szkoła językowa w Warszawie - która? angielski - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Nauka języków obcych - kącik językowy

Notka

Nauka języków obcych - kącik językowy Nauka języków obcych - kącik językowy, to miejsce wymiany informacji o kursach, podręcznikach, materiałach i ciekawostkach językowych. Dołącz.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-05-29, 08:59   #151
kolia34
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 48
Dot.: szkoła językowa w Warszawie - która? angielski

Każda metoda może być dobra na wakacje, bardziej liczy się nasze nastawienie i chęć bardzo intensywnej nauki

---------- Dopisano o 09:58 ---------- Poprzedni post napisano o 09:57 ----------

Wiele szkól oferuje tesy on line, możesz tak sprawdzić swój poziom

---------- Dopisano o 09:59 ---------- Poprzedni post napisano o 09:58 ----------

Cytat:
Napisane przez seedofwonder Pokaż wiadomość
Kochane!
Poszukuję dobrej szkoły językowej, dla osób zaawansowanych.
Mój poziom jest ciężko ocenić, bo od zawsze uczyłam się sama, ale na pewno ponad B2/C1. Coś tak na poziome C1. Chcę być najlepiej najsłabsza w mojej grupie, żebym miała motywację
Wiele szkól oferuje test on line, można sprawdzić swój poziom
kolia34 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-29, 10:06   #152
Friese
Zakorzenienie
 
Avatar Friese
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 570
Dot.: szkoła językowa w Warszawie - która? angielski

Cytat:
Napisane przez goliatka Pokaż wiadomość


Jednak chyba coś ostatnio drgnęło z językami na uczelniach, niektóre rzeczywiście zaczęły zmuszać swoich lektorów do nieco wydajniejszej pracy, ale rzeczywiście musimy pamiętać, że przy tak dużej ilości osób w grupie to ciężko coś zdziałać.
A jakie macie doświadczenie w nauce jezyka na uczelniach ???


---------- Dopisano o 18:19 ---------- Poprzedni post napisano o 18:17 ----------



Ja polecam New Total English
Ja byłam na UKSW - tam lektorat był bardzo słaby...

Teraz na mgr jestem na SGH i tam jest lektorat b. dobry : angielski biznesowy i naprawdę jest fdajnie: np na pierwszych zajeciach zaczelismy rozmawiac o tym na co byly wydane pieniadze z unii europejskiej, potem co to są fuzje firm i na czym polegają --> to wszystko po angielsku więc dla mnie był trochę hardcore
__________________
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
03.2018: Pasjonatka Fotografii
FB: ARIKA - Fotografia

Edytowane przez Friese
Czas edycji: 2013-05-29 o 10:09
Friese jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-29, 10:18   #153
sweet88
Raczkowanie
 
Avatar sweet88
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 328
Dot.: szkoła językowa w Warszawie - która? angielski

Dziewczyny chciałabym się przygotować do zdania CAE i zastanawiam się pomiędzy dwoma szkołami: Lang i English for you. Którą polecacie jeśli chodzi o przygotowanie do egzaminu???

Plusy Lang jak dla mnie to:
- mam bardzo blisko (mogę dojść pieszo)
- są licencjonowanym centrum egzaminacyjnym więc można tam od razu podejść do egzaminu
- cena nie jest najgorsza (choć niższa dotyczy gr. do 12 osób)

Plusy EFY:
- zajęcia też z native speakerem
- niższa cena niż w Lang (ale niewiele) za gr. do 7 osób
- dodatkowe 20h gratis można wykorzystać w kawiarence

Doradźcie coś please
__________________
  • Prawko zdane!!!!
sweet88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-29, 10:55   #154
kolia34
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 48
Dot.: szkoła językowa w Warszawie - która? angielski

Cytat:
Napisane przez Friese Pokaż wiadomość
Ja byłam na UKSW - tam lektorat był bardzo słaby...

Teraz na mgr jestem na SGH i tam jest lektorat b. dobry : angielski biznesowy i naprawdę jest fdajnie: np na pierwszych zajeciach zaczelismy rozmawiac o tym na co byly wydane pieniadze z unii europejskiej, potem co to są fuzje firm i na czym polegają --> to wszystko po angielsku więc dla mnie był trochę hardcore

Ci lektorzy pracują w prywatnych szkołach językowych, czy nie ???
kolia34 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-29, 16:30   #155
rapirt
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 1
Dot.: szkoła językowa w Warszawie - która? angielski

s

Edytowane przez rapirt
Czas edycji: 2013-05-29 o 16:31
rapirt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-29, 18:50   #156
Maguda_
Kawaii strona mocy
 
Avatar Maguda_
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 9 963
Dot.: szkoła językowa w Warszawie - która? angielski

Cytat:
Napisane przez sweet88 Pokaż wiadomość
Dziewczyny chciałabym się przygotować do zdania CAE i zastanawiam się pomiędzy dwoma szkołami: Lang i English for you. Którą polecacie jeśli chodzi o przygotowanie do egzaminu???

Plusy Lang jak dla mnie to:
- mam bardzo blisko (mogę dojść pieszo)
- są licencjonowanym centrum egzaminacyjnym więc można tam od razu podejść do egzaminu
- cena nie jest najgorsza (choć niższa dotyczy gr. do 12 osób)

Plusy EFY:
- zajęcia też z native speakerem
- niższa cena niż w Lang (ale niewiele) za gr. do 7 osób
- dodatkowe 20h gratis można wykorzystać w kawiarence

Doradźcie coś please
Na Twoim miejscu wybrałabym Lang: 1) prowadzą też kursy dla pracowników pewnej instytucji państwowej, a tam odpowiedni poziom języka być musi, inaczej już dawno by im podziękowano, więc jak dla mnie to jest wystarczająca rekomendacja ; 2) żeby być Centrum Egzaminacyjnym innym niż BC też raczej trzeba coś sobą reprezentować

Znam osobę, która się uczy indywidualnie w EFY i niestety wszystko zależy od nauczycieli na których się trafi: przez 2 lata przewijało się już sporo native'ów, nie wiadomo czemu nagle zostali zmieni, mimo że dobrze uczyli, inni natomiast niewiele się przykładali i gadali o tym co nagle im przyszło do głowy przed zajęciami, bez żadnego wcześniejszego przygotowania, a przecież nie o to w tym wszystkim chodzi Z Polakami też było różnie.

Cytat:
Wiele szkól oferuje tesy on line, możesz tak sprawdzić swój poziom
Trzeba uważać, bo jednak nie wszystkie są wiarygodne

Cytat:
A jakie macie doświadczenie w nauce jezyka na uczelniach ???

Różnie, zależy od języka ... na UW nauczyciele od rzadkich i egzotycznych języków bardzo się przykładają i wkładają serce w naukę (mówię tu o przypadku japońskiego, na który chodziłam do 2 różnych osób), z hiszpańskiego czy włoskiego moi znajomi też byli zadowoleni, natomiast mi sposób prowadzenia angielskiego czy niemieckiego w ogóle się nie podobał. Z niemieckiego jednak koleżanka trafiła na "brzytwę" na lektoracie i prawie że przez nią płakała

Cytat:
Teraz na mgr jestem na SGH i tam jest lektorat b. dobry
SGH zawsze miał dobre zajęcia z języka i dużo wymagał, nie wiem jak jest teraz, ale gdy ja zdawałam maturę, to trzeba było zdać 2 języki rozszerzone i mieć bardzo dużo %, żeby się dostać ... więc traktowałabym go zupełnie jako oddzielną kategorię.

Apeluję, żeby nie robić z tego wątku spamu, bo niestety zaczyna być widoczna taka tendencja
Maguda_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-29, 18:58   #157
kolia34
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 48
Dot.: szkoła językowa w Warszawie - która? angielski

No właśnie każdy może mieć swoje zdanie, ale najlepiej ja ktoś piszę opinię opierając się na własnych doświadczeniach, wiadomo, że nasze oczekiwania są odmienne. Zwłaszcza, ze nikt się nie urodził, kto by wszystkim dogodził.

---------- Dopisano o 19:58 ---------- Poprzedni post napisano o 19:56 ----------

Cytat:
Napisane przez pingwinek=] Pokaż wiadomość
Wrecz przeciwnie! U nich 9 poziom to odpowiednik A2 plus ;/ cokolwiek to znaczy bo z plusami to sie jeszcze nie spotkalam, wiec nawet FCE nie moge zdac...
A jak poszlam do innej szkoly na test to mi powiedzieli ze powinnam pojsc na poziom A1.. i teraz moje pytanie czy ja taka glupia jestem czy oni chca zarobic i specjalnie zanizaja moj poziom :|
W Calanie ta nomenklatura rzeczywiście jest dziwna
kolia34 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-06-03, 09:10   #158
Friese
Zakorzenienie
 
Avatar Friese
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 570
Dot.: szkoła językowa w Warszawie - która? angielski

Mały offtop - przepraszam - ale jest tutaj DUŻO uzytkowników i piszecie regularnie więc nie chcę zakładać osobnego wątku:

znacie szkołę w Warszawie językową - ROSYJSKIEGO - gdzie opłata nie przekracza 800 zł za semestr?

przeglądałam już z 8 stron i wszystko około 1200 zł za semestr., nie da się TANIEJ uczyć rosyjskiego w warszawie?
__________________
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
03.2018: Pasjonatka Fotografii
FB: ARIKA - Fotografia
Friese jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-03, 10:05   #159
mariposa_35
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Warszawa, Gocław
Wiadomości: 18
Dot.: szkoła językowa w Warszawie - która? angielski

Cytat:
Napisane przez Friese Pokaż wiadomość
Mały offtop - przepraszam - ale jest tutaj DUŻO uzytkowników i piszecie regularnie więc nie chcę zakładać osobnego wątku:

znacie szkołę w Warszawie językową - ROSYJSKIEGO - gdzie opłata nie przekracza 800 zł za semestr?

przeglądałam już z 8 stron i wszystko około 1200 zł za semestr., nie da się TANIEJ uczyć rosyjskiego w warszawie?
Patrzyłaś na Kalinka, podobno sprawdzają się w temacie, cen nie znam
mariposa_35 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-03, 10:35   #160
Friese
Zakorzenienie
 
Avatar Friese
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 570
Dot.: szkoła językowa w Warszawie - która? angielski

Cytat:
Napisane przez mariposa_35 Pokaż wiadomość
Patrzyłaś na Kalinka, podobno sprawdzają się w temacie, cen nie znam
1 295 zł za 60 h.

chcialabym taka najtansza szkole w wawie - ale nie wiem czy jest cos taniej niz 1000 zl jak szukalam temu pytam Was.
wiem ze sa dobrzy lektorzy i w najtanszych, zlych lektorow by przeciez nie trzymali wiec szkola nie robi mi roznicy a wlasnie tylko cena..
__________________
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
03.2018: Pasjonatka Fotografii
FB: ARIKA - Fotografia
Friese jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-12, 00:51   #161
leczada
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 13
Dot.: szkoła językowa w Warszawie - która? angielski

Ja tam sie uczyłam w tfls i było naprawde ok (uczylam sie do cae)
leczada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-06-12, 12:00   #162
mariposa_35
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Warszawa, Gocław
Wiadomości: 18
Dot.: szkoła językowa w Warszawie - która? angielski

Cytat:
Napisane przez Friese Pokaż wiadomość
1 295 zł za 60 h.

chcialabym taka najtansza szkole w wawie - ale nie wiem czy jest cos taniej niz 1000 zl jak szukalam temu pytam Was.
wiem ze sa dobrzy lektorzy i w najtanszych, zlych lektorow by przeciez nie trzymali wiec szkola nie robi mi roznicy a wlasnie tylko cena..
Znalazłaś coś ciekawego
mariposa_35 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-13, 09:12   #163
Friese
Zakorzenienie
 
Avatar Friese
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 570
Dot.: szkoła językowa w Warszawie - która? angielski

Cytat:
Napisane przez leczada Pokaż wiadomość
Ja tam sie uczyłam w tfls i było naprawde ok (uczylam sie do cae)
zgłoszone jako spam.

Znowu plaga reklam od TFLS - tak jak ostatnio gdzie na jednej stronie bylo 8-10 wpisow chwalacych TFLS od userow z mniej niz 10 wpisami (często 1,2 wpisami) ?

nauczcie się czegoś szkoło TFLS...
__________________
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
03.2018: Pasjonatka Fotografii
FB: ARIKA - Fotografia
Friese jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-13, 14:41   #164
kolia34
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 48
Dot.: szkoła językowa w Warszawie - która? angielski

Cytat:
Napisane przez Friese Pokaż wiadomość
1 295 zł za 60 h.

chcialabym taka najtansza szkole w wawie - ale nie wiem czy jest cos taniej niz 1000 zl jak szukalam temu pytam Was.
wiem ze sa dobrzy lektorzy i w najtanszych, zlych lektorow by przeciez nie trzymali wiec szkola nie robi mi roznicy a wlasnie tylko cena..
A czemu ten rosyjski, już nie walczysz z angielskim, wybrałaś coś angielski/rosyjski
kolia34 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-13, 16:32   #165
goliatka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 47
Dot.: szkoła językowa w Warszawie - która? angielski

Osobiście nie wiem jaka jest dobra szkoła języka rosyjskiego, ale z pewnością nie ma aż tak ogromnego wyboru jak w przypadku szkół języka angielskiego. Ja uważam, ze w ostatnich latach w okresie transformacji wiele osób podchodziło do zagadnienia w sposób politycznej niechęci. Rosyjski język państwa, które narzuciło nam swój system. Dzisiaj wiele się zmienia i ludzie, którzy z racji młodego wieku nie pamiętają komunizmu zaczynają się skłaniać do nauki tego języka. Pamiętajmy rosyjski używany jest prawie w połowie Azji, aż do granicy z Chinami.
Warto się więc uczyć tego jezyka, oczywiście angielski zawsze będzie wiódł prym, ale jako opcja dodatkowa to jest to coś co warto robić.

Właśnie, gdzie ktoś dobrze uczy rosyjskiego ???

---------- Dopisano o 17:32 ---------- Poprzedni post napisano o 17:28 ----------

Cytat:
Napisane przez karolka_1984 Pokaż wiadomość
Ja chodzę już jakiś czas (5 semestr) do szkoły OK przy Królewskiej. Bardzo dużo skorzystałam. Najlepsze, że lektorzy dają gotowe listy słownictwa (np. po ang. i po polsku) i wytłumaczenie gramatyki na kartkach. Jeśli nie przyjdziesz na zajęcia, podeślą Wam je mailem - i można się przygotować bez szperania po słownikach i wygodnie powtórzyć przed egzaminami końcowymi. Mnie trochę wkurzało na początku, że na wszystkich zajęciach są teściki, ale potem zauważyłam, że to mobilizuje do nauki.

O przypomniało mi się w OK nie tylko uczą angielskiego, ale jest też rosyjski, szkoła wydaje się renomowana, więc moze warto tu spróbować
goliatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-14, 06:52   #166
Friese
Zakorzenienie
 
Avatar Friese
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 570
Dot.: szkoła językowa w Warszawie - która? angielski

szukam chętnych 5 osób na kurs intensywny do City School - sama go zorganizuję:

Warunki:
Minimalna ilość wykupionych godzin to 20.
Koszt zajęć 60 minutowych w przypadku lektora polskiego to 90zł a w przypadku nativ speakera to 110zł.


A więc proponuję:

1 tydzień
  • pon (1.7) i wt (2.7): 17:30 - 20:30
  • środa (3.7): 17:30 - 21:30
  • ---> 10 godzin

2 tydzień:
  • pon (8.7) i wt (9.7): 17:30 - 20:30
  • środa (10.7): 17:30 - 21:30
  • ---> 10 godzin
Łącznie: 20 godzin x 90 zł = 1 800 zł
Przy 5 osobach: 1800 : 5 = 360 zł / 1 os.
Poziom: KONWERSACJE B2 (semestr I)


Ktoś chętny?
Daty możemy ponegocjować


Sama organizuję bo szkoda mi 800 zł na intensywny kurs który robi np EFY - są super, ale niestety szkoda mi po prostu tej kasy na nich. A tu i w CS przecieeż będzie rozmowa.


proszę o Wasze wiadomości na priv


Cytat:
Napisane przez Friese Pokaż wiadomość
Mały offtop - przepraszam - ale jest tutaj DUŻO uzytkowników i piszecie regularnie więc nie chcę zakładać osobnego wątku:

znacie szkołę w Warszawie językową - ROSYJSKIEGO - gdzie opłata nie przekracza 800 zł za semestr?

przeglądałam już z 8 stron i wszystko około 1200 zł za semestr., nie da się TANIEJ uczyć rosyjskiego w warszawie?
Cytat:
Napisane przez mariposa_35 Pokaż wiadomość
Patrzyłaś na Kalinka, podobno sprawdzają się w temacie, cen nie znam
Cytat:
Napisane przez Friese Pokaż wiadomość
1 295 zł za 60 h.

chcialabym taka najtansza szkole w wawie - ale nie wiem czy jest cos taniej niz 1000 zl jak szukalam temu pytam Was.
wiem ze sa dobrzy lektorzy i w najtanszych, zlych lektorow by przeciez nie trzymali wiec szkola nie robi mi roznicy a wlasnie tylko cena..
Cytat:
Napisane przez mariposa_35 Pokaż wiadomość
Znalazłaś coś ciekawego
Cytat:
Napisane przez kolia34 Pokaż wiadomość
A czemu ten rosyjski, już nie walczysz z angielskim, wybrałaś coś angielski/rosyjski
Rosyjski, znalazłam tylko to: http://www.rosyjski.edu.pl/kursy.php
Kursy wakacyjne (30h)

3-tygodniowy intensywny kurs.
Na zajęciach przerabiany jest materiał semestralny.
Każdy poziom zaawansowania.
Zajęcia odbywają się w poniedziałki, środy i czwartki, w ostatnim tygodniu dochodzi wtorek.
Godziny zajęć do wyboru: 7:30, 10:30, 14:30, 18:00. Zajęcia trwają 135min.
Grupy 4-6 osób.
Terminy:
I tura 4.06 - 22.06
II tura 25.06 - 12.07
III tura 16.07 - 2.08
IV tura 6.08 - 30.08
V tura 3.09 - 21.09

CENA: 555zł.(przy 4-6 osobach w grupie)
W przypadku 3 lub mniej osób w grupie cena do uzgodnienia.
Podręczniki wliczone w cenę!


@kolia34: angielski też, ale rosyjskiego nauka szybciej idzie
__________________
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
03.2018: Pasjonatka Fotografii
FB: ARIKA - Fotografia

Edytowane przez Friese
Czas edycji: 2013-06-14 o 06:53
Friese jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-20, 13:13   #167
Anialubilipy
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 29
Dot.: szkoła językowa w Warszawie - która? angielski

Cytat:
Napisane przez tamikami Pokaż wiadomość
Ja z kolei chodzę do Lang na kurs do CAE na al. Niepodległości, skrzyżowanie z Wawelską. Mój wybór uwarunkowała lokalizacja, mam dosłownie z 4 kroki J oraz to, że koleżanka z bloku również tu uczęszczała. Opiszę szkołę, tak ja to Wy robicie dziewczyny:
Miejsce – stylowa, odnowiona kamienica, dwa bardzo duże mieszkania połączone ze sobą. Wnętrza kolorowe, urządzone w takim retro klimacie lekko. Do tego dużo sprzętu – ekrany, dobre nagłośnienie, co ważne przy zadaniach ze słuchu. W środku klimatyzacja, ta latem się przydawała i chodziła na wysokich obrotach J Jest kuchnia, można sobie robić kawki czy herbatki J Szkoła w ogóle nie przypomina szkoły z wyglądu, jest prawie jak w domu. To chyba najistotniejsze aspekty.
Ceny – 699 zł – za cały kurs
Książka: jestem na kursie przygotowawczym do CAE, uczymy się z podręcznika CAE GOLD – ciekawy, ale dość trudny, ale taki też jest egzamin więc chyba lepiej wiedzieć co nas może czekać J
Lektorzy i natives: moją grupę uczy Radek – fajny człowiek, trochę wymagający i czasem surowy, ale każdy dziękuję mu za taką postawę. Nie ma laby po prostu.

Ogólnie o nauce: Nie stoimy z programem, a to istotne (przynajmniej dla mnie). Należy też zwrócić uwagę na to, że przykładają się do tworzenia grup i dobrze dopasowują osoby pod kątem zaawansowania języka, dzięki temu można przeć do przodu. Kładą nacisk na mówienie, generalnie są nastawieni na uczniów, lektor czy native cierpliwie wysłucha, na pewno nie przerwie twojej wypowiedzi. Niedługo moja grupa będzie podchodzić do pre-testingu CAE i co ważne, za free. Ogólnie jestem zadowolona, ponieważ panuje tu fajny klimat, nie czuję, że jestem w jakiejkolwiek szkole, lektorzy fajnie podchodzą do zajęć, dużo wymagają, żeby nie było, ale w końcu o to chodzi, by jak najlepiej przygotować się do egzaminu. Niedługo, jak pisałam wcześniej, będziemy mieli test sprawdzający, jeżeli pójdzie nam dobrze, to znaczy, że szkoła uczy i kasa nie idzie w błoto. Trzymajcie kciuki J.
Ja też tam chodzę i zgadzam się z przedmówczyniami, to dobra szkoła I to z kilku względów co najmniej, po pierwsze klimat i wystrój, który dobrze opisała tamikami, jest „jak w domu” można powiedzieć. Bardzo lubię też lektorów, miałam okazję porozmawiać z wszystkimi, choć na zajęcia chodzę głównie do Joasi. Nie uczymy się tylko z książki, ale też z innych materiałów które zapewnia nam szkoła, np. autentycznych artykułów czy nagrań. Co ważne bardzo dużo też mówimy i choć na początku większość osób w grupie miała z tym problem, to teraz czasem ciężko dojść do słowa jak się dzieje jakaś żywa dyskusja Ale to jest fajne, że widać u nas taki postęp.
A jeszcze co do Callana to moja mama się uczy tą metodą, w pracy ma taki kurs prowadzony. Zaczęła 2 lata temu a nigdy wcześniej się nie uczyła i faktycznie umie już trochę powiedzieć, ale mnie osobiście ta metoda nie przekonuje i dla kogoś kto się uczył wcześniej w sposób „tradycyjny” raczej nie będzie najlepsza. Generalnie przez całe moje 7 lat nauki dopiero metody „langowe” okazały się strzałem w dziesiątkę
Anialubilipy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-12, 10:57   #168
Bernadetta1
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1
Thumbs up Dot.: szkoła językowa w Warszawie - która? angielski

.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg slide1998630a8c8340aa8bc887b5f3f4d98b1.jpg (53,4 KB, 6 załadowań)

Edytowane przez sublime
Czas edycji: 2013-09-28 o 01:21 Powód: marketing szeptany
Bernadetta1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-15, 12:02   #169
Friese
Zakorzenienie
 
Avatar Friese
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 570
Dot.: szkoła językowa w Warszawie - która? angielski

Cytat:
Napisane przez Bernadetta1 Pokaż wiadomość
Ja uczęszczam od początku lipca do NAZWA SZKOŁY na kursy wakacyjne Business English.

Polecam ją wszystkim, którym:
  1. Znudziło się tandardowe nauczanie z książką- tu kursy prowadzone są autorskim programem. Używane są filmy i aktualna prasa biznesowa.
  2. Znudziły się zajęcia z polskimi lektorami, ponieważ, zajęcia prowadzą native speakerzy, którzy twierdzą, że mają wykształcenie pedagogiczne (i to się czuje)
  3. Znudziły się zajęcia są w temperaturze 35st, ponieważ wnętrza są klimatyzowane (no i super ładne wszystko dzieje się w biurowcu Zebra Tower przy stacji Metro Politechnika)
  4. Znudziło się traktowanie klienta jak osoby na taśmie produkcyjnej.
Wiem, że pierwsza lekcja jest Gratis, trzeba się na nią zapisać poprzez formularz umieszczony na stronie, także i tak nic się nie traci


Formularz jest SPAM!

A ostatnie zajęcia mieliśmy tutaj:
skoro już mam kontakt do pracownika tej szkoly - tak droga Wizazanko spamerko - to powiedz mi:
jakie są ceny za 60 h nauki ?
skąd są lektorzy/nativi ?
macie kursy wakacyjne?
za ksiazki trzeba placic?

Edytowane przez sublime
Czas edycji: 2013-09-28 o 01:24 Powód: usunęłam info-reklamę zachowując ciągłość postu
Friese jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-07-23, 11:42   #170
natii86
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 672
Dot.: szkoła językowa w Warszawie - która? angielski

ja chodzilam przez ostatni rok szkolny do English For You, zalezalo mi glownie na przelamaniu sie w mowieniu i jestem zadowolona
__________________

natii86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-24, 09:25   #171
goliatka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 47
Dot.: szkoła językowa w Warszawie - która? angielski

Cytat:
Napisane przez miranda1989 Pokaż wiadomość
jestem mega zła na siebie, że wybrałam szkołę pod kontem bliskości od miejsca zamieszkania, zapisalam się do placówki w markach i średnia wieku w mojej grupie to 4o pare lat a ja mam połowę mniej

oprócz nauki liczyłam też na to, że poznam jakieś towarzystwo, przeprowadziłam się tutaj i nikogo nie znam, widać się przeliczyłam

możecie mi polecić jakąś szkołę w warszawie, gdzie chodzą ludzie do 35 roku życia a nie emeryci??
W sumie to nie rozumiem zapisałaś się na język, aby poznać ludzi, czy nauczyć się języka. Czasami z takimi "starszymi" osobami bywa całkiem fajnie i zabawnie
goliatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-01, 11:58   #172
Iwona_44
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 10
Dot.: szkoła językowa w Warszawie - która? angielski

Ja z kolei zapisałam swojego synka do szkoły dwujęzycznej. Karolkowa 49. Uczą tam niektórych przedmiotów w języku angielskim. Marcin robi duże postepy w angielskim. Rozważ to
Iwona_44 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-13, 12:44   #173
Cream
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 764
Dot.: Warszawa- szkoły językowe

Dziewczyny, chcę od października zapisać się na hiszpański. Szukam szkoły w Warszawie, najlepiej w Centrum i to takiej, która oferuje naukę również innych języków. Możecie coś polecić? Bo zatrzymałam się na Academii de la Lengua i dopiero niedawno odkryłam, że ta szkoła już nie istnieje...
Cream jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-27, 15:36   #174
Wercalena
Raczkowanie
 
Avatar Wercalena
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 100
Dot.: szkoła językowa w Warszawie - która? angielski

Ja uczyłam si w GB English (na Podwalu maja siedzibe i drugą gdzies na Wilanowie) i uważam, że jest ok. Mój angielski mówiony zdecydowanie się poprawił. Miałam z tym wielki problem. Gdy przyszło mi rozmawiać z obcokrajowcem, nie mogłam sklecić jednego słowa. Teraz jest inaczej. Umiem złożyć poprawnie zdanie, rozmawiać, odpowiadać na pytania bez dłuższego namysłu (wiadomo, że nie na wszystkie, ale te podstawowe: bez problemu). Także polecam GB English.
Wercalena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-02, 21:44   #175
Friese
Zakorzenienie
 
Avatar Friese
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 570
Dot.: szkoła językowa w Warszawie - która? angielski

Pytanie o szkołę przygotowującą do FCE:

1/ którą mi polecicie i dlaczego?
2/ jaka cena za ile godzin?
3/ jakie placówki najbliżej placu bankowego?
4/ czym się takie lekcje różnią od zwykłego kursu?
5/ z jakim poziomem trzeba iść na taki kurs?




Pytam bo padła decyzja że w 2015 na stałe (albo na parę lat) do Kanady lecimy z TŻ.
I każe mi (co też popieram choć jeszcze nie wiem o co chodzi dokładnie) zrobić certyfikat FCE.

Chodziłam na intensywny wakacyjny 2 lata temu do English For You i przez 2 lata do City School, ale to były zwykłe kursy i te szkoły raczej nie przygotowują do FCE.
Kojarzę tylko TFLS ale nie pójdę do zdzierców, bo jak byłam tam rok temu to życzyli sobie 1000 zł (co jest ok) ale też 500 zł jak sama wybieram placówkę a nie losują mi (co jest tragiczne bo nie chcę dojedzac godziny skoro mam pod nosem placowke)
__________________
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
03.2018: Pasjonatka Fotografii
FB: ARIKA - Fotografia
Friese jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-03, 10:32   #176
goliatka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 47
Dot.: szkoła językowa w Warszawie - która? angielski

Cytat:
Napisane przez Ylaa Pokaż wiadomość
Tylko ja szukałam takiej szkoły, w której nauczyłabym się mówić i pisać, bo z poprzednich semestrów na UW nauczyłam się tylko siedzieć na tyłku i się nie spóźniać na zajęcia i odpowiadać na wszystkie pytania Yes/No/Of course. Przez cały rok nic nie napisałam, żadnej rozprawki czy wypracowania... Tragedia :/ A wszystko czego nauczyłam się do matury rozszerzonej poszło w zapomnienie przez rok
Żeby brzydko nie powiedzieć, jestem w czarnej ..... dziurze. :/ A w jeden semestr nie przypomnę sobie sama jak się pisało poprawnie wypracowania. Tym bardziej, że zrezygnowałam w tym roku z lektoratów z angielskiego i zapisałam się na japoński, bo uznałam że z angielskim to tylko strata czasu. Zwłaszcza kiedy się dowiedziałam, że nasz lektor planował zrobić typowe przygotowanie dopiero w drugim semestrze... A przecież pierwszy termin przypada już na sesję zimową... :[
Dlaczego tak jest, ze na uczelniach jest tak niski poziom nauki języków, nie mogą się jakoś ogarnąć
goliatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-03, 13:13   #177
Friese
Zakorzenienie
 
Avatar Friese
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 570
Dot.: szkoła językowa w Warszawie - która? angielski

Cytat:
Napisane przez Friese Pokaż wiadomość
Pytanie o szkołę przygotowującą do FCE:

1/ którą mi polecicie i dlaczego?
2/ jaka cena za ile godzin?
3/ jakie placówki najbliżej placu bankowego?
4/ czym się takie lekcje różnią od zwykłego kursu?
5/ z jakim poziomem trzeba iść na taki kurs?




Pytam bo padła decyzja że w 2015 na stałe (albo na parę lat) do Kanady lecimy z TŻ.
I każe mi (co też popieram choć jeszcze nie wiem o co chodzi dokładnie) zrobić certyfikat FCE.

Chodziłam na intensywny wakacyjny 2 lata temu do English For You i przez 2 lata do City School, ale to były zwykłe kursy i te szkoły raczej nie przygotowują do FCE.
Kojarzę tylko TFLS ale nie pójdę do zdzierców, bo jak byłam tam rok temu to życzyli sobie 1000 zł (co jest ok) ale też 500 zł jak sama wybieram placówkę a nie losują mi (co jest tragiczne bo nie chcę dojedzac godziny skoro mam pod nosem placowke)
o kurcze, naprawdę fajnie

999 zł za 7:15 (2 x 90 min)
1099 za 16.15 17.55 19.35 (2 x 90 min)


pójdę do nich. Dziekuje


Dzis bylam w Speak Up ale nie dostalam w 100% info jaka cena, bo zrozumialam ze w Speak Up sama wybieram sobie dni i idę ze swoim poziomem. Ale zrozumialam tez ze tam bardziej mowienie i rozumienie, a dodatkowo egzaminacyjny do FCE lub CAE... hm.

No i czytam opinie o Speak Up w necie i jest tragicznie:



Cytat:
Byłam kiedyś tam na testach. Wszystko pięknie, ładnie, sympatycznie i przez to bardzo łatwo dać sie naciągnąć. Za rok nauki chcieli ode mnie 3500 zł

Zajęcia w tej szkole to w większości samodzielna praca z komputerem, nieliczne zajęcia z nauczycielami. Wniosek jest taki że za 3500 żł można nabyć sobie komputer (nie musi być najlepszy), program do nauki języka i starczy jeszcze na to aby od czasu do czasu na korepetytora.

Druga kwestia to płatność. Niby raty, jednak w praktyce jest to kredyt w banku !!! Nie jest łatwo w takim przypadku wypisać się z tej szkoły, kiedy coś nie będzie się podobać, a napewno nie będzie.
Cytat:
Tak, ale jak się okazuje, można uczyć się , taniej, skuteczniej i bez problemu zrezygnować z nauki w innych szkołach, bo SpeakUp każe sobie słono płacić za rezygnację z nauki, dodatkowo wymusza wzięcie kredytu w Banku i mimo, że rezygnujemy, kredyt trzeba spłacać do końca.
http://www.goldenline.pl/forum/635576/speak-up/

Cytat:
Zszokował mnie ten wątek. To znaczy nie sam wątek, ale opis szkoły, którą
kojarzę z reklam. Jeśli dobrze Was zrozumiałam płaci się kupę kasy za dostęp do
komputera z programem nauki języka i lekcje z "przypadkowymi" lektorami w
przypadkowych grupach.
Sam fakt płacenia za szkołę w postaci kredytu z banku to już jest opad szczęki.
Komputerowych programów językowych jest mnóstwo, sama korzystam z dwóch
(hiszpański i francuski), są bardzo fajne. Gadają, sprawdzają, powtarzają , a
podejrzewam, że do angielskiego wybór jest znacznie, znacznie większy. Koszt
pewnie w granicach 200 zł a efekt pewnie podobny. Można dorzucić lekcje prywatne
raz na jakiś czas i nie trzeba brać kredytu
Szczerze mówiąc, uważam że takie przypadkowe lekcje to też chyba jakaś pomyłka.
Mam doświadczenia ze szkoły językowej (francuski) i mała grupa plus stały lektor
to największa zaleta. Lektorka nas znała, wiedziała kto ma z czym problemy i nad
tym pracowaliśmy. Nie wspominając o logicznym ciągu lekcji.
Więc jaki sens ma taka nauka jak opisana w wątku? A zwłaszcza jaki sens ma
płacenie za taką formę nauki języka?
http://forum.gazeta.pl/forum/w,670,54857784,,_.html?v=2



Macie jakieś doswiadczenia ze Speak Up?
Lepiej chyba wybrać coś konkretniejszego pod certyfikat prawda?

Pojde do lang - zobacze jaką mają ofertę.
__________________
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
03.2018: Pasjonatka Fotografii
FB: ARIKA - Fotografia

Edytowane przez sublime
Czas edycji: 2013-09-26 o 22:06 Powód: usunęłam reklamę z cytatu
Friese jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-05, 06:48   #178
szamoretol
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 4
Dot.: szkoła językowa w Warszawie - która? angielski

Nie mam doświadczenia ze speak up ale mam doświadczenie z TFLS - uczyłam się tam, żeby podciągnąć się na C1 - ogólnie szkoła bardzo w porządku - jest w Warszawie w centrum, można się nauczyć, bo lektorzy naprawdę cisną.
szamoretol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-05, 10:36   #179
Friese
Zakorzenienie
 
Avatar Friese
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 570
Dot.: szkoła językowa w Warszawie - która? angielski

Cytat:
Napisane przez szamoretol Pokaż wiadomość
Nie mam doświadczenia ze speak up ale mam doświadczenie z TFLS - uczyłam się tam, żeby podciągnąć się na C1 - ogólnie szkoła bardzo w porządku - jest w Warszawie w centrum, można się nauczyć, bo lektorzy naprawdę cisną.
mozesz mi wyjasnic o co chodzi z cena?
jak nie wybiore lokalizacji i mnie losują to mam kurs jezyka gratis tak?
a jak wybiore lokalizacje to mi przepada ten kurs jezyka drugiego gratis tak?


Bo tak dziwnie oni mi to tlumacza i nie kumam
__________________
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
03.2018: Pasjonatka Fotografii
FB: ARIKA - Fotografia
Friese jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-05, 15:06   #180
goliatka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 47
Dot.: szkoła językowa w Warszawie - która? angielski

Cytat:
Napisane przez pingwinek=] Pokaż wiadomość
Ja wiem tylko tyle o tej metodzie, co jest napisane w internecie :P polecam stronkę: http://www.szybkiangielski.pl/pl/

(mam nadzieje ze nie łamie regulaminu, podając ją )

Ogolnie rzecz ujmujac, podobno bardzo duzo gwiazd z niej korzysta, a sam ang wchodzi do glowy poprzez zabawe, bo chodzi o to zeby uczyc sie uzywajac wszystkich zmyslow Ja sama nie mam pojecia czy to dziala, zacheca mnie jednakze argument o znacznie krotszym czasie nauki no i przelamaniu bariery w mowieniu... a w necie niestety tak mało opini... ze sama nie wiem co poczać. A do tej pory uczylam sie ang w liceum i speak upie wlasnie doszlam do 9 poziomu i wymieklam juz nie mialam sily tam chodzic , wiec szukam teraz czegos nowego
Czy to gwiazda, czy nie to mało istotne w sprawie, ale czy rzeczywiście nauka jest taka szybka, na czym dokładnie polega ta opcja z angielskim ???
goliatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Nauka języków obcych - kącik językowy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-09-25 18:27:55


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:27.