Jak wpisać nazwisko na zaproszeniu :) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne

Notka

Forum ślubne Forum ślubne - zanim staniecie na ślubnym kobiercu, możecie tutaj podyskutować na tematy jak: suknie, stroje dla świadków, wybór wizażystki i fryzjerki itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-07-15, 10:55   #1
Alabasterek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 96

Jak wpisać nazwisko na zaproszeniu :)


Hej dziewczynki, pomóżcie mi w takiej oto sprawie.
Zapraszam na ślub małżeństwo, ale żoneczka ma podwójne nazwisko bo swoje panieńskie i po mężu. No i jak kurcze to napisać

tak?
Weronika Nowak-Kowal i Bartosz Kowal z rodziną

a może tak

Weronika i Bartosz Kowal z rodziną

Jak będzie dobrze ?
Aha Nowak to jej panieńskie
a Kowal po mężu
__________________
ala baster
Alabasterek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-15, 11:12   #2
aga_m11
Raczkowanie
 
Avatar aga_m11
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 69
Dot.: Jak wpisać nazwiko na zaproszeniu :)

Hej
Ja bym wpisała Weronika i Bartosz Kowal, ale to tez zalezy jak bliska to rodzina. Weronika Nowak-Kowal to jak dla mnie za bardzo oficjalnie.
W moim przypadku jest tak ze zapraszam kuzyna z dziewczyna i poniewaz bardzo ja lubie to napisze : Piotr Kopiec z Andreą, bo wiem na pewno ze gdyby z kims mial przyjsc to tylko z nia. Mam sytuacje w rodzinie ze kuzynka mieszka z chlopakiem, ale nie znam jego nazwiska wiec pisze tylko imie W koncu wiadomo o kogo chodzi i chlopak bedzie wiedzial ze nie jest "bezimienny". Jesli do tego czasu cos by sie mialo wydarzyc w ich zwiazku to w to nie wnikam, ale jakos "osoba towarzyszaca" mnie nie przekonuje.
aga_m11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-15, 11:27   #3
Justyś
Raczkowanie
 
Avatar Justyś
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: świetokrzyskie
Wiadomości: 105
GG do Justyś
Dot.: Jak wpisać nazwiko na zaproszeniu :)

Ja od dwóch lat jestem zaręczona i ostatnio mój narzeczony dostał zaproszenie na ślub z osobą tow. bo to nie jest bliska rodzina i nieznają mnieAle prawde mówiąc nieuraziło mnie to,bo skąd mieli wiedziec jak się nazywam,choc mogli się spytac
Justyś jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-15, 11:35   #4
edytka250
Rozeznanie
 
Avatar edytka250
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 648
Dot.: Jak wpisać nazwiko na zaproszeniu :)

a ja chyba wpisałabym Weronika i Bartosz Kowal z dziećmi (jeśli maja ) jakos z rodziną źle mi sie kojarzy... hehe jeszcze jakąś ciotke ze soba wezma ...
edytka250 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-15, 12:17   #5
edytcia
Zakorzenienie
 
Avatar edytcia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: tam, tam
Wiadomości: 3 342
Dot.: Jak wpisać nazwiko na zaproszeniu :)

Cytat:
Napisane przez edytka250
a ja chyba wpisałabym Weronika i Bartosz Kowal z dziećmi (jeśli maja ) jakos z rodziną źle mi sie kojarzy... hehe jeszcze jakąś ciotke ze soba wezma ...

Popieram w całości.

Podwójne nazwisko to pisze się, ale na papierach urzędowych.
edytcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-15, 12:22   #6
sarenka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Nizina Mazowiecka
Wiadomości: 9 023
Dot.: Jak wpisać nazwiko na zaproszeniu :)

Cytat:
Napisane przez edytka250
[...] z dziećmi (jeśli maja ) jakos z rodziną źle mi sie kojarzy... hehe jeszcze jakąś ciotke ze soba wezma ...


Ja również napisałabym: Weronika i Bartosz Kowal z dziećmi.
__________________
Naucz się zachowywać obojętność wobec fałszywych sądów o Tobie.
Bez takiej obojętności człowiek nie może być wolny.
Lew Mikołajewicz Tołstoj

WESOŁYCH ŚWIĄT!
sarenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-15, 13:04   #7
Alabasterek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 96
Dot.: Jak wpisać nazwiko na zaproszeniu :)

Dziękuję bardzo, właśnie tak zrobię
__________________
ala baster
Alabasterek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-07-15, 13:25   #8
mskladaczek
Zakorzenienie
 
Avatar mskladaczek
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 4 580
Dot.: Jak wpisać nazwiko na zaproszeniu :)

najbardziej logiczna stosowna jest wersja ; Weronika i Bartosz Kowal z dziecmi.
drugie nazwisko ( znaczy panienskie ) jest zbedne. jest natomisat istotne w dokumentach, urzedach.




aga , moim zdaniem powinnas napisac imie i nazwisko kuzyna oraz imie i NAZWISKO jego dziewczyny.
Czy naprawde tak trudno zadzwonic do kuzyna i zpaytac sie o nazwisko dziewczyny. czy tez w drugim przypadku do kuzynki i zapytac sie o nazwisko chloapka ?
Ja w maju bylam na weselu kuzynki mojego narzeczonego, mieszkam z nim od roku, planujemy w przyszlym roku slub, a dziewczyna napisala na zaproszeniu " z osoba towarzyszaca". Nie wykazuje sie tym zbyt wielkiego szacunku. A jaki problem bylo jej zadzownic do swojej cioci ( czyli mamy mojego TZ) czy nawet jej wlasnej babci.
mskladaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-15, 13:49   #9
edytka250
Rozeznanie
 
Avatar edytka250
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 648
Dot.: Jak wpisać nazwiko na zaproszeniu :)

Własnie mnie tez podobne sytuacje irytują!!! znajomi mojego (wtedy narzeczonego) napisali na zaproszeniu R z osoba towarzyszącą, chociaż doskonale wiedzieli, ze jest ze mna, znali imię i nazwisko... a jednak... wydaje mi się ze chcieli w jakiś sposób mnie ponizyć... bo przyjaciółką panny młodej jest była narzeczona mojego ukochanego...

I ostatecznie nie poszlismy na wesele... bo moj ukochany wyjechal... ufff na szczescie, bo teraz my slubowalismy i musialabym patrzec na te zakazane twarze hehe
edytka250 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-15, 13:53   #10
AgnieszkaW.
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 87
Dot.: Jak wpisać nazwiko na zaproszeniu :)

aga , moim zdaniem powinnas napisac imie i nazwisko kuzyna oraz imie i NAZWISKO jego dziewczyny.
Czy naprawde tak trudno zadzwonic do kuzyna i zpaytac sie o nazwisko dziewczyny. czy tez w drugim przypadku do kuzynki i zapytac sie o nazwisko chloapka ?
Ja w maju bylam na weselu kuzynki mojego narzeczonego, mieszkam z nim od roku, planujemy w przyszlym roku slub, a dziewczyna napisala na zaproszeniu " z osoba towarzyszaca". Nie wykazuje sie tym zbyt wielkiego szacunku. A jaki problem bylo jej zadzownic do swojej cioci ( czyli mamy mojego TZ) czy nawet jej wlasnej babci.[/QUOTE]


Zgadzam się całkowicie. Można przecież zadzwonić i zapytać o nazwisko. Tak będzie i bardziej elegancko i przyjemniej dla osób, które zapraszamy.
AgnieszkaW. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-15, 14:27   #11
szczesciarka
Raczkowanie
 
Avatar szczesciarka
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 254
Dot.: Jak wpisać nazwiko na zaproszeniu :)

Moim zdaniem nie ma nic poniżającego w tekście zaproszenia "Jan Kowalski z osobą towarzyszącą" .
Oczywiście jeśli zna się imię i nazwisko partnera/partnerki to ładnie i na pewno miło będzie tej osobie jeśli znajdzie się oficjalnie na zaproszeniu ale to musi być pewne na 1000% ,że przyjdzie akurat z tą osobą.Pozdrawiam i życzę wszystkiego najlepszego .
szczesciarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-07-15, 14:52   #12
imbirr
Raczkowanie
 
Avatar imbirr
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: spod samiutkiego Wawelu
Wiadomości: 163
Dot.: Jak wpisać nazwiko na zaproszeniu :)

oj to ja jednak do tych podwojnych nazwik podeszlabym z troche innej strony:

skoro kobieta ma podwojne nazwisko, ale zapraszam malzenstwo, to zeby uniknac jakiegokolwiek obrazanie sie itp. (wiadomo, jacy sa ludzie...) napisalabym np. Maria i Jan Kowalowie. odmieniasz nazwisko w liczbie mnogiej i masz spokoj.

natomiast, jezeli planujesz robic wizytowki na stol lub cos podobnego to wtedy juz koniecznie podwojne nazwisko!!!
w koncu po cos sobie to panienskie kobieta zostawila...

no i koniecznie imie i nazwisko osoby towarzyszacej - wtedy na pewno nie poczuje sie, jakby byla "na doczepke"...
no chyba, ze jest to jakis calkiem "swiezy" towarzysz i nie bylo ci danym go/jej spotkac, uslyciec itp.
__________________
Odważni nie żyją wiecznie - tchórze nie żyją wcale...
imbirr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-15, 21:17   #13
aga_m11
Raczkowanie
 
Avatar aga_m11
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 69
Dot.: Jak wpisać nazwiko na zaproszeniu :)

Cytat:
Napisane przez mskladaczek



aga , moim zdaniem powinnas napisac imie i nazwisko kuzyna oraz imie i NAZWISKO jego dziewczyny.
Czy naprawde tak trudno zadzwonic do kuzyna i zpaytac sie o nazwisko dziewczyny. czy tez w drugim przypadku do kuzynki i zapytac sie o nazwisko chloapka ?
Trochę to trudne zadzwonić, no i niezręcznie, no bo jak to wygląda że nie znam nazwiska kogos kogo chcę zaprosić. No ale cóż, przedstawiono nas tylko z imienia, a za często to się nie widzimy Problem w tym ze kuzyn mieszka za granicą, a co do kuzynki, to chce by to było zaskoczenie, bo choć slub za 2,5 m-ca to ona nic jeszcze nie wie. A ciekawa jestem jej reakcji.
aga_m11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-15, 22:01   #14
hefalumpa
Rozeznanie
 
Avatar hefalumpa
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: b-stok
Wiadomości: 906
Dot.: Jak wpisać nazwiko na zaproszeniu :)

Cytat:
Napisane przez aga_m11
Trochę to trudne zadzwonić, no i niezręcznie, no bo jak to wygląda że nie znam nazwiska kogos kogo chcę zaprosić. No ale cóż, przedstawiono nas tylko z imienia, a za często to się nie widzimy Problem w tym ze kuzyn mieszka za granicą, a co do kuzynki, to chce by to było zaskoczenie, bo choć slub za 2,5 m-ca to ona nic jeszcze nie wie. A ciekawa jestem jej reakcji.
trzeba sie przelamac zadzwoinc i zapytac jak masz napisac na zaproszeniu, my tak robilismy - nawet w przypadku mlodych malzenstw w rodzinie- ja np na smierc zapomnialam jak ma na imie maz mojej siostry ciotecznej i jak ona ma teraz na nazwisko...no i trudno zadzwoinilam grzecznie zapytala, wypisalam zaproszenie, nikt sie "oficjalnie" nie obrazil i po bólu.
hefalumpa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-23, 15:05   #15
Nudeline
Raczkowanie
 
Avatar Nudeline
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 117
Adresowanie zaproszen

Mam problem dotyczacy adresowania zaproszen slubnych. W wyszukiwarce znalazlam wiele na temat zaproszen - gdzie je kupic, co napisac itd. Nie wiem jednak, gdzie umiescic ich adresata - czy wypisuje sie z imienia i nazwiska osoby zapraszane na kopercie a w srodku, tzn. w samym zaproszeniu np. wierszyk i informacja gdzie odbedzie sie uroczystosc
(np. Agata... i Pawel...serdecznie zapraszaja Panstwa na uroczystosc zawarcie zwiazku malzenskiego, ktora odbedzie sie dnia...o godzinie...w...Po uroczystosci zaslubin milo bedzie nam goscic Panstwa na przyjeciu weselnym w....), czy tez nalezy w samym zaproszeniu wymienic z imienia i nazwiska osoby zapraszane (czyli zamiast slowa "Panstwo" wypisac zapraszane osoby z imienia i nazwiska)?
Mam nadzieje, ze nie zakrecilam za bardzo, ale naprawde nie mam pojecia, jak to powinno wygladac. Zaproszenia wraz z drukiem mam zamiar zamowic przez internet, i raczej nie wyobrazam sobie, ze mialabym firmie dostarczyc liste gosci. Czy ktoras z was miala podobna sytuacje? Zastanawiam sie jeszcze, czy nalezy dodatkowo zamowic sobie na wybranej w internecie kartce wydrukowanie samego slowa "zaproszenie", bo wiekszosc owego slowa nie posiada. Czy ktos moglby mi napisac jak to powinno wygladac?
Nudeline jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-23, 16:25   #16
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2002-03
Wiadomości: 7 624
Dot.: Adresowanie zaproszen

J uniknęłam podwójnego pisania nazwisk, zamówilismy zaproszenia jednakowe dla wszystkich, a nazwisko było na kopercie. Przeciwna była temu teściowa- co to za zaproszenie! (zreszta czemu ona nie była przecowna...) Ale dla mnie przekaz byl jasny!- dla tego, czyje nazwisko widnieje na kopercie, komu je wręczam!
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-23, 17:19   #17
myszka_23
Raczkowanie
 
Avatar myszka_23
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 46
GG do myszka_23
Dot.: Adresowanie zaproszen

Cytat:
Napisane przez Ela
J uniknęłam podwójnego pisania nazwisk, zamówilismy zaproszenia jednakowe dla wszystkich, a nazwisko było na kopercie. Przeciwna była temu teściowa- co to za zaproszenie! (zreszta czemu ona nie była przecowna...) Ale dla mnie przekaz byl jasny!- dla tego, czyje nazwisko widnieje na kopercie, komu je wręczam!
Ja też dostałam ostatnio takie zaproszenie i uważam że to bardzo dobre rozwiązanie.
myszka_23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-23, 18:06   #18
Nudeline
Raczkowanie
 
Avatar Nudeline
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 117
Dot.: Adresowanie zaproszen

Dziekuje za odpowiedz Elu. Tez chce tak zrobic, ale w moim przypadku jest przeciwna moja mama. Czy nazwiska na kopertach wypisywaliscie recznie czy tez mieliscie wydrukowane? Wiem ze moje pytania moga wydac sie dziwne, ale naprawde nie mam pojecia jak to zorganizowac
Nudeline jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-23, 18:13   #19
gosiaisog
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Brno/Czechy
Wiadomości: 111
Wyślij wiadomość przez ICQ do gosiaisog GG do gosiaisog
Dot.: Adresowanie zaproszen

no ja akurat mialam indywidualnie dla kazdej pary wypisywane ale to po prostu wynikalo z tekstu jaki byl... No i trzeba bylo uwazac przy wkladaniu do opakowania zeby nie pomylic sie ;P Ale wygladalo fajnie
gosiaisog jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-01-23, 18:19   #20
katrina
Rozeznanie
 
Avatar katrina
 
Zarejestrowany: 2002-07
Wiadomości: 707
GG do katrina
Dot.: Adresowanie zaproszen

WOW! Co za genialny pomysł!!! Mam nadzieję, że u mnie niekt się nie będzie tego czepiał i zdołam skorzystać. Taki prosty, a tyle ułatwia!
katrina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-23, 18:47   #21
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2002-03
Wiadomości: 7 624
Dot.: Adresowanie zaproszen

Cytat:
Napisane przez Nudeline
Dziekuje za odpowiedz Elu. Tez chce tak zrobic, ale w moim przypadku jest przeciwna moja mama. Czy nazwiska na kopertach wypisywaliscie recznie czy tez mieliscie wydrukowane? Wiem ze moje pytania moga wydac sie dziwne, ale naprawde nie mam pojecia jak to zorganizowac
eee tam, nic dziwnego... na kopertach drukowalismy sami, ściągnelismy odpowiednią czcionkę... Na kopertach kwadratowych drukowalismy w dolnym prawym rogu, a na prostokątnych po prawo i od środka. (Prostokatne zaproszenia były do wysłania pocztą, mieściły się w zwykłą kopertę, ale zaproszenie było w osobnej kopercie z nadrukiem.)
Odręcznie natomist wypisałam zaproszenia dla koleżanek z pracy. Kupiłam w empiku + złoty cienkopis, ale to dlatego że im dałam zaproszenia zanim zamowiłam resztę.
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-24, 14:51   #22
-jola-
Raczkowanie
 
Avatar -jola-
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 53
Dot.: Adresowanie zaproszen

Ja również zamawiałam zaproszenia przez internet i w mailu dołączyłam listę gości zapraszanych tylko na ślub oraz osobną na ślub+wesele w odpowiedniej formie (chodzi o odmianę, bo nazwiska miały być w dopełniaczu:P). Moje zaproszenia mają nazwiska w środku, czyli ....zaprosić Sz. P. Aleksandrę Jana Nowaków.... Osoba wykonująca zaproszenia była otwarta na wszelkie sugestię, więc myślę, że kwestia słowa "zaproszenie" jest do obgadania z wykonawcą. Pozdrawiam
-jola- jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-25, 10:41   #23
Black Velvet
Raczkowanie
 
Avatar Black Velvet
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 65
Dot.: Adresowanie zaproszen

Osobiście uważam, że sposób wypisania zaproszonych tylko na kopercie - jest prosty łatwy szybki i pewnie trochę tańszy ale mało elegancki, moge nawet powiedzieć że mało taktowny
- takie zaproszenia wysyłamy raz w życiu (przynajmniej powinnismy) i powinny byc wyjątkowe tak jak wyjątkowy jest dzień i goście których zapraszamy


każdy ma jednak swoje wyobrażenie na ten temat, nie neguje Waszego pomysłu - mam tylko inne zdanie
__________________
Black Velvet
Black Velvet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-25, 10:50   #24
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2002-03
Wiadomości: 7 624
Dot.: Adresowanie zaproszen

Cytat:
Napisane przez Black Velvet
Osobiście uważam, że sposób wypisania zaproszonych tylko na kopercie - jest prosty łatwy szybki i pewnie trochę tańszy ale mało elegancki, moge nawet powiedzieć że mało taktowny
czy aż nietaktowny....?? sama dostałam wiele takich zaproszeń i nigdy nie miałam takiego odczucia. Jest to chyba już tak popularne, wręcz klasyczne, że nie razi.
Zaproszenia wypisywane odręcznie otrzymywałam, kiedy nie było jeszcze takiego wyboru zaproszeń jak dziś, same gołąbki na kredowym papierze, kupione w piśmienniczym lub "Veritasie". Myślę , że gdybym przejrzała zaproszenia z ostatnich 5-6 lat nie znalazłabym żadnego z iminnym wpisem w środku.
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-25, 14:19   #25
dziunia3105
Raczkowanie
 
Avatar dziunia3105
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Krosno:-)
Wiadomości: 342
Dot.: Adresowanie zaproszen

Ja również miałam identyczne zaproszenia dla wszystkich, jedynie imię i nazwisko było drukowane na kopertach. Oczywiście odpowiednio dobrana czcionka, kolorystycznie i stylowo. Imiona i nazwiska na kopertach drukowałam sama, bo zaproszenia miałam wydrukowane z drukarni.
dziunia3105 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-25, 22:02   #26
Nudeline
Raczkowanie
 
Avatar Nudeline
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 117
Dot.: Adresowanie zaproszen

Dziewczyny, dziekuje Wam za wszystkie wasze opinie i porady!!!
Istnieje tyle rzeczy o ktorych nie ma sie pojecia, a kazda drobnostka jest wazna.
Jeszcze raz dziekuje i pozdrawiam
Nudeline jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-31, 15:34   #27
jukol
Zakorzenienie
 
Avatar jukol
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Koniec świata ...
Wiadomości: 3 403
GG do jukol Send a message via Skype™ to jukol
Unhappy Dot.: Jak wpisać nazwiko na zaproszeniu :)

tez mam z tym problem lada dzien wypisywanie zaproszen a ja nie wiem jak napisac... mojegoznazyczonego kuzyn ma 2 dzieci i mieszka ze swoja wlasnie nie zona tylko konkubina jak mam napisac Krzysztof P z renata idziecmi :/ a znajomych np jan kowalski z anna nowak??sama nie wiem papa
jukol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-31, 17:54   #28
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2002-03
Wiadomości: 7 624
Dot.: Jak wpisać nazwiko na zaproszeniu :)

Ja napisałabym Krzysztof XY z os. tow. i dziećmi.
Przed slubem byłam z moim mężem parą przez 7 lat, "zaliczylismy" w tym czasie kilka wesel i mimo że wszyscy o nas wiedzieli to tylko raz dostałam zaproszenie z dwoma naszymi imionami (rok temu), ale wcale sie nie obrażałam na XY z os. tow. Małżeństwem nie bylismy, wiec do dnia danego wesela moglismy sie 5 razy rozstać i wybrać sobie inną osobę towarzyszącą.
Mój kolega na dzien przed moim weselem pokłocił się z dziewczyną, na szczęście wesele ich pojednało , ale gdyby tak się nie stało to co??? miałby przyjśc sam gdyby został zaproszony jako Marek i Sylwia...?
Wszystkie wolne związki prosiłam jako Zosia z os tow. i Jan z os. tow..
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-01, 07:30   #29
dziunia3105
Raczkowanie
 
Avatar dziunia3105
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Krosno:-)
Wiadomości: 342
Dot.: Jak wpisać nazwiko na zaproszeniu :)

Ja mam podwójne nazwisko, kiedy ktoś nas zaprasza na wesele to pisze jedno nazwisko po mężu. Dziwnie odebrałabym gdyby ktoś przy moim imieniu napisał mi dwa nazwiska.
A co do dzieci, to miło jest też napisać imiona dzieci.
np. Anna i Krzysztof Kowalscy z Kasią i Olą
Znajomych nie małżeństwo pisałam np. Małgorzata Nowak i Adam Kowalski
A konkubinat można napisć: Krzysztof Kowalski i Anna Nowak z dziećmi( lub imiona dzieci).
dziunia3105 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-01, 13:17   #30
jukol
Zakorzenienie
 
Avatar jukol
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Koniec świata ...
Wiadomości: 3 403
GG do jukol Send a message via Skype™ to jukol
Smile Dot.: Jak wpisać nazwiko na zaproszeniu :)

ja zrobie to tak ... napsze krzysztof i renata z dziecmi bez nazwiska pzreciez sami zanosmy im zaproszenia i chyba sie nie obraza a reszte bede pisac z osoba towrzysz.a na zaproszenia gdzie sa moi bardzo bliscy znajomi i on i ona napisze aleksander K wraz z aleksandra G i juz bo chce zeby obydwoje przyszli
jukol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum ślubne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:25.