Plamienia/krwawienia/upławy/bóle/skurcze - wątek zbiorczy! - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-01-15, 13:45   #91
ciekawska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 26
Upławy-wątek zbiorczy

Czy mając upławy można stosować tabletki antykooncepcyjne?
ciekawska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-15, 14:49   #92
primavera
Zakorzenienie
 
Avatar primavera
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław i okolice
Wiadomości: 6 594
Dot.: Upławy a tabletki antykoncepcyjne.

O ile mi wiadomo, same upławy nie sa przeciwwskazaniem do przyjmowania tabletek, tylko że upławy zazwyczaj są oznaką jakiegoś stanu chorobowego, np. grzybicy. Najpierw polecam wizytę u lekarza w celu wyleczenia
primavera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-15, 22:14   #93
bergamia
Rozeznanie
 
Avatar bergamia
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 724
GG do bergamia
Dot.: upławy po usunięciu nadżerki

Ja też miałam zabieg zamrażania i "lało" się ze mnie jak z przysłowiowego kranu, tak od 2-giego dnia, chyba przez tydzień, ale żadnej krwi. Może na skutek tego zabiegu dostałaś miesiączkę szybciej?Tym bardziej, że jak sama piszesz cykle masz nieregularne. Ale jeśli nie daje ci to spokoju to skontaktuj się z lekarzem.
bergamia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-16, 10:40   #94
ANIKA-85
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 12
Ciemne Upławy

Raunku
Mam problem od 2 lat biore tabletki antykoncepcyjne ale zdarza mi sie to pierwszy raz Od mometu kiedy skonczył mi sie okres czyli od 2 tygodni mam straszne upławy cic mnie nie boli ale mam zielonego pojecia co robic
POMOZCIE!!!!
ANIKA-85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-16, 12:39   #95
Sanderek
Wtajemniczenie
 
Avatar Sanderek
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Bytom / Tarnowskie Góry
Wiadomości: 2 009
GG do Sanderek Send a message via Skype™ to Sanderek
Dot.: Ciemne Upławy

Cytat:
Napisane przez ANIKA-85
Raunku
Mam problem od 2 lat biore tabletki antykoncepcyjne ale zdarza mi sie to pierwszy raz Od mometu kiedy skonczył mi sie okres czyli od 2 tygodni mam straszne upławy cic mnie nie boli ale mam zielonego pojecia co robic
POMOZCIE!!!!

Poprostu wybrać się do lekarza.
Sanderek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-16, 16:56   #96
kitana83
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 90
Question Plamienia

mam pewien problem. pare tygodni temu mialam wodniste uplawy. Byłam u ginekologa, bralam antybiotyki i globulki. Nastepnie zrobiłam biocenoze po której doktor stwierdziła że mam jeszcze trochę drożdżaków i mało kwasu mlekowego wiec brałam lacidofil oraz globulki gynalgin. aha cały czas biore też tabletki anty. novynette. no i teraz jestem po okresie i wizełam juz 3 tabletki nowego opakowania ale mam niewielkie plamienia. co o tym sądzicie? czy to normalne? boje sie że coś jest nie tak a do doktor moge iść dopiero w przyszłym tygodniu. błagam o radę i pozdrawiam.
kitana83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-18, 20:43   #97
kitana83
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 90
Question grzybica???

hej niedawno pisalam na forum o mojej przypadłaści no ale niestety nikt nic nie napisał więc może teraz mi sie poszczęści a więc od jakiegoś czasu mam upławy. najpierw były dość obfite i wodniste a teraz są juz małe tyle ze troszke "brudne". leczyłam sie antybiotykami niestety nie pamiętam nazwy, a ostatnio brałam lacidofil na zwiększenie kwasu mlekowego i gynalgin, a do tego biorę tabletki anty. novynette. Do lekarza mogę iść dopiero w przyszłą środę więc bardzo bym was prosiła o radę. pozdrawiam.
kitana83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-01-18, 20:49   #98
Cytrynka_Wawa
Zakorzenienie
 
Avatar Cytrynka_Wawa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 6 953
Dot.: grzybica???

my chyba tobie nic tu nie pomozemy
przy tabletkach czesto zdazaja sie uplawy
mysle ze powinnas isc do lekarza tak czy inaczej on najlepiej ci pomoze
__________________
Cytrynka_Wawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-18, 20:51   #99
primavera
Zakorzenienie
 
Avatar primavera
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław i okolice
Wiadomości: 6 594
Dot.: grzybica???

Cytat:
Napisane przez kitana83
Do lekarza mogę iść dopiero w przyszłą środę więc bardzo bym was prosiła o radę. pozdrawiam.
Tak więc dajemy radę - śmigaj do lekarza
Objawy świadcą o grzybicy, zresztą sama napisałas, że ją masz.
Wątpię, czy można samemu coś zastosować na grzybicę- popytaj ewentualnie w aptece
primavera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-18, 21:00   #100
kitana83
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 90
Dot.: grzybica???

właśnie w środę idę na biocenozę także mam nadzieje że już w końcu sie wyleczę. Zaczne też stosować jogurt nauralny gdzieś tu o tym przeczytałam jakby ktoś znał jeszcze jakieś domowe sposoby to proszę napiszcie. dzieki za odpowiedzi i pozdrawiam
kitana83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-19, 09:18   #101
misia**
Raczkowanie
 
Avatar misia**
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 251
Dot.: grzybica???

kiedy ja miałam grzybicę dostałam 2 tabletki cholernie drogie,ale skuteczne dopochwowe i po ich założeniu do trzech dni wsztystko ustapiło
misia** jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-19, 09:26   #102
Cytrynka_Wawa
Zakorzenienie
 
Avatar Cytrynka_Wawa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 6 953
Dot.: grzybica???

te dwie tabletki do antybiotyk tez mialam ok 70zl kosztowaly
__________________
Cytrynka_Wawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-19, 16:37   #103
misia**
Raczkowanie
 
Avatar misia**
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 251
Dot.: grzybica???

dokladnie byl to antybiotyk,drogi aczkolwiek skuteczny mam jednak nadzieje,że juz nie bede miec tej przykrej przypadlosci nie nalezy ona do najprzyjemniejszych
misia** jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-13, 20:38   #104
Anastasia333h12
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 2
uplawy o nieprzyjemnym zapachu

Bardzo prosze o odpowiedz doktora i z gory bardzo dziekuje

Od trzech lat mam biale uplawy na bieliznie o nieprzyjemnym zapachu, jest to bardzo dokuczliwe i krepujace. Bylam juz dwa razy u lekarza, w obydwu przypadkach zostala zrobiona cytologia ktora nic nie wykazala.

Zalecono mi kuracje 7 dniowa ktora polegala na wprowadzeniu do pochwy przezroczystego gelu, byl to preparat na infekcje bakteryjna. Powyzsza kuracja miala dzialanie skuteczne tylko przez jakis czas, te same symptomy powrocily jednak bardzo szybko

Jestem osoba ktora bardzo dba o higiene, zawsze rano i po pracy biore prysznice i kapiele, uzywam tez dezodorantow i pudrow higienicznych, czasami gdy zapomne uzyc tych srodkow po paru godzinkach w pracy sama czuje od siebie ten nie przyjemny zapach, jest to bardzo uciazliwe i czuje sie z tym zle i coraz bardziej trace nadzieje na rozwiazanie tego krepujacego problemu.Czy moze to byc spowodowane nieprawidlowa dieta, lub moze powinnam zmienic lekarza, bardzo prosze o pomoc
Anastasia333h12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-13, 22:34   #105
MARIKA.S
Zadomowienie
 
Avatar MARIKA.S
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: pod Poznaniem
Wiadomości: 1 149
Dot.: uplawy o nieprzyjemnym zapachu

Naszły mi na mysl dwa rozwiazania Twojej sprawy.
Otóz pierwsza z nich to zmienic lekarza.Uplawy ktore maja nieprzyjemny zapach nie sa objawem prawidłowym.Przeszkadza Ci to bardzo,podejrzewam ze jest to bardzo krepujace.Nie powinnas jednak stosowac dezodorantow ani pudrów higienicznych.To jeszcze bardziej podrażnia flore bakteryjną. Kiedy natomiast flora bakteryjna jest zaburzona...w miejsce prawidłowych bakterii które bronią swojego "środowiska" moga namnarzac się bakterie nieprawidłowe,które z kolei wywołują stany zapalne manifestujące się upławami,swędzeniem,przyk rym zapachem.
Podsumowując...udaj sie do innego lekarza i przedstaw mu szczerze swoj problem.

Druga mysl jaka mnie naszła...
Mam nadzieje ze nie urazi Cie to co napisze.
Jestes osoba bardzo higieniczna z tego co moge wywnioskowac z Twojego postu.
Pomyślałam że może przeszkadza Ci naturalny zapach wydzieliny.Taka wydzielnia tez jest biaława a niektórym przeszkadza jej woń.
Kazdy interpretuje kolor i zapach tak jak sam odczuwa.

Także Anastasio333h12 po pierwsze powinnas udac sie do lekarza bo wirtualnie nikt nie jest w stanie stwierdzic czy upławy które Ci dokuczaja sa prawidłowe czy też nie.
Jesli jednak znów nikt Ci nic nie poradzi...moze pomysl nad moim drugą myślą.

Pozdrawiam
MARIKA.S
MARIKA.S jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-14, 08:59   #106
asia26
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Z Poznania
Wiadomości: 1 208
GG do asia26 Send a message via Skype™ to asia26
Dot.: uplawy o nieprzyjemnym zapachu

powinnas isc raz jeszcze do lekarza może innego i może zrobic inne badania posiew z pochwy ja zrobiałm je kiedys jest to bardzo szczegółowe badanie , które wykaze wiecej niż cytologia może sa wewnatrz jakieś bakterie , które uwierz mi nawet kobieta higieniczna taka jak piszesz moła je nabyć!albo moze masz nadżerke i to moze dawać takie nieprzyjemne upławy
???
asia26
asia26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-14, 10:13   #107
gogaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: madrytu
Wiadomości: 15
Dot.: uplawy o nieprzyjemnym zapachu

hej ja mysle ze Marika.S ma racje nie wydaje mi sie to cos powaznego ,nie uzywaj dez.i pudr,zwykly zel do higieny inty. podczas kompieli ,pozdrawiam...
gogaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-15, 23:27   #108
tasiemiec
Raczkowanie
 
Avatar tasiemiec
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 353
Unhappy Wstydliwy problem...pomocy

Mam dość dziwny i wstydliwy problem.Mam 18 lat. Ciągle mam obfite upławy o dość nieprzyjemnym zapachu.Brudzą mi bieliznę...Brzydko pachnę i wstydzę się tego...Czy to może być grzybica? I czy konieczne jest iśc do ginekologa? Zawsze na kilka dni przed miesiączką znikają ,ale po miesiączce znowu sie pojawiają. Czasami uzywam wkładek żeby zniwelowac przykry zapach...Niestety mam to juz dośc długo i nie moge się z tym uporać...Nie wiem czy to normalne czy to jakaś choroba. Kiedyś czytałam, że takie problemy pojawiają się przy używaniu wkładek, ale ja miałam tą przykrą dolegliwośc znacznie wcześniej , zanim zaczęłam je używać. Jak się tego pozbyć?
Pomóżcie i poradźcie coś!!
tasiemiec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-16, 00:00   #109
wiatr86
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 600
Dot.: Wstydliwy problem...pomocy

Koniecznie idz do lekarza!!tym bardziej jezeli piszesz ze objawy utrzymuja sie juz dluzszy czas,czym luzej bedziesz odwlekac wizyte tym gorzej.Ja wiem ze moze to nie jest latwe i dla wielu kobiet wstydliwe ale chodzi o Twoje zdrowie lekarz napewno sie szybko z tym upora i bedziesz miala spokoj tylko musisz mu dac szanse wybierajac sie do niego,pozdrawiam
wiatr86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-24, 18:02   #110
sheri
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1
Dot.: Plamienie

odnośnie tematu plamienia- mam pytanko
współżyć zaczęłam ok. 3 miesięcy temu i od tego czasu (tzn.dwukrotnie) pojawiły się u mnie plamienia okołoowulacyjne. Podejrzewam,że o takie chodzi , bo pojawiają się na ok. 14 dniprzed miesiączką,a dzień przed ich wystąpieniem mam bóle w podbrzuszu jak przed okresem.Czy faktycznie takie są objawy plamień okołoowulacyjnych? Nigdy wcześniej nie miałam takiej sytuacji i zastanawiam się czy współżycie z tym jest jakoś związane?
I jeszcze jednopytanie- fizjologicze plamienia okołoowulacyjne jak długo trwają i jak obfite mogą być, by nie wzbudzac podejrzeń,że to coś niedobrego.
Podczas ostatniej wizyty u ginekologa( niedawno, przed wystąpieniem plamień) nic niepokojącego u mnie nie stwierdzono.
Prosze o radę, bo jednak mimo wszystko ta nowa sytuacja troszkę mnie zdenerwowała/
Z góry dziękuje
sheri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-27, 16:14   #111
netti26
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 2
Dot.: spore uplawy.....prosze o pomoc!!!!!!!!!!

Cytat:
Napisane przez dr W.Kazimierak
Według moich obserwacji może występować bardzo obfita wydzielina
przy prawidlowej florze bakteryjnej i braku cech zapalenia.
Pomocne bywają wtedy okresowe irygacje
(np. z Tantum Rosa) co oprócz działania stabilizującego florę pochwy powoduje także mechaniczne wypłukanie nadmiaru wydzieliny.

W.K.
a co zrobic gdy wystepuje pieczenie po irygacji "Tantum Rosa"? czy mozliwe ze jestem na ten srodek uczulona? mam ten sam problem co anetkas - 2 lekarzy powiedzialo ze "taka moja natura" z tymi uplawami - ta odpowiedz mnie nie satysfakcjonuje wiec szukam ciagle rozwiazania i chyba nigdy nie znajde... od 12-go roku zycia mam uplawy /od kiedy pojawila sie miesiaczka/ teraz mam 26 lat i codziennie musze nosic wkladke - chcialabym jednak uslyszec cos pozytywnego od lekarzy...zaznaczam ze nie mam juz nadzerki /wyleczona 2 lata temu/.Poza tym jakies 3 lata temu mialam krwotok z wnetrza macicy z dosc duzym skrzepem /nie bylam w ciazy/, od tamtej pory mam obfite miesiaczki ze skrzepami /skrzepy wystepuja mniej wiecej 2-go i 3-go dnia miesiaczki/, miesiaczki mam raczej regularne co 26 dni, 2 tyg temu zrobilam USG dopochwowe i wykazalo ze mam miesniaka srodsciennego 21x26 mm, czy powinnam zrobic zabieg??? nigdy nie rodzilam a chcialabym za kilka lat zalozyc rodzine wiec jakie leczenie wydaje sie w moim przypadku najodpowiedniejsze? i czy moge zazywac Cilest bo podobno nie bardzo gdyz zawiera estrogeny /chce zaczac wspolzyc, jestem po 1 opakowaniu Mercilonu, po ktorym najpierw miesiaczka zanikla a potem pojawila sie 14 dnia cyklu i trwa do tej pory, czyli juz 12 dni i chyba jeszcze troche potrwa/? jesli nie moge strosowac tabletek 2-skladnikowych to moze minipigulki? Prosze o pomoc
netti26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-21, 15:48   #112
paulietka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 6
Angry brazowe sluzy

okres mi sie spoznia juz 40 dni.wystapily u mnie brazowe sluzy.bylam u ginekologa i nic mi takiego nie powiedzial.robilam test ciazowy i wyszedl negatywnie.ginekolog wyslala mnie na badanie krwi i na usg.wspolzyje juz od 1 roku i boje sie ze to moze byc ciaza.co moze oznaczac te brazowe sluzy i spozniony okres?czy moge byc w ciazy?prosze pomozcie!!!!!!!

pozdrawiam
paulietka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-21, 16:15   #113
gusinek
Rozeznanie
 
Avatar gusinek
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: z domku
Wiadomości: 631
GG do gusinek
Smile Dot.: brazowe sluzy

witam, jesli byłas u ginekologa i on nie stwierdził ciazy i test tez wyszedł negatywnie to nie ma sie co martwic
przyczyn moze byc wiele, moze gwałtownie sie odchudzasz, lub uprawiasz jakies sporty?? a moze odstawiłas lub zmieniłas tabletki??
a co wogole powiedział Ci lekarz??
głowa do gory, a jak nadal bardzo sie boisz to zrób 2 test
pozdrawiam
gusinek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-21, 22:28   #114
paulietka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 6
Dot.: brazowe sluzy

nie bralam zadnych tabletek.nie odchudzam sie oraz nie uprawiam zadnych sportow a ginekologa sie nie pytalam wprost zeby stwierdzil ciaze.moze byc tak ze ginekolog wyczuje ze jestem w ciaze bez zadnego powiedzenia mu o tym?
paulietka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-21, 22:32   #115
paulietka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 6
Dot.: brazowe sluzy

lekarz mi nic nie powiedzial.mowil ze jak zrobie badania (usg i krwi)to dopiero powie co mi dolega
ale ja sie boje ze moge byc w ciazy
paulietka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-22, 12:56   #116
*Wioluś*
Raczkowanie
 
Avatar *Wioluś*
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 39
Dot.: brazowe sluzy

skoro lekarz powiedział że trzeba czekać na wyniki badań to musisz poczekać... my przez monitor nie możemy Ci powiedzieć czy Ty jesteś w ciązy... trzeba cierpliwie poczekać co powie lekarz jak zobaczy wyniki
*Wioluś* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-22, 21:48   #117
paulietka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 6
Dot.: brazowe sluzy

wlasnie mam chyba okres.ale bardzo skapy bo dzis jedna wkladka mi wystarczyla.czy to moze byc skapy okres?
paulietka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-23, 11:52   #118
asia26
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Z Poznania
Wiadomości: 1 208
GG do asia26 Send a message via Skype™ to asia26
Dot.: brazowe sluzy

oj trudno to przewidzieć jeżeli lekarz powiedziła Tobie że wszystko w porządku to sie nie ma czego obawiać natomiast może to jakieś zmiany hormonalne czy cóś

asia26
asia26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-25, 21:22   #119
paulietka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 6
Dot.: brazowe sluzy

a moze byc tak ze jak lekarzowi sie nie powie ze jest sie w ciazy to on nic nie wyczuje i nic nie powie?
paulietka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-25, 23:00   #120
bergamotka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 9
Dot.: brazowe sluzy

na jakie badanie krwi wysłał Cię lekarz?
bergamotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-08-09 14:46:51


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:43.