Pomoc w wyborze studiów - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-07-05, 21:16   #1
goura
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 10

Pomoc w wyborze studiów


Witam serdecznie! Na początku chciałam zaznaczyć, że jestem tu nowa i bardzo przepraszam, jeżeli mój wątek znalazł się w złym dziale... Kochane, proszę doradźcie mi - weterynaria czy technologia chemiczna? To pierwsze jest moim marzeniem od zawsze, jednak od połowy drugiej klasy liceum zaczęła mnie dosyć interesować chemia... Dodam jeszcze, że uczelnia z wetą znajduje się ok. 600 km. od mojego domu, technologia zdecydowanie bliżej, chociaż odległość nie ma dla mnie teraz takiego znaczenia. Bardziej boję się, czy po studiach znajdę pracę chociaż nie wykluczam w przyszłości wyjazdu za granicę... Dziewczyny, co doradzacie? Może wypowiedzą się absolwentki tych kierunków? Serdecznie pozdrawiam
goura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-05, 23:12   #2
Czcijmarchewe
Raczkowanie
 
Avatar Czcijmarchewe
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 224
Dot.: Pomoc w wyborze studiów

słyszałam, że nie warto isc na technologię chemiczną, mój chłopak składał na rózne inżynierie chemiczne, lub czyste chemie, ale od technologii stronił. Więc osobiście polecam weterynarie, chociaż pewnie trudniej sie dostać, a o tym też musisz pomyśleć
__________________
Nikt nie przeżyje Twojego życia za Ciebie
Czcijmarchewe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-06, 06:17   #3
verda
Inkwizytor
 
Avatar verda
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: zabita dechami...
Wiadomości: 2 452
Dot.: Pomoc w wyborze studiów

Weterynaria z tego co wiem po tym jeszcze jest praca.
__________________
“Never forget what you are, for surely the world will not. Make it your strength. Then it can never be your weakness. Armor yourself in it, and it will never be used to hurt you.” Martin

wymianka książkowa
verda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-06, 20:34   #4
goura
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 10
Dot.: Pomoc w wyborze studiów

Zawsze sądziłam, że technologia jest raczej przyszłościowym kierunkiem, temu dość mocno rozważałam AGH w Krakowie, a tu proszę... ;-) Co do weterynarii: trochę boję się sama wyjechać tak daleko (UWM w Olsztynie), uważam się za osobę trochę niesamodzielną ;-). A co sądzicie o tej uczelni tak w ogóle?
goura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-07, 12:51   #5
20160901857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 21 098
Dot.: Pomoc w wyborze studiów

Weta na UWM zbiera z tego co wiem bardzo dobre opinie. Jest jedna wizażanka, która tam studiuje (skazana_na_bluesa), zawsze możesz spróbować do niej napisać.

Wyjazdu nie ma się co bać, a już tym bardziej skoro jesteś nieśmiała to powinnaś myśleć raczej, że to będzie najlepsza szkoła życia i samodzielności. Poza tym Olsztyn to fajne miasto, mają super kampus i genialną atmosferę (zdarzyło mi się być, mam znajomych) i wydaje mi się, że naprawdę szybko byś się przyzwyczaiła.

Edytowane przez 20160901857
Czas edycji: 2013-07-07 o 12:52
20160901857 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-11, 21:29   #6
Rainberry
Mroczny Elf św. Mikołaja
 
Avatar Rainberry
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Miasto Królów Polskich
Wiadomości: 1 205
Dot.: Pomoc w wyborze studiów

Cytat:
Napisane przez goura Pokaż wiadomość
Witam serdecznie! Na początku chciałam zaznaczyć, że jestem tu nowa i bardzo przepraszam, jeżeli mój wątek znalazł się w złym dziale... Kochane, proszę doradźcie mi - weterynaria czy technologia chemiczna? To pierwsze jest moim marzeniem od zawsze, jednak od połowy drugiej klasy liceum zaczęła mnie dosyć interesować chemia... Dodam jeszcze, że uczelnia z wetą znajduje się ok. 600 km. od mojego domu, technologia zdecydowanie bliżej, chociaż odległość nie ma dla mnie teraz takiego znaczenia. Bardziej boję się, czy po studiach znajdę pracę chociaż nie wykluczam w przyszłości wyjazdu za granicę... Dziewczyny, co doradzacie? Może wypowiedzą się absolwentki tych kierunków? Serdecznie pozdrawiam
Witaj hmm... Lustro, tak? Ja bym Ci radziła wete - jeśli to coś, co lubisz a do tego jest po tym praca to w żadnym wypadku nie rezygnuj z tego tylko dlatego, że jest dalej!! To decyzja na całe życie, bo nawet jeśli nie pracuje się w zawodzie, to często później ciężko się przekwalifikować, nie ma za co albo na co Miło wreszcie wpaść na młodą osobę, która chce iść na coś sensownego

Edytowane przez Rainberry
Czas edycji: 2013-07-11 o 21:33
Rainberry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-12, 18:22   #7
goura
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 10
Dot.: Pomoc w wyborze studiów

Dziękuję wszystkim za pomoc i miłe słowa! po niedzieli jadę z papierami do Olsztyna, zwiedzę przy okazji miasto
Rainberry - wybacz, jestem ciężko kapująca ;-) o co chodzi z lustrem?
goura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-07-12, 19:26   #8
Rainberry
Mroczny Elf św. Mikołaja
 
Avatar Rainberry
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Miasto Królów Polskich
Wiadomości: 1 205
Dot.: Pomoc w wyborze studiów

Cytat:
Napisane przez goura Pokaż wiadomość
Dziękuję wszystkim za pomoc i miłe słowa! po niedzieli jadę z papierami do Olsztyna, zwiedzę przy okazji miasto
Rainberry - wybacz, jestem ciężko kapująca ;-) o co chodzi z lustrem?
Nie nic myślałam że to może z koreańskiego - ostatnio jakoś się mnoży zainteresowanie Koreą. Goura/koura to znaczy lustro
Rainberry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-12, 20:07   #9
goura
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 10
Dot.: Pomoc w wyborze studiów

Aha nie miałam pomysłu na nicka, a to jest modyfikacja pierwszych liter imienia i nazwiska
Tak poza tym, zazdroszczę chęci i samozaparcia w nauce koreańskiego kiedyś chciałam nauczyć się japońskiego, ale niestety jestem na to zbyt leniwa ;-)
goura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-12, 20:52   #10
Rainberry
Mroczny Elf św. Mikołaja
 
Avatar Rainberry
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Miasto Królów Polskich
Wiadomości: 1 205
Dot.: Pomoc w wyborze studiów

Cytat:
Napisane przez goura Pokaż wiadomość
Aha nie miałam pomysłu na nicka, a to jest modyfikacja pierwszych liter imienia i nazwiska
Tak poza tym, zazdroszczę chęci i samozaparcia w nauce koreańskiego kiedyś chciałam nauczyć się japońskiego, ale niestety jestem na to zbyt leniwa ;-)
Heh dziękuję, trzeba chyba mieć po prostu silną motywację, bo inaczej rzeczywiście się nauka rozłazi^^
Rainberry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-13, 18:23   #11
kaska3010
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 227
Dot.: Pomoc w wyborze studiów

zdecydowanie weterynaria po tym praca bedzie , chemia jest wszedzie na prywatnych uczelniach tez -nie radzilabym ryzykowac chemie zostaw w ramie zainteresowam weterynaria tez ciekawa i lubisz ja -a i co wazne praktyczniejsza
chemie zawsze mozna zrobic zaocznie -z weterynaria ciezej miej to na uwadze! pozdrawiam
tylko pieski i kotki to 4 i 5 rok dopiero
__________________
„Powinien mnie akceptować taka, jaka jestem!”mówi kobieta z gatunku zbyt miłych. Powinien cię akceptować?
O nie, Puknij się w czoło. On powinien za tobą szaleć. Akceptacja nie ma z tym nic wspólnego. On akceptuje popychadło..
Jeśli chcesz akceptacji, zgłoś się do grupy wsparcia"

Edytowane przez kaska3010
Czas edycji: 2013-07-13 o 18:27
kaska3010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-07-13, 20:30   #12
goura
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 10
Dot.: Pomoc w wyborze studiów

Dziękuję bardzo :-* wiele czytałam o tym, że w pierwszych latach kontakt ze zwierzętami ogranicza się do tych w formalinie ;-)
Również pozdrawiam
goura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:31.