Potrzebuję informacji jak dojechać - TORUŃ - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-12-08, 12:21   #1
lisnov
Zakorzenienie
 
Avatar lisnov
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 3 240

Potrzebuję informacji jak dojechać - TORUŃ


Witam, jestem spoza Torunia, jednak muszę tam pojechać na badania. W związku z tym byłabym wdzięczna o informację, jak z pomocą komunikacji miejskiej dojechać z Dworca autobusowego (ul. Dąbrowskiego 8/24) dojechać do wojewódzkiego szpitala zespolonego im. Rydygiera (ul. św. Józefa 53/59).

Jakie bilety tam macie? Jakieś strefy? Jaki kupić?
__________________
Uprzejmie informuję, iż w awatarze są Hatifnaty z Muminków. Nie duszki, nie białe parówki z oczami ani też inne rzeczy, jakie mogą Wam przyjść do głowy zbereźnicy jedni
lisnov jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-08, 12:31   #2
esfira
Zakorzenienie
 
Avatar esfira
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 003
Dot.: Potrzebuję informacji jak dojechać - TORUŃ

strona jakdojade.pl obejmuje również Toruń
__________________
Wiedzę o świecie czerpię z forum Wizaż

Scandinavian Sleeping & Living
esfira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-08, 12:38   #3
201607050913
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 2 561
Dot.: Potrzebuję informacji jak dojechać - TORUŃ

Cytat:
Napisane przez esfira Pokaż wiadomość
strona jakdojade.pl obejmuje również Toruń
Takie strony nie zawsze podają sprawdzone informacje, czasami łatwiej jest dojść 1 minutę do dalszego przystanku i dojechać w połowę krótszym czasie, czego strona nie obliczy. Dla kogoś z Torunia to żaden kłopot doradzić.

Ja mieszkałam tam jakieś 5 lat temu więc nie pokuszę się o trasę, bo dużo się mogło zmienić. Bilety nabywa się w kiosku, na dworcu, jednoprzejazdówki bez podziału na strefy.
201607050913 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-08, 13:03   #4
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: Potrzebuję informacji jak dojechać - TORUŃ

Bilet jednorazowy normalny - 2,70 zł, ulgowy - 1,35 zł. Kup najlepiej w kiosku. Można też u kierowcy (lub w automacie w autobusie), ale może być tłoczno, więc nie ma co sobie stresu dokładać.

Co do trasy. Dopiero teraz uświadomiłam sobie jak słabo szpital skomunikowany jest z dworcem.
Jeśli chcesz jechać jednym autobusem, to wygląda to tak jak w załączniku nr 1 (Z - dworzec, D - szpital). Tylko że autobus 32 jeździ rzadko, bodajże co pół godziny.
Jeśli nie masz masz nic przeciwko spacerom (około 10-minutowym), to możesz podejść do przystanku linii 11 (załącznik 2) lub 15 (załącznik 15).
11 - musisz dojść aż do przystanku Os. Młodych, ale dojedziesz pod sam szpital.
15- przystanek Odrodzenia jest blisko, ale dojedziesz do Akademików i musisz dojść do szpitala.

Chyba że wolisz się przesiadać, wtedy dwoma autobusami można bez problemu dojechać.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg bez☠tytułu.jpg (30,5 KB, 12 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Kopia bez☠tytułu.jpg (31,8 KB, 7 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Kopia (2) bez☠tytułu.jpg (32,1 KB, 9 załadowań)
__________________
Dbam o siebie

Edytowane przez --Olka--
Czas edycji: 2012-12-08 o 13:05
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-08, 13:22   #5
asioollka
Zakorzenienie
 
Avatar asioollka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 3 426
Dot.: Potrzebuję informacji jak dojechać - TORUŃ

Ja bym mimo wszystko pojechała z przesiadką. Wsiadłabym w tramwaj numer 2 (przystanek zaraz obok dworca) w kierunku Motoarena, wysiadłabym na przystanku Kraszewskiego. Przeszłabym na drugą stronę ulicy i wsiadła w autobus nr 11 w kierunku Koniuchy. Wysiadasz na przystanku Szpital Bielany. Tramwajem jedziesz 2 przystanki, autobusem 3.
__________________

Be an advocate of joy, find your little heart's desire and follow it.
[/LEFT]

asioollka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-08, 23:25   #6
laisla
Zakorzenienie
 
Avatar laisla
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 21 825
Dot.: Potrzebuję informacji jak dojechać - TORUŃ

Zamiast dwoma autobusami przeszłabym się pieszo, to nie jest zbyt daleko. Z dworca doszłabym do Chełmińskiej (5min), Chełmińską do Grunwaldzkiej (ok 10min), Grunwaldzką do Sw. Józefa (ok10min) i już kilka kroków do szpitala.
laisla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-08, 23:37   #7
201705250955
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 665
Dot.: Potrzebuję informacji jak dojechać - TORUŃ

Cytat:
Napisane przez mineralka bez gazu Pokaż wiadomość
Takie strony nie zawsze podają sprawdzone informacje, czasami łatwiej jest dojść 1 minutę do dalszego przystanku i dojechać w połowę krótszym czasie, czego strona nie obliczy.
Uwierz mi i sprawdź sama, że jakdojade to jedna z najbardziej przyjaznych stron dla podróżujących KM. Testowałam go w kilku miastach i się nigdy nie zawiodłam. I nie zgodzę się z tym, że jakdojade nie jest elastyczny - wszędzie widać mapkę i sąsiadujące przystanki, więc można ocenić, czy dana trasa się opłaca czy nie. W porównaniu do stron, które testowałam podczas podróży w innych krajach, jakdojade wypada naprawdę dobrze.

A Toruń to zło, nigdy nie mogę ogarnąć komunikacji autobusowej/pociągowej i źle mi się kojarzy tutejsza Veolia - raz musiałam jechać zamiast docelowo do Wrocka autobusem, to przez Warszawę w zimnym pociągu z przesiadką i koczowaniem od 3 nad ranem na centralnym
201705250955 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:19.