Penny Dreadful - Strona 7 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-05-27, 12:40   #181
kosovitz
Chimay
 
Avatar kosovitz
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 11 566
Dot.: Penny Dreadful

Cytat:
Napisane przez niv_ Pokaż wiadomość
Wszystko ładnie, ale Lily z blond włosami mi się strasznie nie podoba.
Jak dla mnie wygląda lepiej w blondzie, co jest dziwne, bo zwykle nie podoba mi się takie kontrastowe połączenie koloru włosów i oprawy oczu.
__________________
"Life is like a box of chocolates. You start with a tasty full pack and then slowly all the good stuff goes until you're left with the crap that no-one else wants."

Zagłosuj na Paczkomat
kosovitz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-13, 14:57   #182
regularkate
Zadomowienie
 
Avatar regularkate
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 1 977
Dot.: Penny Dreadful

Cytat:
Napisane przez kosovitz Pokaż wiadomość
Jak dla mnie wygląda lepiej w blondzie, co jest dziwne, bo zwykle nie podoba mi się takie kontrastowe połączenie koloru włosów i oprawy oczu.
Ja jestem przyzwyczajona do tej aktorki w blondzie, bo naoglądałam się jej w Doctorze Who. Według mnie też lepiej w blondzie, właśnie te brązowe włosy ją bardzo postarzały.

Wreszcie jestem na bieżąco z PD. Ale podobała mi się scena z e06, gdzie na sali balowej u Doriana zaczął padać krwawy deszcz! Aż mi ciary przeszły, niesamowita metafora tego, co (być może) czeka Vanessę.
W ogóle uważam ten sezon za bardzo udany, absolutnie każdy wątek jest co najmniej nieźle prowadzony. Nawet Mr Claire przestał mnie irytować
__________________
stop what you're doin', get into this groove, can't you see the signs?

Encore Precission Bass Player.
Lancia Kappa 2.0 driver.

regularkate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-14, 19:55   #183
starsipanowie
Raczkowanie
 
Avatar starsipanowie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 363
Dot.: Penny Dreadful

Cytat:
Napisane przez regularkate Pokaż wiadomość
W ogóle uważam ten sezon za bardzo udany, absolutnie każdy wątek jest co najmniej nieźle prowadzony. Nawet Mr Claire przestał mnie irytować
A mnie właśnie zaczął nudzić z tymi swoimi rozterkami miłosnymi i egzystencjalnymi.
Pokochałam w tym sezonie pana Lyle'a.
starsipanowie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-15, 18:39   #184
agniesiaa
Naczelna Wizażanka:)
 
Avatar agniesiaa
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 42 846
Dot.: Penny Dreadful

Jak wrażenia po najnowszym odcinku? Dla mnie robi się coraz ciekawiej.
agniesiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-16, 17:47   #185
agniesiaa
Naczelna Wizażanka:)
 
Avatar agniesiaa
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 42 846
Dot.: Penny Dreadful

Z FB PD:
Penny Dreadful


1 min ¡

No rest for the wicked, indeed. Penny Dreadful will return for a third season!
agniesiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-26, 22:19   #186
starsipanowie
Raczkowanie
 
Avatar starsipanowie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 363
Dot.: Penny Dreadful

Ale świetny był ósmy odcinek. Lily pokazała prawdziwe oblicze, na to liczyłam. Bardzo mi się podobały wszystkie sceny z sir Malcolmem . Dorian też mnie zaskoczył na plus, pierwszy raz w tym sezonie. Liczę na równie udane końcowe odcinki.
starsipanowie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-26, 22:30   #187
regularkate
Zadomowienie
 
Avatar regularkate
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 1 977
Dot.: Penny Dreadful

Cytat:
Napisane przez starsipanowie Pokaż wiadomość
Ale świetny był ósmy odcinek. Lily pokazała prawdziwe oblicze, na to liczyłam. Bardzo mi się podobały wszystkie sceny z sir Malcolmem . Dorian też mnie zaskoczył na plus, pierwszy raz w tym sezonie. Liczę na równie udane końcowe odcinki.
W pełni się zgadzam! Świetnie zagrana scena Lily i Calibana. Dr Frankenstein będzie widocznie w opałach, jak tylko powróci z wyprawy ratunkowej po Sir Malcolma

Reeve Carney jest stworzony do roli Graya. Wydawałoby się, że usposobienie tego bohatera powoduje, że odtwórca roli nie ma zbyt wiele do roboty i nie musi się szczególnie męczyć, grając tę postać, ale moim zdaniem jest wręcz przeciwnie - od Carneya aż bije ta stanowczość i okrucieństwo, skryte pod kulturalną nonszalancją i, wydawałoby się, niezachwianym spokojem.
A wiecie, że Carney jest wokalistą i gitarzystą zespołu Carney? Człowiek wielu talentów.
__________________
stop what you're doin', get into this groove, can't you see the signs?

Encore Precission Bass Player.
Lancia Kappa 2.0 driver.

regularkate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-06-29, 09:36   #188
renia0809
Wtajemniczenie
 
Avatar renia0809
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 2 495
Dot.: Penny Dreadful

Cytat:
Napisane przez agniesiaa Pokaż wiadomość
Z FB PD:
Penny Dreadful


1 min ¡

No rest for the wicked, indeed. Penny Dreadful will return for a third season!
uhhh...jak mi ulżyło, gdy zobaczyłam jedną z postaci (nie podaję o kogo chodzi, aby nie spoilerować, a kto oglądał ten wie )w zapowiedzi nowego sezonu bo po obejrzeniu 9 odcinka nic tylko
__________________
Ja mam kryzys permanentny. Jestem typem depresyjnym, trudno jest mi się cieszyć z czegokolwiek, widzę świat w ciemnych barwach. Jest fajnie, bo pijemy herbatę, gadamy, jest ładna pogoda, ale mam w sobie czarną dziurę, która cały czas promieniuje. R. Więckiewicz

Edytowane przez renia0809
Czas edycji: 2015-06-29 o 09:39
renia0809 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-30, 17:04   #189
ReAurea92
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 11
Dot.: Penny Dreadful

Ja wątek Franka przewijałam w 1 sezonie, Eva dla mnie wygrywa, szczególnie kiedy nie ma juz tego wątku z wampirami, a jest inny (nie bedę spamować) Serial rozwija się w trakcie powstawania, sezon 2 zdecydowanie lepszy niz sezon 1!!!! Jeszcze wątek Greya lubię
ReAurea92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-30, 18:41   #190
agniesiaa
Naczelna Wizażanka:)
 
Avatar agniesiaa
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 42 846
Dot.: Penny Dreadful

Ja wątku Greya nie lubię, ale nic nie przewijam. Według mnie, oba sezony genialne.
__________________
All I Have To Do Is Dream...
agniesiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-01, 22:19   #191
regularkate
Zadomowienie
 
Avatar regularkate
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 1 977
Dot.: Penny Dreadful

Cytat:
Napisane przez ReAurea92 Pokaż wiadomość
Ja wątek Franka przewijałam w 1 sezonie, Eva dla mnie wygrywa, szczególnie kiedy nie ma juz tego wątku z wampirami, a jest inny (nie bedę spamować) Serial rozwija się w trakcie powstawania, sezon 2 zdecydowanie lepszy niz sezon 1!!!! Jeszcze wątek Greya lubię
Ja też! Uwielbiam tę postać. Jest mało Doriana, ale jak już się pojawia, to
Eva = Penny Dreadful, można powiedzieć Świetne aktorstwo, ciekawa jestem, jaki będzie finał, poza odcinkiem z Joan i tym z rzucaniem klątwy z księgi Eva miała trochę prostsze aktorsko zadania niż w ubiegłym sezonie.

Jestem załamana odcinkiem 9, najbardziej tajemnicza, a przez to najbardziej frapująca postać została (przynajmniej tymczasowo) wyeliminowana Ta zapowiedź mi trochę ciężar z serca zdjęła, ale i tak ta scena mnie dobiła. Ethan taki żarłoczny, bu
__________________
stop what you're doin', get into this groove, can't you see the signs?

Encore Precission Bass Player.
Lancia Kappa 2.0 driver.

regularkate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-07-02, 06:32   #192
agniesiaa
Naczelna Wizażanka:)
 
Avatar agniesiaa
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 42 846
Dot.: Penny Dreadful

Tu promo finału https://www.youtube.com/watch?v=nigb_7yWc3Y
__________________
All I Have To Do Is Dream...
agniesiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-25, 21:53   #193
Sorbet
Zadomowienie
 
Avatar Sorbet
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Rzeszów/Edynburg
Wiadomości: 1 436
Dot.: Penny Dreadful

Nie wyobrażam sobie smutniejszego zakończenia drugiego sezonu <płaczeee> Wszystko potoczyło się tak strasznie, że aż się popłakałam Ciekawe co dalej. Dorian tak jak mnie wpieniał od dwóch sezonów nareszcie pokazał pokazał tą stronę co na obrazie się wyłazi. Ten serial to horror w dobrym stylu. Będzie mi brakować...


Co teraz będziecie oglądać? Ja rzucam na ruszt The Strain - też o wampirach. To ten serial co samolot ląduje w NY i załoga nie odpowiada.
__________________
Sorbet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-26, 08:14   #194
agniesiaa
Naczelna Wizażanka:)
 
Avatar agniesiaa
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 42 846
Dot.: Penny Dreadful

Cytat:
Napisane przez Sorbet Pokaż wiadomość
Nie wyobrażam sobie smutniejszego zakończenia drugiego sezonu <płaczeee> Wszystko potoczyło się tak strasznie, że aż się popłakałam Ciekawe co dalej. Dorian tak jak mnie wpieniał od dwóch sezonów nareszcie pokazał pokazał tą stronę co na obrazie się wyłazi. Ten serial to horror w dobrym stylu. Będzie mi brakować...


Co teraz będziecie oglądać? Ja rzucam na ruszt The Strain - też o wampirach. To ten serial co samolot ląduje w NY i załoga nie odpowiada.
Ja póki mogę, delektuję się Hannibalem.
__________________
All I Have To Do Is Dream...
agniesiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-26, 09:31   #195
Sorbet
Zadomowienie
 
Avatar Sorbet
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Rzeszów/Edynburg
Wiadomości: 1 436
Dot.: Penny Dreadful

Cytat:
Napisane przez agniesiaa Pokaż wiadomość
Ja póki mogę, delektuję się Hannibalem.
Najbardziej w tym serialu lubię sceny gdy on gotuje - klasyczna muzyczka w tle, nóż jest naostrzony, no i te nazwy potraw, mniam.

A może by tak Penny jeszcze raz odpalić? Od początku Dobrego serialu nigdy za wiele.
__________________
Sorbet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-26, 10:10   #196
agniesiaa
Naczelna Wizażanka:)
 
Avatar agniesiaa
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 42 846
Dot.: Penny Dreadful

Cytat:
Napisane przez Sorbet Pokaż wiadomość
Najbardziej w tym serialu lubię sceny gdy on gotuje - klasyczna muzyczka w tle, nóż jest naostrzony, no i te nazwy potraw, mniam.

A może by tak Penny jeszcze raz odpalić? Od początku Dobrego serialu nigdy za wiele.
O tak, PD i Hannibal to genialne seriale. Dla mnie taki jest również Rectify (właśnie odpalam 3x02) i Wentworth. Polecam.
__________________
All I Have To Do Is Dream...
agniesiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-27, 20:14   #197
Sorbet
Zadomowienie
 
Avatar Sorbet
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Rzeszów/Edynburg
Wiadomości: 1 436
Dot.: Penny Dreadful

Cytat:
Napisane przez agniesiaa Pokaż wiadomość
Dla mnie taki jest również Rectify (właśnie odpalam 3x02) i Wentworth. Polecam.
O dzięki, szukam właśnie czegoś spoko, bo ten Strain to porażka.... Szkoda czasu. Zero klimatu.
__________________
Sorbet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-28, 07:02   #198
agniesiaa
Naczelna Wizażanka:)
 
Avatar agniesiaa
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 42 846
Dot.: Penny Dreadful

Cytat:
Napisane przez Sorbet Pokaż wiadomość
O dzięki, szukam właśnie czegoś spoko, bo ten Strain to porażka.... Szkoda czasu. Zero klimatu.
To daj znać, jak podobało ci się Rectify i Wentworth. A Hannibala oglądasz? Jak nie, to powinnaś
__________________
All I Have To Do Is Dream...
agniesiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-28, 09:00   #199
PinkVanille
Zakorzenienie
 
Avatar PinkVanille
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 5 893
Dot.: Penny Dreadful

Wczoraj obejrzałam finałowy odcinek - smutne zakończenie, ciekawe jak to wszystko poukładają w następnym sezonie. Co będzie z Chandlerem?
A tak na marginesie to jeszcze w 1 sezonie chyba jako jedyna pisałam tu, że Chandler i Vanessa mają się ku sobie
Ostatnia walka Vanessy trochę rozczarowująca - za łatwo, za szybko, nieemocjonująco.
Jestem ciekawa czy następny sezon będzie dotyczył walki przeciwko Lili i Dorianowi?

Muszę jednak przyznać, że 2 sezon zdecydowanie mniej mi się podobał od 1 sezonu. Miałam nawet chwile (głównie na początku sezonu) żeby porzucić ten serial. 2 sezon był nierówny - niektóre wątki nieciekawe. Mam nadzieję, że na 3 sezon wymyślą nowy ciekawy motyw, bo kuszenie Vanessy zaczyna być już trochę nudne.
__________________





PinkVanille jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-07-28, 09:39   #200
agniesiaa
Naczelna Wizażanka:)
 
Avatar agniesiaa
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 42 846
Dot.: Penny Dreadful

Dla mnie oba sezony na podobnym, dobrym poziomie. Bardzo lubię ten serial. Akurat Dorian interesuje mnie w nim najmniej
__________________
All I Have To Do Is Dream...
agniesiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-28, 09:59   #201
PinkVanille
Zakorzenienie
 
Avatar PinkVanille
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 5 893
Dot.: Penny Dreadful

Cytat:
Napisane przez agniesiaa Pokaż wiadomość
Dla mnie oba sezony na podobnym, dobrym poziomie. Bardzo lubię ten serial. Akurat Dorian interesuje mnie w nim najmniej
Tak to najmniej ciekawy bohater, ale chciałabym żeby w 3 sezonie pojawiły się inne przeciwności dla bohaterów niż ponownie walka o duszę Vanessy przemiana Lilii w złą do szpiku postać mi się akurat podobała.
Serial ma wysoki poziom gry aktorskiej (Eva Green i nie tylko ona), reżyserii itd. Pierwszy sezon to był efekt WOW - klimatyczny, wiktoriański, poetycki w drugim właśnie tego klimatu mi gdzieś zabrakło, 2 sezon dobry, ale nie rewelacyjny tak jak 1. Mnie bardzo wciągał wątek Johna Clare - aktor grał go rewelacyjnie, jego dialogi z Frankensteinem były świetne. Ciekawe czy pojawi się jeszcze w 3 sezonie.

Jestem ciekawa 3 sezonu, w szczególności losów Chandlera, ale oczekuję też od twórców nowych pomysłów. Lubię klimaty wiktoriańskie i jeszcze nie wszystkie motywy tego okresu zostały wykorzystane. Trzeci sezon na pewno obejrzę
__________________





PinkVanille jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-28, 10:02   #202
agniesiaa
Naczelna Wizażanka:)
 
Avatar agniesiaa
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 42 846
Dot.: Penny Dreadful

Cytat:
Napisane przez PinkVanille Pokaż wiadomość
Tak to najmniej ciekawy bohater, ale chciałabym żeby w 3 sezonie pojawiły się inne przeciwności dla bohaterów niż ponownie walka o duszę Vanessy przemiana Lilii w złą do szpiku postać mi się akurat podobała.
Serial ma wysoki poziom gry aktorskiej (Eva Green i nie tylko ona), reżyserii itd. Pierwszy sezon to był efekt WOW - klimatyczny, wiktoriański, poetycki w drugim właśnie tego klimatu mi gdzieś zabrakło, 2 sezon dobry, ale nie rewelacyjny tak jak 1. Mnie bardzo wciągał wątek Johna Clare - aktor grał go rewelacyjnie, jego dialogi z Frankensteinem były świetne. Ciekawe czy pojawi się jeszcze w 3 sezonie.

Jestem ciekawa 3 sezonu, w szczególności losów Chandlera, ale oczekuję też od twórców nowych pomysłów. Lubię klimaty wiktoriańskie i jeszcze nie wszystkie motywy tego okresu zostały wykorzystane. Trzeci sezon na pewno obejrzę
Ja też, licząc na pociągnięcie historii niektórych bohaterów z II sezonu. Też na pewno będę oglądać.
__________________
All I Have To Do Is Dream...
agniesiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-29, 21:01   #203
Sorbet
Zadomowienie
 
Avatar Sorbet
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Rzeszów/Edynburg
Wiadomości: 1 436
Dot.: Penny Dreadful

A ja wręcz pożerałam drugi sezon, mam chyba jakiś niedosyt, czegoś takiego demoniczno-czarownicującego mi brakuje w kinie, wątek upadłych aniołów etc. ciągle ukryta pozostaje twarz głównego Złego, miałam nadzieję, że pod koniec go pokażą ale z drugiej strony czy boga (upadłego) można w fizycznym ciele ukazać? - mogłoby być rozczarowująco

Mój ulu odcinek to ,nauki' Vanessy - gdy szkoli się u starej. Ostatnia scena ze stosem - mocna.

Szkoda, że Madam Kali na końcu została pokonana. bardzo lubiłam tą postać. A najfajniejszy to jest blond grubas - Ferdynand Lyle

P.S. dla agniesiaa - Hanibala oglądam. Ale nie mogę zrozumieć jak tak brutalne zbrodnie mogą ujść niezauważone. Dosłownie - niezauważony zostaje człowiek układający w kościele, na sztaludze korpus ludzki..... aleserial ciekawy. Bardzo elegancko zrobiony.
__________________
Sorbet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-29, 21:56   #204
agniesiaa
Naczelna Wizażanka:)
 
Avatar agniesiaa
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 42 846
Dot.: Penny Dreadful

Cytat:
Napisane przez Sorbet Pokaż wiadomość
A ja wręcz pożerałam drugi sezon, mam chyba jakiś niedosyt, czegoś takiego demoniczno-czarownicującego mi brakuje w kinie, wątek upadłych aniołów etc. ciągle ukryta pozostaje twarz głównego Złego, miałam nadzieję, że pod koniec go pokażą ale z drugiej strony czy boga (upadłego) można w fizycznym ciele ukazać? - mogłoby być rozczarowująco

Mój ulu odcinek to ,nauki' Vanessy - gdy szkoli się u starej. Ostatnia scena ze stosem - mocna.

Szkoda, że Madam Kali na końcu została pokonana. bardzo lubiłam tą postać. A najfajniejszy to jest blond grubas - Ferdynand Lyle

P.S. dla agniesiaa - Hanibala oglądam. Ale nie mogę zrozumieć jak tak brutalne zbrodnie mogą ujść niezauważone. Dosłownie - niezauważony zostaje człowiek układający w kościele, na sztaludze korpus ludzki..... aleserial ciekawy. Bardzo elegancko zrobiony.
Ja madam Kali nie lubiłam

Co do Hańka to uwielbiam, no i jest on perfekcjonistą jednak.
__________________
All I Have To Do Is Dream...
agniesiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-29, 23:33   #205
dahlia_d
Przyczajenie
 
Avatar dahlia_d
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 2
Dot.: Penny Dreadful

Są wakacje, więc razem z chłopakiem nadrabiamy zaległości serialowe. Trafiliśmy na Penny Dreadful i jesteśmy nim oczarowani, zbliżamy się do końca 2 sezonu - z odcinka na odcinek coraz lepszy naszym zdaniem! Perfekcyjny. Gdy zaczęliśmy oglądać pierwszy odcinek, siedziałam i w myślach powtarzałam: wow, ale to dobre! Wykonanie, ten klimat i zaciekawienie jest co będzie dalej - genialny.
dahlia_d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-30, 06:44   #206
agniesiaa
Naczelna Wizażanka:)
 
Avatar agniesiaa
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 42 846
Dot.: Penny Dreadful

Cytat:
Napisane przez dahlia_d Pokaż wiadomość
Są wakacje, więc razem z chłopakiem nadrabiamy zaległości serialowe. Trafiliśmy na Penny Dreadful i jesteśmy nim oczarowani, zbliżamy się do końca 2 sezonu - z odcinka na odcinek coraz lepszy naszym zdaniem! Perfekcyjny. Gdy zaczęliśmy oglądać pierwszy odcinek, siedziałam i w myślach powtarzałam: wow, ale to dobre! Wykonanie, ten klimat i zaciekawienie jest co będzie dalej - genialny.
Tak, zgadzam się, to jeden z lepszych seriali.
__________________
All I Have To Do Is Dream...
agniesiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-30, 18:13   #207
PinkVanille
Zakorzenienie
 
Avatar PinkVanille
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 5 893
Dot.: Penny Dreadful

Cytat:
Napisane przez Sorbet Pokaż wiadomość
A najfajniejszy to jest blond grubas - Ferdynand Lyle
Też wzbudza moją sympatię. Świetnie grał go aktor

Cytat:
Napisane przez agniesiaa Pokaż wiadomość
Ja madam Kali nie lubiłam
Ja też nie.

Ja muszę się przyczepić do odcinka finałowego pod tym względem, że przez cały sezon czarownice sprawiały bohaterom ogromne problemy, a ostateczna walka rozegrała się za łatwo i za szybko. Zresztą tak też przecież było i w przypadku 1 sezonu, wtedy finałowa rozgrywka też się błyskawicznie rozwiązała.

Zastanawiam się jak w 3 sezonie fabuła potoczy skoro właściwie wszystkie postacie rozjechały się w różne strony, chociaż podejrzewam że być może akcja przeniesie się do Stanów w celu ratowania Chandlera, ale jak będzie zobaczymy.
__________________





PinkVanille jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-30, 18:25   #208
agniesiaa
Naczelna Wizażanka:)
 
Avatar agniesiaa
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 42 846
Dot.: Penny Dreadful

Cytat:
Napisane przez PinkVanille Pokaż wiadomość
Też wzbudza moją sympatię. Świetnie grał go aktor



Ja też nie.

Ja muszę się przyczepić do odcinka finałowego pod tym względem, że przez cały sezon czarownice sprawiały bohaterom ogromne problemy, a ostateczna walka rozegrała się za łatwo i za szybko. Zresztą tak też przecież było i w przypadku 1 sezonu, wtedy finałowa rozgrywka też się błyskawicznie rozwiązała.

Zastanawiam się jak w 3 sezonie fabuła potoczy skoro właściwie wszystkie postacie rozjechały się w różne strony, chociaż podejrzewam że być może akcja przeniesie się do Stanów w celu ratowania Chandlera, ale jak będzie zobaczymy.
Ja też jestem ciekawa
__________________
All I Have To Do Is Dream...
agniesiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-30, 19:32   #209
Sorbet
Zadomowienie
 
Avatar Sorbet
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Rzeszów/Edynburg
Wiadomości: 1 436
Dot.: Penny Dreadful

Cytat:
Napisane przez PinkVanille Pokaż wiadomość
Ja muszę się przyczepić do odcinka finałowego pod tym względem, że przez cały sezon czarownice sprawiały bohaterom ogromne problemy, a ostateczna walka rozegrała się za łatwo i za szybko. Zresztą tak też przecież było i w przypadku 1 sezonu, wtedy finałowa rozgrywka też się błyskawicznie rozwiązała.

Zastanawiam się jak w 3 sezonie fabuła potoczy
Zawsze jak jakiś serial/ film mnie uwiedzie to staram się sobie nieciekawe sceny logicznie wytłumaczyć, taka obrona czegoś co i tak jest dobre - zauważ, że wiedźmy zawsze jak chciały zaszkodzić Vanessie & Company to wylazły ze ściany, poskrzeczały, nastraszyły i zaraz wiały. One nie wiedziały na ile stać główną bohaterkę, podczas końcowej rozgrywki nie widziały do końca jak jest silna. Może ona sama jeszcze tego nie wie? Baby Jagi okazały się cienkie

Czemu nie lubicie Kali? Taka franca lubię tą aktorkę, śmiga gdzieś na trzecim planie sławnych filmów (Wywiad z wampirem), bardzo charakterna z tymi rysami twarzy. Strasznie mi się spodobała podczas seansu, w drugim odcinku - weszła do pokoju i zgasiła wszystkich, a potem ze strachu lała pod siebie.

Edit: aha - sezon 3 może przeniesiemy się kilka lat do przodu? Chandler odbębni więzienie, potworowi znudzi się bycie odludkiem, Vanessa zetrze kurz z mebli i pojawi się nowy wróg, może mumia? Tak sobie gdybam.
__________________

Edytowane przez Sorbet
Czas edycji: 2015-07-30 o 19:35
Sorbet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-21, 11:15   #210
minka-80
...po prostu być.
 
Avatar minka-80
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: z kanapy ;)
Wiadomości: 4 161
Dot.: Penny Dreadful

Zaczęłam oglądać dopiero co. Już mi się podoba i nadrobie pewnie zanim będzie 3 sezon
minka-80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-07-25 07:25:24


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:59.