Nie wolno oczyszczać cery u kosmetyczki latem? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-08-01, 12:34   #1
wikuuusss
Raczkowanie
 
Avatar wikuuusss
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 63

Nie wolno oczyszczać cery u kosmetyczki latem?


Postanowiłam wybrać się na mechaniczne oczyszczanie cery u kosmetyczki, zadzwoniłam do jednej z polecanych, a gdy zapytałam o ten zabieg ona powiedziała, że latem kategorycznie nie można tego robić. Że może to spowodować plamy, bo słońce w połączeniu z ranami po wyduszaniu skutkuje właśnie plamami. Że ona się tego nie podejmie, a kosmetyczka która ro zrobi będzie chciała mnie nabić tylko na kasę i nie będzie jej zależało na tym jakie będą tego skutki. Dobrze, więc powiedziałam że jeśli tak to poczekam chociaż będzie mi ciężko bo mam STRASZNIE zanieczyszczoną cerę. Poszperałam trochę w internecie i nie ma żadnych wzmianek na temat tego, że nie można wykonywać tego zabiegu latem więc zastanawiam się nad zadzwonieniem do innej kosmetyczki. Ale chciałam się zwrócić do was najpierw, bo nie chcę sobie zaszkodzić. Czy to prawda?
wikuuusss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-01, 13:11   #2
Marishia92
Raczkowanie
 
Avatar Marishia92
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Świdnik
Wiadomości: 64
GG do Marishia92
Dot.: Nie wolno oczyszczać cery u kosmetyczki latem?

Ja słyszałam już kilka razy o tym, że w lecie nie powinno się oczyszczać cery mechanicznie. Kosmetyczka miała pewnie na myśli to, że cera po oczyszczaniu wracając do siebie potęguje produkcję sebum, a w połączeniu ze słońcem, które cerę chcąc nie chcąc wysusza, produkcja sebum jest jeszcze większa. Przez to można sobie poważne kuku zrobić z twarzą i skutki mogą być opłakane. Jeżeli po oczyszczaniu mechanicznym kosmetyczka robi peeling kawitacyjny bądź kładzie jakieś substancje światłoczułe to też może być problem po wyjściu na słońce. Natomiast wiem, że na 100% w lecie nie można robić zabiegów z kwasami owocowymi, bo po wyjściu na słońce można nabawić się plam i blizn, natomiast kwasy migdałowe w małym stężeniu są dopuszczalne. A może po prostu kosmetyczka do oczyszczania używa jakichś kosmetyków z domieszką kwasów owocowych i stąd jej obawy.
Ja bym nie ryzykowała. A najlepiej byłoby się zapisać do dermatologa i przedyskutować tą sprawę, bo chcąc nie chcąc jest ekspertem w temacie cery, albo porozmawiać ze znajomą kosmetyczką, która raczej nie będzie chciała zedrzeć z Ciebie kasy i odpowie czy można w lecie wykonać zabieg oczyszczania mechanicznego
Marishia92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-01, 13:28   #3
blondynka25
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: podkrapacie
Wiadomości: 7
GG do blondynka25
Dot.: Nie wolno oczyszczać cery u kosmetyczki latem?

Hej. Jestem kosmetologiem, mam swój salon i pierwszy raz spotkalam sie z tym, ze w lecie nie powinno się oczyszczać skóry- to banał. Moim zdaniem ta "kosmetolog" moze ma jakieś uprzedzenia co do ręcznego wyciskania tzw. syfów? Poza tym jest wiele innych kosmetycznych metod osuwania zanieczyszczeń skóry. Jedna jak dla mnie najlepsza jest to mikrodermabrazja diamentowa lub tlenowa, można ja łączyć z zabiegiem mezoterapii bezigłowej, ultradźwiękami oraz peelingiem chemicznym. Oczywiście jest to zabieg wskazany dla cery trądzikowej, dojrzalej oraz normalnej. Są tez pilingi enzymatyczne, kawitacyjne oraz kwasy.
Na początek musisz sprawdzić swój rodzaj cery. Mniej więcej napisze ci jaki zabieg do jakiej cery jest odpowiedni:

1.Cera normalna – mikrodermabrazja, kwas mlekowy, glikolowy, kojowy i migdałowy, peelingi enzymatyczne i kawitacja

2.Cera wrażliwa – kawitacja, kwasy PH-AzA, peelingi enzymatyczne


3.Cera trądzikowa – kwasy mlekowe 30-40% pH 3-4; kwasy glikolowe, mikrodermabrazja w kremie w połączeniu z kwasami, kawitacja, darnsonwal


4.Cera naczyniowa – kwasy PH-AzA, kawitacja, peeling enzymatyczny


5.Cera Rosacea z trądzikiem różowatym – kwasy PH-AzA


6.Cera mieszana – mikrodermabrazja, kwasy migdałowe, kwasy mlekowe i glikolowe


7.Cera dojrzała – mikrodermabrazja, kwasy mlekowe 20-40% pH 2,0 oraz kwasy glikolowe; kwasy kojowe, kawitacja.


Mam nadzieję, ze jakoś ci pomogłam.
blondynka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-01, 14:00   #4
subiektywna Vera
Rozeznanie
 
Avatar subiektywna Vera
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 800
Dot.: Nie wolno oczyszczać cery u kosmetyczki latem?

Nie ma przeciwwskazań co do wykonywania oczyszczania twarzy manualnego (czyli ręczne wyciskanie). Nie wiem natomiast co masz na myśli pisząc "oczyszczanie mechaniczne". Jedynie latem nie wykonuje się zabiegów połączonych z kwasami - to jest kategoryczny zakaz. Ponieważ skóra jest złuszczana do bardzo niskich warstw naskórka i mogą rzeczywiście powstać plamy i poparzenia słoneczne. Nie jestem pewna co do zabiegu mikrodermabrazji, ale chyba jego też lepiej latem nie wykonywać, bo również mocno złuszcza.
__________________
Mój blog subiektywnym-okiem.pl
subiektywna Vera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-19, 00:34   #5
MagdaM46
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 95
Dot.: Nie wolno oczyszczać cery u kosmetyczki latem?

Qrcze, pierwszy raz słyszę, że nie wolno oczyszczać twarzy latem. Ja co roku, właśnie w lipcu albo w sierpniu korzystam z oczyszczania twarzy u kosmetyczki (bo mam w tym czasie urlop i dużo czasu wolnego).
MagdaM46 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:30.