Zarabiam więcej od męża... - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-03-03, 12:40   #151
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 036
Dot.: Zarabiam więcej od męża...

Cytat:
Napisane przez srebrnykot Pokaż wiadomość
Pomiędzy rozdzielnością, czy osobnymi kontami, a sytuacją, w której tę rozdzielność interpretuje się tak, że można byłoby pojechać na wspólny wyjazd, a się nie jedzie, bo partnera nie stać, a mnie stać na wyjazd dla dwóch osób, ale nie zapłacę, bo to moje, jest jednak pewna przepaść.
Bo taka sytuacja, że wszystko osobno ma największą rację bytu jak ma się podobne zarobki lub podobne potrzeby.
Inaczej to faktycznie ciężko. ; )

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-03, 17:45   #152
MsN
Femme fatale
 
Avatar MsN
 
Zarejestrowany: 2016-01
Lokalizacja: the circles of dante's hell
Wiadomości: 1 261
Dot.: Zarabiam więcej od męża...

Cytat:
Napisane przez omines Pokaż wiadomość
Potrzebuję świeżego spojrzenia na sprawę.
Nigdy nie zarabiałam dużo, acz, tak, że wystarczało mi na najpilniejsze wydatki. Mój chłopak, narzeczony, a teraz mąż zarabiał na podobnym poziomie.
Mamy dwa osobne konta i jedno wspólne, na które zawsze przelewamy kaskę na wspólne wydatki i rachunki.
Ja nie mam żadnych dodatkowych zobowiązań finansowych, mój mąż ma do spłacenia kredyt jeszcze przedmałżeński
Moja sytuacja finansowa się poprawiła, bywa, że zarabiam dwa razy więcej niż mąż. I tu pojawia się problem, wiem, że zarabiam więcej, wiem, że jesteśmy małżeństwem, ale często wkurza mnie, że to ja muszę za wszystko płacić- za wyjścia, za jedzenie na mieście itp.
Często też jest tak, że chcę się gdzieś wyrwać, gdzieś pojechać... nie jedziemy, bo musiałabym to ja za to zapłacić.
Może zaraz zostanę tutaj zhatowana, że żałuję pieniędzy na męża, ale proszę o Wasze opinie. Jak rozwiązujecie to w Waszych związkach?
Osobiście wolałabym aby każde z nas miało każdy swoje konto i jedno wspólne, ale to oczywiście tylko moje zdanie i każdy swoje preferencje ustala w swoich związkach wspólnie.

Przecież nie chodzi o to abym chciała czy chcę decydować za Ciebie.

Czujesz się źle, że Ty wszystko musisz fundować i stawiać?
Jak Twój mąż czuje się gdy jego kobieta (TY) zarabia mniej?

Ogólnie jest tak, że faceci czasem czują się zagrożeni z tego powodu gdy ich partnerka zarabia mniej niż oni sami, myślę, że wynika to z wielu przyczyn i jest to złożone. Mówi się, że czują się mniej męscy, czują zagrożenie, ale czy to prawda, nie wiem.

Pewne symptomy ''utarły się'' jako role męskie i role żeńskie.

Możecie podzielić się, że na przykład Ty raz opłacasz rachunki (albo zawsze to robisz), a Twój mąż coś innego opłaca co związane jest z Waszym życiem/codziennością. Równie dobrze może opłacić coś na rok z góry jeśli macie kablówkę czy neta albo zupełnie coś innego.

I może dokładać się do zakupów zawsze.

Najlepiej tak, żeby było sprawiedliwie z tym wszystkim.
Nie wiem jak Ty to widzisz.

Jeśli chcesz wyjechać na wakacje, a nie chcesz zapłacić też za męża (choć uważam, że mogłabyś jeśli nie zawsze to chociaż czasami) no to jedziesz sama na wakacje albo z przyjaciółką/koleżanką/większą paczką.

Wiadomo, że samotne wakacje bez męża nie powinny być wieczne bo mąż będzie czuł się źle, możliwe, że będzie czuł się gorszy, nie o to chodzi.

Jakiś wyjazd babski nie zaszkodzi ale jeśli macie wspólnych znajomych no to czasem wspólne wakacje, wyjście do restauracji czy na jakiś obóz/piknik/biwak jest jak najbardziej wskazane.
MsN jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-07, 01:31   #153
limonka1983
Zakorzenienie
 
Avatar limonka1983
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 6 252
GG do limonka1983
Dot.: Zarabiam więcej od męża...

Ja się tylko zastanawiam jak sytuacja będzie wyglądała, gdy jedno straci pracę (umrze z głodu?) lub role się odwrócą i szanowna Autorka będzie tą, której na coś nie stać
limonka1983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-07, 05:35   #154
871319bc27e9d09c3f0d50d55d02d0b6e86b5c84
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 4 778
Dot.: Zarabiam więcej od męża...

Cytat:
Napisane przez limonka1983 Pokaż wiadomość
Ja się tylko zastanawiam jak sytuacja będzie wyglądała, gdy jedno straci pracę (umrze z głodu?) lub role się odwrócą i szanowna Autorka będzie tą, której na coś nie stać
Rozwiodą się przecież nikt nie będzie obniżał swojego statusu dla drugiej osoby, no heloł.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
871319bc27e9d09c3f0d50d55d02d0b6e86b5c84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-14, 13:08   #155
marta_h91
Raczkowanie
 
Avatar marta_h91
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 41
Dot.: Zarabiam więcej od męża...

My mamy wspólne konto. Jak tylko zamieszkaliśmy razem, jeszcze przed ślubem postanowiliśmy mieć wspólną kasę. Nie wyobrażałam sobie dzielenie się rachunkami czy zakupami. Ja kupuję dziś- ty jutro, ja płacę to- ty tamto.
marta_h91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-03-14 14:08:09


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:54.