Cetaphil MD Dermoprotektor - Balsam do twarzy i ciała - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-06-24, 11:19   #1
Przemek91007
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 47

Cetaphil MD Dermoprotektor - Balsam do twarzy i ciała


Witam, zamówiłęm ostatnio Cetaphil MD.

http://www.cetaphil.pl/gallery/Cetaphil_MD.jpg

Jak go dokładnie używać?

Nanieść na skórę, wsmarować i na tym koniec ?

czy

Nanieść na skórę wsmarować i potem zmyć wodą ?

Dodam że, jak wsmaruje go w skórę i na tym koniec, to twarz jest taka tłusta aż i klejąca.
Od jakiegoś czasu myje tak że normalnie spłukuje twarz wodą i jak mam na twarzy tą wode wtedy wsmarowuje cetaphil i potem spłukuje.

Edytowane przez Przemek91007
Czas edycji: 2012-06-24 o 11:53
Przemek91007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-24, 11:56   #2
Iwona75
Zakorzenienie
 
Avatar Iwona75
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 4 386
Dot.: Cetaphil MD - Jak dokładnie go używać?

Cytat:
Napisane przez Przemek91007 Pokaż wiadomość
Witam, zamówiłęm ostatnio Cetaphil MD.

http://www.cetaphil.pl/gallery/Cetaphil_MD.jpg

Jak go dokładnie używać?

Nanieść na skórę, wsmarować i na tym koniec ?

czy

Nanieść na skórę wsmarować i potem zmyć wodą ?

Dodam że, jak wsmaruje go w skórę i na tym koniec, to twarz jest taka tłusta aż i klejąca.
Od jakiegoś czasu myje tak że normalnie spłukuje twarz wodą i jak mam na twarzy tą wode wtedy wsmarowuje cetaphil i potem spłukuje.

Nanieść na skórę, wsmarować i na tym koniec Wystarczy niewielka ilość.
Iwona75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-24, 12:00   #3
Przemek91007
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 47
Dot.: Cetaphil MD - Jak dokładnie go używać?

To dlaczego mam taką klejąca sie skórę jak wsmaruje bez pomocy wody ?
Przemek91007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-24, 12:10   #4
Iwona75
Zakorzenienie
 
Avatar Iwona75
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 4 386
Dot.: Cetaphil MD - Jak dokładnie go używać?

Cytat:
Napisane przez Przemek91007 Pokaż wiadomość
To dlaczego mam taką klejąca sie skórę jak wsmaruje bez pomocy wody ?

Nie wiem
Może za duzo nakładasz albo twoja skóra nie potrzebuje takiego nawilżenia.
Cetaphil nawilża bardzo dobrze pozostawiając przy tym lekki film na skórze.
Iwona75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-25, 08:39   #5
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Cetaphil MD - Jak dokładnie go używać?

Wszystko zalezy ktory Cataphil masz. jesli emualsje do mycia to trzeba splukac woda, jesli emulsja do nawilzania to nakladasz jak krem i koniec. jesli masz tlustsza cere i ona nie przepada za kremami z silikonem, a Cataphil zawiera silikon, to wiele osob radzi sobie wlasnie zwilzajac twarz woda, tylko lekko wilgotna twarz i na to nakladaja kremy, smulsje, oleje, ktore lepiej sie wchlaniaja bez pozostawiania nieprzejemnej warstwy. Rob tak jak twojej cerze pasuje, tobie ma byc dobrze a nie mam ;o)
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-25, 09:12   #6
Przemek91007
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 47
Dot.: Cetaphil MD - Jak dokładnie go używać?

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
Wszystko zalezy ktory Cataphil masz. jesli emualsje do mycia to trzeba splukac woda, jesli emulsja do nawilzania to nakladasz jak krem i koniec. jesli masz tlustsza cere i ona nie przepada za kremami z silikonem, a Cataphil zawiera silikon, to wiele osob radzi sobie wlasnie zwilzajac twarz woda, tylko lekko wilgotna twarz i na to nakladaja kremy, smulsje, oleje, ktore lepiej sie wchlaniaja bez pozostawiania nieprzejemnej warstwy. Rob tak jak twojej cerze pasuje, tobie ma byc dobrze a nie mam ;o)
Taki mam: http://www.cetaphil.pl/gallery/Cetaphil_MD.jpg
Przemek91007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-25, 09:22   #7
shani_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 136
Dot.: Cetaphil MD - Jak dokładnie go używać?

Może faktycznie za dużo go nakładasz? Naprawdę niewiele go potrzeba Na suchą skórę nieco więcej, więc tobie radziłabym smarować na leciutko zwilżoną twarz - ja przemywam buzię tonikiem przed Cetaphilem, ale i wacik nasączony wodą będzie dobry, jak nie używasz takich rzeczy - mi wtedy wystarcza ilość odpowiadająca zielonemu groszkowi.Powinien wtedy zostawić lekki film (bo Cetaphil mimo wszystko chwilę się wchłania), ale nie mocno lepką warstwę.
shani_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-06-25, 10:03   #8
szlamek1000
Raczkowanie
 
Avatar szlamek1000
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 64
Dot.: Cetaphil MD - Jak dokładnie go używać?

Ja go uzywam juz od ponad 2 mscy i jak dla mnie jest super. Uratowal moja skore po przesuszeniu, a ostatnio nawet zaczela sie robic normalna, i taka pogrubiona, nie ma sciagniecia. Teraz uzywam go tylko na noc, na dzien klade filtr i jest bomba Co prawda nie wiem co tam tak pomaga, bo skład nie jest aż taki super ale działa. Niektórych podobno może zapychać, ale mnie nie, a zmagam się właśnie skutecznie z trądzikiem zaskórnikowym. Także ja gorąco polecam Pozdrawiam
szlamek1000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-26, 07:21   #9
shani_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 136
Dot.: Cetaphil MD - Jak dokładnie go używać?

Dla mnie też jest świetny. Mam cerę mieszaną z wypryskami i jednocześnie suchymi skórkami, a Cetaphil nie dość, że zlikwidował suchość, to jeszcze trochę zmniejszył ilość wyprysków - przynajmniej takie mam wrażenie A stosowany punktowo pod plasterek świetnie goi nawet uciążliwe ranki. Mnie też nie zapycha, więc jest super.
shani_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-14, 20:17   #10
Florame
Raczkowanie
 
Avatar Florame
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 245
Dot.: Cetaphil MD - Jak dokładnie go używać?

Używam balsamu do twarzy Cetaphil i jestem zachwycona Mam cerę tłustą i trądzikową, a potrzebowałam nawilżenia. Ciężko jest znaleźć dobry krem nawilżający przy mojej skórze. Próbkę Cetaphilu dostałam u dermatologa. Stosuję krem na noc po zastosowaniu leków na trądzik. Biorę niewielką ilość kremu i wsmarowuję w twarz. Jest naprawdę świetny nie zapycha mnie (jak większość kremów, których próbowałam używać), świetnie nawilża i nie powoduje dodatkowego przetłuszczenia skóry.
Żeby twarz się po nim bardziej nie świeciła, należy użyć bardzo mało balsamu. Najlepiej nałożyć na rękę niewielką ilość i wsmarowywać w twarz. Jeśli będzie za mało możesz jeszcze dołożyć. Ważne, aby nie nakładać od razu na twarz dużej ilości, bo jest bardzo wydajny i niewielka ilość starcza na całą twarz.
Florame jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-14, 22:22   #11
nosugar
Przyczajenie
 
Avatar nosugar
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 21
Smile Dot.: Cetaphil MD - Jak dokładnie go używać?

To, czego używasz to nie emulsja do mycia tylko dermoprotektor- do nawilżania (stosowany jak krem, nie zmywany wodą)
nosugar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-20, 10:01   #12
Maciekk12
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 71
CETAPHIL MD DERMOPROTEKTOR Balsam nawilżający 250 ml kilka pytań ?

Witam jako , że używałem zwykłego kremu nawilżającego nivea co wiele osób mi odradzało - niby zapycha itp... postanowiłem zapytać na innym forum co najlepiej kupić do nawilżania twarzy - twarzy która jest podrażniona , ma troche wyprysków i polecili mi właśnie cethapil dermoprotektor balsam do nawilżania twarzy dokładnie taki :


http://www.cetaphil.pl/Cetaphil,MD,D...oduktu,34.html


Czytałem również opinie na naszym forum i praktycznie nie było osoby co by tego nie chwaliła. Same pozytywne oceny i po 5 gwiazdek ale jest jedno ale :

dałem za to 42 zł - równowartość kilku kremów nivea ale :

- w porównaniu z nivea ( który niby syfem jest ) ten cethaphil w ogóle się nie wchłania skóra wcale nie jest taka nawilżona jak to opisuje producent i wszystko zostaje na niej - skóra się świeci i tłusta jest. Krem nivea jak nałożyłem to skóra orzeźwiona i wszystko wchłonięte , także mogłem używać na dzień a właśnie do pracy potrzebowałem czegoś najbardziej. Cethapilu nie użyję bo cały się świecić będę : (


- pisali też , że łagodzi podrażenienia - czerwoności itp - szczerze mówiąc to mi podrażnił bo po nałożeniu zaczęło mnie wszystko swędzieć i piec a ponoć antyalergiczny i wiele innych zalet dla AZS itp...


- cały czas skóra tłusta po tym...


Kurde dałem tyle kasy za taki balsamik...pracuje na to prawie cały dzień nie chcę tego wyrzucać...doradzicie coś ?? może coś źle używam ?
Maciekk12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-20, 11:50   #13
wspaniala
Zakorzenienie
 
Avatar wspaniala
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 6 191
Dot.: CETAPHIL MD DERMOPROTEKTOR Balsam nawilżający 250 ml kilka pytań ?

moze za duzo nakladasz? radze mniejsze ilosci i dobrze wcierac .
wspaniala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-20, 12:03   #14
Maciekk12
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 71
Dot.: CETAPHIL MD DERMOPROTEKTOR Balsam nawilżający 250 ml kilka pytań ?

No może właśnie w tym leży problem ? Bo czego bym nie miał zawsze trochę duże ilości daję bo myślę , że więcej się tego wchłonie i lepiej nawilży.


No ale jak to będę wcierać to nie podrażnie twarzy bardziej ? i czy to nie jest tak , że to samo powinno się wchłonąć ? bo przecież jak trę to to jakby wciera się w palce i mała ilość tego się wchłania - wszystko się " wyciera "


Wiesz nie znam się na tym dlatego takie pytanie
Maciekk12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-20, 12:15   #15
rotten_lilly
Rozeznanie
 
Avatar rotten_lilly
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 704
Dot.: CETAPHIL MD DERMOPROTEKTOR Balsam nawilżający 250 ml kilka pytań ?

Jak miałam to krem o objętości mniej więcej ziarnka grochu starczał na twarz. Jeżeli to podrażnienie od AZS to sam Cetaphil sobie z tym nie poradzi
rotten_lilly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-20, 12:32   #16
Maciekk12
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 71
Dot.: Cetaphil MD Dermoprotektor - jak go używać?

Ale ja AZS na pewno nie mam. Bynajmniej dermatolog to wykluczył i powiedział tylko , że mam lekki trądzik i to wszystko.


Podrażnienia raczej typowałbym od wysuszenia skóry , gdyż pracuję w gorących pomieszczeniach i zanieczyszczonych. ( co prawda raz na 2 dni czasem co dzień czasem co 3 ale pracuję ).


No i alergia może jakaś ? Bo skóra czasem na twarzy potrafi mnie leciutko swędzieć. Lub też po nałożeniu czegoś na nią lekko swędzi - nie zawsze lecz czasem. Jak byłem u dermatologa i chciałem by pokierował mnie na jakieś testy czy coś bo ja się nie znam na tym to kobieta powiedziała abym dał sobie spokój.
Maciekk12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-20, 12:52   #17
rotten_lilly
Rozeznanie
 
Avatar rotten_lilly
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 704
Dot.: Cetaphil MD Dermoprotektor - jak go używać?

Nie krem do wymiany a dermatolog
U nas się jakoś tych testów alergicznych boją.

Skóra może reagować pieczeniem bo jest tak megapodrażniona że nawet na najprostsze kremy będzie reagować podrażnieniem (miałam tak po retinkach ). Nie wiem czy w cetaphilu ma CO uczulać. Prędzej jakiś czynnik zewnętrzny (np. pyłki, roztocza, chemia ...).

Chyba przy takich warunkach przyda się cięższy kaliber niż cetaphil, np. takie kremy do skóry po zabiegach dermatologicznych, tylko że raczej na noc, bo takie kremy są już cięższe i z wchłanianiem gorzej. Np.: Physiogel, Cicalfate, Bioderma Atoderm PO, A-Derma etc.
rotten_lilly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-20, 13:28   #18
Maciekk12
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 71
Dot.: Cetaphil MD Dermoprotektor - jak go używać?

Nie wiem już sam ile ja już pieniędzy wydałem na twarz - uwierz mi ( nie miałbym po co kłamać ) dużo...ile ja kosmetyków na półce mam to nawet ojciec się ze mnie śmieje , że robie z siebie piz...nie faceta... peelingi , kremy nawilżające od nivea po jakieś biedronkowe , żele do mycia twarzy od garniera po jakieś bellady itp... tabletki cynki , omega 3 ...full tego mam... i nadal problem jest. Aktualnie doszedł cethaphil b.drogi.


Wstawiam tutaj zdjęcia najbardziej aktualne i uchwycona jest ta "czerwona" plama na twarzy. Aparat troche to rozświetla - próbowałem z różnym światłem już. Po niedzieli idę do innego dermatologa i stanowczo powiem mu co mi dolega i co mnie denerwuję. Zaznaczone biała strzałką. Dodam , że to np. na słońcu bardziej czerwienienie i w gorących pomieszczeniach. Wiem , że napiszesz , że teraz ok ale na słońcu itp zaczyna piec ...i czerwone bardziej. Ogólnie z zdjęć możesz wykluczyć trądzik rożyczkowaty ? albo AZS ?

Mam tak jakby takie czerwone plamki - nie krosty a plamki na twarzy - blizny też to nie są.




Maciekk12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-20, 13:40   #19
rotten_lilly
Rozeznanie
 
Avatar rotten_lilly
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 704
Dot.: Cetaphil MD Dermoprotektor - jak go używać?

Nie znam się, diagnozy nie postawie, wiem tylko jak wygląda AZS na stopach bo mój to ma. Pozostaje tylko dobry dermatolog.
rotten_lilly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-20, 13:57   #20
alkaxy
biegam dla Zabawy
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 5 181
Dot.: Cetaphil MD Dermoprotektor - jak go używać?

Takie czerwone kropy to prawdopodobnie są miejsca zapalne(są leciutko wypukłe?), jak krostki - na te powinieneś stosować coś wysuszającego - benzacne, acnefan (inne rzeczy może ci przepisać dermatolog). A te większe czerwone plamy wskazują, że masz cerę wrażliwą - więc na całą twarz coś nawilżającego, dla skóry wrażliwej właśnie. Nie jestem fanką MD, bo mnie zapycha, są inne fajniejsze rzeczy na wrażliwą skórę, ale jak już kupiłeś to spórbuj używać.
Na pewno nie dla Ciebie peeling z drobinkami, do mycia też coś delikatnego.
A i systematyczność - nie licz, że po 1-2 tyg. stosowania czegoś będzie super.
Nie masz AZS.
A i doczytałam wyżej, że wcierasz krem - nie wcieraj tylko delikatnie wklepuj.
Przed pracą koniecznie musisz zabezpieczać kremem twarz.
alkaxy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-20, 14:26   #21
Maciekk12
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 71
Dot.: Cetaphil MD Dermoprotektor - jak go używać?

A trądziku różyczkowatego czy jak to tam się zje też chyba nie mam ? ja już jestem przewrażliwiony a nie moja cera hehe.


1.) Te czerwone plameczki ( miejsca ) to nie są krosty . Krostki też mam i wiem , że są to stany zapalne bo wycisnąć niektóre można - pryszcze. A te plamki nie są wypukłe - one np. łagodzą się jak zimną wodą spłuczę , jak schłodzę to a bardziej widoczne są np. po ciężkim treningu.


2.) Kurcze a ja to Md kupiłem wiele osób polecało i boję się , że to właśnie podrażnia bo o dziwo teraz tego nie nałożyłem tylko twarz umyłem zielonym garnierem i jest lepiej. Skóra trochę wysuszona ale nie czuję tej tłustości , poswędzenia.


Jak możesz odpisz na wszystkie moje pytania i z góry sorka , że zawracam głowę.


Czyli na noc nawilżać twarz po umyciu tym md grubiej ?? a rano twarz myć tym garnierem i nie nawilżać ? Bo kurde jak nawilżę cały świecić się będę i tłusty.
Maciekk12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-21, 12:16   #22
alkaxy
biegam dla Zabawy
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 5 181
Dot.: Cetaphil MD Dermoprotektor - jak go używać?

Trądzik różowaty to skomplikowana sprawa, ale też raczej mało prawdopodobne jest żebyś miał.
1) to że czegoś nie da się wycisnać to nie znaczy, że to nie jest trądzik. W ogóle to nic nie można wyciskać, tak przy okazji
Masz te kropki ciągle w tym samym miejscu czy po jakimś czasie znikają? A lekarz jakoś je określił? A może to są przebarwiania jednak?

2) dużo osób poleca, więc i może dla Ciebie się sprawdzi.
Nie wiem co uważasz za grubszą warstwę kremu, tak mniej więcej ilość wielkości groszku powinna Ci wystarczyć. Nie ma sensu pakować nie wiadomo ile kremu.
alkaxy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-21, 14:28   #23
Maciekk12
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 71
Dot.: Cetaphil MD Dermoprotektor - jak go używać?

1.) Tak mam te kropki cały czas w tym samym miejscu - mowa o krostach. Niczym ich ruszyć nie mogę a stosowałem t-klindacyne przepisaną przed dermatologa. Maść cynkową itp. nic jak są tak są w tych samych miejsach. Niektóre się pojawiają ale znikają


2.) ten MD naprawdę ma być taki dobry jak producent pisze i ludzie ? dlaczego po zwykłym kremie nivea soft czułem b.dobre nawilżenie i fajnie się wchłaniało -( pomimo , że krem niby syf - wiele tak mówi ) a ten md nie dość , że skóra mnie swędzi po nałożeniu to jeszcze te miejsca zamiast łagodzić jak to piszą na ulotkach to podrażnia bo czerwone się robi. I dałem za to 42zł i mam sobie to do śmieci wyrzucić albo dodać do kolekcji następny gadżet. Dziś zastosowałem mniejszą ilość i też swędzi....to czego ja mam już używać skoro tam piszę , że nie podrażnia , nie uczula itp.... ??

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2012-07-21 o 17:59 Powód: Wulgaryzmy!
Maciekk12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-21, 17:52   #24
imbryka
Rozeznanie
 
Avatar imbryka
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 547
Dot.: Cetaphil MD Dermoprotektor - jak go używać?

Cetaphil przeznaczony jest do skóry problemowej bardzo wysuszonej lub z AZS.
W takich przypadkach sprawia się znakomicie.
Jeżeli komuś nie wchłania się, widocznie wasza skóra nie potrzebuje, aż tak mocnego nawilżenia.
Ponadto wystarczy na prawdę niewielka ilość do rozsmarowania, a nie jak w przypadku niektórych kremów drogeryjnych gdzie trzeba pół słoiczka wybrać.
Poza tym, nie ma złotego środka, takiego coby pasował każdemu pod każdym względem, różni ludzie mają różny typ skóry, jednym dany produkt pasuje innym nie, proste.
__________________

imbryka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-21, 18:43   #25
Maciekk12
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 71
Dlatego to kupiłem bo polecali to ludzie jak mam krostki i inne niedoskonałości twarzy i rozczarowany jestem. Za 42zł to ja ile bym kremów nivea miał....


1.) Jeśli to jest dla osób z problemami np. AZS itp to ja stosując to nie pogorsze sprawy ??


2.) To dlaczego inne kremy wchłaniają się elegancko ? np. właśnie nivea a ten zalega na twarzy i klei się ?

3.) Czemu piszę , że nie podrażnia , likwiduje podrażnienia a mnie twarz po tym zamiast ulege przynieść to piecze trochę swędzi ?? i czerwona się robi ?

4.) Czemu moja skóra na twarzy robi się czasem automatycznie czerwona ? wiem napiszecie zaraz stres itp...ale siedzę sobie w domu w ciszy i czerwona skóra. Tak bez powodu. Co może być tego przyczyną jeśli chodzi o organizm ? wątroba chora ? organizm zanieczyszczony ?jak to jest.

5.) Czy z cerą naczynkową trzeba się urodzić czy mozna ja jakby to napisac - czy moze sie uaktywnic w kazdym wieku ? jak to jest ?

Wiem , że nie ma cud środka dla każego no ale ludzie dałem za to 42 zł za mała buteleczkę i teraz mam mieć twarz gorzej podrażnioną niż po zwykłym nivea ?? tego przeboleć nie mogę...



Edytuje post i ogólnie dziękuje za każda radę tutaj i pomoc i wybaczcie za mój język po prostu denerwuję mnie to. Idę do dermatologa w tygodniu - już nie mogę się doczekać co powie i ile znów pieniędzy będę musiał wydać.

Jakie badania warto porobić w przypadku problemów z cerą ?



Ogólnie to już jest pewne - dziś zastosowałem MD dermoprotector i jednak moja skóra tego nie lubi. Mam przez to teraz cała twarz czerwoną jak burak i piecze mnie :/ wyszło kilka krost także. Czytałem głębiej opinie na wizaż to też mieli takie problemy i ja to odstawiam w takim razie na 100%. Co ciekawe te czerwone plamy zejść nie chcą.


I co ja mam teraz zrobić ?? staram się być spokojny ale sam fakt , że połowe dziennego zarobku dałem za to i podrażniło mi twarz wykańcza mnie. Może mi ktoś w końcu powiedzieć co dobrze nawilża twarz ? coś taniego ? coś może dla dzieci niemowlaków ?? kurde bo ja już nie mam pojęcia... teraz te czerwony plamy ;/ ja pierdziele

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2012-07-22 o 15:19
Maciekk12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-22, 15:28   #26
alkaxy
biegam dla Zabawy
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 5 181
Dot.: Cetaphil MD Dermoprotektor - jak go używać?

Nie bardzo wiem co Ci jeszcze napisać
Jak MD dla Ciebie nie działa to go odstaw. Mogłabym Ci polecić inne kremy do skóry wrażliwej, które akurat dla mnie się sprawdzają - nie zapychają a łagodzą, ale to ceny podobne do Cethapilu i gwarancji Ci nie dam, że dla Ciebie będą dobre.
Wybierz się do dermatologa i daj znać co on Ci powie. Powodzenia!
Z tańszych, dla dzieci niezłe są kremy babydream z Rossmanna:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...do-twarzy.html
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...ra-wersja.html
W tej cenie nic lepszego na podrażnioną skórę nie znalazłam. Ale i tak na Twoim miejscu poczekałabym na to co Ci dermatolog poleci.
alkaxy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-22, 18:08   #27
Maciekk12
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 71
Dot.: Cetaphil MD Dermoprotektor - jak go używać?

Dobra na razie w tedy stosuję ten nivea który i tak złagodził mi skórę do czasu co powie dermatolog. Pójdę do tej samej co t-klindacyne mi wypisała.
Maciekk12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-31, 16:16   #28
ichbin
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 3
Cetaphil MD - podrażnia i wysusza?

Witam
Mam pytanie, które kieruję do osób, które używały Cetaphil MD (emulsja do twarzy i ciała). Czy ten krem na początku też Was podrażniał i wysuszał? No mnie to po prostu aż poparzył, skóra cała czerwona, że aż wstyd było wyjść dzisiaj z domu. Skórę miałem wcześniej dosyć czerwoną przez różne maści przeciwtrądzikowe i ten krem miał jej pomóc, no ale ogólnie na razie to tragedia! Czy on tak po prostu na początku 'działa' w ten sposób? Wcześniej używałem Avene Cicalfate który... nie robił nic, ale nie zrobił mi takiego spustoszenia na twarzy.
Z góry dziękuję za odpowiedzi
ichbin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-31, 18:08   #29
rawita
Zakorzenienie
 
Avatar rawita
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 064
Dot.: Cetaphil MD - podrażnia i wysusza?

Mnie nie podrażniał. Używam go od dawna i jestem zadowolona. Twoja reakcje wygląda na uczulenie na jakiś składnik.
rawita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-03-31 19:08:55


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:56.