soczewki kontaktowe TORYCZNE poradźcie!!!!! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-07-19, 22:09   #1
siemalek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 29

soczewki kontaktowe TORYCZNE poradźcie!!!!!


Używałam do tej pory soczewek kontaktowych FOCUS TORIC ale ostatnio firma ma jakieś problemy i nie mogę dostać swojego rozmiaru i postanowiłam zmienić firmę czy macie jakieś doświadczenia w noszeniu soczewek torycznych jakie firmy są dobre???
siemalek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-20, 12:09   #2
Maszeńka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 91
Dot.: soczewki kontaktowe TORYCZNE poradźcie!!!!!

Podłączam się do pytania. Mam nadwzroczność i astygmatyzm. Ja dopiero noszę się z zamiarem dobrania soczewek. Jednak okuliści moje pytania zbywali najczęściej stwierdzeniem, że to zbyt drogie. A może Siemalku napiszesz, jaka jest cena Twoich soczewk, bo nie wiem, czy gra jest warta świeczki?
Maszeńka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-20, 12:43   #3
siemalek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 29
Dot.: soczewki kontaktowe TORYCZNE poradźcie!!!!!

Ja noszę soczewki od 5 lat koszt soczewek torycznych w zależności od firmy i miejsca zakupu w internecie oczywiście taniej wynosi ok od 150 do 200 zł za 6 szt.soczewek miesięcznych ja mam inne parametry na każdym oku więc musze kupować dwa pudełka na pół roku do tego płyn 2 butelki duże na pół roku na allegro ten który kupuję kosztuje jakieś 32zł +przesyłka no to takie koszty są. Ale mimo tych cen do okularów nie wrócę oooo nie!
Okulary zakładam dopiero wieczorem.
Pozdrawiam
siemalek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-20, 12:55   #4
Śniegowa
Oby do wiosny
 
Avatar Śniegowa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 17 102
Dot.: soczewki kontaktowe TORYCZNE poradźcie!!!!!

Też mam astygmatyzm (różna wada w obu oczach), ale noszę zwykłe soczewki Baush&Lomb. Jest całkiem OK.
Jeśli chcesz zmienić firmę, to polecałabym mimo wszystko wizytę u lekarza co by przymierzyć soczewki. Kiedyś nabyłam inne (niby przepisane przez lekarza ale nie mierzone) i przez całe 3 miesiące nie mogłam się do nich przyzwyczaić: ciągle je czułam.
Śniegowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-21, 10:23   #5
Maszeńka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 91
Dot.: soczewki kontaktowe TORYCZNE poradźcie!!!!!

Dziękuję, Siemalku, za odpowiedź. Umówię się z okulistą. Tylko mam obawy, czy zaraz będę musiała zamówić soczewki, które mi lekarz dobierze? Obawiam się, że po przyjściu do domu, kilku dniach, godzinach, może się okazać, że soczewki nie są dobrze dobrane. I jeszcze jedno pytanie. Czy w internecie nie ma problemu z zamawianiem soczewek torycznych, skoro tak różne mogą być ich parametry? (także mam różne wady w każdym oku). Slicznie pozdrawiam, licząc na odpowiedź.
Maszeńka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-21, 11:07   #6
siemalek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 29
Dot.: soczewki kontaktowe TORYCZNE poradźcie!!!!!

wybierz sobie firmę z jakiej chcesz soczewki i znajdź lekarza kontaktologa który dobierze ci soczewki danej firmy on podczas badania zakłada ci tej firmy soczewki na jakieś 10 min i patrzy jak sie układają na twoim oku . Bausch&lomb daje dodatkowo jedną soczewkę gratis na próbę że jak nie będą dobre to będziesz mogła zwrócić i odzyskać pieniądze Ciba też tak robi oni mają Focus Toric i ja takie noszę ale terz w związku z tym ze nie będzie ojej mocy przez dwa miesiące na produkcji postanowiłam zmienić firmę i moze zaryzykuję Johnson&Johnson takie nowocześniejsze ponoć silikonowo-hydrożelowe ( dobierała mi okulistka Bauscha i ponoć dobrze sie układały ale mnie strasznie uwierały więc sie boję hoć po paru dniach moje oko mozliwe że sie by przystosowało) Najlepiej na pierwszy raz wybierz sie do takiego okulisty kontaktologa który zapewni ci w razie czego zwtot tych soczewek a jak będzie dobrze to potem będziesz je zamawiała w internecie troszke taniej np za Focus Toric w sklepie płace 200 za jedno opakowanie a w internecie mozna zamówić za 170zł lub na allegro 155za 6 szt+ 1 gratis ( no ale właśnie mojej mocy nie mają) przy dwóch opakowaniach to spora różnica bausch na allegro - mówię o torycznych cały czas 145 za 6 szt + jedna gratis .ale dla pewności zwrotu pierwszy raz może zamów w sklepie.
jeśli masz jeszcze jakieś pytania pisz blawonken@opr.pl
Pozdrawiam Ewa
siemalek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-21, 11:11   #7
siemalek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 29
Dot.: soczewki kontaktowe TORYCZNE poradźcie!!!!!

Tak masz rację byłam u lekarza i dobrał mi Bauscha ale tak mnie uwierały przez cały czas że się ich trochę boję i postanowiłam sie przymierzyć do tych silikonowo-hydrożelowych johnson&johnson tylko szukam okulisty który w warszawie je dobiera
siemalek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-07-21, 11:12   #8
siemalek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 29
Dot.: soczewki kontaktowe TORYCZNE poradźcie!!!!!

Zwykłe????/ to znaczy nie toryczne na astygmatyzm i co widzisz dobrze????
siemalek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-22, 19:56   #9
Maszeńka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 91
Dot.: soczewki kontaktowe TORYCZNE poradźcie!!!!!

Jeszcze raz dziękuję, Siemalku, za wyczerpującą odpowiedź.
Maszeńka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-22, 23:07   #10
siemalek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 29
Dot.: soczewki kontaktowe TORYCZNE poradźcie!!!!!

To kolejne doświadczenie wczoraj byłamu lekarza który dobiera te nowocześniejsze silikonowo-hydrożelowe soczewki i ryzyka nie ma. Pani dobrała mi odpowiednie moce ale w związku z tym ze moje oczy bardzo przyzwyczaiły się do tych starych soczewek pani doktor zamówiła mi dwie pary soczewek próbnych i w poniedziałek czy we wtorek pojadę po nie i pochodzę po sklepie (bo to w galerii) w każdej parze i zdecyduję które będą dla mnie lepsze te dają gratis na próbę i jeśli będą mi odpowiadały to będę takich używać ale jeśli te nie będą dobre znowu wracam i doberają m je dotąd aż będzie najlepiej i to wszystko cały czas za cenę jednego badania w tym punkcie optycznym 40zł.Więc nie ma ryzykaże zakupione soczewki będą straconą kasą. A ja już bez soczewek nie wyobrażam sobie życia.
Pozdrawiam
jak będę miała na oczach już te nowe soczewki dam znać jak to wyszło
siemalek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-31, 14:10   #11
Śniegowa
Oby do wiosny
 
Avatar Śniegowa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 17 102
Dot.: soczewki kontaktowe TORYCZNE poradźcie!!!!!

Cytat:
Napisane przez siemalek
Zwykłe????/ to znaczy nie toryczne na astygmatyzm i co widzisz dobrze????
Tak, dokładnie. Wiem, że brzmi to dziwnie ale widzę w nich dobrze (na pewno o wiele lepiej niż bez )
Śniegowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-08-01, 11:14   #12
agamazzi
Zadomowienie
 
Avatar agamazzi
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 673
Dot.: soczewki kontaktowe TORYCZNE poradźcie!!!!!

Witam,
Ja mam astygmatyzm krotkowzroczny i do tego na jedno oko dosc wysoki cylinder - 2,75... W polsce okulisci i optycy powiedzieli mi, ze nie ma dla mnie soczewek bo mam za wysoki cylinder i jak chce miec soczewki to o nizszym cylindrze ... Czyli mam sobie kupic ale nie widziec dobrze ...
No wiec wybralam sie do optyka we wloszech i Moje Drogie okazalo sie, ze szkla SA
Firma SofLens firmy Bausch & Lomb... Na kazde oko mam inna wade wiec kupuje dwa opakowania po 6 soczewek, kazda na miesiac... Jedno opakowanie to ok.70 Euro plus 2 buteleczki wody Complete, MoisturePlus ok 30 zl... wiec koszty nie sa niskie ale w okularach nie lubie chodzic...
Pozdrawiam
agamazzi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-01, 19:11   #13
atsenka
Zadomowienie
 
Avatar atsenka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 411
Dot.: soczewki kontaktowe TORYCZNE poradźcie!!!!!

Ja mam astygmatyzm i krotkowzrocznosc. Nosze soczewki Focus Toric Visitint i jestem z nich bardzo zadowolona. Na lewe oko mam -1,75 cylinder a na prawe -2,5. Ostatnio zaczelam sie zastanawiac nad kupnem dziennych soczewek torycznych bo Focus od niedawna zaczal takie produkowac ale przerazila mnie cena! 200 zl na lewe i prawe oko na miesiac!!! A za te co mam teraz place 360zl za 6 par soczewek + 1 para gratis. Yhh..ciezkie zycie astygmatykow (i drogie).
atsenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-07, 18:51   #14
lucky_201
Raczkowanie
 
Avatar lucky_201
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 147
Dot.: soczewki kontaktowe TORYCZNE poradźcie!!!!!

Witam was Dziewuszki Trochę mnie przeraża to co tu piszecie.... Ja tez mam taki probem z oczkami krotkowzroczność i astygmatyzm i wlasnie niedawno postanowilam skusic sie na soczewki. Wybrałam się wiec do okulistki- dobrała mi soczewki, ale musze na nie czekac okolo miesiaca :/ Boję się jednak, ze nie bede sie w nich dobrze czula, w ogole boję się, ze nie bede mogła nosic soczewek i takie tam
lucky_201 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-11, 12:32   #15
atsenka
Zadomowienie
 
Avatar atsenka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 411
Dot.: soczewki kontaktowe TORYCZNE poradźcie!!!!!

lucky_201 glowa do gory Bedzie dobrze. Jak bedziesz dbala o soczewki, czesto zmieniala plyn to nie powinnas miec problemow. Owszem zdaza sie ze ktos nie moze nosic soczewek bo go one uczulaja ale to sa wyjatki. Mam nadzieje ze bedziesz z nich zadowlona. Mnie jedyne co przeraza to ich cena ;/ bo nie zarabiam jeszcze sama na siebie a 400 zl miesiecznie + cena plynow to troszke wychodzi a nie chcialabym narazac rodzicow na wielkie koszty. I mam nadzieje ze twoje beda tansze. Nie martw sie, wszystko bedzie dobrze. Polubisz soczeweki bardziej niz okulary (ktorych ja wprost nienawidze). Pozdrawiam
atsenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-11, 14:57   #16
lucky_201
Raczkowanie
 
Avatar lucky_201
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 147
Dot.: soczewki kontaktowe TORYCZNE poradźcie!!!!!

Tak sie składa, ze wczoraj juz otrzymalam probne soczewki Wrazenia sa niesamowite.... Po prostu drugie oczy... A cena wcale nie jest najgorsza- niecale 400 zl na.... 6 miesiecy wiec mysle, ze jak na toryczne soczewki to nawet niezly interes Tylko najgorsze jest ich zdejmowanie i zakladanie.... boje sie, ze nie wprawie sie w to!!!!!!
lucky_201 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-11, 15:12   #17
jaevqa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 26
Dot.: soczewki kontaktowe TORYCZNE poradźcie!!!!!

ja nosiłam z bausha ale lewe oko nie chciało sie przyzwyczaic
zrobiłam okulary ale czuje sie w nich strasznie wiec chce znowu kupic soczewki ale nie wiem jak to bedzie
nie wiem z jakij firmy spróbowac
jaevqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-01, 16:17   #18
Maszeńka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 91
Dot.: soczewki kontaktowe TORYCZNE poradźcie!!!!!

Wreszcie zdecydowałam się na wizytę u okulisty - kontaktologa. Na mój astygmatyzm mam dobrane soczewki Johnsona. Muszę jednak na nie poczekać, bo dopiero są zamówione. Nioe mogę się doczekać!
Maszeńka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-01, 19:41   #19
Amanda:)
Zadomowienie
 
Avatar Amanda:)
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 1 827
Dot.: soczewki kontaktowe TORYCZNE poradźcie!!!!!

Może trochę głupie pytanie ale jak zdjemujecie soczewki?
Moje Focusy leżą już kilka tygodni bo boję się ich używać
O ile z założeniem sobie jakoś poradzę to nie mam żadnego pomysłu jak je zdjąć
__________________

Amanda:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-10-01, 20:12   #20
TurkusLena
Raczkowanie
 
Avatar TurkusLena
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 119
Question Dot.: soczewki kontaktowe TORYCZNE poradźcie!!!!!


Edytowane przez TurkusLena
Czas edycji: 2012-01-15 o 14:02
TurkusLena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-01, 20:18   #21
lala77
Raczkowanie
 
Avatar lala77
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 276
GG do lala77
Dot.: soczewki kontaktowe TORYCZNE poradźcie!!!!!

Hej dziewczyny...
kurcze sorki za moze i głupie pytanie ale musze je zadać
tak wiec ja również mam astygmatyzm i krótkowzrocznośc no i chciałabym po 12 latach noszenia okuarów pomimo ze bardzzzoo je lubie NAPRAWDĘ to chciałabym spróbować soczewki ale mam takie pytanie jak myslicie w jakiej cenie beda soczewki dwie różne wady do tego dość duze minusy bo -5 chcialabym soczewi roczne ale wiem ze zaczynac trzeba od miesiecznych czy jakos tak..moze orientujecie sie w jakiej cenie byłyby soczewki i miesięczne i roczne?
dziekuje za pomoc
__________________
''Bo najlepsze w byciu single jest to ze moge malowac usta na czerwono nie bojac sie ze ktos pocalunkiem moze je rozmazac" - Lala77
lala77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-01, 20:45   #22
siemalek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 29
Dot.: soczewki kontaktowe TORYCZNE poradźcie!!!!!

hmm jeśli chodzi o koszty soczewek torycznych to tak nie jest to sprawa tania i mysle ze 500 zł rocznie to troche mało. Wszystko zależy jakie soczewki dobierze nam okulista tzn przewaznie okulsta zajmuje sie jedna konkretna firmą . ja przez 6 lat nosiłam soczewki toryczne Focus toric i w sklepie komplet na pół roku kosztuje 400zł czyli 2X6soczewek przy wadzie różnej na każdym oku 200zł pudełko 6 szt. jeśli znamy juz moce i wiadomo ze nam pasują to na allegroostatnio były po 150 zł za pudełko jednej mocy czyli 300 na pół roku do tego płyn w sklepie 40-50zł na allegro jakieś 35-40 z przesyłką i starcza on na 3 miesiące.
Teraz zmieniłam soczewki focus toric na nowoczesniejsze silikonowo hydrożelowe johnsona w sklepie 160 zł pudełko 6 szt ale te sa dwutygodniowe!! wiec na 3 miesiące -na allegro jak się juz zna parametry 120,- pudełko 6 szt. No to chyba tyle
Pozdrawiam Ewa
siemalek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-01, 20:47   #23
siemalek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 29
Dot.: soczewki kontaktowe TORYCZNE poradźcie!!!!!

oczywiście ceny płynów w zależności od firmy i rodzaju tez są różne
siemalek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-01, 20:50   #24
siemalek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 29
Dot.: soczewki kontaktowe TORYCZNE poradźcie!!!!!

Ja uzywałam focusów 6 lat wiec jeśli radzisz sobie z założeniem to myślę ze zdjąć jest chyba jeszcze łatwiej . ja przykładam do soczewki z lewej i prawej strony opuszki palców środkowych i tak jak by ściskam do srodka i one sie odklejają bez problemu
siemalek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-01, 21:02   #25
siemalek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 29
Dot.: soczewki kontaktowe TORYCZNE poradźcie!!!!!

ja noszę właśnie te johnsony próbne i faktycznie w nich tak nie wysychaja oczy ale jakoś do końca nie jestem zachwycona ale jak sie nosiło przez 6-7 lat inna firme to może przez to i moze do tych z czasem sie bardziej przyzwyczaję. ty chyba zaczynasz przygode z soczewkami i myśle że będzie dobrze i jak dobiorą ci Maszeńka je dobrze to okularki tylko przed snem będziesz uzywała ,niestety na moje tez musze długo czekać, ale tam gdzie dobierałam zamówili mi takie przedpróbne czyli cylindry dobre i osie ale moce o 0.25 mniejsze niz mam bo takie były u dystrybutora i czekam jeszcze na te właściwe a tak na marginesie to jak już dobierzesz sobie soczewki i będą ok to ceny w internecie są sporo mniejsze 160zł pudełko w sklepie a 120 w internecie więc troszke mozna zaoszczędzić
Pozdrawiam Ewa
siemalek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-01, 21:11   #26
TurkusLena
Raczkowanie
 
Avatar TurkusLena
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 119
Dot.: soczewki kontaktowe TORYCZNE poradźcie!!!!!


Edytowane przez TurkusLena
Czas edycji: 2012-01-15 o 14:02
TurkusLena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-02, 17:17   #27
Maszeńka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 91
Dot.: soczewki kontaktowe TORYCZNE poradźcie!!!!!

Siemalku! Jesteś dla mnie soczewkowym guru, zatem zadam jeszcze kilka pytań. Mnie także okulista dobrał soczewki Johnsona dwutygodniowe. Dostałam na razie tylko próbną soczewkę tylko na jedno oko (choć w każdym oku mam inną wadę, ale soczewki o parametrach dla drugiego oka nie było). Lekarz stwierdził, że krzywizna soczewki pasuje do oka. Na razie zakładam sobie od czasu do czasu tę jedną soczewkę, żeby się wdrożyć w zakładaniu i zdejmowaniu. Mam czasem wrażenie, że po mrugnięciu zmienia się na chwilę minimalnie ostrość widzenia (dostrzegam to tylko czytając jakiś tekst). Czy to normalne? Ja mam zapłacić 300 zł za soczewki na 3 miesiące dla obu oczu. Piszesz, że w internecie taniej. Masz jakieś sprawdzone miejsce? Pozdrawiam.
Maszeńka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-19, 11:05   #28
Maszeńka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 91
Dot.: soczewki kontaktowe TORYCZNE poradźcie!!!!!

Dostałam już moje soczewki dla astygmatyków. Zastanawiam się w tej chwili, czy do obrazu widzianego przez soczewki oczy i mózg muszą się przyzwyczaić? Wydaje mi się, że przez soczewki widzę dobrze. Kolory są takie intensywne. Jednak gdy czytam czarne drobne litery na białym tle, widzę je nie tak ostre jak przez okulary. Soczewki zostały dobrane po szczegółowym badaniu przez okulistę - kontaktologa. Siemalku, ratuj! Nie wiem, czy mam pochodzić w tych soczewkach i zobaczyć, czy się przyzwyczaję? A może one nie są dla mnie?
Maszeńka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-29, 17:53   #29
lucky_201
Raczkowanie
 
Avatar lucky_201
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 147
Dot.: soczewki kontaktowe TORYCZNE poradźcie!!!!!

Maszeńka wydaje mi się, ze oczka musza sie troszke przyzwyczaic do soczewek... Ja tez miałam na poczatku takie "problemy", ale to kwestia czasu Teraz nie zamieniłabym ich na okularki
lucky_201 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-02, 18:26   #30
Maszeńka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 91
Dot.: soczewki kontaktowe TORYCZNE poradźcie!!!!!

Byłam dziś u okulisty, bo niepokoił mnie fakt niewyraźnego widzenia liter przez soczewki. Lekarka powiedziała, że parametry są prawidłowe, szkła dobrze leżą. Stwierdziła, że być może potrzebne będą większe wartości szkieł, ale dodała, iż mogę w obecnych chodzić. Hmmm... Przyznam, że to mnie rozczarowało. Zapłaciłam za badanie 60 zł podczas pierwszej wizyty. za drugie badanie nie płaciłam. Ale z czytaniem mam problem. Lucky_201! Czy Ty także masz soczewki toryczne?
Maszeńka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-09-21 12:50:09


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:52.