Wgłębienia na twarzy po trądziku - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-01-28, 17:36   #1
aducha9107
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2
Unhappy

Wgłębienia na twarzy po trądziku


Witam . Jestem nowa, trudno znaleźć odpowiedz na moje pytanie, gdyż żadko jest tu zadawane. Mnóstwo osób ma problem z trądzikiem .. Ja właściwie mam problem z tym co po nim zostało. Mianowicie z okropnymi wgłębieniami na policzkach. Nie byłby to zbytni problem, gdyby były one małe.. ale niestety są rozległe i mogłabym ich wyliczyć na obu z 15, 20 dziurek.. Moja dermatolog wypisała mi differin, wcześniej Retin A. Czy któraś z was, używała tego aby złuszczyć naskórek w celu spłycenia blizenek? Czy jest to wgl możliwe? Wiem, ze potrzeba na to czasu, ale dermabrazja i inne zabiegi nie wchodzą w gre. Potrzeba ich kilkanaście, a połowa osób jest niezadowolona gdyż nie ma poprawy, lub ustępują one po niewielkim upływie czasu. Z góry dziękuje za odpowiedzi. A jeżeli którejś z was pomogło coś na spłycenie bliz ( z maści) to prosze napisz
aducha9107 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-29, 11:14   #2
Fisiasia
Rozeznanie
 
Avatar Fisiasia
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 846
Dot.: Wgłębienia na twarzy po trądziku

to zalezy czy sa swieze ( kolor rozowawy), jesli nie, to tak samo jak Twoim zdaniem "kilkanascie" zabiegow mikrodermambrazji nie jest chwalona jej skutecznoscia to tak samo kremy beda dzialac, a nawet gorzej

z kremow polecam NOSCAR dostepny w aptece

Edytowane przez Fisiasia
Czas edycji: 2013-01-29 o 11:16
Fisiasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-29, 15:48   #3
lusiabambusia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 348
Dot.: Wgłębienia na twarzy po trądziku

Differin raczej tak nie złuszczy. Poleciłabym pójść do dobrej kosmetyczki. Kwasy albo mikro moim zdaniem będą lepsze.
lusiabambusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-29, 21:08   #4
cytadela212
Raczkowanie
 
Avatar cytadela212
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 183
Dot.: Wgłębienia na twarzy po trądziku

Równiez mam problem z wgłębieniami po trądziku. W listopadzie miałam robiona mikrodermabrazję i fakt, na efekty trzeba poczekać (kilka zabiegów, chociaż nie sądzę żeby aż kilkanaście). Efekt wygładzenia widoczny był od razu po zabiegu, chociaż dziurki jako takie pozostały. Do tej pory mam jednak mniejszy problem z kondycją cery.
Kosmetyczka zaleciła w moim przypadku jeszcze co najmniej jeden zabieg mikrodermabrazji i dopiero po tym złuszczanie kremami z kwasami. Jej zdaniem kremy przy tak "zaawansowanym uszkodzeniu" nie dadzą porządanych efektów. Niestety jest to żmudny proces, bo uszkodzenia sięgają głęboko i trzeba się uzbroić w cierpliwość oraz włożyć w to trochę pieniędzy. Podobno można też zrobić operację właściwie dosłownego usunięcia skóry chirurgicznie, ale wiąże się to z dużym ryzykiem blizn i powikłań.
cytadela212 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-30, 13:45   #5
Visez
Zakorzenienie
 
Avatar Visez
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Trele Morele
Wiadomości: 14 318
Dot.: Wgłębienia na twarzy po trądziku

Cytat:
Napisane przez lusiabambusia Pokaż wiadomość
Differin raczej tak nie złuszczy. Poleciłabym pójść do dobrej kosmetyczki. Kwasy albo mikro moim zdaniem będą lepsze.
Ja do kosmetyczki nie polecam, lepiej się z tym wybrać do dermatologa zajmującego się zabiegami dermatlogi estetycznej. Jednak lekarz to lekarz a nie babka od robienia paznokci
__________________
*Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Visez jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-30, 17:48   #6
wypad
Wtajemniczenie
 
Avatar wypad
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 2 966
Dot.: Wgłębienia na twarzy po trądziku

Cytat:
Napisane przez Visez Pokaż wiadomość
Ja do kosmetyczki nie polecam, lepiej się z tym wybrać do dermatologa zajmującego się zabiegami dermatlogi estetycznej. Jednak lekarz to lekarz a nie babka od robienia paznokci
Albo samemu poczytać na internecie o tonikach czy pelingach kwasowych, zamówić zestaw do samodzielnego ukręcenia takiego produktu i używać.
wypad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-30, 17:55   #7
Visez
Zakorzenienie
 
Avatar Visez
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Trele Morele
Wiadomości: 14 318
Dot.: Wgłębienia na twarzy po trądziku

Cytat:
Napisane przez wypad Pokaż wiadomość
Albo samemu poczytać na internecie o tonikach czy pelingach kwasowych, zamówić zestaw do samodzielnego ukręcenia takiego produktu i używać.
Jak ktoś ma o tym pojęcie to można, dla osoby "zielonej" nie polecam takich eksperymentów bo można sobie narobić więcej szkody niż pożytku.
__________________
*Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Visez jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-02-17, 18:10   #8
aducha9107
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2
Dot.: Wgłębienia na twarzy po trądziku

No właśnie moja dermatolog uświadomiła mi, że differin będzie złuszczał moja twarz powoli, stopniowo. Będę musiała jakieś dwa lata się namęczyć .. podobno mikrodermabrazja to seria kilkunastu drogich zabiegów i nie każdemu pomoże a retinoidy i podobne do nich np. differin mogą dać dobry efekt ale trzeba cierpliwości. No właśnie i chodzi o to czy rzeczywiście one znikną z biegiem czasu, ale jednak . Blizny to chora sprawa. Wstyd z taką buzią

---------- Dopisano o 19:10 ---------- Poprzedni post napisano o 19:05 ----------

Cytat:
Napisane przez Fisiasia Pokaż wiadomość
to zalezy czy sa swieze ( kolor rozowawy), jesli nie, to tak samo jak Twoim zdaniem "kilkanascie" zabiegow mikrodermambrazji nie jest chwalona jej skutecznoscia to tak samo kremy beda dzialac, a nawet gorzej

z kremow polecam NOSCAR dostepny w aptece
niektóre niedawno wyleczyłam, tzn. jeżeli chodzi ci o te ślady fioletowe. Tak miesiąc/ dwa miesiące temu niektóre mi się wybieliły. Zostało może kilka różowych i jedno fioletowe ; / . I szczerze mówiąc ładniej wyglądało to jak one były niż jak się wybieliły. Nie było widać chociaż wgłębień . te wgłębienia mam może rok/ półtora
aducha9107 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:27.