Hirsutyzm, nadmierne owłosienie - wątek zbiorczy - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-11-05, 18:58   #61
edit23
Zakorzenienie
 
Avatar edit23
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: mój mały kącik
Wiadomości: 4 286
Dot.: owlosienie na ciele.......POMOCY!!!!

Cytat:
Napisane przez agak93 Pokaż wiadomość
mam bardzo powazny proble....... mam dopiero 14 lat i jestem owlosiona na calym ciele...bardzo chcialabym skorzystac z pomocy jakiegos lekarza.ale nigdy nie bylam sama.nie chce mowic o moim problemie mamie..........slyszalam cos o endokrynologu......ale jak moge sie tam dostac.??co zrobic??wole isc sama......!!!! wlosy mam wszedzie!!!pomocy!!!
poczytaj:

http://www.wizaz.pl/forum/showthread...e+ow%B3osienie

http://www.wizaz.pl/forum/showthread...e+ow%B3osienie

http://www.wizaz.pl/forum/showthread...e+ow%B3osienie

http://www.wizaz.pl/forum/showthread...e+ow%B3osienie

http://www.wizaz.pl/forum/showthread...e+ow%B3osienie

http://www.wizaz.pl/forum/showthread...e+ow%B3osienie

Wyszukiwarka nie gryzie
__________________
edit 29
edit23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-05, 18:58   #62
karla_92
Zakorzenienie
 
Avatar karla_92
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 980
Dot.: owlosienie na ciele.......POMOCY!!!!

Cytat:
Napisane przez agak93 Pokaż wiadomość
mam bardzo powazny proble....... mam dopiero 14 lat i jestem owlosiona na calym ciele...bardzo chcialabym skorzystac z pomocy jakiegos lekarza.ale nigdy nie bylam sama.nie chce mowic o moim problemie mamie..........slyszalam cos o endokrynologu......ale jak moge sie tam dostac.??co zrobic??wole isc sama......!!!! wlosy mam wszedzie!!!pomocy!!!
Tak endokrynolog, ale nie wiem czy możesz isc sama Zreszta nie wiem czy lekarz Ci na to pomoże bo z tego co wiem w takich przypadkach stosuje sie hormony a w Twoim wieku nie jest to wskazane. Chociaż może istnieja inne sposoby leczenia. Nie wiem, nie znam sie na tym zabardzo. Poczekaj aż inne Wizazanki cos napisza. Pozdrawiam
karla_92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-05, 19:08   #63
edit23
Zakorzenienie
 
Avatar edit23
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: mój mały kącik
Wiadomości: 4 286
Dot.: owlosienie na ciele.......POMOCY!!!!

agak93 a komu powiesz jak nie mamie Jesteś jej córką. Powiedz mamie i idź z nią do endokrynologa.
__________________
edit 29
edit23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-05, 19:30   #64
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: owlosienie na ciele.......POMOCY!!!!

Co znaczy wlosy na calym ciele?
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-05, 21:12   #65
jaga_2001
Zakorzenienie
 
Avatar jaga_2001
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: ★ zakrzywiona czasoprzestrzeń ★
Wiadomości: 8 574
Dot.: owlosienie na ciele.......POMOCY!!!!

lacze
__________________
Każdy z Nas jest "białym krukiem"! Współżyjesz = jesteś gotowy na potomstwo! A.A.B.-P.

AV by jaga_2001
jaga_2001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-06, 15:39   #66
iwona***
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: z Tarnowskich Gór
Wiadomości: 370
Dot.: Hirsutyzm - watek zbiorczy

wydaje mi sie, ze mama by zauwazyla gdybys miala wlosy na calym ciele
iwona*** jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-20, 16:03   #67
agak93
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 3
co robic z owlosieniem???

mam 14 lat. nie wiem czy jestem chora na hirsutyzm....
chcialabym sie wybrac do lekarza ale nigdy nie bylam sama i nie wiem jak to jest... owlosienie mam na brzuchu posladkach twarzy rekach piersiach i plecach..... moje wlosy na policzkach zaczynaja robic sie coraz ciemniejsze!!nie wiem co mam zrobic i czy moge isc sama do lekarza... ile mniej wicej kosztuje taka wizyta??? nie chcialabym mowic o tym rodzicom... ratujcie.....
agak93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-11-20, 16:10   #68
edit23
Zakorzenienie
 
Avatar edit23
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: mój mały kącik
Wiadomości: 4 286
Dot.: co robic z owlosieniem???

Wydaje mi się, że w tym wieku bez rodziców się nie obejdzie.
__________________
edit 29
edit23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-21, 19:20   #69
wistra
Rozeznanie
 
Avatar wistra
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 687
Dot.: co robic z owlosieniem???

Laluna, nie zawsze.
Ja wciaz jak jezdze i zalatwiam wszystko sama (jestem za czesto w szpitalu, by mama ciagle brala wolne w pracy)

jezdzilam sama majac dokladnie 15 lat juz.

Wiek tu raczej nie ma nic do rzeczy. wazne jest podejscie do lekarza samej pacjentki.
wistra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-22, 13:57   #70
truskaffka
Zakorzenienie
 
Avatar truskaffka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: abc
Wiadomości: 4 294
Dot.: co robic z owlosieniem???

mysle ze powinnas porozmawiac z rodzicami...przeciez oni chca Twojego dobra i na pewno mama pojdzie z Toba do lekarza..pewnie masz jakies problemy z hormonami.
__________________
(..) did you ever know
there's a light inside your bones
the hope that you can't hide
and it teases you every night (..)
truskaffka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-23, 12:02   #71
juka24
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1
Dot.: Hirsutyzm - watek zbiorczy

witam!
mam podobny problem, wlosy rosna wlasciwie wszedzie. nie sa mocne, ale dosc widoczne, tym bardziej, ze niektore wloski kiedys po prostu golilam, bo taka bylam madra :/ teraz rosna tam juz dosc mocne. ostatnio mam tez wrazenie, ze coraz wiecej pojawia mi sie wloskow na twarzy.. sama juz nie wiem co z tym robic. chce sie wybrac do lekarza, ale czytajac co pisza dziewczyny na roznych forach to tych wloskow i tak nie da sie niczym wyleczyc. jak probuje z kims o tym pogadac to slysze, ze wariuje, ze przesadzam, ze te wlosy to nic wielkiego, tyle, ze ja widze jak ich robi sie coraz wiecej i wiecej. ciemnieja i zaczynaja lekko odstawac jakby byly sztywniejsze, co czyni je znacznie bardziej zauwazalne. sama nie wiem czy jest to hirsutyzm, czy nie. tyle juz o tym czytalam, ze juz sama nie wiem, czy sa to tylko mocne i czarne wlosy, czy inne tez sie w to wliczaja.
uzywam wielu kosmetykow, wosku ale na zimno, sama w domku pozbywam sie wasika. uzywam tez depilatora, a do twarzy rozjasniacza sally hansen. jakis czas temu bylam z niego bardzo zadowolona a ostatnio mam wrazenie, ze wloski po nim staja sie mocniejsze. nie wyglada to juz ok. nie wiem wlasciwie co robic, nie wiem czy cos jest nie tak, po prostu dostaje juz lekkiej obsesji, zauwazylam ze zaczynam obserwowac kazda kobiete, jej wasik, baki itp. z drugiej strony przestaje czuc sie jak kobieta, jeszcze nie dawno bylam taka pewna siebie, czulam sie naprawde w porzadku z sama soba. powoli zaczynam oddalac sie od mojego chlopaka, bo nie chce by mial taka owlosiona dziewczyne, przestaje sie usmiechac i cieszyc sie z zycia. jak slysze od niego, ze jestem piekna to chce mi sie ryczec, bo on nie ma pojecia ile musze sie nameczyc, by w miare wygladac. wciaz zadaje sobie pytanie: dlaczego wlasnie ja musze miec te wlosy.
juka24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-12-17, 19:46   #72
Filip_inka
Raczkowanie
 
Avatar Filip_inka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: różnie:)
Wiadomości: 178
Mam zarost jak facet:(

Mam 20 lat i ostatnio zauważyłam na twarzy o wiele dłuższe i gęstsze włoski na brodzie i dole policzków zupełnie jak zarost u faceta dokładnie w tych samych miejscach mam owlosienie.....oczywiście kiedy używam podkładu włoski są jeszcze bardziej widoczne...Zauważyłam ze z miesiąca na miesiąc ich przybywa...jestem przerażona.....

Wydaje mi sie ze mam problem z hormonami, gdyż ponadto mam problem z podskórnym trądzikiem tylko w okolicach ust....

Czy któraś z was miała podobny problem??? może polecicie jakieś tabletki antykoncepcyjne które zaradziłyby coś na ten zarost...nie chce tego golić bo obawiam się że będzie tylko gorzej....

Jeśli chodzi o badania hormonalne...jakie hormony powinnam sobie zbadać i w którym dniu cyklu..... proszę o pomoc bo jestem przerażona
__________________
Lubiła tańczyć pełna radości tak...
Ciagłe goniła wiatr...
Spragniona życia wciaż, zawsze gubiła coś...
Nie chciała nic...
Filip_inka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-17, 19:48   #73
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Mam zarost jak facet:(

idz do lekarza gin ,endokrynolog,dermatolog.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-18, 17:45   #74
sally0610
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 2
Dot.: Hirsutyzm - watek zbiorczy

mam ten sam problem;]

w czerwcu bylam z tym u ginekologa- kazal zrobic mocz i morfologie- wynikow nie widzialam i przepisal mi cyprest (czyli inna nazwa a sklad taki jak w dianie) na 3 miesiace- w sumie zazywalam to przez pol roku- nie widzialam zadnej poprawy-tzn i tak sie nie spodziewalam ze te wloski same wypadna...ale bylo ich coraz wiecej...

wiec poszlam do innego ginekologa i dostalam liste badań:
poziom testosteronu
SHGB
17 ketosterydy
poziom prolaktyny
USG narzadu rodnego
i jeszcze USG tarczycy + TSH, FT3 i FT4 (to dotyczace tarczycy chyba nie ma zwiazku z owlosieniem)
Razem za te badania wyjdzie mnie kolo 350 zlotych ;]

jeszcze ich nie zrobilam bo lekarz powiedzial ze musze odczekac miesiac po tej dianie...
oczywiscie ginekolog powiedzial ze wszystko moge miec w normie;] a to owlosienie moze byc wynikiem tego ze (niepamietam jak to bylo dokladnie) ale ze skora czy jakas czesc wlosa jest zbyt wrazliwa... a na to to juz niec nie pomoze...

a co do lekow ktore zazywalam to uslyszalam ze wlos rosnie od 1.5 roku do 3 lat wiec te tabletki jak cos to zadzialaja na wlosy ktore mialy by sie pokazac za 2 lata;]
sally0610 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-21, 11:30   #75
agak93
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 3
Dot.: owlosienie na ciele.......POMOCY!!!!

dobra....dzieki wam wszystkimzdecydowalam sie.....oczywiscie macie racje we wszystkim.... mysle ze podejme dobra decyzje mowiac o tym mamie i wybierajac sie z nia do lekarzadzieki)
agak93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-07, 14:14   #76
yeti139
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9
Dot.: owlosienie na ciele.......POMOCY!!!!

witam
hirsutyzm stwierdzono u mnie ponad dwa lata temu, coz wiec moge doradzic? jesli macie watpliwosci to polecam udac sie na konsultacje do ginekologa-endokrynologa. niestety jedna specjalizacja czesto nie wystarcza i owocuje niewlasciwym podejsciem do tematu. wiem cos o tym :/ u mnie pierwsze oznaki wystapily wraz z burza hormonalna, ale lekarz pierwszego kontaktu uparcie probowal mi wmowic ze tego co ja mam problemem z pewnoscia nazwac nie mozna. dwa lata temu, nie mial juz watpliwosci tylko moim zdaniem jest juz za pozno bo porostu wlosow nie cofne, jakie sa takie sa, moge co najwyzec z nimi sie uzerac i modlic by wiecej ich nie bylo :/
yeti139 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-07, 18:23   #77
intransitive
Wtajemniczenie
 
Avatar intransitive
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 2 769
Dot.: Hirsutyzm - watek zbiorczy

a ja mam pytanie, czy takie pojedyncze dłuuugie włosy (np 5 cm), które pojawiają się w pojedynczych miejscach ana twarzy czy na piersiach mogą być objawem nadmiaru testosteronu? Dodam, że sa one jasne i prawie niewidoczne.
Aha, poza nimi mam też bujnie (hehe) owłosione ręce, plecy, uda... Nie są to włosy czarne, ale dość ciemne. Nie jestem brunetką, mam jasną karnację.
Ginekolog powiedział, że mam za dużo pęcherzyków na jajnikach.
+ kilka lekarzy podejrzewało u mnie niedoczynność tarczycy (bo mam powiększoną tarczycę + częste doły, teraz już mniej). Zrobiłam jedno badanie TSH i wyszło w normie.
Niby wszystko składa się w jedną całość, ale miesiączki mam zawsze w miarę regularne, więc czy to rzeczywiście to PCO + nadmiar testosteronu?
intransitive jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-07, 21:35   #78
yeti139
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9
Dot.: Hirsutyzm - watek zbiorczy

lekarzem nie jestem trudno wiec bym mogla stawiac diagnozy, jesli jednak moge pozwolic poddac ocenie opis jaki tu zamiescilas ... te pecherzyki na jajnikach to polipy, jesli pojawiaja sie czesto to mamy do czynienia z zespolem policystycznych jajnikow (PCOS), a temu towarzyszy czesto hirsutyzm. nie ma jednoznacznej odp jak dokladnie wygladaja wlosy u hirsutki - ja np jestem blondynka i u mnie czesc wlosow jest nieporownywalnie ciemna w stosunku do reszty, ale jednak w przewazajacej wiekszosci i na moje szczescie sa one jasne uff. mozliwe ze to H - nie wiem jakie masz wyniki testosteronu, pamietaj jednak ze nie tylko on moze odpowiadac za nadmiar wlosow, czesto towarzyszy on samemu PCOS, wiele dziewczyn majacych hirsutyzm narzeka tez na problemy z tarczyca. jeszcze co do miesiaczek - to sa dziewczyny ktore mimo tego wszystkiego maja regularny okres. w Twoim wypadku wiec - tak jest to zapewne PCO a moze nawet PCOS, co do testosteronu, no coz nie mam wynikow TWoich badan :/
yeti139 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-07, 22:38   #79
intransitive
Wtajemniczenie
 
Avatar intransitive
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 2 769
Dot.: Hirsutyzm - watek zbiorczy

do badań dopiero się przygotowuje, bo nie mam za bardzo pieniedzy, a sa one dość drogie. Dziękuję za odpowiedź
intransitive jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-05-11, 17:00   #80
aanomaliaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 15
nadmierne owlosienie :(

Cztery lata temu schudłam 12 kg w bardzo szybkim tempie. Nie przechodziłam żadnej drakońskiej diety, zbędne kg "zeszły" ze mnie same z siebie. I w tym czasie pojawiło się u mnie nadmierne owłosienie - w dole pleców, na pośladkach, na twarzy, na rękach... Piersi przestały mi rosnąć i do tej pory (mam 19 lat) są bardzo małe. Wybieram się wkrótce do ginekologa, by rozpocząć leczenie. Chciałam Was zapytać, jak długo trwa takie leczenie i na ile jest skuteczne... Boję się, że mi nie pomoże i będę taka do końca życia
aanomaliaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-11, 17:03   #81
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: nadmierne owlosienie :(

Cytat:
Napisane przez aanomaliaa Pokaż wiadomość
Cztery lata temu schudłam 12 kg w bardzo szybkim tempie. Nie przechodziłam żadnej drakońskiej diety, zbędne kg "zeszły" ze mnie same z siebie. I w tym czasie pojawiło się u mnie nadmierne owłosienie - w dole pleców, na pośladkach, na twarzy, na rękach... Piersi przestały mi rosnąć i do tej pory (mam 19 lat) są bardzo małe. Wybieram się wkrótce do ginekologa, by rozpocząć leczenie. Chciałam Was zapytać, jak długo trwa takie leczenie i na ile jest skuteczne... Boję się, że mi nie pomoże i będę taka do końca życia
to chyba raczej sprawa do endokrynologa a nie do ginekologa.
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-11, 18:32   #82
nikah
Raczkowanie
 
Avatar nikah
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: 3miasto i okolice
Wiadomości: 367
Dot.: nadmierne owlosienie :(

Cytat:
Napisane przez Marwari Pokaż wiadomość
to chyba raczej sprawa do endokrynologa a nie do ginekologa.
dokładnie. nie jestem fachowcem, ale to może sugerować np. problemy z tarczycą.. nie wiem czego się spodziewasz po leczeniu, ale raczej nie licz na to, że włosy które już wyrosły wypadną albo znikną w inny sposób. niestety to tak nie działa :/
__________________
"Wszystko, co nie jest świadomym poświęcaniem się rzeczom ważnym,
jest nieświadomym poświęcaniem się rzeczom nieważnym"


wymienię tusz L'Oreal
nikah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-11, 18:53   #83
nailpolish
Rozeznanie
 
Avatar nailpolish
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 665
Dot.: nadmierne owlosienie :(

nadmierne owłosienie może być wynikiem zaburzeń hormonalnych, i może być związane z dorastaniem, więc myślę, że ginekolog to dobry wybór a później również udaj się endokrynologa
leczenie powstrzyma zapewne dalszy wzrost włosów, ale na te istniejące nic nie poradzi
__________________


nailpolish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-11, 20:31   #84
intransitive
Wtajemniczenie
 
Avatar intransitive
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 2 769
Dot.: nadmierne owlosienie :(

sugerowałabym nadczynność tarczycy
ale mogę się mmylić
w każdym razie raczej coś z tarczycą
intransitive jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-11, 20:42   #85
mloda_to_glupia
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 514
GG do mloda_to_glupia
Dot.: nadmierne owlosienie :(

a jezeli ja mam strasznie grube wlosy i pomimo tego ze jestem blondynka mam czarne wlosy na nogach, pod pepkiem i na nogach i w okolicach bikini to co moge zrobic zeby je oslabic?? jeszcze mi wasik zaczal rosnac
__________________
grudzień 2013 - pamiętamy
mloda_to_glupia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-11, 21:02   #86
intransitive
Wtajemniczenie
 
Avatar intransitive
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 2 769
Dot.: nadmierne owlosienie :(

podobno pomaga diane35, hamuje wzrost nowych włosów i słyszałam , że osłabia stare.
Ale to tylko wtedy gdy masz problemy hormonalne. Najlepiej zrobić badania
No i depilacja laserowa, ale kogo na nią stać
intransitive jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-11, 21:12   #87
mloda_to_glupia
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 514
GG do mloda_to_glupia
Dot.: nadmierne owlosienie :(

laserowa? no prosze Cie... musialabym sprzedac pol domu
__________________
grudzień 2013 - pamiętamy
mloda_to_glupia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-12, 11:43   #88
nikah
Raczkowanie
 
Avatar nikah
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: 3miasto i okolice
Wiadomości: 367
Dot.: nadmierne owlosienie :(

mloda_to_glupia miejsca które wymieniłaś są raczej typowe, nie wygląda to na żadne zaburzenia...może poprostu taka twoja uroda nie ma reguły że blondynki maja jasne i słabe włoski, a brunetki odwrotnie. jestem na to żywym przykładem
zawsze warto sie wybrać do lekarza, jeśli uwazasz że coś jest nie tak. zrobisz odpowiednie badania i wtedy ewentualnie lekarz zaleci ci jakieś hormony, ale musisz sie liczyć z tym, że nie wpłynie to nijak na już istniejące włoski.
a jeśli jesteś zdrowa, to z nogami i wąsikiem poradzisz sobie woskiem depilatorem lub pastą cukrową [naprawde odrastaja słabsze], a reszte możesz wybielić.. sally hansen ma taki specjalny "wybielacz" do włosów nie jest najtańszy, ale moim zdaniem warto.
__________________
"Wszystko, co nie jest świadomym poświęcaniem się rzeczom ważnym,
jest nieświadomym poświęcaniem się rzeczom nieważnym"


wymienię tusz L'Oreal
nikah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-12, 21:41   #89
yeti139
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9
Dot.: Hirsutyzm - watek zbiorczy

hmm za predko chyba by stawiac takie diangozy. hirsutyzm czesto towarzyszy nieprawidlowosciom w funkcjonowaniu tarczycy, ale bywa i tak jak w moim przypadku, ze nie wiadomo co jest jego powodem, a jedyna rzecz jaka mozna tu przypisac to PCOS.
by nie latac od lekarza do lekarza radze udac sie do takiego o obu specjalizacjach (endo-gin)
diane owszem bywa przepisywana i nie trzeba miec nieprawidlowych hormonow by ja dostac.
pamietajcie ze hirsutyzm mozna zaleczyc, ale nie mozna go cofnac, a jesli juz to z tego co zdarzylam sie zorientowac problem moze wrocic zaraz po odstwieniu lekow. samo to zjawisko jest po prostu lekarzom malo znane, nic dziwnego, ze do ktorego lekarza nie pojde, kazdy stawia inna diagnoze, badz jeszcze lepiej, bo bez postawienia diagnozy potrafi przepisac leki. po ostatnim takim przepisaniu leku, bez zrobienia nalezytych badan, spuchlam jak balon
radzilabym wiec ostroznosc i nie opieranie sie na tym co orzeknie pierwszy lekarz do ktorego sie udamy
yeti139 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-27, 10:29   #90
Asiaa65
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 7
Unhappy nadmierne owłosienie

witam,
mam dosyc powazny problem poniewaz mam 1-2 centymetrowe włoski pomiedzy piersiami i dookoła sutkow.
Nie mam jeszcze 16 lat i zaden lekarz nie da mi skierowania na badanie poziomu hormonów.
Wolalabym wiedziec juz wczesniej ze cos ze mna nie tak.
co robic???
Asiaa65 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-04-28 08:49:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:27.