Postanowienia noworoczne - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-02-13, 08:35   #61
ad661336dba67467d5566b7c0c939a9c82ec46ac_5f7e48729cea2
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 7 327
Dot.: Postanowienia noworoczne

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
Ja przez ostatnie pare miesiecy przytylam tak z 5 kg, maz przytyl z 10, bo bylismy zbyt zmeczeni na gotowanie w domu i czesto jedlismy na miescie. Urlop mielismy bardzo aktywny fizycznie (wspinaczka,, nurkowanie, camping) i wlasnie na urlopie zaczelismy diete, spielam tylek i faktycznie gotuje w domu i chudniemy
Chcialabym w tym roku (powiedzmy, ze do kolejnej wiosny, przez 8 miesiecy powinno sie udac) schudnac jeszcze z 10 kg, idealem bylo 15, ale na to bym nie liczyla, za bardzo kocham ciastka, makarony, wino, ser i krakersy, ostatnio sie z kolezanka smialysmy, ze mam pod sukienka wine & cheese appreciation roll

Ja często zamawiam do domu jakiś obiad, bo mi się nie chce gotować
Aktywności zero na razie. Póki co waga stoi, więc muszę ruszyć tyłek może na spinning jakiś ;]. Postanowiłam, że będę się ważyć raz w miesiącu, bo tylko tracę nerwy.

Ostatnio byłam ze znajomymi na dniu pizzy. Oni się zajadali,a ja patrzyłam na nich i na mój wielki pusty talerz.


Wracając do postanowień to zamierzam jeszcze iść na jakieś studia podyplomowe.
ad661336dba67467d5566b7c0c939a9c82ec46ac_5f7e48729cea2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-13, 08:41   #62
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Postanowienia noworoczne

[1=ad661336dba67467d5566b7 c0c939a9c82ec46ac_5f7e487 29cea2;86494305]Ja często zamawiam do domu jakiś obiad, bo mi się nie chce gotować
Aktywności zero na razie. Póki co waga stoi, więc muszę ruszyć tyłek może na spinning jakiś ;]. Postanowiłam, że będę się ważyć raz w miesiącu, bo tylko tracę nerwy.

Ostatnio byłam ze znajomymi na dniu pizzy. Oni się zajadali,a ja patrzyłam na nich i na mój wielki pusty talerz.


Wracając do postanowień to zamierzam jeszcze iść na jakieś studia podyplomowe.[/QUOTE]

Ja bym bardzo chciala wrocic do nauki jezykow, mandarynskiego pewnie sie nie naucze na razie, ale postanowilam, ze naucze sie, jak bedziemy mieli z mezem dziecko, ale hiszpanski jest przyjemny w nauce, tylko czasu brak.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-13, 17:22   #63
magda_lena111
Rozeznanie
 
Avatar magda_lena111
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 964
Dot.: Postanowienia noworoczne

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
Ja bym bardzo chciala wrocic do nauki jezykow, mandarynskiego pewnie sie nie naucze na razie, ale postanowilam, ze naucze sie, jak bedziemy mieli z mezem dziecko, ale hiszpanski jest przyjemny w nauce, tylko czasu brak.
Jeny jak Wy to robocie że uczycie się mandarynskiego... przecie to trudny język (tak mi się wydaje)

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
magda_lena111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-14, 11:07   #64
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Postanowienia noworoczne

Cytat:
Napisane przez magda_lena111 Pokaż wiadomość
Jeny jak Wy to robocie że uczycie się mandarynskiego... przecie to trudny język (tak mi się wydaje)

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
To pierwszy jezyk mojego meza, angielskiego nauczyl sie dopiero po przeprowadzce do Australii 20 lat temu. A mnie nauka bardzo slabo szla, wiec sobie odpuscilam, teraz to w ogole na to czasu nie mam
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-08, 10:48   #65
magda_lena111
Rozeznanie
 
Avatar magda_lena111
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 964
Dot.: Postanowienia noworoczne

Halo, halo... pół roku za nami jak idą postanowienia ?
Ja jestem po podróży życia

Nareszcie zdrowie się ustabilizowało, wróciłam do budowania formy, która jest w kiepskiej kondycji narazie.
Idzie mi nieźle zdrowe odżywianie.
Minimalizm idzie również dobrze - nie pytajcie ile ubrań, butów i innych gratów wyrzuciłam z domu...

Teraz chce lato dobrze wykorzystać na jakieś weekendowe wyjazdy, chill i zadbanie mojej formy psychicznej
magda_lena111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-08, 12:33   #66
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Postanowienia noworoczne

Zaczelam realizacje najwazniejszego postanowienia: zmiane pracy. Reszta idzie ciut slabiej.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-10, 19:33   #67
magda_lena111
Rozeznanie
 
Avatar magda_lena111
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 964
Dot.: Postanowienia noworoczne

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
Zaczelam realizacje najwazniejszego postanowienia: zmiane pracy. Reszta idzie ciut slabiej.
życzę powodzenia i trzymam kciuki
magda_lena111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-07-11, 09:18   #68
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Postanowienia noworoczne

Cytat:
Napisane przez magda_lena111 Pokaż wiadomość
życzę powodzenia i trzymam kciuki
Dziekuje
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-11, 10:05   #69
Myshqa
Raczkowanie
 
Avatar Myshqa
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 276
Dot.: Postanowienia noworoczne

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
Zaczelam realizacje najwazniejszego postanowienia: zmiane pracy. Reszta idzie ciut slabiej.
Od czegoś zawsze trzeba zacząć, oby ci sie poszczędziło z rozsyłaniem cefalek
Myshqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-20, 12:36   #70
MiamiGlow
Zakorzenienie
 
Avatar MiamiGlow
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 4 020
Dot.: Postanowienia noworoczne

Cytat:
Napisane przez magda_lena111 Pokaż wiadomość
Halo, halo... pół roku za nami jak idą postanowienia ?
Ja jestem po podróży życia

Nareszcie zdrowie się ustabilizowało, wróciłam do budowania formy, która jest w kiepskiej kondycji narazie.
Idzie mi nieźle zdrowe odżywianie.
Minimalizm idzie również dobrze - nie pytajcie ile ubrań, butów i innych gratów wyrzuciłam z domu...

Teraz chce lato dobrze wykorzystać na jakieś weekendowe wyjazdy, chill i zadbanie mojej formy psychicznej
Super, gratuluję.
U mnie idzie wolniej niż chciałam, ale jednak coś zawsze się zmienia do przodu. Powinnam sobie usiąść i dokładnie przemyśleć na jakim etapie jestem i co muszę zrobić.
MiamiGlow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-20, 13:03   #71
Bananalama
jestę wieszczę
 
Avatar Bananalama
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: z lasu
Wiadomości: 12 580
Dot.: Postanowienia noworoczne

Miałam w tym roku odwiedzić przynajmniej dwa nowe miejsca za granicą, wyjść za mąż, ważyć mniej niż 60 kg, zmienić pracę, przeczytać 52 książki, zmienić dietę i przestać kupować byle co z kosmetyków i ubrań.

Na tę chwilę:

-odwiedziłam Brno, we wrześniu lecę na Korfu, w listopadzie jadę do Budapesztu,

-5 września wychodzę za mąż (na Korfu ),

-waga na tę chwilę 57,5 kg,

-złożyłam wypowiedzenie w pracy, która mnie dołuje i nie rozwija,

-przeczytałam póki co 26 książek,

-jem więcej owoców i warzyw, mleka nie piję, w ogóle bardzo ograniczylam nabiał, który mi szkodzi,

-moje zakupy są bardziej przemyślane.
__________________
Dołącz do akcji NA SZCZYT W SZCZYTNYM CELU na Facebooku. Za każdy zdobyty szczyt wpłacamy po 10 zł na ukończenie budowy domu całodobowej opieki dla osób z niepełnosprawnością intelektualną
Dołącz do nas!


*ponieważ jestem nieprzeciętna, nie obchodzą mnie tzw. powinności przeciętnej kobiety
Bananalama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-07-21, 03:10   #72
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Postanowienia noworoczne

Cytat:
Napisane przez Bananalama Pokaż wiadomość
Miałam w tym roku odwiedzić przynajmniej dwa nowe miejsca za granicą, wyjść za mąż, ważyć mniej niż 60 kg, zmienić pracę, przeczytać 52 książki, zmienić dietę i przestać kupować byle co z kosmetyków i ubrań.

Na tę chwilę:

-odwiedziłam Brno, we wrześniu lecę na Korfu, w listopadzie jadę do Budapesztu,

-5 września wychodzę za mąż (na Korfu ),

-waga na tę chwilę 57,5 kg,

-złożyłam wypowiedzenie w pracy, która mnie dołuje i nie rozwija,

-przeczytałam póki co 26 książek,

-jem więcej owoców i warzyw, mleka nie piję, w ogóle bardzo ograniczylam nabiał, który mi szkodzi,

-moje zakupy są bardziej przemyślane.
Gratulacje, swietnie Ci idzie
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-23, 08:48   #73
magda_lena111
Rozeznanie
 
Avatar magda_lena111
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 964
Dot.: Postanowienia noworoczne

Cytat:
Napisane przez Bananalama Pokaż wiadomość
Miałam w tym roku odwiedzić przynajmniej dwa nowe miejsca za granicą, wyjść za mąż, ważyć mniej niż 60 kg, zmienić pracę, przeczytać 52 książki, zmienić dietę i przestać kupować byle co z kosmetyków i ubrań.

Na tę chwilę:

-odwiedziłam Brno, we wrześniu lecę na Korfu, w listopadzie jadę do Budapesztu,

-5 września wychodzę za mąż (na Korfu ),

-waga na tę chwilę 57,5 kg,

-złożyłam wypowiedzenie w pracy, która mnie dołuje i nie rozwija,

-przeczytałam póki co 26 książek,

-jem więcej owoców i warzyw, mleka nie piję, w ogóle bardzo ograniczylam nabiał, który mi szkodzi,

-moje zakupy są bardziej przemyślane.

Pięknie


Podpowiedź jak to robisz, że tyle czytasz ? Jak znajdujesz na to czas ? Bo u mnie w tym temacie słabo, a ostatnio pracuje nad tym, żeby trochę więcej czytać.
magda_lena111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-23, 14:37   #74
Ahsoka
Raczkowanie
 
Avatar Ahsoka
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 51
Dot.: Postanowienia noworoczne

W tym roku mialam po prostu dostac awans, odlozyc wiecej kasy, wyremontowac pokoj i obejrzec minimum nowych 50 filmów. Awans jest, kasa juz w wiekszosci tez, pokoj nadal czeka, filmow poki co mam odhaczonych 18
Ahsoka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-23, 14:38   #75
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Postanowienia noworoczne

Cytat:
Napisane przez Ahsoka Pokaż wiadomość
W tym roku mialam po prostu dostac awans, odlozyc wiecej kasy, wyremontowac pokoj i obejrzec minimum nowych 50 filmów. Awans jest, kasa juz w wiekszosci tez, pokoj nadal czeka, filmow poki co mam odhaczonych 18
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-23, 19:28   #76
MiamiGlow
Zakorzenienie
 
Avatar MiamiGlow
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 4 020
Dot.: Postanowienia noworoczne

Cytat:
Napisane przez magda_lena111 Pokaż wiadomość
Pięknie


Podpowiedź jak to robisz, że tyle czytasz ? Jak znajdujesz na to czas ? Bo u mnie w tym temacie słabo, a ostatnio pracuje nad tym, żeby trochę więcej czytać.
Ja mam za sobą już 43 książki, bo próbuję akcji 100 książek w 2019 roku. Gdyby nie audiobooki nie dałabym rady. Po pracy często nie mam już siły i ochoty na czytanie, a tutaj wystarczy założyć słuchawki i samo idzie. Choć ciekawa jestem czy dojdę aż do 100...
MiamiGlow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-24, 08:56   #77
melkmeisje
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 10 690
GG do melkmeisje
Dot.: Postanowienia noworoczne

Cytat:
Napisane przez MiamiGlow Pokaż wiadomość
Ja mam za sobą już 43 książki, bo próbuję akcji 100 książek w 2019 roku. Gdyby nie audiobooki nie dałabym rady. Po pracy często nie mam już siły i ochoty na czytanie, a tutaj wystarczy założyć słuchawki i samo idzie. Choć ciekawa jestem czy dojdę aż do 100...
Dla mnie audiobook to nie jest czytanie. Tzn. no nie jest, po prostu Ale ja uwielbiam słowo pisane, a słuchać wolę muzyki.

Mnie bardzo pomógł Kindle, odkąd go mam znów bardzo dużo czytam. I abonament na legimi. Już samo to, że w każdej chwili mogę mieć każdą książkę, która mnie interesuje i od razu zacząć ją czytać jest super. I malutki, leciutki kindelek zawsze w torbie.
melkmeisje jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-24, 11:01   #78
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Postanowienia noworoczne

Cytat:
Napisane przez melkmeisje Pokaż wiadomość
Dla mnie audiobook to nie jest czytanie. Tzn. no nie jest, po prostu Ale ja uwielbiam słowo pisane, a słuchać wolę muzyki.

Mnie bardzo pomógł Kindle, odkąd go mam znów bardzo dużo czytam. I abonament na legimi. Już samo to, że w każdej chwili mogę mieć każdą książkę, która mnie interesuje i od razu zacząć ją czytać jest super. I malutki, leciutki kindelek zawsze w torbie.
Dla mnie to w praktyce tez nie jest czytanie, bo po prostu nie umiem sie skupic na sluchaniu, jednak fabule pochlaniam glownie oczami - filmy i ksiazki. Kiedy probuje sluchac czegokolwiek, co nie jest muzyka, to zaraz jestem rozkojarzona i nawet nie ogarniam, ze przestaje sie wsluchiwac w slowa.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-24, 19:05   #79
MiamiGlow
Zakorzenienie
 
Avatar MiamiGlow
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 4 020
Dot.: Postanowienia noworoczne

Cytat:
Napisane przez melkmeisje Pokaż wiadomość
Dla mnie audiobook to nie jest czytanie. Tzn. no nie jest, po prostu Ale ja uwielbiam słowo pisane, a słuchać wolę muzyki.

Mnie bardzo pomógł Kindle, odkąd go mam znów bardzo dużo czytam. I abonament na legimi. Już samo to, że w każdej chwili mogę mieć każdą książkę, która mnie interesuje i od razu zacząć ją czytać jest super. I malutki, leciutki kindelek zawsze w torbie.
W pracy mam dużo słów do pisania i czytania, więc później nie mam już zbyt wiele chęci na długie ściany tekstów w książkach. Audiobooki są tutaj naprawdę ratunkiem, inna forma to większe urozmaicenie. Aczkolwiek dopiero od tego roku się do nich przekonałam i teraz już sobie nie wyobrażam inaczej.
MiamiGlow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-07-24, 19:29   #80
angiestone
Raczkowanie
 
Avatar angiestone
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 31
Dot.: Postanowienia noworoczne

Cytat:
Napisane przez angiestone Pokaż wiadomość
Ja po raz pierwszy od dawna mam skonkretyzowane postanowienia noworoczne. Ostatnie 2-3 lata miałam praktycznie wyrwane z życia, więc ten rok traktuję jako rok, w którym ruszę kilka spraw do przodu:
Minęło pół roku, więc małe podsumowanie.
1. zacząć się ruszać, znaleźć jakiś sport, który mnie wciągnie.
Zawsze byłam szczupła (nawet za bardzo), ale dosłownie dzień po 30 urodzinach metabolizm mi spadł nadal jestem szczupła, ale mięśnie mi sflaczały i coś tam w pasie się odkłada. Zresztą ruch to więcej energii, a tej mam ostatnio za mało.

COś się dzieje w tym temacie na razie na uprawianie konkretnego sportu czasu brak, ale ruszam się. Mam apkę z krokomierzem i codziennie robię min. 6 km. Plus rowerek stacjonarny, który do tej pory robił za wieszak na ciuchy. Nie ejst źle, ale będzie lepiej. Od września zapisuję się na siłkę.

2, zacznę wreszcie gotować sama i ograniczę jedzenie na mieście.
Praktycznie nie gotuję, zresztą nie umiem za dobrze. W tym roku chcę się zmoblizować do robienia zdrowych lunch boxów do pracy, bo codzienne jedzenie na mieście mnie wykończy.

0 postepu. Nie lubię gotować. Ale niedługo nasza "stołówka pracownicza" będzie zamknięta na kilka tygodni, więc nie będę miałą wyjścia. Trzymajcie kciuki bym nie umarła od mojej kichni

3. zdanie egzaminu zawodowego i awans w pracy
Jest na to duża szansa. Od lat odkładam przystąpienie do egzaminu, który da mi więcej kasy w pracy i perspektywę kolejnego awansu.

Do egzaminu przystąpiłam i czekam na wyniki. Jestem dobrej myśli

4. podejście (i zdanie) egzaminu z języka.
Kolejna zaniedbana sprawa - znam dobrze język, posługuję się nim w pracy, ale jakby co to i tak papierek musi być. Bez tego nie ma pkt 3.

Jeee zdałam egzamin i mam certyfikat. I to na A. Chyba po prostu nie doceniałam swojej znajomości języka.

4. więcej czasu na kulturę - czytanie, filmy, teatr, koncerty.

Trochę to zaniedbałam. Wpadłam w ostatnich latach w pracoholizm i ciągle mi brakowało czasu. Od kilku miesięcy to zmieniam. Przynajmniej 2 razy w miesiącu coś zaliczam (teatr, opera, koncert).
Co do czytania, to wizaz jest nieoceniony. Zapisałam się do wyzwania czytelniczego na forum i planuję przeczytać 50 książek Wizaz na prawdę motywuje

Czytam. Miała przerwę, ale wróciłam dzięki wątkowi wizażowemu z wyzwaniem czytelniczym. Te dziewczyny naprawdę mobilizują. Teatr, opera były. Już upatrzyłam sobie kilka wydarzeń, na które chce iść. Jest dobrze.

5. więcej czasu dla siebie.
Egoistycznie dla siebie, nie dla innych, pracy itp. Wreszcie naleźć czas na zaliczenie wszystkich badań, zabiegów upiększających, rozwijania hobby. Mam czarny pas w trwonieniu czasu na bzdury, więc tutaj walka z samym sobą będzie ciężka .

Mogłoby być lepiej. Badanie zaczęłam nadrabiać, nawet odebrałam wyniki po kilku miesiącach od badania taki leń jestem. Nadal czas mi trochę przecieka między palcami, ale staram się z tym walczyć.

6. minimalizm, zero waste itp.

Przez ostatni rok mocno się odgruzowałam. Po prostu któregoś dnia zaczęło mnie denerwować, że mam tyle rzeczy, czy to wszystko zawala miejsce. Odgruzowałam mieszkanie ze zbędnych mebli, durnostojek, gazet, ciuchów, kosmetyków,wszystkich przydasiek. W 2019 chcę kontynuować minimalizm, w tym w kuchni (zero waste jedzenia, co jest moją zmorą).
Chcę kontynuować tez minimalizm kosmetyczny - nie kupuję już kosmetyków na zapas, zamiast kolejnego kremu Diora wolę profesjonalny zabieg w gabinecie.

Na tym polu same sukcesy. Kupuję mało i bardzo przemyślanie. Kosmetyki, ubrania itp. - właściwie zużywam co mam w zapasie, jak coś się skończy to dopiero wtedy kupuję. Ostatnio była w Złotych Tarasach, pochodziłam po sklepach i kupiłam jedynie herbatę w herbaciarni. Po prostu nie było niczego wow, co musiałabym mieć. Czułam straszną satysfakcję i dumę, że potrafię się oprzeć pokusom. Oj polska gospodarka odczuje mój minimalizm w tym roku

7. Nie kupuję ciuchów przez cały rok
Mam nadzieję, że dotrzymam tego postanowienia. Zawsze wydawało mi się, że nie ma dużo ciuchów, rzadko chodziłam na zakupy, nie mam obsesji na punkcie ubrań. Zawsze zresztą stawiałam na jakość ponad ilość. W zeszłym roku, w ramach wprowadzania minimalizmu wyrzuciłam 5 worków ubrań. I nadal mam w co się ubrać Chcę przez ten rok korzystać z tego co już mam, tworzyć z tego outfity.

Plan zrealizowany w 99% Od początku roku kupiłam 3 ciuchy. Ale zakup przemyślany, bo po prostu zastąpiłam nimi kurtkę i bluzkę, których się pozbyłam, bo były małe. I musiałam kupić coś czarnego na pogrzeb, bo nie miałam nic. A tak to wykańczam ciuchy, które już mam. Cały czas znajduję rzeczy, których nie potrzebuję i wyrzucam. Zauważyłam, że jestem bardziej kreatywna w wymyślaniu stylizacji z tego co mam. Czerpie większą przyjemność z ubierania, stylizacji

8. pojechać na miesięczne wakacje
Chcę kontynuować zwiedzanie Azji. Może wreszcie Wietnam


Na razie nic. Na pewno nie będzie miesiąca i w Azji, ale ze dwa tygodnie z Hiszpanii lub na Malcie. Też nieźle.
9. Przestać się przejmować


Ach żeby to było takie proste
Walczę. Z miesiąca na miesiąc widzę lekką poprawę.

Generalnie jestem mega zadowolona, bo większość postanowień okazała się łatwiejsza do realizacji niż myślałam. Pozostałe wprowadzam powoli, ale konsekwentnie.
angiestone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-25, 01:28   #81
chacaos
Zadomowienie
 
Avatar chacaos
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 1 922
Dot.: Postanowienia noworoczne

Cytat:
Napisane przez chacaos Pokaż wiadomość
1. Przeczytać 30-35 książek, w tym chociaż kilka w innych językach
2. Pojechać do Francji i nie uciekać przed mówieniem po francusku
3. Przygotowywać jedzenie w domu - jeść na mieście rzadziej, ale lepiej
4. Wzbogacić swoje CV
5. Dbać o wartościowe znajomości - nie tracić energii na te, z których nic nie wynika
1. Ilościowo jest słabo, ale przeczytałam kilka cegieł o większej wartości niż kolejny thriller, którego fabułę zapomniałabym w jeden dzień. Konkretny cel motywuje, ale dużo ważniejsze jest wynoszenie czegoś z lektury niż to, czy będzie ich 35 czy 20.
2. Wyjazd zaklepany, francuski szlifowany.
3. Jem na mieście okazyjnie, a nawet polubiłam gotowanie (lubiłabym bardziej, jakbym miała zmywarkę). Postanowienie na przyszły rok - odkryć, co się dzieje z pieniędzmi, które miały zostawać na koncie.
4. Za dwa miesiące będzie trzeba zaktualizować cefałkę.
5. Myślę, że ten punkt idzie mi dobrze, mniej ludzi, mniej problemów.

Do tego zaczęłam uczyć się kolejnego języka, regularnie ćwiczyć i wyrobiłam fajny nawyk pisania pamiętnika. Pod kątem swoich postanowień, styczniowych jak i tych, które pojawiły się po drodze, jestem zadowolona z tego roku.
chacaos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-31, 22:25   #82
cf8a477bc2d76321deee20101eae6dd289f7deea_608b3a95c2197
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 1 967
Dot.: Postanowienia noworoczne

Cytat:
Napisane przez MiamiGlow Pokaż wiadomość
W pracy mam dużo słów do pisania i czytania, więc później nie mam już zbyt wiele chęci na długie ściany tekstów w książkach. Audiobooki są tutaj naprawdę ratunkiem, inna forma to większe urozmaicenie. Aczkolwiek dopiero od tego roku się do nich przekonałam i teraz już sobie nie wyobrażam inaczej.
Mogę spytać gdzie pracujesz?
cf8a477bc2d76321deee20101eae6dd289f7deea_608b3a95c2197 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-12, 17:27   #83
she_like
Zadomowienie
 
Avatar she_like
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 1 311
Dot.: Postanowienia noworoczne

Jak idą postanowienia? Juz zbliża się ostatnia prosta

Szczerze myślałam, że jak urodzę to juz nic nie zrobię, a tu niespodzianka

Gruntowne porządki mieszkania

Mamy większe mieszkanie

Minimalizm działa

Nie kupuje pierdół i ogólnie kupuje dużo mniej.

Ogarnelam wszystko co chciałam u stomatologa


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
Nastawienie to mała rzecz, która robi wielką różnicę.

she_like jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-13, 08:02   #84
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Postanowienia noworoczne

Cytat:
Napisane przez she_like Pokaż wiadomość
Jak idą postanowienia? Juz zbliża się ostatnia prosta

Szczerze myślałam, że jak urodzę to juz nic nie zrobię, a tu niespodzianka

Gruntowne porządki mieszkania

Mamy większe mieszkanie

Minimalizm działa

Nie kupuje pierdół i ogólnie kupuje dużo mniej.

Ogarnelam wszystko co chciałam u stomatologa


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Mi się udało zrobić 100% postanowień.
Nic nie planowałam i nic nie zrobiłam


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-13, 08:42   #85
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Postanowienia noworoczne

[1=ce453443562697063682673 4dc4cc81c1d23e519_62b0fbf 266bee;87245400]Mi się udało zrobić 100% postanowień.
Nic nie planowałam i nic nie zrobiłam


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk[/QUOTE]



U mnie tak srednio, spora czesc mi sie udalo zrealizowac, kilku sie nie udalo. Ale nadal probuje.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-14, 11:23   #86
linaya
astro-loszka
 
Avatar linaya
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 505
Dot.: Postanowienia noworoczne

Moje postanowienia, po trzech kwartałach:

Cytat:
Napisane przez linaya Pokaż wiadomość
Kolejność przypadkowa:
1. Pojechać do Austrii.
Byłam.

2. Pójść do opery w Wiedniu.
Byłam w operze, ale w Grazu.

3. Pojechać do Portugalii.
Niestety musiałam odstąpić ten wyjazd komuś innemu.

4. Pojechać do Włoch, ale w jakiś górski rejon (może Piemont?)
Byłam i chodziłam po górach włoskich, po Apeninach.

5. Fajnie byłoby wyskoczyć na Białoruś, ale nie liczę na to w 100%
Niestety nie wypaliło.

6. Zwiedzić co najmniej jedno oceanarium morskie lub zoo
Zwiedziłam, w Niemczech.

7. Wyleczyć wszystkie zęby
Wyleczyłam.

8. Dokończyć diagnozowanie i wyleczyć, co się da
Na 80 %

9. Zdobyć więcej klientów w branży, która traktuję jako hobby i poboczne zajęcie
Z tym w tym roku gorzej, ale robię kolejne badania i chcę je opublikować. Odczyt i wystąpienie na ten temat też się szykuje.

10. W ogóle więcej zarabiać (one way, or another)
Następne pytanie proszsz

11. Rozbudować swój dział w pracy i jego zasięg
Tak, tu jest progres

12. Zaoszczędzić pieniądze i kupić nowe meble (nie robię planów, jakie)

Jakie pieniądze? Jakie meble?

13. Kupić nowy czytnik

Kupiłam kindle'a i bardzo sobie chwalę.
13. Zdrowo się odżywiać (bez ekstremów, ale uważać z pieczywem, słodyczami i alkoholami)
Do wakacji jakoś szło...od wakacji różnie
14. Wysypiać się.
Tak

15. Ruszać się nie tylko w sezonie ciepłym. Częściej chodzić na spacery.
Ujdzie w tłoku, ale rekordów mnie biję

16. Skoro mowa o sezonie ciepłym, to dojeżdżać rowerem do pracy, w miarę ładnej pogody
Latem przez parę tygodni pojeździłam

17. Nie dawać się opanować złym emocjom
Hmmm...

18. Być dobrym człowiekiem
Chyba jestem

19. Mniej imprezować
Że jak?

20. Mniej wydawać
Eee tam
21. Podszlifować niemiecki, żeby móc posługiwać się nim także w sytuacjach służbowych
Tu przyznaję, poległam

22. Pisać, pisać, pisać.
Taaa...
__________________
Kpię i o drogę nie pytam.
linaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-01, 17:22   #87
magda_lena111
Rozeznanie
 
Avatar magda_lena111
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 964
Dot.: Postanowienia noworoczne

1 listopada ostatnia prosta i oto moje małe podsumowanie tego co się udało. Otóż w tym roku jednak spontan wygrał nad planowaniem. Odwiedziłam 2 zakątki na świecie i byłam pierwszy raz na Mazurach. Lato wykorzystałam na bycie po prostu szczęśliwa. Wydalam mnóstwo pieniędzy na lekarzy bo z moim zdrowiem było coś nie tak, skończyło się na tym że potrzebowałam terapii, która dużo mi poukladala w głowie. Mało czytałam niestety, mam nadzieję że to nadrobie. Trochę pouczyłam się Hiszpańskiego. Zaszłam w ciążę co było planowane ale nie spodziewalam się ze to tak sżybko nastąpi. Końcówke roku chce spędzić w spokoju, a że hormony mi buzuja to zaczynam gniazdowac i już czekam na święta. Zbyt wiele już nie planuję gdyż ciężko mi teraz cokolwiek zaplanować, gdyż samopoczucie mi skacze. Co u Was dziewczyny?

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
magda_lena111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-29, 14:22   #88
she_like
Zadomowienie
 
Avatar she_like
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 1 311
Dot.: Postanowienia noworoczne

Kochani.
Zegar bije tik tak i kończy się rok. Jesteście z Niego zadowoleni? Planujecie nowe listy z postanowieniami?

Jak na pierwszą listę udało mi się wszystko spełnić. Już pracuje nad kolejną. Zamierzam ją bardziej rozbudować Nie sądziłam, że tak się wkręcę, ale chyba należę do osób, które z listą są w stanie zrobić więcej.
__________________
Nastawienie to mała rzecz, która robi wielką różnicę.

she_like jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-29, 14:27   #89
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Postanowienia noworoczne

Mam dwa postanowienia na 2020, skonczyc kurs z HR i znalezc dobra prace w zawodzie.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-29, 14:39   #90
shinypearl
Wtajemniczenie
 
Avatar shinypearl
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 2 201
Dot.: Postanowienia noworoczne

Cytat:
Napisane przez shinypearl Pokaż wiadomość
W 2019 roku chcę mieć formę na tyle, aby móc chodzić po górach bez większej zadyszki i dużego bólu nóg. Pracuję nad tym od września, więc naprawdę liczę, że będzie jakiś progres, bo tym razem chcemy zaatakować coś wyższego od Bieszczad
Nie wpiszę tu innych marzeń, bo te nie są w pełni zależne ode mnie.

No to u mnie udało się z tym planem niezależnym ode mnie do końca natomiast co do formy, to w połowie roku wszystko się zmieniło zg właśnie na ciążę. Po górach chodziłam, ale było to dla mnie spore wyzwanie.
Jedyny plan na 2020 rok to przeżyć poród i nie zwariować z dzieckiem. No, jeszcze dorzucam zrobić wszystko, co w mojej mocy, żeby nie dostać cukrzycy (poczytać o profilaktyce, ruch jak tylko już będę mogła, słodycze fabryczne w minimalnych ilościach, zacząć stosować ksylitol do ciast zamiast cukru).
shinypearl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-03-05 12:28:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:40.