Mamusie sierpniowe 2020 cz. III - Strona 23 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-01-15, 11:53   #661
sunshine16
Zakorzenienie
 
Avatar sunshine16
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 5 057
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez Enilis Pokaż wiadomość
Cześć czy ktoras z Was może ma książki kucharskie z alaantkowe? Szukam opinii

My po wizycie u neurologopedy. Musimy podciąć wędzidełko bo w nim caly problem z naszym napieciem mięśniowym. Okazalo sie ze bez tego ani rusz, a ja sie dziwilam że wizyty u fizjo przynoszą marny skutek. Szkoda tylko ze nikt nam na to wczesniej nie zwrocil uwagi, ani fizjo ani pediatra że to idzie zazwyczaj w parze. Dopiero ja gdzies to przecztalam na internecie. Ale jestem zła, tyle wizyt u fizjo prywatnie... A ta neurologopeda nam powiedziala ze jak jest dobrze przyciete wedzidelko to napiecie spada u takiego maluszka do miesiąca czasu. My juz cwiczymy 3 i marne efekty. Czuje sie troche naciagnieta na kasę u fizjo.
Z tym podcięciem czeka nas wyprawa aż do Gliwic

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
O kurde,nie wiedziałam że jest taka zależność
Miałam dwie książki z alaantkowe ale sprzedałam. Mało z nich korzystałam. Na necie jest dużo fajnych przepisów i bulimia łatwiej z telefonem w kuchni niż z książką

Z tymi obrotami to się jeszcze bardzo nie martwię bo wiem, że ma jeszcze czas miesiąc temu byliśmy też u fizjo i babka nie widziała nieprawidłowości 🤷 cały czas z nią ćwiczę... Starsza też miała problem z obrotami i się przerwacala na brzuch jak miała prawie 8 miesięcy po interwencji fizjo
Pediatra też mówiła że ona nie widzi nic niepokojącego ale dała skierowanie żeby tam obczaili
Do neurologa idziemy bo Hani drżą rączki jak się zdenerwuje albo niecierpliwi i tak się zastanawiam czy to normalne


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez sunshine16
Czas edycji: 2021-01-15 o 11:55
sunshine16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-15, 11:59   #662
baby blues
Zadomowienie
 
Avatar baby blues
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: tam, gdzie rosną poziomki
Wiadomości: 1 413
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez sunshine16 Pokaż wiadomość
O kurde,nie wiedziałam że jest taka zależność
Miałam dwie książki z alaantkowe ale sprzedałam. Mało z nich korzystałam. Na necie jest dużo fajnych przepisów i bulimia łatwiej z telefonem w kuchni niż z książką

Z tymi obrotami to się jeszcze bardzo nie martwię bo wiem, że ma jeszcze czas miesiąc temu byliśmy też u fizjo i babka nie widziała nieprawidłowości 🤷 cały czas z nią ćwiczę... Starsza też miała problem z obrotami i się przerwacala na brzuch jak miała prawie 8 miesięcy po interwencji fizjo
Pediatra też mówiła że ona nie widzi nic niepokojącego ale dała skierowanie żeby tam obczaili
Do neurologa idziemy bo Hani drżą rączki jak się zdenerwuje albo niecierpliwi i tak się zastanawiam czy to normalne


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja też jestem zdania, że w kuchni wygodniej z telefonem


Jeju jak się cieszę, że już piątek, stanowczo wolę jak tż jest w domu


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez baby blues
Czas edycji: 2021-01-15 o 12:01
baby blues jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-15, 13:22   #663
justysiaa89
Zakorzenienie
 
Avatar justysiaa89
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 6 775
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

My jutro i w niedzielę wyprawiamy starszej urodziny, nie wierzę że to już 2 lata Niby tylko kawa i słodkie ale postanowiłam sama zrobić wszystko, łącznie z dwoma tortami i nie wiem w co ręce włożyć a tż idzie jeszcze dziś na nockę





Cytat:
Napisane przez fioleciasto Pokaż wiadomość
Dużo siły dla was i uściski to wszystko minie, choć wierzę że jesteś wykończona


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz




Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
justysiaa89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-15, 14:49   #664
panna_felicjanna
Zakorzenienie
 
Avatar panna_felicjanna
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 16 565
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez sunshine16 Pokaż wiadomość
Cześć
My po szczepieniu, Hania waży 7800g i ma 72 cm

Mamy skierowanie do neurologa i do poradni rehabilitacyjnej na wszelki wypadek.

Któryś maluch się jeszcze nie obraca na brzuszek?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Chyba do 6 miesiąca dziecko ma czas na taki obrót. No ale jak się martwisz, to zawsze warto się skonsultować.


Cytat:
Napisane przez Enilis Pokaż wiadomość
My po wizycie u neurologopedy. Musimy podciąć wędzidełko bo w nim caly problem z naszym napieciem mięśniowym. Okazalo sie ze bez tego ani rusz, a ja sie dziwilam że wizyty u fizjo przynoszą marny skutek. Szkoda tylko ze nikt nam na to wczesniej nie zwrocil uwagi, ani fizjo ani pediatra że to idzie zazwyczaj w parze. Dopiero ja gdzies to przecztalam na internecie. Ale jestem zła, tyle wizyt u fizjo prywatnie... A ta neurologopeda nam powiedziala ze jak jest dobrze przyciete wedzidelko to napiecie spada u takiego maluszka do miesiąca czasu. My juz cwiczymy 3 i marne efekty. Czuje sie troche naciagnieta na kasę u fizjo.
Z tym podcięciem czeka nas wyprawa aż do Gliwic

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No nie dziwię się, że jesteś wkurzona. Nikt wcześniej tego nie zauważył? A jak u was z karmieniem, nie było problemów?

---------- Dopisano o 15:49 ---------- Poprzedni post napisano o 15:43 ----------

Ja dziś miałam wychodne. Pojechałam z domu na 3 godziny.
Mały został z teściową i babcią. Jejku, jakie to cudowne uczucie. Mieliśmy coś do załatwienia w Zakopanem i przeszliśmy się po mieście, na spokojnie. Wypiłam nawet mały kubeczek grzańca. Rany, jak się odprężyłam. Ostatnio ciągle siedziałam w domu i już wpadłam w jakiś dołek.
panna_felicjanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-15, 14:49   #665
sunshine16
Zakorzenienie
 
Avatar sunshine16
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 5 057
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Mam termin do poradni rehabilitacyjnej na maj 🤷
Daje jej jeszcze jakieś 2-3 tyg i najwyżej pójdziemy znowu do fizjo prywatnie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
sunshine16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-15, 16:28   #666
akada
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 489
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez sunshine16 Pokaż wiadomość
Mam termin do poradni rehabilitacyjnej na maj 🤷
Daje jej jeszcze jakieś 2-3 tyg i najwyżej pójdziemy znowu do fizjo prywatnie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Omg, w maju to mogą pomóc w raczkowaniu, też mówiliśmy, że dajemy 2/3 tygodnie i ruszyła Powodzenia

Cytat:
Napisane przez justysiaa89 Pokaż wiadomość
My jutro i w niedzielę wyprawiamy starszej urodziny, nie wierzę że to już 2 lata Niby tylko kawa i słodkie ale postanowiłam sama zrobić wszystko, łącznie z dwoma tortami i nie wiem w co ręce włożyć a tż idzie jeszcze dziś na nockę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Sto lat! Ale ambitnie ;-) ja bym kupiła

W niedziele -12 w dzień, chyba będę wychodzić tylko na 20 min żeby zasnęła w wózku a potem do domu ....
akada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-15, 18:19   #667
damgala
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 2 656
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez Enilis Pokaż wiadomość
Cześć czy ktoras z Was może ma książki kucharskie z alaantkowe? Szukam opinii

My po wizycie u neurologopedy. Musimy podciąć wędzidełko bo w nim caly problem z naszym napieciem mięśniowym. Okazalo sie ze bez tego ani rusz, a ja sie dziwilam że wizyty u fizjo przynoszą marny skutek. Szkoda tylko ze nikt nam na to wczesniej nie zwrocil uwagi, ani fizjo ani pediatra że to idzie zazwyczaj w parze. Dopiero ja gdzies to przecztalam na internecie. Ale jestem zła, tyle wizyt u fizjo prywatnie... A ta neurologopeda nam powiedziala ze jak jest dobrze przyciete wedzidelko to napiecie spada u takiego maluszka do miesiąca czasu. My juz cwiczymy 3 i marne efekty. Czuje sie troche naciagnieta na kasę u fizjo.
Z tym podcięciem czeka nas wyprawa aż do Gliwic

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak, to często idzie w parze. U mnie starszak miał wnm obręczy barkowej przez wędzidełko.
Wyprawa Was czeka, ale na pewno to pomoże, trzymam kciuki 😘

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 19:13 ---------- Poprzedni post napisano o 19:09 ----------

Cytat:
Napisane przez justysiaa89 Pokaż wiadomość
My jutro i w niedzielę wyprawiamy starszej urodziny, nie wierzę że to już 2 lata Niby tylko kawa i słodkie ale postanowiłam sama zrobić wszystko, łącznie z dwoma tortami i nie wiem w co ręce włożyć a tż idzie jeszcze dziś na nockę









Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ambitnie 😁
My zrobiliśmy mini urodziny starszakowi w grudniu, raz był chrzestny a innego dnia ciocia. Tort kupiłam i ciasto, do tego przystroiłam pokój balonami. Maluch zadowolony a to najważniejsze 😀

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 19:15 ---------- Poprzedni post napisano o 19:13 ----------

Cytat:
Napisane przez akada Pokaż wiadomość
Omg, w maju to mogą pomóc w raczkowaniu, też mówiliśmy, że dajemy 2/3 tygodnie i ruszyła Powodzenia



Sto lat! Ale ambitnie ;-) ja bym kupiła

W niedziele -12 w dzień, chyba będę wychodzić tylko na 20 min żeby zasnęła w wózku a potem do domu ....
U nas dzisiaj -2 a zimno jak na Antarktydzie, przy -12 nie wyściubiam nosa jak nie muszę 😆

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 19:19 ---------- Poprzedni post napisano o 19:15 ----------

Coraz częściej myślę o chrzcinach. Mogliby otworzyć restauracje. Wstępnie rozważam datę tydzień po Wielkanocy. Jak myślicie, ruszy do tego czasu wszystko? Kościół załatwic to pewnie nie będzie problemu, gorzej z tym jedzeniem. Nie chcę w domu nawet jakbym catering zamówiła, bo się nie zmieścimy. Szykuje nam się około 30-35 osób i to sami najbliżsi typu dziadkowie, rodzeństwo z rodzinami i chrzestni.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
damgala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-01-15, 18:30   #668
Roselyn
Zadomowienie
 
Avatar Roselyn
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 1 861
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez sunshine16 Pokaż wiadomość
Mam termin do poradni rehabilitacyjnej na maj 🤷
Daje jej jeszcze jakieś 2-3 tyg i najwyżej pójdziemy znowu do fizjo prywatnie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Sun a mala cos kombinuje na boki czy zupelnie nic ?

Ja dzis szlam jak co piatek z wozkiem do mojej mamy (jakies 3 km to sa). Na moje nieszczescie wzielam tez psa. Wozek mi sie zakopywal w sniegu, dziecko wylo pol drogi, pies dostal atak sapania. Boze doszlam mokra.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Overthinking does kill your happiness
Roselyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-15, 19:24   #669
sunshine16
Zakorzenienie
 
Avatar sunshine16
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 5 057
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez Roselyn Pokaż wiadomość
Sun a mala cos kombinuje na boki czy zupelnie nic ?

Ja dzis szlam jak co piatek z wozkiem do mojej mamy (jakies 3 km to sa). Na moje nieszczescie wzielam tez psa. Wozek mi sie zakopywal w sniegu, dziecko wylo pol drogi, pies dostal atak sapania. Boze doszlam mokra.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No właśnie tak średnio kombinuje. Jak ja coś zaciekawi to patrzy, niby chciałaby się obrocic ale odpuszcza.
Dokładnie tak samo miałam ze starszą. Zachęcałam ja zabawka a ona popatrzyła, że jest za daleko i skupiała się na tym co było na wyciągnięcie ręki 🤷🤦

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
sunshine16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-15, 19:51   #670
literka28
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 437
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez sunshine16 Pokaż wiadomość
No właśnie tak średnio kombinuje. Jak ja coś zaciekawi to patrzy, niby chciałaby się obrocic ale odpuszcza.
Dokładnie tak samo miałam ze starszą. Zachęcałam ja zabawka a ona popatrzyła, że jest za daleko i skupiała się na tym co było na wyciągnięcie ręki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Maja jeszcze się nie obraca. To znaczy z nią ehh bylismy u fizjo z polecenia, zeby nie na naciagacza trafic.
Przez to, ze mloda od noworodka spedza wiekszosc czasu na brzuchu ma wycwiczone miesnie bardziej jak do raczkowania poprawnego siadu itd. Wiec te wygibasy co filmik wrzucilam na fb to umiejetnosci 7-8mc. Obraca sie z brzuszka na plecy w pelni swiadomie.
Nie obraca sie jeszcze (tzn bardzo sporadycznie) z plecow na brzuszek bo ma slaby miesien prosty brzucha :p do wizyty u fizjo nie znosila lezec na boku. Od wczoraj nawet spi czasem na bokui mamy 3 cwiczenia ktore mozemy robic zeby jej przyspieszyc to obracanie. Dzis juz 2x mi sie obrocila a no i co z tym miesniem idzie nie lapie jeszcze stopek :p za to posadzona ma plecki wyprostowane jakby kij polknela - nie jest zgarbiona, ale sie giba.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
literka28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-15, 20:14   #671
Roselyn
Zadomowienie
 
Avatar Roselyn
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 1 861
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez sunshine16 Pokaż wiadomość
No właśnie tak średnio kombinuje. Jak ja coś zaciekawi to patrzy, niby chciałaby się obrocic ale odpuszcza.
Dokładnie tak samo miałam ze starszą. Zachęcałam ja zabawka a ona popatrzyła, że jest za daleko i skupiała się na tym co było na wyciągnięcie ręki 🤷🤦

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Podesle Ci na fb filmiki jak na fizjo pokazywala by mala zachecac / pomagac w obrotach pewnie wpadnie wiadomosc do inne

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Overthinking does kill your happiness
Roselyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-01-15, 20:16   #672
panna_felicjanna
Zakorzenienie
 
Avatar panna_felicjanna
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 16 565
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Ja się zmartwiłam. Synka strasznie wysypało. Jedynie na plecach nie ma plamek. Rano miał na nogach trochę kropek, a jak wróciliśmy i go rozebrałam to zobaczyłam, że już ma prawie wszędzie - oprócz pleców i pupy.
Nie wiem co to może być. Jakaś alergia, AZS, czy nie daj Boże coś gorszego, jakaś różyczka czy ospa...
Wykąpałam w Emolium i posmarowałam całe ciałko też Emolium i zobaczymy jutro czy zniknie. Oby mu minęło.
panna_felicjanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-15, 20:34   #673
damgala
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 2 656
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez Roselyn Pokaż wiadomość
Sun a mala cos kombinuje na boki czy zupelnie nic ?

Ja dzis szlam jak co piatek z wozkiem do mojej mamy (jakies 3 km to sa). Na moje nieszczescie wzielam tez psa. Wozek mi sie zakopywal w sniegu, dziecko wylo pol drogi, pies dostal atak sapania. Boze doszlam mokra.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Na pewno, umordowalaś się. W śniegu mi też ciężko pchać wózek.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 21:34 ---------- Poprzedni post napisano o 21:31 ----------

Cytat:
Napisane przez panna_felicjanna Pokaż wiadomość
Ja się zmartwiłam. Synka strasznie wysypało. Jedynie na plecach nie ma plamek. Rano miał na nogach trochę kropek, a jak wróciliśmy i go rozebrałam to zobaczyłam, że już ma prawie wszędzie - oprócz pleców i pupy.
Nie wiem co to może być. Jakaś alergia, AZS, czy nie daj Boże coś gorszego, jakaś różyczka czy ospa...
Wykąpałam w Emolium i posmarowałam całe ciałko też Emolium i zobaczymy jutro czy zniknie. Oby mu minęło.
O kurcze. Bądź czujna czy dalej nie idzie to uczulenie. A może złapał gdzieś właśnie różyczkę lub ospę? A normalnie się zachowuje?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
damgala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-15, 21:01   #674
baby blues
Zadomowienie
 
Avatar baby blues
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: tam, gdzie rosną poziomki
Wiadomości: 1 413
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez damgala Pokaż wiadomość
Na pewno, umordowalaś się. W śniegu mi też ciężko pchać wózek.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 21:34 ---------- Poprzedni post napisano o 21:31 ----------

O kurcze. Bądź czujna czy dalej nie idzie to uczulenie. A może złapał gdzieś właśnie różyczkę lub ospę? A normalnie się zachowuje?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Różyczka ma taką postepujacą wysypkę, najpierw jest na twarzy a potem schodzi w dół. No i raczej gorączka byłaby... Poza tym u takich jak nasze dzieciaki to mało prawdopodobne, jeszcze mają przeciwciała z mleka.

A może coś zjadłaś albo jakiś nowy płyn do mycia/prania?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez baby blues
Czas edycji: 2021-01-15 o 21:05
baby blues jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-16, 07:21   #675
panna_felicjanna
Zakorzenienie
 
Avatar panna_felicjanna
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 16 565
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez damgala Pokaż wiadomość
Na pewno, umordowalaś się. W śniegu mi też ciężko pchać wózek.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 21:34 ---------- Poprzedni post napisano o 21:31 ----------

O kurcze. Bądź czujna czy dalej nie idzie to uczulenie. A może złapał gdzieś właśnie różyczkę lub ospę? A normalnie się zachowuje?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cytat:
Napisane przez baby blues Pokaż wiadomość
Różyczka ma taką postepujacą wysypkę, najpierw jest na twarzy a potem schodzi w dół. No i raczej gorączka byłaby... Poza tym u takich jak nasze dzieciaki to mało prawdopodobne, jeszcze mają przeciwciała z mleka.

A może coś zjadłaś albo jakiś nowy płyn do mycia/prania?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dziś na szczęście już mu zbladło wszystko na brzuchu, zostało tylko trochę na nogach. Czyli musiała być to jakaś reakcja alergiczna. Tak się teraz zastanawiam... Nic nowego nie jadłam ostatnio, płyn do mycia i do prania też ten sam. Muszę dokładnie przeanalizować co jadłam.
panna_felicjanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-16, 08:11   #676
sunshine16
Zakorzenienie
 
Avatar sunshine16
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 5 057
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez panna_felicjanna Pokaż wiadomość
Dziś na szczęście już mu zbladło wszystko na brzuchu, zostało tylko trochę na nogach. Czyli musiała być to jakaś reakcja alergiczna. Tak się teraz zastanawiam... Nic nowego nie jadłam ostatnio, płyn do mycia i do prania też ten sam. Muszę dokładnie przeanalizować co jadłam.
Dobrze że już mu schodzi możesz jeszcze w krochmalu wykąpać.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
sunshine16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-16, 08:33   #677
Enilis
Rozeznanie
 
Avatar Enilis
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 734
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez panna_felicjanna Pokaż wiadomość

No nie dziwię się, że jesteś wkurzona. Nikt wcześniej tego nie zauważył? A jak u was z karmieniem, nie było problemów?[COLOR="Silver"].
Mała miala podcinane wędzidelko w szpitalu. Jednak neurologopeda mi powiedziałam pól żartem pol serio ze u nas w miescie lekarze maja za krótkie nożyczki i zawsze potem jest problem, dlatego jedziemy az do Gliwic. Poza tym nigdy nie mialam problemu z karmieniem, Mała ładnie przybiera i wgl.

Dzieki za opinie o ksiazkach. Tak sie zastanawialam ile to warte. Ja w kuchni wole książki kucharskie miec ale tutaj z nich zrezygnuje 🤨

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Enilis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-16, 08:46   #678
fioleciasto
Zakorzenienie
 
Avatar fioleciasto
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 113 781
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez Enilis Pokaż wiadomość
Cześć czy ktoras z Was może ma książki kucharskie z alaantkowe? Szukam opinii

My po wizycie u neurologopedy. Musimy podciąć wędzidełko bo w nim caly problem z naszym napieciem mięśniowym. Okazalo sie ze bez tego ani rusz, a ja sie dziwilam że wizyty u fizjo przynoszą marny skutek. Szkoda tylko ze nikt nam na to wczesniej nie zwrocil uwagi, ani fizjo ani pediatra że to idzie zazwyczaj w parze. Dopiero ja gdzies to przecztalam na internecie. Ale jestem zła, tyle wizyt u fizjo prywatnie... A ta neurologopeda nam powiedziala ze jak jest dobrze przyciete wedzidelko to napiecie spada u takiego maluszka do miesiąca czasu. My juz cwiczymy 3 i marne efekty. Czuje sie troche naciagnieta na kasę u fizjo.
Z tym podcięciem czeka nas wyprawa aż do Gliwic

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mam, kupiłam je przy rozszerzaniu diety starszej i do dziś czasem z nich korzystam, a teraz pewnie znów będę cześciej. Polecam, przepisy proste, takie typowo pod dzieci

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
08.2017 (8tc)[*]
12.2017 (15tc)[*]

Najszczęśliwsza na świecie podwójna mama



2021 :82
2022 :26
fioleciasto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-16, 09:44   #679
panna_felicjanna
Zakorzenienie
 
Avatar panna_felicjanna
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 16 565
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez sunshine16 Pokaż wiadomość
Dobrze że już mu schodzi możesz jeszcze w krochmalu wykąpać.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A jak taki krochmal zrobić?


Dziewczyny rozszerzające już dietę, albo mamy starszaków. Jak uczycie/uczyłyście dzieci pić?
Wczoraj zostawiliśmy małego na te blisko 4 godziny z teściową. Mieliśmy być krócej, ale się zeszło. No i żeby się nie denerwować, że dziecko będzie głodne- odciągnęłam mleko i zostawiłam. I synek chciał jeść, szukał piersi, ale z butelki nie chciał zjeść. Pluł, wypychał językiem. Na szczęście nie płakał, to teściowa nas nie alarmowała.
Jak wróciłam to próbowałam mu podać swoje mleko w bidonie ze słomką i z doidy. I porażka. Bidon go zainteresował, ale jedynie gryzł słomkę. A doidy to totalna porażka. Moje dziecko jest bardzo ruchliwe i tak wymachiwał rączkami i nóżkami, że wylał zawartość kubka.
No i zaczęłam się zastanawiać co teraz zrobić, bo zaraz będziemy rozszerzać dietę i w czymś muszę podawać wodę. Jak takie dziecko nauczyć pić inaczej niż z piersi?
Przyznam też, że chciałabym móc podać mu inaczej mleko, żeby mógł zostać z kimś na dłużej.
panna_felicjanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-01-16, 10:19   #680
baby blues
Zadomowienie
 
Avatar baby blues
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: tam, gdzie rosną poziomki
Wiadomości: 1 413
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez panna_felicjanna Pokaż wiadomość
A jak taki krochmal zrobić?


Dziewczyny rozszerzające już dietę, albo mamy starszaków. Jak uczycie/uczyłyście dzieci pić?
Wczoraj zostawiliśmy małego na te blisko 4 godziny z teściową. Mieliśmy być krócej, ale się zeszło. No i żeby się nie denerwować, że dziecko będzie głodne- odciągnęłam mleko i zostawiłam. I synek chciał jeść, szukał piersi, ale z butelki nie chciał zjeść. Pluł, wypychał językiem. Na szczęście nie płakał, to teściowa nas nie alarmowała.
Jak wróciłam to próbowałam mu podać swoje mleko w bidonie ze słomką i z doidy. I porażka. Bidon go zainteresował, ale jedynie gryzł słomkę. A doidy to totalna porażka. Moje dziecko jest bardzo ruchliwe i tak wymachiwał rączkami i nóżkami, że wylał zawartość kubka.
No i zaczęłam się zastanawiać co teraz zrobić, bo zaraz będziemy rozszerzać dietę i w czymś muszę podawać wodę. Jak takie dziecko nauczyć pić inaczej niż z piersi?
Przyznam też, że chciałabym móc podać mu inaczej mleko, żeby mógł zostać z kimś na dłużej.
Spokojnie, nauczy się z bidonu. Popróbujecie parę razy i załapie. Mleko z bidonu to też dobry pomysł. Ale przecież dopiero 5 miesięcy ma, ma jeszcze czas ja synkowi jak zaczęłam rozszerzać dietę po 6 miesiacu, chyba jakieś 2 tygodnie prób i zakumał bboxa natomiast za doidy nie przepadał, niewiele go używaliśmy i na pewno dużo później go załapał niż bboxa.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
baby blues jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-16, 11:22   #681
sunshine16
Zakorzenienie
 
Avatar sunshine16
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 5 057
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez panna_felicjanna Pokaż wiadomość
A jak taki krochmal zrobić?


Dziewczyny rozszerzające już dietę, albo mamy starszaków. Jak uczycie/uczyłyście dzieci pić?
Wczoraj zostawiliśmy małego na te blisko 4 godziny z teściową. Mieliśmy być krócej, ale się zeszło. No i żeby się nie denerwować, że dziecko będzie głodne- odciągnęłam mleko i zostawiłam. I synek chciał jeść, szukał piersi, ale z butelki nie chciał zjeść. Pluł, wypychał językiem. Na szczęście nie płakał, to teściowa nas nie alarmowała.
Jak wróciłam to próbowałam mu podać swoje mleko w bidonie ze słomką i z doidy. I porażka. Bidon go zainteresował, ale jedynie gryzł słomkę. A doidy to totalna porażka. Moje dziecko jest bardzo ruchliwe i tak wymachiwał rączkami i nóżkami, że wylał zawartość kubka.
No i zaczęłam się zastanawiać co teraz zrobić, bo zaraz będziemy rozszerzać dietę i w czymś muszę podawać wodę. Jak takie dziecko nauczyć pić inaczej niż z piersi?
Przyznam też, że chciałabym móc podać mu inaczej mleko, żeby mógł zostać z kimś na dłużej.
Tak jakbyś kisiel robiła wsypujesz trochę mąki ziemniaczanej do wody a potem mieszasz z wrzątkiem i dajesz do kąpieli

Mojej starszej podawałam wodę w bidonie, akurat od razu załapała. Myślę że musisz dać mu trochę czasu żeby załapał ten bidon.
U nas niestety też ten problem, że nie chce za bardzo pić z butelki. Do tej pory starałam się co jakiś czas odciągać mleko (ja niestety mogę odciągnąć max 50 ml) i podawać ale ostatnio tego nie robiłam więc pewnie teraz też już w ogóle nie będzie chciała

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
sunshine16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-16, 13:20   #682
Roselyn
Zadomowienie
 
Avatar Roselyn
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 1 861
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Emi poki co pije wode w butelce i ssie ladnie ale woda musi byc ciepla. Jestem ciekawa jak vedzie w bboxie ale jeszcze niw doszedl.

W ogole tak sie stresuje tym ze ona sie w nocy obraxa sama na brzuch ... bo ja to ukradkiem ostatnio obserowowalam ona sie w takim pol sie obraca i pada twarza w materacyk i zasypia. Co prawda po chwili przekrecila glowke by miec nosek na wierzchu , no ale co jak nastepnyn razem nie przekreci ?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Overthinking does kill your happiness
Roselyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-16, 13:40   #683
panna_felicjanna
Zakorzenienie
 
Avatar panna_felicjanna
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 16 565
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez Roselyn Pokaż wiadomość
Emi poki co pije wode w butelce i ssie ladnie ale woda musi byc ciepla. Jestem ciekawa jak vedzie w bboxie ale jeszcze niw doszedl.

W ogole tak sie stresuje tym ze ona sie w nocy obraxa sama na brzuch ... bo ja to ukradkiem ostatnio obserowowalam ona sie w takim pol sie obraca i pada twarza w materacyk i zasypia. Co prawda po chwili przekrecila glowke by miec nosek na wierzchu , no ale co jak nastepnyn razem nie przekreci ?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To może włóż jej coś do łóżeczka, tak by nie miała miejsca na obrót? Ja tak zrobiłam, sprawdza się póki co i synek obraca się jedynie na bok i tak zasypia.
panna_felicjanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-16, 13:51   #684
Roselyn
Zadomowienie
 
Avatar Roselyn
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 1 861
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez panna_felicjanna Pokaż wiadomość
To może włóż jej coś do łóżeczka, tak by nie miała miejsca na obrót? Ja tak zrobiłam, sprawdza się póki co i synek obraca się jedynie na bok i tak zasypia.
Hmmm tylko ona ma duze to lozeczko. A co wlozylas ?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Overthinking does kill your happiness
Roselyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-16, 13:53   #685
damgala
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 2 656
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Wpadam na chwilę się pochwalić, że mój Kornelito ma już komplet jedynek 😁 nadrobię Was wieczorem 😉

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
damgala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-16, 14:21   #686
gr8ania
Moderator
 
Avatar gr8ania
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Zasiedmiogórogród
Wiadomości: 14 691
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez damgala Pokaż wiadomość
Wpadam na chwilę się pochwalić, że mój Kornelito ma już komplet jedynek nadrobię Was wieczorem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
gratulacje

u nas nadal nic

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie.
— Jan Paweł II
gr8ania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-16, 14:59   #687
panna_felicjanna
Zakorzenienie
 
Avatar panna_felicjanna
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 16 565
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez Roselyn Pokaż wiadomość
Hmmm tylko ona ma duze to lozeczko. A co wlozylas ?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Z jednej strony, od ściany ułożyłam poduszki jaśki i zabezpieczyłam ochraniaczem do łóżeczka. Zrobiło się przez to mniej miejsca. A z drugiej strony na noc kładę mu obok głowy misie.
Cytat:
Napisane przez damgala Pokaż wiadomość
Wpadam na chwilę się pochwalić, że mój Kornelito ma już komplet jedynek nadrobię Was wieczorem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Super.
Cytat:
Napisane przez gr8ania Pokaż wiadomość
gratulacje

u nas nadal nic

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U nas też.


Wyprałam i złożyłam krzesełko do karmienia. Wydaje się być całkiem spoko, to nie będziemy kupować nowego.

---------- Dopisano o 15:59 ---------- Poprzedni post napisano o 15:57 ----------

Cytat:
Napisane przez sunshine16 Pokaż wiadomość
Tak jakbyś kisiel robiła wsypujesz trochę mąki ziemniaczanej do wody a potem mieszasz z wrzątkiem i dajesz do kąpieli

Mojej starszej podawałam wodę w bidonie, akurat od razu załapała. Myślę że musisz dać mu trochę czasu żeby załapał ten bidon.
U nas niestety też ten problem, że nie chce za bardzo pić z butelki. Do tej pory starałam się co jakiś czas odciągać mleko (ja niestety mogę odciągnąć max 50 ml) i podawać ale ostatnio tego nie robiłam więc pewnie teraz też już w ogóle nie będzie chciała

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Póki co mu już wszystko całkiem zbladło, ale jeśli się pojawi ponownie, to wypróbuję ten sposób.


U nas kiedyś jak była taka potrzeba, to też jadł z butelki moje odciągnięte mleko, a teraz już dawno mu nie dawaliśmy i zapomniał. Trudno, będziemy próbować.
panna_felicjanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-16, 16:07   #688
literka28
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 437
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Maja bboxem sie bawi, ale tez z niego pije jablko jej dzis nie podeszlo, ale mandarynki pokochala
Gratki, że juz zabki wyszly u nas niby sie zapowiadalo a nic na horyzoncie nie widac


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
literka28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-16, 17:03   #689
dreaming_9004
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 735
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Panna Felicjanna a może pod Twoja nieobecność babcie coś dały małemu spróbować skoro Ty nic nie zjadłaś nowego to dziwne skąd taka reakcja alergiczna...

Damgala gratulacje za komplecik jedynek u nas dolne jedynki juz duże, a nacierają obok dwójki. Kolejny dzień maruda...

Moja też nie chce pic wody ani z butelki, ani z doidy, ani z niekapka. Ale kilka razy dziennie jej proponuje

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
dreaming_9004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-16, 17:09   #690
panna_felicjanna
Zakorzenienie
 
Avatar panna_felicjanna
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 16 565
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez dreaming_9004 Pokaż wiadomość
Panna Felicjanna a może pod Twoja nieobecność babcie coś dały małemu spróbować skoro Ty nic nie zjadłaś nowego to dziwne skąd taka reakcja alergiczna...

Damgala gratulacje za komplecik jedynek u nas dolne jedynki juz duże, a nacierają obok dwójki. Kolejny dzień maruda...

Moja też nie chce pic wody ani z butelki, ani z doidy, ani z niekapka. Ale kilka razy dziennie jej proponuje

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Też o tym pomyślałam, ale zaczęło mu się już rano, jak Młody był jeszcze ze mną. W dzień mu się tylko nasiliło.
Raczej nie, to teść jest taki, że od razu by nakarmił mi syna wszystkim jak popadnie.
Ostatnio tak siedzieliśmy razem i teściowa trzymała syna na rękach. Teść zaczął się śmiać żeby mu coś tam dała spróbować, a ona odparła, że niczego nie będzie mu dawać i mama jest od tego żeby decydować co dać dziecku.


Jadłam naleśniki z serem. Może to wina sera. Na co dzień raczej nie jem... Jadłam tylko kiedyś jak był jeszcze malutki, miał może z miesiąc i wtedy i tak miewał bóle brzuszka. Może to to.
panna_felicjanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-03-15 18:21:14


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:41.