25 dni nie wyciskamy, buzie czyste mamy! Cz. V wątku niewyciskania - Strona 10 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-05-29, 22:13   #271
Rubina
Raczkowanie
 
Avatar Rubina
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 68
Dot.: 25 dni nie wyciskamy, buzie czyste mamy! Cz. V wątku niewyciskania

Cytat:
Napisane przez shini Pokaż wiadomość
U mnie dokładnie tak samo! Mama wyciskała, jej siostra i ja też zaczęłam. Mama nie robi sobie takich ran, ale ma inny sposób na stres - pali. To ja już wolę mieć blizny od wyciskania niż być nałogową palaczką

Moja mama ma suchą cerę i żanych pryszczy czy coś i ona nie wyciska sobie Wyciskała mnie te pryszcze...Było pokaż nosek, czy tam czoło, bo masz syfka. A ja jako dziecko (wcześnie zaczęłam dojrzwać) 12-letnie miałam to gdzieś i nie lubiłam jak mi coś tam dłubała przy twarzy...To przez to potem sama zaczęłam wyciskać, rozdrapywać i przez to po części może i też miałam coraz większy trądzik, bo rozsiewałam bakterie, zresztą nie umiałam już przestać...I tak zleciało 10 lat...Poczytaj sobie o Izoteku, daje super efekty, ale ma dużo skutków ubocznych i jest to ostateczność [/QUOTE]

Dzięki, ale ja miałabym ładną cerę gdybym jej nie męczyła. Ile masz lat? Zmykam spać, dobrej nocy bez trosk
Rubina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-29, 22:42   #272
shini
Zakorzenienie
 
Avatar shini
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Paradise City
Wiadomości: 5 270
Dot.: 25 dni nie wyciskamy, buzie czyste mamy! Cz. V wątku niewyciskania

Cytat:
Napisane przez Rubina Pokaż wiadomość
Moja mama ma suchą cerę i żanych pryszczy czy coś i ona nie wyciska sobie Wyciskała mnie te pryszcze...Było pokaż nosek, czy tam czoło, bo masz syfka. A ja jako dziecko (wcześnie zaczęłam dojrzwać) 12-letnie miałam to gdzieś i nie lubiłam jak mi coś tam dłubała przy twarzy...To przez to potem sama zaczęłam wyciskać, rozdrapywać i przez to po części może i też miałam coraz większy trądzik, bo rozsiewałam bakterie, zresztą nie umiałam już przestać...I tak zleciało 10 lat...Poczytaj sobie o Izoteku, daje super efekty, ale ma dużo skutków ubocznych i jest to ostateczność
Dzięki, ale ja miałabym ładną cerę gdybym jej nie męczyła. Ile masz lat? Zmykam spać, dobrej nocy bez trosk [/QUOTE]

22 No właśnie widziałam na zdjęciu, że poza śladami masakry masz bardzo ładną cerę Ja niestety miałam uporczywy trądzik, na który nic nie pomagało
__________________
Wymienie w lutym rozswietlacz Boirjois, ciuchy s/m
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1220876
shini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-29, 23:23   #273
lamadolamy
Raczkowanie
 
Avatar lamadolamy
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 355
Dot.: 25 dni nie wyciskamy, buzie czyste mamy! Cz. V wątku niewyciskania

Wiecie co, jest coś na rzeczy, bo moja matula też ma mini świra na punkcie wyciskania syfow swoim dzieciom. Moja siostra przechodzi teraz taki nastoletni okres i cos tam jej wyskakuje i sama z siebie z ogóle nie ma pokus żeby te syfki wyciskać czy rozdrapywac. Nie podrzucam jej nawet tego pomysłu bo jeszcze go podchwyci, a skórę ma jeszcze jaśniejsza niż ja, więc te ranki są ogromnie widoczne.
__________________
www.lamadolamy.pl - Co mówi Lamadolamy? | Kosmetyki, skóra, ciało | Blog kosmetyczny, nie do końca na poważnie

Szczegółowe analizy składów, trądzik, a nietolerancje pokarmowe.

Dla leniwszych FANPEJDŻ
lamadolamy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-30, 00:06   #274
Limanniel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 56
Dot.: 25 dni nie wyciskamy, buzie czyste mamy! Cz. V wątku niewyciskania

Wlasnie wycisnelam dwa zaskorniki, ciekawe jak to bedzie jutro wygladac x.x
__________________

Limanniel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-30, 01:22   #275
shini
Zakorzenienie
 
Avatar shini
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Paradise City
Wiadomości: 5 270
Dot.: 25 dni nie wyciskamy, buzie czyste mamy! Cz. V wątku niewyciskania

Cytat:
Napisane przez lamadolamy Pokaż wiadomość
Wiecie co, jest coś na rzeczy, bo moja matula też ma mini świra na punkcie wyciskania syfow swoim dzieciom. Moja siostra przechodzi teraz taki nastoletni okres i cos tam jej wyskakuje i sama z siebie z ogóle nie ma pokus żeby te syfki wyciskać czy rozdrapywac. Nie podrzucam jej nawet tego pomysłu bo jeszcze go podchwyci, a skórę ma jeszcze jaśniejsza niż ja, więc te ranki są ogromnie widoczne.
Ja obiecałam sobie że jakikolwiek problem niedoskonałości u dziecka jakbym je miała kiedyś to od razu do dobrego dermatologa i zero ruszania czegokolwiek a jakby chciało to zmyje makijaż i powiem "chcesz wyglądać tak jak mamusia"?
__________________
Wymienie w lutym rozswietlacz Boirjois, ciuchy s/m
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1220876

Edytowane przez shini
Czas edycji: 2015-05-30 o 01:25
shini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-30, 10:56   #276
Antymionka
Moderator
 
Avatar Antymionka
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Znad Zatoki
Wiadomości: 4 990
Dot.: 25 dni nie wyciskamy, buzie czyste mamy! Cz. V wątku niewyciskania

Cytat:
Napisane przez lamadolamy Pokaż wiadomość
Wiecie co, jest coś na rzeczy, bo moja matula też ma mini świra na punkcie wyciskania syfow swoim dzieciom. Moja siostra przechodzi teraz taki nastoletni okres i cos tam jej wyskakuje i sama z siebie z ogóle nie ma pokus żeby te syfki wyciskać czy rozdrapywac. Nie podrzucam jej nawet tego pomysłu bo jeszcze go podchwyci, a skórę ma jeszcze jaśniejsza niż ja, więc te ranki są ogromnie widoczne.
Moja mama cisnęło mi tylko na szczęście zaskórniki, ropnych chyba bała się ruszać . Ale tak jak pisałam- ja z ropnymi radzę sobie jałową igłą, zakupioną w aptece, na drugi dzień już w środku nic nie ma i zaczyna się spokojnie goić. Gdy mam jakąś czerwoną gulkę (a takie zazwyczaj są przed okresem) to smaruje tormentile , w ciągu kilku godzin ropa wychodzi. Tak mi poradziła pani kosmetolog która mnie uczy, no i po całym zabiegi przemywam tylko wodą utlenioną. Zauważyłam też że spirytus salicylowy powoduje u mnie wysyp, a acnosan, jako wysuszacz już nie
Antymionka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-30, 11:47   #277
Lady_Galadriel
Raczkowanie
 
Avatar Lady_Galadriel
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 86
Dot.: 25 dni nie wyciskamy, buzie czyste mamy! Cz. V wątku niewyciskania

Witam!
Muszę dołączyć do tego grona. Od jutra zaczynam, bo niestety dziś nie wytrzymałam i wyciskałam co nie co....
Jestem załamana stanem mojej skóry, która praktycznie w ciągu tygodnia zrobiła się nie do wytrzymania...
Możecie mi podać nazwę tego kosmetyku z bielendy?
Ostatnio zakupiłam serię z tołpy, jak na razie efektów żadnych nie ma, czekam aż coś się zmieni, ale oblukam sobie tą bielende może
__________________
Człowiek jest niedoskonały i...radzi sobie z tym doskonale.



Mój P.

Próbujemy 14/12/2013
Staramy się o małego człowieka 14/02/2016

Edytowane przez Lady_Galadriel
Czas edycji: 2015-05-30 o 11:51
Lady_Galadriel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-05-30, 12:25   #278
Antymionka
Moderator
 
Avatar Antymionka
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Znad Zatoki
Wiadomości: 4 990
Dot.: 25 dni nie wyciskamy, buzie czyste mamy! Cz. V wątku niewyciskania

1
Cytat:
Napisane przez Lady_Galadriel Pokaż wiadomość
Witam!
Muszę dołączyć do tego grona. Od jutra zaczynam, bo niestety dziś nie wytrzymałam i wyciskałam co nie co....
Jestem załamana stanem mojej skóry, która praktycznie w ciągu tygodnia zrobiła się nie do wytrzymania...
Możecie mi podać nazwę tego kosmetyku z bielendy?
Ostatnio zakupiłam serię z tołpy, jak na razie efektów żadnych nie ma, czekam aż coś się zmieni, ale oblukam sobie tą bielende może
To serum?
Antymionka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-30, 18:09   #279
Rubina
Raczkowanie
 
Avatar Rubina
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 68
Dot.: 25 dni nie wyciskamy, buzie czyste mamy! Cz. V wątku niewyciskania

Cytat:
Napisane przez shini Pokaż wiadomość
Dzięki, ale ja miałabym ładną cerę gdybym jej nie męczyła. Ile masz lat? Zmykam spać, dobrej nocy bez trosk
22 No właśnie widziałam na zdjęciu, że poza śladami masakry masz bardzo ładną cerę Ja niestety miałam uporczywy trądzik, na który nic nie pomagało [/QUOTE]
Dzięki Ech, ta nerwica, gdyby nie ona...

---------- Dopisano o 17:40 ---------- Poprzedni post napisano o 17:38 ----------

Co do kremów to używam: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...-winogron.html
Ale nie codziennie, jak mi się przypomni, poza tym tonikami przemywam twarz, teraz mam Garniera. Lubię też odciąć plasterek ogórka i "pojeździć" po umytej buzia myję płynem do higieny intymnej zazwyczaj.

---------- Dopisano o 17:42 ---------- Poprzedni post napisano o 17:40 ----------

A dziś jest mój 3/25. Za tydzień robię grilla dla znajomych, chcę mieć ładną buzę, a nie zły humor i rozpuszczone włosy, którymi nieudolnie będę próbować zakrywać czoło i policzki

---------- Dopisano o 19:09 ---------- Poprzedni post napisano o 17:42 ----------

Kolejna kłótnia z rodzicami, "jak mi się nie podoba, to mogę się wyprowadzić do babci" i jak tu się nie wyciskać?
Rubina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-30, 18:33   #280
lamadolamy
Raczkowanie
 
Avatar lamadolamy
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 355
Dot.: 25 dni nie wyciskamy, buzie czyste mamy! Cz. V wątku niewyciskania

Rubina, a nie probowalas inaczej rozladowywac stresu? Ja jak się solidnie wk..... to padam na podłogę i robię pompki. Nie mam potem siły podnieść rąk do twarzy, a i napięcie schodzi na rzecz zmęczenia. Teraz żałuję, że nie szłam w tym kierunku będąc nastolatką, to najlepiej rozladowuje.
__________________
www.lamadolamy.pl - Co mówi Lamadolamy? | Kosmetyki, skóra, ciało | Blog kosmetyczny, nie do końca na poważnie

Szczegółowe analizy składów, trądzik, a nietolerancje pokarmowe.

Dla leniwszych FANPEJDŻ
lamadolamy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-30, 18:39   #281
fiona96
Przyczajenie
 
Avatar fiona96
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 9
Dot.: 25 dni nie wyciskamy, buzie czyste mamy! Cz. V wątku niewyciskania

Znowu zaczynam od nowa... Mówi się, że do trzech razy sztuka. Zobaczymy jak to będzie, więc znowu 0/25
fiona96 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-05-30, 18:40   #282
Rubina
Raczkowanie
 
Avatar Rubina
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 68
Dot.: 25 dni nie wyciskamy, buzie czyste mamy! Cz. V wątku niewyciskania

Cytat:
Napisane przez lamadolamy Pokaż wiadomość
Rubina, a nie probowalas inaczej rozladowywac stresu? Ja jak się solidnie wk..... to padam na podłogę i robię pompki. Nie mam potem siły podnieść rąk do twarzy, a i napięcie schodzi na rzecz zmęczenia. Teraz żałuję, że nie szłam w tym kierunku będąc nastolatką, to najlepiej rozladowuje.
Staram się inaczej, szkoda, że nie mam psa, zawsze mogłabym go wziąć na spacer, bo samej nie bardzo się chce. Mam niską samoocenę, wszystko biorę do siebie, gdy ktoś mnie atakuje lub krytykuje, to wierzę w te słowa i nie potrafię się obronić. Ciężko mi też wybaczyć mamie brak wsparcia, porównywanie, wyładowywanie nerwów dlatego też te kłótnie, bo ją atakuję chyba podświadomie przez ten żal Boję się iść do pracy, boję się stworzyć związek, zaufać komuś, prześladują mnie natrętne okropne myśli. Byłam u psychologów, ale to nie pomogło. Nie chcę się nad sobą użalać, ale sobie z tym nie radzę, nie chcę tak dłużej żyć.
Rubina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-30, 18:49   #283
lamadolamy
Raczkowanie
 
Avatar lamadolamy
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 355
Dot.: 25 dni nie wyciskamy, buzie czyste mamy! Cz. V wątku niewyciskania

Cytat:
Napisane przez Rubina Pokaż wiadomość
Staram się inaczej, szkoda, że nie mam psa, zawsze mogłabym go wziąć na spacer, bo samej nie bardzo się chce. Mam niską samoocenę, wszystko biorę do siebie, gdy ktoś mnie atakuje lub krytykuje, to wierzę w te słowa i nie potrafię się obronić. Ciężko mi też wybaczyć mamie brak wsparcia, porównywanie, wyładowywanie nerwów dlatego też te kłótnie, bo ją atakuję chyba podświadomie przez ten żal Boję się iść do pracy, boję się stworzyć związek, zaufać komuś, prześladują mnie natrętne okropne myśli. Byłam u psychologów, ale to nie pomogło. Nie chcę się nad sobą użalać, ale sobie z tym nie radzę, nie chcę tak dłużej żyć.
Rozumiem doskonale. To, że wiesz, że masz problem i umiesz go nazwać to już dobrze. Będę Cię namawiać do pompek, skakanki, sprintu, generalnie czegokolwiek, co pozwala bardzo szybko i intensywnie się zmeczyc i wyplakac jeśli to konieczne. Na mnie to działa i chroni przed takimi autodestrukcyjnymi zachowaniami i wiem, że nie tylko mnie.

Przyszło mi do głowy, że wyciskanie twarzy może być skutkiem natręctw ale przecież to samookaleczanie jak każde inne i chyba można szukać też pomocy w jakichś grupach wsparcia? Wiem, że ludzie się wzbraniaja przed tym rękami i nogami bo wydaje się, że to w jakiś sposób pietnuje, ale przecież to jedna ze składowych drogi do wyleczenia.
__________________
www.lamadolamy.pl - Co mówi Lamadolamy? | Kosmetyki, skóra, ciało | Blog kosmetyczny, nie do końca na poważnie

Szczegółowe analizy składów, trądzik, a nietolerancje pokarmowe.

Dla leniwszych FANPEJDŻ

Edytowane przez lamadolamy
Czas edycji: 2015-05-30 o 18:52
lamadolamy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-30, 18:56   #284
Rubina
Raczkowanie
 
Avatar Rubina
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 68
Dot.: 25 dni nie wyciskamy, buzie czyste mamy! Cz. V wątku niewyciskania

Cytat:
Napisane przez fiona96 Pokaż wiadomość
Znowu zaczynam od nowa... Mówi się, że do trzech razy sztuka. Zobaczymy jak to będzie, więc znowu 0/25
Hej. Rozumiem jak to jest, ale warto zaczynać od nowa choćby milion razy, wierzę, że w końcu będzie ten ostatni raz

---------- Dopisano o 19:56 ---------- Poprzedni post napisano o 19:51 ----------

Cytat:
Napisane przez lamadolamy Pokaż wiadomość
Rozumiem doskonale. To, że wiesz, że masz problem i umiesz go nazwać to już dobrze. Będę Cię namawiać do pompek, skakanki, sprintu, generalnie czegokolwiek, co pozwala bardzo szybko i intensywnie się zmeczyc i wyplakac jeśli to konieczne. Na mnie to działa i chroni przed takimi autodestrukcyjnymi zachowaniami i wiem, że nie tylko mnie.
Dzięki, masz rację, chodzę prawie codziennie z koleżanką na długie spacery, lubię też jazdę na rowerze, poza tym jestem leniuchem.
Poza tym mieszkam wysoko w bloku (bez windy) i to sprzyja lenistwu, żeby wychodzić na dwór częściej, ale chociaż raz w ciągu dnia wychodzę.
Rubina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-30, 20:47   #285
Smerfetka696969
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetka696969
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 15 487
Dot.: 25 dni nie wyciskamy, buzie czyste mamy! Cz. V wątku niewyciskania

Cytat:
Napisane przez fiona96 Pokaż wiadomość
Znowu zaczynam od nowa... Mówi się, że do trzech razy sztuka. Zobaczymy jak to będzie, więc znowu 0/25
U mnie też od nowa.
__________________
Nie używamy cukru

10.03.2019 tp
17.03.2019-Zuzia
Smerfetka696969 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-30, 20:54   #286
lamadolamy
Raczkowanie
 
Avatar lamadolamy
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 355
Dot.: 25 dni nie wyciskamy, buzie czyste mamy! Cz. V wątku niewyciskania

U mnie też, ale po każdym nałożeniu tej maski z bielendy wykażą mi nowe białe czubki na brodzie. Jezu, jestem ciekawa kiedy to się skończy i ile tego tam jeszcze jest. Toż to obłęd prawdziwy.
__________________
www.lamadolamy.pl - Co mówi Lamadolamy? | Kosmetyki, skóra, ciało | Blog kosmetyczny, nie do końca na poważnie

Szczegółowe analizy składów, trądzik, a nietolerancje pokarmowe.

Dla leniwszych FANPEJDŻ
lamadolamy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-30, 22:52   #287
nattttt
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 41
Dot.: 25 dni nie wyciskamy, buzie czyste mamy! Cz. V wątku niewyciskania

I ja tez zaczynam od nowa! Po raz kolejny napisze: mam nadzieje ze to ostatni raz ehh. Caly czas wydaje mi sie ze jesli wycisne to szybciej sie zagoi i zniknie.....
nattttt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-31, 08:02   #288
Rubina
Raczkowanie
 
Avatar Rubina
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 68
Dot.: 25 dni nie wyciskamy, buzie czyste mamy! Cz. V wątku niewyciskania

Dzień dobry, piękny dziś dzień
Nie dam rady wcale nie dotykać buzi i ciała, dlatego staram się przynajmniej nie wyciskać przy lustrze, bez lustra trochę nabroiłam (np.zdrapywanie strupków), no, ale po tylu latach "masakry" chyba nie mogę oczekiwać od siebie zbyt wiele i nie podchodzenie do lustra to już sukces? Kiedy się nie wyciskam, to mam wrażenie, że buzia jest mega zanieczyszczona, że jest mnóstwo zaskórników itp. Ale trzeba zdać sobie sprawę, że my to wyolbrzymiamy, a inni ludzie przecież nam się nie przyglądają z lupą. A kiedy "zrobimy masakrę" to inni na 100% to zauważą (trudno nie dostrzec rany, opuchnięcia lub wielkiego strupa nawet pod dobrym korektorem). U mnie wyciskanie też bardzo niszczy paznokcie, bo one się wtedy zginają i kruszą (potrafię cisnąć na siłę podczas "napadu", jestem wtedy okrutna i bezwzględna dla siebie). Jak można tak siebie nienawidzić, niszczyć i oszpecać
Rubina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-31, 08:36   #289
dorothyy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 58
Dot.: 25 dni nie wyciskamy, buzie czyste mamy! Cz. V wątku niewyciskania

Święta racja! Ja nic nie wycisnęłam od jakiś dwóch dni i już widzę te wredne czarne kropeczki na brodzie.. Staram się nie wyciskać, ale jak się w takim razie tego pozbyć?
dorothyy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-05-31, 09:54   #290
Rubina
Raczkowanie
 
Avatar Rubina
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 68
Dot.: 25 dni nie wyciskamy, buzie czyste mamy! Cz. V wątku niewyciskania

Cytat:
Napisane przez dorothyy Pokaż wiadomość
Święta racja! Ja nic nie wycisnęłam od jakiś dwóch dni i już widzę te wredne czarne kropeczki na brodzie.. Staram się nie wyciskać, ale jak się w takim razie tego pozbyć?
Z domowych sposobów, to słyszałam o okładach z podgotowanej lub surowiej cebuli, ogóra i przemyciu sokiem z cytryny (dla wrażliwej cery rozcieńczonym). Podobno to rozjaśnia wągry i blizny, ja często jem ogórka, więc przy okazji "przejadę" plasterkiem po buzi A o cebuli czytałam na blogu kosmetyczki, kiedyś kładłam podgotowaną, ale to trzeba systematycznie.
Rubina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-31, 10:33   #291
dorothyy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 58
Dot.: 25 dni nie wyciskamy, buzie czyste mamy! Cz. V wątku niewyciskania

Dzięki! Nigdy nie słyszałam o takim sposobie właśnie 30 sekund temu zdrapałam 2 strupki. To jest niesamowite, nie mam pryszczy, wiec moje ręce od razu znajdują sobie "robotę" gdzieś indziej :/
dorothyy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-31, 13:56   #292
raczejpesymistka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 30
Dot.: 25 dni nie wyciskamy, buzie czyste mamy! Cz. V wątku niewyciskania

Czuję się jakbym upadła na dno. Moja twarz to jedna blizna, a tam, gdzie jeszcze nie ma blizny, jest strup, po którym na bank powstanie nowiuteńka blizna. Przed chwilą się malowałam. Jak zaczęłam nakładać podkład, to dosłownie się popłakałam. Po prostu zaczęły mi lecieć łzy, jak zobaczyłam, że z podkładem jest jeszcze gorzej..już nie wiem co robić.
raczejpesymistka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-31, 14:01   #293
dorothyy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 58
Dot.: 25 dni nie wyciskamy, buzie czyste mamy! Cz. V wątku niewyciskania

Nie załamuj się! Byłaś u dermatologa? Domowe kuracje nie zawsze pomagają
dorothyy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-31, 14:17   #294
Rubina
Raczkowanie
 
Avatar Rubina
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 68
Dot.: 25 dni nie wyciskamy, buzie czyste mamy! Cz. V wątku niewyciskania

Cytat:
Napisane przez dorothyy Pokaż wiadomość
Dzięki! Nigdy nie słyszałam o takim sposobie właśnie 30 sekund temu zdrapałam 2 strupki. To jest niesamowite, nie mam pryszczy, wiec moje ręce od razu znajdują sobie "robotę" gdzieś indziej :/
Znam to doskonale. Wg mnie problem jest w głowie, nie w skórze. Myślę, że nigdy nie osiągnę stany idealnej skóry, nawet gdybym wycisnęła wszystko, co się da, to kolejnego dnia i tak znalazłaby się jakaś krostka lub "nierówność", chyba każdy tak ma. Dlatego to jest takie błędne koło, bo ZAWSZE się coś znajdzie do wyciśnięcia lub zdrapania. Poza tym stwierdziłam, że im więcej wyciskam, tym więcej się tam "dzieje". Np.długo "męczyłam" prawy policzek i na tym policzku pojawia się więcej zaskórników niż na prawym i ogólnie jest on w gorszym stanie. Albo kiedy zaczęłam wyciskać przy uszach, zaczęło się tam pojawiać coraz więcej zaskórników i zrobiło się z tego błędne koło

---------- Dopisano o 15:17 ---------- Poprzedni post napisano o 15:13 ----------

Cytat:
Napisane przez raczejpesymistka Pokaż wiadomość
Czuję się jakbym upadła na dno. Moja twarz to jedna blizna, a tam, gdzie jeszcze nie ma blizny, jest strup, po którym na bank powstanie nowiuteńka blizna. Przed chwilą się malowałam. Jak zaczęłam nakładać podkład, to dosłownie się popłakałam. Po prostu zaczęły mi lecieć łzy, jak zobaczyłam, że z podkładem jest jeszcze gorzej..już nie wiem co robić.
Znam to, wyżej napisałam, że problem jest w głowie. Np.u mnie okaleczanie jest spowodowane: nerwicą, pesymizem, niską samooceną. Dlatego trzeba nad tym pracować, polubić siebie, wybaczyć sobie i innym, zaufać Bogu, a wtedy jestem pewna, że przestałabym to robić. Może u Ciebie jest podobniemoże psycholog by Ci pomógł.
Rubina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-31, 20:21   #295
raczejpesymistka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 30
Dot.: 25 dni nie wyciskamy, buzie czyste mamy! Cz. V wątku niewyciskania

Cytat:
Napisane przez Rubina Pokaż wiadomość
Znam to, wyżej napisałam, że problem jest w głowie. Np.u mnie okaleczanie jest spowodowane: nerwicą, pesymizem, niską samooceną. Dlatego trzeba nad tym pracować, polubić siebie, wybaczyć sobie i innym, zaufać Bogu, a wtedy jestem pewna, że przestałabym to robić. Może u Ciebie jest podobniemoże psycholog by Ci pomógł.
Wydaje mi się, że nie mam jakiejś bardzo niskiej samooceny. Ale stan cery na pewno poważnie ją zaniża, to mój ogromny kompleks. Zazdroszczę dziewczynom w moim wieku, które nie znają tego problemu. Wiem, że to absurdalne, ale moim ogromnym marzeniem, jest przerzucenie się z podkładu na jakiś lekki krem bb... to by było takie osiągnięcie celu. Ale na razie się na to nie zanosi.
I w ogóle to strasznie się boję wakacji. Bo jak te przebarwienia mi się jeszcze opalą, to już nic z nimi nie zrobię. Macie jakieś sposoby na przeczekanie tego okresu?
__________________
nowa wiosna = nowy start
raczejpesymistka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-31, 20:29   #296
dorothyy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 58
Dot.: 25 dni nie wyciskamy, buzie czyste mamy! Cz. V wątku niewyciskania

Ja też marzę o tym, żeby krem BB wystarczał dzisiaj odważyłam się wejść z domu bez podkładu(przykryłam tylko strupki korektorem) i chyba nie straszyłam aż tak bardzo ludzi moja prawa strona twarzy ma się bardzo dobrze, dlatego nie chcę jej zakrywać podkładem
A co do słoneczka to używam podkładów mineralnych, które mają jakiś spf, mam nadzieję, że to wystarczy, bo nie lubię kremów z filtrem, które chyba pogarszają stan mojej cery

Edytowane przez dorothyy
Czas edycji: 2015-05-31 o 20:32
dorothyy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-31, 20:53   #297
raczejpesymistka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 30
Dot.: 25 dni nie wyciskamy, buzie czyste mamy! Cz. V wątku niewyciskania

Cytat:
Napisane przez dorothyy Pokaż wiadomość
A co do słoneczka to używam podkładów mineralnych, które mają jakiś spf, mam nadzieję, że to wystarczy, bo nie lubię kremów z filtrem, które chyba pogarszają stan mojej cery
A masz jakieś fajne, sprawdzone mineralne?
raczejpesymistka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-31, 20:59   #298
dorothyy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 58
Dot.: 25 dni nie wyciskamy, buzie czyste mamy! Cz. V wątku niewyciskania

Cytat:
Napisane przez raczejpesymistka Pokaż wiadomość
A masz jakieś fajne, sprawdzone mineralne?
Używam Annabelle Minerals, innych nie próbowałam, bo z tych jestem zadowolona(do tego są chyba najtańsze na rynku). Używam wersji kryjącej, ale mam nadzieję, że za jakiś czas starczać będzie matująca generalnie zauważyłam poprawę, gdy zaczęłam używać minerałów-białe syfki już mi nie wyskakują. Ewentualnie jakiś jeden malutki na miesiąc
Podobno na dniach mają wejść nowe kolorki podkładów
dorothyy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-31, 21:54   #299
Antii89
Zakorzenienie
 
Avatar Antii89
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 13 474
Dot.: 25 dni nie wyciskamy, buzie czyste mamy! Cz. V wątku niewyciskania

Byłam u dermatologa po kolejne maści, stwierdziła, że mam trądzik z zadrapania. Od soboty staram się poprawić, w środę idę na wizytę do psychologa. Mam nadzieję, że uda mi się wyleczyć.

Także 2/25
__________________
"Najfajniej jest, gdy stoisz przed lustrem susząc włosy i szczerzysz zęby w uśmiechu na wspomnienie o wczorajszym wieczorze."
Antii89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-31, 22:00   #300
Lady_Galadriel
Raczkowanie
 
Avatar Lady_Galadriel
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 86
Dot.: 25 dni nie wyciskamy, buzie czyste mamy! Cz. V wątku niewyciskania

Cytat:
Napisane przez Antymionka Pokaż wiadomość
1
To serum?
Tak, o to mi chodzi
Dziś mam pierwszy dzień za sobą bez wyciskania i oby tak dalej
__________________
Człowiek jest niedoskonały i...radzi sobie z tym doskonale.



Mój P.

Próbujemy 14/12/2013
Staramy się o małego człowieka 14/02/2016
Lady_Galadriel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-04-05 21:29:10


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:28.