Mamy Luty 2021 cz.V - Strona 83 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-03-25, 08:16   #2461
paula1456
💑🐱📚👶
 
Avatar paula1456
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 669
GG do paula1456
Dot.: Mamy Luty 2021 cz.V

Szoszo mam pytanko: w końcu udało mi się z tą Wyprawka dla Warszawiaka. Przyslali mi smsa, ze jutro bedzie 1 proba dostarczenia paczki. I stąd dwa pytania:
1. Jakim kurierem przychodza te paczki?
2. W jakiej godzinie przyszla do Ciebie ta paczka?
3. Kurier dzwonil do Ciebie przed próba dostarczenia?

Z gory dzieki A pytam dlatego, se jutro mamy sporo spraw do zalatwienia jedziemy na te usg bioderek, potem w odwiedziny do mojej pracy i musze wszystko logistycznie rozplanowac
__________________
01.06.2014
30.05.2015
06.05.2018

paula1456 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-25, 08:17   #2462
Francesc_a
Zakorzenienie
 
Avatar Francesc_a
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 3 798
Dot.: Mamy Luty 2021 cz.V

Dzień dobry
Cytat:
Napisane przez Paulina1671 Pokaż wiadomość
Hej, u mnie też średnio, dzwonili ze szpitala i morfologia małemu się pogorszyła. Ma brać jeszcze więcej żelaza, więcej Wit D, do tego Wit C i B. Boję się że jak się nie poprawi to go wezmą do szpitala i musimy się umówić do nich na szybsza wizytę, jeszcze ja z tą noga.. Głowa mnie strasznie rozbolała po tym telefonie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Współczuję Mam nadzieję że wyniki szybko się polepszą i nie położą wasze szpitalu
Cytat:
Napisane przez Nairobi89 Pokaż wiadomość
pochwal się co zamawiałaś?

---------- Dopisano o 14:04 ---------- Poprzedni post napisano o 14:02 ----------

Mnie wczoraj dopadł taki kryzys macierzyństwa,że miałam ochotę się spakować i pojechać do rodziców, a mała zostawić z mężem... dzisiaj już jest troszkę lepiej ale dalej nie tak jak powinno być. Normalnie chyba dopadł mnie spóźniony zjazd emocjonalny po porodzie
Kochana Tulę mocno dobrze,że mąż zauważył i pomoże
A jak dzisiaj?
Cytat:
Napisane przez Luzia Pokaż wiadomość
Francesca co u Was?

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka
Jakoś dajemy radę.
Mała ma podniesiony poziom leukocytów i crp 50 (norma do 5). Osłuchowo jest w porządku. To nie covid bo miała robiony wymaz.
Czekamy na wyniki posiewu moczu i kupy.
Dostaje antybiotyk
Cytat:
Napisane przez aktogimka Pokaż wiadomość
Już myślałam, że wychodzę na prostą z karmieniem, a znów bolą mnie brodawki. Ja już nie wiem jak mam go przystawiać, żeby szeroko otwierał buzię. Wargi modelowo wywinięte, ale chwyt dość płytki i stąd ból.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kochana może konsultacja u neurologopedy wtedy by się przydała?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Francesc_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-25, 08:27   #2463
MadziQ6
Zakorzenienie
 
Avatar MadziQ6
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 5 244
Dot.: Mamy Luty 2021 cz.V

Cytat:
Napisane przez Francesc_a Pokaż wiadomość
Dzień dobry Współczuję Mam nadzieję że wyniki szybko się polepszą i nie położą wasze szpitalu Kochana Tulę mocno dobrze,że mąż zauważył i pomoże
A jak dzisiaj?Jakoś dajemy radę.
Mała ma podniesiony poziom leukocytów i crp 50 (norma do 5). Osłuchowo jest w porządku. To nie covid bo miała robiony wymaz.
Czekamy na wyniki posiewu moczu i kupy.
Dostaje antybiotyk Kochana może konsultacja u neurologopedy wtedy by się przydała?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Powiem ci ze ja mialam taka sama sytuację z średnia jak miała 2msc to wyladowalismy w szpitalu bo też tak goraczkowala osluchowo była czysta pobrali mocz krew i wyszły leukocyty i CRP na oddziale pobrali kał i wyszło ze ma zumna USG jeszcze jakiś problem z nereczkami i się nalezelismy w tym szpitalu na jakim oddziale lezysz?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
MadziQ6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-25, 08:38   #2464
Larysa88
Zakorzenienie
 
Avatar Larysa88
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: południe
Wiadomości: 3 559
Dot.: Mamy Luty 2021 cz.V

U nas intensywne dni. We wtorek ten pokaz TM, Laura tak dawała po garach że szok pani pewnie miala dość . No jest masakra powiem Wam, ona jak nie spi to wrzeszczy i tyle. Nawet na brzuchu jej nie kładę bo nie mam kiedy, bo jak juz usnie na parę minut na rękach to korzystam zeby mi uszy odpoczęły.. Nie wiem co z nia jest nie tak serio. Nawet moj maz oaza spokoju juz wysiada i sam mowi ze jest okropna a zeby jego wyprowadzić z równowagi to na prawdę trzeba sie postarać.

Ale czytałam co pisałyście i widzę ze u Was też ciężkie dni z maluchami... Chyba wychodzi na to ze trzeba przetrwać
Cytat:
Napisane przez echme Pokaż wiadomość
Czemu nie wpadłam na zapisanie do do takich grup? Któreś polecisz?



Jezuu nasza od dzisiaj od 5 jest nieuspialna. W nocy lepiej nie było i jestem zombie. Teraz śpi ale ma taki płytki sen ze ją wszystko budzi i od nowa trzeba usypiać. Masakra.


Współczuje to chyba najgorsze jak nie wiadomo co dolega dziecku i o co mu chodzi.

W ogóle zważyłam się wczoraj i wyszło 58,5 czyli spadła mi połowa po porodzie bo zaraz przed ważyłam 65,7 kg. Na pewno swoje waży biust bo czuje jakie są ciężkie i wielkie. Na razie się nie przejmuje tym w ogóle.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Szczerze to tyle ich jest ze nawet nie wiem które lepsze które gorsze i nie pamiętam nazw, widze tylko na tablicy Facebooka TM od góry do ddolu posty
Cytat:
Napisane przez Francesc_a Pokaż wiadomość
Dzień dobry Współczuję Mam nadzieję że wyniki szybko się polepszą i nie położą wasze szpitalu Kochana Tulę mocno dobrze,że mąż zauważył i pomoże
A jak dzisiaj?Jakoś dajemy radę.
Mała ma podniesiony poziom leukocytów i crp 50 (norma do 5). Osłuchowo jest w porządku. To nie covid bo miała robiony wymaz.
Czekamy na wyniki posiewu moczu i kupy.
Dostaje antybiotyk Kochana może konsultacja u neurologopedy wtedy by się przydała?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ojej no to wysokie crp, dobrze że podają antybiotyk to juz powinno sie poprawiać, trzymam kciuki zdrowka!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
02.09.2013
Aleksandra
Larysa88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-25, 09:05   #2465
Francesc_a
Zakorzenienie
 
Avatar Francesc_a
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 3 798
Dot.: Mamy Luty 2021 cz.V

Cytat:
Napisane przez MadziQ6 Pokaż wiadomość
Powiem ci ze ja mialam taka sama sytuację z średnia jak miała 2msc to wyladowalismy w szpitalu bo też tak goraczkowala osluchowo była czysta pobrali mocz krew i wyszły leukocyty i CRP na oddziale pobrali kał i wyszło ze ma zumna USG jeszcze jakiś problem z nereczkami i się nalezelismy w tym szpitalu na jakim oddziale lezysz?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Leżymy na pediatrii. Jeszcze nie wiedzą co jej jest. Prawdopodobnie zakazenie bakteryjne ale czekamy na wyniki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Francesc_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-25, 09:06   #2466
marga_zg
Zadomowienie
 
Avatar marga_zg
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: mój własny świat
Wiadomości: 1 407
GG do marga_zg
Dot.: Mamy Luty 2021 cz.V

Hej!
My już po drugim USG bioder, jest ok wszystko ale i tak lekarz chce żeby za miesiąc jeszcze się pokazać
Francesca eh, widzę, że ciężko u Was dużo siły i szybkiej diagnozy.
Aktogimka też bym pomyślała o neurologopedzie. Wędzidełko miał sprawdzane?

Wysłane z mojego Redmi Note 9 Pro przy użyciu Tapatalka
__________________
Cierpienie należy do życia.
Jeśli cierpisz, znaczy, że żyjesz.
Pogódź się z tym mała dziewczynko.


akcja regeneracja: włosy


I'm just a little girl...
marga_zg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-25, 09:24   #2467
Szoszoszo
Zakorzenienie
 
Avatar Szoszoszo
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 797
Mamy Luty 2021 cz.V

Cytat:
Napisane przez paula1456 Pokaż wiadomość
Szoszo mam pytanko: w końcu udało mi się z tą Wyprawka dla Warszawiaka. Przyslali mi smsa, ze jutro bedzie 1 proba dostarczenia paczki. I stąd dwa pytania:
1. Jakim kurierem przychodza te paczki?
2. W jakiej godzinie przyszla do Ciebie ta paczka?
3. Kurier dzwonil do Ciebie przed próba dostarczenia?

Z gory dzieki A pytam dlatego, se jutro mamy sporo spraw do zalatwienia jedziemy na te usg bioderek, potem w odwiedziny do mojej pracy i musze wszystko logistycznie rozplanowac

Kurczaki, zabij mnie, ale nie pamiętam, jaki kurier dostarczył do nas paka przyszła jakoś koło 11.00-12.00, kurier nie dzwonił wcześniej, ale podejrzewam, że gdyby nas nie było, to by się odzywał (albo po prostu zostawił pod drzwiami, u nas teraz kurierzy po prostu tak robią). Mam nadzieję, że uda się bez problemu dostarczyć i jutro będziecie się cieszyć paczunią i zazdroszczę świetnej nocy, choć u nas dziś też bez dramatu na szczęście (ale i bez szału).


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 10:21 ---------- Poprzedni post napisano o 10:19 ----------

Cytat:
Napisane przez Francesc_a Pokaż wiadomość
Dzień dobry Współczuję Mam nadzieję że wyniki szybko się polepszą i nie położą wasze szpitalu Kochana Tulę mocno dobrze,że mąż zauważył i pomoże
A jak dzisiaj?Jakoś dajemy radę.
Mała ma podniesiony poziom leukocytów i crp 50 (norma do 5). Osłuchowo jest w porządku. To nie covid bo miała robiony wymaz.
Czekamy na wyniki posiewu moczu i kupy.
Dostaje antybiotyk Kochana może konsultacja u neurologopedy wtedy by się przydała?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Jejku, trzymajcie się mocno oby malutkiej się szybko poprawiło po antybiotyku. Dobrze, ze przynajmniej covid wykluczony.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 10:24 ---------- Poprzedni post napisano o 10:21 ----------

Cytat:
Napisane przez aktogimka Pokaż wiadomość
Już myślałam, że wychodzę na prostą z karmieniem, a znów bolą mnie brodawki. Ja już nie wiem jak mam go przystawiać, żeby szeroko otwierał buzię. Wargi modelowo wywinięte, ale chwyt dość płytki i stąd ból.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Może dziewczyny mają rację z neurologopedą? Skoro wszystko modelowo, była cdl, to może faktycznie księciunio ma jakiś problem z chwytem biedna, taki ból brodawek na pewno na dłuższą metę daje w kość


Larysa88, trzeba jakoś przetrwać faktycznie chyba u większości jest jakoś ciężko teraz, niech to minie!

Marga, super, że usg ok


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalkyr

Edytowane przez Szoszoszo
Czas edycji: 2021-03-25 o 09:25
Szoszoszo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-03-25, 09:33   #2468
MadziQ6
Zakorzenienie
 
Avatar MadziQ6
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 5 244
Dot.: Mamy Luty 2021 cz.V

Cytat:
Napisane przez Larysa88 Pokaż wiadomość
U nas intensywne dni. We wtorek ten pokaz TM, Laura tak dawała po garach że szok pani pewnie miala dość . No jest masakra powiem Wam, ona jak nie spi to wrzeszczy i tyle. Nawet na brzuchu jej nie kładę bo nie mam kiedy, bo jak juz usnie na parę minut na rękach to korzystam zeby mi uszy odpoczęły.. Nie wiem co z nia jest nie tak serio. Nawet moj maz oaza spokoju juz wysiada i sam mowi ze jest okropna a zeby jego wyprowadzić z równowagi to na prawdę trzeba sie postarać.

Ale czytałam co pisałyście i widzę ze u Was też ciężkie dni z maluchami... Chyba wychodzi na to ze trzeba przetrwać Szczerze to tyle ich jest ze nawet nie wiem które lepsze które gorsze i nie pamiętam nazw, widze tylko na tablicy Facebooka TM od góry do ddolu posty Ojej no to wysokie crp, dobrze że podają antybiotyk to juz powinno sie poprawiać, trzymam kciuki zdrowka!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wspolczuje pamiętam jak moja na początku była ciągle taka wrzeszczaca i wiem co czujeszteraz się uspokoiła więcej się usmiecha ale i bywają dni ze jest niwodkladalska i płacze bez powodu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
MadziQ6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-25, 09:58   #2469
aktogimka
Zakorzenienie
 
Avatar aktogimka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 10 225
Dot.: Mamy Luty 2021 cz.V

Cytat:
Napisane przez Francesc_a Pokaż wiadomość
Kochana może konsultacja u neurologopedy wtedy by się przydała?
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cytat:
Napisane przez marga_zg Pokaż wiadomość
Aktogimka też bym pomyślała o neurologopedzie. Wędzidełko miał sprawdzane?
Wysłane z mojego Redmi Note 9 Pro przy użyciu Tapatalka
Cytat:
Napisane przez Szoszoszo Pokaż wiadomość
Może dziewczyny mają rację z neurologopedą? Skoro wszystko modelowo, była cdl, to może faktycznie księciunio ma jakiś problem z chwytem biedna, taki ból brodawek na pewno na dłuższą metę daje w kość
Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalkyr
Wędzidełko oglądała położna z patronażu i cdl, obie twierdzą że wszystko jest ok. Ale nie wiem, może faktycznie trzeba to jeszcze sprawdzić u neurologopedy.
Przy cdl pięknie się przystawiał, potem przez kolejne dni też szło mi super, lewa pierś bez problemów, prawa zmasakrowana brodawka ładnie się wygoiła, a wczoraj coś nie pykło z przystawieniem i znów zaczęło boleć.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
...and then she'd say: It's OK, I got lost on the way
but I'm a Supergirl and Supergirls don't cry!

aktogimka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-25, 09:59   #2470
echme
Zakorzenienie
 
Avatar echme
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 440
Dot.: Mamy Luty 2021 cz.V

Hej, mała się budziła dzisiaj co 2h w nocy i nad ranem byłam jak zombie.

Wszyscy naokoło proponują mi pomoc cdl - lekarz, ciotka TŻ. A ja jej nie potrzebuje bo mała chwyta sutka i mi pasuje, że jest głównie na mm a pierś tylko okazjonalnie. TŻ by chciał żeby mała była tylko na piersi. Obawiam się ze ktoś z jego rodziny będzie z nim rozmawiał o tym za moimi plecami :/


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
22.07.2017 -
echme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-25, 10:23   #2471
CharlotteSK
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2020-11
Wiadomości: 516
Dot.: Mamy Luty 2021 cz.V

Francesca trzymam kciuki za ciebie i dzidzię. Dobrze ze jesteście pod opieka medyczna i ze możesz być w szpitalu w dobie covida bo różnie z tym bywa niestety.

Echme niefajnie się zachowuje twój tż. A czemu mu tak zależy na kp?

Muszę się pochwalić ze wczoraj udało nam się przebrnąć cały wieczór bez silnych ataków wzdęć/kolek. Po każdej kupce małą lekko bolał brzuszek wiec dawaliśmy 5-10 kropel espumisanu. Cały dzień termoforek. Wieczorem miała takie małe ataki dosłownie po 10-15 minut ze pomagało noszenie jej na rękach, utulenie i smoczek. Poza tym super patent to dziecko na rękach i skakanie na piłce ciazowej do góry i w dol efekt taki sam jak chodzenie po całym mieszkaniu z dzieckiem na rękach a kręgosłup się nie meczy.

Zapisałam nas tez na usg bioderek i zbliża się nasze pierwsze wyjście dłuższe niż króciutki spacerek dookoła bloku. Trochę mnie to stresuje w kontekście kp. Mała je w nieregularnych godzinach i nie wiem czy nie będzie chciała jeść akurat jak będziemy u lekarza nie wiem co się wtedy robi, czy smoczek, czy butelka z odciagnietym mlekiem? Jak wy to ogarniacie? Mam nadzieje ze w ogóle będzie chciała pic z butelki, niby w szpitalu jej się zdarzyło pare razy a i ze smoczkiem nie ma problemu....


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 10:23 ---------- Poprzedni post napisano o 10:18 ----------

Aktogimka a może inna pozycja? Może dziecko ma za daleko do sutka, nie sięga? Łatwo jest przystawić dziecko w pozycji krzyżowej albo spod pachy bo jedna ręka przytrzymujesz głowę dziecka i rozwartą paszczę możesz łatwo „nadziać” na sutka


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
CharlotteSK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-03-25, 10:43   #2472
marga_zg
Zadomowienie
 
Avatar marga_zg
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: mój własny świat
Wiadomości: 1 407
GG do marga_zg
Dot.: Mamy Luty 2021 cz.V

Aktogimka to może jednorazowy wypadek i chłopak się jeszcze uczy chwytania? Masz możliwość napisania do tej CDL która u Ciebie była?

Charlotte życzę już samych takich spokojnych wieczorów. Oby problemu z brzuszkiem już Wam się nie dawały we znaki. A co do karmienia i wizyty ja karmię normalnie piersią. U pediatry to nawet w gabinecie, sama powiedziała co ma dziecko płakać. A w szpitalach dziecięcych czy poradniach zawsze było wyznaczone miejsce do karmienia czy przewijania. Przynajmniej u mnie w mieście tak jest. Smoczek myślę, że warto zabrać jak używa. No i u mnie ta wizyta na USG bioder to mniej niż 5 minut

Wysłane z mojego Redmi Note 9 Pro przy użyciu Tapatalka
__________________
Cierpienie należy do życia.
Jeśli cierpisz, znaczy, że żyjesz.
Pogódź się z tym mała dziewczynko.


akcja regeneracja: włosy


I'm just a little girl...

Edytowane przez marga_zg
Czas edycji: 2021-03-25 o 10:45
marga_zg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-25, 10:48   #2473
Paulina1671
Zadomowienie
 
Avatar Paulina1671
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 1 550
Dot.: Mamy Luty 2021 cz.V

Cytat:
Napisane przez CharlotteSK Pokaż wiadomość
Francesca trzymam kciuki za ciebie i dzidzię. Dobrze ze jesteście pod opieka medyczna i ze możesz być w szpitalu w dobie covida bo różnie z tym bywa niestety.

Echme niefajnie się zachowuje twój tż. A czemu mu tak zależy na kp?

Muszę się pochwalić ze wczoraj udało nam się przebrnąć cały wieczór bez silnych ataków wzdęć/kolek. Po każdej kupce małą lekko bolał brzuszek wiec dawaliśmy 5-10 kropel espumisanu. Cały dzień termoforek. Wieczorem miała takie małe ataki dosłownie po 10-15 minut ze pomagało noszenie jej na rękach, utulenie i smoczek. Poza tym super patent to dziecko na rękach i skakanie na piłce ciazowej do góry i w dol efekt taki sam jak chodzenie po całym mieszkaniu z dzieckiem na rękach a kręgosłup się nie meczy.

Zapisałam nas tez na usg bioderek i zbliża się nasze pierwsze wyjście dłuższe niż króciutki spacerek dookoła bloku. Trochę mnie to stresuje w kontekście kp. Mała je w nieregularnych godzinach i nie wiem czy nie będzie chciała jeść akurat jak będziemy u lekarza nie wiem co się wtedy robi, czy smoczek, czy butelka z odciagnietym mlekiem? Jak wy to ogarniacie? Mam nadzieje ze w ogóle będzie chciała pic z butelki, niby w szpitalu jej się zdarzyło pare razy a i ze smoczkiem nie ma problemu....


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 10:23 ---------- Poprzedni post napisano o 10:18 ----------

Aktogimka a może inna pozycja? Może dziecko ma za daleko do sutka, nie sięga? Łatwo jest przystawić dziecko w pozycji krzyżowej albo spod pachy bo jedna ręka przytrzymujesz głowę dziecka i rozwartą paszczę możesz łatwo „nadziać” na sutka


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ja jak jadę do szpitala to wolę mieć odciągnięte swoje mleko, nie wiem, niekomfortowo się czuje karmiąc poza domem tym bardziej że jakbym go na karmiła np 20min to i tak by się darł że chce cyca jak się ustabilizuje karmienie to może będę karmić. Butle wkładam sobie między cycki i jak wchodzimy to odrazu daje jeść (nasza podróż to prawie dwie godziny) i w tedy u lekarza jest spokojny i najedzony.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Paulina1671 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-25, 11:25   #2474
echme
Zakorzenienie
 
Avatar echme
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 440
Dot.: Mamy Luty 2021 cz.V

Małej pojawiło się odparzenie zaraz pod waginą. Smaruje bepanthenem ale nie wiem czy pomaga bo wcześniej było czerwone a teraz się pojawiło odparzenie. Posmarowalam, chwile polezala i nałożyłam pampersa. Czy robię coś źle? Jak powinnam postępować?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
22.07.2017 -
echme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-25, 11:36   #2475
lausanne
Wtajemniczenie
 
Avatar lausanne
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 2 162
Dot.: Mamy Luty 2021 cz.V

Fran będzie dobrze Kochana. Antybiotyk szybko powinien zbic infekcję i crp. Gabriel mila po urodzeniu crp > 60, do 5ciu zeszło w 5 dni. A podobno przy przystawianiu do piersi szybciej idzie

My po neurologu i bioderkach. Wszystko jest ok. Cieszę się że ten traumatyczny poród nie ma jakiś ciężkich następstw

Zauważyłam że pięknie mi śpi jak mu daje smoczek, ale nie chcę za często z tego korzystać, bo potem źle mi się przystawia. I tak źle i tak niedobrze Jak nie ma smoczka to w nocy jest w łóżeczku od 23 do 2:40. Jak w zegarku! Resztę nocy musi leżeć na mnie w pozycji biologicznej bo inaczej jest krzyk na cały blok Nie mogę powiedzieć żebym była mega wyspana

Nairobi kupowałam drewniane gryzaki głównie, jak kiedyś młody zejdzie ze mnie to zrobię zdjęcia. Czyli pewnie za 18 lat

---------- Dopisano o 12:36 ---------- Poprzedni post napisano o 12:33 ----------

Teraz jeszcze pies mi wlazł na kolana (to tylko 40 kg). Więc mam psa i dziecko. Matka Polka do kwadratu
lausanne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-25, 11:42   #2476
aktogimka
Zakorzenienie
 
Avatar aktogimka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 10 225
Dot.: Mamy Luty 2021 cz.V

Cytat:
Napisane przez CharlotteSK Pokaż wiadomość
Aktogimka a może inna pozycja? Może dziecko ma za daleko do sutka, nie sięga? Łatwo jest przystawić dziecko w pozycji krzyżowej albo spod pachy bo jedna ręka przytrzymujesz głowę dziecka i rozwartą paszczę możesz łatwo „nadziać” na sutka
Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ciągle u nas leci krzyżowa i w nocy na leżąco na boku. Spod pachy kilka razy próbowałam, teraz też bym chciała, ale to muszę najpierw na sucho potrenować jak się obłożyć poduszkami, a przy przystawianiu Junior musi być spokojny, żebyśmy mogli się dobrze ułożyć.

Cytat:
Napisane przez marga_zg Pokaż wiadomość
Aktogimka to może jednorazowy wypadek i chłopak się jeszcze uczy chwytania? Masz możliwość napisania do tej CDL która u Ciebie była?
Wysłane z mojego Redmi Note 9 Pro przy użyciu Tapatalka
Jestem z nią ciągle w kontakcie. Mówi, że dobre i złe przystawiania mogą się czasem przeplatać, bo on się też zmienia, może mieć inne humory itd. A ostatnio faktycznie mocno się szarpie przy piersi i jest jakiś niespokojny, więc może spłycał tą swoją ruchliwością chwytanie.
Teraz maluch jest przy lewej i poszło pięknie, słychać ładnie jak łyka, ja czuję tylko delikatne pociągnięcia/zassania, nic bolesnego.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
...and then she'd say: It's OK, I got lost on the way
but I'm a Supergirl and Supergirls don't cry!

aktogimka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-25, 12:02   #2477
paula1456
💑🐱📚👶
 
Avatar paula1456
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 669
GG do paula1456
Dot.: Mamy Luty 2021 cz.V

Cytat:
Napisane przez echme Pokaż wiadomość
Małej pojawiło się odparzenie zaraz pod waginą. Smaruje bepanthenem ale nie wiem czy pomaga bo wcześniej było czerwone a teraz się pojawiło odparzenie. Posmarowalam, chwile polezala i nałożyłam pampersa. Czy robię coś źle? Jak powinnam postępować?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mi położna powiedziała, że jak odparzenie się pojawi to żeby sudocremem smarować, że właśnie ta maść jest na odparzenia. Ja bepanthenem smaruję za każdym razem jak zmieniam pieluszkę, ale jak nie ma odparzeń
__________________
01.06.2014
30.05.2015
06.05.2018

paula1456 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-25, 12:10   #2478
echme
Zakorzenienie
 
Avatar echme
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 440
Dot.: Mamy Luty 2021 cz.V

Cytat:
Napisane przez paula1456 Pokaż wiadomość
Mi położna powiedziała, że jak odparzenie się pojawi to żeby sudocremem smarować, że właśnie ta maść jest na odparzenia. Ja bepanthenem smaruję za każdym razem jak zmieniam pieluszkę, ale jak nie ma odparzeń

A orientujesz się czy na posmarowana pupę sudocremem można normalnie nałożyć pieluszkę?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
22.07.2017 -
echme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-25, 12:18   #2479
Paulina1671
Zadomowienie
 
Avatar Paulina1671
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 1 550
Dot.: Mamy Luty 2021 cz.V

Cytat:
Napisane przez echme Pokaż wiadomość
A orientujesz się czy na posmarowana pupę sudocremem można normalnie nałożyć pieluszkę?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U nas w pachwinie było niewielkie odparzenie to też sudocremem posmarowałam parę razy i nie było śladu. A pampersa normalnie zakładałam po smarowaniu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Paulina1671 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-03-25, 12:19   #2480
CharlotteSK
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2020-11
Wiadomości: 516
Dot.: Mamy Luty 2021 cz.V

Cytat:
Napisane przez Paulina1671 Pokaż wiadomość
Ja jak jadę do szpitala to wolę mieć odciągnięte swoje mleko, nie wiem, niekomfortowo się czuje karmiąc poza domem tym bardziej że jakbym go na karmiła np 20min to i tak by się darł że chce cyca jak się ustabilizuje karmienie to może będę karmić. Butle wkładam sobie między cycki i jak wchodzimy to odrazu daje jeść (nasza podróż to prawie dwie godziny) i w tedy u lekarza jest spokojny i najedzony.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Cytat:
Napisane przez marga_zg Pokaż wiadomość
Aktogimka to może jednorazowy wypadek i chłopak się jeszcze uczy chwytania? Masz możliwość napisania do tej CDL która u Ciebie była?

Charlotte życzę już samych takich spokojnych wieczorów. Oby problemu z brzuszkiem już Wam się nie dawały we znaki. A co do karmienia i wizyty ja karmię normalnie piersią. U pediatry to nawet w gabinecie, sama powiedziała co ma dziecko płakać. A w szpitalach dziecięcych czy poradniach zawsze było wyznaczone miejsce do karmienia czy przewijania. Przynajmniej u mnie w mieście tak jest. Smoczek myślę, że warto zabrać jak używa. No i u mnie ta wizyta na USG bioder to mniej niż 5 minut

Wysłane z mojego Redmi Note 9 Pro przy użyciu Tapatalka

Dzieki! Wychodzi na to ze nie ma się co spinać

Cytat:
Napisane przez echme Pokaż wiadomość
Małej pojawiło się odparzenie zaraz pod waginą. Smaruje bepanthenem ale nie wiem czy pomaga bo wcześniej było czerwone a teraz się pojawiło odparzenie. Posmarowalam, chwile polezala i nałożyłam pampersa. Czy robię coś źle? Jak powinnam postępować?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U nas tez odparzenia przez te poantybiotykowe kupy i położna mówiła ze można tez Octeniseptem spryskać raz dziennie i zostawić dziecko na brzuszku do wietrzenia tylka, octenisept odparuje. Sudocremem raz na jakiś czas smarować, normalnie założyć pieluszkę na to


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
CharlotteSK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-25, 12:21   #2481
mansikkaa
Zakorzenienie
 
Avatar mansikkaa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Mazury/Podlasie
Wiadomości: 31 034
Dot.: Mamy Luty 2021 cz.V

Do nas wpadła położna z lekarzem bez zapowiedzi. Mały waży 5kg i wszystko ok.

Przyszedł mi list z urzędu pracy. Nie wykreślił mnie ale jutro mam przyjechać do doradcy zawodowego. Dam im akt urodzenia małego i spokój będę mieć

Wysłane z mojego Mi A2 Lite przy użyciu Tapatalka
__________________
Każdy z nas jest aniołem o jednym tylko skrzydle.
Możemy wzlecieć tylko dopiero wtedy,
gdy obejmiemy się wzajemnie.
Luciano de Crescenzo


D

48-2015
57-2016
mansikkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-25, 12:23   #2482
aktogimka
Zakorzenienie
 
Avatar aktogimka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 10 225
Dot.: Mamy Luty 2021 cz.V

Cytat:
Napisane przez echme Pokaż wiadomość
Małej pojawiło się odparzenie zaraz pod waginą. Smaruje bepanthenem ale nie wiem czy pomaga bo wcześniej było czerwone a teraz się pojawiło odparzenie. Posmarowalam, chwile polezala i nałożyłam pampersa. Czy robię coś źle? Jak powinnam postępować?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
My mieliśmy odparzenia pod jąderkami po wyjściu ze szpitala, takie dwie szramy, właściwie to aż pęknięcia, w zgięciu skórki. Położna poleciła Linotormentialle a+e i to był strzał w dziesiątkę. 🥰 Też ma tlenek cynku jak Sudocrem, plus wyciąg z pięciornika, dobrze robi na odparzenia, alternatywa dla Tormentiolu. W ogóle zapomniałam o tym kremie, że istnieje, a na sobie używałam innych z tej serii i byłam zadowlona.

Na Sudocrem normalnie pieluszkę zakładasz.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
...and then she'd say: It's OK, I got lost on the way
but I'm a Supergirl and Supergirls don't cry!

aktogimka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-25, 12:26   #2483
Francesc_a
Zakorzenienie
 
Avatar Francesc_a
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 3 798
Dot.: Mamy Luty 2021 cz.V

Cytat:
Napisane przez lausanne Pokaż wiadomość
Fran będzie dobrze Kochana. Antybiotyk szybko powinien zbic infekcję i crp. Gabriel mila po urodzeniu crp > 60, do 5ciu zeszło w 5 dni. A podobno przy przystawianiu do piersi szybciej idzie

My po neurologu i bioderkach. Wszystko jest ok. Cieszę się że ten traumatyczny poród nie ma jakiś ciężkich następstw

Zauważyłam że pięknie mi śpi jak mu daje smoczek, ale nie chcę za często z tego korzystać, bo potem źle mi się przystawia. I tak źle i tak niedobrze Jak nie ma smoczka to w nocy jest w łóżeczku od 23 do 2:40. Jak w zegarku! Resztę nocy musi leżeć na mnie w pozycji biologicznej bo inaczej jest krzyk na cały blok Nie mogę powiedzieć żebym była mega wyspana

Nairobi kupowałam drewniane gryzaki głównie, jak kiedyś młody zejdzie ze mnie to zrobię zdjęcia. Czyli pewnie za 18 lat

---------- Dopisano o 12:36 ---------- Poprzedni post napisano o 12:33 ----------

Teraz jeszcze pies mi wlazł na kolana (to tylko 40 kg). Więc mam psa i dziecko. Matka Polka do kwadratu
Dzięki Przeraża mnie tylko to siedzenie tutaj tyle dni! Ja z chęcią jej ten antybiotyk w domu mogę podawać i wszystko inne co sobie tylko zażyczą. Ale ja chcę juz do domu bo się nabawię tu jakiejś depresji

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Francesc_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-25, 12:30   #2484
Larysa88
Zakorzenienie
 
Avatar Larysa88
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: południe
Wiadomości: 3 559
Dot.: Mamy Luty 2021 cz.V

Cytat:
Napisane przez MadziQ6 Pokaż wiadomość
Wspolczuje pamiętam jak moja na początku była ciągle taka wrzeszczaca i wiem co czujeszteraz się uspokoiła więcej się usmiecha ale i bywają dni ze jest niwodkladalska i płacze bez powodu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jesteś nadzieją ze to kiedyś mija!
Cytat:
Napisane przez echme Pokaż wiadomość
Małej pojawiło się odparzenie zaraz pod waginą. Smaruje bepanthenem ale nie wiem czy pomaga bo wcześniej było czerwone a teraz się pojawiło odparzenie. Posmarowalam, chwile polezala i nałożyłam pampersa. Czy robię coś źle? Jak powinnam postępować?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Sudokrem cienka warstwa w miejscu odparzenia, pieluszkę możesz zakładać, ale wietrzyć też warto

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
02.09.2013
Aleksandra
Larysa88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-25, 12:30   #2485
aktogimka
Zakorzenienie
 
Avatar aktogimka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 10 225
Dot.: Mamy Luty 2021 cz.V

Francesca, tulę mocno! Niech bąbel szybko reaguje na leki i szybko wracajcie do domu, jest jakaś decyzja ile to potrwa czy ciągle czekacie na wyniki badań? Dobrze, że możesz z nią być!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
...and then she'd say: It's OK, I got lost on the way
but I'm a Supergirl and Supergirls don't cry!

aktogimka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-25, 12:31   #2486
marga_zg
Zadomowienie
 
Avatar marga_zg
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: mój własny świat
Wiadomości: 1 407
GG do marga_zg
Dot.: Mamy Luty 2021 cz.V

Echme u nas na odparzenia sprawdza się puder sylveco naprzemiennie z kremem sudocrem lub krem momme. Po dwóch dniach już powinna być poprawa. I dużo wietrzenia pupy na podkładzie lub pieluszce tetrowej.
Edit i tego sudokremu cienka warstwa a nie że wszystko białe będzie

Aktogimka to chyba bym poczekała z wizytą u neurologopedy jeśli to tylko okazjonalnie się zdarza. W przypadku braku poprawy lub pogorszenia bym poszła.

Charlotte dokładnie nie ma co się stresować dla lekarzy, którzy pracują z takimi małymi dziećmi to normalne. Dziś na USG chłopiec przed nami płakał w gabinecie to lekarz szybko zbadał i do mamy

Wysłane z mojego Redmi Note 9 Pro przy użyciu Tapatalka
__________________
Cierpienie należy do życia.
Jeśli cierpisz, znaczy, że żyjesz.
Pogódź się z tym mała dziewczynko.


akcja regeneracja: włosy


I'm just a little girl...

Edytowane przez marga_zg
Czas edycji: 2021-03-25 o 12:32
marga_zg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-25, 12:39   #2487
CharlotteSK
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2020-11
Wiadomości: 516
Dot.: Mamy Luty 2021 cz.V

Cytat:
Napisane przez Francesc_a Pokaż wiadomość
Dzięki Przeraża mnie tylko to siedzenie tutaj tyle dni! Ja z chęcią jej ten antybiotyk w domu mogę podawać i wszystko inne co sobie tylko zażyczą. Ale ja chcę juz do domu bo się nabawię tu jakiejś depresji

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Kochana rozumiem Cię bo sama siedziałam w szpitalu 10 dni. Jeszcze ten antybiotyk dożylnie i dziecko z wenflonem, masakra. Ale zobaczysz ze szybko zbija CRP. U nas było prawie 40 i spadło do 3


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
CharlotteSK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-25, 12:53   #2488
lausanne
Wtajemniczenie
 
Avatar lausanne
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 2 162
Dot.: Mamy Luty 2021 cz.V

Fran a masz możliwość w domu antybiotyk? Bo pewnie będzie dożylnie wiec ktoś by musiał przychodzić codziennie. Do córki pamiętam przychodziły pielęgniarki z przychodni ale teraz jak jest ten cały covid to nie wiem jak to rozwiązują. Jakby nie było trzymam kciuki za szybkie wyjście i żeby mała szybko doszła do siebie

Echme jak są odparzenia to dobrze dodać do kąpieli sodę oczyszczoną. Nam np pomaga bardzo na potówki. A żeby przeciwdziałać to najlepsze są maści robione w aptece, wydawane na receptę. Dużo lepsze niż linomag czy bephanten. Pediatra mi wypisywala receptę zawsze przy starszych dzieciach, teraz dostałam w szpitalu pudełeczko. Super działa! Ale nie ma nazwy

---------- Dopisano o 13:53 ---------- Poprzedni post napisano o 13:51 ----------

Słyszałam też dużo dobrego o maści Zaspa. Ale nie testowałam jeszcze
lausanne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-25, 12:58   #2489
mansikkaa
Zakorzenienie
 
Avatar mansikkaa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Mazury/Podlasie
Wiadomości: 31 034
Dot.: Mamy Luty 2021 cz.V

Ja na odparzenia kupiłam alantan. Tylko że u nas trochę czerwone ale odparzeń nie ma.
Na odparzenia dobre są maści robione w aptece trzeba spytać lekarza i wypisze

Wysłane z mojego Mi A2 Lite przy użyciu Tapatalka
__________________
Każdy z nas jest aniołem o jednym tylko skrzydle.
Możemy wzlecieć tylko dopiero wtedy,
gdy obejmiemy się wzajemnie.
Luciano de Crescenzo


D

48-2015
57-2016
mansikkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-25, 13:10   #2490
echme
Zakorzenienie
 
Avatar echme
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 440
Dot.: Mamy Luty 2021 cz.V

Cytat:
Napisane przez lausanne Pokaż wiadomość
Fran a masz możliwość w domu antybiotyk? Bo pewnie będzie dożylnie wiec ktoś by musiał przychodzić codziennie. Do córki pamiętam przychodziły pielęgniarki z przychodni ale teraz jak jest ten cały covid to nie wiem jak to rozwiązują. Jakby nie było trzymam kciuki za szybkie wyjście i żeby mała szybko doszła do siebie

Echme jak są odparzenia to dobrze dodać do kąpieli sodę oczyszczoną. Nam np pomaga bardzo na potówki. A żeby przeciwdziałać to najlepsze są maści robione w aptece, wydawane na receptę. Dużo lepsze niż linomag czy bephanten. Pediatra mi wypisywala receptę zawsze przy starszych dzieciach, teraz dostałam w szpitalu pudełeczko. Super działa! Ale nie ma nazwy

---------- Dopisano o 13:53 ---------- Poprzedni post napisano o 13:51 ----------

Słyszałam też dużo dobrego o maści Zaspa. Ale nie testowałam jeszcze

Ja niczym nie smarowałam pupy jak wszystko było dobrze. Używamy tylko wacików nasączonych wodą a i tak odparzenie wyszło


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
22.07.2017 -
echme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-10-04 22:14:17


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:20.