prosze rozpoznanie typu kolorystycznego tej modelki i podobne zdjecia - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-12-30, 13:35   #1
o000agus
Zadomowienie
 
Avatar o000agus
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Wałbrzych/Wrocław
Wiadomości: 1 249

prosze rozpoznanie typu kolorystycznego tej modelki i podobne zdjecia


jak w temacie wydaje mi sie ze jestem podobnym typem - no i jaki to tym - chlodny czy cieply? bo makijaz ma raczej chlodny.
o000agus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-30, 14:20   #2
vanilla_sky
Zakorzenienie
 
Avatar vanilla_sky
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 3 039
Dot.: prosze rozpoznanie typu kolorystycznego tej modelki i podobne zdjecia

Cytat:
Napisane przez o000agus
jak w temacie wydaje mi sie ze jestem podobnym typem - no i jaki to tym - chlodny czy cieply? bo makijaz ma raczej chlodny.
na moje oko zima - typ chlodny. poczytaj watek o typach przypiety na forum
vanilla_sky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-30, 16:41   #3
o000agus
Zadomowienie
 
Avatar o000agus
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Wałbrzych/Wrocław
Wiadomości: 1 249
Dot.: prosze rozpoznanie typu kolorystycznego tej modelki i podobne zdjecia

ahh czytalam czytalam... ale mam takie same oczy i wloski i w sloncu robia sie bursztynowo zlote - zdawalo by sie ze jestem typem cieplym... jednak w kolorach jesieni, wiosny i mieszanych wygladam tak nijak - jakbym byla chora. wlasnie chcialam farbowac wlosy na czarno (zadna granatowa czern) i boje sie ze to bedzie dla mnie za ciemny kolor - bo czarny pasuje wylacznie dla zimy... a moze ja jestem lato? albo lato-zima? niby mi dobrze w palecie zimy ale tez nieszczegolnie np w bialym i granacie. tak samo niespecjalnie wygladam w pastelowych kolorach - jakos tak niewyraznie. przegladam to forum w celu rozpoznania mojego typu juz od ponad roku i nic ciagle wszystko jest niewiadome jeszcze nie spotkalam kogos kto by mial podobny typ - oprocz modelki na zdjeciu - dlatego prosze o zdjecia - jesli ktos ma - podobnych dziewczyn -moze wreszcie odkryje swoj typ
a to moje aktualne fotki z zimnym makeupem (a raczej tylko z oczami na czarno maznietymi) podklad jest chyba cieply, podobnie jak kuleczki arabian glow avonu :/

Edytowane przez o000agus
Czas edycji: 2006-03-16 o 00:30
o000agus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-30, 19:55   #4
zapalka
Zadomowienie
 
Avatar zapalka
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Koło
Wiadomości: 1 027
GG do zapalka
Dot.: prosze rozpoznanie typu kolorystycznego tej modelki i podobne zdjecia

Modelka tak jak i Ty wydajecie się być typem ciepłym :0.
Ja mam bardzo podobną urodę (typ) do modelki !
I tez całkiem nieźle wyglądam w chłodnych barwach, ale tylko nielicznych, o wiele lepiej czuję się w ciepłych :0.
Taka "uniwersalana" jestem !
Ja jestem chyba typem wiosna-jesień, cipełynm mieszanym .
możesz looknąc w mój wątek . http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=88361
__________________
Ten more reasons that I need somebody new, just like Fru!
zapalka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-30, 20:05   #5
Jula
Zakorzenienie
 
Avatar Jula
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: wizaż
Wiadomości: 4 671
Dot.: prosze rozpoznanie typu kolorystycznego tej modelki i podobne zdjecia

Hmn, moim zdaniem wyglądasz na zimę. A to, że Twoje włosy "ciepleją" na słońcu, to normalne.
__________________
"Była jednak za duża na złodziejkę, zbyt uczciwa na skrytobójczynię, zbyt inteligentna na żonę i zbyt dumna, by podjąć jedyną powszechnie dostępną damską profesję.
Dlatego została wojowniczką.

/T.Pratchett, "Blask Fantastyczny"/


Jula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-30, 21:27   #6
o000agus
Zadomowienie
 
Avatar o000agus
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Wałbrzych/Wrocław
Wiadomości: 1 249
Dot.: prosze rozpoznanie typu kolorystycznego tej modelki i podobne zdjecia

zapomnialam dodac ze na fotce wloski sa zafarbowane - chcialam sprawdzic jak mi bedzie w ciemnym machoniu wyszlo jak wyszlo... myslicie ze czarny mi bedzie pasowac na klaczkach?
o000agus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-30, 23:52   #7
o000agus
Zadomowienie
 
Avatar o000agus
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Wałbrzych/Wrocław
Wiadomości: 1 249
Dot.: prosze rozpoznanie typu kolorystycznego tej modelki i podobne zdjecia

zapaleczko - ty chyba masz jednak jasniejsze oczy i wlosy, ktore wpadaja raczej w zloty niz w ciemny braz jak u tej modelki. poza tym jej rumience sa narysowane i usta ma ciemniejsze... wydaje mi sie ze to jednak nie to

i jeszcze fotka przed farbowaniem ... dawno dawno temu i moze jeszcze fotki z 18stki tez juz jakis czas temu - w stanie lekkiego odurzenia:P

Edytowane przez o000agus
Czas edycji: 2006-03-16 o 00:31
o000agus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-12-31, 05:14   #8
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: prosze rozpoznanie typu kolorystycznego tej modelki i podobne zdjecia

Hmmm na pierwszych zdjeciach ktore wkleilas wygladasz na typ zima-lato na tych ostanich jednak wygladasz jesiennie.Odpowiedz na te kilka pytan moze bedzie latwiej okreslic

1. Jak się opalasz - szybko czy ciężko(najpierw na czerwono bądź różowo). Odcień opalenizny jest ciepły - złotawo-brązowawy czy raczej taki lekko przykurzony, szaro-beżowy?


2. Kolor oczu - ciemne, jasne... czy tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, czy kolor ich jest czysty, a może mają plamki? Jaka jest oprawa oczu (brwi i rzęsy)-jasna czy raczej zdecydowana?


3. Piegi - jesli występują, to są złotawe ciepłe czy raczej szaro-brązowe?


4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? Ciepły brzoskwiniowy, oliwkowy, złotawy czy jasny, chłodny wpadający w róż lub porcelanowy? Jeżeli się rumienisz, to na jaki kolor-czerwony czy różowy?


5. Naturalny kolor włosów - ciemny, jasny. Jaki odcień? Czy ma złotawo-brązowe przebłyski czy raczej mysie, bardziej popielate?


6. Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy czy ciepły - nasycona czerwień, brzoskwinia czy koral?


7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-31, 08:19   #9
dezire
Zakorzenienie
 
Avatar dezire
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 555
Dot.: prosze rozpoznanie typu kolorystycznego tej modelki i podobne zdjecia

Moim zdaniem zdecydowanie typ chłodny, nie zawaham się użyc określenia lato-zima . Oceniam to głównie po cerze (wiem, że zdjęcia nie wszystko oddają, biore pod uwage te pierwsze zdjęcia), ale wydaje mi się, że jakikolwiek kolor zółtego blondu wyglądałby przy takiej cerze bardzo niekorzystnie.

A tak dla porównania jak to było ze mną:
Przez dłuższy czas myślałam o sobie jako o "czystym" lecie, dopóki nie przefarbowałam włosów na ciemny brąz. Moje włosy jednak tak mocno chwytają farbę, że wyszły kruczoczarne. No i nagle okazalo się, że świetnie pasuja mi wszystkie intensywne barwy z palety zimy.

Więc mozna troche balansować miedzy dwoma typami- zdecydowana zaleta.
Biorąc pod uwage np. Madonne- ona bardzo umiejętnei skaczę z typu na typa (haha, to dobra odmiana? ? ?), była juz kazdym, poza jesienią chyba.

p.s. ten chlodny niebieski na zdjęciu jest jak najbardziej twarzowy
dezire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-31, 11:33   #10
o000agus
Zadomowienie
 
Avatar o000agus
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Wałbrzych/Wrocław
Wiadomości: 1 249
Dot.: prosze rozpoznanie typu kolorystycznego tej modelki i podobne zdjecia

1. Opalam sie nie za szybko ale za to nie na czerwono, czy rozowo tylko od razu na taki szaro zolty dziwny kolor. poparzenia (leciutenkie) sloneczne mam dopiero po kilku godzinach na sloncu i to w pierwsze dni wystawiania skroy na slonce (np po dlugim spacerze na ramionach) nigdy nie mam zloto brazowej opalenizny. opalenizna raczej chlodna niz ciepla


2. Kolor oczu - takie... srednie piwne - nie takie super ciemne. takie jakby troszke wyblakle. tęczówki mają ciemniejszą obwódkę - szara, kolor jest raczej czysty (z jedna czarna malenka plamka )rzesy mam rzadkie ale czarne, brwi czarne (no moze prawie czarne)


3. piegów nie mam i nie miałam nigdy. mam za to cale mnóstwo pieprzyków które są bardzo ciemno brązowe - prawie czarne.


4. Cera - odrobine zoltawa - takei mam wrazenie. bylabym sklonna powiedziec ze taki troszke oliwkowy ale jasny. rumienie sie na rozowiutko


5. naturalny kolor wlosow to taki ciemny blad/sredni braz - w cieniu wygladaja - i zawsze wygladaly troche mysio - w sloncu blyszcza zloto - lub moze raczej odrobine czerwono :P


6. naturalny kolor ust jest taki jak na zdjeciach wszystkich - dosyc mozna czerwien - wydaje mi sie ze raczej chlodna.


7. zle wygladam w zlocie, zarowno makijazu jak i bizuterii. koszmarnie wygladam w takich fluorescencyjnych kolorach (wiec chyba wiosna odpada ) takze w brazach wygladam jakos nieszczegolnie. tak samo oliwka, kolory mozno rozbielone, kawa itp. robie sie w tym blada i niewyrazna. za to kocham taki blekit jak w pierwszej serii zdjec sweterek, bialy przybrudzony badz nawet kremowy, zolty, czarny kocham chociaz nie jestem pewna czy najlepiej w nim wygladam 8) ale moj chlopak twierdzi ze super. koszmarnie wygladam we wzorzystych rzeczach - wogole mnie w tym nie widac. chyba lepiej w prostych jednokolorowych, gladkich... no i uwielbiam wszelkie brylanty

opis jakby do zimy, nieprawdaż? jednak te wlosy i nieco jasniejsze oczy, i rzadkie rzesy mnie zastanawiają... to by bylo na tyle
o000agus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-31, 13:50   #11
Akeya
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 203
Dot.: prosze rozpoznanie typu kolorystycznego tej modelki i podobne zdjecia

Na moje oko zima podobna jestes do tej modelki
Akeya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-12-31, 14:57   #12
o000agus
Zadomowienie
 
Avatar o000agus
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Wałbrzych/Wrocław
Wiadomości: 1 249
Dot.: prosze rozpoznanie typu kolorystycznego tej modelki i podobne zdjecia

uznam to za komplement - bo ladna ta modelka - dziekuje
wlasnie jestem po farbowaniu na czarno (farba palette odcien 900) nareszcie moje brwi nie wygladaja tak kosmicznie ciemno jak przy naturalnych wlosach w dodatku siostra stwierdzila ze strasznie mi pasuja i ze powinnam sie tak farbowac co prawda widziala mnie juz po nalozeniu podkladu ale bez i tak nei chodze bo mam brzydka cere. no i moje oczy nabraly brazowego koloru - juz nie sa takie sraczkowate- wiec moze jednak jestem ta zima

Edytowane przez o000agus
Czas edycji: 2005-12-31 o 14:58 Powód: literówka :D
o000agus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-31, 18:22   #13
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: prosze rozpoznanie typu kolorystycznego tej modelki i podobne zdjecia

Moim zdaniem zima -lato-biore pod uwage opis-kolor wlosow naturalny np
Twoja uroda nie jest tak bardzo intensywna jak typowa klasyczna zima-przynajmniej tak widac na zdjeciach-ladnie Ci w tym niebieskim golfie
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-14, 15:58   #14
o000agus
Zadomowienie
 
Avatar o000agus
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Wałbrzych/Wrocław
Wiadomości: 1 249
Dot.: prosze rozpoznanie typu kolorystycznego tej modelki i podobne zdjecia

a jakim typem jest ta pani ? obejrzyjcie na wszystkich zdjęciach
http://www.adversus.nl/newfaces/farchia/index5.html
o000agus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-16, 00:32   #15
o000agus
Zadomowienie
 
Avatar o000agus
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Wałbrzych/Wrocław
Wiadomości: 1 249
Dot.: prosze rozpoznanie typu kolorystycznego tej modelki i podobne zdjecia

up - może jednak ktoś wie ?
o000agus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-16, 01:00   #16
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: prosze rozpoznanie typu kolorystycznego tej modelki i podobne zdjecia

Trudno stwierdzic z samego zdjecia-moze to byc typ cieply np jesien jezeli ta dziewczyna ma sztuczna opalenizne i jej wlosy sa w naturalnym kolorze a moze to tez byc zima poludniowa jezeli opalenizna to jej naturalna a wlosy np ma troche rozjasnione-mozna debatowac.

na niektorych zdjeciach wyglada tez na typ lato-zima np wszytko zalezy od swiatel i stylizacjii-trudno stwierdzic.
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-16, 05:33   #17
o000agus
Zadomowienie
 
Avatar o000agus
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Wałbrzych/Wrocław
Wiadomości: 1 249
Dot.: prosze rozpoznanie typu kolorystycznego tej modelki i podobne zdjecia

Dziękuję , tak sie tylko zastanawiałam...
o000agus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:47.