Problem z makijażem na randce !! :( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-08-16, 14:45   #1
WhiteSmile
Raczkowanie
 
Avatar WhiteSmile
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 123
Unhappy

Problem z makijażem na randce !! :(


Jeżeli zła kategoria to przepraszam.
Otóż... Zawsze mam problem z makijażem na randce z chłopakiem. Bo mam "czerwona" cere na policzkach i się strasznie błyszcze w okolicy nosa i oczu. Dlatego używam pudru rimmel stay matte, albo fluidu Lirene City Matt, ale z tym fluidem to za długo schodzi, zanim równomiernie nałożę.

No ale do rzeczy. Na randce z chłopakiem zawsze jakoś się ganiamy czy coś w tym stylu. Po prostu jesteśmy aktywni, a makijaż spływa z czoła :/ Jeszcze mam grzywke, bez której wyglądam strasznie. Teraz jeszcze jest gorąco, to dodatkowo człowiek się poci

jest jakiś sposób żeby w czasie randki wyglądać tak samo zanim się wyszło z domu? Może polecicie jakieś kosmetyki albo sposoby?

pomocy

PS. Nie chce bez makijażu chodzić na randki, ponieważ te "Czerwone policzki" mnie przerażają... I w ogóle, szybko robię się cała czerwona.
WhiteSmile jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-16, 21:49   #2
Ciemnooka_
Raczkowanie
 
Avatar Ciemnooka_
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 405
Dot.: Problem z makijażem na randce !! :(

Jeżeli Twoja skóra robi się szybko zaczerwieniona pod wpływem gorąca, wiatru itp. masz skłonność do rumienienia się tzn., że prawdopodobnie masz problem z wrażliwością naczyń włosowatych skóry - masz skórę naczynkową, jeśli dotychczas nie zaczęły Ci one pękać to za jakiś czas może się tak stać dlatego już teraz warto pomyśleć o odpowiedniej pielęgnacji cery.

Ze swojej strony nie mogę Ci polecić konkretnego produktu bo ja nie mam cery naczynkowej i takiego problemu ale powinnaś zacząć stosować jakiś krem do takiej cery. Według mnie odpowiedni mógłby się okazać ten:

http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produk...n-i-na-noc.htm

ponieważ jest on przeznaczony właśnie do cery naczynkowej a dodatkowo reguluje także uderzenia ciepła z którymi najwyraźniej masz problem. Można go dostać jedynie w aptekach.

Krem na naczynka to połowa sukcesu w Twoim przypadku.

Jeśli chodzi o makijaż to powinnaś spróbować jakiegoś podkładu o przedłużonej trwałości - wtedy nie będzie spływał i jakiegoś pudru matującego. Dodatkowo możesz używać bazy pod makijaż to na pewno przedłuży trwałość makijażu ale ja bym jej na co dzień nie stosowała gdyż takie bazy mają w składzie bardzo dużo silikonów a te mogą zapychać pory. Unikaj też używania różu - będzie tylko podkreślał rumieńce, jeśli już to stosuj raczej bronzer.

Co do grzywki, zasada jest taka, że jeśli ktoś ma grzywkę to raczej unika się nakładania podkładu na czoło gdyż po pierwsze jest ono i tak zasłonięte włosami a po drugie czoło przykryte włosami poci się bardziej niż inne partie twarzy więc podkład tam nałożony bardzo szybko spływa. Jeśli jednak nie chcesz w ogóle malować czoła to po prostu zrezygnuj z nakładania podkładu w tym miejscu a zastąp go jedynie pudrem.

Pozdrawiam!
__________________


Kobiety mają wiele wad, mężczyźni tylko dwie - wszystko co robią i mówią, robią i mówią źle...

Ciemnooka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-17, 09:54   #3
Keej
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 42
Dot.: Problem z makijażem na randce !! :(

też mam problemy z czerwonymi policzkami, ale w moim przypadku to podrażnienia, nie naczyńka.
Jeżeli bardzo zależy Ci na utrzymaniu makijażu to stosuj bazę pod makijaż lub fixer (polecam kryolan).
Do tego możesz zmienić podkład na lepszy
co do pudru - jeszcze lepszy jest max factor creme puff
__________________
Wszystko, co się opłaca posiadać, opłaca się również, aby na to czekać.

- Marilin Monroe
Keej jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-17, 13:35   #4
aleksandra_zabulec
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1
Dot.: Problem z makijażem na randce !! :(

Przed makijażem skorzystaj z kremu odpowiedniego do Twojej cery poza tym polecam Ci produkt przeciw błyszczeniu się : La roche Effaclar cała seria i Iwostin matujące- cała seria, w aptekach.
aleksandra_zabulec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:28.