Co jest WAŻNE w udanym związku? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-04-26, 20:11   #1
Molksiag
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-04
Wiadomości: 6

Co jest WAŻNE w udanym związku?


Hej Babeczki! Zakładam wątek, a jakby, o sprawach sercowych! Za mną od jakiegoś czasu zakończony 4letni wspaniały związek, ba PIERWSZA MIŁOŚĆ!

Zakończony no i właśnie... Nie wiem czy słusznie czy z głupoty. Wiadomo, pod wpływem emocji wszystko odbieramy nieco inaczej, wspomnienia pływają nam figle.

Drogie babeczki, co jest według was istotą w związku takie must have, a co już sprawami drugorzednymi lub też pierdołami? Zastanawiam się czy różnice na płaszczyźnie sytuacja rodzinna, wyznanie religijne/stopień religijności, kwestie materialne, romantyzm partnera lub też jego brak, dobranie łóżkowe, czy też inne aspekty są na tyle ważna że któreś z nim może zakończyć związek, który pomimo to byłby wzglednie szczesliwy?

Warto szukać wręcz filmowego ideału, czy lepiej zaakceptować ewentualne odmienności partnera i troszkę być "uległym" w niektórych kwestiach?

Pozdrawiam ciepło i liczę na miłą wymianę zdań z Wami
Molksiag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-26, 21:33   #2
Ninanina88
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 502
Dot.: Co jest WAŻNE w udanym związku?

Dla mnie najbardziej liczy się chemia i to zarówno czysto fizyczna jak i ta intelektualna/emocjonalna. Musi mi się z partnerem dobrze rozmawiać i dobrze milczeć. No i podobne poczucie humoru oczywiście. Zbliżone poglądy na duże sprawy takie jak rodzina, dzieci, zwierzęta, pieniądze, styl życia. Religia trochę też, ale nie tak bardzo, jedynie nie może być to fundamentalisty i osoba bardzo religijna, np ktoś z oazy. Drugorzędne dla mnie jest na przykład romantyzm czy hobby.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ninanina88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-26, 23:18   #3
Luxanna
Zadomowienie
 
Avatar Luxanna
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: z miasta
Wiadomości: 1 257
Dot.: Co jest WAŻNE w udanym związku?

Z tego co wymieniłaś:
Sytuacja rodzinna - W żaden sposób nie jest dla mnie ważna (chyba, że jest z toksycznej i nie chce się odciąć, wtedy do odstrzału)
Wyznanie religijne (+ tu dopiszę swoje: poglądy polityczne, poglądy na świat, brak krótkowzroczności na problemy zwierząt itd.) - Najważniejsze. Nie mogę być z kimś, kto się ze mną nie zgadza.
Kwestie materialne - Nieważne, dopóki to nie jest Sebek spod bloku, co specjalnie nie chce pracować
Romantyzm partnera - Trochę ważne, trochę nie. Fajnie, jeśli jest, a jak nie ma to nadrobi się czymś innym.
Dobranie łóżkowe - bardzo ważne, inaczej wejdzie frustracja, bo ktoś będzie niezadowolony.
Styl życia - musi być dla mnie podobny. Tzn. jak mamy jakieś odmienne hobby to spoko, ale nie może być tak, że jedna osoba jest tylko i wyłącznie domatorem, a druga jest żądnym przygód podróżnikiem. Któreś się zamęczy.


Oprócz tego bardzo ważne jest dla mnie zaufanie i wspomniane przez Ninaninę88 rozmowy - musi się i fajnie rozmawiać, i fajnie milczeć.
__________________
"Zbyt wiele w życiu widziałem, żeby nie wiedzieć, że kobiece przeczucia bywają cenniejsze niż wnioski analityka."
Luxanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-27, 04:46   #4
wiekanka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 4 063
Dot.: Co jest WAŻNE w udanym związku?

Mieć luksus mowienia prawdy.
wiekanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-27, 06:50   #5
andziutek
Zadomowienie
 
Avatar andziutek
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 1 296
Dot.: Co jest WAŻNE w udanym związku?

Szacunek do drugiej połówki to mój must have, czego zawsze po czasie brakowało w każdym moim poprzednim związku.
Oprócz tego- patrzenie w podobnym kierunku, podobne poglądy, umiejętność wspólnej rozmowy, ale i wspólnego milczenia, podobne poczucie humoru.
__________________
''W każdym detalu, akordzie i dźwięku
Bez Ciebie życie nie miało by sensu...
Nic bez Muzyki
Wszystko dla Muzyki...''

OSTR- 'Pegaz'
andziutek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-27, 10:34   #6
Ava_
Zakorzenienie
 
Avatar Ava_
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 4 865
Dot.: Co jest WAŻNE w udanym związku?

Cytat:
Napisane przez Molksiag Pokaż wiadomość
Hej Babeczki! Zakładam wątek, a jakby, o sprawach sercowych! Za mną od jakiegoś czasu zakończony 4letni wspaniały związek, ba PIERWSZA MIŁOŚĆ!

Zakończony no i właśnie... Nie wiem czy słusznie czy z głupoty. Wiadomo, pod wpływem emocji wszystko odbieramy nieco inaczej, wspomnienia pływają nam figle.

Drogie babeczki, co jest według was istotą w związku takie must have, a co już sprawami drugorzednymi lub też pierdołami? Zastanawiam się czy różnice na płaszczyźnie sytuacja rodzinna, wyznanie religijne/stopień religijności, kwestie materialne, romantyzm partnera lub też jego brak, dobranie łóżkowe, czy też inne aspekty są na tyle ważna że któreś z nim może zakończyć związek, który pomimo to byłby wzglednie szczesliwy?

Warto szukać wręcz filmowego ideału, czy lepiej zaakceptować ewentualne odmienności partnera i troszkę być "uległym" w niektórych kwestiach?

Pozdrawiam ciepło i liczę na miłą wymianę zdań z Wami

Nie ma sensu szukanie ideału jak z filmu, natomiast nie warto rezygnować ze swoich wymagań i oczekiwań względem partnera, nawet jeśli tkwi się w singielstwie od dawna.

Dla mnie bardzo istotna jest fizyczna chemia, rzadko udaje mi się spotkać kogoś, gdzie by to kliknęło z obu stron. Jak nie na motylków od początku to później się tym bardziej nie pojawia.

Wyznanie religijne nie jest istotne, bardziej natężenie. Nie związałabym się z osoba praktykująca na serio jakakolwiek religie.

Kwestie materialne tez nie są dla mnie istotne.

Ważny jest światopogląd, ciekawość świata, zdolność produkowania tematów do rozmów. Można się różnic poglądami, o ile druga strona jest otwarta na argumenty i potrafi ciekawie rozmawiać. Bardzo sobie cenie możliwość nauczenia się czegoś od partnera.

Nie do końca rozumiem co tu robi sytuacja rodzinna. Dorosła osoba jest odpowiedzialna tylko za siebie, jeśli ma jakieś problemy np wynikające z dorastania w patologicznym otoczeniu może poddać się terapii i ewentualnie naprostować sposób patrzenia na świat.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ava_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-27, 11:23   #7
Molksiag
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-04
Wiadomości: 6
Dot.: Co jest WAŻNE w udanym związku?

Super, że tak chętnie dzielicie się swoją opinią!
Molksiag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-04-27, 14:15   #8
Swietusia
Bot
 
Avatar Swietusia
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 11 718
Dot.: Co jest WAŻNE w udanym związku?

Dla mnie najważniejsza w związku jest szczerość.
Bez niej nie będę kontynuować związku, zarówno gdy sama nie będę mogła być szczera, jak i gdy mój partner nie będzie szczery wobec mnie. W ogóle brzydzę się kłamstwem w związkach.

---------- Dopisano o 14:15 ---------- Poprzedni post napisano o 13:54 ----------

Nie wytrzymam też z kimś głupim, nie żebym uważała się za wielce mądrą, ale tak mnie męczy bycie w związku z kimś, kto jest głupi na przykład w tym sensie, że nie da się z nim chociażby satysfakcjonująco porozmawiać. Na dłuższą metę nie dam rady z kimś złym, robiącym rzeczy, które uważam za złe, na przykład krzywdzącym innych. No i ważne jest, żeby ktoś był dla mnie atrakcyjny fizycznie. Uważam, że nie jest prawdą, że wygląd się nie liczy. Nie chodzi mi o stereotypowe elementy przystojniaka, tylko żeby ten człowiek był dla mnie piękny. Ale akurat z oceną aparycji jest najmniejszy problem, nigdy nie byłam w związku z kimś, kto był według mnie brzydki. Najtrudniej ocenić, czy ktoś jest dobry.
__________________
contra negantem principia non est disputandum

Edytowane przez Swietusia
Czas edycji: 2020-04-27 o 14:05
Swietusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-27, 14:16   #9
linaya
astro-loszka
 
Avatar linaya
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 505
Dot.: Co jest WAŻNE w udanym związku?

- Chemia, pożądanie, dobranie w seksie, podobne preferencje, otwartość na drugą osobę.
- Lubienie się nawzajem, przyjaźń, poczucie, że można liczyć na drugą osobę.
- Spójny światopogląd (kwestie poglądów politycznych, religia i podejście do niej)
- Podobne podejście do ważnych tematów: finanse w związku(wszystko wspólne czy każdy osobno, partycypacja w wydatkach), wspólne mieszkanie pod jednym dachem(wynajem, własne lokum, dom czy mieszkanie), podział obowiązków, dzieci (mamy, chcemy, nie chcemy, chcemy, ale nie teraz), rodzaj spędzania czasu wolnego, wyznawane wartości (także np. kwestia szczerości, wyłączność bądź jej brak)
- zbliżają wspólne pasje i zamiłowanie do podobnego trybu życia (np. oboje lubią podróżować lub są domatorami w podobnym stopniu)
- zbliżają podobne poglądy i model rodziny wyniesiony z domu rodzinnego (choć samo to nie jest gwarancją szczęśliwego związku)
- zbliża obracanie się w podobnym środowisku, podobny stopień obycia (jak wyżej)
- romantyczność vs. jej brak - to kwestia bardzo indywidualna. Wiadomo, podobieństwa pomagają, różnice utrudniają, ale najważniejsza jest otwartość na druga osobę i jej potrzeby, empatia, zaangażowanie, i żeby to działało w obie strony.
__________________
Kpię i o drogę nie pytam.
linaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-27, 14:18   #10
Swietusia
Bot
 
Avatar Swietusia
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 11 718
Dot.: Co jest WAŻNE w udanym związku?

A no właśnie, przyjaźń! Zapomniałam, też jest niezbędna według mnie. A tak mi jej brakowało w moim ostatnim związku.
__________________
contra negantem principia non est disputandum
Swietusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-27, 15:14   #11
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Co jest WAŻNE w udanym związku?

https://www.youtube.com/watch?v=1tdgZ8150wI
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-04-27, 15:41   #12
Swietusia
Bot
 
Avatar Swietusia
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 11 718
Dot.: Co jest WAŻNE w udanym związku?

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Ostatnio go zasubskrybowałam, żeby w wolnej chwili przejrzeć jego kanał.
__________________
contra negantem principia non est disputandum
Swietusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-28, 16:49   #13
dekko27
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 531
Dot.: Co jest WAŻNE w udanym związku?

Cytat:
Napisane przez Molksiag Pokaż wiadomość
Hej Babeczki! Zakładam wątek, a jakby, o sprawach sercowych! Za mną od jakiegoś czasu zakończony 4letni wspaniały związek, ba PIERWSZA MIŁOŚĆ!

Zakończony no i właśnie... Nie wiem czy słusznie czy z głupoty. Wiadomo, pod wpływem emocji wszystko odbieramy nieco inaczej, wspomnienia pływają nam figle.

Drogie babeczki, co jest według was istotą w związku takie must have, a co już sprawami drugorzednymi lub też pierdołami? Zastanawiam się czy różnice na płaszczyźnie sytuacja rodzinna, wyznanie religijne/stopień religijności, kwestie materialne, romantyzm partnera lub też jego brak, dobranie łóżkowe, czy też inne aspekty są na tyle ważna że któreś z nim może zakończyć związek, który pomimo to byłby wzglednie szczesliwy?

Warto szukać wręcz filmowego ideału, czy lepiej zaakceptować ewentualne odmienności partnera i troszkę być "uległym" w niektórych kwestiach?

Pozdrawiam ciepło i liczę na miłą wymianę zdań z Wami
dla mnie najważniejsze jest zaufanie i patrzenie w tym samym kierunku, te same wartości, plany.
__________________
piekło i niebo to stan umysłu...

Edytowane przez dekko27
Czas edycji: 2020-04-28 o 16:51
dekko27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-04-28 17:49:17


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:00.