Chyba muszę zmienić zawód - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2022-04-23, 15:46   #1
kawabezcukru
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 8
Smile

Chyba muszę zmienić zawód


Cześć dziewczyny! Jestem korepetytorką języka angielskiego na własnej działalności gospodarczej. W przyszłym roku będę musiała zacząć płacić duży ZUS czyli jakieś 1400-1500 zł miesięcznie. Płacę też za wynajem mieszkania 1300, więc jakoś tego nie widzę :P Czy macie jakieś pomysły na ciekawą pracę? Myślałam żeby może zrobić kurs nauczycielski i uczyć w szkole albo iść w IT - UX design czy coś... Generalnie szybko się uczę, ale takie typowe korpo zabija we mnie wolę życia (próbowałam). Może macie podobne doświadczenia? Jestem z Krakowa.
kawabezcukru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-23, 16:38   #2
Calla_
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 556
Dot.: Chyba muszę zmienić zawód

Cytat:
Napisane przez kawabezcukru Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny! Jestem korepetytorką języka angielskiego na własnej działalności gospodarczej. W przyszłym roku będę musiała zacząć płacić duży ZUS czyli jakieś 1400-1500 zł miesięcznie. Płacę też za wynajem mieszkania 1300, więc jakoś tego nie widzę Czy macie jakieś pomysły na ciekawą pracę? Myślałam żeby może zrobić kurs nauczycielski i uczyć w szkole albo iść w IT - UX design czy coś... Generalnie szybko się uczę, ale takie typowe korpo zabija we mnie wolę życia (próbowałam). Może macie podobne doświadczenia? Jestem z Krakowa.
Kurs nauczycielski nie istnieje. By być nauczycielem i uczyć w szkole trzeba mieć skończone odpowiednie studia, które będą zapewniały uprawienia i do tego musisz mieć magistra. Poza tym fatalny wybór jeśli szukasz pieniędzy - widziałaś stawki dla nauczycieli? Na początku będzie dobrze jak ci coś zostanie po opłaceniu ZUSU i najmu. Jasne możesz próbować w IT, ale mam wrażenie, że trochę u ciebie to takie z braku laku i pomysłu. Nie lepiej zamknąć jdg i pomyśleć o zatrudnieniu jako lektorka chociażby? Masz duże doświadczenie, a na pewno będzie lżej jak odpadnie ci tak duży wydatek.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Calla_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-23, 17:07   #3
kawabezcukru
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 8
Dot.: Chyba muszę zmienić zawód

O mamo, no więc widzę, że "korepetytor" nie kojarzy się za dobrze. Mam magistra z filologii angielskiej, więc nie jestem kimś, kto z przypadku daje lekcje. Mam JDG dlatego, że nie istnieje coś takiego jak lektor na umowie o pracę, dlatego szukam innych opcji
kawabezcukru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-23, 17:23   #4
5e046a21a251d9e933976aed7bddd2e3377715e2_65750010a329e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2020-01
Wiadomości: 1 204
Dot.: Chyba muszę zmienić zawód

Cytat:
Napisane przez kawabezcukru Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny! Jestem korepetytorką języka angielskiego na własnej działalności gospodarczej. W przyszłym roku będę musiała zacząć płacić duży ZUS czyli jakieś 1400-1500 zł miesięcznie. Płacę też za wynajem mieszkania 1300, więc jakoś tego nie widzę :P Czy macie jakieś pomysły na ciekawą pracę? Myślałam żeby może zrobić kurs nauczycielski i uczyć w szkole albo iść w IT - UX design czy coś... Generalnie szybko się uczę, ale takie typowe korpo zabija we mnie wolę życia (próbowałam). Może macie podobne doświadczenia? Jestem z Krakowa.
A co dokładnie znaczy dla Ciebie ciekawa praca?
5e046a21a251d9e933976aed7bddd2e3377715e2_65750010a329e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-23, 17:43   #5
kawabezcukru
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 8
Dot.: Chyba muszę zmienić zawód

Praca, która nie jest powtarzalna, w której trzeba myśleć i rozwiązywać problemy. Moja praca jest super, ale ciężko będzie nie podnosić cen i mieć na życie
kawabezcukru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-23, 17:51   #6
I am Rock
lokalna gwiazda
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 19 804
Dot.: Chyba muszę zmienić zawód

A tłumacz przysięgły?
I am Rock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-23, 18:15   #7
kawabezcukru
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 8
Dot.: Chyba muszę zmienić zawód

Cytat:
Napisane przez I am Rock Pokaż wiadomość
A tłumacz przysięgły?
Bycie tłumaczem to dość powtarzalna praca (robiłam tłumaczenia specjalistyczne), a bycie tłumaczem przysięgłym to podobno duże ryzyko finansowe :p
kawabezcukru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2022-04-24, 14:20   #8
I am Rock
lokalna gwiazda
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 19 804
Dot.: Chyba muszę zmienić zawód

Cytat:
Napisane przez kawabezcukru Pokaż wiadomość
Bycie tłumaczem to dość powtarzalna praca (robiłam tłumaczenia specjalistyczne), a bycie tłumaczem przysięgłym to podobno duże ryzyko finansowe :p
Ryzyko? W jakim sensie? Moja kuzynka jest tłumaczem przysięgłym od lat i nie narzeka. Tyle że to dla niej zajęcie dodatkowe, jeśli miałaby się z tego utrzymywać, to nie wiem, bo mieszkamy w dość małym mieście.
I am Rock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-24, 18:22   #9
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 723
Dot.: Chyba muszę zmienić zawód

Cytat:
Napisane przez kawabezcukru Pokaż wiadomość
Bycie tłumaczem to dość powtarzalna praca (robiłam tłumaczenia specjalistyczne), a bycie tłumaczem przysięgłym to podobno duże ryzyko finansowe :p
Z punktu strony, która korzysta z tłumaczy przysięgłych, myślałam, że wygląda to inaczej.
Tłumaczenie 10 stron umowy z angielskiego na polski- ponad 800 zł. Zerowy VAT. Tłumacz miał zarejestrowane biuro w swoim mieszkaniu, więc odpadają koszty najmu lokalu. Tekst do tłumaczenia wysłany jednego dnia nieco po 12, następnego o 10 miałam informację, że tłumaczenie do odbioru, więc nie było to nic, co trwa nie wiadomo jak długo.
Ostatnio w aktach sądowych widziałam fakturę tłumacza przysięgłego j. angielskiego- tłumaczenie aktu oskarżenia (miał ponad 100 stron w wersji polskiej)- faktura na ponad 8000 zł, nie mam pojęcia ile czasu mu to zajęło.
Tylko słowo klucz: tłumacz przysięgły. Do tego zdaje się trzeba mieć odpowiednie uprawnienia. Ilość zleceń zależy również pewnie od liczebności innych tłumaczy na lokalnym rynku.
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-26, 21:46   #10
Harmonija
Rozeznanie
 
Avatar Harmonija
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: z łona matki.
Wiadomości: 955
Dot.: Chyba muszę zmienić zawód

A całkowita zmiana branży?
Przykładowo stomatologia / medycyna ?

Ja jestem higienistką stomatologiczną.
Moja szkoła trwała 2 lata.
Pracuję w prywatnych gabinetach na procent przykładowo aktualnie w jednym pracuje 2 dni w tygodniu mam 30% od zabiegu miesięcznie wychodzi mi około 7000 zł na rękę. I mam 3 dni na pracę gdzie indziej.
Ciekawy zawód.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Nalej Serce, nalej...




Na początku bóg stworzył człowieka, ale widząc go takim ułomnym, dał mu kota.

Edytowane przez Harmonija
Czas edycji: 2022-04-26 o 21:48
Harmonija jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-02, 20:21   #11
kawabezcukru
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 8
Dot.: Chyba muszę zmienić zawód

O, dzięki za ten pomysł z higienistką stomatologiczną, to ciekawa opcja, muszę o tym poczytać

---------- Dopisano o 21:21 ---------- Poprzedni post napisano o 21:18 ----------

Cytat:
Napisane przez staska_stasia Pokaż wiadomość
Z punktu strony, która korzysta z tłumaczy przysięgłych, myślałam, że wygląda to inaczej.
Tłumaczenie 10 stron umowy z angielskiego na polski- ponad 800 zł. Zerowy VAT. Tłumacz miał zarejestrowane biuro w swoim mieszkaniu, więc odpadają koszty najmu lokalu. Tekst do tłumaczenia wysłany jednego dnia nieco po 12, następnego o 10 miałam informację, że tłumaczenie do odbioru, więc nie było to nic, co trwa nie wiadomo jak długo.
Ostatnio w aktach sądowych widziałam fakturę tłumacza przysięgłego j. angielskiego- tłumaczenie aktu oskarżenia (miał ponad 100 stron w wersji polskiej)- faktura na ponad 8000 zł, nie mam pojęcia ile czasu mu to zajęło.
Tylko słowo klucz: tłumacz przysięgły. Do tego zdaje się trzeba mieć odpowiednie uprawnienia. Ilość zleceń zależy również pewnie od liczebności innych tłumaczy na lokalnym rynku.
Dzięki za odpowiedź. Na studiach dużo nas straszyli, że sądy faktur nie płacą, że zwlekają ludzi w środku nocy z łóżek i trzeba się stawić, jeśli jest potrzeba tłumaczenia ustnego. No i że do egzaminu trzeba podchodzić wiele razy żeby zdać, nieważne czy umiesz czy nie. A może jest tu jakaś tłumaczka przysięgła i mogłaby powiedzieć jak to wygląda?
kawabezcukru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-05-03, 18:58   #12
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 723
Dot.: Chyba muszę zmienić zawód

Cytat:
Napisane przez kawabezcukru Pokaż wiadomość
Dzięki za odpowiedź. Na studiach dużo nas straszyli, że sądy faktur nie płacą, że zwlekają ludzi w środku nocy z łóżek i trzeba się stawić, jeśli jest potrzeba tłumaczenia ustnego. No i że do egzaminu trzeba podchodzić wiele razy żeby zdać, nieważne czy umiesz czy nie. A może jest tu jakaś tłumaczka przysięgła i mogłaby powiedzieć jak to wygląda?
To, czy płacą w terminie, w dużej mierze zależy od sądu. W tych, w których ja się procesuję, widzę, że za faktury biegłych szybciej płacą, niż za faktury pełnomocników z urzędu.
Zwlekanie w nocy z łóżka? Nie sądzę. Owszem, gdyby miało dojść do czyjegoś zatrzymania i posiedzenia aresztowego, to one faktycznie mogą wypadać w takich dziwnych godzinach, ale mi, jako obrońcy, nigdy się nie zdarzyło.
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-04, 13:01   #13
skara
Zakorzenienie
 
Avatar skara
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Hiszpania
Wiadomości: 5 081
Dot.: Chyba muszę zmienić zawód

Cytat:
Napisane przez kawabezcukru Pokaż wiadomość
O, dzięki za ten pomysł z higienistką stomatologiczną, to ciekawa opcja, muszę o tym poczytać

---------- Dopisano o 21:21 ---------- Poprzedni post napisano o 21:18 ----------



Dzięki za odpowiedź. Na studiach dużo nas straszyli, że sądy faktur nie płacą, że zwlekają ludzi w środku nocy z łóżek i trzeba się stawić, jeśli jest potrzeba tłumaczenia ustnego. No i że do egzaminu trzeba podchodzić wiele razy żeby zdać, nieważne czy umiesz czy nie. A może jest tu jakaś tłumaczka przysięgła i mogłaby powiedzieć jak to wygląda?
OWS-y czyli sądy, prokuratura itd. płacą różnie. Duży poślizg jest raczej normą. Ale zarabia się głównie na zleceniach komercyjnych.
Co do zrywania w nocy to zależy. Zdarzają się telefony z policji czy SG, ale przecież nie musisz mieć włączonego telefonu na noc. Poza tym TP angielskiego jest wielu, więc to też nie tak, że będą Ci zarywać co drugą noc.
Co do powtarzalności pracy, to w pewnym stopniu oczywiście. 247-me pełnomocnictwo nie jest fascynującą robotą, ale 247-me tłumaczenie tłukowi present simple też nie.
Akurat łączenie lekcji i tłumaczeń jest dość popularne, ale egzamin na TP jest trudny. Można zdać za pierwszym razem, to wcale nie jest takie rzadkie, ale na pewno nie z marszu. Trzeba poświęcić myślę, że około 2 lata na przygotowanie się.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
skara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-05-04 14:01:15


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:42.