Guzek na piersi - wątek zbiorczy! - Strona 125 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-11-22, 14:51   #3721
Alika12
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 4
Dot.: Guzek na piersi - wątek zbiorczy!

Cześć dziewczyny, ja mam do was pytanie odnośnie guzków,i ich kształtów. Czy guzki łagodne są zawsze idealnie okrągłe albo owalne? Ja mam guzka, który jest chyba owalny albo trochę podłużny ale nie idealnie tak jakby się narysowało linię owalną. wiem, że trochę chaotycznie piszę, ale boję się, mam takiego guzka który do tego jest ruchliwy i duży, może nawet 2cm albo więcej. czytałam, że włókniki są raczej idealnie okrągłe albo owalne. trochę schizuję, za parę dni ide do lekarza i strasznie się boję ;( do tego mam 30 lat, nawet nie wiem kiedy to cholerstwo mi urosło, czasem mi się zdaje, że jak ucisnę guza to troche boli i wydaje mi się że jest twardy ale nie taki twardy jak kamień. jezu, nie wiem jak ja wytrzymam nerwowo badania ;(
Alika12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-22, 19:28   #3722
Aaniol_apokalipsy
Wtajemniczenie
 
Avatar Aaniol_apokalipsy
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 2 073
Dot.: Guzek na piersi - wątek zbiorczy!

Spokojnie, nie orientuje się w kształtach guzków, ale nie wydaje mi się by istniała jakaś reguła. Nie ma co schizować, denerwować się bo to nic nie da. Ja miałam guzka ruchliwego, który lubił uciekać pod palcami, okazał się torbielą. A czy guzek jest duży, do 2 cm? Przecież guzki rosną z czasem, tak więc ich wielkość zależy od czasu jaki się w piersi znajduje, nie ma ścisłych ram w jakich mieści się konkretny rodzaj guzka.
__________________
,,Jestem Panią swojego życia i sumienia....
Twojego też będę..."
Aaniol_apokalipsy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-23, 10:08   #3723
Alika12
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 4
Dot.: Guzek na piersi - wątek zbiorczy!

Wiem, może nie powinnam aż tak się schizować, ale naczytałam się tyle o tych guzkach na internecie, że myślę o najgorszym nikt w mojej rodzinie nie chorował na raka piersi i boje się że to akurat mnie spotka Mam nadzieję, że wszystko będzie oki i że mój ten ruchliwy guzek okaże się zmianą łagodną,muszę zmienić sposób myślenia bo nic nie robię tylko myślę, ehh..
Alika12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-23, 11:02   #3724
Aaniol_apokalipsy
Wtajemniczenie
 
Avatar Aaniol_apokalipsy
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 2 073
Dot.: Guzek na piersi - wątek zbiorczy!

U mnie w rodzinie też nikt nie chorował, a mi się przytrafił ruchliwy guzek piersi i jak się później okazało po badaniach to nic poważnego. Nie przejmuj się aż tak bardzo bo jeszcze w jakąś nerwice wpadniesz, każdy nowotwór wcześnie wykryty da się leczyć. Z resztą u Ciebie to z opisu wygląda jak u mnie. Głowa do góry
__________________
,,Jestem Panią swojego życia i sumienia....
Twojego też będę..."
Aaniol_apokalipsy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-25, 17:00   #3725
paulinka3110
Wtajemniczenie
 
Avatar paulinka3110
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Pomerania :)
Wiadomości: 2 363
Dot.: Guzek na piersi - wątek zbiorczy!

A ja w poniedziałek idę na "kontroling" mojej biopsji. Podobno wynik czeka u lekarza "do odebrania" więc pójdę i skonsultuje "co dalej".
__________________
maniaczko-fanka mundurowych

Moja książkowa wymiana. Zapraszam
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=630571http://
paulinka3110 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-29, 12:47   #3726
Alika12
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 4
Dot.: Guzek na piersi - wątek zbiorczy!

Hej, byłam u lekarza, od razu zrobił mi USG, serce tak mocno mi biło, że masakra Wyszło, że jest to gruczolakowłókniak, na razie nie chce mi tego usuwać, mam iść na kontrolę za 6 miesięcy
Alika12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-29, 16:51   #3727
Alika12
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 4
Dot.: Guzek na piersi - wątek zbiorczy!

A teraz się zastanawiam, czemu nie wyciąć tego, większość jak tu czytam usuwa takie rzeczy, wiem, że mi lekarz powiedział, że na razie nie należy usuwać, że jakby mi usuwano to mogę mieć mała deformację piersi ze względu na umiejscowienie tego gruczolaka. I że wcale mój wiek nie oznacza odrazu skierowania na wycięcie.
Może powinnam mu zaufać, poszłam do niego prywatnie, jest ginekologiem i onkologiem, ehh
Alika12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-11-30, 12:44   #3728
Aaniol_apokalipsy
Wtajemniczenie
 
Avatar Aaniol_apokalipsy
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 2 073
Dot.: Guzek na piersi - wątek zbiorczy!

Nie wszystkie guzki się wycina. Ja osobiście żyję z niewyciętym guzkiem, byłam u dwóch lekarzy oboje stwierdzili, że na razie nie ma potrzeby usuwać. Też mam chodzi.ć na kontrole co 6- mcy.
__________________
,,Jestem Panią swojego życia i sumienia....
Twojego też będę..."
Aaniol_apokalipsy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-06, 22:58   #3729
Diablic
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 51
GG do Diablic
Dot.: Guzek na piersi - wątek zbiorczy!

Czesc Dziewczyny
Też miałam włokniaka w wieku 20 lat.teraz mam 23 i po zrobieniu kontrolnego badania USG wyszlo mi ze mam kolejne 2 włokniaki.Aktualnie jestem przed miesiaczka i ''wydaje'' mi sie ze mam kolejnego wiekszego...ok.2-3cm.kolejne badanie mam w lutym,ale podejrzewam ze to tylko zmiany przed miesiaczką.tamtego wlokniaka mialam usunietego...i ten niby guz jest blisko tego miejsca wiec podejrzewam ze wycieto mi tkanki i zostala ''zapasc'' i teraz wydaje mi sie ze to guz..Po raz pierwszy bardzo sie przestraszylam...ale dzięki Bogu to tylko włókniak .Nie bójcie się,ale zapobiegajce..zawsze przy jakiejs zmianie konsultujcie sie z lekarzami i bedzie ok
Diablic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-07, 09:23   #3730
monia6580
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 9
Dot.: Guzek na piersi - wątek zbiorczy!

Cześć dziewczyny.
Jestem już po zabiegu , rana dobrze się goi, czekam jeszcze tylko na wyniki histo.... ale lekarz mnie uspokoił, że wszystko jest ok.
Strasznie się cieszę, ze mam to już za sobą i że pozbyłam się tego ciężaru
monia6580 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-08, 18:03   #3731
Idioteque
Raczkowanie
 
Avatar Idioteque
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 51
Dot.: Guzek na piersi - wątek zbiorczy!

Oklasky za odwagę. Prawda, że nie było tak strasznie? Ja już niedługo na kontrolling
__________________
Don't be afraid of
Shadows on your path
'Cause they only mean that
Light's still shining in the dark.


Idioteque jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-12-09, 21:04   #3732
Aaniol_apokalipsy
Wtajemniczenie
 
Avatar Aaniol_apokalipsy
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 2 073
Dot.: Guzek na piersi - wątek zbiorczy!

Też gratuluję Ja na razie muszę żyć z guzkiem i pozostają tylko kontrole...
__________________
,,Jestem Panią swojego życia i sumienia....
Twojego też będę..."
Aaniol_apokalipsy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-11, 17:55   #3733
tyska1122
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 4
Dot.: Guzek na piersi - wątek zbiorczy!

Ja mam operacje jutro:<
tyska1122 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-11, 19:48   #3734
Aaniol_apokalipsy
Wtajemniczenie
 
Avatar Aaniol_apokalipsy
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 2 073
Dot.: Guzek na piersi - wątek zbiorczy!

na pewno będzie dobrze, nie martw się Trzymam kciuki!
__________________
,,Jestem Panią swojego życia i sumienia....
Twojego też będę..."
Aaniol_apokalipsy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-14, 18:25   #3735
tyska1122
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 4
Dot.: Guzek na piersi - wątek zbiorczy!

już po wszystkim
tyska1122 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-14, 21:10   #3736
Aaniol_apokalipsy
Wtajemniczenie
 
Avatar Aaniol_apokalipsy
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 2 073
Dot.: Guzek na piersi - wątek zbiorczy!

I jak wrażenia po operacji? jak się czujesz?
__________________
,,Jestem Panią swojego życia i sumienia....
Twojego też będę..."
Aaniol_apokalipsy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-15, 13:13   #3737
tyska1122
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 4
Dot.: Guzek na piersi - wątek zbiorczy!

naszczęście operacja była w znieczuleniu ogólnym, także 2 oddechy i popłynełam. Obudziłam się już na sali z podłaczonymi kroplówkami. Na wieczór druga kroplówka przeciwbólowa, rano tabletka i do domu. Tak ogólnie to prawie wcale nie bolało i teraz też nie boli. Więc dziewczyny jeżeli macie jakiegoś guza to decydujcie się jak najszybciej na usunięcie, bo jak urośnie to linia cięcia będzie dłuższa i blizna większa
tyska1122 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-17, 18:55   #3738
kajaja
Zadomowienie
 
Avatar kajaja
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: lubelskie LKS
Wiadomości: 1 636
Dot.: Guzek na piersi - wątek zbiorczy!

a ja 8 miesięcy od wycięcia guzkow mam kolejne po 2 w piersi
__________________
25.07.2009 tak - powiedzieliśmy sobie
tak - na zwsze
30,09,2012JULITKA ZUZANNA
30.03.2016 Antek Fabian
kajaja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-17, 19:43   #3739
tyska1122
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 4
Dot.: Guzek na piersi - wątek zbiorczy!

a jakie mają już rozmiary?
tyska1122 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-12-26, 23:40   #3740
Szimobura
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 54
Dot.: Guzek na piersi - wątek zbiorczy!

Uch, sam fakt istnienia tego tematu na ponad 100 stron mnie pocieszył

Dzisiaj wyczułam guzka w lewej piersi, z boku, od strony pachy. Dość duży, twardy, ruchliwy, nie wiem jak mogłam go wcześniej nie zauważyć, może to wina sporych piersi. Histeryzuję cały wieczór, partner mnie uspokaja i przekonuje, że to na pewno włókniak, ale wiem, że sam też się martwi. Ktoś wie gdzie w Warszawie za darmo lub tanio i w miarę szybko można to zbadać? Bo niestety nie mam zbyt dużo pieniędzy
Szimobura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-04, 17:56   #3741
k-n
Wtajemniczenie
 
Avatar k-n
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 2 496
Dot.: Guzek na piersi - wątek zbiorczy!

Podnoszę wątek i jednocześnie dołączam do niego W poniedziałek mam wizytę u gina, a w głowie plątaninę tysiąca myśli. Staram się być odważna, ale momentami nie potrafię.
Czy USG piersi można robić w trakcie okresu? Chodzi mi o to, czy wtedy wynik nie będzie zafałszowany Wiem, że nie należy badać piersi "dotykowo" w czasie miesiączki, najlepiej zrobić to w 8. dniu cyklu, a u mnie właśnie wtedy (w poniedziałek) będzie początek.
__________________
Życie jest takie, jakie widzisz je we własnej głowie.
k-n jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-05, 17:39   #3742
kajaja
Zadomowienie
 
Avatar kajaja
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: lubelskie LKS
Wiadomości: 1 636
Dot.: Guzek na piersi - wątek zbiorczy!

myśle że usg można robić w czasie okresu

---------- Dopisano o 18:39 ---------- Poprzedni post napisano o 18:36 ----------

Cytat:
Napisane przez Szimobura Pokaż wiadomość
Uch, sam fakt istnienia tego tematu na ponad 100 stron mnie pocieszył

Dzisiaj wyczułam guzka w lewej piersi, z boku, od strony pachy. Dość duży, twardy, ruchliwy, nie wiem jak mogłam go wcześniej nie zauważyć, może to wina sporych piersi. Histeryzuję cały wieczór, partner mnie uspokaja i przekonuje, że to na pewno włókniak, ale wiem, że sam też się martwi. Ktoś wie gdzie w Warszawie za darmo lub tanio i w miarę szybko można to zbadać? Bo niestety nie mam zbyt dużo pieniędzy

najlepiej zrób Usg niestety na nfz długo się czeka w lublinie to koszt 70 zl niestety nie wiem jak z cenami w Warszawie. i lekarz Ci powie co dalej albo konsultagja z onkologiem albo obserwacja
__________________
25.07.2009 tak - powiedzieliśmy sobie
tak - na zwsze
30,09,2012JULITKA ZUZANNA
30.03.2016 Antek Fabian
kajaja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-14, 19:37   #3743
Diablic
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 51
GG do Diablic
Dot.: Guzek na piersi - wątek zbiorczy!

Dziewczyny !!!
Wczoraj wyczułam guzka na piersi prawej.w okolicy pachy,w miejscu gdzie są druty od stanika.wcześniej pierś mnie pobolewała i pod pachą też.Teraz przy naciskaniu guzka odczuwam ból,jakby szczypanie.Czasami szczypie bez dotykania np.przy napięciu ręki.boli mnie też pod pachą,czuję dyskomfort.Nie wyczuwam powiększonych węzłów,nie mam też innych objawów oprócz powyżej wymienionych.Czy to może byc torbiel?
Dodam,że jestem po miesiączce.Pół roku temu miałam USG i miałam małe włókniaki,które się nie powiększają,ale nie w tym miejscu gdzie mam guza.Jestem też po operacji wycięcia gruczolakowłókniaka (2 lata temu). Mam 23 lata.

Edytowane przez Diablic
Czas edycji: 2012-01-14 o 19:40
Diablic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-14, 23:04   #3744
polozna_mgr
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 1
Red face Dot.: Guzek na piersi - wątek zbiorczy!

Szanowne Panie po 45 r.ż proszę po poświęcenie 10 minut na moją ankiete do pracy mgr
Z góry bardzo dziękuję
http://moje-☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠/respond-17328.html

Edytowane przez polozna_mgr
Czas edycji: 2012-01-14 o 23:06
polozna_mgr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-16, 12:34   #3745
milionmyslii
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 139
Dot.: Guzek na piersi - wątek zbiorczy!

Witam!

Jakiś czas temu opisywałam tutaj swój przypadek -fibroadenoma wyciety(gruczolakowłóknia k). Jestem obecnie po grudniowych badaniach i styczniowej konsultacji z onkologiem. Jak się okazało guzek w prawej piersi który mnie niepokoił będzie usunięty w lutym. Guzek wydawał się podejrzany bo albo jest to fibroadenoma znowu lub też guz liściasty, o którym nic dobrego nie słyszałam. Może któraś Wizażanka coś wie więcej na jego temat??

Poza tym okazało się, że w operowanej piersi mam torbielkę, coś ow yglądzie śródsutkowego węzła chłonnego no i pod pachą mam odczynowy węzeł chłonny, który może być efektem przeziębienia.

Teraz póki co czekam na operację, a po operacji czekam 2 tyg. na wyniki hist.-pat. i wteyd będzie można powiedzieć coś więcej

jeśli to będzie znowu fibroadenoma to czekają mnei coroczne kontrole... Tylko jakoś nikt mi na temat liściastego nic nie mówił, więc tym bardziej się martwię, że jeśli to będzie on, to nie będzie ciekawie.

Jeżeli któraś czytająca ten post Wizażanka też ma "problemowe piersi" to trzymam kciuki i życzę zdrowia z całego serca
__________________

"Kocham Cię"- Te dwa słowa dają mi to, co ludzie nazywają życiem...
milionmyslii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-18, 05:05   #3746
201607111050
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 904
Dot.: Guzek na piersi - wątek zbiorczy!

Niestety, przewczoraj i ja wymacałam jakies zgrubienie w piersi prawej
Dosyć duże, twarde, nieruchome, przy dotyku bolesne... Idę dziś na USG, wizyte u ginekologa mam za tydzień, chyba ze na usg wyjdzie coś niedobrego to pójde wcześniej prywatnie ...
Boje się jak cholera
201607111050 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-19, 14:42   #3747
milionmyslii
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 139
Dot.: Guzek na piersi - wątek zbiorczy!

słońce, nie bój się nie każdy guz musi być groźny
tylko powiem szczerze, że ja z opinią ginekologa podeszłabym z rezerwą... Badnie usg najlepiej zorbić u onkologa/radiologa w poradni onkologicznej. Mój ginekolog np nie potrafił znależc guza któego ja czułam, a potwierdził wcześniej onkolog. Także ginekolog nie zawsze potrafi dobrze zająć się sprawami biuścianymi , mi pokazał np jak mam żebra ułożone i to wszystko :P a onkolog dokładnie przebadał
__________________

"Kocham Cię"- Te dwa słowa dają mi to, co ludzie nazywają życiem...
milionmyslii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-19, 21:23   #3748
mik23
Rozeznanie
 
Avatar mik23
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 516
Dot.: Guzek na piersi - wątek zbiorczy!

ja 2 ms po urodzeniu coreczki dowiedzialam sie na usg ze mam guzka 6mm w lewej piersi- od razu placz itd, udalam sie do onkologa-oczywiscie prywatnie bo panstwowo nie bylo miejsc... i mialam biopsje cienkoiglowa i okazalo sie ze to tak zwane wielkie nic... onkolog kazala mi za 6ms zrobic kontrolne usg i nic narazie ztym nie robic, wczoraj wlasnie wykonalam kontrolne usg i nic sie nie zmienia guzek nadal jest i sie nie powieksza, ale ta radiolog ktora wykonywala mi usg powiedziala ze najlepiej wyciac taki guzek mimo ze to nic takiego...no i teraz juz zglupialam bije sie z myslami co robic...szczerze mowiac to boje sie tego ruszac...nie wiem juz sama...
mik23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-23, 21:36   #3749
cholerna romantyczka
Zakorzenienie
 
Avatar cholerna romantyczka
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 4 437
Dot.: Guzek na piersi - wątek zbiorczy!

Wiem, że Wizaż nie zastąpi lekarza ale trochę się martwię. Nie chodzi o mnie ale o moją mamę w zeszłym tygodniu wyczuła guzek w piersi. Od razu poszła do lekarza. Guzek jest trochę mniejszy od paznokcia i się 'rusza'. Mama teraz czeka na wezwanie do szpitalu na dalsze badania. Może to być coś poważnego?
cholerna romantyczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-24, 17:20   #3750
jelka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 27
Dot.: Guzek na piersi - wątek zbiorczy!

Hej Dziewczyny !
Nie odzywałam się od wakacji, bo w sumie jak tu nie zaglądałam, to nie myślałam o tym, że mam guza i żyło mi się lżej. Teraz zbliża się czas mojej po półrocznej kontroli usg i się znowu stresuję... jak macam pierś, to wydaje mi się, że guz nie urósł, za to przestał boleć, a lekarze mówili, że jak boli, to znaczy, że niegroźny... Więc nie wiem jak na to patrzeć teraz.

DO CHOLERNEJ ROMANTYCZKI:

Jak ja swojego znalazłam, to też był mały i trochę się przemieszczał. Tylko, że ja swojego znalazłam, bo mnie bolał. Inaczej bym go nie odkryła ;p
Myślę, że nie ma co panikować bez dalszych badań. Ja panikowałam i żałuję, bo tylko pełno włosów zgubiłam, a wcale nie było powodu.
Poza tym, z tego co wiem, to u kobiet po 40, najczęściej przy tuszy, często pojawiają się tłuszczaki, które przy macaniu właśnie wydają się guzkami. Moja ciocia takiego miała. Wyszedł jej na mammografii, albo sama go wymacała - nie pamiętam, ale potem poszła na usg i zanim je zrobiła to sam jej zniknął i usg nic nie wykazało. Może i coś takiego ma Twoja Mama.
Dlatego nie ma co się martwic na zapas, tylko zapisać się dalej na badania !
jelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-11-19 19:02:55


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:06.