Mamy lutowe 2018 cz. 2 - Strona 40 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2018-05-10, 12:10   #1171
Hadise
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 3 638
Dot.: Mamy lutowe 2018 cz. 2

A ja mam problem, bo mały ma do niedzieli brać antybiotyki i nie wychodzić na dwór. W niedzielę mam komunie chrześnicy, nie mam z kim go zostawić. Lekarz mówi, żeby po antybiotyku uważać, no organizm osłabiony ( a będą dzieci itp.).

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Hadise jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-10, 12:11   #1172
Petit_Papillon
luckygirl
 
Avatar Petit_Papillon
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 20 617
Dot.: Mamy lutowe 2018 cz. 2

Hadise,ja bym nie poszła. Zdrowie mojego dziecka jest najważniejsze.
__________________
10.11.2004

14.07.2014
16.07.2016




Petit_Papillon jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-10, 12:12   #1173
karska
Wtajemniczenie
 
Avatar karska
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 2 718
Dot.: Mamy lutowe 2018 cz. 2

Cytat:
Napisane przez zVenus Pokaż wiadomość
Powiem Wam że teraz są takie dopłaty do żłobków prywatnych...gmina dopłaca czasem jakiś projekt wojewódzki. Ja mam koło siebie jeden żłobek (córka chodziła tam pół roku) koszt miesięczny to 500zl. To jest DROGI żłobek. 8km dalej mam żłobek tez prywatny gdzie miesiąc z wyżywieniem to koszt 350zl ! Do nianiek też są dopłaty przecież. I jest jeszcze jakiś projekt że można sobie osobę z rodziny zatrudnić przecież. Na pewno w Małopolsce jest taki projekt że ta osoba dotaje hmmm chyba 1500zl miesiecznie przez 10mscy!! To już jest coś! !!! Tylko chyba ma to byc osoba bezrobotna do 60 rz. Czy jakos tak. Jeszcze sie nie zaglebialam.

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka
mamy blisko domu żłobek, ale kosztuje 1000zl wiec drogo. Jak to jest z dofinansowaniem? Trzeba mieć niskie dochody czy każdemu dają? W gminie składa się jakieś wnioski?

Cytat:
Napisane przez ZwariowanaWariatka Pokaż wiadomość
Już zaczyna coś kombinować bo inaczej trochę gaworzy i dziubki robi nieustannie
Wrzucę zdjęcie i wieczorem usune

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
ale słodziaczek



Cytat:
Napisane przez ZwariowanaWariatka Pokaż wiadomość
Jaki krem z filtrem polecacie dla maluchów?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
dermedic 50

Podczas upałów wychodzicie na spacery? Bo dziś mama doradziła abym przy takiej temperaturze nie wychodziła. Mały ma filtr 50, czapkę, przykryłam nóżki pieluszką więc nie był na słońcu. Chyba dokupię parasolkę



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
karska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-10, 12:13   #1174
Agniesia666
Lady of Harley-Davidson
 
Avatar Agniesia666
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 10 083
Dot.: Mamy lutowe 2018 cz. 2

Cytat:
Napisane przez ZwariowanaWariatka Pokaż wiadomość
Ja szczepie już drugie dziecko podstawowymi, boje się skojarzonych
ufff, dzieki ja mam tak samo, ale czytalam tu na watku ze wiekszosc 6w1 i wsrod kumpel jak pytalam to tez wszystkie prawie skojarzone. Juz naszly mnie mysli ze jakas popieprzona jestem i same zle rzeczy robie dla mojego dziecka tak a propos powyzszego posta o mojej tesciowej
__________________
Agniesia666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-10, 12:14   #1175
Hadise
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 3 638
Dot.: Mamy lutowe 2018 cz. 2

Cytat:
Napisane przez Petit_Papillon Pokaż wiadomość
Hadise,ja bym nie poszła. Zdrowie mojego dziecka jest najważniejsze.
I chyba tak zrobię. Tym bardziej, że za 3 tygodnie lecimy ( nareszcie ) i mały musi być zdrowy. Pójdę do kościoła szybko - tata może 30 min da radę z małym, dam prezent i do domu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 13:14 ---------- Poprzedni post napisano o 13:13 ----------

U mnie żłobek prywatny wyjdzie około.800 zł. Będę składać też do państwowego, ale dopiero przyjęcia od września a ja wracam koło mają do pracy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Hadise jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-10, 12:15   #1176
ZwariowanaWariatka
gotowa do działania
 
Avatar ZwariowanaWariatka
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 1 239
Dot.: Mamy lutowe 2018 cz. 2

Cytat:
Napisane przez Agniesia666 Pokaż wiadomość
ufff, dzieki ja mam tak samo, ale czytalam tu na watku ze wiekszosc 6w1 i wsrod kumpel jak pytalam to tez wszystkie prawie skojarzone. Juz naszly mnie mysli ze jakas popieprzona jestem i same zle rzeczy robie dla mojego dziecka tak a propos powyzszego posta o mojej tesciowej


Podchodzę do tego tak ze my byliśmy szczepieni podstawowymi i jest z nami Ok wiec dzieci tak samo szczepie. Z własnego podwórka mam przykład powikłań po szczepieniu skojarzonym wiec podziękuje.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
ZwariowanaWariatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-10, 12:15   #1177
Petit_Papillon
luckygirl
 
Avatar Petit_Papillon
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 20 617
Dot.: Mamy lutowe 2018 cz. 2

Cytat:
Napisane przez karska Pokaż wiadomość
Podczas upałów wychodzicie na spacery? Bo dziś mama doradziła abym przy takiej temperaturze nie wychodziła. Mały ma filtr 50, czapkę, przykryłam nóżki pieluszką więc nie był na słońcu. Chyba dokupię parasolkę



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie wychodze kiedy najbardziej grzeje i są wysokie temperatury. Mam parasolke. Przyciasnym spacerze w słońcu używam kremu z filtrem, czapka z daszkiem, jak swieci na niego słonko to przykrywam pieluszka, ale wydaje mi sie, ze w tej gondoli (nawet jak buda jest opuszczona) to jest mu goraco. Dzisiaj z im wychodze po 14, blizej 15. I tak spi póki co.
__________________
10.11.2004

14.07.2014
16.07.2016




Petit_Papillon jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-05-10, 12:17   #1178
Demeter_
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 1 990
Dot.: Mamy lutowe 2018 cz. 2

Cytat:
Napisane przez karska Pokaż wiadomość
mamy blisko domu żłobek, ale kosztuje 1000zl wiec drogo. Jak to jest z dofinansowaniem? Trzeba mieć niskie dochody czy każdemu dają? W gminie składa się jakieś wnioski?

ale słodziaczek



dermedic 50

Podczas upałów wychodzicie na spacery? Bo dziś mama doradziła abym przy takiej temperaturze nie wychodziła. Mały ma filtr 50, czapkę, przykryłam nóżki pieluszką więc nie był na słońcu. Chyba dokupię parasolkę



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
My wychodzimy ale staram się z rana albo wieczorem. Ewentualnie jak jest wiatr to jedziemy do rodziców na taras i siedzi sobie w cieniu na dworze
Cytat:
Napisane przez Agniesia666 Pokaż wiadomość
a wogole to musze sie Wam pozalic. Wczoraj tesciowa przyszla sie zajac malym, bo musialam do okulisty pojechac, do siebie do firmy i generalnie pare rzeczy pozalatwiac w Poznaniu. Przyszla rano, wyjechalam jakos po 8. Wrocilam ok 18. Dom posprzatany (lacznie z tym ze mi pranie zrobila!!! Grzebala w moich brudach!!!) i sie zaczelo przy TZ ze maly taki grzeczny, a tak sobie drzemal, a ona nie miala co robic caly dzien to nam posprzatala.
Nosz a, co ja robie zle? Od miesiaca maly nie mial przy mnie drzemki dluzszej niz 15 min w dzien!!! W nocy nie moge narzekac, zasypia ok 20 i spi do 8 rano z 2 przerwami na karmienie, ale po jedzeniu zasypia natychmiast. ALe w dzien nie uznaje spania, no chyba ze w chuscie. Potrafi wyc pol dnia, musze go na rekach nosic albo z nim tanczyc do ulubionych piosenek A ta mi opowiada ze na macie sam sobie lezal pol godzinki, w wozku sam sobie lezal pol godzinki (W WOZKU!!!! moje dziecko!!! Normalnie wrzeszczy jak tylko widzi wozek!!)

Nie wiem juz, czy ja jakas ulomna matka jestem? wlasnym dzieckiem sie nie potrafie zajac? ale z drugiej strony - raczej nie klamala, bo jakby sie zachowywal tak ja ze mna na codzien sie zachowuje to by w zyciu tej chalupy nie wysprzatala.

a, co jest ze mna nie tak? az pozalowalam wczoraj wieczorem ze przedluzalam ten macierzynski, moze trzeba bylo pojsc do pracy, tam przynajmniej jestem świetna w tym, co robię :/
Może jej nie lubi i nie chciał na nią patrzec? Nic nie robisz źle!
Cytat:
Napisane przez Petit_Papillon Pokaż wiadomość
Agniesia czytałam ten artykuł pare dni temu, ale nie dajmy sie zwariować. Nie mysle o tym, ze cos sie stanie małemu. Wystarczy, ze przed szczepieniami sie naczytałam i poszłam z sercem pod gardłem, cała w stresie.
Ja też wolę nie czytać, później człowiek.sie tylko stresuje.
Cytat:
Napisane przez Petit_Papillon Pokaż wiadomość
30, bo 50 jest chyba od pół roku, wiec jeszcze nie dla nas

---------- Dopisano o 12:54 ---------- Poprzedni post napisano o 12:52 ----------

My tego używamy https://bebito.pl/kosmetyki-2/ziajka...SABEgLRUvD_BwE

A tu 50+ https://bebito.pl/kosmetyki-2/ziajka...iABEgIS2PD_BwE
Petit, wydaje mi się że dla takich maluchów lepiej wyższy filtr.

My mamy dermedic baby

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Demeter_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-10, 12:17   #1179
Petit_Papillon
luckygirl
 
Avatar Petit_Papillon
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 20 617
Dot.: Mamy lutowe 2018 cz. 2

Cytat:
Napisane przez Hadise Pokaż wiadomość
I chyba tak zrobię. Tym bardziej, że za 3 tygodnie lecimy ( nareszcie ) i mały musi być zdrowy. Pójdę do kościoła szybko - tata może 30 min da radę z małym, dam prezent i do domu.

To tym bardziej bym nie ryzykowała

Powiem Wam cos śmiesznego - zapisali nas do nefrologa w centrum zdrowia dziecka, uwaga - na 22.01.2019 🤣🤣🤣🤣 jaja!
__________________
10.11.2004

14.07.2014
16.07.2016




Petit_Papillon jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-10, 12:17   #1180
Demeter_
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 1 990
Dot.: Mamy lutowe 2018 cz. 2

Zwariowana ale słodziak

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Demeter_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-10, 12:17   #1181
Heidi_
Rozeznanie
 
Avatar Heidi_
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 936
Dot.: Mamy lutowe 2018 cz. 2

Ja też w upały wychodzę popołudniami, najwcześniej 15-16.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
There's nothing so black as the inferno of the human mind.

Ćwiczenia z Jillian Michaels - 6/30
Heidi_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-10, 12:20   #1182
Petit_Papillon
luckygirl
 
Avatar Petit_Papillon
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 20 617
Dot.: Mamy lutowe 2018 cz. 2

Demeter - niekoniecznie w Polsce wystarczy filtr 30, poza tym nie zaleca sie uzywac zbyt wysokich filtrów u dzieci poniżej 6 miesiąca życia

https://mamotoja.pl/jaki-krem-z-filt...2961,r1p1.html
__________________
10.11.2004

14.07.2014
16.07.2016




Petit_Papillon jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-10, 12:21   #1183
Heidi_
Rozeznanie
 
Avatar Heidi_
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 936
Dot.: Mamy lutowe 2018 cz. 2

Cytat:
Napisane przez Hadise Pokaż wiadomość
I chyba tak zrobię. Tym bardziej, że za 3 tygodnie lecimy ( nareszcie ) i mały musi być zdrowy. Pójdę do kościoła szybko - tata może 30 min da radę z małym, dam prezent i do domu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 13:14 ---------- Poprzedni post napisano o 13:13 ----------

U mnie żłobek prywatny wyjdzie około.800 zł. Będę składać też do państwowego, ale dopiero przyjęcia od września a ja wracam koło mają do pracy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja też bym na Twoim miejscu odpuściła. W ogóle wydaje mi się, że dla tego malucha tego typu wyjścia tak czy siak są męczące i staram się tego unikać. Moi rodzice męczą mnie np. już dłuższy czas, żebyśmy do nich przyjechali, ale wychodzę z założenia, że jeśli nie musimy, to bez sensu dla własnej i rodziców przyjemności wieźć to dziecko w foteliku taką drogę. Kierowałabym się przede wszystkim komfortem dziecka.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
There's nothing so black as the inferno of the human mind.

Ćwiczenia z Jillian Michaels - 6/30
Heidi_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-10, 12:23   #1184
zVenus
Zakorzenienie
 
Avatar zVenus
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 3 723
Dot.: Mamy lutowe 2018 cz. 2

Cytat:
Napisane przez karska Pokaż wiadomość
mamy blisko domu żłobek, ale kosztuje 1000zl wiec drogo. Jak to jest z dofinansowaniem? Trzeba mieć niskie dochody czy każdemu dają? W gminie składa się jakieś wnioski?

ale słodziaczek



dermedic 50

Podczas upałów wychodzicie na spacery? Bo dziś mama doradziła abym przy takiej temperaturze nie wychodziła. Mały ma filtr 50, czapkę, przykryłam nóżki pieluszką więc nie był na słońcu. Chyba dokupię parasolkę



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie to niezalezne od dochodow. To zlobki się starają o kasę i każdy placi tyle samo. Kurde u mnie są tanie prywatne zlobki na to wychodzi

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka
zVenus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-10, 12:23   #1185
Demeter_
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 1 990
Dot.: Mamy lutowe 2018 cz. 2

Cytat:
Napisane przez Heidi_ Pokaż wiadomość
Ja też bym na Twoim miejscu odpuściła. W ogóle wydaje mi się, że dla tego malucha tego typu wyjścia tak czy siak są męczące i staram się tego unikać. Moi rodzice męczą mnie np. już dłuższy czas, żebyśmy do nich przyjechali, ale wychodzę z założenia, że jeśli nie musimy, to bez sensu dla własnej i rodziców przyjemności wieźć to dziecko w foteliku taką drogę. Kierowałabym się przede wszystkim komfortem dziecka.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zgadzam się z Twoim zdaniem. Moi rodzice mieszkają blisko ale ciągle mnie namawiają żeby zostać u nich na noc. Tylko po co? Mamy 7 km, spokojnie wrócę do domu a i Mała nie będzie miała stresów.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Demeter_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-10, 12:24   #1186
OtTakaJa
Zakorzenienie
 
Avatar OtTakaJa
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 5 331
Dot.: Mamy lutowe 2018 cz. 2

Cytat:
Napisane przez Agniesia666 Pokaż wiadomość
ufff, dzieki ja mam tak samo, ale czytalam tu na watku ze wiekszosc 6w1 i wsrod kumpel jak pytalam to tez wszystkie prawie skojarzone. Juz naszly mnie mysli ze jakas popieprzona jestem i same zle rzeczy robie dla mojego dziecka tak a propos powyzszego posta o mojej tesciowej
Ja też szczepię tak jak Ty. Moja jak zostaje z kimś innym to też aniołek także w ogóle mnie to już nie rusza. Nie przejmuj się. Gdzieś czytałam, że dzieci tak się zachowują przy mamie, bo z nią czują się w 100% bezpiecznie i mogą być sobą tak sobie tłumaczę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
'Jeśli jakaś kobieta jest w stanie odbić mojego mężczyznę - to ja go nie chcę'.

OtTakaJa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-10, 12:25   #1187
Agniesia666
Lady of Harley-Davidson
 
Avatar Agniesia666
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 10 083
Dot.: Mamy lutowe 2018 cz. 2

Cytat:
Napisane przez Petit_Papillon Pokaż wiadomość
Powiem Wam cos śmiesznego - zapisali nas do nefrologa w centrum zdrowia dziecka, uwaga - na 22.01.2019 🤣🤣🤣🤣 jaja!
spoko, nas zapisali do poradni neonatologicznej i oceny rozwoju na sierpień umawiałam nas w marcu chodziło o to, zeby stwierdzic czy nie ma jakis powiklan czy efektow niedotlenienia po operacji jakbym miala pol roku czekac na diagnoze, to kiedy rehabilitacja jaja jakies normalnie.

---------- Dopisano o 13:25 ---------- Poprzedni post napisano o 13:24 ----------

Cytat:
Napisane przez Demeter_ Pokaż wiadomość
Może jej nie lubi i nie chciał na nią patrzec? Nic nie robisz źle!
dzięki w punkt!
__________________
Agniesia666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-10, 12:26   #1188
Demeter_
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 1 990
Dot.: Mamy lutowe 2018 cz. 2

Cytat:
Napisane przez Petit_Papillon Pokaż wiadomość
Demeter - niekoniecznie w Polsce wystarczy filtr 30, poza tym nie zaleca sie uzywac zbyt wysokich filtrów u dzieci poniżej 6 miesiąca życia

https://mamotoja.pl/jaki-krem-z-filt...2961,r1p1.html
Hmm z tego wynika że do pół roku nie powinno się niczym smarować

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Demeter_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-10, 12:27   #1189
Petit_Papillon
luckygirl
 
Avatar Petit_Papillon
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 20 617
Dot.: Mamy lutowe 2018 cz. 2

Nas zapisywali z oddziału neonatologicznego w tym samym szpitalu właśnie. Ale bez jaj, na przyszły rok? Dziecko z jedna nerka i z problemami? Mam skierowanie do poradni nefro na cito, wiec spróbuje gdzie indziej.

---------- Dopisano o 13:27 ---------- Poprzedni post napisano o 13:26 ----------

Cytat:
Napisane przez Demeter_ Pokaż wiadomość
Hmm z tego wynika że do pół roku nie powinno się niczym smarować

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

To swoja droga. Ja jednak wole 30 posmarować. A pozniej mu kupię 50+
__________________
10.11.2004

14.07.2014
16.07.2016




Petit_Papillon jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-05-10, 12:28   #1190
Demeter_
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 1 990
Dot.: Mamy lutowe 2018 cz. 2

Cytat:
Napisane przez Agniesia666 Pokaż wiadomość
spoko, nas zapisali do poradni neonatologicznej i oceny rozwoju na sierpień umawiałam nas w marcu chodziło o to, zeby stwierdzic czy nie ma jakis powiklan czy efektow niedotlenienia po operacji jakbym miala pol roku czekac na diagnoze, to kiedy rehabilitacja jaja jakies normalnie.

---------- Dopisano o 13:25 ---------- Poprzedni post napisano o 13:24 ----------


dzięki w punkt!
Polecam się
Cytat:
Napisane przez OtTakaJa Pokaż wiadomość
Ja też szczepię tak jak Ty. Moja jak zostaje z kimś innym to też aniołek także w ogóle mnie to już nie rusza. Nie przejmuj się. Gdzieś czytałam, że dzieci tak się zachowują przy mamie, bo z nią czują się w 100% bezpiecznie i mogą być sobą tak sobie tłumaczę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mam dwóch bratanków, jeden 2 lata, drugi 6. Obaj przy mamie zawsze "gorzej" się zachowują

Polska służba zdrowia jest straszna.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez Demeter_
Czas edycji: 2018-05-10 o 12:30
Demeter_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-10, 12:29   #1191
Petit_Papillon
luckygirl
 
Avatar Petit_Papillon
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 20 617
Dot.: Mamy lutowe 2018 cz. 2

Moze jestem beznadziejna matka, ale póki co smaruje tym niższym filtrem.
__________________
10.11.2004

14.07.2014
16.07.2016




Petit_Papillon jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-10, 12:29   #1192
Demeter_
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 1 990
Dot.: Mamy lutowe 2018 cz. 2

Cytat:
Napisane przez Petit_Papillon Pokaż wiadomość
Nas zapisywali z oddziału neonatologicznego w tym samym szpitalu właśnie. Ale bez jaj, na przyszły rok? Dziecko z jedna nerka i z problemami? Mam skierowanie do poradni nefro na cito, wiec spróbuje gdzie indziej.

---------- Dopisano o 13:27 ---------- Poprzedni post napisano o 13:26 ----------




To swoja droga. Ja jednak wole 30 posmarować. A pozniej mu kupię 50+
Dzięki. Człowiek się uczy całe życie.

Przerażające to jest. Tym bardziej że chodzi o najmłodszych. Powinni od razu leczyć, sprawdzać, badać a nie po roku

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Demeter_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-10, 12:30   #1193
Petit_Papillon
luckygirl
 
Avatar Petit_Papillon
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 20 617
Dot.: Mamy lutowe 2018 cz. 2

Cytat:
Napisane przez Demeter_ Pokaż wiadomość
Dzięki. Człowiek się uczy całe życie.

Przerażające to jest. Tym bardziej że chodzi o najmłodszych. Powinni od razu leczyć, sprawdzać, badać a nie po roku

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Spoko

Dokładnie tak. Badanie? To dopiero wizyta u specjalisty pierwsza, bo żaden nefrolog go jeszcze nie oglądał. To jest chore. Wiadomo, ze jak sie nie jda to pojdziemy prywatnie, ale chyba nie po to płace cholerne składki i podatki...
__________________
10.11.2004

14.07.2014
16.07.2016




Petit_Papillon jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-10, 12:31   #1194
Demeter_
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 1 990
Dot.: Mamy lutowe 2018 cz. 2

Cytat:
Napisane przez Petit_Papillon Pokaż wiadomość
Moze jestem beznadziejna matka, ale póki co smaruje tym niższym filtrem.
Oczywiście że nie jesteś. Każda z nas chce dla swojego dziecka jak najlepiej a przy natłoku informacji z każdej strony można się pogubić. Teraz po tym artykule wychodzi że ja jestem beznadziejna bo używam wyższego

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Demeter_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-10, 12:33   #1195
Petit_Papillon
luckygirl
 
Avatar Petit_Papillon
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 20 617
Dot.: Mamy lutowe 2018 cz. 2

Cytat:
Napisane przez Demeter_ Pokaż wiadomość
Oczywiście że nie jesteś. Każda z nas chce dla swojego dziecka jak najlepiej a przy natłoku informacji z każdej strony można się pogubić. Teraz po tym artykule wychodzi że ja jestem beznadziejna bo używam wyższego

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Nie jestes
__________________
10.11.2004

14.07.2014
16.07.2016




Petit_Papillon jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-10, 12:34   #1196
Demeter_
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 1 990
Dot.: Mamy lutowe 2018 cz. 2

Cytat:
Napisane przez Petit_Papillon Pokaż wiadomość
Spoko

Dokładnie tak. Badanie? To dopiero wizyta u specjalisty pierwsza, bo żaden nefrolog go jeszcze nie oglądał. To jest chore. Wiadomo, ze jak sie nie jda to pojdziemy prywatnie, ale chyba nie po to płace cholerne składki i podatki...
No tak. Pójdziesz prywatnie. Ale wiele jest takich rodzin które najzwyczajniej w świecie nie mogą sobie pozwolić na prywatne badania bo nie mają już z czego zrezygnować

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Demeter_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-10, 12:36   #1197
Petit_Papillon
luckygirl
 
Avatar Petit_Papillon
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 20 617
Dot.: Mamy lutowe 2018 cz. 2

Cytat:
Napisane przez Demeter_ Pokaż wiadomość
No tak. Pójdziesz prywatnie. Ale wiele jest takich rodzin które najzwyczajniej w świecie nie mogą sobie pozwolić na prywatne badania bo nie mają już z czego zrezygnować

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Wiem o tym i przeraża mnie to. To jest straszne, ze takie rzeczy sie dzieją. Takie maluchy powinny mieć zagwarantowana jak najszybsza pomoc.
Tak jak piszesz - nie każdy rodzic moze siebie pozwolić na prywatne leczenie dzieci. I co wtedy?!
__________________
10.11.2004

14.07.2014
16.07.2016




Petit_Papillon jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-10, 12:37   #1198
Agniesia666
Lady of Harley-Davidson
 
Avatar Agniesia666
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 10 083
Dot.: Mamy lutowe 2018 cz. 2

aha, miałam pytac.
te witaminy jak vigantol czy juvit c to zuzywacie do konca czy np wyrzucacie po miesiacu i kupujecie nowe?
__________________
Agniesia666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-10, 12:46   #1199
figa84
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 10 668
Dot.: Mamy lutowe 2018 cz. 2

Cytat:
Napisane przez Agniesia666 Pokaż wiadomość
a wogole to musze sie Wam pozalic. Wczoraj tesciowa przyszla sie zajac malym, bo musialam do okulisty pojechac, do siebie do firmy i generalnie pare rzeczy pozalatwiac w Poznaniu. Przyszla rano, wyjechalam jakos po 8. Wrocilam ok 18. Dom posprzatany (lacznie z tym ze mi pranie zrobila!!! Grzebala w moich brudach!!!) i sie zaczelo przy TZ ze maly taki grzeczny, a tak sobie drzemal, a ona nie miala co robic caly dzien to nam posprzatala.
Nosz ☠☠☠☠a, co ja robie zle? Od miesiaca maly nie mial przy mnie drzemki dluzszej niz 15 min w dzien!!! W nocy nie moge narzekac, zasypia ok 20 i spi do 8 rano z 2 przerwami na karmienie, ale po jedzeniu zasypia natychmiast. ALe w dzien nie uznaje spania, no chyba ze w chuscie. Potrafi wyc pol dnia, musze go na rekach nosic albo z nim tanczyc do ulubionych piosenek A ta mi opowiada ze na macie sam sobie lezal pol godzinki, w wozku sam sobie lezal pol godzinki (W WOZKU!!!! moje dziecko!!! Normalnie wrzeszczy jak tylko widzi wozek!!)

Nie wiem juz, czy ja jakas ulomna matka jestem? wlasnym dzieckiem sie nie potrafie zajac? ale z drugiej strony - raczej nie klamala, bo jakby sie zachowywal tak ja ze mna na codzien sie zachowuje to by w zyciu tej chalupy nie wysprzatala.

☠☠☠☠a, co jest ze mna nie tak? az pozalowalam wczoraj wieczorem ze przedluzalam ten macierzynski, moze trzeba bylo pojsc do pracy, tam przynajmniej jestem świetna w tym, co robię :/
Zdradzić Ci tajemnicę? Dzieci tak po prostu mają! Tu nie ma się czego doszukiwać, przy rodzicach można więcej i wiedzą to już takie maluchy. Po co mu było tracić energię przy teściowej, lepiej było przespać i poczekać na mamę Ja nigdy nie zapomnę jak nam córka dawała popalić w weekendy, a jak trzeba było zostawić na kilka h w sb z teściowa to potrafiła przespać 4h (a nie spała już ani w żłobku, ani w domu przy nas ).

Cytat:
Napisane przez Hadise Pokaż wiadomość
A ja mam problem, bo mały ma do niedzieli brać antybiotyki i nie wychodzić na dwór. W niedzielę mam komunie chrześnicy, nie mam z kim go zostawić. Lekarz mówi, żeby po antybiotyku uważać, no organizm osłabiony ( a będą dzieci itp.).

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cytat:
Napisane przez Petit_Papillon Pokaż wiadomość
Hadise,ja bym nie poszła. Zdrowie mojego dziecka jest najważniejsze.
A ja nie wiem co bym zrobiła. Z jednej strony ok, małe dziecko, a z drugiej komunię ma się raz w życiu, chrzestną również jedną.

Cytat:
Napisane przez Petit_Papillon Pokaż wiadomość
To tym bardziej bym nie ryzykowała

Powiem Wam cos śmiesznego - zapisali nas do nefrologa w centrum zdrowia dziecka, uwaga - na 22.01.2019 🤣🤣🤣🤣 jaja!
To i tak dobrze, że zapisali... w niejednym miejscu Ci powiedzą, że nie ma zapisów na przyszły rok a jak ruszają to stoisz w kilku godzinnej kolejce...

Cytat:
Napisane przez Petit_Papillon Pokaż wiadomość
Moze jestem beznadziejna matka, ale póki co smaruje tym niższym filtrem.
Szczerze mówiąc to nie rozumiem takich tekstów i nawet nie wiem skąd one się biorą... Nikt tu nic złego nie napisał, zwykła dyskusja a tu taki kwiatek... To co o filtrach już też nie można pisać, żeby się ktoś nie poczuł urażony? To o czym można pisać, żeby było bezpiecznie i nikomu się nie pomyślało "może jestem beznadziejną matką"?
I wiem, że piszę teraz w niemiły sposób, ale serio szczęka mi teraz opadła...

---------- Dopisano o 13:46 ---------- Poprzedni post napisano o 13:43 ----------

Cytat:
Napisane przez Agniesia666 Pokaż wiadomość
aha, miałam pytac.
te witaminy jak vigantol czy juvit c to zuzywacie do konca czy np wyrzucacie po miesiacu i kupujecie nowe?
Ja zawsze przed 1 otwarciem leku czytam ulotkę i informację na opakowaniu. Po otwarciu zapisuje na opakowaniu datę otwarcia i datę do kiedy mogę używać, jeśli jest takowa informacja.
figa84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-10, 12:47   #1200
Hadise
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 3 638
Dot.: Mamy lutowe 2018 cz. 2

Cytat:
Napisane przez figa84 Pokaż wiadomość
Zdradzić Ci tajemnicę? Dzieci tak po prostu mają! Tu nie ma się czego doszukiwać, przy rodzicach można więcej i wiedzą to już takie maluchy. Po co mu było tracić energię przy teściowej, lepiej było przespać i poczekać na mamę Ja nigdy nie zapomnę jak nam córka dawała popalić w weekendy, a jak trzeba było zostawić na kilka h w sb z teściowa to potrafiła przespać 4h (a nie spała już ani w żłobku, ani w domu przy nas ).





A ja nie wiem co bym zrobiła. Z jednej strony ok, małe dziecko, a z drugiej komunię ma się raz w życiu, chrzestną również jedną.



To i tak dobrze, że zapisali... w niejednym miejscu Ci powiedzą, że nie ma zapisów na przyszły rok a jak ruszają to stoisz w kilku godzinnej kolejce...



Szczerze mówiąc to nie rozumiem takich tekstów i nawet nie wiem skąd one się biorą... Nikt tu nic złego nie napisał, zwykła dyskusja a tu taki kwiatek... To co o filtrach już też nie można pisać, żeby się ktoś nie poczuł urażony? To o czym można pisać, żeby było bezpiecznie i nikomu się nie pomyślało "może jestem beznadziejną matką"?
I wiem, że piszę teraz w niemiły sposób, ale serio szczęka mi teraz opadła...

---------- Dopisano o 13:46 ---------- Poprzedni post napisano o 13:43 ----------



Ja zawsze przed 1 otwarciem leku czytam ulotkę i informację na opakowaniu. Po otwarciu zapisuje na opakowaniu datę otwarcia i datę do kiedy mogę używać, jeśli jest takowa informacja.
Właśnie z drugiej strony szkoda mojej chrześnicy, bo będzie zawiedziona kurcze akurat w ten weekend nie będzie mojej mamy tak może by dali radę z małym że 3h zostać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Hadise jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-06-21 22:23:10


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:17.