Pierwsza sprawa i już rozwód - Strona 11 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kobieta 30+

Notka

Kobieta 30+ Forum dla trzydziestolatek, czterdziestolatek i innych -latek. Tutaj możesz podzielić się swoimi problemami, poradami i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-11-28, 09:03   #301
Edi5555
Rozeznanie
 
Avatar Edi5555
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 543
Dot.: Pierwsza sprawa i już rozwód

Cytat:
Napisane przez yvette73 Pokaż wiadomość
No i mój mąż zmienił termin rozprawy! zadowolony zadzwonił do mnie ze przyspieszył ja o prawie miesiąc !!!!!! taaa półtora roku mu sie nie spieszyło... co za niezwykłe ożywienie .... spędzam czas przezywając po co to zrobił dla kogo i na co i mam jeszcze gorsze myśli ... może dziecko może ślub ,wiem ze nie powinnam ale myślę i przezywam i beczę niestety...
Co zrobić na rozprawie jak ja przeżyć ? nie płakać , a może płakać żeby wiedział ze nie jest wcale tak różowo ( powiedział mi ze rozstanie mi dobrze zrobiło bo robie karierę - a wcześniej byłam kura domowa !!!)i wcale nie jest ok i wcale nie jestem silna i sobie poradzę .......
Kurcze macie jakieś pomysły jak przetrwać rozprawę ?
Cytat:
Napisane przez yvette73 Pokaż wiadomość
Please napisz jak było czego sie spodziewać ja jestem totalnie roztrzęsiona...
Yvette ja rozwodzę się już kilka lat teraz miałam ostatnią rozprawę na której odbyło się przesłuchanie stron ...a ogłoszenie wyroku mam za dwa tygodnie i powiem ci że zawsze przed każdą sprawą biorę sobie środki uspokajajace bo w sumie już dzień wcześniej bardzo się denerwuję i rozmyslam jak będzie ...takie sprawy są bardzo nieprzyjemne bo wyciągane są wszystkie brudy i do tego pokazane są bardzo mocno przejaskrawione albo wogóle nieprawdziwe sytuacje ...musisz przygotować się na to że usłyszysz wiele ciekawych rzeczy na swój temat ..takich o jakich wcale nie miałaś pojęcia i to z ust ludzi, których niekoniecznie nawet musisz znać bo i tak czasem bywa że zeznają podstawieni świadkowie którzy opowiadają że widzieli cię jak się np. łajdaczyłaś ....wierz mi to okropne uczucie tym bardziej że jesteś niewinna a nie zawsze wszystko jesteś w stanie udowodnić ...
Ja zwykle radzę sobie tak że biorę sobie dwa perseny na uspokojenie przed wyjściem na rozprawę a potem staram się jak najmniej przejmować tymi głupotami i po takich zeznaniach zawsze muszę się wygadać a potem składam wniosek dowodowy na ewentualne odparcie zarzutów ... nie zawsze wszystko da się udowodnić .... jednak pamiętaj że działa to w dwie strony i ty też masz w sądzie głos i możesz zadawać pytania jego świadkom i możesz ich pogrążyć a on to co ci zarzuci musi jakoś udowodnić bo sąd opiera się na dowodach
__________________
Każda łza uczy nas jakiejś prawdy

Edytowane przez Edi5555
Czas edycji: 2008-11-28 o 09:07
Edi5555 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-09, 23:04   #302
yvette73
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 21
Dot.: Pierwsza sprawa i już rozwód

witajcie
za tydzien mam rozprawe a dzis szef dał mi wypowiedzenie - redukcja etatów ksiegowosc sekretariat i jeden dział- niby normalne ale przed swietami zostałam bez pracy !!!co prawda wiem jak sie bronic i pociagnac firme po kieszeni ( specjalista do HR zwalnia sama siebie ) aprze dtem paru swoich kolegów
a rozwód za porozumieniem stron.... chyba za pózno zeby cos zmienic chyba ze na rozprawie powiem nie- i bedzie z winą
niezła kumulacja szkoda ze nie totolotek na razie siedze i płacze bo nie mam juz sił super swieta mi sie szykują......
samotna bezrobotna rozwódka
yvette73 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-10, 06:15   #303
Edi5555
Rozeznanie
 
Avatar Edi5555
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 543
Dot.: Pierwsza sprawa i już rozwód

Cytat:
Napisane przez yvette73 Pokaż wiadomość
witajcie
za tydzien mam rozprawe a dzis szef dał mi wypowiedzenie - redukcja etatów ksiegowosc sekretariat i jeden dział- niby normalne ale przed swietami zostałam bez pracy !!!co prawda wiem jak sie bronic i pociagnac firme po kieszeni ( specjalista do HR zwalnia sama siebie ) aprze dtem paru swoich kolegów
a rozwód za porozumieniem stron.... chyba za pózno zeby cos zmienic chyba ze na rozprawie powiem nie- i bedzie z winą
niezła kumulacja szkoda ze nie totolotek na razie siedze i płacze bo nie mam juz sił super swieta mi sie szykują......
samotna bezrobotna rozwódka
No to witaj w klubie kochana moje święta też zapowiadają się nieciekawie bez prezentów i pełnego stołu ....o ile będzie jakikolwiek stół od września bez rezultatu szukam pracy i nic po otrzymaniu alimentów opłacę rachunki i zostanę bez pieniędzy więc jak widzisz życie to nie bajka.....
co do orzekania winy możesz to zmienić na najbliższej rozprawie sąd i tak cię o to zapyta czy podtrzymujesz pozew o rozwód
__________________
Każda łza uczy nas jakiejś prawdy
Edi5555 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-10, 20:45   #304
AgataAgataka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 451
Dot.: Pierwsza sprawa i już rozwód

u mnie tez nie za ciekawie,ale z atrakcji zwiazanych z tematem watku to maz nie uzupelnil brakow formalnych pozwu tj. nie oplacil pozwu, czas na oplacenie juz minal wiec.....jestem w zawieszeniu dalej rozwodu narazie nie bedzie.

kurcze cale nasze krotkie malzenstwo straszyl mnie rozwodem a teraz co?nie moze sie na niego zdecydowac jak powiedzialam ze ok. jeszcze tylko brakuje zeby nagle jakas checia do ratowania malzenstwa zapalal. masakra.sam sklada pozew i niemoze doprowadzic go do konca.
AgataAgataka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-11, 07:17   #305
Edi5555
Rozeznanie
 
Avatar Edi5555
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 543
Dot.: Pierwsza sprawa i już rozwód

Agatka to może w takim razie ty złóż pozew i uwolnij się od gada bo on dostanie zwrot dokumentów jeśli nie opłacił wpłaty to mu odeslą z przyczyn braków formalnych i będzie cisza w eterze
__________________
Każda łza uczy nas jakiejś prawdy
Edi5555 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-11, 14:43   #306
Edi5555
Rozeznanie
 
Avatar Edi5555
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 543
Dot.: Pierwsza sprawa i już rozwód

no to sie rozwiodłam dziś o 10 he he ....NAAREESZCIIEE!!!! w końcu po czterech latach jestem wolna
__________________
Każda łza uczy nas jakiejś prawdy

Edytowane przez Edi5555
Czas edycji: 2008-12-11 o 14:48
Edi5555 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-11, 14:50   #307
marta5106
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 160
Dot.: Pierwsza sprawa i już rozwód

Życzę Ci szczęścia
marta5106 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-12-11, 14:57   #308
Edi5555
Rozeznanie
 
Avatar Edi5555
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 543
Dot.: Pierwsza sprawa i już rozwód

bardzo dziękuję
__________________
Każda łza uczy nas jakiejś prawdy
Edi5555 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-11, 15:56   #309
jodie
Zakorzenienie
 
Avatar jodie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 3 589
Dot.: Pierwsza sprawa i już rozwód

Cytat:
Napisane przez Edi5555 Pokaż wiadomość
no to sie rozwiodłam dziś o 10 he he ....NAAREESZCIIEE!!!! w końcu po czterech latach jestem wolna
no to gratulacje.

ja od wczoraj mam złozony pozew rozwodowy - znów, mam nadzieję że tym razem pójdzie wszystko dobrze
__________________
...przetrwam każdą burzę ,
diabłu sprzedam duszę ...
jodie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-11, 17:04   #310
Edi5555
Rozeznanie
 
Avatar Edi5555
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 543
Dot.: Pierwsza sprawa i już rozwód

Z pewnością teraz już będzie ok
__________________
Każda łza uczy nas jakiejś prawdy
Edi5555 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-11, 18:36   #311
AgataAgataka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 451
Dot.: Pierwsza sprawa i już rozwód

pewnie zloze tyle ze najpierw musze poczekac do zakonczenia spraw z moimi tesciami, bo tak to b bylo na moja niekorzysc. chociaz w sumie tyle sie czeka na pierwsza sprawe ze moze zanim slubny moj by dostal pozew to ja bym pozamykala inne sprawy ale jeszcze sobie poczekam moze zrobie takie postanowienie noworoczne: rozwod

Eddi tylko nie znikaj stad mimo ze juz jestes wolna oczywiscie gratuluje ponownie i zycze juz tylko samych radosnych dni
AgataAgataka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-12-12, 07:00   #312
Edi5555
Rozeznanie
 
Avatar Edi5555
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 543
Dot.: Pierwsza sprawa i już rozwód

Moje kchane nawet mi w głowie myśl nie powstała aby stąd znikać w końcu jesteśmy jak rodzina no i zresztą czeka mnie jeszcze sprawa karna z mężem więc sądowych bojów to jeszcze nie koniec
__________________
Każda łza uczy nas jakiejś prawdy
Edi5555 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-16, 22:36   #313
yvette73
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 21
Dot.: Pierwsza sprawa i już rozwód

PIERWSZA ROZPRAWA I..... rozwód trwało 15 minut nie było łez tylko obojętność sama sie sobie dziwie ze tak obojętnie i zimno to przeprowadziłam przecież tak szaleńczo go kochałam...na koniec dowidzenia i nigdy więcej w życiu go nie zobaczę Mnie jakoś nie jest wesoło nie czuje sie wolna raczej samotna i nieszczęśliwa... a jeszcze ten horror z praca tj jej brakiem
yvette73 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-16, 22:38   #314
yvette73
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 21
Dot.: Pierwsza sprawa i już rozwód

Cytat:
Napisane przez Edi5555 Pokaż wiadomość
no to sie rozwiodłam dziś o 10 he he ....NAAREESZCIIEE!!!! w końcu po czterech latach jestem wolna
Gratulacje
yvette73 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-17, 15:28   #315
Edi5555
Rozeznanie
 
Avatar Edi5555
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 543
Dot.: Pierwsza sprawa i już rozwód

Cytat:
Napisane przez yvette73 Pokaż wiadomość
PIERWSZA ROZPRAWA I..... rozwód trwało 15 minut nie było łez tylko obojętność sama sie sobie dziwie ze tak obojętnie i zimno to przeprowadziłam przecież tak szaleńczo go kochałam...na koniec dowidzenia i nigdy więcej w życiu go nie zobaczę Mnie jakoś nie jest wesoło nie czuje sie wolna raczej samotna i nieszczęśliwa... a jeszcze ten horror z praca tj jej brakiem
Widzisz ja rozwodziłam się 4 lata i miałam juz tego szczerze dość ....dlatego poczułam wielką ulgę gdy nastał wreszcie upragniony koniec i tak jak ty kochałam bardzo męża nawet usiłowałam ratować to małżeństwo ...jednak wyżądził mi on zbyt wiele krzywd ...mimo to zachowam te wspomnienia które były dobre ...w końcu to jakiś kawałek mojego życia ....co do pracy to ja też jej poszukuję i jest mi ciężko nieraz nawet bardzo ciężko hmm...nawet nie wiem czy wogóle będę obchodzić święta...bo całą kasę pochłonęły rachunki
__________________
Każda łza uczy nas jakiejś prawdy
Edi5555 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-29, 18:38   #316
AgataAgataka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 451
Dot.: Pierwsza sprawa i już rozwód

a ja jutro mam sprawe rozwodowa
AgataAgataka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-29, 19:13   #317
Edi5555
Rozeznanie
 
Avatar Edi5555
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 543
Dot.: Pierwsza sprawa i już rozwód

zdecydowałaś się jednak?
__________________
Każda łza uczy nas jakiejś prawdy
Edi5555 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-30, 07:50   #318
AgataAgataka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 451
Dot.: Pierwsza sprawa i już rozwód

nie tyle zdecydowalam co po prostu termin wyznaczony i trzeba isc niby moj maz stwierdzil ze wycofa pozew ale to sie dopiero okaze na sali rozpraw. odezwe sie jak wroce, dziwnie mi jakos.....
AgataAgataka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-30, 15:20   #319
AgataAgataka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 451
Dot.: Pierwsza sprawa i już rozwód

no i ... jestem nadal mezatka maz nie potwierdzil pozwu powiedzial ze rezygnuje z rozwodu, pani sedzina sie usmiechnela od ucha do ucha i zyczyla nam szczescia. to teraz sie zacznie ciezka praca nad zwiazkiem
AgataAgataka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-12-31, 12:16   #320
yvette73
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 21
Dot.: Pierwsza sprawa i już rozwód

co ???? to tak można ? szok
ech mój sie zgodził na wszysko nawet pozwu nie przeczytał bo po co....
yvette73 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-31, 16:45   #321
Edi5555
Rozeznanie
 
Avatar Edi5555
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 543
Dot.: Pierwsza sprawa i już rozwód

Można można pod warunkiem że godzą się na to obie strony
Agacia życzę ci z całego serca aby ci się udało to co zamierzyłaś trzymaj się kochana i jakby co numer znasz zawsze coś poradzimy
__________________
Każda łza uczy nas jakiejś prawdy
Edi5555 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-31, 17:05   #322
AgataAgataka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 451
Dot.: Pierwsza sprawa i już rozwód

edi wielkie dzieki tobie tez zycze wszytskiego co dobre tez jestem do dyspozycjii

yvette73: mozna, nie zly scenariusz, nie? kurcze moje zycie to normalnie telenowela
AgataAgataka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-14, 17:08   #323
Monika2412
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 17
GG do Monika2412
Dot.: Pierwsza sprawa i już rozwód

Cytat:
Napisane przez AgataAgataka Pokaż wiadomość
a ja jutro mam sprawe rozwodowa
Witam mam pytanie jak otrzymałaś wezwanie z sadu to jaki był termin długo czekałaś od dostania wezwania na pierwsza sprawe??
Monika2412 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-14, 18:42   #324
jodie
Zakorzenienie
 
Avatar jodie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 3 589
Dot.: Pierwsza sprawa i już rozwód

Monika terminy są rózne dla różnych miast. ja złozyłam pozew ponownie na początku grudnia i na dzień dzisiejszy sprawa jest przypisana do referenta - minął miesiąc.ale to się ciagnie
mój znajomy złożył pozew w połowie listopada ale w Rzeszowie i ma termin rozprawy ustalony na marzec.

jak ja bym chciała aby było już po...
__________________
...przetrwam każdą burzę ,
diabłu sprzedam duszę ...
jodie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-14, 19:45   #325
Edi5555
Rozeznanie
 
Avatar Edi5555
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 543
Dot.: Pierwsza sprawa i już rozwód

W warszawie czeka się od 3-4 do 6 miesięcy raz nawet na kolejna rozprawe czekałam 8 miesiecy w sumie rozwodziłam się 4 lata
__________________
Każda łza uczy nas jakiejś prawdy
Edi5555 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-14, 21:36   #326
Monika2412
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 17
GG do Monika2412
Dot.: Pierwsza sprawa i już rozwód

Ja jestem ze Szczecina i w sumie złozyłam sprawe razem z alimentami.A składałam na poczatku listopada od tego czasu dostałam pisma ale dotyczace zapłaty ale w sumie złozyłam o zwolnienie z kosztow i mi sie udało zostałam zwolniona z całej sumy a zawiadomienie o zwolnieniu dostałam na sam koniec roku.A teraz czekam bo jak co tydzien jakies było pismo to teraz cisza a ja bym chciała zeby juz było po wszystkim
Monika2412 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-15, 22:46   #327
Edi5555
Rozeznanie
 
Avatar Edi5555
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 543
Dot.: Pierwsza sprawa i już rozwód

No niestety musisz się uzbroić w cierpliwośc teraz trzeba czekać na wyznaczenie wokandy a to zależy od obłozenia pracą sędziego do którego wasza sprawa została przypisana
__________________
Każda łza uczy nas jakiejś prawdy
Edi5555 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-17, 08:58   #328
AgataAgataka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 451
Dot.: Pierwsza sprawa i już rozwód

Cytat:
Napisane przez Monika2412 Pokaż wiadomość
Witam mam pytanie jak otrzymałaś wezwanie z sadu to jaki był termin długo czekałaś od dostania wezwania na pierwsza sprawe??

ja mialam bardzo szybko pod koniec listopada oplacono pozew a sprawe mialam30grudnia, a w biurze podawczym pozew byl zlozony na poczatku listopada
AgataAgataka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-20, 20:28   #329
ella76
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 40
GG do ella76
Dot.: Pierwsza sprawa i już rozwód

Witajcie ! Ja jestem po rozwodzie od pazdziernika 2007 roku . Dostałam rozwód na pierwszej rozprawie bez orzekania o winie , chociaż były się stawił ( zreszto został doprowadzony przez strażników bo obecnie przebywa w zakładzie karnym za jazde po pijanemu) to na początku nie zgadzał sie na rozwód. Bo jak twierdził ,że mnie kocha i wogóle .Na rozprawę musiałam od razu wziąśc świadków , on oczywiscie nie miał , bo jak twierdził on nie ma jak . Ale jak sędzina zapytała się go, czy będzie miał świadków to powiedział ,ze nie i tak był skołowany że w końcu powiedział, że się zgadza, to sędzina wydała wyrok na pierszwej rozprawie. Cieszyłam się że mam już to z głowy po 4 latach małżeństwa, ciągłych awantur bez powodu ,ciagle pijany . Zreszto sędzina powiedziała , żeby nawet miał świadków to rozwód byłby wyłącznie z jego winy.Pozdrawiam wszystkie po rozwodzie i życzę powodzenia.
ella76 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-20, 21:48   #330
Edi5555
Rozeznanie
 
Avatar Edi5555
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 543
Dot.: Pierwsza sprawa i już rozwód

cześć ella to faktycznie szybko u ciebie poszło ....a u mnie wyrok sie jeszcze nie uprawomocnił bo mój małżonek złożył wniosek o uzasadnienie wyroku ...więc albo gra na zwłokę bo mu alimenty podwyższyli albo bedzie sie odwoływał od wyroku ....zobaczymy
__________________
Każda łza uczy nas jakiejś prawdy
Edi5555 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kobieta 30+


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-01-19 00:49:15


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:08.