Mamusie majowo-czerwcowe 2009 - Strona 39 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-10-13, 09:18   #1141
djamelka
Rozeznanie
 
Avatar djamelka
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Lyon
Wiadomości: 934
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2009

Pomimo ze niemam zaakazu wspolzycia,nie mam ochotyniewiem dlaczego ale od poki jestem w ciazy tylo raz sie kochalismy
maugoszatka narazie sie powstrzmaj przeciez co to za przyjemnosc sexu jezeli cie boliNapewno przejdzie z czasem i odrobicie sobie zaleglosci
djamelka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-13, 09:24   #1142
Kathi75
Zakorzenienie
 
Avatar Kathi75
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 132
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2009

Cytat:
Napisane przez djamelka Pokaż wiadomość
Kathi poczulas juz ruchy a w ktorym ty jestes tygodniu?
.
Tak poczulam a jestem pod koniec 12 TC W pierwszej ciazy czulam w 14 teraz juz
__________________

Maxi 17.08.2006
Gabi 02.05.2009
Kathi75 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-13, 09:30   #1143
djamelka
Rozeznanie
 
Avatar djamelka
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Lyon
Wiadomości: 934
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2009

A to superTe pierwsze poczute ruchy to cos wspanialegoA jeszcze mam daleko by poczuc to !!!!!!Zawsze bylo tak poczatkiem czwartego miesiaca-zobaczymy tym razem jak bedzie
djamelka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-13, 09:41   #1144
blondynkapoznan
Zakorzenienie
 
Avatar blondynkapoznan
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Mój sposób na kryzys: Jem spleśniały ser, piję stare wino i jeżdżę autem bez dachu.
Wiadomości: 9 984
GG do blondynkapoznan
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2009

Cytat:
Napisane przez Kathi75 Pokaż wiadomość
Tak poczulam a jestem pod koniec 12 TC W pierwszej ciazy czulam w 14 teraz juz

Kathi z jedenej str sie ciesze twoim szczesciem a z drugiej utwierdzam z przekonaniu ze u mnie nic nie bedzie załamka
blondynkapoznan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-13, 09:43   #1145
olciastaw
Przyczajenie
 
Avatar olciastaw
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 26
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2009

Witam wszystkich

Mam takie pytanko, nie wiecie czy szkarlatyna jest groźna w ciąży?
Moja córka właśnie na to chorowała, co prawda już jej przeszło i mi też nic nie jest ale boję sie że to mogło mieć wpływ na ciążę.

CZy wie ktos coś na ten temat?

Z góry dziekuję
olciastaw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-13, 09:53   #1146
Mediane
Raczkowanie
 
Avatar Mediane
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Górny Sląsk
Wiadomości: 305
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2009

Cytat:
Napisane przez blondynkapoznan Pokaż wiadomość
Kathi z jedenej str sie ciesze twoim szczesciem a z drugiej utwierdzam z przekonaniu ze u mnie nic nie bedzie załamka
Blondynka, przestań, proszę Cię kochana. BĘDZIE DOBRZE!!! Ja tez miałam ciążę młodszą niż wg OM a teraz "nadgoniła" Moja beta na dwa dni przed spodziewaną @ wyszła 1.47 co jest teoretycznie niemożliwe a jednak tak było!!! Więc przestań się martwić!!! Jak masz możliwość to idź choćby dziś do lekarza prywatnie, zrobi Ci usg i się przekonasz!!! Mówię CiNie ma się co stresować do następnej wizyty, serio.

Kathi, wspaniale, że już poczułaś ruchy Zazdraszczam

Esti, pewnie, że się kiecką pochwalę, mam zdjęcia bo właśnie wróciłam ze sklepu gdzie już za nią zapłaciłam. Zatem już jest moja Postaram się wkleić po południu

Kurka wodna, chora jestem... Zatoki jak zwykle - ból głowy, zatkany nos, łzawiące oczy... I - wybaczcie szczegóły - zielony katar... Inhalacje robię, trochę pomaga. Muszę jakoś to przetrwać, nie chcę znów antybiotyku...
__________________
MOJE DECOU :
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=267327
Mediane jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-13, 09:56   #1147
katrin1
Rozeznanie
 
Avatar katrin1
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 816
GG do katrin1
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2009

Cześć dziewczynki, miałam weekendową przerwę, nie miałam czasu usiąść do kompa, w pracy dzisiaj spokój, to sobie zaległości odrabiam. Straszne mam jakieś dzisiaj wzdęcia i kłucia w brzuchu od rana, jem jogurt, może pomoże. W ogóle problem mam duży z tymi wzdęciami, ale to podobno normalne.

Biedactwa, współczuję wam, że coś nie tak z waszymi fasolkami, ja w środę idę na pierwsze USG i strasznie się boję, że też coś będzie nie tak. Mój brzusio już rośnie, dobrze, że w prawie wszystkich spodniach mam zaszewki w pasie, bo mam prawie 30 cm różnicy pas- biodra i wszystkie spodnie odstawały mi do tej pory, musiałam zaszewki robić. A teraz je popuszczam tylko i są w sam raz.

W sobotę na bazarku wózki sobie oglądałam i wanienki i w ogóle takie rzeczy dla maluszka. Jakie to jest fajne, nie wiedziałam, że tyle frajdy może to stwarzać.

W piątek kupiliśmy autko, będzie czym maluszka wozić, bo nasz stary grat już się całkiem sypie.

Musimy być dobrej myśli, będzie dobrze, zobaczycie
katrin1 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-10-13, 09:57   #1148
Mediane
Raczkowanie
 
Avatar Mediane
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Górny Sląsk
Wiadomości: 305
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2009

Cytat:
Napisane przez katrin1 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczynki, miałam weekendową przerwę, nie miałam czasu usiąść do kompa, w pracy dzisiaj spokój, to sobie zaległości odrabiam. Straszne mam jakieś dzisiaj wzdęcia i kłucia w brzuchu od rana, jem jogurt, może pomoże. W ogóle problem mam duży z tymi wzdęciami, ale to podobno normalne.

Biedactwa, współczuję wam, że coś nie tak z waszymi fasolkami, ja w środę idę na pierwsze USG i strasznie się boję, że też coś będzie nie tak. Mój brzusio już rośnie, dobrze, że w prawie wszystkich spodniach mam zaszewki w pasie, bo mam prawie 30 cm różnicy pas- biodra i wszystkie spodnie odstawały mi do tej pory, musiałam zaszewki robić. A teraz je popuszczam tylko i są w sam raz.

W sobotę na bazarku wózki sobie oglądałam i wanienki i w ogóle takie rzeczy dla maluszka. Jakie to jest fajne, nie wiedziałam, że tyle frajdy może to stwarzać.

W piątek kupiliśmy autko, będzie czym maluszka wozić, bo nasz stary grat już się całkiem sypie.

Musimy być dobrej myśli, będzie dobrze, zobaczycie
Święte słowa Katrin! Każda z nas ma obawy, ale nie ma co, trzeba wierzyć, że wszystko będzie dobrze
__________________
MOJE DECOU :
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=267327
Mediane jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-13, 10:18   #1149
Vila1987
Zadomowienie
 
Avatar Vila1987
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Ełk
Wiadomości: 1 083
GG do Vila1987
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2009

Cytat:
Napisane przez memi Pokaż wiadomość
Vila dobrze uczynilas mnie sama taka bol by zaniepokoil. Zgadzam sie z Toba jesli chodzi o pytanie gina w razie watpliwosci- nie masz pojecia ile kobiet tego nie robi, bo boja sie osmieszenia. A ja powtazac i powatrzac bede: najlepiej sobie spisac pytania przed wizyta na kartce (potem sie zapomni) i pytac, pytac i pytac. Na forum mozna dowiedziec sie wielu rzeczy, ale kazda ciezarna potrzebuje indywidualnej oceny przez specjaliste.
Tak zgadzam się z Tobą całkowicie. W takim razie ja też będę to powtarzać i powtarzać dla wszystkich.

Cytat:
Napisane przez Małgosia:) Pokaż wiadomość
Witam...

Ja mam zakaz współżycia, ze względu na zagrożenia poronieniem. I chyba do końca pierwszego trymestru tak będzie...
Po pościcie troszkę, a później będzie jeszcze przyjemniej.

Cytat:
Napisane przez esti1984 Pokaż wiadomość

Vila
Witaji gratuluję maleństwa i ślubu
Tak ja czytałam że przez okres pierwszych 3 miesięcy w czasie kiedy występowała miesiączka lepiej nie współżyć, bo grozi poronieniem lub zagrożeniem ciąży. Też nie wiem ile w tym prawdy ale tak pisało

memi mądre rzeczy piszesz a ruchy tak późno poczułaś? Ja w pierwszej ciąży w 12 tc. To wszystko pokazuje jak różne mamy organizmy


A oto mój brzusio po dzisiejszej kąpieli
Dziękuję Kochana.
Hmm, czyli nie tylko ja o czymś takim słyszałam. Może następnym razem spytam się mojej ginekolog, czy to prawda.
W 12tc poczułaś już ruchy?? Ojej, to może i ja tak będę miała. ^^ Tylko, że wszędzie jak czytałam i jak pytałam znajomych, to w pierwszej ciaży wyczuli ruchy dopiero ok 19 tc... Ale szczęściara z Ciebie. Tak swoją drogą, to jesteś bardzo zgrabniutka, a brzuszek śliczny. Dzidzia ma przepiękny domek.


Cytat:
Napisane przez Kathi75 Pokaż wiadomość
Laseczki ja na czwartek jestem umowiona na szew ,rozmawialam z lekarzem i mnie przekonal bo dzieki temu niby ma byc lepiej a co ciekawsze bede mogla jechac do Polski i mysle ze to bardzo dobry pomysl ze wzgledu na napiete ostatnio bardzo stosunki z moim TZ


LAseczki poczulam wczoraj moja kruszynke PIERWSZY RAZ Chyba za bardzo sie zdenerwowalam i jak mi przeszlo dziecina mnie chciala do pionu postawic hihih
Musze isc do apteki po syropek bo kaszel mam z odrawajacym sie czyms ale nic poza tym

Szew? Jaki szew i po co? Wybacz, ja po prostu się nie znam. ^^
Och, gratuluje serdecznie, że poczułaś swą Kruszynkę!!! Zazdroszczę Ci, ja jeszcze muszę poczekać.
Co do kaszelku, to można tak sobie kupić syropek? Czy konsultowałaś się z swoim lekarzem? Pytam tak z ciekawości, bo sama często gęsto potrafię się przeziębić.

Buziaczki Kochane ** Trzymajcie się dobrze! Ja dziś lece szukać białej bardotki pod suknię ślubną. Nigdzie nie mogę znaleźć swego rozmiaru. :/ 75 D stanniki są, ale bardotek teraz akurat nie ma, a potrzebuję na tę srodę. W jednym sklepie jest, ale za mała, mimo, że rozmiar się zgadza na metce, za to 75 E jest dobra O_o ale na jednej piersi troszkę za duża. Z resztą, jak wyjmę poduszeczki z tego E, to jest kapitalnei za duży... i co ja mam zrobić? Wydać 150 na bardotkę, którą założę tyklo raz, bo będzie mi później głupio przez te gąbeczki? Ech no normalnie nie znoszę czasem swego miasta.
Vila1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-13, 10:37   #1150
esti1984
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 2 062
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2009

Kathi fajnie że znaleźliście rozwiązanie. Koleżanka niedawno rodziła i miała ten szew. Bez problemu donosiła ciążę GRATKI za pierwsze muśnięcie

olciastaw niestety nie pomogęnie wiem

Vila dziękuję Co do ruchów to w czwartek miałam pierwsze przypuszczenia ruchów. Wiem że to strasznie szybko, samej nie chce mi się wierzyć. Ale z drugiej strony jestem pewna od czwartku po kilka razy dziennie. Szczerze Wam powiem ze jakby ktoś mi powiedział że w 8 tc czuje ruchy to chyba bym nie uwierzyłaAle to nie było burczenie, wzdęcia ani nic w tym stylu. To były delikatne muśnięcia. A najfajniej było w kąpieli, dzidziuś się obijał
esti1984 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-13, 11:02   #1151
blondynkapoznan
Zakorzenienie
 
Avatar blondynkapoznan
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Mój sposób na kryzys: Jem spleśniały ser, piję stare wino i jeżdżę autem bez dachu.
Wiadomości: 9 984
GG do blondynkapoznan
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2009

[quote=Mediane;9325553]Blondynka, przestań, proszę Cię kochana. BĘDZIE DOBRZE!!! Ja tez miałam ciążę młodszą niż wg OM a teraz "nadgoniła" Moja beta na dwa dni przed spodziewaną @ wyszła 1.47 co jest teoretycznie niemożliwe a jednak tak było!!! Więc przestań się martwić!!! Jak masz możliwość to idź choćby dziś do lekarza prywatnie, zrobi Ci usg i się przekonasz!!! Mówię CiNie ma się co stresować do następnej wizyty, serio.

ja chodze prywatnie w czwartek ide na bete a w piatek z wynikami do gina jak odbiore bete to juz mi sie nieco rozjasni.Gin mowil ze beta ma duze znaczenie po na poczatku powinna znacznie rosnac.2 tyg temu jak bylam u gina nawet pecherzyka nie bylo teraz jest pecherzyk a zarodka brak.Ja chyba zwariuje.
Moja bete po tyg od @ wyszla 168.Kochane powiedzcie ile plemniczki zyja?

Sorka ze tyle pisze o mojej sytuacji ale bardzo źle sie czuje z mysla straty fasolki non stop o tym mysle.
blondynkapoznan jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-10-13, 11:09   #1152
Vila1987
Zadomowienie
 
Avatar Vila1987
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Ełk
Wiadomości: 1 083
GG do Vila1987
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2009

Cytat:
Napisane przez blondynkapoznan Pokaż wiadomość

ja chodze prywatnie w czwartek ide na bete a w piatek z wynikami do gina jak odbiore bete to juz mi sie nieco rozjasni.Gin mowil ze beta ma duze znaczenie po na poczatku powinna znacznie rosnac.2 tyg temu jak bylam u gina nawet pecherzyka nie bylo teraz jest pecherzyk a zarodka brak.Ja chyba zwariuje.
Moja bete po tyg od @ wyszla 168.Kochane powiedzcie ile plemniczki zyja?

Czytałam, ze plemniczki żyją w ciele kobiety około 48 godzin.


Cytat:
Napisane przez esti1984 Pokaż wiadomość

Vila dziękuję Co do ruchów to w czwartek miałam pierwsze przypuszczenia ruchów. Wiem że to strasznie szybko, samej nie chce mi się wierzyć. Ale z drugiej strony jestem pewna od czwartku po kilka razy dziennie. Szczerze Wam powiem ze jakby ktoś mi powiedział że w 8 tc czuje ruchy to chyba bym nie uwierzyłaAle to nie było burczenie, wzdęcia ani nic w tym stylu. To były delikatne muśnięcia. A najfajniej było w kąpieli, dzidziuś się obijał
Oooch, to takie wspaniałe uczucie musi być. Ja z moim Narzeczonym, nie możemy się wprost tego doczekać.

Btw, Możecie mi rozwinąć ten skrót TZ, wiem do kogo on się odnosi, ale nie umiem rozszyfrować. ^^'
Vila1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-13, 11:32   #1153
katrin1
Rozeznanie
 
Avatar katrin1
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 816
GG do katrin1
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2009

Cytat:
Napisane przez Vila1987 Pokaż wiadomość
Czytałam, ze plemniczki żyją w ciele kobiety około 48 godzin.




Oooch, to takie wspaniałe uczucie musi być. Ja z moim Narzeczonym, nie możemy się wprost tego doczekać.

Btw, Możecie mi rozwinąć ten skrót TZ, wiem do kogo on się odnosi, ale nie umiem rozszyfrować. ^^'
Vila, chyba plemniki w ciele kobiety mogą żyć znacznie dłużej, zdaje się, że na naukach pani mówiła, że do 72 godzin jeśli mają sprzyjające warunki.

Ja jestem w 11 tc, ale żadnych ruchów nie czuję, chyba, że jakoś przegapiłam.

A skrót TZ oznacza chyba towarzysz życia, kiedyś gdzieś na wizażu dziewczyny zastanawiały się nad tym i doszły do takiego wniosku.

Coś kiepsko się dzisiaj czuję, brzych mnie boli, mam nadzieję, że się wczoraj nie zmęczyłam za bardzo, byłam w lesie na grzybach i taszczyłam ciężki kosz, ale serca nie miałam tych grzybów w lesie zostawić i teraz mam za swoje.
katrin1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-13, 11:51   #1154
Kathi75
Zakorzenienie
 
Avatar Kathi75
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 132
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2009

Vila bede miala zakladany szew okrezny na szyjke bo mam niewydolnosc szyjkowo - ciesniowa ( pamiatka po ciezkim pierwszym porodzie) a po to bedzie zalozony zeby nie posuwalo sie skracanie i nie doszlo do poronienia

Plemniki zyja 72 godzinki a nawet sa przypadki gdzie naukowo potwierdzona wojakow zyjacych 4-5 dni

Blondynko prosze mi tu myslec pozytywnie no
__________________

Maxi 17.08.2006
Gabi 02.05.2009
Kathi75 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-13, 12:21   #1155
Vila1987
Zadomowienie
 
Avatar Vila1987
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Ełk
Wiadomości: 1 083
GG do Vila1987
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2009

Cytat:
Napisane przez katrin1 Pokaż wiadomość

A skrót TZ oznacza chyba towarzysz życia, kiedyś gdzieś na wizażu dziewczyny zastanawiały się nad tym i doszły do takiego wniosku.

Coś kiepsko się dzisiaj czuję, brzych mnie boli, mam nadzieję, że się wczoraj nie zmęczyłam za bardzo, byłam w lesie na grzybach i taszczyłam ciężki kosz, ale serca nie miałam tych grzybów w lesie zostawić i teraz mam za swoje.
Dziękuję za objaśnienie, a z tymi bólami, to faktycznie może z przeciążenia. Koniecznie dzisiaj poleż i poodpoczywaj, to na pewno przejdzie.



Cytat:
Napisane przez Kathi75 Pokaż wiadomość
Vila bede miala zakladany szew okrezny na szyjke bo mam niewydolnosc szyjkowo - ciesniowa ( pamiatka po ciezkim pierwszym porodzie) a po to bedzie zalozony zeby nie posuwalo sie skracanie i nie doszlo do poronienia

Plemniki zyja 72 godzinki a nawet sa przypadki gdzie naukowo potwierdzona wojakow zyjacych 4-5 dni
Heh, co do tych plemników, to już sama w takim razie nie wiem. Ja mam w książce, że ok. 48h, ale cóż, pewnie to już nieaktualne. Przepraszam jeśli kogoś wprowadziłam w błąd.
Co do szwów, to dobrze, że coś takiego w takim razie istnieje. Kurczę, troszkę się wystraszyłam porodu teraz. ^^
Vila1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-13, 12:39   #1156
poiglot91
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 277
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2009

czesc nie wchodzilam troche czasu dlatego ze mialam pewne problemy.. ostatnio mam tyle nerwow ze boje sie o dzidzie czy wszystkoz nia wporzadku... usg mam dopiero 22 ... a 15(w srode) ide na badanie ginekologiczne... ostatnio mialam wlamanie do domu.. kiedy ja bylam.. w nim sama.. spadlam ze schodow.. noga skrecona na maxa.. pupa i biodra bol.. rowniez niesamowity... zadnego krwotoku ani nic nie dostalam.. ale jednak boje sie.. .. strasznie .. od paru dni non stop rycze wszoraj jeszcze tz mnie niesamowicie wqkurzyl i zapalilam.. a nie pale juz od 2 miesiecy.. zapalilam tego szluga.. i mam wyrzuty sumienia.. ale gdyby nie to to ciagle bym sie tak denerwowala i rzucala.. a ja niedosc ze jestem nerwowoym czlowiekiem to teraz.. w okresie ciazy.. to sie podwoilo no i az czesto mi samej ze soba ciezko... ..dziewczyny pomozcie.. cala noc nie spalam boje sie i zastanawiam czy z dzidzia wszystko ok... nie moge przestac myslec.. jak myslicie?? przeciez jak dochodzi do poronienia to sie ma krwotok nie?
__________________
[/SIZE][/RIGHT]
poiglot91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-13, 12:49   #1157
Vila1987
Zadomowienie
 
Avatar Vila1987
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Ełk
Wiadomości: 1 083
GG do Vila1987
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2009

Cytat:
Napisane przez poiglot91 Pokaż wiadomość
czesc nie wchodzilam troche czasu dlatego ze mialam pewne problemy.. ostatnio mam tyle nerwow ze boje sie o dzidzie czy wszystkoz nia wporzadku... usg mam dopiero 22 ... a 15(w srode) ide na badanie ginekologiczne... ostatnio mialam wlamanie do domu.. kiedy ja bylam.. w nim sama.. spadlam ze schodow.. noga skrecona na maxa.. pupa i biodra bol.. rowniez niesamowity... zadnego krwotoku ani nic nie dostalam.. ale jednak boje sie.. .. strasznie .. od paru dni non stop rycze wszoraj jeszcze tz mnie niesamowicie wqkurzyl i zapalilam.. a nie pale juz od 2 miesiecy.. zapalilam tego szluga.. i mam wyrzuty sumienia.. ale gdyby nie to to ciagle bym sie tak denerwowala i rzucala.. a ja niedosc ze jestem nerwowoym czlowiekiem to teraz.. w okresie ciazy.. to sie podwoilo no i az czesto mi samej ze soba ciezko... ..dziewczyny pomozcie.. cala noc nie spalam boje sie i zastanawiam czy z dzidzia wszystko ok... nie moge przestac myslec.. jak myslicie?? przeciez jak dochodzi do poronienia to sie ma krwotok nie?
O matko, Kochana, włamanie? Coś się stało wtedy? Zmartwiłaś mnie mocno. Nie zazdroszczę skręcenia, wiem co to za ból i wiem z doświadczenia, ze strasznie długo się to leczy, a skutki uboczne pozostają na zawsze. :/
Co do papierosa, to się nie przejmuj, naprawdę. Zdarzyło się, trudno. Mojej koleżance ginekolog powiedział, ze jeśli mocno, bardzo mocno chce zapalić i nie może wytrzymać, to powinna to zrobić. Ponoć gorzej jest sobie odmawiać, bo wprowadza się wtedy w jakiś bardzo zły stan. Z resztą wiele kobiet w ciąży pali nagminnie, jeden Twój papieros na pewno nic nie zaszkodził. Będzie w porządku, zobaczysz. Tak, zwykle gdy dochodzi do poronienia to jest i krwotok i silne, ostre bóle brzucha, nie z boków, tylko ze środka tak jakby. To mają być rytmiczne, mocne skurcze, brzuch twardnieje, boli mocno i tak co najmniej musi wystąpić 10 razy w ciągu doby. Oczywiście nie zawsze te objawy świadczą o poronieniu, niemniej jednak jest ryzyko wtedy. Bądź dobrej myśli. A w środę nie możesz na miejscu od razu USG zrobić? Trzymam za Ciebie kciuki. Pisz koniecznie o wszystkim, co się dowiesz.
Vila1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-13, 12:58   #1158
poiglot91
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 277
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2009

wiesz siedzialam sama w domu nagle jakies murzyny.. zaczely mi cos szperac przy zamku.. wyjrzalam przez okno delikatnie zeby zobaczyc co sie dzieje.. nie wiem cczy mnie zauwazyli czy nie.. .. zadzwonil do mnie tz.. (zawsze dzwoni w przerwie pracy jakos kolo 16.. teraz zadzwonil o 13... w bardo dobym momencie) powiedzialam co sie dzieje... i zadzwonil na policje.. Jak skonczylismy rozmowe zaczeli kopac w drzwi tak ze prawie je wylamali.. uwierzcie mi ze nie wiedzialam czy leciec po noz czy sie gdzies chowac( chociaz wiem ze nic by nie pomoglo) nagle.. cisza.. i ich nie bylo kiedy zapukala policja ja z tych nerw zlecialam ze wszyzystkichs chodow.. Tz zwolnil sie z pracy i przyjechal do domu.. ale tak czy siak bylo juz po wszystkim.. pojechalismy na szpital powiedzielismy co i jak.. a oni zamiast mnie przebadac... bo wiadomo.. jestem w ciazy.. i spadlam ze schodow i sie poobijalam.. to przeswietlenie stopy mi zrobili.. chociaz tez nie chcieli zabrdzo bow ciazy nie mozna robic przyswietlenia...czekalis my sporo czasu.. zanim zadzwonia do lekarza.. i upwenia sie ze moge miec te przeeswietlenuie.. wkoncu zrobili mi to ale brzuch i krocze mialam zakryte takim grubym skorzanym kocem...
dala mi lekarka jakies proszki przeciwbolowe.. powiedziala ze moge je jak najbardziej wziac ale ja juz wolalam sie pzowijac z\ bolu niz brac jakies leki.. nie ufam jakos tym lekarza...
__________________
[/SIZE][/RIGHT]
poiglot91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-13, 13:09   #1159
Vila1987
Zadomowienie
 
Avatar Vila1987
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Ełk
Wiadomości: 1 083
GG do Vila1987
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2009

Cytat:
Napisane przez poiglot91 Pokaż wiadomość
wiesz siedzialam sama w domu nagle jakies murzyny.. zaczely mi cos szperac przy zamku.. wyjrzalam przez okno delikatnie zeby zobaczyc co sie dzieje.. nie wiem cczy mnie zauwazyli czy nie.. .. zadzwonil do mnie tz.. (zawsze dzwoni w przerwie pracy jakos kolo 16.. teraz zadzwonil o 13... w bardo dobym momencie) powiedzialam co sie dzieje... i zadzwonil na policje.. Jak skonczylismy rozmowe zaczeli kopac w drzwi tak ze prawie je wylamali.. uwierzcie mi ze nie wiedzialam czy leciec po noz czy sie gdzies chowac( chociaz wiem ze nic by nie pomoglo) nagle.. cisza.. i ich nie bylo kiedy zapukala policja ja z tych nerw zlecialam ze wszyzystkichs chodow.. Tz zwolnil sie z pracy i przyjechal do domu.. ale tak czy siak bylo juz po wszystkim.. pojechalismy na szpital powiedzielismy co i jak.. a oni zamiast mnie przebadac... bo wiadomo.. jestem w ciazy.. i spadlam ze schodow i sie poobijalam.. to przeswietlenie stopy mi zrobili.. chociaz tez nie chcieli zabrdzo bow ciazy nie mozna robic przyswietlenia...czekalis my sporo czasu.. zanim zadzwonia do lekarza.. i upwenia sie ze moge miec te przeeswietlenuie.. wkoncu zrobili mi to ale brzuch i krocze mialam zakryte takim grubym skorzanym kocem...
dala mi lekarka jakies proszki przeciwbolowe.. powiedziala ze moge je jak najbardziej wziac ale ja juz wolalam sie pzowijac z\ bolu niz brac jakies leki.. nie ufam jakos tym lekarza...

O matko, toć to straszne. Dobrze, że TŻ zadzwonił, aż dziw bierze, może instynktownie wyczuł, poczuł, że musi się z Tobą skontaktować?
Wiesz, czyste chamstwo ze strony lekarzy, że Cię wpierw nie zbadali. Przecież to powinno być dla nich oczywiste, tym bardziej, ze mogłaś się jeszcze załamać z tej niepewności. Wysoce nieodpowiedzialne to było z ich strony. Dobrze, że nie wzięłaś tych proszków, postąpiłabym tak samo. Trzymaj się Kochana, wszytsko się ułoży, tylko szkoda, że musisz tyle czekać. W takich nagłych wypadkach właśnie, jak nie przyjmuje Twoja doktor, to powinno się zgłosić do szpitala i oni muszą zbadać. Ja naprawdę tego nie rozumiem, jak mogli Ci to zrobić i pozostawić w takim stanie, w takiej niepewnosci.
Vila1987 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-10-13, 13:15   #1160
poiglot91
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 277
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2009

wiesz ja nie bylam u siebie u lekarza tylko pojechalam na najblizszy szpital.... zamiast wziac mnie jak najszycbiej.. zbadac.. te swinie kazaly czekac mi 3 godziny.. .. .. bedac u ginekologa powiem co sie stalo moze zbada mnie i powie co i jak... mam nadzieje ze wszystko wporzadku... bo ja sie tak martwie i przejmuje ze nie potrafie normalnie funkcjonowac
__________________
[/SIZE][/RIGHT]
poiglot91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-13, 13:26   #1161
olivka_7
Zakorzenienie
 
Avatar olivka_7
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 5 592
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2009

A nie możesz gdzieś prywatnie iść. Nawet niekoniecznie do Twojego gina. Tak żebyś była spokojna, że wszystko jest w porządku
__________________
Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać.
— Jan Paweł II (Karol Wojtyła)

Kornelcia

ZĘBALE
olivka_7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-13, 13:27   #1162
Vila1987
Zadomowienie
 
Avatar Vila1987
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Ełk
Wiadomości: 1 083
GG do Vila1987
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2009

Cytat:
Napisane przez poiglot91 Pokaż wiadomość
wiesz ja nie bylam u siebie u lekarza tylko pojechalam na najblizszy szpital.... zamiast wziac mnie jak najszycbiej.. zbadac.. te swinie kazaly czekac mi 3 godziny.. .. .. bedac u ginekologa powiem co sie stalo moze zbada mnie i powie co i jak... mam nadzieje ze wszystko wporzadku... bo ja sie tak martwie i przejmuje ze nie potrafie normalnie funkcjonowac
Koniecznie powiedz i napisz później co i jak. W każdym razie ja też bym pojechała do szpitala, bo w razie czego tam powinno się uzyskać pełną pomoc. Przy okazji miałaś kostkę skręconą, to tak najrozsądniej było. Na miejscu Twego TŻ, to bym wybiła pół personelu, za to, że Cię nie zbadali. Ale bądź dobrej myśli, bo ja jestem. Nie miałaś krwawienia, więc powinno być dobrze. Nasze brzuszki, to super mieszkanka dla dzieci.


Hmm, właśnie, może idź prywatnie?
Vila1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-13, 13:33   #1163
olciastaw
Przyczajenie
 
Avatar olciastaw
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 26
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2009

Bardzo ci współczuję tylu zmartwień teraz.
Trzymaj się, napewno wszystko będzie w porządku i nie ma sensu martwić się na zaś.
Wiem że łatow jest tak mówić ale nerwy nic nie pomogą.

Pozdrawiam i trzymam kciuki!
olciastaw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-13, 13:42   #1164
esti1984
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 2 062
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2009

blondynka będzie dobrze, zobaczysz. Tyle dziewczyn miało podobną sytuację i jest wszystko ok

Vila TŻ tzn Towarzysz Życia tak jak napisała Katrin

Katrin ruchów nie przegapisz. Po porostu każda z nas w innym czasie to przechodzi. Ja dzisiaj kichnęłam 3 razy pod rząd i po chwili takie łaskotanie w brzusio poczułam

poiglotwłamanie? straszneWspółczuję skręconej nogi. Ja miałam skręconą 3 razy w tym samym miejscu ból co jakiś czas odczuwam do teraz. Myślę że jeśli nie masz żadnych bóli teraz to nie masz powodów do obaw Pisz co i jak
Ale jestem w szoku że Cię nie zbadali w tym szpitalupowiem Ci że zrobiłabym tak jak piszą dziewczyny. Poszłabym do jakiegokolwiek gina.
Trzymam kciuki.
esti1984 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-13, 13:43   #1165
poiglot91
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 277
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2009

pocieszylyscie mnie.. .. a tak ze jeszcze zapytam..
tez macie moze taki bialy sluz??? ja mam i do tego mam strasznie wrazliwe '' wrazliwe to miejsce''
wydaje mi sie ze to nie jes nic niepokojacego napocztaku ciazy tez taki mialam... ale chcialabym zapytac czy ktoras z was tez tak ma?
w srode ide do ginekologa wiec powiem mu zeby mnie przebadal no przeciez bedzie musial to zrobic.. wiec nie ide narazie prywatnie do srody wytrzymam..w takim przypadku chyba bedziemogla wykonac usg.. albo jakies badanie ze z dzidzia wszystko wporzadku??

Wiem ze w ciazy jesli sie bardzo chce to mozna zapalic.. ale zalje strasznie teraz tego zaluje.. oczywiscie tz o tym nie wiem bo by mnie chyba zabil a wiec zostawie to dla siebie.. i tak sie wczoraj nawdychalam dymu od tych obrzydlych fajek.. wiec to jest zapewno gorsze niz zapalenie szluga
__________________
[/SIZE][/RIGHT]
poiglot91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-13, 14:21   #1166
katrin1
Rozeznanie
 
Avatar katrin1
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 816
GG do katrin1
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2009

Poiglot, przeżycia miałaś ekstremalne, współczuję. Co do śluzu i wrażliwego miejsca ja też tak mam jak ty. I nie denerwuj się, na pewno jest wszystko o.k., gdyby z dzidzią było coś nie tak miałabyś bóle i krwawienia, a chyba nie masz? Musisz się po prostu nie denerwować, ale łatwo mówić, ja też wciąż czymś się stresuję, najbardziej tym, że zażywałam leki nie wiedząc, że jestem w ciąży i nie wiem jakie były tego konsekwencje dla maluszka.
katrin1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-13, 14:30   #1167
poiglot91
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 277
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2009

mialam wczoraj bole brzucha i dzis chwilke zaczelo pobolewac ale to z nerw... najbardzien smutno mi z tego powodu ze.. dowiedzialam sie o chorobie mojej ukochanej babci o jej raku .. i staralam sie nie denerwowac ze wzgledu na ciaze... optymizm.. pozytywne myslenie.. i golnie spokoj ducha.. a tu jakies cholerne wlamanie tak mna wstrzasnelo i rozbudzilo na maxa moje nerwy..a teraz wszystko co we mnmie bylo wybucha i ogolnie moje samopoczucie jest okropne...

Katrin nie przejmuj sie... wiele kobiet niewiedzac ze sa w ciazy imprezuja.. baluja na maxa.. jedne pija i drugie robia i gorsze rzeczy....a jakie leki bralas?? ?? ??? rozmawialas o tm z lekarzem?i ktory to juz u ciebie tydzien?
__________________
[/SIZE][/RIGHT]
poiglot91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-13, 14:36   #1168
olciastaw
Przyczajenie
 
Avatar olciastaw
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 26
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2009

Poiglot taki śluz często pojawia się w ciąży więc się nie martw, jeśli cię on niepokoi to powiedz swojemu gin będziesz sie czuła pewniej

katrin1 lekarka powiedziała mi że maleńtwo jest bardzo głęboko schowane w macicy więc nawet jeśli sie brało antybiotyki w pierwszych tygodniach to dla płodu nie jest to zagrożenie. Nie martw się nic mu nie będzie
olciastaw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-13, 14:45   #1169
poiglot91
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 277
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2009

Cytat:
Napisane przez olciastaw Pokaż wiadomość
Poiglot taki śluz często pojawia się w ciąży więc się nie martw, jeśli cię on niepokoi to powiedz swojemu gin będziesz sie czuła pewniej

katrin1 lekarka powiedziała mi że maleńtwo jest bardzo głęboko schowane w macicy więc nawet jeśli sie brało antybiotyki w pierwszych tygodniach to dla płodu nie jest to zagrożenie. Nie martw się nic mu nie będzie

nie no nie martwi mnie .. to czytalam o tym troche i zagrazajace ciazy sa ciemne uplawy albo rozowe.. wiec to chyba normalne tym bardziej ze kilka forumowiczek ma tak samo jak ja wiec tym bardziej nie mam powodow do obaw
__________________
[/SIZE][/RIGHT]
poiglot91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-13, 15:26   #1170
memi
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 775
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2009

Czesc!

Jak bylam u lekarza w 17 tyg to mi powiedzial, ze tak naprawde ruchy mozna poczuc dopiero w 18-20 tyg ciazy, pierwiastki bardziej w 20. Wczesniej to nie sa ruchy, bo dzidzius co prawda sie rusza, ale jest jeszcze za maly, by go poczuc, chyba, ze jest malowodzie. Z ruchami jak z bolem- jest to sprawa indywidualna, kazda czuje inaczej. musniecia czulam oczywiscie wczesniej, ale domyslam sie, ze nie sa to ruchy dziecka i cierpliwie czekalam teraz nie mam watpliwosci, choc dzidzius czesto sie nie rusza

olcia szkarlatyna to to samo co angina, tyle ze z wysypka. nie powoduje chorob u dziecka, choc oczywscie mozesz ja w ciazy przechodzic.Leczy sie to antybiotykiem-penicylina- bezpieczna w ciazy. Mozesz tez byc bezobjawowym nosicielem paciorkowcow, ale nie ma to wplywu na dziecko, takze nie ma sie czym martwic.

poiglot wspolczuje z powodu tych smutnych wiadomosci... niestety nie jest slodko...
biala serowata wydzielina i pieczenie/swedzenie i zaczerwienienie w tamtych okolicach sugeruje infekcje, najprawdopodobnie grzybice. musi to lekarz zobaczyc.
memi jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:45.