Jak będziecie lub jak zwracacie się do teściów? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne

Notka

Forum ślubne Forum ślubne - zanim staniecie na ślubnym kobiercu, możecie tutaj podyskutować na tematy jak: suknie, stroje dla świadków, wybór wizażystki i fryzjerki itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-06-25, 20:48   #31
wiolkaslonko
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 736
GG do wiolkaslonko
Dot.: Jak będziecie lub jak zwracacie się do teściów?

Ja również nie wiem jakim cudem uda mi sie powiedziec tato/mamo. Wiem, że mój Tz bedzie miał z tym dużo mniejsze problemy.
Ale myśle ze mówienie bezosobowo jest może troche przykre dla nich (w końcu są ludzmi ) chociaz różni ludzie różnie to odbierają ja wolałabym zeby moja przyszła synowa/ziec mówił mi po imieniu niż miałaby sie zrwacac bezosobowo.
Najbardziej jednak chciałaby, zeby rodzice Tz-ta sami mi zaproponowali sposób zwracania sie do nich
wiolkaslonko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-26, 08:31   #32
ami81
Raczkowanie
 
Avatar ami81
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 181
Dot.: Jak będziecie lub jak zwracacie się do teściów?

Na początku miałam problemy z powiedzeniem słowa "mama". Najpierw mówiłam tylko bezosobowo, dopiero na wigilli powiedziałam do niej mamo i teraz mówię Mamo. Teściową bardzo lubię, może dlatego że mieszka daleko, rzadko się widzimy i nie mamy konfliktów. jak przyjedziemy do niej to spełnia wszystkie moje zachcianki, a to coś dobrego upiecze albo zazwyczaj dzwoni wcześniej i pyta co chcę na obiad to ona mi to ugotuje
Do teścia mówię po imieniu bo nie jest ojcem mojego TŻ
ami81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-26, 09:10   #33
olasia
Zadomowienie
 
Avatar olasia
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 1 346
Dot.: Jak będziecie lub jak zwracacie się do teściów?

Cytat:
Napisane przez bienioka Pokaż wiadomość
dziewczyny, chyba ze mna cos nie tak, ale nie wiem jak wyglada to bezosobowe zwracanie sie do tesciow., np, chcesz, zeby tesciowa ci podala telerz no i jak mowicie bezosobowo?? ...podalibyscie mi talerz??? to chyba nie jest bezosobowo (2 os l.mnogiej), albo sie myle?? bezosobowo to dla mnie podać mi talerz
ja wtedy powiedzialabym "czy moge dostac talerz" wiem, ze to takie dziwne ale jesli nie poczujesz sie jak w rodzinie to dla mnie nie ma innej opcji jak takie dziwne zabiegi....
olasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-26, 14:04   #34
bienioka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Öhringen
Wiadomości: 530
Dot.: Jak będziecie lub jak zwracacie się do teściów?

Cytat:
Napisane przez olasia Pokaż wiadomość
ja wtedy powiedzialabym "czy moge dostac talerz"
hehehe - niezlewyszlas z tych opałow a jakbys powiedziala w tej sytuacji:

chcesz sie spytac tesciowej czy ogladala wczoraj jakis tam film

napisz, bo jestem bardzo ciekawa. ja jak juz pisalam zwracam sie per "ty", ale nie mowie po imieniu (ogladalas wczoraj film....??). moja mama jednak do swojej tesciowej mowi przez "wy" (ogladaliscie wczoraj film...??)

jakie macie jeszcze inne propozycje?? moze ktos mowi: ogladala mama wczoraj film...??
bienioka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-26, 19:49   #35
olasia
Zadomowienie
 
Avatar olasia
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 1 346
Dot.: Jak będziecie lub jak zwracacie się do teściów?



czesto mowie rowniez w liczbie mnogiej wlasnie wtedy gdy pytanie dotyczy wlasnie przyszlej tesciowej, i chyba jesli chcialabym wiedziec czy ogladala ten film (chociaz ja tam taka ciekawska to nie jestem ) to pewnie bym spytala wlasnie w liczbie mnogiej, czesem cos dorzuce na "ty" i patrze na jej reakcje, wlasciwie nigdy nie spojrzala na mnie wrogo, wiec gdyby ja to zabolalo to pewnie by mi powiedziala, albo nie, bo przeciez ja nigdy nie wiem o czym ona mysli...
takie to jest bleeee dlaczego ludzie nie potrafia ze soba rozmawiac o takich rzeczach, dlaczego sobie wszystko komplikuja???
olasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-26, 21:04   #36
magdulec
Zadomowienie
 
Avatar magdulec
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: lubelski
Wiadomości: 1 301
Dot.: Jak będziecie lub jak zwracacie się do teściów?

W moim przypadku przed zaręczynami zwracałam sie Pani/Pan (chociaż czasami czułam się z tym nie swojo), po zaręczynach przeszłam nieśmiało na bezosobowe formy, jak "gdzie mogę znaleźć......", a po ślubie zobaczymy, może własnie coś zaproponują albo TŻ porozmawia lub razem ustalimy; lecz jakoś nawet teraz nie może mi przejść przez usta mamo/tato. Do mojej mamy mówię "mamuś" to jak do teściowej bedę mówić "mamo" to jakoś bedzie to brzmiało i rozróżniało obie mamy.
magdulec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-28, 07:47   #37
kindzia1984
Wtajemniczenie
 
Avatar kindzia1984
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: blisko gór
Wiadomości: 2 017
Dot.: Jak będziecie lub jak zwracacie się do teściów?

U nas przyjęła się tradycja mówienia mamo/tato. Szlak mnie trafiał na to. Borykałam sie z tym słowem przez dobrze ponad rok. Nie mogło mi to przejść przez gardło. Do tej pory mam cholerne opory ale jest już troszkę lepiej. Teścia nie mam więc połowa problemu z głowy ale kiedy to się rozwiąże. Może jak bedziemy mieć brzdaca to wtedy łatwiej mi bedzie mówić babka
__________________



Nowosądeczanki
Nasze pragnienia zawsze się modlą,
choćby wargi milczały.

[Augustyn z Hippony]
kindzia1984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-06-28, 19:18   #38
malin30
Zakorzenienie
 
Avatar malin30
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Słupsk
Wiadomości: 7 926
GG do malin30
Dot.: Jak będziecie lub jak zwracacie się do teściów?

A ja nie mogę się już doczekać, kiedy będę mogła zacząć mówić do teściowej mamo. Dla mojego TŻ będzie ogromnym przeżyciem, jak zacznie mówić do mojego taty "tato", bo od 25 lat jego ojciec nie żyje...
malin30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-29, 14:09   #39
kindzia1984
Wtajemniczenie
 
Avatar kindzia1984
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: blisko gór
Wiadomości: 2 017
Dot.: Jak będziecie lub jak zwracacie się do teściów?

Ja myslałam, ze mojemu mężowi bedzie cięzko mówić do mojego taty tato bo on wogóle ojca nie miał ale jemu to nie przeszkadzało a ze mnie wyszły problemy
__________________



Nowosądeczanki
Nasze pragnienia zawsze się modlą,
choćby wargi milczały.

[Augustyn z Hippony]
kindzia1984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-03, 09:08   #40
inka1980
Zadomowienie
 
Avatar inka1980
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Knurów
Wiadomości: 1 225
Dot.: Jak będziecie lub jak zwracacie się do teściów?

"Mamo" i "tato" - tak po prostu, naturalnie i bez żadnego problemu oraz przymusu Mam fajnych teściów, a poza tym są to rodzice mojego ukochanego męża, więc jak bym się miała do nich zwracać? Natomiast do mojej mamy mówię: "mamuś" Mój mąż do moich rodziców też zwraca się "mamo" i "tato" i nie wyobraża sobie, że mogłoby być inaczej. W końcu jesteśmy rodziną
inka1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-09, 14:04   #41
maud79
Raczkowanie
 
Avatar maud79
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Sochaczew
Wiadomości: 56
Dot.: Jak będziecie lub jak zwracacie się do teściów?

Nie zły wątek.... niby takie nic...a problem wielki
Ja też go miałam i zarzekałam się, że do obcych ludzi nie będę mówić mamo/tato. Mój mąż nie utrzymuje kontaktów ze swoim ojcem, więc teścia mam z głowy.... Teściowa ( na marginesie fajna kobitka) jest za granicą i nasze kontakty były i są telefoniczne. Na początku mówiłam bezosobowo....Ona sama zaproponowała mi żebym mówiła albo po imieniu albo mamo...jak mi pasuje.Po jakimś czasie..ledwo ale wymówiłam MAMO..i tak zostało do dziś. Mój mężuś do mojej mamy zwraca się po imieniu, a do mojego ojca na razie bezosobowo, albo dziadek. Jak są dzieci to łatwiej... do wszystkiego idzie się przyzwyczaić..chyba:confu sed:
maud79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-07-09, 18:01   #42
czerybka
Raczkowanie
 
Avatar czerybka
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wiatrakowo
Wiadomości: 331
Dot.: Jak będziecie lub jak zwracacie się do teściów?

ja też kiedyś mówiłam że do w sumie obcej mi kobiety "mamo" mówić nie bede ale po ślubie wszystko się zminiło i mówię "mama" bezosobowo nie wypada a po imieniu to dla według mnie brak szacunku bo w końcu jest to starsza osoba odemnie. pierwsze "mamo" wyszło bardzo nieśmiłało i cichutko ale teraz to już jest ok.
czerybka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-14, 16:49   #43
MoNkA.B
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: Jak będziecie lub jak zwracacie się do teściów?

Zwracam sie "Mamo", "Tato", choc wiadomo, ze nigdy nie bedzie w tych slowach tych samych uczuc co do swoich wlasnych rodzicow! Z reszta moi "rodzice" przedstawiajac mnie mowia: zona Tz a nie to moja corka!

P.S. Znam dziewczyne, ktora przed slubem zarzekala sie ze nigdy nie powie na tesciowa mamo, na tescia tato - po tygodniu od slubu, bylo: mamusia i tatus!
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-16, 14:47   #44
hania811
Zakorzenienie
 
Avatar hania811
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 15 709
Dot.: Jak będziecie lub jak zwracacie się do teściów?

No własnie niby nic a taki problem. Znaczy ja mam problem, bo mój TZ to juz normalnie od roku jest synkiem moich rodziców, i to jakies takie normalne że bedzie mówił mamo i tato. Ja natomiast sobie nie wyobrazam żeby do tesciowej mówic mamo, na Pani jest strasznie niewygodnie i wynikaja z tego powodu coraz częsciej dziwne sytuacje, po imieniu w zyciu się tesciowa nie zgodzi. Oj cięzka sprawa bedzie.
hania811 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-17, 10:47   #45
olka_222
Zakorzenienie
 
Avatar olka_222
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: North east
Wiadomości: 3 651
Dot.: Jak będziecie lub jak zwracacie się do teściów?

zdecydowanie bezosobowo. teść nie do przyjęcia, mój TZ nie za bardzo go znosi a co dopiero ja....

Teściowa pewnie bardzo by chciała żebym mówiła do niej mamo, ale ja nie potrafię zapomnieć dawnych urazów, poza tym ja mam już swoja kochana mamusie i nie wyobrażam sobie żebym mogla do nich dwóch mówić tak samo. To tak jakbym stawiała je na równi.


Poza tym nie czuję jakichś więzy krwi z nimi poprzez fakt że poślubiłam ich syna.
__________________
Jestem jak Marmite: albo się mnie kocha albo nienawidzi
olka_222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-23, 12:13   #46
evi26
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 31
GG do evi26 Send a message via Skype™ to evi26
Dot.: Jak będziecie lub jak zwracacie się do teściów?

Sądzę, że po ślubie do mojej przyszłej teściowej będę mówiła: Mamo i myślę, że mój przyszły mąż do moich rodziców również będzie mówił: Mamo - Tato.
__________________
16 sierpień 2008

evi26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-24, 10:21   #47
hania811
Zakorzenienie
 
Avatar hania811
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 15 709
Dot.: Jak będziecie lub jak zwracacie się do teściów?

Mój maż zaraz po obiedzie weselnym wyszedł zapalic i mówi do tescia"tato daj zapalniczkę". Zaraz do mamy się doniosło że mój maz powiedział tak najpierw do ojca, a nie do niej no i sie obraziła. Generalni mój maz bardzo kocha moich rodziców. Natomiast ja mimo obaw zaraz nazwana zostałm kochana córeczka i tesciowie bardzo chca bym mówiła do nich mamo i tato. No cóz bede musiała sie nauczyc
hania811 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-24, 13:53   #48
agatka20
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 269
GG do agatka20
Dot.: Jak będziecie lub jak zwracacie się do teściów?

Rodziców mam jednych i nigdy w życiu nie przeszły by mi przez gardło słowa "mamo" i "tato" skierowane do teściów!!
Jeszcze przed ślubem mi powiedzieli że mam się do nich zwracać mamo i tato, ale ja się do nich zwracam bezosobowo inaczej nie potrafię. Za duże znaczenie mają dla mnie te słowa. Nie mówię że nie darzę ich szacunkiem, bo szanuję ich ze względu na to że są rodzicami mojego męża (przepadać z nimi nie muszę )
Moi rodzice chcieli żeby mój mąż zwracał się do nich po imieniu, ale on nie potrafi i zwraca się do nich tak samo jak ja bezosobowo
Tak więc myślę że nie mamy aż tak dużego problemu
agatka20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-24, 14:26   #49
an.ka.b
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 261
GG do an.ka.b
Dot.: Jak będziecie lub jak zwracacie się do teściów?

Ja mam tylko teściową i chyba od dnai po ślubie mówię do niej "mama", ale czuję, że gdy się do niej zwracam "mamo" to jest to takie trochę puste słowo, bez całej tej treści i głębi, którą czuję gdy mówię mamo do swojej mamy.
an.ka.b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-07-24, 14:32   #50
iza251
Zakorzenienie
 
Avatar iza251
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 5 663
Lightbulb Dot.: Jak będziecie lub jak zwracacie się do teściów?

Cytat:
Napisane przez asikkk Pokaż wiadomość
ja mamo i tato, juz sie wprawilam od kilku miesiecy.. sa to rodzice mojego meza, najlepszego przyjaciela, wiec takze i moi, nie wyobrazam sobie zwracac sie do nich per pani, a tymbardziej po imieniu

Wychodziłam za mąż 2 września 2006 roku po ponad 8 latach "chodzenia". Rodziców mojego męża od razu polubiłam jak i Oni mnie.Nic do nich nie mam,naprawdę fajni ludzie.
Nie wiem co ma najlepszy przyjaciel w postaci męża do mówienia do prawie obcych ludzi mamo/ tato?!
Dla mnie - mam jednych rodziców - moich rodziców,moją mamę i tatę !W moim przypadku do dnia dzisiejszego jest problem. Przez pół roku ABSOLUTNIE nie potrafiłam wyduścić z siebie to mamo i tato,choć naprawdę baaaaardzo chciałam,ale nie potrafiłam się przemóc.Nie przechodziło mi to przez gardło i KONIEC. Oczywiście nie powiem proszę pani,ale tak by było najlepiej...
W tym momencie sytuacja wygląda tak,że jak MUSZę to powiem a jak nie to się nie męczę.Zdarza się to rzadko,ale nic na to nie poradzę.Na szczęście nie mieszkam z teściami,nawet w innym mieście więc jest mi łatwiej.
Rozumię Cię Lili,to JEST PROBLEM.
Sama się z tym borykam... już prawie rok.
W październiku urodzę im wnuczkę -więc będzie babcia i dziadek
__________________
D&A
iza251 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-24, 14:37   #51
olasia
Zadomowienie
 
Avatar olasia
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 1 346
Dot.: Jak będziecie lub jak zwracacie się do teściów?

wiecie co dziewczyny...dla mnie te slowa wogole nie sa jakies swiete...najwazniejsze to to zeby wypowiadac je zgodnie z wlasnym stanem serca... gdyby moja przyszla tesciowa byla dla mnie przyjaciolka (- co nie wykluczam, ze w przyszlosci mogloby tak byc), interesowala sie mna, byla dobrym duchem i wsparciem dla mnie takim jakim jest osobista mama to dla mnie nie byloby problemu zwracac sie do niej mamo, ale tu jest taki myk, ze nie ma tej wiezi i nie chodzi tutaj o wiezy krwi tylko o uczucie... ja np mam taka przyszywana ciocie do ktorej czesto mowie babciu bo poprostu jest taka kochana, i chociaz bardzo kocham swoja babcie (bo mam juz tylko jedna) i wiem, ze ona jest mi najdrozsza to i tak nie uwazam, ze to niestosowne tak zwracac sie do kogos "obcego"- czyli z poza rodziny.. najwazniejsze to dobrze sie czuc w nowej rodzinie i nie ma co tam patrzec, ze tesciowa sie gniewalaby gdybym mowila do niej po imieniu, ja uwazam, ze na szacunek i zaufanie kazdy musi sobie zapracowac.
olasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-26, 11:55   #52
gosiunia22
Zadomowienie
 
Avatar gosiunia22
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 697
Dot.: Jak będziecie lub jak zwracacie się do teściów?

Chociaz moja przyszła teściowa jest przeuroczą osobą, nie wyobrażam sobie , żebym miała się do niej zwracać"mamo"... Mama i tata to moi rodzice, nikt wiecej. Najchętniej zwracałabym się do niej po imieniu.
Z kolei kompletnie nie wiem, ja zwracać się do drugiego męza teściowej, któy nie jest ojcem narzeczonego. To facet pożal się Boże...
__________________
"Piękno zaczyna się tam, gdzie kończy się banał, to jest - zaczyna się od deformacji"

Andre Lhote


Nina, Nina, Nina...
gosiunia22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-27, 13:18   #53
agnes23
BAN stały
 
Avatar agnes23
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Ruda Śląska
Wiadomości: 1 939
Dot.: Jak będziecie lub jak zwracacie się do teściów?

Chociaż ciężko mi to wychodzi, to od 7 lipca staram się mówić do teściów "mamo" i "tato", ciężko mi to przez gardło przechodzi, wolę mówić bezosobowo. Największe postępy zauważyłam w tym tygodniu, idzie mi to łatwiej.
agnes23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-29, 13:11   #54
Yazowa
Raczkowanie
 
Avatar Yazowa
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Kłodzko
Wiadomości: 230
GG do Yazowa
Dot.: Jak będziecie lub jak zwracacie się do teściów?

zarzekała się żabka błota= ja, nie wyobrażałam sobie się tak zwracać, ale chciałam. Do moich rodziców mój mąż dawno nawet na żarty mówił mamo tato...także nie sprawiło mu to problemu po cywilnym, ja natomiast szybciej mówiłam do jego ciotek - cioci, potem przyszła kolej na teścia- tato i na końcu na teściową- mamo, tylko że samo mi się wyrwało i nie skojarzyłam...a ona nawet niedawno wspomniała kiedy pierwszy raz tak powiedziałam- widzę że to też sporo dla niej znaczyło. A moi rodzice zawsze byli tylko mamuś i tatuś- i tak jest dalej
__________________
---Żyj byś walczył. Walcz byś zwalczył. Kochaj byś się cierpieć nauczył---
Yazowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-31, 07:46   #55
Konczita
Zakorzenienie
 
Avatar Konczita
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: aglomeracja
Wiadomości: 8 612
Dot.: Jak będziecie lub jak zwracacie się do teściów?

Cytat:
Napisane przez asikkk Pokaż wiadomość
ja mamo i tato, juz sie wprawilam od kilku miesiecy.. sa to rodzice mojego meza, najlepszego przyjaciela, wiec takze i moi, nie wyobrazam sobie zwracac sie do nich per pani, a tymbardziej po imieniu
dokladnie ... ja takze zwracam sie do nich mamo i tato ... a moj maż do mojej mamy - mamo badz tesciowa za to do taty od zawsze teściu a on zwie go zienciem
__________________
Adunia
13.08.2012 godz 15:01
2532g i 50 cm naszej miłości
[*] .. dzieli nas już tylko czas ...
Konczita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-01, 15:56   #56
ania_ndg
Przyczajenie
 
Avatar ania_ndg
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 3
Dot.: Jak będziecie lub jak zwracacie się do teściów?

Ja mam taki problem od 25 dni...Ostatnio teściowa wzięła mnie na rozmowie i powiedziała ze mam sie w koncu określic jak bede sie do Niej zwracac, oczywiscie zaznaczyla ze nie wyobraza sobie ze bede do niej mowic na pani czy po imieniu, wiec wyboru raczej to mi nie zostawila...teraz pojechala na wczasy w gory wiec mam spokoj ale 6 sierpnia wraca i znowu sie zacznie unikanie rozmow z Nia...
Moja mama nie zyje od 3 lat wiec tak dawno slowa "mama" nie uzywalam wiec nie powinna sie dziwic ze mam problem...a tesc... nic mi w sumie nie proponowal, ala mam wrazenie ze jemu to wszystko jedno... Moj mąż ma ułatwona sytuacje bo nie widuje mojego taty często no a ja... mam ich na codzien, bo mieszkam z Nimi... mam tylko nadzieje ze to nie potrwa dlugo...
ania_ndg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-08, 10:45   #57
ewelins
Raczkowanie
 
Avatar ewelins
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Tarnów, małopolska
Wiadomości: 61
GG do ewelins Send a message via Skype™ to ewelins
Dot.: Jak będziecie lub jak zwracacie się do teściów?

Od naszego slubu niedlugo bedzie rok a ja musze przyznac, ze do tej pory ciezko przechodzi mi przez gardlo slowo : mamo, tato. Przez prawie 7 lat narzeczenstwa zwracalam sie do nich Pan/Pani. Juz przed slubem czasami tesciowa powiedziala, zebym do niej tak sie nie zwracala ale nie zaproponowala innego rozwiazania. Natomiast po slubie zaraz zaznaczyla, zebym zwracala sie do niej albo po imieniu albo mamo. No i pojawil sie problem bo dla mnie powiedziec to 'mamo' graniczylo z mistrzostwem swiata!! Mniejsze opory mialam ze slowem 'tato' do tescia. Moze to dlatego, ze jest bardziej przystepna osoba i mamy chyba lepsze relacja niz z tesciowa. W rezultacie po praktycznie roku mowie 'mamo i tato'. Jeszcze miewam z tym problemy alle jest juz znacznie lepiej niz na poczatku.
Natomiast jesli chodzi o mojego mezusia to nie mial takich oporow. U niego slowo mamo i tato pojawily sie zaraz po zareczynach. Za pierwszym razem chwycil sie za jezykale moi rodzice byli z tego powodu zadowoleni i powiedzieli, ze bardzo sie ciesza i wrecz chca zeby tak do nich mowil. Zreszta, oni do niego mowia zieciuniu albo syneczku
ewelins jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-15, 10:35   #58
olka_222
Zakorzenienie
 
Avatar olka_222
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: North east
Wiadomości: 3 651
Dot.: Jak będziecie lub jak zwracacie się do teściów?

Cytat:
Napisane przez ania_ndg Pokaż wiadomość
Ja mam taki problem od 25 dni...Ostatnio teściowa wzięła mnie na rozmowie i powiedziała ze mam sie w koncu określic jak bede sie do Niej zwracac, oczywiscie zaznaczyla ze nie wyobraza sobie ze bede do niej mowic na pani czy po imieniu, wiec wyboru raczej to mi nie zostawila...teraz pojechala na wczasy w gory wiec mam spokoj ale 6 sierpnia wraca i znowu sie zacznie unikanie rozmow z Nia...
Moja mama nie zyje od 3 lat wiec tak dawno slowa "mama" nie uzywalam wiec nie powinna sie dziwic ze mam problem...a tesc... nic mi w sumie nie proponowal, ala mam wrazenie ze jemu to wszystko jedno... Moj mąż ma ułatwona sytuacje bo nie widuje mojego taty często no a ja... mam ich na codzien, bo mieszkam z Nimi... mam tylko nadzieje ze to nie potrwa dlugo...


wydaje mi się że teściowa powinna trochę przystopować i cię zrozumieć. Jeśli nie czujesz się jeszcze na siłąch to mów do niej na Pani. Nie można kogoś zmusić do takich rzeczy. Swoją drogą ciekawe czy też ona od razu zwracała się do swojej teściowej per mama.

Ja też bede miala od piatku ten problem, bowiem tesciowa również chce zebym do niej mamo mowila. Ona wprawdzie mówi o mnie "moja córunia" ale tylko w obecnosci mojej mamy albo innych znajomych. Wiem jednak ze nie jest to szczere i robione na pokaz.
__________________
Jestem jak Marmite: albo się mnie kocha albo nienawidzi
olka_222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-21, 19:05   #59
musicman
Zadomowienie
 
Avatar musicman
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 806
Dot.: Jak będziecie lub jak zwracacie się do teściów?

he, myślałam że co jak co ale to nie będzie problem...no i jak ostatnio często myliłam się. CHoć to moze nie dosłownie problem, ale pewna niezręczność. Jestesmy 2 miechy po ślbie i nadal mowie do teściowej pani, moj mąż to samo do moich rodziców.
Nasi rodzice ani me ani be na ten temat, czekaliśmy na jakiś ruch z ich strony, na zaproponowanie jakiejś formy a tu nic. Jedynie moja ,mama spytałą czy mąż będzie jej mówił na pani , ale niczego w sumie nie zaproponowała, więc mąż odpowiedziął że jeszcze jakiś czas mu to zajmie,
Na szczęscie mam fajnego, wyluzowanego teścia więc używam formy "teściuniu", a teściowa za granicą i póki co nie ma dużej sprawy, bo przez telefon nie ma czasu na uzgadnianie jak mam sie zwracac.
Problem w tym że wcale nie jest dla mnie naturalne, tak zmienić formę z dnia na dzień, nie mowiąc już, ze to nie jest wcale moja mama ani tata i dlaczego tak miałabym zacząć mówić, Z drugiej strony nie jest to żadna tragedia i w zasadzie nie mam nic przeciwko, tylko że forma mamo , tato mi nie pasuje bo mame i tate juz mam i do nich tak się zwracam,
Sama już nie wiem bo np Jadziu byłoby mi chyba jeszcze dziwniej powiedziec niż mamo.

A tak na marginesie, to wkroczyłam na grunt dziwny i nowy, na którym moje wcześniejsze wyobrażenia o rzeczywiistości jednak nijak sie do niej mają .To jest tego przykład, uważałam że forma mamo tato będzie oczywista i naturalna, a tu zonk.
musicman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-27, 13:53   #60
mishki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: domek
Wiadomości: 117
Dot.: Jak będziecie lub jak zwracacie się do teściów?

A ja jestem 1,5 miesiaca po slubie i jeszcze nie zwrocilam sie do tesciow "mamo", "tato". I chociaz moi tesciowie sa w porzadku i chcialabym mowic do nich tak - jakos nie moge :/ Oni sami mi nie mowili, jak mam sie do nich zwracac, ale mysle, ze chcieliby zebym nazywala ich "mama" i "tata", bo szwagier i bratowa mojego meza wlasnie tak do nich mowia. Mysle, ze skoro do tej pory nie moglam sie przemoc to juz z kazdym dniem bedzie mi trudniej.
Moj maz tez nie mowi do moich rodzicow per "mama", "tata". Wiem, ze moi rodzice strasznie by tego chcieli, bo kochaja go jak wlasnego syna. Moja mama mowila mu, ze moze mowic do niej po imieniu, ale narazie jestemy na etapie unikania tych zwrotow.
__________________
- Książka może być ciekawa, interesująca, cudowna, fascynująca... Jaka jeszcze Czesiu?
- Za***ista.
- Precz mi z klasy ty oszołomie ty!

mishki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum ślubne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-02-24 06:45:15


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:37.