Na czym polega tonowanie? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-02-25, 17:15   #1
trine
Raczkowanie
 
Avatar trine
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 70

Na czym polega tonowanie?


Hej dziewczyny oglądalam dzis MTM w tvn Style i fryzjer w pewnym momencie użył pojęcia "tonowanie" stwierdził że jest to lepsze rozwiazanie od farbowania bo mniej szkodliwe. Chcialabym sie wiec dowiedziec na czym to polega i czym rózni sie od farbowania??
trine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-25, 18:28   #2
vivian
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: tam gdzie diabeł mówi dobranoc...
Wiadomości: 385
GG do vivian
Dot.: Na czym polega tonowanie?

Tonowanie polega na nałożeniu tonera, czyli odzywczej farby(cos takiego jakby ziołowa odżywka tylko z kolorem) jest bardzo dobra bo odżywia włosy, nafaje im blaski no i nie wysusza a ni nie niszczy ich, a kolory sa dostępne od blonu poprzez brąz w różnych odcieniach po czerń
vivian jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-25, 18:40   #3
anulka_211
Raczkowanie
 
Avatar anulka_211
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 136
Dot.: Na czym polega tonowanie?

Ale czy kolor jest na tyle trwały jak w przypadku farbowania?
anulka_211 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-25, 18:42   #4
maartha
Raczkowanie
 
Avatar maartha
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 342
Dot.: Na czym polega tonowanie?

A ile taka przyjemność kosztuje?
__________________

maartha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-25, 19:03   #5
vivian
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: tam gdzie diabeł mówi dobranoc...
Wiadomości: 385
GG do vivian
Dot.: Na czym polega tonowanie?

Kolor nie utrzymuje sie dłużej niż dwa miesiące, po pierwszym umyciu widac największy efekt, bo wtenczas farba schodzi, póxniej to niezauważalne, ale powrócisz do swojego naturalnego koloru więc bez obawy możesz farbować, u fryzjera kosztuje to od 30 zł w górę, bo jeszcze są nakładane specjalne maseczki. Pozdrawiam
vivian jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-26, 10:27   #6
trine
Raczkowanie
 
Avatar trine
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 70
Dot.: Na czym polega tonowanie?

Dziękuje Vivian Mam jeszcze jedno pytanie czy takie farby do tonowania mozna kupić normalnie w sklepach?? czy są dostępne wyłącznie u fryzjera??
trine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-26, 11:52   #7
vivian
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: tam gdzie diabeł mówi dobranoc...
Wiadomości: 385
GG do vivian
Dot.: Na czym polega tonowanie?

Ztego co sie orientuje to u fryzjera, na Allegro widziałam ale sa dosyc drogie, bo Goldwelli kosztuje 179 zł bodajże, ale może w jakis hurtowniech Tylko ja bym sie bała robic sama, lepiej pójśc do fryzjera, żeby uzyskac rezultat taki jaki się oczekuje. Pozdrawiam
vivian jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-02-28, 12:10   #8
ooliwka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 2 364
Dot.: Na czym polega tonowanie?

a czy l'oreal nie miał tego typu farb???
nazywały się chyba open color


rozumiem
że gdy mam np na głowie ciemny blond (naturalny kolor) to nie moge nakłać czerni???
__________________
ty mów co wiesz, ja wiem co mówię





Bóg jest zajęty, w czym mogę pomóc?
ooliwka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-28, 12:13   #9
vivian
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: tam gdzie diabeł mówi dobranoc...
Wiadomości: 385
GG do vivian
Dot.: Na czym polega tonowanie?

Cytat:
Napisane przez ooliwka
a czy l'oreal nie miał tego typu farb???
nazywały się chyba open color


rozumiem
że gdy mam np na głowie ciemny blond (naturalny kolor) to nie moge nakłać czerni???
Nie wiem moze istniec, że włosy po tym zrobiły sie ciemniejsze a na dodatek toner mógłby nie równomiernie schodzić, lae najlepiej jakbyś wybrała sie do salonu po porade
vivian jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-28, 12:28   #10
ooliwka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 2 364
Dot.: Na czym polega tonowanie?

Cytat:
Napisane przez vivian
Nie wiem moze istniec, że włosy po tym zrobiły sie ciemniejsze a na dodatek toner mógłby nie równomiernie schodzić, lae najlepiej jakbyś wybrała sie do salonu po porade
narazie czekam na swoje włoski i już jestem bardzo blisko
w czerwcu zobacze jaki mam naturalny kolor włosów
i czy powinnam z nim coś robić
dlatego szukam już teraz właśnie takich specyfików


może ktoś już traktował włosy tonerem i się podzieli opinią??




http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ils&itemid=219

to link
jednak farba ale właściwości tonera
już sama nie wiem
__________________
ty mów co wiesz, ja wiem co mówię





Bóg jest zajęty, w czym mogę pomóc?
ooliwka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-28, 13:21   #11
annLee
Zakorzenienie
 
Avatar annLee
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 9 268
Dot.: Na czym polega tonowanie?

Myślę,że toner to jakby płukanka.Zmienia delikatnie odcień,odświeża kolor,pogłębia go,ale....nie nadaje koloru-nie ma właściwości farby.
TONER-tonuje,
FARBA-farbuje
...jak same nazwy wskazują
Więc efekt tonera nie może być trwały,bo nie takie jego zadanie
annLee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-02-28, 14:05   #12
dafreen
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 856
GG do dafreen
Dot.: Na czym polega tonowanie?

z moich wiadomości wynika, że tonowanie to inaczej koloryzowanie włosów preparatami TON W TON, czyli zbliżonymi do naszego naturalnego koloru włosów, a mającego na celu jedynie pogłebienie go i nadanie połysku, poświaty, ewentualnie bardzo delikatną zmianę koloru, preparaty tego typu nie zwierają amoniaku, ewentualnie zawierają go w bardzo śladowych ilościach. po ich zastosowaniu włosy są odżywione i błyszczące, mają delikatny kolor który wymywa się sukcesywnie w ciągu 6-8 tygodni bez widocznych odrostów (stąd nazwa ton w ton). na naszym rynku dostępny z tego typu produktów jest loreal casting, naturalne kolory, odżywia i ładnie się wymywa.
__________________
..... przyjaciele są jak anioły, które podnoszą nas kiedy nasze skrzydła nie chcą już dłużej latać.....

Bruno już w domku
dafreen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-28, 14:36   #13
ooliwka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 2 364
Dot.: Na czym polega tonowanie?

Cytat:
Napisane przez dafreen
z moich wiadomości wynika, że tonowanie to inaczej koloryzowanie włosów preparatami TON W TON, czyli zbliżonymi do naszego naturalnego koloru włosów, a mającego na celu jedynie pogłebienie go i nadanie połysku, poświaty, ewentualnie bardzo delikatną zmianę koloru, preparaty tego typu nie zwierają amoniaku, ewentualnie zawierają go w bardzo śladowych ilościach. po ich zastosowaniu włosy są odżywione i błyszczące, mają delikatny kolor który wymywa się sukcesywnie w ciągu 6-8 tygodni bez widocznych odrostów (stąd nazwa ton w ton). na naszym rynku dostępny z tego typu produktów jest loreal casting, naturalne kolory, odżywia i ładnie się wymywa.

tez mi się tak wydaje

co do loreal casting to mocna farba
często ją stosowałam napewno nie ma nic z tonowania
__________________
ty mów co wiesz, ja wiem co mówię





Bóg jest zajęty, w czym mogę pomóc?
ooliwka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-28, 16:19   #14
vivian
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: tam gdzie diabeł mówi dobranoc...
Wiadomości: 385
GG do vivian
Dot.: Na czym polega tonowanie?

Najlepsza jest Wella albo Goldwell Colorance
vivian jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-28, 19:08   #15
patricja
Zadomowienie
 
Avatar patricja
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 1 835
Dot.: Na czym polega tonowanie?

a mozesz podac linka? zaciekawilyscie mnie tym tonowaniem mam naturalne blond włosy. nigdy ich nie farbowalam... i boje sie bo nie chce odrostów!! A po zimie zawsze mam troche ciemniejsze wlosy. Poza tym są one lekko suche a takie odżywienie + blask + kolor + BRAK ODROSTÓW brzmi jak marzenie
patricja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-02, 09:59   #16
dafreen
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 856
GG do dafreen
Dot.: Na czym polega tonowanie?

Cytat:
Napisane przez ooliwka
tez mi się tak wydaje

co do loreal casting to mocna farba
często ją stosowałam napewno nie ma nic z tonowania

TO MOŻE POMYLIŁAS FARBY, BO NA OPAKOWANIU WŁAŚNIE CASTINGU NAPISANE JEST "TON W TON" I CASTING JEST FARBĄ O II STOPNIU TRWAŁOŚCI, CZYLI MOCNIEJSZY NIZ SZMPON KOLORYZUJĄCY, ALE ZDECYDOWANIE SŁABSZY NIŻ FARBA....
__________________
..... przyjaciele są jak anioły, które podnoszą nas kiedy nasze skrzydła nie chcą już dłużej latać.....

Bruno już w domku
dafreen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-02, 10:27   #17
ooliwka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 2 364
Dot.: Na czym polega tonowanie?

Cytat:
Napisane przez dafreen
TO MOŻE POMYLIŁAS FARBY, BO NA OPAKOWANIU WŁAŚNIE CASTINGU NAPISANE JEST "TON W TON" I CASTING JEST FARBĄ O II STOPNIU TRWAŁOŚCI, CZYLI MOCNIEJSZY NIZ SZMPON KOLORYZUJĄCY, ALE ZDECYDOWANIE SŁABSZY NIŻ FARBA....
ja dziekuje za taki ton w ton, tą farbą z blondynki stałam sie ciemną szatynką i to na stałe
nie ma mowy o stopniowym schodzeniu koloru nawet o wyblakaniu
ale ja jeśli chodzi o farbowanie biore to za plus

żeby nie było pomyłki rozmawiamy o tym produkcie
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ls&itemid=1329

używałam jej już ok 6 razy
__________________
ty mów co wiesz, ja wiem co mówię





Bóg jest zajęty, w czym mogę pomóc?
ooliwka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-02, 11:09   #18
dafreen
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 856
GG do dafreen
Dot.: Na czym polega tonowanie?

Cytat:
Napisane przez ooliwka
ja dziekuje za taki ton w ton, tą farbą z blondynki stałam sie ciemną szatynką i to na stałe
nie ma mowy o stopniowym schodzeniu koloru nawet o wyblakaniu
ale ja jeśli chodzi o farbowanie biore to za plus

żeby nie było pomyłki rozmawiamy o tym produkcie
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ls&itemid=1329

używałam jej już ok 6 razy
dlatego, że zawiera on amoniak ale w mniejszej dawce. tego typu produkty przeznaczone są do pogłębienia naturalnego koloru włosów, bądź nadania im poświaty w wybranym odcieniu , dlatego położenie ciemnego odcienia na jasny kończy się całkowitą zmianą koloru.
te preparaty są mocniejsze od szamponów koloryzujących, a i te czasem ciężko wypłukac z włosów . natomiast wielu fryzjerów poleca je jeśli komuś nie zależy na zbyt radykalnej zmianie odcienia włosów a jedynia na jego podkreśleniu, wtedy preparat ten wymywa się własnie bardzo równomiernie i nie są widoczne odrosty....poza tym są dużo bezpieczniejsze, bo nie zawierają amoniaku wogóle, bądź zawierają go w bardzo znikomych ilościach.
ja też kiedyś położyłam go na blond i wypłukałm mi się do rudawego, ciemnego brązu....
__________________
..... przyjaciele są jak anioły, które podnoszą nas kiedy nasze skrzydła nie chcą już dłużej latać.....

Bruno już w domku
dafreen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-02, 22:56   #19
gaga
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Gliwice/Bergkamen DE
Wiadomości: 6 286
GG do gaga
Dot.: Na czym polega tonowanie?

koloryzacja ton w ton, to nadanie odcienia lub poglębienie koloru na poziomie koloru naturanego, powinno sie go stosowac na wlosy naturalne, wtedy produkt sie zmywa, mozna na wlosy farbowane, ale wtedy jak nazwa wskazuje w tonie koloru jaki ma sie obecnie, jezeli zastosuje sie toner na wlosy rozjasniane , moga one nabrac innego niz oczekujemy odcienia, gdyz wlos pzretleniony wychwytuje najmocniejszy pigment jaki zawiera dany kolor w tonerze, np w popielatych odcieniach moga to byc odcienie zieleni...
w czerwieniach brzau , pomaranczowego itp
gaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-03-03, 21:48   #20
olik04
Zakorzenienie
 
Avatar olik04
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 929
Question Dot.: Na czym polega tonowanie?

Cytat:
Napisane przez gaga
koloryzacja ton w ton, to nadanie odcienia lub poglębienie koloru na poziomie koloru naturanego, powinno sie go stosowac na wlosy naturalne, wtedy produkt sie zmywa, mozna na wlosy farbowane, ale wtedy jak nazwa wskazuje w tonie koloru jaki ma sie obecnie, jezeli zastosuje sie toner na wlosy rozjasniane , moga one nabrac innego niz oczekujemy odcienia, gdyz wlos pzretleniony wychwytuje najmocniejszy pigment jaki zawiera dany kolor w tonerze, np w popielatych odcieniach moga to byc odcienie zieleni...
w czerwieniach brzau , pomaranczowego itp
To jeśli mam rozjaśnione włosy (rozjaśniaczem) to nie powinnam tonować włosów? (naturalnie mam ciemny blond)
olik04 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-03, 22:05   #21
gaga
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Gliwice/Bergkamen DE
Wiadomości: 6 286
GG do gaga
Dot.: Na czym polega tonowanie?

no nie jest tak zewogole nie mozesz tonowac... ale raczej zrob to u fryzjera dobrym srodkiem do tego pzreznaczonym, Wella np ma w palecie kolory do wlosow bardzo rozjasnionych, ale musi to nakladac fryzjer poniewaz nalezy odpowiednio podczas zabiegu masowac wlosy i pilnowac aby rownowmiernie nabieraly barwy, inaczej moga powstac plamy, oczywiscie zalezne to jest od stopnia przetlenienie wlosa
gaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-29, 14:26   #22
maja2005
Zadomowienie
 
Avatar maja2005
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 1 014
Question Dot.: Na czym polega tonowanie?

Mam pytanie do Pani Grażynki:
naturalny kolor moich włosów to blond. Teraz już mi trochę ściemniał, więc od ponad roku chodzę do fryzjera zrobić sobie pasemka kosmetykami Goldwell. Wygląda to tak, że fryzjer rozjaśnia mi pasemka rozjaśniaczem Oxycur Platin, a następnie na całość nakłada Colorance. Efekt jest dla mnie bardzo zadawalający (szczególnie jeśli chodzi o kolor), a włosy rzeczywiście, mimo że rozjaśnione, nie są w ogóle wysuszone. Problem w tym, że kolor rzeczywiście z czasem się wypłukuje i niestety nie jest to już to samo.
Co powinnam zrobić, żeby taki efekt utrzymywał się cały czas? Zamiast Colorance używać farb? Czy wtedy farbę nakłada się na rozjaśnione pasemka, czy używa tylko farby? A jeśli tak, to czy farba jest w stanie rozjaśnić włosy (pasemka)? Wiem, że co jakiś czas można sobie kolor odświeżyć Colorancem (już bez uprzedniego rozjaśniania), ale ponieważ nie ma mnie teraz dłuższy czas w kraju, nie mam więc takiej możliwości. Będę wdzięczna za każdą poradę.
maja2005 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-31, 18:28   #23
Ruda_93
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1
GG do Ruda_93
Dot.: Na czym polega tonowanie?

jak można powiedzieć ze tonowanie włosów to koloryzowanie zbliżone do naturalnego koloru naszych włosów skoro moja siostra ma włosy czarne a tonerem może zabarwic je na blond??!! Głupota...
Ruda_93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-24, 21:54   #24
Mysiaczek95
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 11
Dot.: Na czym polega tonowanie?

Cytat:
Napisane przez Ruda_93 Pokaż wiadomość
jak można powiedzieć ze tonowanie włosów to koloryzowanie zbliżone do naturalnego koloru naszych włosów skoro moja siostra ma włosy czarne a tonerem może zabarwic je na blond??!! Głupota...
Słyszałam, że tonerami można również "tonować" na kolory tęczy, mam na myśli niebieski, zielony czy różowy. Jeżeli twoja siostra, z czarnego przechodzi na blond to czy taki kolor też mi się przyjmie (mam bardzo ciemne włosy)
Mysiaczek95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:23.