Wszystko O Zębach !!!! - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-05-07, 21:05   #121
maniooreczka_87
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 236
Dot.: Wszystko O Zębach !!!!

blush - z tym piaskowaniem to jest w ten sposób, że wykonane u stomatologa nie jest szkodliwe, ponieważ cała usługa składa się z piaskowania, polerowania, potem dokładna fluoryzacja. Wbrew wszystkiemu szkliwo w niektórych miejscach ma nawet 2,5 mm. Cały sęk w tym, że szkliwo składa się z kryształków - są one mikroskopijne więc nie odczuwamy jego chropowatości. Jeżeli sami w domu wykonujemy piaskowanie pastami ściernymi to wtedy kryształki nie są oszlifowane, nie trzymają się ze sobą i odpadają, więc szkliwo się "psuje, ukrusza" czy jak kto tam woli to nazwać W gabinecie piaskowanie składa się również ze szlifowania, polerowania, oraz obowiązkowej fluoryzacji dzięki czemu kryształki sa wypolerowane i nie "odpadają" dlatego jest to bezpieczne i prawidłowo wykonane nie szkodzi zębom, a wręcz poprawia ich stan podobnie jak skaling. Co prawda naloty wracają szybciej, ale nie jest to powalające tępo. Moim zdaniem jednak warto raz na jakiś czas wypiaskowac zęby, aby nabrały naturalnej jasności, ponieważ jest to o wiele mniej inwazyjne niż wszystkie środki wybielające. A jeżeli chodzi o jasność kości to piaskowanie nie rozjaśni kości tylko przywróci jej naturalny kolor, usunie naloty (zresztą nie możemy nazwać zęba kością, ponieważ to zupełnie inna struktura )))
maniooreczka_87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-07, 21:11   #122
blondi1234
Raczkowanie
 
Avatar blondi1234
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 237
Dot.: Wszystko O Zębach !!!!

Witam to jeszcze raz ja . Mam nieco inne pytanie od tutaj padajacych, otoz zastanawia mnie jakie zabiegi sa refundowane przez NFZ? Czy za darmo mozna wykonac np usuwanie kamienia czy lakierowanie zebow? Czy te 'zabiegi' sa w ogole refundowane? Z gory dziekuje za odpowiedz
blondi1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-07, 21:19   #123
moriam
Rozeznanie
 
Avatar moriam
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 950
Dot.: Wszystko O Zębach !!!!

na NFZ mozesz usunac kamien raz na 12 mcy. lakierowanie jest tylko w pakiecie uslug do lat 18( i tylko jako leczenie nie profilaktyka niestety )
w ogole profilaktyka stomatologiczna w polskiej swiadomosci to slabiutko
moriam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-07, 21:22   #124
Sunny20
Zadomowienie
 
Avatar Sunny20
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: zmienna ;)
Wiadomości: 1 252
Dot.: Wszystko O Zębach !!!!

Maniooreczko widzę, że jesteś z Warszawy. Czy jako specjalistka mogłabyś polecić jakiegoś dobrego stomatologa w przyzwoitej cenie?? Słyszałam, że na Ludnej jest przyzwoicie, ale czy to prawda i nie wiem jakie ceny.

Jest nawet na Wizażu wątek o tym, ale jakoś mało o Warszawie
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=174847
__________________
Wątek wymiankowy- zapraszam https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=281525
Książki szukam/wymienię https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...21#post9464921
Sunny20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-07, 21:24   #125
maniooreczka_87
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 236
Dot.: Wszystko O Zębach !!!!

szi - sorki ale dopiero teraz zauważyłam twój post To na co cierpisz to fluoroza szkliwa. Charakteryzuje się wystepowaniem na powierzchniach zębów stałych pasm i plam kredowobiałych, mogą również pokazać się brunatne. Wyztępuje ona u osób które w dzieciństwie spożywały wodę o stężeniu fluoru większym niż optymalne, lub u osób których matki w ciąży przyjmowały tabletki fluorowe. Jeżeli masz zmniejszoną podatność na próchnicę to świadczy to o łagodnej postaci fluorozy, jeżeli natomiast podatność na próchnicę jest duża oznacza to cięższą postać. Przy łagodnej postaci fluoroza to tylko defekt kosmetyczny, jednak nie da się go wyeliminować domowymi sposobami. defekt usuwa specjalistyczne wybielanie zębów w gabinecie. Zastanawia mnie jedynie dlaczego twoje plamki znikają... spróbuję przepytać profesora na zajęciach i wtedy może coś innego wpadnie mi do głowy i napiszę
maniooreczka_87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-07, 21:31   #126
maniooreczka_87
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 236
Dot.: Wszystko O Zębach !!!!

Słabiutko słabiutko z tą świadomością
maniooreczka_87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-07, 21:37   #127
maniooreczka_87
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 236
Dot.: Wszystko O Zębach !!!!

Sunny20 - nie chcę robić reklamy "Pracuję póki co z przymusu" w państwowych placówkach, jeżeli chodzi o prywatne to jest naprawdę bardzo dużo gabinetów i ceny też są różne...po prostu nie będę robiła reklamy, bo wiem, że dużo osób z mojego otoczenia czyta to forum i wiedzą, że ja to ja i nie chciałabym, żeby wyszło, że robię "reklamę po koleżeńsku"
maniooreczka_87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-05-07, 21:39   #128
maniooreczka_87
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 236
Dot.: Wszystko O Zębach !!!!

moriam - w zakładzie chorób przyzębia po skalingu na NFZ zawsze nakładamy fluor za darmo, więc nie wiem jak to jest - może po prostu AM sponsoruje to jako dodatek żeby latorośle mogły się uczyć
maniooreczka_87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-07, 21:52   #129
moriam
Rozeznanie
 
Avatar moriam
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 950
Dot.: Wszystko O Zębach !!!!

nie chodzi mi o fluoryzacje po scalingu ale o lakiery z fluorem jako osobny zabieg profilaktyczny. to jest refundowane tylko u dzieci, tzn. do 18 roku zycia i mozna wykonywac raz na 3 m-ce

zreszta dla zainteresowanych link z zakresem swiadczen refundowanych przez NF:
ihttp://www.nfz-katowice.pl/download/rozporzadzenie_stomatolog ia.pdf
moriam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-07, 21:53   #130
Sunny20
Zadomowienie
 
Avatar Sunny20
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: zmienna ;)
Wiadomości: 1 252
Dot.: Wszystko O Zębach !!!!

Cytat:
Napisane przez maniooreczka_87 Pokaż wiadomość
Sunny20 - nie chcę robić reklamy "Pracuję póki co z przymusu" w państwowych placówkach, jeżeli chodzi o prywatne to jest naprawdę bardzo dużo gabinetów i ceny też są różne...po prostu nie będę robiła reklamy, bo wiem, że dużo osób z mojego otoczenia czyta to forum i wiedzą, że ja to ja i nie chciałabym, żeby wyszło, że robię "reklamę po koleżeńsku"
Rozumiem, ale to może zapomnij przez chwilę o tym, że to znajomi po fachu i wpisz do kogo Ty byś się udała, tak jak wszyscy w wątku i wtedy nie liczy się jako reklama tylko jako osobiste przemyślenia
__________________
Wątek wymiankowy- zapraszam https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=281525
Książki szukam/wymienię https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...21#post9464921
Sunny20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-07, 22:05   #131
katinkaa
Raczkowanie
 
Avatar katinkaa
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 37
Smile Dot.: Wszystko O Zębach !!!!

Cytat:
Napisane przez katinkaa Pokaż wiadomość
Witaj Maniooreczko!
Mam do Ciebie pytanie. Jakiś czas temu między dwójką a jedynką zrobiła mi sie plamka próchnicowa. Nie jest duża i jest biała. Moja dentystka powiedziała ze narazie nie bedzie ingerować i posmarowała mi ją fluorem. Jakiś tydzień temu zrobiła mi sie kolejna plamka na drugiej dwójce Byłam dzisiaj u dentystki i też mi ją posmarowała i kazała przyść za 2 tygodnie na kolejne smarowanie. Powiedziała też ze ma nadzieje ze plamki nie zrobią sie brązowe Czy np. żel z fluorem może mi pomóc? Bo boje sie ze to smarowanie nie wystarczy i pojawią się kolejne
I mam jeszcze jeden problem. Moje jedynki są w niektórych miejscach troszke jakby przezroczyste. Dentystka powiedziała, że wynika to z mojego zgryzu, że dolne zęby ścierają troche te górne. Ale do tej pory nie miałam z nimi problemu. Na dodatek na obu jednynkach sa takie przezroczyste paski w zdłuż, po środku. Tzn. jeden pasek na jednym zębie. Nie widać ich prawie wcale ale boje sie ze coś może sie ztać przez nie z zębami. No i mam wrażenie że te jednynki są jakieś słabsze niż kiedyś. Co mogę zrobić?
Mam nadzieje że nie przesadzam Ale chętnie zapoznałabym sie z Twoją opinią
Pozdrawiam Katinkaa
bardzo proszę o odpowiedź
katinkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-05-07, 22:17   #132
maniooreczka_87
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 236
Dot.: Wszystko O Zębach !!!!

Żel z fluorem może pomóc i często pomaga, ale nie jest to pewne na 100 5, dlatego po prostu musisz obserwować swoje zęby - na pewno polecam żel z fluorem raz w tygodniu np. elmex...jeżeli rzeczywiście przeźroczystość jest wynikiem wady zgryzu to myślę, że powinnaś zainwestować w aparat na zęby, lub chociaż szynę odciążającą na noc. Czy te paski na jedynkach nie wyglądają może tak jak pęknięcia?? Jeżeli nie to nic złego się nie dzieje i na pewno nic się nie stanie z zębami. Ale może odczuwasz, że są bardziej wrażliwe na zimo, ciepło, kwaśne ??
Co do poprawienia stanu to na pewno cały pakiet dobrej higieny opisany na pierwszej stronie + żel fluorowy raz w tygodniu, nie zapominaj o niciach dentystycznych, unikaj past do zębów ze związkami ścierającymi,
maniooreczka_87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-08, 12:04   #133
katinkaa
Raczkowanie
 
Avatar katinkaa
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 37
Smile Dot.: Wszystko O Zębach !!!!

dziękuję bardzo za porady
tydzień temu po przeczytaniu wątku kupiłam nić a dziś żel elmex i mam nadzieje że pomoże
co do tych "paseczków" to nie wiem jak je opisać, żeby je zobaczyć to trzeba sie bardzo dobrze wpatrywać i najlepiej pod światło i dziś jak byłam u dentysty na fluoryzacji to dowiedziałam się że to taka moja uroda i to mnie uspokoiło
jeszcze raz dzięki za porady i w ogóle za wątek
katinkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-08, 12:17   #134
katinkaa
Raczkowanie
 
Avatar katinkaa
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 37
Dot.: Wszystko O Zębach !!!!

jeszcze jedno pytanie mi sie nasuneło:
pisałaś zeby unikać past ze związkami ścierającymi, a ja używam ostatnio blend-a-med 3D-white no i nie wiem jak to z nią jest, pisze ze ma cząsteczki wybielające, czy to są może właśnie związki ścierające?
skład jest taki: aqua, sorbitol,silica, PEG-6, sodium lauryl sulfate, tetrapotassium pyrophosphate, disodium pyrophosphate, tetrasodium pyrophosphate, aroma, cellulose gum, CI 77891, xanthan gum, sodium fluoride, carbomer, sodium saccharin, triclosan, limonene, CI 74160, nie wiele mi to mówi czy ta pasta jest ok?
katinkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-08, 12:23   #135
Shazney
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 7 047
Dot.: Wszystko O Zębach !!!!

A ja mam takie pytanie: od dłuższego już czasu noszę stały aparat i pomimo zaostrzonej higieny widzę, że na zębach tworzy mi się kamień. Czy mogę poddać się piaskowaniu zębów w aparacie? I czy przy okazji aparat też można wyczyścić bez żadnego uszczerbku?

Będę wdzięczna za odpowiedź
__________________

Never underestimate the power of good morning texts, apologies,
and random compliments.
Shazney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-08, 12:23   #136
Abi81
Raczkowanie
 
Avatar Abi81
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 105
GG do Abi81
Dot.: Wszystko O Zębach !!!!

Tak mnie ciekawi, co sadzisz maniooreczka_87 o wyrwaniu "zebow madrosci"
Ja mam malo miejsca w szczece i te wredoty strasznie mi sie rozpychaja, co jakis czas boli mnie doslownie wszystko przez kilka dni. Nie ma miejsca, a one wciaz probuja sie przebic do tego to uczucie krwi w buzi i bol dziasel Moze powinnam je usunac? I tak mam lekko pokrzywione zeby bo jakos sie nie mieszcza a do tego jeszcze te probuja sie zmiescic...
Abi81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-08, 13:23   #137
klusia_k
Przyczajenie
 
Avatar klusia_k
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 16
Dot.: Wszystko O Zębach !!!!

Witam wszystkich . Gorące podziękowania za wątek . Mogłabym podzielić się własnymi doświadczeniami z fotela dentystycznego, może komuś się przyda. Otóż nie jest mi obce osuwanie się dziąseł, i krzywe zęby i krzywy zgryz, skalingi, kiretaże, podcinanie wędzidełka wargi , zabieg likwidacji recesji dziąsła (coś w rodzaju przeszczepu śluzówki- niestety- bez powodzenia), piaskowanie i czteroletni staż ze stałym aparatem ortodontycznym. Padło wcześniej pytanie o piaskowanie zębów z aparatem- mój dentysta nie robił z tego problemu. Za to trochę mnie wystraszyliście z tym malowaniem fluorem , polerowaniem po piaskowaniu, bo mnie wypuszczono bez tego , tylko płukałam sobie tą sól różową wodą. To chyba coś nie tak ... (?). Przede mną ściąganie aparatu a więc i generalne porządki w buźce, ortodonta sugeruje mi licówki, aby nadać fajny kształt wyprostowanym zębom. Chciałam zapytać ekspertów o plusy i minusy licówek . Narazie mam jeden wielki minus - cena. A poza tym a propo's paradontozy: czy rozchwiany ząb da się jeszcze ratować? słyszałam o takich specyfikach stymulujących odrastanie okostnej- jak to działa w praktyce? Pozdrawiam .
klusia_k jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-08, 14:23   #138
szi
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 909
Dot.: Wszystko O Zębach !!!!

Cytat:
Napisane przez maniooreczka_87 Pokaż wiadomość
szi - sorki ale dopiero teraz zauważyłam twój post To na co cierpisz to fluoroza szkliwa. Charakteryzuje się wystepowaniem na powierzchniach zębów stałych pasm i plam kredowobiałych, mogą również pokazać się brunatne. Wyztępuje ona u osób które w dzieciństwie spożywały wodę o stężeniu fluoru większym niż optymalne, lub u osób których matki w ciąży przyjmowały tabletki fluorowe. Jeżeli masz zmniejszoną podatność na próchnicę to świadczy to o łagodnej postaci fluorozy, jeżeli natomiast podatność na próchnicę jest duża oznacza to cięższą postać. Przy łagodnej postaci fluoroza to tylko defekt kosmetyczny, jednak nie da się go wyeliminować domowymi sposobami. defekt usuwa specjalistyczne wybielanie zębów w gabinecie. Zastanawia mnie jedynie dlaczego twoje plamki znikają... spróbuję przepytać profesora na zajęciach i wtedy może coś innego wpadnie mi do głowy i napiszę
Nic nie szkodzi. Dziękuję bardzo za odpowiedź.
Tak, znikają. Ich częściej nie ma, jak są. Zazwyczaj jest tak, że jak się budzę jest ok, tylko potem, w ciągu dnia (jak np wracam ze szkoły) one się pojawiają i po paru godzinach znikają. Rzadziej zdarza się, że są od razu rano.
A czy powinnam używać jakiejś specjalnej pasty? Czy jej rodzaj w tym przypadku nie ma już większego znaczenia?
I z góry jeszcze raz dziękuję za odpowiedź A masz może info dotyczące tych zabiegów wybielających?
__________________

szi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-08, 16:40   #139
blush
Zadomowienie
 
Avatar blush
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: najcieplejsze miasto :)
Wiadomości: 1 506
Dot.: Wszystko O Zębach !!!!

Maniooreczka znowu musze Cię pognębić.
Byłam dzisaj na wizycie u stomatologa i pytałam się o wybielanie?? Do wyboru były nakładki żelowe i wybielanie światłem. Zaproponowała mi wybielanie światłem, bo akurat mają w promocji, poza tym zrobią mi to w godzinę. Czy to jest bezpieczna metoda dla zębów i lepsza od wybielania paskami i czy biel ząbków jest po tym taka perełkowa czy matowa?? Lekarz dał mi czas do namysłu (polecając światło) a ja nie wiem co wybrać, (zaznaczę że piaskowanie odpadło bo nie ma mam kamienia ani innych osadów.) Aha jeszcze jedno, po wybielaniu założą mi nową porcelanową koronę i właśnie dlatego się boję, nie chcę żeby po jakimś czasie korona różniła się od reszty zębów.
__________________
blush jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-05-08, 17:44   #140
maniooreczka_87
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 236
Dot.: Wszystko O Zębach !!!!

Wybielanie światłem to najbardziej bezpieczna metoda ze wszystkich metod dostępnych na rynku i moim zdaniem najlepsza - robi to lekarz lub higienistka na jednorazowej wizycie tak więc wszystko dzieje się pod kontrolą lekarza- od razu widac efekty, jak pewnie wiesz to nakładki żelowe stosujesz w domu, a żeby było widać efekty to jednak ok 3-4 razy należy nakładać żel na zęby więc może to być uciążliwe...Po wybielaniu twoje zęby nigdy już nie zmienią koloru na inny jeżeli chodzi o całość, ewentualnie może pojawić się nalot i kamień - to jest normalne, natomiast ząb raz rozjaśniony zostanie już jasny na zawsze i nie zciemnieje. a jeżeli chodzi o to czy biel jest perełkowa czy matowa to nie bardzo rozumiem, bo zęby naturalnie są "perełkowe" bo odbijają światło, poza tym są zwilżone śliną, więc wybielone też takie będą
maniooreczka_87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-08, 17:49   #141
maniooreczka_87
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 236
Dot.: Wszystko O Zębach !!!!

szi - szczerze powiem, że pewnie nie słuchałam uważnie na wykładzie gdy mówili o takich przypadkach, a u pacjentów póki co nie spotkałam się z takim czymś obiecuję zapytać się w tym tygodniu na zajęciach profesora co to może być i dam odpowiedź
Jeżeli chodzi o wybielanie w gabinecie to post wyżej jest conieco o tym napisane
maniooreczka_87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-08, 18:00   #142
maniooreczka_87
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 236
Dot.: Wszystko O Zębach !!!!

klusia_k - ZALETY : Licówkami można pokrywać pojedyncze zęby, albo kilka zębów, najczęściej w odcinku przednim. Są one cieniutkie i tak dobrane kolorystycznie do własnych, sąsiadujących z nimi zębów, że stają się niewidoczne. Można powiedzieć, że licówki są mniej inwazyjną metodą, (niekiedy alternatywną) w stosunku do koron. WADY : Dobrze zrobione licówki są trwałe, ale stosunkowo kruche. Przy dużych natężeniach mogą pękać, lub odklejać się.
Teraz musisz zdecydować sama
Jeżeli chodzi o rozchwiane zęby to na początku należy je unieruchomić za pomocą szyn, lub uzupełnień protetycznych. Natomiast potem celem interwencji chirurgicznej jest odbudowa tkanek otaczających ząb , przede wszystkim kości (używa się do tego kości pacjenta, liofilizowanych kości zwierząt, preparatów syntetycznych, białek w postaci żelów) tak, aby wzmocnić podparcie zębów. Dzięki zabiegowi chirurgicznemu z użyciem materiałów wszczepowych możliwe jest odbudowanie zniszczonych chorobą tkanek.
maniooreczka_87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-08, 18:05   #143
maniooreczka_87
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 236
Dot.: Wszystko O Zębach !!!!

Abi81 - jeżeli ostatnie trzonowce są powodem stłoczenia i bólu to powinnaś koniecznie je usunąć...Ogólnie to różnie jest u różnych osób, aczkolwiek z tego co mówisz to ja uważam, że ekstrakcja będzie najlepszym pomysłem...ogólnie jeżeli masz ochotę na wyprostowanie zębów to zapraszam do ortodonty, który opracowując plan leczenia zobaczy czy np. nie trzeba poddać ekstrakcji również innych zębów (bo może to nie tylko "zęby mądrości" są przyczyną stłoczeń)...
maniooreczka_87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-08, 18:07   #144
blush
Zadomowienie
 
Avatar blush
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: najcieplejsze miasto :)
Wiadomości: 1 506
Dot.: Wszystko O Zębach !!!!

Cytat:
Napisane przez maniooreczka_87 Pokaż wiadomość
Wybielanie światłem to najbardziej bezpieczna metoda ze wszystkich metod dostępnych na rynku i moim zdaniem najlepsza - robi to lekarz lub higienistka na jednorazowej wizycie tak więc wszystko dzieje się pod kontrolą lekarza- od razu widac efekty, jak pewnie wiesz to nakładki żelowe stosujesz w domu, a żeby było widać efekty to jednak ok 3-4 razy należy nakładać żel na zęby więc może to być uciążliwe...Po wybielaniu twoje zęby nigdy już nie zmienią koloru na inny jeżeli chodzi o całość, ewentualnie może pojawić się nalot i kamień - to jest normalne, natomiast ząb raz rozjaśniony zostanie już jasny na zawsze i nie zciemnieje. a jeżeli chodzi o to czy biel jest perełkowa czy matowa to nie bardzo rozumiem, bo zęby naturalnie są "perełkowe" bo odbijają światło, poza tym są zwilżone śliną, więc wybielone też takie będą
Wielkie Dzięki Maniooreczko za odpowiedź. Uspokoiłaś mnie
Jak dobrze mieć taką Skarbnicę Wiedzy.
Co do tej bieli to chodziło mi o to, że moja koleżanka wybielała sobie zęby, nie wiem jaką metodą, ale wygląda to jakby je pomalowała na biało jakąś farbą i one się jej w ogóle nie błyszczą, wygląda to dość nieciekawie.
__________________
blush jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-08, 18:12   #145
maniooreczka_87
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 236
Dot.: Wszystko O Zębach !!!!

Shazney - jeżeli pojawia się kamień to znaczy, że z higieną jest coś nie tak, ponieważ aby płytka bakteryjna się zmineralizowała i powstał kamień to powierzchnia potrzebuje 48 godzin bez oczyszczania, czyli tam gdzie nie docierasz tam tworzy się kamień....Nie ma kamienia bez płytki bakteryjnej - kamień tworzy się TYLKO I WYŁĄCZNIE poprzez zaniedbania w higienie. Wiem, że higiena w trakcie noszenia aparatu stałego jest utrudniona i być może bardzo starasz się, aby porządnie czyścić jamę ustną, ale nie wiesz jakie błędy popełniasz. Dlatego zapraszam do higienistki stomatologicznej ze szczoteczką i niciami dentystycznymi (mam nadzieję, że przy aparacie używasz tych typu super floss) na instruktarz - panie naprawdę potrafią w niesamowity sposób pomóc i odnajdą ten moment, gdy np. szczoteczka, albo nitka źle dociera. Jeżeli chodzi o piaskowanie - niestety piaskarką nie usuniesz kamienia nazębnego - jest dobra na osady, a kamień usuwa scaler...a scaling w trakcie noszenia aparatu stałego jest nawet zalecany
maniooreczka_87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-08, 18:18   #146
maniooreczka_87
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 236
Dot.: Wszystko O Zębach !!!!

katinkaa - w paście Blendamed 3d white te kuleczki/cząsteczki/czy cokolwiek innego wybielające to właśnie związki ścierne. Miałam przyjemność przetestować tą pastę, ponieważ dostałam próbkę i nawet można wyczuć te "kulki ścierne" gdy nałożysz pastę na przedtrzonowce/trzonowce i pozgrzytasz przez chwilkę zębami. Odczuwa się wtedy i słyszy tarcie. Także uważam, że pasta ta nie jest specjalnie bezpieczna
maniooreczka_87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-08, 19:03   #147
katinkaa
Raczkowanie
 
Avatar katinkaa
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 37
Dot.: Wszystko O Zębach !!!!

dziękuje pozbędę sie jej już jutro
katinkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-08, 19:32   #148
bloondyna
Zakorzenienie
 
Avatar bloondyna
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: lublin .
Wiadomości: 13 124
Dot.: Wszystko O Zębach !!!!

http://allegro.pl/item190219769_najnowsze_p lazmowe_wybielanie_zebow_ z_usa_hit.html

co sądzicie o tym ?
cena bardzo niska . . sprzedawca ma ponad 3000 pozytywów . .
kontaktowałam się z jedną osob, ktora kupiła ten zestaw i pisze ze jest zadowolona i że minimalnie już widac po 1 dniu stosowania . .

jak radzcie ??
bloondyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-08, 19:38   #149
klusia_k
Przyczajenie
 
Avatar klusia_k
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 16
Dot.: Wszystko O Zębach !!!!

Cytat:
Napisane przez maniooreczka_87 Pokaż wiadomość
klusia_k - ZALETY : Licówkami można pokrywać pojedyncze zęby, albo kilka zębów, najczęściej w odcinku przednim. Są one cieniutkie i tak dobrane kolorystycznie do własnych, sąsiadujących z nimi zębów, że stają się niewidoczne. Można powiedzieć, że licówki są mniej inwazyjną metodą, (niekiedy alternatywną) w stosunku do koron. WADY : Dobrze zrobione licówki są trwałe, ale stosunkowo kruche. Przy dużych natężeniach mogą pękać, lub odklejać się.
Teraz musisz zdecydować sama
Jeżeli chodzi o rozchwiane zęby to na początku należy je unieruchomić za pomocą szyn, lub uzupełnień protetycznych. Natomiast potem celem interwencji chirurgicznej jest odbudowa tkanek otaczających ząb , przede wszystkim kości (używa się do tego kości pacjenta, liofilizowanych kości zwierząt, preparatów syntetycznych, białek w postaci żelów) tak, aby wzmocnić podparcie zębów. Dzięki zabiegowi chirurgicznemu z użyciem materiałów wszczepowych możliwe jest odbudowanie zniszczonych chorobą tkanek.
Wielkie dzięki maniooreczka_87. Serce rośnie jak widzę takie zaangażowanie zawodowe.
Co do licówek to raczej nie skorzystam- jakoś mnie przeraża wizja naruszania zdrowych zębów. Niech juz sobie będą wąziutkie, ale całe własne. Korona to podobno primo - przeżytek, secundo- barbarzyństwo na zębie. Licówka - niby bardziej powierzchowny zabieg, ale rozumiem,że ząb z raz naklejoną licówka już będzie skazany do końca swoich dni na tę porcelanowa powłokę- niezależnie od tego ile razy będzie się łamać i odklejać? No i przy wszelkim wybielaniu zebów licówki się pewnie nie wybielają? Czy na licówkach też może odkładać się płytka nazębna?
A z tymi wszczepami to brzmi groźnie.. mam się bać?
klusia_k jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-08, 21:38   #150
katinkaa
Raczkowanie
 
Avatar katinkaa
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 37
Dot.: Wszystko O Zębach !!!!

a co myślicie o paście blanx?
http://www.blanx.info.pl/produkty/pasty.html
lepsza jest ta czy Yotuel?
katinkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-06-13 07:33:17


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:20.