Przewlekłe zaparcia u dziecka - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-07-09, 20:48   #31
taszkin
Zakorzenienie
 
Avatar taszkin
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Podbeskidzie/BB
Wiadomości: 4 758
Dot.: Przewlekłe zaparcia u dziecka

U nas pojawiły się zaparcia pół roku temu. Trzeba zrobić badania na stopień strawienia. U nas wyszło, że nie ma jakiegoś enzymu trzustkowego, który trawi jeden rodzaj białka. Odkłada się to w jelitach i robi się czopek, powodujący zaparcia.
Nie należy wtedy rozluźniać kału dietą, bo zrobi się tylko większy czop.
Niestety leczenie musimy zmienić bo postać leku, która dostał nie przyjęła się.
taszkin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-15, 09:47   #32
bu_busia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 2
Dot.: Przewlekłe zaparcia u dziecka

Witam!
Po Lekach które wymieniłam wyżej u nas jest już ok. Jeszcze przez ok 2 tygodnie mamy brać forlax i resztę leków natomiast póżniej zmniejszac dawki. Jesteśmy po wizycie u gastrologa i mamy badania pod wzgledem celiakli Oraz bedziemy mieli test na laktoze. Zaznaczam ze mi lek debridat też nie pomagał dlatego zostala zwiekszona dawka, gdyz lekarze mówil ze kazde dziecko potrzebuje innej ilosci leku. Lek forlax dostepny bez recepty jest stosowany i polecany przez gastrologów. Nam ten lek bardzo pamaga. Pozostałe to dodatek.Może warto porozmawiać z lekarzem prowadzacym na temat leku forlax. Nam niestety czopki nie pomagały nawet lewatywa szpitalna niewiele dała.
Pozdrawiam!

---------- Dopisano o 10:47 ---------- Poprzedni post napisano o 10:45 ----------

Witam!
Po Lekach które wymieniłam wyżej u nas jest już ok. Jeszcze przez ok 2 tygodnie mamy brać forlax i resztę leków natomiast póżniej zmniejszac dawki. Jesteśmy po wizycie u gastrologa i mamy badania pod wzgledem celiakli Oraz bedziemy mieli test na laktoze. Zaznaczam ze mi lek debridat też nie pomagał dlatego zostala zwiekszona dawka, gdyz lekarze mówil ze kazde dziecko potrzebuje innej ilosci leku. Lek forlax dostepny bez recepty jest stosowany i polecany przez gastrologów. Nam ten lek bardzo pamaga. Pozostałe to dodatek.Może warto porozmawiać z lekarzem prowadzacym na temat leku forlax. Nam niestety czopki nie pomagały nawet lewatywa szpitalna niewiele dała.
Pozdrawiam!
bu_busia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-15, 10:13   #33
masnaka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9
Dot.: Przewlekłe zaparcia u dziecka

mojemu dziecku pomogła zmiana mleka... Może w ten sposób warto spróbować
masnaka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-17, 14:12   #34
kate_jk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 253
Dot.: Przewlekłe zaparcia u dziecka

Cytat:
Napisane przez masnaka Pokaż wiadomość
mojemu dziecku pomogła zmiana mleka... Może w ten sposób warto spróbować
u mnie tak samo. zmiana mleka, moze to ono wlasnie tak wplywa na jelita?
kate_jk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-30, 20:16   #35
LadyFamii
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 46
Dot.: Przewlekłe zaparcia u dziecka

Muszę spisać sobie te specyfiki o których mówi bu_busia
Mi zmiana mleka nie pomoże bo Julka mleko odstawiła sama już sporo czasu temu ( walczyłam, ale lekarka powiedziała, że jak nie chce to po co mam ją zmuszać ). Jemy za to jogurty i to niby wystarcza.
__________________
Julek i Izu <3

Zagłosuj na "Położną na medal"!

http://www.suwaczki.com/tickers/7a4atv73xrvt8vna.png

http://www.suwaczki.com/tickers/relgk6nlbzmnqzoo.png
LadyFamii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-27, 13:01   #36
LadyFamii
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 46
Dot.: Przewlekłe zaparcia u dziecka

Bu-Busiu kochana ty moja! Dzięki za podpowiedź z tymi lekami. Julka obecnie robi 3 razy w tygodniu ))) Sukces ! Fakt, że "jak zrobisz kupę, dostaniesz ciacho" ale nie walczymy już z czopkami! Mam nadzieję, że jak zacznę powoli odstawiać leki dalej tak będzie
__________________
Julek i Izu <3

Zagłosuj na "Położną na medal"!

http://www.suwaczki.com/tickers/7a4atv73xrvt8vna.png

http://www.suwaczki.com/tickers/relgk6nlbzmnqzoo.png
LadyFamii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-26, 19:23   #37
sanetka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 6 373
Dot.: Przewlekłe zaparcia u dziecka

Piszę z prośba o poradę bo sama nie wiem co już robić.
Córka (teraz 2-letnia) problemy z kupą ma 'od zawsze" a przynajmniej od czasu odkąd na dobre rozszerzyliśmy jej dietę. Raz było lepiej, raz gorzej ale to co sie dzieje od 2-3 miesięcy to jakaś masakra. Kupa niby co 2-3 dni za to ogromna, zdarzało się z krwią, praktycznie muszę ja wyciskać z tej małej dupki wspomagając się czopkiem. Teraz to już chyba przeszło w nawykowe bo jak tylko córcia czuje że robi to straszliwie się spina, sztywnieje, pewnie nawet powstrzymuje.

Dietę ma zwyczajną, słodycze sporadycznie za to codziennie jabłka, winogrona, śliwki i inne owoce. Wiem że problem jest jeden i też od urodzenia-bardzo malo pije.

Pediatrzy zbywają radami żeby podawać siemię, otręby, suszone śliwki co oczywiście nie działa. Próbowałam lactulosum ale córka po tym 2 razy jakby ulała i 2 razy solidnie zwymiotowała. Teraz dr poradziła dawać BioGaie i jeśli nie pomoże to przyjść za miesiąc.

Mogę coś jeszcze sama zrobić zanim jakiś konował w końcu się tematem zainteresuje?
(jesteśmy już zapisane na wizytę do kolejnego pediatry i może w końcu uda mi się dostać skierowanie do poradni gastrologicznej czy coś na receptę)
__________________


Edytowane przez sanetka
Czas edycji: 2014-11-26 o 20:01
sanetka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-02-23, 17:08   #38
Joker23
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 1
Dot.: Przewlekłe zaparcia u dziecka

Dzień dobry!
Jestem studentką Dietetyki. Piszę pracę magisterską na temat sposobu żywienia dzieci z zaparciami. Bardzo proszę o pomoc w przeprowadzeniu badań i wypełnienie kwestionariusza ankiety. Z góry dziękuję.

http://www.interankiety.pl/interanki...90848eacb46df7
Joker23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-15, 17:35   #39
izyda30
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 234
Dot.: Przewlekłe zaparcia u dziecka

Czasem przyczyna zaparć wcale nie jest oczywista, najważniejsze to starać się wyeliminować problem i stosować dicopeg junior zanim zaparcie stanie się poważnym problemem i wypróżnianie będzie kojarzyć się dziecku z bólem.
izyda30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-19, 22:14   #40
lenuslife
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 10
Dot.: Przewlekłe zaparcia u dziecka

xxx

Polecam poczytać sobie informacje umieszczone na tej stronie. Takie objawy wydają się być niewinne a mogą być groźne w przyszłości. Wiem, bo sama nie mam łatwo z moimi kochanymi jelitami. Zaczęło się od bólu brzucha i od krwi przy wypróżnianiu w wigilię 2014 roku, a skończyło na przewlekłej chorobie WZJG( wrzodziejące zapalenie jelita grubego) choroba nie jest zbyt częsta, ale w moim wieku to przykre jeśli dotyka to tak młodą osobę mam 18 lat i od grudnia się wszytko zaczęło.. Wyszło na to, że choroba jest nieuleczalna i jestem skazana na leki i dietę lekkostrawną, nisko tłuszczową, bez błonnika i produktów mlecznych. Nie jest łatwo... I nie zawsze się stosuję, bo jeśli wszyscy jedzą dookoła pyszne rzeczy a ja nie mogę,to uwierzcie nie jest przyjemnie, często zdarza się że coś złapie i po chwili mi się przypomina o nie... przecież ja nie mogę tego jeść, żeby tego było mało 2 tygodnie temu okazało się że mam zapalenie żołądka lub trzustki za miesiąc mam gastroskopię i się dowiem co to jest, praktycznie od początku WZJG towarzyszyły mi objawy wzdęcia brzucha i odbijania po zjedzeniu czegoś nieodpowiedniego.. Więc jeszcze raz polecam przeczytać sobie zawartość strony wyżej. LEPIEJ ZAPOBIEGAĆ NIŻ LECZYĆ, zdrówka

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2015-12-18 o 11:10 Powód: Link.
lenuslife jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-23, 16:30   #41
natkabos
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 23
Dot.: Przewlekłe zaparcia u dziecka

a dicopeg spróbowaliście ? jabłko starte jak nie śliwka ? jak ma przewlekłe zaparcia to tym bardziej powinna to spróbować . Specyfik jest w proszku do sporządzenia wiec o płacz , że czopki czy tabletki nie musicie się martwić.
natkabos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-11-24, 07:57   #42
magmar777
www.zadbajocialo.pl
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 41
Dot.: Przewlekłe zaparcia u dziecka

Gdy moj miał zaparcia lekarz zalecił podawanie większej ilości pokarów płynnych a w szczególnosci wiecej wody
magmar777 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-11-24 08:57:17


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:53.