Czego ile kupować??? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-10-01, 10:54   #31
karenina19
Zakorzenienie
 
Avatar karenina19
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Niedersachsen
Wiadomości: 6 905
Send a message via Skype™ to karenina19
Dot.: Czego ile kupować???

Cytat:
Napisane przez kropka75 Pokaż wiadomość
Ja właśnie zakładam tę opcję do wyprawki, żeby potem nie było jak u mojej koleżanki. Okazało się, że karmić nie da rady i chłop cały chory latał po sklepach i szukał butelek, smoczków, mleka i podgrzewacza - jedna wielka panika była.
Oj polecam polecam....wiem cos o tym, z niedawnych doswiadczen...

Cytat:
Napisane przez Foka29 Pokaż wiadomość
Nosidełko - BLOGOSŁAWIEŃSTWO, nie wyobrażam sobie tarabanic się z wózkiem po schodach, czy przeciskac w sklepie

Staś zinteresował się zabawkami dopiero teraz ma 5 tygodni. też nie jest to jakies piorunujące "ach i och", po prostu dostrzegł, że w ogóle istnieją. Potwierdzam pierś i bujanie - najlepsze zabawki. Mój syn lubi nawet jak mu jego kulawa muzycznie mamusia śpiewa. Wreszcie znalazłam fana


A powiedzcie - macie sterylizator?? Bo ja dostalam w komplecie z laktatorem takie woreczki do sterylizacji w mikrofali...myslicie, ze sa tak samo dobre jak sterylizator??
__________________
>> I nga wa o mua << Timszel...
"The world is getting so hypersensitive. Soon I won´t be able to make fun of mysel without offending someone"

karenina19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-01, 11:23   #32
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Czego ile kupować???

Cytat:
Napisane przez kropka75 Pokaż wiadomość
Aaaa

Ja nie w temacie, 20 lat temu jak biegałam za wyprawką dla bracholka, to takich cudów nie było.

Ale to chyba ciężko zakładać majowemu dzieciaczkowi. Może być gorąco. Czy mimo temp. mamusie zakładają?
ja swojej majowej dziewczynce załozyłam raz w szpitalu ,po czym zdejmując jej do kapania ,mloda się udrapnęła i wiecej ich nie założyłam

---------- Dopisano o 12:20 ---------- Poprzedni post napisano o 12:06 ----------

Cytat:
Napisane przez Sensuel Pokaż wiadomość
J
PIELUCHY TETROWE
Najlepiej kilka sztuk ok 10 bo przydają się podczas ulewania i odbijania
a takze do szerokiego pieluchowania na pampersa tetrową .

Cytat:
Napisane przez Sensuel Pokaż wiadomość

FRIDA DO CZYSZCZENIA NOSKA
Żadnych gruszek!!!!Moje dziecko zawsze po takim czyszczeniu zalewało się krwią,nawet przy delikatnym czyszczeniu noska.A frida może mało "apetyczna" ale za to rewelacyjna.Można ją kupić w aptece za ok 30zł.
mialam miękka gruszkę z taka malutka gumowa końcówka ,sprawdzila sie tylko kilka razy moze 5 ,natomiast poniewaz cala byla guma świetnie sie sprawdzała w zabawie-oczywiscie czysta
o fridzie 10 lat temu nikt nie słyszał ,teraz pewnie bym kupiła

Cytat:
Napisane przez Sensuel Pokaż wiadomość

PREPARAT NA KOLKĘ
Ja stosowałam "Infacol" bo mojemu dziecku pomagało to w 1000000%.I teraz dla kolejnego też kupię.
nie mialam żadnego i nigdy nie musialam kupowac ,moje dziecko kolki ominęły .

Cytat:
Napisane przez Sensuel Pokaż wiadomość

KARTONIK MLEKA MODYFIKOWANEGO 1
Są różne zdarzenia losowe np.choroba,nagły wyjazd itp że nie można dziecka nakarmić piersią i wg mnie wtedy warto mieć chociaż jeden kartonik mleka modyfikowanego.Tak mi pediatra doradziła.
Ja stosowałam NAN 1 a potem BEBILON 1.
nie wiem czy jest sens kupowania na zapas bo moze sie zwyczajnie nie przydać a zawsze mozna wyskoczyc do apteki i kupić.
takze stosowalam NAN 1 i 2

moze woreczki do mrożenia pokarmu ?



[/QUOTE]

---------- Dopisano o 12:23 ---------- Poprzedni post napisano o 12:20 ----------

Cytat:
Napisane przez karenina19 Pokaż wiadomość
Witam dziewczynki

no to mam pytanie - czy ktoras z was uzywa do noszenia malucha chusty?? Jesli tak to jakie wrazenia??

I co do zabawek...nie mam zadnego doswiadczenia, ale wydaje mi sie, ze taki maluch do 2-3 m-cy nie przejawia zainteresowania zabawkami...dobrze mi sie wydaje..?
Jak na razie mam tylko mate edukacyjna i lezaczek-bujaczek z tymi zabaweczkami wiszacymi...

A propos laktatora - ja kupilam juz teraz, bo u mnie bedzie cc wiec laktator prawdopodobnie sie przyda....
z chusty nie korzystałam chcoiaz ciekawa sprawa

zabawki ,warto poczytac co taki maluch widzi

znam dzieci obwieszone zabawkami od momentu narodzin ,pytanie po co ?

widzi to to jak przez mgłę i tylko pewne kolory ,.

co do muzyki to moje mialoprzykladane słuchawki do brzucha i chyba jej sie nie podobalo bo kopała tak długo az nie zlecialy

Sterylizator -nie posiadałam.

zaczęlam karmic tylko butelką gdy mloda miala ok 2 miesięcy ,wtedy wrzucalam butelki i smoczki do gara i w ten sposób je wygotowywalam ale przyznaje si erobilam to jak mi sie przypomnialo

zazwyczaj przelewałam tylko butelki i smoczki wrzątkiem.

Żeby nie było dziecko bez kolek i ogólnie zdrowe

Ja bym dodała jeszcze do zakupów smoczek -uspokajacz dopiero po zatkaniu tego małego dzióbka docenia się ciszę

Leżaczko-bujaczek -super sprawa ,mloda przenoszona byla w tym to do kuchni to do łazienki a ja gotowałam ,kąpałam się a także ja tv ,nogą robię "buju buju"(teraz juz sie same bujaja ) ,zabawki przed mlodą ,smok w paszczy i żyć nie umierać ;D
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/



Edytowane przez paula78
Czas edycji: 2009-10-01 o 11:32
paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-01, 11:26   #33
Foka29
Zadomowienie
 
Avatar Foka29
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 567
Dot.: Czego ile kupować???

Cytat:
Napisane przez karenina19 Pokaż wiadomość
(...)A powiedzcie - macie sterylizator?? Bo ja dostalam w komplecie z laktatorem takie woreczki do sterylizacji w mikrofali...myslicie, ze sa tak samo dobre jak sterylizator??
Nie posiadam - jak dla mnie zbędny wydatek. Części od laktatora i butelki myję płynem do naczyń i wyparzam wrzątkiem.
Foka29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-01, 12:41   #34
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: Czego ile kupować???

Cytat:
Napisane przez sorejna Pokaż wiadomość

na początek proponuję:
rozm. 56 po 2-3 szt. rozm. 62 po 5-6 szt.
- body z długim i krótkim rękawem,
- kaftaniki (z długimi rękawkami ale niekoniecznie po tyle sztuk)
- śpioszki (takie bez rączek),
- pajacyki (to te z rączkami),
Ja z rozm. 56 mam:
- 3 śpiochy pluszowe, grubsze;
- 2 śpiochy bawełniane, lekkie;
- 2 koszulko - kaftaniki
- 2 bodziaki, jeden z krótkim, jeden z długim rękawem;

I dumam czy dość i skupić się już na r. 62 czy jeszcze.
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-01, 12:51   #35
karenina19
Zakorzenienie
 
Avatar karenina19
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Niedersachsen
Wiadomości: 6 905
Send a message via Skype™ to karenina19
Dot.: Czego ile kupować???

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
co do muzyki to moje mialoprzykladane słuchawki do brzucha i chyba jej sie nie podobalo bo kopała tak długo az nie zlecialy
;D
Moj lubi muzyczke...po minucie spokoj w brzuszku jak tylko uslyszy...

Cytat:
Napisane przez Foka29 Pokaż wiadomość
Nie posiadam - jak dla mnie zbędny wydatek. Części od laktatora i butelki myję płynem do naczyń i wyparzam wrzątkiem.
Slyszalam, ze butelki Aventu szybko sie niszcza od wygotowywania...

Cytat:
Napisane przez kropka75 Pokaż wiadomość
Ja z rozm. 56 mam:
- 3 śpiochy pluszowe, grubsze;
- 2 śpiochy bawełniane, lekkie;
- 2 koszulko - kaftaniki
- 2 bodziaki, jeden z krótkim, jeden z długim rękawem;

I dumam czy dość i skupić się już na r. 62 czy jeszcze.

To ja mam troche wiecej na roz. 56, zeby bylo na zmiane jak sie jedno pobrudzi....ale ja rodze teraz a ty bedziesz miala fajnie ciepelko na dworze i pranko od razu ci bedzie schlo....
__________________
>> I nga wa o mua << Timszel...
"The world is getting so hypersensitive. Soon I won´t be able to make fun of mysel without offending someone"

karenina19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-01, 12:55   #36
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: Czego ile kupować???

Cytat:
Napisane przez karenina19 Pokaż wiadomość

To ja mam troche wiecej na roz. 56, zeby bylo na zmiane jak sie jedno pobrudzi....ale ja rodze teraz a ty bedziesz miala fajnie ciepelko na dworze i pranko od razu ci bedzie schlo....
Niby tak.
Ale z pogodą może być różnie.
Mój bracik się urodził z końcem kwietnia i było zimno, brakowało nam ciepłych ubranek, bo przygotowani byliśmy na inną aurę.

Może jeszcze jakieś cieniutkie coś kupię...
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-01, 13:20   #37
KarmazynowyKamyk
Zakorzenienie
 
Avatar KarmazynowyKamyk
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 8 407
GG do KarmazynowyKamyk
Dot.: Czego ile kupować???

Cytat:
Napisane przez sorejna Pokaż wiadomość
ogólnie noworodki nie interesują się zabawkami ale polecam kupić pluszaka-pozytywkę i puszczać brzuszkowi codziennie przed zaśnięciem. po narodzinach Twoje dziecko będzie dobrze znało jego melodię, a to pozwala uspokoić brzdąca, nawet tego w brzuszku
Taaaa... Miałam taki plan... Okazało się, że mój psiut bardzo żywo na pozytywkę reaguje... Zobaczymy, kto się będzie czyimi zabawkami bawił...

Cytat:
Napisane przez kropka75 Pokaż wiadomość
Jak lubi kopać to mnie się zawsze wydawało, że właśnie taka opcja będzie lepsza, inaczej się odkopie w nocy i zmarznie. Mój brachol był takim kopaczem, przywiązywaliśmy mu kołderkę do szczebelek łóżeczka.
Dla kopiącego chyba lepiej się sprawdzi śpiworek do spania... Mam jeden cieniutki z aukcji na allegro, ale chcę dokupić jeszcze grubszy, bo mojej dziecie zimowe będzie...

Cytat:
Napisane przez kropka75 Pokaż wiadomość
Ja właśnie zakładam tę opcję do wyprawki, żeby potem nie było jak u mojej koleżanki. Okazało się, że karmić nie da rady i chłop cały chory latał po sklepach i szukał butelek, smoczków, mleka i podgrzewacza - jedna wielka panika była.
Ja kupiłam ręczny laktator, dwie małe butelki i dwa zapasowe smoczki oraz dwa smoczki - uspokajacze... Tak na wszelki wypadek... Właśnie żeby uniknąć nerwowego latania mojego mężusia po sklepach... Zresztą tak czy siak butelki to prędzej czy później i tak się przydadzą, nawet jak mamusia ma zamiar karmić piersią... Bo przecież czasem tatuś może z dzidzią zostać w domu, a mama niech chociaż ma godzinkę dla siebie, na plotki, na fryzjera, na kosmetyczkę...

Sterylizatora nie kupuję, będę wyparzać wrzątkiem, a nad podgrzewaczem jeszcze się zastanawiam...

A co do ubranek, to nie mam ani jednej sztuki na 56 cm, w mojej rodzinie nigdy nie rodziły się takie małe dzieci... A jak Paulinka będzie mała (na co już teraz się nie zanosi) to będę podwijać rękawki...
__________________
KarmazynowyKamyk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-10-01, 16:09   #38
katakumba
Zakorzenienie
 
Avatar katakumba
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: bedlam
Wiadomości: 5 384
Dot.: Czego ile kupować???

hehe, moja jest listopadowa i ktora to pisala ze dziecko nie wybiera w czym spi??
moja od 3 dni jak miala tak sie darla jak wkladalam do spiworka ze wyjmowalam ja szybciej niz ustawa nakazuje. przykryta kocem zasypiala w locie

ja mialam sterylizator, jakos tak kupilam za psie pieniadze na ebay, to samo podgrzewacz. spalam z mala w sypialni, zamiast latac i grzac wode w mokrofali mialam butle z woda w podgrzewaczu, jak sie budzila tylko mleko wsypac i juz. a ze sa nawet pojemniki na mleko z gdzie wsypiesz tyle ile potrzebowac bedziesz to myk i juz

szajka, ja ci polecam na zapas sobie jedzenie zamrozic dla ciebie
__________________
swoje rady zwin w ciasny rulonik i rozwaz znaczenie slowa "czopek"

Haters gonna hate.
Potatoes gonna potate.



katakumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-01, 17:38   #39
KarmazynowyKamyk
Zakorzenienie
 
Avatar KarmazynowyKamyk
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 8 407
GG do KarmazynowyKamyk
Dot.: Czego ile kupować???

Cytat:
Napisane przez katakumba Pokaż wiadomość
szajka, ja ci polecam na zapas sobie jedzenie zamrozic dla ciebie
A to może być dobry pomysł...
__________________
KarmazynowyKamyk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-01, 17:50   #40
pcynesia
Rozeznanie
 
Avatar pcynesia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Sallins, Co. Kildare, Irlandia
Wiadomości: 977
Dot.: Czego ile kupować???

Fantastyczny watek
Ja mam termin porodu na 1.02.2010, ale wlasnie sie ostatnio zastanawialam ile czego i w jakim rozmiarze, a ze bede mamusia po raz pierwszy, wiec wasze opinie bardzo mi pomoga. Juz sie co nieco doksztalcilam
Super.
Dzieki!
pcynesia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-01, 20:45   #41
Monecitka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 229
GG do Monecitka
Dot.: Czego ile kupować???

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;14524338]No właśnie Jest wątek o cenie wyprawki Ale tak naprawdę - nie mamy chyba pojęcia (przynajmniej ja nie mam) ile jakich rzeczy kupić Bo to inaczej, kiedy dziecko rodzi się jesienią/zimą, inaczej na wiosnę/lato. Ile śpioszków, bodziaków, koszulek? Czapeczek nawet na lato - ile? Ile skarpeteczek? A śliniaków - ile i czy w ogóle się tego dzisiaj jeszcze używa? A zmian pościeli? Ręczniczków? Pomocy[/QUOTE]

Nie martw sie ze nie wis ile czego kupic dla maluszka...ja tez spodziewam sie pierwsego dziecka i nie wiedzialam ile, czego i w jakim rozmiarze kupic, ale do tej pory to dostalam tyle ubranek od znajomych, siostry, kuzynek i szwagierki ze jeszcze mojego maluszka nie mam w domu, a juz mam cala szafke ubran i polowe drugiej
U Ciebie z pewnoscia bedzie tak samo
A do tego tez polecam Wam kupowanie gazet typu "M jak mama" czy "mam dziecko" bo duzo mozna wyczytac ciekawych artykulow o ciazy, dziecku itp

Edytowane przez Monecitka
Czas edycji: 2009-10-01 o 20:49
Monecitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-10-01, 20:50   #42
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Czego ile kupować???

Oj, nie każdy dostanie ubranka. Jestem jedynaczką, siostrzenica męża ma prawie 9 lat, wokół owszem, kilka koleżanek ma dzieci, ale trzymają dla kolejnych...
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-01, 21:06   #43
KarmazynowyKamyk
Zakorzenienie
 
Avatar KarmazynowyKamyk
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 8 407
GG do KarmazynowyKamyk
Dot.: Czego ile kupować???

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;14539327]Oj, nie każdy dostanie ubranka. Jestem jedynaczką, siostrzenica męża ma prawie 9 lat, wokół owszem, kilka koleżanek ma dzieci, ale trzymają dla kolejnych...[/QUOTE]

Ja też nic od znajomych nie dostanę... Moje najbliższe koleżanki nawet mężów nie mają, a dalsze mają już co najmniej 5 letnie dzieci... Potem jak już przyjadą oglądać dzidzię, to owszem coś przywiozą, ale przecież to nie będzie tak od razu... Zresztą już wspominałam im, że wszystko mamy, jak już coś to większe na potem...
Nie liczę mamy, która szalała w sklepach już w czasie wyprzedaży...
Za to na nasze ubranka już jest chętna kuzynka TŻa, teraz w 10 tygodniu... Ale z zastrzeżeniem, że ma oddać, bo my jeszcze jedno dzidzie planujemy...
__________________

Edytowane przez KarmazynowyKamyk
Czas edycji: 2009-10-01 o 21:07
KarmazynowyKamyk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-01, 21:53   #44
katakumba
Zakorzenienie
 
Avatar katakumba
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: bedlam
Wiadomości: 5 384
Dot.: Czego ile kupować???

ja nie oddaje swoich ubranek na razie, bo bedzie jeszcze jedno chyba kiedys. ale jako komus daje to juz wiem ze nie odda

szajka, ktory to tydzien?
__________________
swoje rady zwin w ciasny rulonik i rozwaz znaczenie slowa "czopek"

Haters gonna hate.
Potatoes gonna potate.



katakumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-02, 11:20   #45
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Czego ile kupować???

8 Szanelko
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-02, 12:00   #46
Foka29
Zadomowienie
 
Avatar Foka29
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 567
Dot.: Czego ile kupować???

Cytat:
Napisane przez karenina19 Pokaż wiadomość
(...)Slyszalam, ze butelki Aventu szybko sie niszcza od wygotowywania...
(...)
Ja je tylko zalewam wrzątkiem (nie gotuję) i mają sie na razie dobrze. Choc może nie jestem miarodajnym źródłem informacji, bo używam ich raptem 1-2 razy w tygodniu.

Cytat:
Napisane przez katakumba Pokaż wiadomość
(...)
szajka, ja ci polecam na zapas sobie jedzenie zamrozic dla ciebie
To jest śmieszne tylko z pozoru

W tygodniu na obiad jadam mrożone kluchy albo pulpety etc. ze słoika. No, chyba że mąż się wieczorem poświęci i naleśniki usmaży.
Foka29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-02, 12:14   #47
OriOri
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Warszawa i okolice
Wiadomości: 171
GG do OriOri Send a message via Skype™ to OriOri
Dot.: Czego ile kupować???

myślę że tych rzeczy to dosłownie kilka... dużo pieluch ( tego nigdy nie zabraknie)
jak kolezanka była w ciąży wszyscy kupowali jej śliczne małe rzeczy dla synka, miała tego mnóstwo ( nawet ode mnie jakąś piżamke dostała) i co się okazało???

Urodziła dziewczynę, 4300 g, dość długą więc od razu skoczyła że tak powiem na głęboką wodę
OriOri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-02, 12:25   #48
KERA
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 203
Dot.: Czego ile kupować???

Cytat:
Napisane przez sorejna Pokaż wiadomość
my z zabawkami się wstrzymaliśmy. w końcu od czego są dziadkowie, ciocie, wujkowie - niech mają pole do popisu

ogólnie noworodki nie interesują się zabawkami ale polecam kupić pluszaka-pozytywkę i puszczać brzuszkowi codziennie przed zaśnięciem. po narodzinach Twoje dziecko będzie dobrze znało jego melodię, a to pozwala uspokoić brzdąca, nawet tego w brzuszku
Zgadzam się ważne tylko żeby malucha nie wystraszyć tą pozytywką. Poza tym na początku żadnych karuzelek, grających, fruwających i Bóg wie co robiących zabawek nawet grzechotek bo u takiego malucha nadmiar bodźców może powodować nadpobudliwość lub ADHD. Wystarczające jest to co dziecko widzi dookoła siebie bo to i tak jest dla niego nowe i ciekawe.

Przy kompletowaniu wyprawki weź też pod uwagę grono znajomych którzy przychodząc zobaczyć malucha kupią a to śpiochy, a to kaftanik i uzbiera się tego tyle że niektórych rzeczy wcale nie załozysz.
KERA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-02, 13:56   #49
KarmazynowyKamyk
Zakorzenienie
 
Avatar KarmazynowyKamyk
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 8 407
GG do KarmazynowyKamyk
Dot.: Czego ile kupować???

Cytat:
Napisane przez KERA Pokaż wiadomość
Przy kompletowaniu wyprawki weź też pod uwagę grono znajomych którzy przychodząc zobaczyć malucha kupią a to śpiochy, a to kaftanik i uzbiera się tego tyle że niektórych rzeczy wcale nie załozysz.
Moi znajomi już wiedzą, że mają zakaz kupowania małych ubranek... Jak chcą to większe, na potem... Chociaż takie to też już mam
__________________
KarmazynowyKamyk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-10-02, 16:45   #50
ma-li-na
Zadomowienie
 
Avatar ma-li-na
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Śląsk :)
Wiadomości: 1 787
Dot.: Czego ile kupować???

Co do tych butelek ja używałam Avent i Dr Brown's<chyba tak to się pisze>
i muszę wam powiedzieć że byłam z nich strasznie zadowolona gotowałam je ,wyparzałam i nic kompletnie się z nimi nie działo,wiadomo smoczki sie niszczyły ale są w sprzedaży osobno więc nie było problemu,teraz też zamierzam kupić te butelki zwłaszcza te DrBrown's bo są rewlacyjne
__________________
48 kg! 23kg lzejsza

walka o zdrowe wlosy

26 grudzien 2011 ostatnie farbowanie
13 luty 2012- rozwod z suszarka i prostownica!

Edytowane przez ma-li-na
Czas edycji: 2009-10-02 o 16:50
ma-li-na jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-02, 16:53   #51
ma-li-na
Zadomowienie
 
Avatar ma-li-na
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Śląsk :)
Wiadomości: 1 787
Dot.: Czego ile kupować???

załączam zdjęcie mimo iz nie jest tania to zakup wart swojej ceny
__________________
48 kg! 23kg lzejsza

walka o zdrowe wlosy

26 grudzien 2011 ostatnie farbowanie
13 luty 2012- rozwod z suszarka i prostownica!
ma-li-na jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-02, 18:16   #52
katakumba
Zakorzenienie
 
Avatar katakumba
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: bedlam
Wiadomości: 5 384
Dot.: Czego ile kupować???

a ja uzywalam zwyklych butelek, zadnych smoczkow wymyslnych i dziecko ani kolki ani ulewania. o

szajka kotku szanelka tu nie byla na watku jeszcze
__________________
swoje rady zwin w ciasny rulonik i rozwaz znaczenie slowa "czopek"

Haters gonna hate.
Potatoes gonna potate.



katakumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-02, 18:57   #53
Monia2800
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: UK, Surrey
Wiadomości: 192
Dot.: Czego ile kupować???

Co do butelek, zwracajcie uwage czy sa BPA free, szczegolnie Avent, bo ta firma mimo ze znana i szanowana troche kuleje w wymianie na BPA free. Wiekszosc butelek BPA free moze nie jest krystalicznie przezroczystych, ale to wlasnie BPA jest utwardzaczem ktory daje ten polysk, a niestety jest szkodliwy i wydziela sie pod wplywem ciepla. Teraz rowniez wiekszosc laktatorow a nawet sterylizatory sa BPA free, niemniej jednak warto sie upewnic przed kupnem.
Monia2800 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-02, 19:10   #54
KarmazynowyKamyk
Zakorzenienie
 
Avatar KarmazynowyKamyk
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 8 407
GG do KarmazynowyKamyk
Dot.: Czego ile kupować???

Cytat:
Napisane przez Monia2800 Pokaż wiadomość
Co do butelek, zwracajcie uwage czy sa BPA free, szczegolnie Avent, bo ta firma mimo ze znana i szanowana troche kuleje w wymianie na BPA free. Wiekszosc butelek BPA free moze nie jest krystalicznie przezroczystych, ale to wlasnie BPA jest utwardzaczem ktory daje ten polysk, a niestety jest szkodliwy i wydziela sie pod wplywem ciepla. Teraz rowniez wiekszosc laktatorow a nawet sterylizatory sa BPA free, niemniej jednak warto sie upewnic przed kupnem.
Ja kupiłam Tommee Tippee i one są BPA free...
__________________
KarmazynowyKamyk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-02, 19:36   #55
Monia2800
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: UK, Surrey
Wiadomości: 192
Dot.: Czego ile kupować???

A tak, TT ma cala serie BPA free, lacznie z laktatorami i sterylizatorami. Ja rowniez wszystko mam z tej firmy.
Monia2800 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-02, 20:24   #56
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: Czego ile kupować???

Cytat:
Napisane przez KarmazynowyKamyk Pokaż wiadomość
Ja kupiłam Tommee Tippee i one są BPA free...
Wszystkie? Czy trzeba szukać które??
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-02, 20:33   #57
aaliyah
Zakorzenienie
 
Avatar aaliyah
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 636
Dot.: Czego ile kupować???

Cytat:
Napisane przez kropka75 Pokaż wiadomość
Wszystkie? Czy trzeba szukać które??
Kropko, teraz juz wszystkie. Latwo je zreszta rozpoznac bo sa z matowego plastiku. I maja nowe logo, z gwiazdka.
aaliyah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-02, 20:38   #58
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: Czego ile kupować???

Cytat:
Napisane przez aaliyah Pokaż wiadomość
Kropko, teraz juz wszystkie. Latwo je zreszta rozpoznac bo sa z matowego plastiku. I maja nowe logo, z gwiazdka.
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-05, 20:57   #59
Seona
Zakorzenienie
 
Avatar Seona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 10 537
Dot.: Czego ile kupować???

Dziewczyny ja polecam butelki Lovi, w szczególności jeśli karmi się piersią Moja córeczka bardzo ładnie je pierś i butelkę. Z innych butelek nie chce jeść lub się krztusi Moja znajoma chciała nauczyć dziecko pić z butelki i żadnej nie wzięło do buzi, tylko Lovi.

Jeśli będziecie rodzić w ciepłych miesiącach niekonieczne są otulaki na łóżeczko. Ja rodziłam w czerwcu i zdjęłam, żeby w łóżeczku nie było duszno. Zresztą położna była bardzo przeciwna
Teraz "na zimę" założyłam, ale tylko przy główce i wzdłuż długiego boku, bo stoi przy ścianie i żeby było jej milej.

Wózek jest ważny Najważniejsze aby miał resory, to podstawa. Zastanówcie się nad polecanym i tak popularnym Coneco, bo mam Coneco i jest fatalny Zostawiłam u teściów i kupiłam Vulcano Bebetto Dosłownie mercedes

Łóżeczko mam bez opuszczanego boku i bardzo żałuję bo w przyszłości może służyć jako łóżko dla starszego dziecka.

Kupcie sobie ciepłe staniki do karmienia, mimo, że będzieci rodzić w lecie. Ważne aby założyć zaraz po porodzie, aby nie doszło do zapalenia piersi i pokarmcie, żeby pozbyć się nawału pokarmu.
__________________

Ślub
Pati
Lili
Seona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-06, 12:49   #60
Monia2800
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: UK, Surrey
Wiadomości: 192
Dot.: Czego ile kupować???

Co do 'otulakow' to ja nie bylam za bardzo przekonana, ale moj facet nalegal, ze koniecznie musza byc. wybralam jednak taki na cala dlugosc lozeczka, bo jeszcze nie wiem jak dziecko bedzie spalo, czy w spiworku, czy pod kocykiem Wiadomo ze jak pod kocykiem to trzeba stopkami do dolnej barierki polozyc dla bezpieczenstwa, a nie chcialam juz kupowac barierki ograniczajacej do lozeczka. Zadnych kolderek ani poduszek do roku czasu nie bede stosowala. No moze 'serduszko' jedynie zapobiegajace plaskiej glowce (To taka plaska, wyprofilowana poduszeczka z piankowego tworzywa w ksztalcie serca z dziurka posrodku)

Lozeczko mam z tych najmniejszych rozmiarow, bo do roku chce miec dziecko w swoim pokoju, tak wiec szczebelki nie sa opuszczane, zreszta planuje wkrotce kolejne dziecko, wiec po co mi przerabiac lozeczko w lozko. Zakupie normalne lozku dla dziecka i zamontuje barierke by nie spado. Teraz takich barierek do wyboru do koloru, maja sztywna rame i miekkie obszycie http://www.mothercare.com/Mothercare...70041&mcb=core
lub sa jak szczebelki lozeczka
http://www.mothercare.com/Mothercare...70041&mcb=core
albo jesli tatus potrafi, to sam moze cos takiego sklecic
Monia2800 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-12-04 14:17:28


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:26.