Do kiedy butla, od kiedy niekapek/kubek itd.? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-09-11, 19:58   #31
SugarbabyLove
Zakorzenienie
 
Avatar SugarbabyLove
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7 446
Dot.: Do kiedy butla, od kiedy niekapek/kubek itd.?

dziewczyny ja uwazam ze niekapki dopiero dawac od 7/8 miesiaca nie wczesniej. ale to moje zdanie.
__________________
Nie ma mnie dla nikogo..
SugarbabyLove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-11, 20:28   #32
katakumba
Zakorzenienie
 
Avatar katakumba
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: bedlam
Wiadomości: 5 384
Dot.: Do kiedy butla, od kiedy niekapek/kubek itd.?

Cytat:
Napisane przez SugarbabyLove Pokaż wiadomość
dziewczyny ja uwazam ze niekapki dopiero dawac od 7/8 miesiaca nie wczesniej. ale to moje zdanie.
pozno w sumie. polka zaczaila niekapek jak jej zrobilam kapek 5 miesiscy miala
__________________
swoje rady zwin w ciasny rulonik i rozwaz znaczenie slowa "czopek"

Haters gonna hate.
Potatoes gonna potate.



katakumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-11, 22:23   #33
alkamor
Zakorzenienie
 
Avatar alkamor
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Sk-ce
Wiadomości: 12 413
GG do alkamor
Dot.: Do kiedy butla, od kiedy niekapek/kubek itd.?

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;21996906]
Wydaje mi się, że z butli powoli rezygnujemy również po to, by dziecię stawało się bardziej samodzielne, prawda? A jeśli mam dać picie słomką i stać przy dziecku lub trzymać kubeczek, coby sobie kuku nie zrobiło - to gdzie tu samodzielność [/QUOTE]

mój pije ze szklanki,..często ze słomką...to nie tylko nauka samodzielności ale dziecko też poniekąd się uczy, że to nie jest właśnie "kubek niekapek" tylko coś z czego się leje...

Cytat:
Napisane przez kropka75 Pokaż wiadomość
Skoro temperatura zabija to co ma do tego detergent?

Od detergentów w jedzeniu nie wyrastają trzecie ręce.

Cytuję:
"Dopóki dziecko nie skończy roku, musisz wyparzać jego butelki, smoczki i inne naczynia. Nie bój się, że stracą one kształt pod wpływem wysokiej temperatury.
Może się to zdarzyć jedynie w przypadku przedmiotów, które wykonano z niewłaściwych surowców i nie mają atestów IMiD lub CZD – uspokaja Ewa Łukasik z Sekcji Ocen IMiD w Warszawie. – Takie butelki czy kubki nie nadają się do użytku przez dzieci. Kupuj tylko te naczynia, które uzyskały odpowiednie certyfikaty. Ale nawet wykonana z dobrego materiału butelka zużywa się. Powstają na niej rysy, w których mogą osadzać się resztki soku czy środek myjący.
– Dlatego nie wolno myć butelek detergentami ani czyścić w zmywarkach
– przekonuje Ewa Łukasik."

Takich artykułów jest więcej. To pierwszy lepszy (z tych pisanych przez kompetentnych ludzi oczywiście) z google.
bez przesady ja już gdzieś pisałam, że nie wyparzyłam ANIE JEDNEJ rzeczy mojemu dziecku myłam w gorącej wodzie (w zasadzie ciepłej bo zmywarki nie mam więc na tyle ciepłej ile zniosą moje ręce ) i normalnie płyn do naczyń...

Przecież i tak wiadomo, że są różne"szkoły jazdy" jeden wybierze niekapka inny szklankę....myślę, że czymś pomiędzy jest właśnie ten kubek LovI 360 bo jest połączeniem tych dwóch rzeczy
__________________
Kuba

Maja
alkamor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-12, 07:32   #34
SugarbabyLove
Zakorzenienie
 
Avatar SugarbabyLove
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7 446
Dot.: Do kiedy butla, od kiedy niekapek/kubek itd.?

mnie ten caly lovi nie pezkonuje... moim zdaniem szkoda kasy to juz lepiej dasc zwykly kubek niz wydawac niepotrzebną kase... Alkamor ja tez nigdy nie wypażałam zawsze w cieplej wode z plynem myje
__________________
Nie ma mnie dla nikogo..
SugarbabyLove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-12, 17:01   #35
xandra78
Zakorzenienie
 
Avatar xandra78
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 3 109
Dot.: Do kiedy butla, od kiedy niekapek/kubek itd.?

Cytat:
Napisane przez poissonivy Pokaż wiadomość
Wyraziłam swoją opinię i tyle. Niekapkom mówię nie. Oprócz wygody to do niczego to to nie służy.

A ja to sobie tak myślę czasami, że ten postęp to może nie zawsze tak do końca jest dobry... wygodny i owszem.

(...)niekapek to przedłużenie ssania tak naprawdę, dziecko nie zdobywa nowych umiejętności, tylko stoi w miejscu.
Dla mnie wygoda jest akurat bardzo ważna w pielęgnacji dziecka. I dla większości mam pozwalam sobie twierdzić-dlatego używamy pieluch jednorazowych, wilgotnych chusteczekf itp.
Uważam,że obecnie panuje zbyt duża presja na to,żeby każda rzecz, której dziecko używa miała walory edukacyjne.Dajmy odpocząć tym dzieciom, niech chociaż w spokoju się napiją picia po tej ciągłej nauce.

Choć myślę,że akurat takie kubki niekapki uczą właśnie samodzielności na pewnym etapie rozwoju-że trzeba kubeczek przechylić,że można samemu sięgnąć po napój,jak zachce się pić-że nie trzeba mamy wołać...

Moja córa akurat nigdy nie załapała pica przez smoczek, utelki nie używałyśmy.Pozostało mi podawanie picia łyżeczką-załapała od razu, miała 5 m-cy.Potem zaraz piła z kubeczka, z butelek szklanych z sokami, rurkę też załapała natychmiast.Z tych wszystkich niekapków porażką był tylko ten Lovi.

Edytowane przez xandra78
Czas edycji: 2010-09-12 o 20:15
xandra78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-12, 17:11   #36
alkamor
Zakorzenienie
 
Avatar alkamor
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Sk-ce
Wiadomości: 12 413
GG do alkamor
Dot.: Do kiedy butla, od kiedy niekapek/kubek itd.?

Cytat:
Napisane przez SugarbabyLove Pokaż wiadomość
mnie ten caly lovi nie pezkonuje... moim zdaniem szkoda kasy to juz lepiej dasc zwykly kubek niz wydawac niepotrzebną kase... Alkamor ja tez nigdy nie wypażałam zawsze w cieplej wode z plynem myje
ja nie byłam do końca przekonana dopóki go nie kupiłam. okazał się super!!
__________________
Kuba

Maja
alkamor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-12, 18:11   #37
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: Do kiedy butla, od kiedy niekapek/kubek itd.?

Cytat:
Napisane przez xandra78 Pokaż wiadomość
Dla mnie wygoda jest akurat bardzo ważna w pielęgnacji dziecka. I dla większości mam pozwalam sie twierdzić-dlatego używamy pieluch jednorazowych, wilgotnych chusteczekf itp.
Uważam,że obecnie panuje zbyt duża presja na to,żeby każda rzecz, której dziecko używa miała walory edukacyjne.Dajmy odpocząć tym dzieciom, niech chociaż w spokoju się napiją picia po tej ciągłej nauce.
I tu się zgodzę. Wszędzie nauka, nawet jeść i pić już normalnie nie można, potem pięć języków, siedem zajęć dodatkowych...

Owszem, postęp nie zawsze taki super. I nie tylko w temacie niekapków. Ze słomek też kiedyś nie piliśmy, mnie tam np. nikt słomki nie dawał i do logopedy chodzić nie musiałam.

Czy damy kubek, czy niekapek, czy słomkę, dziecko i tak się rozwinie w swoim tempie. Dajmy mu trochę świętego spokoju.

---------- Dopisano o 19:11 ---------- Poprzedni post napisano o 19:08 ----------

Cytat:
Napisane przez alkamor Pokaż wiadomość
bez przesady ja już gdzieś pisałam, że nie wyparzyłam ANIE JEDNEJ rzeczy mojemu dziecku myłam w gorącej wodzie (w zasadzie ciepłej bo zmywarki nie mam więc na tyle ciepłej ile zniosą moje ręce ) i normalnie płyn do naczyń...
Dlaczego "przesady"?

Jakoś umyć te rzeczy trzeba. A ja tam wolę wrzątkiem, niż płynem, przynajmniej w przypadku niemowlaka. Niestety znam skład i działanie detergentów, dzięki nim mam kontaktowy AZS. Niech więc sobie tymczasem moje dziecko od nich odpoczywa. Wrzątek mu nie szkodzi, a dezynfekuje lepiej niż Ludwik.
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-09-12, 18:17   #38
katakumba
Zakorzenienie
 
Avatar katakumba
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: bedlam
Wiadomości: 5 384
Dot.: Do kiedy butla, od kiedy niekapek/kubek itd.?

Cytat:
Napisane przez kropka75 Pokaż wiadomość
I tu się zgodzę. Wszędzie nauka, nawet jeść i pić już normalnie nie można, potem pięć języków, siedem zajęć dodatkowych...

Owszem, postęp nie zawsze taki super. I nie tylko w temacie niekapków. Ze słomek też kiedyś nie piliśmy, mnie tam np. nikt słomki nie dawał i do logopedy chodzić nie musiałam.

Czy damy kubek, czy niekapek, czy słomkę, dziecko i tak się rozwinie w swoim tempie. Dajmy mu trochę świętego spokoju.

---------- Dopisano o 19:11 ---------- Poprzedni post napisano o 19:08 ----------



Dlaczego "przesady"?

Jakoś umyć te rzeczy trzeba. A ja tam wolę wrzątkiem, niż płynem, przynajmniej w przypadku niemowlaka. Niestety znam skład i działanie detergentów, dzięki nim mam kontaktowy AZS. Niech więc sobie tymczasem moje dziecko od nich odpoczywa. Wrzątek mu nie szkodzi, a dezynfekuje lepiej niż Ludwik.
czyli po flaszce z mlekiem nie myjesz plynem tylko wyparzasz?
__________________
swoje rady zwin w ciasny rulonik i rozwaz znaczenie slowa "czopek"

Haters gonna hate.
Potatoes gonna potate.



katakumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-12, 18:24   #39
alkamor
Zakorzenienie
 
Avatar alkamor
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Sk-ce
Wiadomości: 12 413
GG do alkamor
Dot.: Do kiedy butla, od kiedy niekapek/kubek itd.?

bez przesady chodziło mi o wyparzanie. Ludzie dostają ostatnio jakiegoś hopla i to strasznego....wyparzają wszystko łącznie z zabawkami, kupują dezynfekujące chusteczki dla dzieci, płyny/żele dezynfekujące....jak ktoś ich porządnie przekona ile w powietrzu jest syfu to zaczną w maskach chodzić.
__________________
Kuba

Maja
alkamor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-12, 20:09   #40
SugarbabyLove
Zakorzenienie
 
Avatar SugarbabyLove
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7 446
Dot.: Do kiedy butla, od kiedy niekapek/kubek itd.?

no wlasnie kiedys tego nie bylo tak samo dzieci z ziemi niekiedy ciastka jadlu i zyja a terax zaraz jest panika i terror bo smoczek na ziemi albo ciastko..
co do kubka mmm kazdy ma swoje zdanie moj mal ma 6 mies a od miesiaca chwyta am flache a wy tu od 4-5 mies juz chcecie kubek dac? no sorry..
__________________
Nie ma mnie dla nikogo..
SugarbabyLove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-12, 20:32   #41
xandra78
Zakorzenienie
 
Avatar xandra78
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 3 109
Dot.: Do kiedy butla, od kiedy niekapek/kubek itd.?

Z tym myciem,to ja też nie jestem przekonana,czy sam wrzątek tak świetnie daje sobie radę...ja jak nie umyję płynem po mleku, to mam wrażenie,że kubek ma taką tłustą powłokę w środku...
xandra78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-09-12, 22:45   #42
poissonivy
Zakorzenienie
 
Avatar poissonivy
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 6 658
Dot.: Do kiedy butla, od kiedy niekapek/kubek itd.?

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;22006222]Poissonivy, o szklankach tam wyżej gdzieś napomknięcie było, to się odnioslam

A co do pilnowania - też odniosłam się raczej do tych słomek nieszczęsnych. To, że się obleje - phi teraz ulewa i też mokre [/QUOTE]
Co do szklanki, sprawdziłam, nigdzie nie użyłam sformułowania szklanka tylko kubek

No i dobra niech wylewa i z tej słomki, a co to komu szkodzi... ja tam podłogi z cukru nie mam
Cytat:
Napisane przez xandra78 Pokaż wiadomość
Dla mnie wygoda jest akurat bardzo ważna w pielęgnacji dziecka. I dla większości mam pozwalam sobie twierdzić-dlatego używamy pieluch jednorazowych, wilgotnych chusteczekf itp.
Ja jakoś związku zupełnie nie widzę. Ja jestem zapominalska i w moim przypadku zakładanie pieluchy jednorazowej, było nie ułatwieniem sobie życia, ale uratowaniem tyłka Olki. Niejednokrotnie zdarzyło mi się zapomnieć o zmianie pieluchy... ciekawe jak po tetrówce wyglądałaby pupa Olki .
Wilgotna chusteczka służyła mi do zbierania zabrudzeń stałych , dziecko należy podmywać nawet po zsiusianiu się, w przypadku krótkiej cewki moczowej dziewczynek ma to kolosalne znaczenie.

Czasami takie ułatwianie sobie życia może być brzemienne w skutkach.

Kiedyś u koleżanki widziałam taki niekapek po kilku użyciach... domyć się tego nie da, bleee do tego dziecko jak mu idą zęby to to gryzie, robią się wnęki, mnie niekapek nie przekonuje i już, wolę zwykły kubek.
Cytat:
Napisane przez xandra78 Pokaż wiadomość
Uważam,że obecnie panuje zbyt duża presja na to,żeby każda rzecz, której dziecko używa miała walory edukacyjne.Dajmy odpocząć tym dzieciom, niech chociaż w spokoju się napiją picia po tej ciągłej nauce.
No bez przesady
Cytat:
Napisane przez xandra78 Pokaż wiadomość
Choć myślę,że akurat takie kubki niekapki uczą właśnie samodzielności na pewnym etapie rozwoju-że trzeba kubeczek przechylić,że można samemu sięgnąć po napój,jak zachce się pić-że nie trzeba mamy wołać...
No tak zwykły kubek "nie uczy" (na marginesie jak kubek może uczyć), jak po niego sięgać
Cytat:
Napisane przez xandra78 Pokaż wiadomość
Moja córa akurat nigdy nie załapała pica przez smoczek, utelki nie używałyśmy.Pozostało mi podawanie picia łyżeczką-załapała od razu, miała 5 m-cy.Potem zaraz piła z kubeczka, z butelek szklanych z sokami, rurkę też załapała natychmiast.Z tych wszystkich niekapków porażką był tylko ten Lovi.
Moja Ola ssała cyca przez rok i 10 miesięcy, na etapie noworodka musiała korzystać z butelki, ponieważ denerwowała się, że od razu nie leci jej mleko, więc musiałam ściągać, podawać jej mleko w butelce (TT). Nie poddałam się, mimo depresji, krzyku małej, nie podałam mleka modyfikowanego, wywalczyłam karmienie piersią. Jak miała około pół roku zatrułam się i do tego stopnia odwodniłam, że nie miałam ani grama mleka, więc mąż podawał jej wodę z łyżeczki. Potem sama próbowała trzymać tą łyżeczkę i pić z niej, potem z kubka, zwykłych butelek. Były próby niekapkowe, słomkowe, ale nie przypadły jej do gustu i teraz cieszę się bardzo z tego.

Sama odrzuciła słomkę i niekapek. Nie zmuszałam jej do tego, miała wybór.
poissonivy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-12, 22:50   #43
katakumba
Zakorzenienie
 
Avatar katakumba
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: bedlam
Wiadomości: 5 384
Dot.: Do kiedy butla, od kiedy niekapek/kubek itd.?

Cytat:
Napisane przez poissonivy Pokaż wiadomość
Sama odrzuciła słomkę i niekapek. Nie zmuszałam jej do tego, miała wybór.
ale gdyby nie odrzucial ich to bys inaczej pisala. ot co, nasze dzieci nie odrzucily
__________________
swoje rady zwin w ciasny rulonik i rozwaz znaczenie slowa "czopek"

Haters gonna hate.
Potatoes gonna potate.



katakumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-12, 23:26   #44
poissonivy
Zakorzenienie
 
Avatar poissonivy
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 6 658
Dot.: Do kiedy butla, od kiedy niekapek/kubek itd.?

Cytat:
Napisane przez katakumba Pokaż wiadomość
ale gdyby nie odrzucial ich to bys inaczej pisala. ot co, nasze dzieci nie odrzucily
Pisałabym tak samo, będę twierdzić z uporem maniaka, że niekapek jest niehigieniczny i zachęcałabym ją do picia albo przez słomkę, albo z kubka.
poissonivy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-13, 06:32   #45
Jaatkaa85
Zadomowienie
 
Avatar Jaatkaa85
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Prosto z serca;)
Wiadomości: 1 614
Dot.: Do kiedy butla, od kiedy niekapek/kubek itd.?

A ja po waszych wypowiedziach stwierdziłam, że jednak chyba zdecyduję się na ten niekapek, jak mały skończy 5 miesiecy.
Jaatkaa85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-13, 06:57   #46
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Do kiedy butla, od kiedy niekapek/kubek itd.?

Poissonivy, NIE napisałam, że szklanka była Twoim tekstem Gdzieś mi mignęła, i ogólnie o niej napisałam...
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-13, 11:14   #47
xandra78
Zakorzenienie
 
Avatar xandra78
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 3 109
Dot.: Do kiedy butla, od kiedy niekapek/kubek itd.?

Cytat:
Napisane przez poissonivy Pokaż wiadomość
Pisałabym tak samo, będę twierdzić z uporem maniaka, że niekapek jest niehigieniczny i zachęcałabym ją do picia albo przez słomkę, albo z kubka.
To już zależy od rodzaju tegoż niekapka. Ja na początku kupiłam z wąskim dziubkiem, gdzie była tylko malutka dziureczka-i to był rzeczywiście zły wybór, bo w tej dziurce nie dało się domyć w ogóle.Ale później kupiłam z takim szerokim dziubkiem, gdzie nie ma tylko dziurki,ale jakby wnęka-i taka szczoteczka do mycia smoczków butelkowych absolutnie daje radę.Żadnych więcej szczelin nie posiada, więc jest absolutnie higieniczny.

Jak widać-jest to kwestia doboru odpowiedniego modelu i tyle

Cytat:
Napisane przez poissonivy Pokaż wiadomość
Ja jakoś związku zupełnie nie widzę. .
No ja widzę akurat

Cytat:
Napisane przez poissonivy Pokaż wiadomość
Wilgotna chusteczka służyła mi do zbierania zabrudzeń stałych , dziecko należy podmywać nawet po zsiusianiu się, w przypadku krótkiej cewki moczowej dziewczynek ma to kolosalne znaczenie.
Jakkolwiek używasz wilgotnych chusteczek-są one bez wątpienia ułatwieniem-w końcu nie musisz lecieć do łazienki za każdym razem,żeby te rączki przetrzeć


Cytat:
Napisane przez poissonivy Pokaż wiadomość
Kiedyś u koleżanki widziałam taki niekapek po kilku użyciach... domyć się tego nie da, bleee do tego dziecko jak mu idą zęby to to gryzie, robią się wnęki, mnie niekapek nie przekonuje i już, wolę zwykły kubek.
A mnie się zawsze wydawało,że dlatego podaje się dziecku w jakimś wieku te kubki, bo one mają właśnie twarde te ustniki,a dziecko posiadające ząbki właśnie już wszystko gryzie-czyli żywot takiego smoczka w butelce byłby raczej bardzo krótki.
No moja córa też gryzła-i co z tego?Powstają lekkie wgłebienia-przeciez dziurki nie zrobi w twardym plastiku

Cytat:
Napisane przez poissonivy Pokaż wiadomość
No tak zwykły kubek "nie uczy" (na marginesie jak kubek może uczyć), jak po niego sięgać
Ja pisałam do tej pory tylko o kubkach niekapkach-nie porównywałam jeszcze do zwykłych kubków.Wiadomo,że zwykły kubek jest naszym celem na te drodze nauki dziecka,ale nie oszukujmy sie-większośc dzieci pije z niego zupełnie "bezwypadkowo" w wieku tak raczej po 1,5 roczku(to moje zdanie). A tu mamy chcą przejść na niekapki sporo przed roczkiem.

Tak jak pisałam-moja córa umie pić ze zwykłego kubka już dłuuuugo(ma teraz 20 m-cy),ale rzadko udaje jej się nie przechylić za mocno,jak trzyma kubek sama, albo nie rozumie jeszcze,że nie może sobie tak machnąć rączką,że płyn się rozchlapuje od razu. Nawet jak jej daję rurkę, to i tak musi trzymać kubeczek w ręku, co zwykle kończy się w końcu z rozlaniem.
Nie wiem,jak inny mamy,ale ja nie dałabym dziecku na początku nauki samodzielnego picia zwykłego kubka w zasięgu jego rączki-bo "podłoge można przeciez wytzreć". Zawsze ja trzymałam kubek, teraz córa sama trzyma przy mojej asekuracji-bo ja nie mam zamiaru akurat myć podłogi za każdym razem,jak niuni zachce się pić i tak przez pół roku codziennie-czy nie wiadomo ile. No,ale ja jestem bardzo wygodna w tej kwestii-nie dokładam sobie sama roboty,a dziecko moje przez to nie jest mniej rozwinięte
xandra78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-13, 19:25   #48
poissonivy
Zakorzenienie
 
Avatar poissonivy
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 6 658
Dot.: Do kiedy butla, od kiedy niekapek/kubek itd.?

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;22028205]Poissonivy, NIE napisałam, że szklanka była Twoim tekstem Gdzieś mi mignęła, i ogólnie o niej napisałam...[/QUOTE]
A to chyba, że tak, bo zacytowałaś mnie i myślałam, że o moją wypowiedź chodzi.
Cytat:
Napisane przez xandra78 Pokaż wiadomość
To już zależy od rodzaju tegoż niekapka. Ja na początku kupiłam z wąskim dziubkiem, gdzie była tylko malutka dziureczka-i to był rzeczywiście zły wybór, bo w tej dziurce nie dało się domyć w ogóle.Ale później kupiłam z takim szerokim dziubkiem, gdzie nie ma tylko dziurki,ale jakby wnęka-i taka szczoteczka do mycia smoczków butelkowych absolutnie daje radę.Żadnych więcej szczelin nie posiada, więc jest absolutnie higieniczny.
Przepraszam, ale Ty chyba nie piszesz o niekapkach, tylko o kubku z dziubkiem.
Ja pisząc o niekapku mam na myśli taki, który po przekręceniu o 180st. nie przepuszcza ani kropli, a to wymaga użycia specjalnego mechanizmu, a nie ustnika z dziurkami.
Ja taki niekapek miałam, z TT i domyć go za cholerę nie mogłam (nawet tą szczoteczką do smoczków) i ucieszyłam się, że moja córka odrzuciła go.
Cytat:
Napisane przez xandra78 Pokaż wiadomość
Jakkolwiek używasz wilgotnych chusteczek-są one bez wątpienia ułatwieniem-w końcu nie musisz lecieć do łazienki za każdym razem,żeby te rączki przetrzeć
No właśnie ja lecę dziecku za każdym razem umyć ręce do łazienki , nie wyobrażam sobie przecierać dziecku rąk chusteczkami nawilżanymi, na spacer zawsze miałam butelkę z wodą do mycia rąk, w samochodzie zawsze wożę dodatkową wodę do rąk, dla siebie i córki.
Cytat:
Napisane przez xandra78 Pokaż wiadomość
A mnie się zawsze wydawało,że dlatego podaje się dziecku w jakimś wieku te kubki, bo one mają właśnie twarde te ustniki,a dziecko posiadające ząbki właśnie już wszystko gryzie-czyli żywot takiego smoczka w butelce byłby raczej bardzo krótki.
No moja córa też gryzła-i co z tego?Powstają lekkie wgłebienia-przeciez dziurki nie zrobi w twardym plastiku
No nie wydaje mi się, jakoś mi cycka nie gryzła...
Cytat:
Napisane przez xandra78 Pokaż wiadomość
Ja pisałam do tej pory tylko o kubkach niekapkach-nie porównywałam jeszcze do zwykłych kubków.Wiadomo,że zwykły kubek jest naszym celem na te drodze nauki dziecka,ale nie oszukujmy sie-większośc dzieci pije z niego zupełnie "bezwypadkowo" w wieku tak raczej po 1,5 roczku(to moje zdanie). A tu mamy chcą przejść na niekapki sporo przed roczkiem.
No to moja bezwypadkowo pije odkąd skończyła rok.
Cytat:
Napisane przez xandra78 Pokaż wiadomość
Tak jak pisałam-moja córa umie pić ze zwykłego kubka już dłuuuugo(ma teraz 20 m-cy),ale rzadko udaje jej się nie przechylić za mocno,jak trzyma kubek sama, albo nie rozumie jeszcze,że nie może sobie tak machnąć rączką,że płyn się rozchlapuje od razu. Nawet jak jej daję rurkę, to i tak musi trzymać kubeczek w ręku, co zwykle kończy się w końcu z rozlaniem.
Nie wiem,jak inny mamy,ale ja nie dałabym dziecku na początku nauki samodzielnego picia zwykłego kubka w zasięgu jego rączki-bo "podłoge można przeciez wytzreć". Zawsze ja trzymałam kubek, teraz córa sama trzyma przy mojej asekuracji-bo ja nie mam zamiaru akurat myć podłogi za każdym razem,jak niuni zachce się pić i tak przez pół roku codziennie-czy nie wiadomo ile. No,ale ja jestem bardzo wygodna w tej kwestii-nie dokładam sobie sama roboty,a dziecko moje przez to nie jest mniej rozwinięte
Zaczyna się oczywiście od tego, że to osoba starsza trzyma kubek, potem dziecko samo próbuje.
poissonivy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-13, 20:26   #49
xandra78
Zakorzenienie
 
Avatar xandra78
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 3 109
Dot.: Do kiedy butla, od kiedy niekapek/kubek itd.?

No fakt, pisałam o kubkach z dziubkiem, ja to uogólniam w swojej głowie. Miałam iedyś kubek niekapek z silikonowym dziubkiem-no i rzeczywiście w tym ustniku były obszary nie do umycia...
Ale czy w tym wątku inne mamy pisały tylko o niekapkach, czy ogólnie o kubkach z dziubkiem??? Ciekawe...

No mi córa tak na codzień cycka tez nie gryzla, ale z tego co wiem, to gryzienie smoczków jest nagminne przy pojawieniu się ząbków
xandra78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-09-14, 21:45   #50
poissonivy
Zakorzenienie
 
Avatar poissonivy
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 6 658
Dot.: Do kiedy butla, od kiedy niekapek/kubek itd.?

No i mi tak się wydaje, że należy rozgraniczyć niekapek, a kubek z dziubkiem...

Niekapek jest według mnie nie do wyczyszczenia.


Być może, nie wypowiem się na temat smoczka od butelek, bo nie używałyśmy (za wyjątkiem pierwszego tygodnia i potem kilku razy).
poissonivy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-15, 11:28   #51
xandra78
Zakorzenienie
 
Avatar xandra78
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 3 109
Dot.: Do kiedy butla, od kiedy niekapek/kubek itd.?

A tak się zastanawiam-czy wszystkim mamom zależy,żeby to był koniecznie niekapek-z tymi wszystkim uszczelkami, tóre to nawet kropelki nie wypuszczą??
W końcu taki kubek z dziubkiem też jest ok, dziecko się przeciez starsznie z niego nie zaleje... Mi bardziej chodziło o to,żeby picie było powoli dozowane, a nie,żeby żadna kropelka na ubanko nie kapnęła
xandra78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-30, 09:16   #52
kordelka85
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 6 973
Dot.: Do kiedy butla, od kiedy niekapek/kubek itd.?

Jaki kubek polecacie dla 9 miesiecznego malucha?Wyprobowalam 2 niekapki i nic, do tej pory pije tylko z butelki.Zastanawiam sie nad doidy i nad 360 stopni.Ktory lepszy?
kordelka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-30, 09:29   #53
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Do kiedy butla, od kiedy niekapek/kubek itd.?

Doidy moim zdaniem to strata kasy. Kub najzwyklejszy kubek szeroki, może w domu masz - i ćwiczcie. A równie dobrze może być tak, że dziecko najpierw opanuje picie ze zwykłej butelki z mineralką, a potem kubek = jako, że mój temat po latach napiszę - w efekcie moja 4latka obecnie nauczyła się z niekapka pić dopiero mając jakieś 13mcy! a przed skończeniem roku piła właśnie z butelki mineralkę i z kubeczka. Tak poszło łatwiej i tyle.

Dla odmiany młodsza, obecnie 1,5 roku, niekapka z wodą załapała mając jakieś 5-6mcy ja po prostu mialam butelki avent niewykorzystane, bo ona piersiowa, no to dokupiłam ustnik biały (ten bardziej miękki), uchwyty i tyle.

Ciekawostka - starsza BARDZO długo sama nie chciała butelki trzymać. Kubek owszem, butelka nie. Młodsza prawie od początku sama.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-30, 09:36   #54
kordelka85
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 6 973
Dot.: Do kiedy butla, od kiedy niekapek/kubek itd.?

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;47095620]Doidy moim zdaniem to strata kasy. Kub najzwyklejszy kubek szeroki, może w domu masz - i ćwiczcie. A równie dobrze może być tak, że dziecko najpierw opanuje picie ze zwykłej butelki z mineralką, a potem kubek = jako, że mój temat po latach napiszę - w efekcie moja 4latka obecnie nauczyła się z niekapka pić dopiero mając jakieś 13mcy! a przed skończeniem roku piła właśnie z butelki mineralkę i z kubeczka. Tak poszło łatwiej i tyle.

Dla odmiany młodsza, obecnie 1,5 roku, niekapka z wodą załapała mając jakieś 5-6mcy ja po prostu mialam butelki avent niewykorzystane, bo ona piersiowa, no to dokupiłam ustnik biały (ten bardziej miękki), uchwyty i tyle.

Ciekawostka - starsza BARDZO długo sama nie chciała butelki trzymać. Kubek owszem, butelka nie. Młodsza prawie od początku sama.[/QUOTE]
Moj butelke sam trzyma bez problemu.
Wlasnie ten niekapek avent mam i nie pije z tego ustnika wiec pomyslalam, ze sobie niekapki calkiem podaruje.
kordelka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-30, 11:03   #55
MamaKtosia
Zadomowienie
 
Avatar MamaKtosia
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 532
Dot.: Do kiedy butla, od kiedy niekapek/kubek itd.?

U nas doidy też się nie sprawdził. A może spróbuj po prostu jej picie słomką podawać? Moja szybko załapała taki sposób coś koło 6 miesięcy miała.
MamaKtosia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-30, 12:01   #56
kordelka85
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 6 973
Dot.: Do kiedy butla, od kiedy niekapek/kubek itd.?

Poszerzylam dziure w niekapku Canpola i pije,ale niekapkiem juz nie jest.Sama jak probowalam pociagnac wczesniej to ciezko szlo wiec mu sie nie dziwie.

Edytowane przez kordelka85
Czas edycji: 2014-06-30 o 12:03
kordelka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-30, 18:19   #57
iizabelaa
Zakorzenienie
 
Avatar iizabelaa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 12 927
Dot.: Do kiedy butla, od kiedy niekapek/kubek itd.?

Cytat:
Napisane przez kordelka85 Pokaż wiadomość
Jaki kubek polecacie dla 9 miesiecznego malucha?Wyprobowalam 2 niekapki i nic, do tej pory pije tylko z butelki.Zastanawiam sie nad doidy i nad 360 stopni.Ktory lepszy?
Doidy bezsensu.
Możesz spróbować 360 stopni albo Avent ze slomką, tez fajny jest.

Moja nie umiała pić z niekapków.
Teraz jak ma 3 lata umie się napić z 360 stopni
__________________
iizabelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-30, 20:02   #58
pianka2013
Zadomowienie
 
Avatar pianka2013
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 1 152
Dot.: Do kiedy butla, od kiedy niekapek/kubek itd.?

Tez mamy kubek doidy ale chyba wystarczylby zwykly kubeczek. kuba nauczyl sie pic z doidy ale z niekapka do tej pory nie umie wiec na spacery i tak musze brac butelke.
__________________
Kuba 14.07.2013r.

Filip 24.04.2016r.
pianka2013 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-05, 13:04   #59
vil84
Wtajemniczenie
 
Avatar vil84
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Gliwice/Katowice
Wiadomości: 2 987
Dot.: Do kiedy butla, od kiedy niekapek/kubek itd.?

ja mojego synka próbowałam z pół roku co jakiś czas przekonywać do niekapka, w ogóle nie łapał o co chodzi. jak próbowałam mu dawać pić ze zwykłego małego kubeczka to też nie wiedział o co chodzi albo wszystko rozlewał kupiłam kiedyś bidon ze słomką i załapał od razu. mm wieczorem i rano dostaje z butelki, picie w ciągu dnia z bidonu. w nocy jak się przebudzi to wodę z butelki też dostaje bo na półśpiąco pije i krztusił się jak pił z bidonu.
__________________
09.04.13 Przemuś


vil84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-07-05 14:04:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:54.