Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI - Strona 70 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2023-07-02, 09:43   #2071
d1b06f3951e378bb3fdc33711a759ec9373c9f74_6556ad7364f3f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 32 352
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez gosia_9508 Pokaż wiadomość
Zwolnienie od pracy przysługuje pracownikowi w przypadku, gdy łącznie spełnione są następujące warunki:

- powodem zwolnienia jest działanie siły wyższej,
- siła wyższa dotyczy pilnych spraw rodzinnych spowodowanych chorobą lub wypadkiem,
- niezbędna jest natychmiastowa obecność pracownika.
Oficjalnych interpretacji jeszcze nie ma. Poza tym nie jest wymagane udokumentowanie występowania siły wyższej, więc nie sądzę, żeby ktoś był w stanie to sprawdzić.

Wysłane z mojego M2101K6G przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 09:43 ---------- Poprzedni post napisano o 09:43 ----------

Cytat:
Napisane przez andra Pokaż wiadomość
Ciekawe, u mnie w zakładzie nikt nie słyszał o opcji urlopu z siły wyższej na godziny. Muszę się przyjrzeć.
Wg mnie wymaga lekkiego uzasadnienia, przy szukaniu pracy słabo z niego będzie korzystać (np kilka razy w miesiącu)

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No to muszą się doedukować w zakresie nowych przepisów. Dyrektywa weszła 21 kwietnia.

Wysłane z mojego M2101K6G przy użyciu Tapatalka
d1b06f3951e378bb3fdc33711a759ec9373c9f74_6556ad7364f3f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-02, 10:49   #2072
AntoinetteEpps
Raczkowanie
 
Avatar AntoinetteEpps
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 87
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

[1=d1b06f3951e378bb3fdc337 11a759ec9373c9f74_6556ad7 364f3f;89618512]Teraz od kwietnia weszła dyrektywa work-life-balance. Wprowadziła dla każdego pracownika możliwość wzięcia urlopu na godziny w sytuacji tzw. "siły wyższej". Nie określa konkretnie co ta siła wyższa oznacza, ale pozwala wziąć np. 2h w ciągu dnia. Te godziny są płatne 50%, ale w sytuacji kiedy musisz wyskoczyć np. na rozmowę to może być super rozwiązanie.

Wysłane z mojego M2101K6G przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]
ooo super, dzięki, nie wgłębiałam się aż tak w ustawę ale jest to dobra opcja. a wiesz może jakie są limity tych "godzinourlopów"?

---------- Dopisano o 11:49 ---------- Poprzedni post napisano o 11:47 ----------

Cytat:
Napisane przez gosia_9508 Pokaż wiadomość
Zwolnienie od pracy przysługuje pracownikowi w przypadku, gdy łącznie spełnione są następujące warunki:

- powodem zwolnienia jest działanie siły wyższej,
- siła wyższa dotyczy pilnych spraw rodzinnych spowodowanych chorobą lub wypadkiem,
- niezbędna jest natychmiastowa obecność pracownika.
Wg mnie można to jakoś wybronić, np. ktoś z rodziny w szpitalu i przez jakiś czas trzeba jeździć. Nikt tego nie udowodni.


Ale jak macie jeszcze jakieś pomysły to piszcie
AntoinetteEpps jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-02, 10:56   #2073
d1b06f3951e378bb3fdc33711a759ec9373c9f74_6556ad7364f3f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 32 352
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez AntoinetteEpps Pokaż wiadomość
ooo super, dzięki, nie wgłębiałam się aż tak w ustawę ale jest to dobra opcja. a wiesz może jakie są limity tych "godzinourlopów"?

---------- Dopisano o 11:49 ---------- Poprzedni post napisano o 11:47 ----------


Wg mnie można to jakoś wybronić, np. ktoś z rodziny w szpitalu i przez jakiś czas trzeba jeździć. Nikt tego nie udowodni.


Ale jak macie jeszcze jakieś pomysły to piszcie
2 dni lub 16 godzin na rok

Wysłane z mojego M2101K6G przy użyciu Tapatalka
d1b06f3951e378bb3fdc33711a759ec9373c9f74_6556ad7364f3f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-02, 11:59   #2074
Lasagna_ze_szpinakiem
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 1 480
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez AntoinetteEpps Pokaż wiadomość
ooo super, dzięki, nie wgłębiałam się aż tak w ustawę ale jest to dobra opcja. a wiesz może jakie są limity tych "godzinourlopów"?

---------- Dopisano o 11:49 ---------- Poprzedni post napisano o 11:47 ----------


Wg mnie można to jakoś wybronić, np. ktoś z rodziny w szpitalu i przez jakiś czas trzeba jeździć. Nikt tego nie udowodni.


Ale jak macie jeszcze jakieś pomysły to piszcie
Wiesz co ja podczas swojej obecnej pracy parę razy brałam udział w rekrutacji żeby się rozeznać w stawkach (albo pojawiało się coś naprawdę interesującego) i każdy etap był online przez Teamsa (nawet ostatni z dyrektorem). Raz nawet zapytano mnie czy preferuję na miejscu w siedzibie czy zdalnie kolejny etap. Chyba że Twoja praca nie jest w 100% przy kompie i musisz w ramach zadania coś osobiście zrobić. Wtedy bym brała wyjście prywatne jeśli macie taką możliwość. Np rozmowa o 15 (umawiać się na najpóźniejszy możliwy) - kończyć pracę wcześniej i np kolejnego dnia odrobić. Tak ja zawsze do tego podchodzę.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Lasagna_ze_szpinakiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-02, 18:31   #2075
AntoinetteEpps
Raczkowanie
 
Avatar AntoinetteEpps
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 87
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Lasagna_ze_szpinakiem Pokaż wiadomość
Wiesz co ja podczas swojej obecnej pracy parę razy brałam udział w rekrutacji żeby się rozeznać w stawkach (albo pojawiało się coś naprawdę interesującego) i każdy etap był online przez Teamsa (nawet ostatni z dyrektorem). Raz nawet zapytano mnie czy preferuję na miejscu w siedzibie czy zdalnie kolejny etap. Chyba że Twoja praca nie jest w 100% przy kompie i musisz w ramach zadania coś osobiście zrobić. Wtedy bym brała wyjście prywatne jeśli macie taką możliwość. Np rozmowa o 15 (umawiać się na najpóźniejszy możliwy) - kończyć pracę wcześniej i np kolejnego dnia odrobić. Tak ja zawsze do tego podchodzę.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
W dobie pandemii i okresie krótko- popandemicznym też brałam udział w rekrutacjach dla rozeznania, mimo że realnie nie szukałam wtedy pracy i wówczas wszystkie etapy były online, teraz coraz częściej spotykam się z chęcią zobaczenia się w siedzibie firmy Szczególnie uwidoczniło się to po wejściu tej ustawy o pracy zdalnej. Nie dość że od tego momentu większość firm wprowadziła hybrydę i zlikwidowała 100% zdalne, to rekrutacje też coraz częściej odbywają się na miejscu. Mimo że nie zdarzyło mi się jeszcze dostawać zadania wymagającego zrobienia go na żywo to i tak jest chęć spotkania.


Chyba będę musiała kombinować tak jak piszesz, ewentualnie brać zwolnienia lekarskie. Dopiero wczoraj zaświeciła mi się lampka że mogłam przecież negocjować 3/4 etatu skoro to i tak przejściowa praca i to by zlikwidowało wszystkie problemy.
AntoinetteEpps jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-03, 13:07   #2076
ojejuniu1974
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 715
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez AntoinetteEpps Pokaż wiadomość
Dziewczyny, macie jakiś pomysł na to jak szukać pracy, mając pracę (ale nie docelową, jedynie taką przejściową, choć angażującą nasz czas w 100%)?
Tak się składa że zostałam jakiś czas temu bez pracy bo mój dział stanął na granicy bankructwa. Znalazłam pracę w zawodzie bo za coś trzeba żyć, ale nie wiążę z tą firmą przyszłości i w sumie od początku brałam tą opcję jako coś na chwilę. Teraz się zastanawiam czy decyzja była właściwa, czy nie lepiej było wziąć czegoś na 3/4 lub pół etatu nawet niekoniecznie w zawodzie bo ułatwiłoby to chodzenie na rozmowy. Firma poszła mi na rękę z urlopem który miałam zaplanowany, mam pracę zdalną. Ale wiadomo też że potencjalne rozmowy byłyby pewnie w czasie pracy bo każda firma pracuje 8-16 czy 9-17. Online to nie problem, to pewnie dałoby się jakoś ugrać. Większym problemem byłyby pewnie dalsze etapy w siedzibie na miejscu. Jednak trzeba by się jakoś urwać wtedy.
Teraz mądrzejsza o te przemyślenia wiem, że trzeba było pytać o mniejszy wymiar etatu no ale stało się. Macie jakieś pomysły jak szukać, nie mając zbytnio do dyspozycji urlopu?
Jesli mozesz pracowac zdalnie... to moze jakis coworking w okolicach siedziby firmy, gdzie bedziesz mieć rozmowę na zywo?
ojejuniu1974 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-03, 18:02   #2077
glossyzuz
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 730
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez AntoinetteEpps Pokaż wiadomość
W dobie pandemii i okresie krótko- popandemicznym też brałam udział w rekrutacjach dla rozeznania, mimo że realnie nie szukałam wtedy pracy i wówczas wszystkie etapy były online, teraz coraz częściej spotykam się z chęcią zobaczenia się w siedzibie firmy Szczególnie uwidoczniło się to po wejściu tej ustawy o pracy zdalnej. Nie dość że od tego momentu większość firm wprowadziła hybrydę i zlikwidowała 100% zdalne, to rekrutacje też coraz częściej odbywają się na miejscu. Mimo że nie zdarzyło mi się jeszcze dostawać zadania wymagającego zrobienia go na żywo to i tak jest chęć spotkania.


Chyba będę musiała kombinować tak jak piszesz, ewentualnie brać zwolnienia lekarskie. Dopiero wczoraj zaświeciła mi się lampka że mogłam przecież negocjować 3/4 etatu skoro to i tak przejściowa praca i to by zlikwidowało wszystkie problemy.
Nie możesz na zwolnieniu chodzić na rozmowy kwalifikacyjne. Układaj po prostu rozmowy np. na 8 rano, jak pracę zaczynasz o 9 to mów, że tego dnia przyjedziesz godzinę później i godzinę zostaniesz czy w inny sposób odrobisz. Nie kombinuj z lewymi zwolnieniami.
glossyzuz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2023-07-03, 19:04   #2078
Yellow_Cherry
Zadomowienie
 
Avatar Yellow_Cherry
 
Zarejestrowany: 2021-04
Wiadomości: 1 040
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez glossyzuz Pokaż wiadomość
Nie możesz na zwolnieniu chodzić na rozmowy kwalifikacyjne. Układaj po prostu rozmowy np. na 8 rano, jak pracę zaczynasz o 9 to mów, że tego dnia przyjedziesz godzinę później i godzinę zostaniesz czy w inny sposób odrobisz. Nie kombinuj z lewymi zwolnieniami.
Pierwsze slysze, zeby bedac ba zwolnieniu nie mozna bylo chodzic na rozmowy sa na to jakies podstawy prawne czy po prostu "przyzwoitosc"?
Inna kwestia jest branie lewego zwolnienia z mysla o chodzeniu na rozmowy.

Wysłane z mojego M2101K7BNY przy użyciu Tapatalka
Yellow_Cherry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-03, 20:23   #2079
AntoinetteEpps
Raczkowanie
 
Avatar AntoinetteEpps
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 87
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Yellow_Cherry Pokaż wiadomość
Pierwsze slysze, zeby bedac ba zwolnieniu nie mozna bylo chodzic na rozmowy sa na to jakies podstawy prawne czy po prostu "przyzwoitosc"?
Inna kwestia jest branie lewego zwolnienia z mysla o chodzeniu na rozmowy.

Wysłane z mojego M2101K7BNY przy użyciu Tapatalka
Nikt tego nie sprawdzi. Nikt nie sprawdza pojedynczych dni zwolnień. Chodzi raczej o przyzwoitość. Ale... czy pracodawcy w stosunku do nas też zawsze się zachowują przyzwoicie? Wiem, nie można generalizować. Po prostu takie jest życie. Czasem żeby wyjść na swoje, trzeba kombinować. Ja i tak jestem osobą niechodzącą na zwolnienia i niechorującą więc w takiej sytuacji, mimo że to nie do końca fair, pozwolę sobie na wybryk.
AntoinetteEpps jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-03, 23:09   #2080
Harmonia_95
Raczkowanie
 
Avatar Harmonia_95
 
Zarejestrowany: 2020-12
Wiadomości: 317
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez squirrelqa Pokaż wiadomość
Rozumiem. Próbuj do tego PKP, może się uda Godzina w jedną stronę to dużo, może być więc to czynnik przeważający za tą nową pracą.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
byłam dzisiaj na rozmowie i dostałam tę pracę. nie zdążyłam wrócić do domu i zadzwonili. teraz z kolei mi przykro, że odchodzę ze starej pracy. nie lubię zmian, ale czuję, że jest mi potrzebna. no i ta lokalizacja - bajka.
__________________
Jeśli dojdziesz do ładu z własnym wnętrzem, wówczas to, co zewnętrzne, samo się ułoży. Rzeczywistość pierwotna tkwi wewnątrz, a zewnętrzna jest wobec niej wtórna.

Eckhart Tolle
Harmonia_95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-04, 06:02   #2081
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Harmonia_95 Pokaż wiadomość
byłam dzisiaj na rozmowie i dostałam tę pracę. nie zdążyłam wrócić do domu i zadzwonili. teraz z kolei mi przykro, że odchodzę ze starej pracy. nie lubię zmian, ale czuję, że jest mi potrzebna. no i ta lokalizacja - bajka.
Super, że Ci się udało
Zawsze jest ten moment nostalgii, że się odchodzi z dobrze znanego miejsca, ale nowe ma na pewno coś ciekawego i rozwojego do zaoferowania + ta lokalizacja powodzenia!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-04, 12:36   #2082
Harmonia_95
Raczkowanie
 
Avatar Harmonia_95
 
Zarejestrowany: 2020-12
Wiadomości: 317
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez squirrelqa Pokaż wiadomość
Super, że Ci się udało
Zawsze jest ten moment nostalgii, że się odchodzi z dobrze znanego miejsca, ale nowe ma na pewno coś ciekawego i rozwojego do zaoferowania + ta lokalizacja powodzenia!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
dziękuję.
__________________
Jeśli dojdziesz do ładu z własnym wnętrzem, wówczas to, co zewnętrzne, samo się ułoży. Rzeczywistość pierwotna tkwi wewnątrz, a zewnętrzna jest wobec niej wtórna.

Eckhart Tolle
Harmonia_95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-04, 13:31   #2083
werka89
Zakorzenienie
 
Avatar werka89
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 30 775
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Treść usunięta
__________________
Mój profil na KWC: https://wizaz.pl/kosmetyki/profil.php?id=357515
werka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-04, 17:18   #2084
glossyzuz
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 730
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Yellow_Cherry Pokaż wiadomość
Pierwsze slysze, zeby bedac ba zwolnieniu nie mozna bylo chodzic na rozmowy sa na to jakies podstawy prawne czy po prostu "przyzwoitosc"?
Inna kwestia jest branie lewego zwolnienia z mysla o chodzeniu na rozmowy.

Wysłane z mojego M2101K7BNY przy użyciu Tapatalka
Nie ma napisane wprost "na L4 nie wolno chodzić na rozmowy rekrutacyjne" tak jak nie możesz chodzić na imprezy czy inne wakacje tak nie możesz chodzić na rozmowy o pracę.
Przyzwoitość to swoją drogą i np. gdybym jako pracodawca dowiedziała się, że ktoś bierze lewe L4 to bym go nie zatrudniła.
glossyzuz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-05, 09:15   #2085
Yellow_Cherry
Zadomowienie
 
Avatar Yellow_Cherry
 
Zarejestrowany: 2021-04
Wiadomości: 1 040
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

U mnie cisza z nowa robota, zadnego odzewu na cv .
W obecnej za miesiac konczy mi sie umowa, bylam oewna ze mi podziekuja, ale ze troche projektow weszlo to nie ma mocy przerobowych i mnie zostawili. Dostalam "awans" czyli z nazwy stanowiska usuna dopisek mlodszy, gdyz jako jedyna w biurze taki mialam, no i podwyzka... I tu poczulam sie jakbym dostala w twarz, bo odbiega znaczaco w dol od tego, co ja zaproponowalam, a kierownik po roznowie z dyrektorem przekazal, ze ten jeszcze 300zl z tego zaoferowanego przez kierownika chce uciac...
Zostaje tylko i wylacznie z tego wzgledu, ze z czegos trzeba zyc, a nie mam innej aletrnatywy

Wysłane z mojego M2101K7BNY przy użyciu Tapatalka
Yellow_Cherry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-06, 19:40   #2086
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Jutro idę zdać świetlice. Strasznie nie chce się widzie z dyrektorka.
Wredna prukwa.

Wysłane z mojego motorola edge 20 lite przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-07, 05:38   #2087
4b27789c826749bd4d16893be0ab05cdfb4777a2_659f2fa2a88b4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 12 340
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
Jutro idę zdać świetlice. Strasznie nie chce się widzie z dyrektorka.
Wredna prukwa.

Wysłane z mojego motorola edge 20 lite przy użyciu Tapatalka
a jak się rozwiązała kwestia tego, że byłaś za granica i kazała ci przyjśc nagle do pracy?
okropna ta baba jest teraz już nie będziesz z nią współpracować?

---------- Dopisano o 05:33 ---------- Poprzedni post napisano o 05:32 ----------

Cytat:
Napisane przez Harmonia_95 Pokaż wiadomość
dziękuję.
Gratki taka droga do pracy to marzenie.

U mnie masakra, liczyłam, że w wakacje będzie większy luz na ulicach i w autobusach mniej ludzi, ale samochodów tak samo dużo... Jestem zmęczona. Pod koniec września zmianiamy mieszkanie, ale zanim to, to chyba się wykończę.

---------- Dopisano o 05:35 ---------- Poprzedni post napisano o 05:33 ----------

Cytat:
Napisane przez Yellow_Cherry Pokaż wiadomość
U mnie cisza z nowa robota, zadnego odzewu na cv .
W obecnej za miesiac konczy mi sie umowa, bylam oewna ze mi podziekuja, ale ze troche projektow weszlo to nie ma mocy przerobowych i mnie zostawili. Dostalam "awans" czyli z nazwy stanowiska usuna dopisek mlodszy, gdyz jako jedyna w biurze taki mialam, no i podwyzka... I tu poczulam sie jakbym dostala w twarz, bo odbiega znaczaco w dol od tego, co ja zaproponowalam, a kierownik po roznowie z dyrektorem przekazal, ze ten jeszcze 300zl z tego zaoferowanego przez kierownika chce uciac...
Zostaje tylko i wylacznie z tego wzgledu, ze z czegos trzeba zyc, a nie mam innej aletrnatywy

Wysłane z mojego M2101K7BNY przy użyciu Tapatalka
Przykre Nie myślałas może o przeprowadzce do najbliższego dużego miasta? Może jakaś praca hybrydowa?

Mi się kończy umowa, lada moment. W sumie jestem ciekawa czy stawka będzie większa, nie spodziewałam się, ale starsze koleżanki mówiły, że z automatu umowa po próbnej ma te 500+ do przodu. Eh nawet nie odczuje tego bogactwa, bo teraz ceny mieszkańznowu poszły do góry, własnie o te 500-1000... nie mogę się doczekać wyprowadzki z tego miasta

---------- Dopisano o 05:38 ---------- Poprzedni post napisano o 05:35 ----------

Cytat:
Napisane przez AntoinetteEpps Pokaż wiadomość
Nikt tego nie sprawdzi. Nikt nie sprawdza pojedynczych dni zwolnień. Chodzi raczej o przyzwoitość. Ale... czy pracodawcy w stosunku do nas też zawsze się zachowują przyzwoicie? Wiem, nie można generalizować. Po prostu takie jest życie. Czasem żeby wyjść na swoje, trzeba kombinować. Ja i tak jestem osobą niechodzącą na zwolnienia i niechorującą więc w takiej sytuacji, mimo że to nie do końca fair, pozwolę sobie na wybryk.
No właśnie... przyzwoitość to jedno,a dwa... jak inaczej szukać tej innej pracy? Ja kiedyś poszłam na rozmowę w trakcie wyjścia służbowego. Załatwiłam co musiałam, a potem poszłam na rozmowę. W ogóle mi nie żal, bo szef był psycholem i nie rozumiał pojęć L4 czy urlop. Pracę dostałam Plus był taki, że kierowniczka wiedziała gdzie idę i dała mi błogosławieńastwo każdy chciał stamtąd uciec

W obecnej pracy podobnie, bo w poprzedniej miałam sporo spotkań w centrum tego dnia i poszłam na rozmowę. Nie było innej opcji, bo rozmowa tylko w biurze, no i tylko w godzinach 9-15. A nie miałam u kogo się zwolnić, bo moja szefowa była wtedy na długim urlopie
4b27789c826749bd4d16893be0ab05cdfb4777a2_659f2fa2a88b4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-07, 08:39   #2088
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

[1=4b27789c826749bd4d16893 be0ab05cdfb4777a2_659f2fa 2a88b4;89622064]a jak się rozwiązała kwestia tego, że byłaś za granica i kazała ci przyjśc nagle do pracy?

okropna ta baba jest teraz już nie będziesz z nią współpracować?[
[/QUOTE]

Wiesz, jakby ona mi jeszcze powiedziała/napisała to prywatnie, że sobie nie przypomina, a ona na grupie nauczycieli napisała "jutro proszę przyjść zdać świetlice, bo mnie nie poinformowałaś o odejściu". Zrobiła ze mnie idiotke.
Zwłaszcza, że poszłam jej powiedzieć po raz DRUGI, że jadę na kolonie i na 99% odchodzę 15 czerwca, a ona do mnie, że wystawi ogłoszenie o poszukiwaniu nowego pracownika na stronie. Ja mówię ok, spoko. Ogłoszenie wystawione 17 czerwca, a ona NA GRUPIE NAUCZYCIELI napisała, że jej nie poinformowałam o odejściu.
Ale świetlica zdana, wszystko się zgadza. Z ulgą odchodzę. Będzie mi brakować dzieciaków, ale cóż. Nie dam sobą pomiatać.

Wysłane z mojego motorola edge 20 lite przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-07, 09:42   #2089
4b27789c826749bd4d16893be0ab05cdfb4777a2_659f2fa2a88b4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 12 340
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Super, oby już teraz było.lepiej

Ja w związku z końcem.okresu próbnego (kiedy to zleciało?) będę mogła.pracowac zdalnie raz w tygodniu, liczę że to minimalnie poprawi mój nastrój.

Nie umiem polubić Warszawy, ale muszę jeszcze tu trochę wytrzymać niestety
4b27789c826749bd4d16893be0ab05cdfb4777a2_659f2fa2a88b4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-07, 09:49   #2090
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Ja lubię duże miasta, ale warszawa czy Wrocław mnie przerastają. Za to Katowice uwielbiam

Wysłane z mojego motorola edge 20 lite przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-07, 11:07   #2091
4b27789c826749bd4d16893be0ab05cdfb4777a2_659f2fa2a88b4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 12 340
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Byłam ostatnio w Katowicach i na Śląsku i zakochałam się totalnie
4b27789c826749bd4d16893be0ab05cdfb4777a2_659f2fa2a88b4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-07, 17:28   #2092
andra
Wtajemniczenie
 
Avatar andra
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: A kto to wie
Wiadomości: 2 884
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

W czym dokładnie? Zieleni, budynkach poprzemysłowych czy może zabytkowych familokach?
Rzadko się to słyszy, częściej 'ble jak brzydko'
Ale fakt, jest wyjątkowo i z charakterem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
andra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-07, 19:42   #2093
stotek
Zakorzenienie
 
Avatar stotek
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 11 012
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

[1=4b27789c826749bd4d16893 be0ab05cdfb4777a2_659f2fa 2a88b4;89622228]Byłam ostatnio w Katowicach i na Śląsku i zakochałam się totalnie [/QUOTE]Ja też kocham Śląsk oddałbym wszystko, żeby móc tam mieszkać, ale niestety nie łączy mi się to z pracą

Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka
__________________
. . .
stotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-07, 21:10   #2094
Lasagna_ze_szpinakiem
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 1 480
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez stotek Pokaż wiadomość
Ja też kocham Śląsk oddałbym wszystko, żeby móc tam mieszkać, ale niestety nie łączy mi się to z pracą

Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka
Dziewczyny zapraszamy tu jest fajnie i ludzie też spoko i wbrew pozorom bardzo zielono

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Lasagna_ze_szpinakiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-07, 22:17   #2095
4b27789c826749bd4d16893be0ab05cdfb4777a2_659f2fa2a88b4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 12 340
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Właśnie też bym się tam chciała przenieść, serio - przepadłam
Fajnie było dostać pracę marzenie, ale ciężko będzie z niej odejść. A odejść będę musiała, bo w Wawie daje sobie niecały rok (chciałabym tutaj rok popracować).

Tż może pracować zewsząd. A ja na Śląsku miałabym co robic, mój sektor ma się tam dobrze.
4b27789c826749bd4d16893be0ab05cdfb4777a2_659f2fa2a88b4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-08, 09:44   #2096
andra
Wtajemniczenie
 
Avatar andra
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: A kto to wie
Wiadomości: 2 884
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

I chyba trochę ludzi tak robi. W wielu firmach znajdziesz osobę co się przeprowadziła. Motywy różne:
Albo mieszkania tańsze, albo bliskość w góry, albo ktoś w swojej branży ma tu większy wybór pracy (zwykle przemysł). Czasem partner był stąd i tak zdecydowali.
Co do fajności ludzi to bym nie przesadzała Wiadomo.
Myślę że region jest bardzo niedoceniany, czasem nawet pogardzany, a niesłusznie bo jest fantastycznie
To moje miejsce. Tylko nieco za duża gęstość ludzi w porównaniu z najcichszym rejonami Polski tam gdzie się jeździ na wakacje. W samym rdzeniu metropolii zapisanych jest miast i wsi z 2 mln ludzi. Gdzie nie ma w GZM przecież Rybnika i reszty.
Stąd każda z atrakcji przyrodniczych w wolnym czasie jest oblegana Przeszkadza mi że gdzie się nie ruszysz np przejść chodnikiem nad jeziorem trudno itp. nie mówiąc o dojeździe i parkowaniu... Wydaje się że to dlatego że wszyscy mają wszędzie blisko plus stać ich na życie - bardzo niskie bezrobocie (strefy przemysłowe w bogatych miastach sprawiły że wskaźnik jest 2%).
W sensie każdy kto chce, może tu pracować i spokojnie fajnie żyć, najwyżej będzie to w tańszym miejscu kilka lub kilkanaście km od centrum Kato (Bytom, dzielnica Chorzów II, Świętochłowice, niektóre dzielnice Sosnowca)

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
andra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-08, 09:53   #2097
Lasagna_ze_szpinakiem
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 1 480
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez andra Pokaż wiadomość
I chyba trochę ludzi tak robi. W wielu firmach znajdziesz osobę co się przeprowadziła. Motywy różne:
Albo mieszkania tańsze, albo bliskość w góry, albo ktoś w swojej branży ma tu większy wybór pracy (zwykle przemysł). Czasem partner był stąd i tak zdecydowali.
Co do fajności ludzi to bym nie przesadzała Wiadomo.
Myślę że region jest bardzo niedoceniany, czasem nawet pogardzany, a niesłusznie bo jest fantastycznie
To moje miejsce. Tylko nieco za duża gęstość ludzi w porównaniu z najcichszym rejonami Polski tam gdzie się jeździ na wakacje. W samym rdzeniu metropolii zapisanych jest miast i wsi z 2 mln ludzi. Gdzie nie ma w GZM przecież Rybnika i reszty.
Stąd każda z atrakcji przyrodniczych w wolnym czasie jest oblegana Przeszkadza mi że gdzie się nie ruszysz np przejść chodnikiem nad jeziorem trudno itp. nie mówiąc o dojeździe i parkowaniu... Wydaje się że to dlatego że wszyscy mają wszędzie blisko plus stać ich na życie - bardzo niskie bezrobocie (strefy przemysłowe w bogatych miastach sprawiły że wskaźnik jest 2%).
W sensie każdy kto chce, może tu pracować i spokojnie fajnie żyć, najwyżej będzie to w tańszym miejscu kilka lub kilkanaście km od centrum Kato (Bytom, dzielnica Chorzów II, Świętochłowice, niektóre dzielnice Sosnowca)

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zgadzam się, sama jestem z okolic Rybnika i doceniam bardzo to miejsce Mieszkam tu z krótkimi przerwami całe życie i czuje się bardzo związana z ta ziemia, regionem i ogólnie pojętą śląskością Ostatnio bardzo cenie bliskość gór, że biorę auto i w godzinę jestem w Beskidzie a klimat już zupełnie inny. No i moja i okoliczne miejscowości otaczają lasy co też z czasem doceniłam (latem spacery żeby się dotlenić, jesienią dodatkowo na grzyby). Z pracą jest tak jak mówisz, jak ktoś chce to pracuje, problemów ze znalezieniem raczej nie ma.
Pandora pakujcie manatki i zapraszamy, może nawet kiedyś jakaś kawka zapoznawcza na mieście

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Lasagna_ze_szpinakiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-08, 14:14   #2098
andra
Wtajemniczenie
 
Avatar andra
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: A kto to wie
Wiadomości: 2 884
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

O tak, uwielbiam Rudy i lasy raciborskie. Może tu mieszkałam w poprzednim wcieleniu Zresztą cały Śląsk jest bardzo zielony jak wspomniałaś.
Zaletą G Śląska jest także sąsiedztwo, niedaleka trasa do Bielska-Białej (pociąg 1h) i Cieszyna, zupełnie innych a równie fajnych klimatów. A jako że rezyduję w okolicach Katowic, lubię też tak 'po prostu' wyskoczyć do Krakowa. Np spacer po Kazimierzu czy wystawa, hmm

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
andra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-08, 20:18   #2099
695d786c3492781c3fd020c39a3abf990173eddf_6577a2b887a02
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 2 756
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Mnie się też bardzo dobrze mieszka na Śląsku i gdybym miała się przeprowadzać, to ewentualnie do Trójmiasta - tylko że tam jest drogo. Na Śląsku nie jest trudno z pracą, zarobki w Krakowie czy Warszawie może są wyższe, ale za to ceny mieszkań u nas dużo bardziej przyzwoite, jeśli nie w Katowicach czy Gliwicach, to w innych miastach. Swoje kupiłam za kwotę, o której i wtedy (kilka lat temu) ludzie na wizażu twierdzili, że za tyle to nie ma.
I fajnie, że blisko w ładne, zielone tereny (w samych miastach też zresztą coś się znajdzie), blisko w góry, blisko na Jurę, do Krakowa itd. i stosunkowo blisko do innych krajów.

Enviado desde mi SM-A705FN mediante Tapatalk
695d786c3492781c3fd020c39a3abf990173eddf_6577a2b887a02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-08, 22:12   #2100
4b27789c826749bd4d16893be0ab05cdfb4777a2_659f2fa2a88b4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 12 340
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Eh dziewczyny nie dobijajcie mnie Naczytałam się na Śląsku i nakręciłam i siebie i TŻ Zobaczymy, jak to się potoczy. Jak mieszkałam we Włoszech to byłam taka anty na Polskę nakręcona, a teraz zrozumiałam, że to chodzi o Warszawę. Gdzie indziej, to ja lubię tu być - mamy wiele pięknej natury, ciekawą historię, pyszną regionalna kuchnie, a ludzie jak nie żyją w tym warszawskim pędzie dom-metro-korpo, to też są spoko. Ogólnie chcemy wracać do Włoch, ale nie sądzę, że w kwietniu nam się uda (głównie przez moje sprawy). Więc jak już mam zostać jeszcze chwilę tutaj, to absolutnie już nie w stolicy. A mój TŻ wychował się w górach, tęskni za tym, więc dla niego to by było naprawdę super.

Sorki, wiem, że to nie od tego wątek, ale ciąży mi ta Warszawa. TŻ staje na głowie jak by mi tu ulżyć, ale niestety cudów nie ma. Plus taki, że na 99% mamy już ogarnięte mieszkanie i będę mogła chodzić do pracy na piechotę.
4b27789c826749bd4d16893be0ab05cdfb4777a2_659f2fa2a88b4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-11-21 05:08:56


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:23.