Ślub kościelny, szybkie terminy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne

Notka

Forum ślubne Forum ślubne - zanim staniecie na ślubnym kobiercu, możecie tutaj podyskutować na tematy jak: suknie, stroje dla świadków, wybór wizażystki i fryzjerki itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-08-10, 13:47   #1
DominikaMK
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 1

Ślub kościelny, szybkie terminy


Witam.
Jestem w 4 msc-u ciąży i postanowiłam z narzeczonym wziąć ślub przed narodzinami dzieciątka. Nie interesuje nas ślub w naszej parafii. Dlatego zwracam się z zapytaniem czy wiecie coś może na temat dostępnych szybkich terminów w kościołach w Warszawie, chyba że jest to kwestia indywidualnego dogadania się z proboszczem i ofiarą z tym związaną. Jeżeli tak to może w którym kościele są szanse na bezproblemowe i szybkie załatwienie ślubu. Chciałam też zaznaczyć że będzie to cichy ślub bez wesela tzn. my + świadkowie + rodzice, po kolacja w restauracji.
Pozdrawiam
DominikaMK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-10, 20:24   #2
201701300929
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 2 208
Dot.: Ślub kościelny, szybkie terminy

wiesz, musisz po prostu dzwonic po parafiach i pytac kiedy maja terminy,
z tym,ze czy takl szybko Ci sie uda to nie wiem bo do slubu potrzebne sa nauki koscielne, ktore normalnie trwaja 10 tyg - da sie je tez zrobic w trybie weekendowym, ale ja jak szukaalm miesiac temu takich w warszawie to wszyscy dziwnie na mnie patrzyli i mowili,ze przeciez sezon urlopowy i wogole... znalazlam dopiero pod warszawa - i mysle, ze jak ciezko Ci sie bedzie dogadac z kims w warzawie to sprobuj uderzyc do jakiegos np pruszkowa,piaseczna czy gdzie masz blizej, bo tam mniej ludzi to powinno troche szybciej pojsc
201701300929 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-11, 09:10   #3
Kiciakowa
Zakorzenienie
 
Avatar Kiciakowa
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 4 668
Dot.: Ślub kościelny, szybkie terminy

Kwestia dogadania się, niektórzy biorą ślub bez nauk.
Nauki to też sprawa indywidualna - zależy od tego, kto prowadzi, u mnie trwały godzinę i 45 minut.
Poradnię tak samo można robić pół roku, można zrobić w 2-3 godziny....
Wszystko to kwestia dogadania się i dobrej woli księdza
__________________
"Kobieta musi mieć dwie rzeczy: klasę i bajeczny urok."
~Coco Chanel
Kiciakowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-17, 23:26   #4
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: Ślub kościelny, szybkie terminy

Nie słyszałam o możliwości ślubu kościelnego (pytasz o katolicki?) bez nauk, które są konieczne.
Terminy każda parafia ma inne, najlepiej dogadać się z jakimś księdzem, który zgodzi się na szybki ślub. Poza tym, nie musicie brać ślubu w sobotę-w inne dni nie ma kolejki.
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-18, 11:55   #5
Blaires
Raczkowanie
 
Avatar Blaires
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 404
Dot.: Ślub kościelny, szybkie terminy

Cytat:
Napisane przez Glodomorek Pokaż wiadomość
Nie słyszałam o możliwości ślubu kościelnego (pytasz o katolicki?) bez nauk, które są konieczne.
Terminy każda parafia ma inne, najlepiej dogadać się z jakimś księdzem, który zgodzi się na szybki ślub. Poza tym, nie musicie brać ślubu w sobotę-w inne dni nie ma kolejki.
To prawda, nie ma problemu z terminami, jeśli nie zależy Wam bardzo na sobocie A jeśli macie taki skromny ślub, to już w ogóle się nie przejmuj i rób w tygodniu. My bierzemy w poniedziałek
Najlepiej podzwoń po parafiach i zapytaj o kursy weekendowe i o jak najszybsze załatwienie poradni - w niektórych miejscach wyraźnie jest napisane, że poszczególne spotkania w poradni muszą być z przerwą kilku tygodniową a nawet kilku miesięczną, a inne nie mają z tym problemu.
Blaires jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-18, 12:33   #6
201801191006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 13 252
Dot.: Ślub kościelny, szybkie terminy

wszystko jest kwestią dogadania się, także tzeba dzwonić i pytać.
201801191006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-18, 13:01   #7
Kiciakowa
Zakorzenienie
 
Avatar Kiciakowa
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 4 668
Dot.: Ślub kościelny, szybkie terminy

Cytat:
Napisane przez Glodomorek Pokaż wiadomość
Nie słyszałam o możliwości ślubu kościelnego (pytasz o katolicki?) bez nauk, które są konieczne.
Terminy każda parafia ma inne, najlepiej dogadać się z jakimś księdzem, który zgodzi się na szybki ślub. Poza tym, nie musicie brać ślubu w sobotę-w inne dni nie ma kolejki.
moi rodzice mają ślub kościelny, a nauk nie robili. My, jakbyśmy chcieli to też mogliśmy taki wziąć, wszystko to kwestia dogadania się z księdzem, serio niektórzy nie robią z tym problemu.
__________________
"Kobieta musi mieć dwie rzeczy: klasę i bajeczny urok."
~Coco Chanel
Kiciakowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-08-18, 14:29   #8
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: Ślub kościelny, szybkie terminy

Cytat:
Napisane przez Kiciakowa Pokaż wiadomość
moi rodzice mają ślub kościelny, a nauk nie robili. My, jakbyśmy chcieli to też mogliśmy taki wziąć, wszystko to kwestia dogadania się z księdzem, serio niektórzy nie robią z tym problemu.
Nie wiem jakie wymagania były wtedy gdy twoi rodzice brali ślub, być może wystarczało świadectwo szkolne (kiedyś kurs przedmałżeński był realizowany w ostatniej klasie szkoły średniej także wszyscy mieli zaliczone) lub nauki z salki przy parafii.
Ja musiałam brać nauki, bez kompletu dokumentów nie byłoby ślubu a błogosławił nas zaprzyjaźniony ksiądz.
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-18, 16:20   #9
Kiciakowa
Zakorzenienie
 
Avatar Kiciakowa
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 4 668
Dot.: Ślub kościelny, szybkie terminy

Cytat:
Napisane przez Glodomorek Pokaż wiadomość
Nie wiem jakie wymagania były wtedy gdy twoi rodzice brali ślub, być może wystarczało świadectwo szkolne (kiedyś kurs przedmałżeński był realizowany w ostatniej klasie szkoły średniej także wszyscy mieli zaliczone) lub nauki z salki przy parafii.
Ja musiałam brać nauki, bez kompletu dokumentów nie byłoby ślubu a błogosławił nas zaprzyjaźniony ksiądz.
ogólnie trzeba było mieć te nauki, ale wszystko tak naprawdę zależy od księdza, który spisuje protokół.

Tak samo w każdej parafii są inne wymagania, u mojego tż w parafii było 12 punktów, co trzeba zrobić u mnie 2....
__________________
"Kobieta musi mieć dwie rzeczy: klasę i bajeczny urok."
~Coco Chanel
Kiciakowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-21, 16:22   #10
whtdrk1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 29
GG do whtdrk1
Dot.: Ślub kościelny, szybkie terminy

Jeżeli chodzi o nauki przedmałżeńskie, wszystko zależy od parafii i księdza. U mojego narzeczonego ksiądz uznaje same świadectwa katechizacji ze szkoły średniej, żadnych nauk już nie potrzeba. Musisz po prostu pytać.
whtdrk1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum ślubne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-08-21 17:22:12


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:21.