Rzeszów -brak pracy !!! - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-04-14, 08:33   #31
mariolka07121987
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 13
Dot.: Rzeszów -brak pracy !!!

Rekrutujecie jeszcze ludzi do pracy ja szukam pracy!!!
mariolka07121987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-15, 08:37   #32
dzasq
Raczkowanie
 
Avatar dzasq
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Rzeszów/Warszawa
Wiadomości: 104
Dot.: Rzeszów -brak pracy !!!

A sprawdzałaś na OLX, Rzeszowiaku? Powodzenia!
dzasq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-15, 13:31   #33
trams
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 90
Dot.: Rzeszów -brak pracy !!!

Widocznie ten ktoś dysponuje umiejętnościami które nie są przydatne na rynku pracy. Ot, taka prawda.
trams jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-21, 13:18   #34
Adrianna919
Przyczajenie
 
Avatar Adrianna919
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 20
Dot.: Rzeszów -brak pracy !!!

Cytat:
Napisane przez gocha 12 Pokaż wiadomość
konkurencja jest naprawde wielka i nie ma szans znaleźć pracę
Gocha, mam dzisiaj dobry humor, więc zdradzę Ci, jak znaleźć pracę w tym pięknym mieście (zresztą w jakimkolwiem innym):

1. Zdobądź umiejętność, której nie posiadaja inni, a której poszukują pracodawcy (oj, brzmi to absurdalnie, ale jest ich - jeśli dobrze poszukasz - naprawdę sporo)

2. Nie wysyłaj CV skupiając się na ilości, a na jakości (ja na początku 2016 roku byłam na 1 rozmowie w Rzeszowie i mam pracę - a więc skuteczność 100%). Pisz CV pod danego pracodawcę. Zastanów się, jakiego pracownika potrzebuje i napisz tylko o tym, co więże Cię z jego firmą. Zanim pójdziesz na rozmowę, poznaj dobrze swojego potencjalnego pracodawcę i jego konkurencję. Dowiedz się najwięcej o firmie, czy się rozwija, od kiedy istnieje i jak zmieniał się jej asortyment/usługi. Poznaj konkurencję firmy. Spróbuj wymienić przynajmniej 5 firm, które konkurują z Twoją przyszłą firmą. Wyrób sobie o każdej z nich opinię, którą będzie podzielał o konkurencji Twój przyszły pracodawca w stylu: wiesz, firma x jest największa, ale widzę, że firma y ostatnio znacznie się rozwinęła.

3. Mów otwarcie o swoich zaletach i wadach (z przewagą pierwszych). Niech pracodawca wie, w czym jesteś najlepsza, a co będzie musiał zlecić komuś innemu.
Adrianna919 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-24, 09:47   #35
ally5
Zakorzenienie
 
Avatar ally5
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 3 029
Dot.: Rzeszów -brak pracy !!!

Adrianna919 bardzo trafne rady, w sumie sama zawsze w ten sam sposób robiłam i też nie miałam nigdy problemu ze znalezieniem pracy, nawet zanim zaczęłam mieszkać w Rzeszowie w mniejszych miastach jest jeszcze trudniej, ale nie ma rzeczy niemożliwych
ally5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-06, 13:37   #36
illia23
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 9
Dot.: Rzeszów -brak pracy !!!

Szukaj też za granicą jeśli Ci to juz przyszło do głowy, nawet na stronach z polskimi ofertami pracy znajdziesz te zagraniczne np:/reklama/ Bez znaczenia czy szukasz w Polsce czy nie to staraj się bazowac na znanych portalach aby uniknąc oszustów i nieuczciwych pracodawców a niestety ciągle sie tacy trafiają. Pamietaj jednak, że za granica już też nie jest tak łatwo o pracę jak kiedyś, szczególnie tearz gdzie jest dużo obcokrajowców już właściwie w każdym kraju.

Edytowane przez 21kasia21
Czas edycji: 2016-05-11 o 21:38 Powód: reklama
illia23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-03, 21:00   #37
milena11111
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 1
Dot.: Rzeszów -brak pracy !!!

Fakt, w Rzeszowie niełatwo o pracę dla każdego. Jak porównuję to na przykład do Wrocławia, to widzę różnicę. No ale Rzeszów nie jest też jakimś wygwizdowem, więc po prostu trzeba intensywniej szukać, ale nie jest to niemożliwe. Polecam zaczynać poszukiwania bez wychodzenia z domu, w Internecie. Jest sporo portali pracy, np.: https://www.☠☠☠☠☠☠☠☠pl/praca/rzeszow;l, na których pojawiają się aktualne oferty z regionu - w różnych branżach.
milena11111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-12-10, 09:55   #38
weronikafajkowska
Raczkowanie
 
Avatar weronikafajkowska
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 56
Dot.: Rzeszów -brak pracy !!!

No co wy mówicie, w Rzeszowie i okolicach wbrew pozorom jest dużo firm u których można dostać pracę. Ja miałam problem ze znalezieniem pracy bo niestety moje CV na pierwszy rzut oka było zbyt pospolite, dlatego zmieniłam taktykę i aplikowałam bezpośrednio do firm, nie przez ogłoszenia. Bardzo skuteczne jest też pisanie o pracę na fb, wtedy nawiązujecie od razu bezpośrednio kontakt z potencjalnym pracodawcą Polecam wam też tą stronkę https://www.praca-dealerbmw.pl/ może komuś się przyda

Edytowane przez weronikafajkowska
Czas edycji: 2018-12-12 o 19:15
weronikafajkowska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-10, 10:46   #39
cocolocco
Raczkowanie
 
Avatar cocolocco
 
Zarejestrowany: 2017-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 377
Dot.: Rzeszów -brak pracy !!!

Jak ktoś tu już wspomnial, polecam iść bardziej w jakość niż ilość kiedyś też wysylalam masowo cv do różnych pracodawców, a teraz z kolei skupiam się na tym żeby każde cv było dostosowane pod pracodawce. Polecam też szukać pracy nie tylko bezpośrednio związanej z zawodem, ponieważ oprócz umiejętności twardych liczą się też kompetencje miękkie, a nic tak ich nie wykształca, jak praca (np mi tryb studia + praca pozwolil na wykształcenie umiejętności zarządzania czasem). Jeżeli nie mamy doświadczenia zawodowego polecam wpisywać też doświadczenie dodatkowe. Ja np studiując jeszcze na licencjacie dziennie dorabialam sobie w różnych dziedzinach co pozwoliło mi na szybsze zdobycie 1 poważnej pracy bo pracodawca widział, że jestem osobą ambitną, umiem pogodzić wiele przeczy ze sobą itd myślę też ze samo chodzenie na rozmowy kwalifikacyjne dużo uczy, bo na kolejnych wiemy już czego można się spodziewać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
cocolocco jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-27, 11:31   #40
kasia5266
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1 951
Dot.: Rzeszów -brak pracy !!!

Akurat zajmowałam się chwilę pośrednictwem pracy w tym mieście, więc powiem tak: Dużo jest ofert pracy dla sprzedawców, pracowników call center, przedstawicieli handlowych, kierowców i pracowników fizycznych.
Jeśli natomiast ktoś szuka pracy biurowej (administracja, hr), to jest ciężko. Takich ofert pojawia się niewiele i jest duża konkurencja. Jedyna szansa to wysyłać cv do interesujących nas firm.
Pamiętam, jak pomagaliśmy szukać stażu dziewczynie z dość dużym doświadczeniem. Przerobiliśmy jej CV, wysłaliśmy do 45 firm zajmujących się HR, szkoleniami, konsultingiem, projektami i z tego odezwało się 3. Dlatego pozostaje, albo się przebranżowić, albo być bardzo wytrwałym.

Edytowane przez kasia5266
Czas edycji: 2022-04-27 o 11:32
kasia5266 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-04-27 12:31:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:06.