Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XV - Strona 135 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-12-12, 13:19   #4021
minitasia
Raczkowanie
 
Avatar minitasia
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 446
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XV

[1=f60400d832b72deb5c42f71 6e834e5f0a0698277_6206f89 5c87a0;87413811]https://www.lookfantastic.com/aromat.../10845742.html[/QUOTE]Ahh no tak muszę go wziąć następnym razem jak będzie. Bo był z miesiąc temu jeszcze ale nie wzięłam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
minitasia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-12, 13:58   #4022
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XV

[1=f60400d832b72deb5c42f71 6e834e5f0a0698277_6206f89 5c87a0;87409855]Ja bym też obstawiała drożdże... bo jednak one są super dla cery tłustej. Możliwe, że skórę głowy wysuszyło u Ciebie.[/QUOTE]Ciekawe spostrzeżenie, rzeczywiście coś może być na rzeczy
Cytat:
Napisane przez Persefona_12 Pokaż wiadomość
No ja tak właśnie kupiłam wczoraj na ddd peeling do skóry głowy z Elfa Pharm, bo normalnie stacjonarnie ich nie ma w sprzedaży (albo ja nie spotkałam jeszcze) a w necie też różnie. Zamówiłam u producenta, a wiadomo, że Elfa Pharm ma takie niby naturalne kosmetyki. Skład nie jest może do końca ok, ale i tak na razie nic podobnego nie znalazłam z lepszym składem i w lepszej cenie:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...ologiczny.html

W ogóle mam ostatnio jakiś kryzys twarzowy. Mam ciągle problem z zaskórnikami na brodzie i wokół ust. Pojawiają się też na czole. A teraz wysypało mnie podskórnymi gulami jeden na czole i jeden przy ustach. Chyba to nie jest wina diety, bo pilnuję się ostatnio bardziej niż zwykle. Zastanawiam się, czy nie zminimalizować ilości używanych kosmetyków, bo może to jest przyczyną: że zbyt dużo różnych używam? Moja skóra lubi kaprysić i czasami trudno jest mi ją wyprowadzić na prostą.
Daj znać czy fajny ten peeling, mam w bliskim otoczeniu osobę z problemem łupieżu i w sumie juz ma kilka produktów poleconych przeze mnie, tylko z regularnością używania jest problem, a łupież wraca po jakimś czasie.
Moja cera też troszeczkę ostatnio zmarniała, odkąd temp. na zewnątrz na minusie.
Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
ja odpuściłam już dawno, jedynym sklepem, w którym w ogole muszę płacić za wysyłkę jest BU A i to nie zawsze xd
Jednak musiałam kupić na prezenty gwiazdkowe parę rzeczy w trzech sklepach, ale już po ddd, ale i tak wysyłka wszystkiego jest za free.
Cytat:
Napisane przez minitasia Pokaż wiadomość
Jeszcze raz probuje dodac, mam nadzieje, ze tym razem widac wszystko

Ja uzywam teraz na twarz serum z vit C, kwas hialuronowy i hydrolat. Zadnych kremow, i moja skora twarzy lubi taka pielegnacje.


Ogolnie to w jedym z pierwszych postow napisalam, ze mam tradzik i chyba Chimnay mi doradzila, zeby zrobic badania. Wiec zrobilam badania, hormony wyszly wszystkie dobrze, ale watroba jest zmeczona, ALAT, cholesterol, trojglicerydy, wszystko podwyzszone (co jest dziwne, bo nie pije alkoholu, nie pale, nie jem miesa, nie pije kawy etc.). Dostalam cos na poprawe funkcji watroby i moge smialo powiedziec, ze jest przynajmniej 80% poprawy. Sa dalej zaskorniki, twarz jest 'zanieczyszczona' w strefie T, ale nie ma mowy o tych krostkach ktore mialam wczesniej.
Cytat:
Napisane przez MariaFrancesca Pokaż wiadomość
To ciekawe co piszesz o tych drożdżach, poobserwuję.

Ja dzisiaj kupiłam pasty do zębów, Natura Siberica za 12,99 i marka własna Auchan za 7,9Załącznik 77004579.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Super dziewczyny, miłego używania. Minitasia, zapasy takie, że teraz tylko używać i zdawać relację
Cytat:
Napisane przez beeets Pokaż wiadomość
Ja ogłaszam rok 2020 rokiem zużywania i oszczędzania. Muszę porządnie zabrać się za zużycia.

Policzyłam moje zapasy. Mam 26 sztuk
Ja wczoraj zdenkowałam 4 produkty włosowe naraz, piąty w kolejce, na jedno użycie.

Szampon Petal Fresh cytrusowo-aloesowy- był spoko, generalnie lubię kosmetyki do włosów tej marki. Pewnie jeszcze kiedyś coś kupię.
Maski Anwen do wysoko i niskoporowatych włosów, zużyte do cna, pewnie za nimi zatęsknię i kupię.
Szampon i maska Garnier 3 oil repair butter, ta żółta linia do bardzo suchych włosów z kakao. Uwielbiam, to nie były moje pierwsze opakowania. Nie są do końca naturalne, ale składy są przemyślane i na moje włosy działają super, bardzo treściwe formuły do mocno puszących się, gęstych i suchych włosów.

Na prezenty dla kilku osób i przy okazji dla siebie capnełam w:
Azjatycki dom piękna:
2x Benton toner aloe bha za 45 zł/szt.
1x Benton czarna esencja za 69 zł, boję się składu, bo nie jest taki naturalny, no ale mam cichą nadzieję, że się u mnie sprawdzi.
Gratis wybrałam maseczkę "Poland".

Na Allegro:
Urtekram płyn do mycia ciała i włosów oraz deo for Men.
Lavera szminkę w odcieniu coral flash 22 (dla mamusi, może mi się uda porobić słocze)
Bulldog Zestaw Original dla faceta w fajnej kosmetyczce, krem, żel do mycia twarzy i peeling do twarzy capnełam w super cenie 42 zł na koncie e-zebry (dobre składy, są też w Rossmann te kosmetyki).
Pół kilo Wit. C w proszku.

Kupiłam też nienaturalny kosmetyk i 9 oplątw

A miałam już w tym roku nie wrzucać zdjęć, no ale chyba zdążę

Wysłane z mojego F5121 przy użyciu Tapatalka
__________________


Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2019-12-12 o 14:00
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-12, 14:15   #4023
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 27 815
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XV

Cytat:
Napisane przez minitasia Pokaż wiadomość
Ahh no tak muszę go wziąć następnym razem jak będzie. Bo był z miesiąc temu jeszcze ale nie wzięłam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


To był pierwszy peeling gdzie po użyciu miałam kłaczki na twarzy jak ten słynny cure musiałam szmatki muslinowej używać
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-12, 14:49   #4024
Pani_Robot
Śnięta Mucha
 
Avatar Pani_Robot
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Z dziury
Wiadomości: 10 797
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XV

Przyszło zamówienie z Sylveco, pomylili pomadki, a własnie na peelingującej mi najbardziej zależało.

Zdjęcie z kotłasonem boskie Mógłby reklamować!

Mon Cherry jak oceniasz ten tonik z Bentona? Myślałam o nim.

Podłączam się do pytania o peeling do skóry głowy
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG-4782.jpg (216,9 KB, 35 załadowań)
__________________
Everyone you meet is fighting a battle inside you know nothing about
Be kind. Always

Wyzwanie Czytelnicze 25 / 34 (26)
Wyzwanie Filmowe
5 / 100
100 książek w 2023 92 / 55

Pani_Robot jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-12, 16:04   #4025
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 27 815
Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XV

Ja nigdy nie miałam niczego z Benton


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 16:04 ---------- Poprzedni post napisano o 15:57 ----------

Cytat:
Napisane przez Pani_Robot Pokaż wiadomość
Przyszło zamówienie z Sylveco, pomylili pomadki, a własnie na peelingującej mi najbardziej zależało.



Zdjęcie z kotłasonem boskie Mógłby reklamować!



Mon Cherry jak oceniasz ten tonik z Bentona? Myślałam o nim.



Podłączam się do pytania o peeling do skóry głowy


Jestem ciekawa tego żelu z rosadia
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-12, 16:25   #4026
11misiu11
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 303
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XV

Ja zamówiłam rano boxa z lostalchemy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
11misiu11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-12, 17:31   #4027
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XV

Cytat:
Napisane przez Pani_Robot Pokaż wiadomość
Przyszło zamówienie z Sylveco, pomylili pomadki, a własnie na peelingującej mi najbardziej zależało.



Zdjęcie z kotłasonem boskie Mógłby reklamować!



Mon Cherry jak oceniasz ten tonik z Bentona? Myślałam o nim.



Podłączam się do pytania o peeling do skóry głowy
Może napisz do nich w sprawie pomyłki?

Pytanie o tonik Benton nie było przypadkiem do mnie? Jeżeli chodzi Ci o Benton toner aloe bha, to moja skóra go uwielbia, używam go prawie codziennie, czasami 2 razy dziennie, już bardzo długo, wprowadziłam go na stałe do swojej pielęgnacji. Jest to jeden z naprawdę niewielu preparatów złożonych, które moja skóra w pełni toleruje, a wręcz pożąda. Kupiłam zapas dla siebie i jedną flaszkę dla nastoletniego syna znajomych, gdyż poprosili mnie o skompletowanie bezpiecznej pielęgnacji dla skóry z trądzikiem młodzieńczym. Dla mnie prosta sprawa, dostanie to, czemu ja sama ufam i co mi pomaga. Moj syn też używa razem ze mną tego tonera, tylko nie jest zbyt regularny, ale póki co nie ma dużych kłopotów z cerą.



Wysłane z mojego F5121 przy użyciu Tapatalka
__________________


Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2019-12-12 o 17:33
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-12-12, 17:41   #4028
minitasia
Raczkowanie
 
Avatar minitasia
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 446
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XV

Dziewczyny witamina C, kwas hialuronowy i kwasy, czego nie można łączyć?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
minitasia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-13, 00:30   #4029
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 27 815
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XV

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Może napisz do nich w sprawie pomyłki?

Pytanie o tonik Benton nie było przypadkiem do mnie? Jeżeli chodzi Ci o Benton toner aloe bha, to moja skóra go uwielbia, używam go prawie codziennie, czasami 2 razy dziennie, już bardzo długo, wprowadziłam go na stałe do swojej pielęgnacji. Jest to jeden z naprawdę niewielu preparatów złożonych, które moja skóra w pełni toleruje, a wręcz pożąda. Kupiłam zapas dla siebie i jedną flaszkę dla nastoletniego syna znajomych, gdyż poprosili mnie o skompletowanie bezpiecznej pielęgnacji dla skóry z trądzikiem młodzieńczym. Dla mnie prosta sprawa, dostanie to, czemu ja sama ufam i co mi pomaga. Moj syn też używa razem ze mną tego tonera, tylko nie jest zbyt regularny, ale póki co nie ma dużych kłopotów z cerą.



Wysłane z mojego F5121 przy użyciu Tapatalka


Podejrzewam, ze znam odpowiedz ale Benton to nie jest naturalna marka prawda?
Czy cos sie mylę?
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-13, 07:38   #4030
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XV

Cytat:
Napisane przez minitasia Pokaż wiadomość
Dziewczyny witamina C, kwas hialuronowy i kwasy, czego nie można łączyć?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

To co wymieniłaś akurat można. Retinol i kwasy - trzeba bardzo uważać.
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-13, 08:17   #4031
Persefona_12
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 1 972
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XV

Cytat:
Napisane przez Kusum Pokaż wiadomość
Nie za często używasz retinolu i kwasów? Ja stosuje retinol 1-2 razy w tygodniu. Po toniku z kwasem migdałowym tak się łuszczyłam, ze odpuszczam do wiosny.

U mnie się Ava nie sprawdziła Miałam wysyp.

Ja mam też problem z glikolem. Po każdym mam wysyp, podrażnienie. Wolę zwykły alkohol w składzie
Może tak być właśnie... U mnie nie ma żadnego wysuszenia, więc mogłam przegiąć ze zbyt częstym stosowaniem tych specyfików. Wcześniej tonik kwasowy używałam raz w tygodniu, ale miałam wrażenie, że to zbyt mało. Na razie ograniczę się tylko do stosowania retinolu raz w tygodniu a z tonikiem kwasowym zobaczę. Może w ogóle na razie odstawię.


Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Ciekawe spostrzeżenie, rzeczywiście coś może być na rzeczy Daj znać czy fajny ten peeling, mam w bliskim otoczeniu osobę z problemem łupieżu i w sumie juz ma kilka produktów poleconych przeze mnie, tylko z regularnością używania jest problem, a łupież wraca po jakimś czasie.
Moja cera też troszeczkę ostatnio zmarniała, odkąd temp. na zewnątrz na minusie.Jednak musiałam kupić na prezenty gwiazdkowe parę rzeczy w trzech sklepach, ale już po ddd, ale i tak wysyłka wszystkiego jest za free. Super dziewczyny, miłego używania. Minitasia, zapasy takie, że teraz tylko używać i zdawać relację Ja wczoraj zdenkowałam 4 produkty włosowe naraz, piąty w kolejce, na jedno użycie.

Szampon Petal Fresh cytrusowo-aloesowy- był spoko, generalnie lubię kosmetyki do włosów tej marki. Pewnie jeszcze kiedyś coś kupię.
Maski Anwen do wysoko i niskoporowatych włosów, zużyte do cna, pewnie za nimi zatęsknię i kupię.
Szampon i maska Garnier 3 oil repair butter, ta żółta linia do bardzo suchych włosów z kakao. Uwielbiam, to nie były moje pierwsze opakowania. Nie są do końca naturalne, ale składy są przemyślane i na moje włosy działają super, bardzo treściwe formuły do mocno puszących się, gęstych i suchych włosów.

Na prezenty dla kilku osób i przy okazji dla siebie capnełam w:
Azjatycki dom piękna:
2x Benton toner aloe bha za 45 zł/szt.
1x Benton czarna esencja za 69 zł, boję się składu, bo nie jest taki naturalny, no ale mam cichą nadzieję, że się u mnie sprawdzi.
Gratis wybrałam maseczkę "Poland".

Na Allegro:
Urtekram płyn do mycia ciała i włosów oraz deo for Men.
Lavera szminkę w odcieniu coral flash 22 (dla mamusi, może mi się uda porobić słocze)
Bulldog Zestaw Original dla faceta w fajnej kosmetyczce, krem, żel do mycia twarzy i peeling do twarzy capnełam w super cenie 42 zł na koncie e-zebry (dobre składy, są też w Rossmann te kosmetyki).
Pół kilo Wit. C w proszku.

Kupiłam też nienaturalny kosmetyk i 9 oplątw

A miałam już w tym roku nie wrzucać zdjęć, no ale chyba zdążę

Wysłane z mojego F5121 przy użyciu Tapatalka
Trochę poszalałaś z prezentami
Ja na razie tylko mamie coś kupiłam, ale nienaturalnego, więc się nie liczy Coś jeszcze chcę jej poszukać w tk, bo czasami fajne zestawy są. No a odkąd odkryłam dużo fajniejszy asortyment w drugim tk w mieście, to zaglądam tam częściej, bo mam po drodze jak córkę odwożę na zajęcia

Ja też pomału wykańczam włosowe kosmetyki. Zużyłam z przyjemnością szampon Basic Lab przeciwłupieżowy. Coś tam na pewno pomagał, ale poza tym bardzo przyjemnie się nim myło i ładnie pachniał. Włosy nie były ani obciążone ani poplątane po nim, były po prostu ok. Na pewno jeszcze wrócę nie raz do tego szamponu.

Cytat:
Napisane przez Pani_Robot Pokaż wiadomość
Przyszło zamówienie z Sylveco, pomylili pomadki, a własnie na peelingującej mi najbardziej zależało.

Zdjęcie z kotłasonem boskie Mógłby reklamować!

Mon Cherry jak oceniasz ten tonik z Bentona? Myślałam o nim.

Podłączam się do pytania o peeling do skóry głowy
Ale próbek dostałaś
Ja lubię ten żel pod prysznic. Łagodny i pachnie deliktanie.
Co do pomadki to faktycznie szkoda, choć ta Viankowa pomarańczowa jest ze wszystkich czterech najlepsza dla mnie.

[1=f60400d832b72deb5c42f71 6e834e5f0a0698277_6206f89 5c87a0;87415595]Podejrzewam, ze znam odpowiedz ale Benton to nie jest naturalna marka prawda?
Czy cos sie mylę?[/QUOTE]

Benton jak to koreańskie nie jest całkiem naturalny i ma butylene glikol czy mikroplastiki.
Persefona_12 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-12-13, 08:35   #4032
beeets
Zakorzenienie
 
Avatar beeets
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: tam gdzie praca, pasja i przyszłość
Wiadomości: 8 388
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XV

Korah, ale wypasione zakupy zrobiłaś

Ja nic nie kupuję, to aż się dziwnie czuję z tym

Dużo phenome ma jeszcze Lost Alchemy
https://www.lostalchemy.com/24_phenome
__________________
Miłośniczka kosmetyków naturalnych i nietestowanych na zwierzętach

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL

Edytowane przez beeets
Czas edycji: 2019-12-13 o 08:36
beeets jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-13, 08:36   #4033
minitasia
Raczkowanie
 
Avatar minitasia
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 446
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XV

Cytat:
Napisane przez Kusum Pokaż wiadomość
To co wymieniłaś akurat można. Retinol i kwasy - trzeba bardzo uważać.
Dzięki!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
minitasia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-13, 08:52   #4034
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XV

Cytat:
Napisane przez Persefona_12 Pokaż wiadomość
Może tak być właśnie... U mnie nie ma żadnego wysuszenia, więc mogłam przegiąć ze zbyt częstym stosowaniem tych specyfików. Wcześniej tonik kwasowy używałam raz w tygodniu, ale miałam wrażenie, że to zbyt mało. Na razie ograniczę się tylko do stosowania retinolu raz w tygodniu a z tonikiem kwasowym zobaczę. Może w ogóle na razie odstawię.




Trochę poszalałaś z prezentami
Ja na razie tylko mamie coś kupiłam, ale nienaturalnego, więc się nie liczy Coś jeszcze chcę jej poszukać w tk, bo czasami fajne zestawy są. No a odkąd odkryłam dużo fajniejszy asortyment w drugim tk w mieście, to zaglądam tam częściej, bo mam po drodze jak córkę odwożę na zajęcia

Ja też pomału wykańczam włosowe kosmetyki. Zużyłam z przyjemnością szampon Basic Lab przeciwłupieżowy. Coś tam na pewno pomagał, ale poza tym bardzo przyjemnie się nim myło i ładnie pachniał. Włosy nie były ani obciążone ani poplątane po nim, były po prostu ok. Na pewno jeszcze wrócę nie raz do tego szamponu.



Ale próbek dostałaś
Ja lubię ten żel pod prysznic. Łagodny i pachnie deliktanie.
Co do pomadki to faktycznie szkoda, choć ta Viankowa pomarańczowa jest ze wszystkich czterech najlepsza dla mnie.



Benton jak to koreańskie nie jest całkiem naturalny i ma butylene glikol czy mikroplastiki.

Trzeba uważać żeby nie pozbawić tez skóry bariery ochronnej. Ja teraz mocno nawilżam i natłuszczam. HA, aloes z olejami, tłuste kremy.



Maska 10-minutowa z Alkemie służyła mi świetnie. Krem-maska na noc z tej serii chyba nie do końca.




Cytat:
Napisane przez minitasia Pokaż wiadomość
Dzięki!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Witamina C rano, kwasy wieczorem.
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-13, 09:32   #4035
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 27 815
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XV

Cytat:
Napisane przez Persefona_12 Pokaż wiadomość


Benton jak to koreańskie nie jest całkiem naturalny i ma butylene glikol czy mikroplastiki.
No to właśnie dobrze myślałam. Dlatego nigdy na te kosmetyki nie patrzę
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-13, 09:33   #4036
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 27 815
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XV

Cytat:
Napisane przez Kusum Pokaż wiadomość
Trzeba uważać żeby nie pozbawić tez skóry bariery ochronnej. Ja teraz mocno nawilżam i natłuszczam. HA, aloes z olejami, tłuste kremy.



Maska 10-minutowa z Alkemie służyła mi świetnie. Krem-maska na noc z tej serii chyba nie do końca.







Witamina C rano, kwasy wieczorem.
A co było nie tak z tą maską na noc?
Kupiłam ją w mini wersji 15ml
Chciałam wypróbować coś z masek właśnie od nich.
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-13, 09:45   #4037
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XV

[1=f60400d832b72deb5c42f71 6e834e5f0a0698277_6206f89 5c87a0;87416229]A co było nie tak z tą maską na noc?
Kupiłam ją w mini wersji 15ml
Chciałam wypróbować coś z masek właśnie od nich.[/QUOTE]


Pojawił mi sie taki mikro wysyp. I nie wiem czy to nie po niej Będę ja zmywać.
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-13, 09:51   #4038
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 27 815
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XV

Cytat:
Napisane przez Kusum Pokaż wiadomość
Pojawił mi sie taki mikro wysyp. I nie wiem czy to nie po niej Będę ja zmywać.
A to bede testować i sprawdza czy u nie tego nie ma.

U mnie taki mały wysyp mam po maseczce z crop która jest z aloesem ale ją się zmywa.

I dlatego nie używam jej... leży i czeka aż poleci do kosza
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-13, 09:57   #4039
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XV

[1=f60400d832b72deb5c42f71 6e834e5f0a0698277_6206f89 5c87a0;87415595]Podejrzewam, ze znam odpowiedz ale Benton to nie jest naturalna marka prawda?
Czy cos sie mylę?[/QUOTE]Tu w zakładce skład tonera: https://azjatyckidompiekna.pl/73995-...kin-toner.html
Ja najpierw dostałam od Chimay próbkę, potem od Persefony pół butelki, sama bym nie kupiła, bo skład pozostawia sporo do życzenia, a dużo kosmetyków z glikolami mnie uczula, jednak po wypróbowaniu stwierdziłam, że super jest i to jest właśnie to, czego szukałam od zawsze, skład jest w dużej części naturalny, no nie znalazłam wśród 100% naturalnych kosmetyków nigdy czegoś tak dobrego, czego mogę używać codziennie, tylko jeszcze serum aloe z Avy mi pasuje, ale ono ma malutką pojemność i trochę inne działanie.
Cytat:
Napisane przez beeets Pokaż wiadomość
Korah, ale wypasione zakupy zrobiłaś

Ja nic nie kupuję, to aż się dziwnie czuję z tym

Dużo phenome ma jeszcze Lost Alchemy
https://www.lostalchemy.com/24_phenome
To do Ciebie bardzo niepodobne Ale nie ma co na siłę kupować i się potem męczyć z zapasami.



Wysłane z mojego F5121 przy użyciu Tapatalka
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-12-13, 10:02   #4040
beeets
Zakorzenienie
 
Avatar beeets
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: tam gdzie praca, pasja i przyszłość
Wiadomości: 8 388
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XV

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość

To do Ciebie bardzo niepodobne Ale nie ma co na siłę kupować i się potem męczyć z zapasami.
muszę mocno walczyć z zakupoholizmem ale się nie poddaję
__________________
Miłośniczka kosmetyków naturalnych i nietestowanych na zwierzętach

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL
beeets jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-13, 10:08   #4041
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 27 815
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XV

Cytat:
Napisane przez beeets Pokaż wiadomość
muszę mocno walczyć z zakupoholizmem ale się nie poddaję
Dobrze Ci idzie!

Oby mi tak poszło jak Tobie bede się trzymać tego do wakacji. No chyba, że jakiś produkt mi się skończy. To wtedy dokupię nowy ale pod warunkiem, że nie bede go miała w zapasie

---------- Dopisano o 10:08 ---------- Poprzedni post napisano o 10:05 ----------

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Tu w zakładce skład tonera: https://azjatyckidompiekna.pl/73995-...kin-toner.html
Ja najpierw dostałam od Chimay próbkę, potem od Persefony pół butelki, sama bym nie kupiła, bo skład pozostawia sporo do życzenia, a dużo kosmetyków z glikolami mnie uczula, jednak po wypróbowaniu stwierdziłam, że super jest i to jest właśnie to, czego szukałam od zawsze, skład jest w dużej części naturalny, no nie znalazłam wśród 100% naturalnych kosmetyków nigdy czegoś tak dobrego, czego mogę używać codziennie, tylko jeszcze serum aloe z Avy mi pasuje, ale ono ma malutką pojemność i trochę inne działanie.
To do Ciebie bardzo niepodobne Ale nie ma co na siłę kupować i się potem męczyć z zapasami.



Wysłane z mojego F5121 przy użyciu Tapatalka
Czasami działanie jest ważniejsze od skladu
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-13, 10:08   #4042
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XV

[1=f60400d832b72deb5c42f71 6e834e5f0a0698277_6206f89 5c87a0;87416332]A to bede testować i sprawdza czy u nie tego nie ma.

U mnie taki mały wysyp mam po maseczce z crop która jest z aloesem ale ją się zmywa.

I dlatego nie używam jej... leży i czeka aż poleci do kosza [/QUOTE]



Nie znam tej marki, ale aloes lubię Bardzo polubiłam maskę Garniera aloesową.


Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Tu w zakładce skład tonera: https://azjatyckidompiekna.pl/73995-...kin-toner.html
Ja najpierw dostałam od Chimay próbkę, potem od Persefony pół butelki, sama bym nie kupiła, bo skład pozostawia sporo do życzenia, a dużo kosmetyków z glikolami mnie uczula, jednak po wypróbowaniu stwierdziłam, że super jest i to jest właśnie to, czego szukałam od zawsze, skład jest w dużej części naturalny, no nie znalazłam wśród 100% naturalnych kosmetyków nigdy czegoś tak dobrego, czego mogę używać codziennie, tylko jeszcze serum aloe z Avy mi pasuje, ale ono ma malutką pojemność i trochę inne działanie.
To do Ciebie bardzo niepodobne Ale nie ma co na siłę kupować i się potem męczyć z zapasami.



Wysłane z mojego F5121 przy użyciu Tapatalka

W takim razie może nie glikole były problemem?

U mnie to serum Avy to bubel. A szkoda, bo skład ma fajny, jest tanie.
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-13, 10:12   #4043
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 27 815
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XV

Cytat:
Napisane przez Kusum Pokaż wiadomość
Nie znam tej marki, ale aloes lubię Bardzo polubiłam maskę Garniera aloesową.





W takim razie może nie glikole były problemem?

U mnie to serum Avy to bubel. A szkoda, bo skład ma fajny, jest tanie.
Zużyłam je na cycki

U mnie aloes to dziwna kwestia. Jedne produkty są ok - lotion z dr organic z aloesem jest świetny do twarzy
Maseczka Crop - okropna ale mysle, ze to nie aloes jest winny... maseczka śmierdzi alkoholem bardziej niż kremy Madara
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-13, 10:15   #4044
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XV

Cytat:
Napisane przez beeets Pokaż wiadomość
muszę mocno walczyć z zakupoholizmem ale się nie poddaję

Co Cie kusi?
Ja zamówiłam szczotkę JMO

Zastanawiam się nad olejkiem z kamelii: https://www.naturisimo.com/products.cfm?id=7730
Wolałabym kupić mniejsza pojemność.
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-13, 10:18   #4045
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XV

Cytat:
Napisane przez Kusum Pokaż wiadomość
Nie znam tej marki, ale aloes lubię Bardzo polubiłam maskę Garniera aloesową.





W takim razie może nie glikole były problemem?

U mnie to serum Avy to bubel. A szkoda, bo skład ma fajny, jest tanie.
Myślę, że problem jest wtedy, gdy kosmetyk jest nafaszerowany chemią i tych glikoli ma w sobie cały alfabet, w tym tonerze jest jeden i nie na początku składu, jest go prawdopodobnie tyle, żeby używanie i działanie produktu miało sens. Konsystencja jest bardzo dobra, zero lepienia, idealnie nawilża (nie przesadnie) i nie ucieka nawilżenie.

Wysłane z mojego F5121 przy użyciu Tapatalka
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-13, 10:24   #4046
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 27 815
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XV

Cytat:
Napisane przez Kusum Pokaż wiadomość
Co Cie kusi?
Ja zamówiłam szczotkę JMO

Zastanawiam się nad olejkiem z kamelii: https://www.naturisimo.com/products.cfm?id=7730
Wolałabym kupić mniejsza pojemność.
Widziałam go kiedyś u siebie stocjonarnie i chyba wlasnie ta pojemność też mnie odstrasza
Ale ja myslalam o nim jako olej po kąpieli na mokre ciało
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-13, 10:59   #4047
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XV

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Myślę, że problem jest wtedy, gdy kosmetyk jest nafaszerowany chemią i tych glikoli ma w sobie cały alfabet, w tym tonerze jest jeden i nie na początku składu, jest go prawdopodobnie tyle, żeby używanie i działanie produktu miało sens. Konsystencja jest bardzo dobra, zero lepienia, idealnie nawilża (nie przesadnie) i nie ucieka nawilżenie.

Wysłane z mojego F5121 przy użyciu Tapatalka

Niestety u mnie to tak nie działa.


[1=f60400d832b72deb5c42f71 6e834e5f0a0698277_6206f89 5c87a0;87416476]Widziałam go kiedyś u siebie stocjonarnie i chyba wlasnie ta pojemność też mnie odstrasza
Ale ja myslalam o nim jako olej po kąpieli na mokre ciało[/QUOTE]


Zużycie 100ml olejku to spore wyzwanie.
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-13, 11:13   #4048
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 27 815
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XV

Cytat:
Napisane przez Kusum Pokaż wiadomość
Niestety u mnie to tak nie działa.





Zużycie 100ml olejku to spore wyzwanie.


U mnie 50ml to juz sporo
Dlatego podobają mi sie w Polsce te oleje co maja po 15 ml

I stwierdzam, ze moze płace więcej za litr ale zdarza mi sie, ze polowe kasy leci i tak do kosza... bo nie daje rady zużyć i sie psuje.
Wiec olej o mniejszej pojemności jest bardziej pewne, ze zużyje cały


Gdybym nie miała 2 olejów w domu to bym Ci zaproponowała kupno na pol ale niestety mam 2 w tym jeden otwarty. I tez juz go trochę mecze
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-13, 11:28   #4049
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XV

[1=f60400d832b72deb5c42f71 6e834e5f0a0698277_6206f89 5c87a0;87416640]U mnie 50ml to juz sporo
Dlatego podobają mi sie w Polsce te oleje co maja po 15 ml

I stwierdzam, ze moze płace więcej za litr ale zdarza mi sie, ze polowe kasy leci i tak do kosza... bo nie daje rady zużyć i sie psuje.
Wiec olej o mniejszej pojemności jest bardziej pewne, ze zużyje cały


Gdybym nie miała 2 olejów w domu to bym Ci zaproponowała kupno na pol ale niestety mam 2 w tym jeden otwarty. I tez juz go trochę mecze [/QUOTE]


Zdecydowanie

Pai wyszedł mi z daty. 80% poleci do kosza

Mam jeszcze w lodówce Antipodes i Hauschka.

Do włosów używam monoi z rozmarynem.
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-13, 11:58   #4050
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 27 815
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XV

Cytat:
Napisane przez Kusum Pokaż wiadomość
Zdecydowanie

Pai wyszedł mi z daty. 80% poleci do kosza

Mam jeszcze w lodówce Antipodes i Hauschka.

Do włosów używam monoi z rozmarynem.
No musimy zejść z zapasów wtedy możemy pomyśleć o wspólnym zakupie

Ja teraz też nie kupowałam olei chociaz chciałabym malinowy
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-03-15 15:45:39


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:46.