***Z kosmetyczki wydobyci - Karoliny faworyci*** - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zamknięte > Fora sponsorowane > Konkurs Sephora

Notka

Konkurs Sephora Napisz w swoim wątku, jakie kosmetyki są niezbędne w Twojej kosmetyczce i wygraj wspaniałe nagrody marki Sephora!

 
 
Narzędzia
Stary 2012-03-21, 15:44   #1
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Smile

***Z kosmetyczki wydobyci - Karoliny faworyci***




Mam na imię Karolina, jestem kosmetoholiczką.

Moje uzależnienie przybiera różne formy, zmienia kierunki, pochłania mój czas i co najważniejsze - skłania do poszukiwań i nauki - nie kończy się bowiem na włożeniu danego produktu do koszyka i wędrówce do kasy.

Fascynacja światem kosmetyków sprawiła, że jestem bardziej świadoma procesów, jakie zachodzą w mojej skórze; Potrafię już w domowych warunkach wyczarować zarówno kosmetyki kolorowe, jak i pielęgnacyjne i sprawia mi to dużo radości. Nie potrafię jednak przejść obojętnie obok gotowych kosmetyków do makijażu

Wymieniać ulubieńców mogłabym bez końca - na co wpływa fakt, iż dużo podróżuję i w przeróżnych regionach świata rozglądam się za perłami, które u nas nie są znane.

Postanowiłam wybrać z ulubieńców te kosmetyki, które sprawdziły się w najróżniejszych warunkach i które towarzyszą mi od dłuższego czasu.


***

KREDKA DO OCZU
The Body Shop
03 Eye Definer shade: Taupe


Jesteśmy razem od lat - to sprawdzony i godny polecenia produkt. Kredka nie podrażnia oczu, nie jest zbyt twarda, ma piękny kolor. Makijaż wykonany przy jej użyciu nie wymaga poprawek. Co dla mnie ważne - ten kosmetyk i jego składniki nie są testowane na zwierzętach.





***
TUSZ DO RZĘS
Maybelline Great Lash
Brownish Black

Moje pierwsze makijaże oczu polegały na nanoszeniu takich ilości tuszu (Mac Factor 2000 Calorie-jeszcze w fioletowym opakowaniu), jakie były w stanie udźwignąć rzęsy.
Następnie weszłam w fazę rozdzielania każdej rzęsy mikroskopijną igłą, co dawało efekt "muszych nóżek" - każda rzęsa kończyła się grudką tuszu...
Epoka oświecenia nastąpiła na studiach- mojej Mamie podbierałam górnopółkowe produkty, co dawało różny efekt (może dlatego, że trzęsły mi się ręce z obawy, czy ma Rodzicielka mnie nie przyłapie).

Faworyta odkryłam w Stanach - przez przypadek, czy raczej potrzebę oszczędzania - starałam się odłożyć jak najwięcej pieniędzy, by pod koniec mojego pobytu rzucić się w zakupowe odmęty.
Great Lash wrzuciłam do koszyka, bo poza ceną spodobało mi się połączenie kolorów na opakowaniu.

Polecam ten tusz tym z Was , które nie szukają wydłużenia, a pogrubienia i efektu gładkich rzęs.



Oto, jak Maybelline Great Lash prezentuje się na rzęsach



Tusz przydaje się również do przeróżnych stylizacji - na poniższym zdjęciu wylądował na zębach



***
KAJAL / KOHL

Znany starożytnym - kosmetyk do oczu. Zagościł w mojej kosmetyczce dzięki forum Wizaż, na którym kilka lat temu zapanował kohlowy amok.
Pięknie podkreśla oko i choć wciąż trwają dyskusje o tym, czy jest szkodliwy, czy też nie - za nic się go nie pozbędę.






***
PODKŁAD MINERALNY
Meow - formuła Flawless Feline

.O kolorowych kosmetykach mineralnych przeczytałam na Wizażu zdecydowanie za dużo; Moją niewielką kolekcję powiększyłam o wszystko, co wydało mi się interesujące; Jest tego tyle, że swobodnie można nazwać mnie minerałoholiczką!

Meow - mnóstwo kolorów, trzy formuły, prosty skład.



Podkład Meow sprawdził się w ekstremalnych warunkach





***
BŁYSZCZYK
Bonne Bell Lip Lites
Cappuccino

Po pierwsze przyjemny zapach - naturalny, słodki, intensywny zapach cappuccino z dużą ilością wanilii i cukru.
Po drugie kolor - smakowity, beżowy - bez świecących drobiazgów.
Błyszczyk jest średnio gęsty, nie klei, nie wysusza.
Tutaj jedna uwaga - jeśli macie spierzchnięte usta - nie jest to produkt, który będzie dobrze na nich wyglądał.




***
BRONZER
Physicians Formula Powder Palette
Healthy Glow

Powder Palette to bajkowe mozaiki w wielu odcieniach. Pudry, róże, korektory i bronzery dają możliwość stopniowania intensywności krycia i mocy koloru. Przy użyciu tego samego kosmetyku możemy wyczarować na twarzy zarówno dzienny, jak i wieczorowy makijaż. Kilka warstw pudru daje dobre krycie - bez efektu maski, bronzer może być użyty do konturowania, lub uzyskania efektu skóry muśniętej słońcem, przy pomocy różu możemy wyglądać dziewczęco i naturalnie, lub drapieżnie i seksownie.
Mój bronzer jest w kolorze Healthy Glow-to mozaika kolorów -średniego beżu, jasnego, ciepłego brązu, kakao i jasnego różu.

W pudełku mieszczą się lusterko i pędzel, którego nie radzę używać-to zbędny i drapiący stwór
.



***
KREM BB
Skinfood Mushroom BB Cream Spf 20 PA+

2 Natural Skin



Wygładza, średnio kryje, prezentuje się dobrze solo, jak i pod minerałami.

-----------------------------------------------

Jutro kolejna odsłona- zapraszam
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA

Edytowane przez carolinascotties
Czas edycji: 2012-03-21 o 15:49
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-23, 13:23   #2
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: ***Z kosmetyczki wydobyci - Karoliny faworyci***

Dziś nie z kosmetyczki - a z wizażowych czeluści - wydobyłam zdjęcia moich zbiorów sprzed sześciu lat... Był to czas studiów i wtedy rozpoczęłam wędrówkę po świecie kosmetyków kolorowych.

Pudry, bronzery i róże



Cienie



Rozświetlacze




Podkłady i błyszczyki



Kredki i tusze



Physicians Formula



Porównując stan sprzed sześciu lat i to, co dzieje się teraz na moich półkach - myślę, że moje uzależnienie od kosmetyków kwitnie
Oto, co na ten temat myślą moi bliscy -




__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA

Edytowane przez carolinascotties
Czas edycji: 2012-04-02 o 16:39
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Konkurs Sephora


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:56.