystko w normie).Z badań nie wynika nic pod kątem włosów.Jak zageścić linię nad czołem i zakola?Dodam,że jak mam sypkie i umyte włosy z grzywką to nie widać problemu,dopiero właśnie przy olejowaniu,jak zbiją się w strąki,wychodzi na jaw,że jest problem.Albo jak wiatr zawieje lub jak zwiążę włosy w ciasny kucyk,ale tego unikam.
Zdjęcia postaram się załączyć.Ostrzegam,że włosy na fotkach są nieestetyczne,gdyz są naolejowane.
Przy okazji poradzcie cos na lichutkie brwi (tez od dziecka) PS.Załączam jeszcze tył głowy po umyciu,bo z załączonych zdjęć po tym oleju na włosach to wyglądam jakbym miała totalną masakrę na głowieO kolorystyce włosów nie mówmy-schodzę do naturalnego z tego rudawego blondu.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg wlosy.jpg (72,1 KB, 22 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 1.jpg (86,0 KB, 18 załadowań)

Edytowane przez pluszowa81
Czas edycji: 2018-07-11 o 11:01
pluszowa81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-17, 17:23   #157
Pamelkadriverka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 1
Zakola u 15-latki

Od roku wypadają mi włosy . Bylam u dermatologa i biorę tabletki kerabione i wcześciej była jeszcze wcierka robiona w aptece . Od miesiąca włosy mniej wypadają . Po lewej stronie mam zakole, a po prawej nie. Co z tym zrobić ?
Pamelkadriverka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-04-07, 14:58   #158
Dominikabialy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-04
Wiadomości: 1
Dot.: Zakola-wątek zbiorczy

Mój mąż od najmłodszych lat miał problem z zakolami. Walczył na różne sposoby, nic nie pomagało, a włosów w dalszym ciągu było coraz mniej. Niedawno zdecydował się przeszczep włosów. Udaliśmy się do kliniki Saifi Hair Transplant. Wszystko zostało nam dokładnie wyjaśnione, po czym ustaliliśmy termin. Co prawda zabieg odbył się niedługi czas temu ale już widać różnicę, włosy rosną zdrowe i gęste. Mąż bardzo zadowolony, w końcu ma wymarzone włosy
Dominikabialy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-04-07 15:58:17


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:39.