Zapuszczanie włosów cz. VIII - Strona 56 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-11-25, 12:22   #1651
szepty_lasu
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 566
Dot.: Zapuszczanie włosów cz. VIII

Cytat:
Napisane przez Shiz Pokaż wiadomość
Olej neem i czarnuszkowy podobnież. Czarnuszkowy użyłam na razie raz na skalp, a neem mam w koszyku na gemini, wiec zrecenzować nie mogę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
neem podobno strasznie śmierdzi A widziałam że jest jakaś nowa seria khadi i mają olejek harmony z neem właśnie

Edytowane przez szepty_lasu
Czas edycji: 2020-11-25 o 14:50
szepty_lasu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-25, 15:27   #1652
LhunLai
Eternal rebel
 
Avatar LhunLai
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 1 054
Dot.: Zapuszczanie włosów cz. VIII

Cytat:
Napisane przez Melanchton Pokaż wiadomość
Ja mam niedoczynność, a włosy dosłownie jak u Agnieszki z włosingu. Ale na jesień lubią sobie wypadać, więc suplementuję.

Co do farbowania - to może henna? Można ją mieszać z różnymi dobrodziejstwami jak neem, który bardzo dobrze działa na skórę głowy, a na siwych włosach robi takie piękne refleksy
Wiem, bo stosuję, a też już trochę siwieję.
Pytanie tylko, czy jesteś gotowa na ciepły kolor i rude refleksy?
Nie jestem za henną bo chyba farby zwykłe na nią nie działają i trzeba czekać, aż włosy odrosną, żeby sobie przefarbować (tak słyszałam)? Ja mam świetną fryzjerkę i lubię często zmieniać kolor (nie drastycznie, w ramach odcieni brązu), więc nie chcę potem takich cyrków. Zresztą, właśnie przed chwilą weszłam coś poczytać na jej temat i jest napisane, że nie nadaje się za bardzo do siwych włosów bo słabo je pokrywa i kolor może być w tym miejscu jaśniejszy, więc ja podziękuję
Najchętniej bym farbowała się produktami Kevin Murphy, to jest jedyna farba, jakiej używałam, która w ogóle nie śmierdzi i w ogóle nie piecze skóry głowy podczas nakładania, trzyma się mega długo na siwkach zanim zaczyna się wypłukiwać (aż 1.5/2 miesiące), jest zresztą wegańska, nie testowana na zwierzętach i ma pełno naturalnych składników. Problem w tym, że jest tubkach, jest gęsta, czyli wymaga klasycznego nakładania pędzlem, a ja nie umiem się sama farbować (chodzi mi o te cholerne tyły i boki) i wydaje mi się to zbyt skomplikowane do opanowania. Drogeryjne farby Loreala, ze względu na rzadką konsystencję, po ogarnięciu przodu i boków sobie nalewałam po trochu na dłonie jakby to była farba w piance, wcierałam w tylną część głowy i git, wychodziło dobrze oraz równomiernie pokryte ale przy Kevinie musiałabym prosić kogoś regularnie o pomoc :/
Cytat:
Napisane przez beata_wajs_migdal Pokaż wiadomość
LhunLai Niedoczynnosc to podstepna choroba nie zawsze jest to caly zespol objawowy, u mnie np skora glowy i wlosy ok ale skora na dloniach czy kolanach to moja zmora ,czy, bym nie nawilzala to jedynie wazelina ciut pomaga i maslo shea wszystkie te drogeryjne cuda są do niczego..moze sprobuj cos podzialac z aloesem? wycisnij miąższ i smaruj skore glowy.. tak podpowiedzialam znajomej ktora ma corke po chemii w wieku przedszkolnym i troche lepiej.do wszystkiego potrzeba systematyczności nie zawsze to co z apteki jest takie dobre,tj gotowce,a czy stosowalas jakies szampony apteczne?

nie wiem czy jantar jest taki dziadowski, choc zdecydowanie lepiej dzialał ten w szklanej butelce .za dużo przy nim kombinują a czasami lepiej pozostawić cos tj jest bez zbednych ulepszen.



Ok, zaklepałam badania na sobotę, wzięłam sobie specjalny pakiet dla kobiet mający oszacować gospodarkę hormonalną, w którym bada się: estradiol, progesteron, FSH, LH, testosteron, SHBG, DHEA-S oraz prolaktynę, do tego wzięłam jeszcze androstendion wraz z FT3 i FT4. Uff... wreszcie się dowiem, co i jak \

trzymam kciuki bys szybko uporała się z problemem.
jakbys wstawial fotke tez moglybysmy cos zaradzić ,a z samego opisu nie wiemy jaka jest skala zjawiska.

Melanchton, otóż to choroba czy geny to nie wyrocznia.
Dzięki Szamponów aptecznych nie stosowałam.



Ktoś tu pisał, że Revalid ciężko dostępny, a ja go wczoraj zamówiłam w ciągu 5 minut z jakiejś apteki internetowej i już mi dzisiaj pan kurier przyniósł 2 tabletki już dziś pochłonęłam z polecanej dawki dziennej trzech.
Cytat:
Napisane przez szepty_lasu Pokaż wiadomość
LhunLai super że idziesz to diagnozowac. Dorzucilabym jeszcze do badań żelazo,ferrytyne i D3, podstawa do zbadania przy wypadaniu. Jakimś tropem może być też to czy rosną ci baby hair. Jeśli nie (lub są slabsze/cienkie) to może być faktycznie coś na rzeczy z androgenami.

Moje tragiczne wypadanie (Ok 250 wlosow przy samym myciu) już się uspokaja. U mnie był problem z ferrytyna i skóra głowy. Skora nadal nie jest idealna ale bejbików dużo
Polecacie jakieś olejki na skore głowy? Mam khadi, ale zostały ze dwa użycia
Ooo, właśnie, dzięki za przypomnienie! D3 też właśnie miałam dorzucić, resztę którą polecasz też wezmę. Tak, rosną mi baby hair, tzn zaczęły jakieś w marcu ale chyba przystopowały.
__________________
In a society that profits from self-doubt... loving yourself is an act of rebellion.
LhunLai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-25, 15:41   #1653
3d23842983a6357ec11121c0b2dc0194ed81d40b_604ff51fe6891
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 3 663
Dot.: Zapuszczanie włosów cz. VIII

Do siwych włosów to właśnie henna jest super podobno, ale jeśli lubisz częste zmiany to faktycznie nie jest to właściwa droga.
3d23842983a6357ec11121c0b2dc0194ed81d40b_604ff51fe6891 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-25, 15:48   #1654
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Zapuszczanie włosów cz. VIII

Cytat:
Napisane przez LhunLai Pokaż wiadomość
Nie jestem za henną bo chyba farby zwykłe na nią nie działają i trzeba czekać, aż włosy odrosną, żeby sobie przefarbować (tak słyszałam)? Ja mam świetną fryzjerkę i lubię często zmieniać kolor (nie drastycznie, w ramach odcieni brązu), więc nie chcę potem takich cyrków. Zresztą, właśnie przed chwilą weszłam coś poczytać na jej temat i jest napisane, że nie nadaje się za bardzo do siwych włosów bo słabo je pokrywa i kolor może być w tym miejscu jaśniejszy, więc ja podziękuję
Można użwywać farb chemicznych na hennę(i inne zioła) i odwrotnie, tylko rozjaśnianie indygo jest ryzykowne.
Cała reszta bez problemu wchodzi w grę, zwłasza odcienie brązu i czerwieni. Siwe włosy rzeczywiście mogą wyjść inaczej, bo kolor po ziołach to wypadkowa koloru pierwotnego + ziół.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-25, 16:29   #1655
szepty_lasu
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 566
Dot.: Zapuszczanie włosów cz. VIII

Są henny które pokrywają siwe włosy, np miksohenna, jest bardzo mocna
Ja mam problem z henna bo za nic nie chce mi iść w czerwień, a co więcej zaraz mi się wypłukuje do rudawego brązu... dodaje hibiskus, rubię, czasem drzewo sandałowe i nic
szepty_lasu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-25, 17:23   #1656
3d23842983a6357ec11121c0b2dc0194ed81d40b_604ff51fe6891
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 3 663
Dot.: Zapuszczanie włosów cz. VIII

Cytat:
Napisane przez szepty_lasu Pokaż wiadomość
Są henny które pokrywają siwe włosy, np miksohenna, jest bardzo mocna
Ja mam problem z henna bo za nic nie chce mi iść w czerwień, a co więcej zaraz mi się wypłukuje do rudawego brązu... dodaje hibiskus, rubię, czasem drzewo sandałowe i nic
Moja też nie chce, co prawda to bardzo ładny kolor, ale zamierzam skorzystać z rady pseudofeministki i kupić ten pigment z alfaparfu. Bardzo jestem ciekawa co to powstanie.
3d23842983a6357ec11121c0b2dc0194ed81d40b_604ff51fe6891 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-25, 19:00   #1657
katte25
Zakorzenienie
 
Avatar katte25
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 8 762
Dot.: Zapuszczanie włosów cz. VIII

Cytat:
Napisane przez Melanchton Pokaż wiadomość
Próbowałaś Revalidu? To suplement na włosy, jedyny zarejestrowany jako lek, więc masz pewność, że spełnia normy dla leków i substancje, które mają w nim być naprawdę tam są. Jedynce co, to ciężko go kupić - ja upolowałam na Allegro.

Z wcierek - jedyna jaka rzeczywiście zahamowała mi kiedyś wypadanie (w widoczny sposób) to Banfi, tak że ją najbardziej polecam. Dodatkowo: popracuj nad dietą. Warzywa są pyszne, nawet jeżeli nie masz czasu - w sklepach mnóstwo mrożonek, sałatek itd.

Badania oczywiście też zrób - do TSH dorzuć najlepiej też FT3 i FT4. Ale powinnaś zbadać też androgeny!

Na twoim miejscu zmniejszyłabym częstotliwość mycia, żeby dodatkowo nie nadwyrężać włosów i zrezygnowałabym zupełnie z farbowania póki sytuacja się nie uspokoi.

Trzymam kciuk!
Musze sprawdzić u siebie w aptece
__________________
Facet jest jak strumyk: miło popatrzeć, ale trzeba pamiętać, że nie każdy jest odpowiednio bystry
katte25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-11-25, 20:36   #1658
LhunLai
Eternal rebel
 
Avatar LhunLai
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 1 054
Dot.: Zapuszczanie włosów cz. VIII

[1=3d23842983a6357ec11121c 0b2dc0194ed81d40b_604ff51 fe6891;88315300]Moja też nie chce, co prawda to bardzo ładny kolor, ale zamierzam skorzystać z rady pseudofeministki i kupić ten pigment z alfaparfu. Bardzo jestem ciekawa co to powstanie. [/QUOTE]
Daj znać, jak wyjdzie, sama jestem tych pigmentów ciekawa. Alfaparf ma dobre produkty, używam ich szamponów oraz masek, miodzio <3
__________________
In a society that profits from self-doubt... loving yourself is an act of rebellion.
LhunLai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-27, 21:41   #1659
7a2075bf2dce9ea818a59ff8ae1114964dbf5013_6466ae254f6c0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2020-08
Wiadomości: 408
Dot.: Zapuszczanie włosów cz. VIII

Zapisałam się wreszcie do fryzjera. Idę w poniedziałek na 15.30
7a2075bf2dce9ea818a59ff8ae1114964dbf5013_6466ae254f6c0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-30, 09:56   #1660
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 333
Dot.: Zapuszczanie włosów cz. VIII

Cytat:
Napisane przez LhunLai Pokaż wiadomość
Dzięki!

Tarczycy nie podejrzewam bo wagę mam w normie, nie jestem przewlekle zmęczona, apetyt w normie (aczkolwiek nie znam się na objawach ), leków żadnych nie biorę też. Z wcierek to genialne Kaminomoto i gunwniany Jantar.

Może to być farba ale problem już istniał od dawna, teraz się tylko zaostrzyło, więc tak czy siak muszę dojść do źródła.

Również od czasu studiów mam nienaturalnie suchą skórę dłoni, przekopałam się chyba przez wszystkie istniejące kremy i pomagają mi tylko 2, dosłownie 2 Więc podobne cyrki, co z włosami, coś mi to podpada pod hormony jednak.



Ok, zaklepałam badania na sobotę, wzięłam sobie specjalny pakiet dla kobiet mający oszacować gospodarkę hormonalną, w którym bada się: estradiol, progesteron, FSH, LH, testosteron, SHBG, DHEA-S oraz prolaktynę, do tego wzięłam jeszcze androstendion wraz z FT3 i FT4. Uff... wreszcie się dowiem, co i jak
Moja Siostra miala nadczynnosc tarczycy i zadnych objawow, dopiero usg taczycy wykazało, że ma guzki. Więc lepiej porobić badania niż tak działać na oślep, twierdząc że nie ma się żadnych objawów.

---------- Dopisano o 10:56 ---------- Poprzedni post napisano o 10:53 ----------

Cytat:
Napisane przez LhunLai Pokaż wiadomość
Nie jestem za henną bo chyba farby zwykłe na nią nie działają i trzeba czekać, aż włosy odrosną, żeby sobie przefarbować (tak słyszałam)? Ja mam świetną fryzjerkę i lubię często zmieniać kolor (nie drastycznie, w ramach odcieni brązu), więc nie chcę potem takich cyrków. Zresztą, właśnie przed chwilą weszłam coś poczytać na jej temat i jest napisane, że nie nadaje się za bardzo do siwych włosów bo słabo je pokrywa i kolor może być w tym miejscu jaśniejszy, więc ja podziękuję
Najchętniej bym farbowała się produktami Kevin Murphy, to jest jedyna farba, jakiej używałam, która w ogóle nie śmierdzi i w ogóle nie piecze skóry głowy podczas nakładania, trzyma się mega długo na siwkach zanim zaczyna się wypłukiwać (aż 1.5/2 miesiące), jest zresztą wegańska, nie testowana na zwierzętach i ma pełno naturalnych składników. Problem w tym, że jest tubkach, jest gęsta, czyli wymaga klasycznego nakładania pędzlem, a ja nie umiem się sama farbować (chodzi mi o te cholerne tyły i boki) i wydaje mi się to zbyt skomplikowane do opanowania. Drogeryjne farby Loreala, ze względu na rzadką konsystencję, po ogarnięciu przodu i boków sobie nalewałam po trochu na dłonie jakby to była farba w piance, wcierałam w tylną część głowy i git, wychodziło dobrze oraz równomiernie pokryte ale przy Kevinie musiałabym prosić kogoś regularnie o pomoc :/

Dzięki Szamponów aptecznych nie stosowałam.



Ktoś tu pisał, że Revalid ciężko dostępny, a ja go wczoraj zamówiłam w ciągu 5 minut z jakiejś apteki internetowej i już mi dzisiaj pan kurier przyniósł 2 tabletki już dziś pochłonęłam z polecanej dawki dziennej trzech.

Ooo, właśnie, dzięki za przypomnienie! D3 też właśnie miałam dorzucić, resztę którą polecasz też wezmę. Tak, rosną mi baby hair, tzn zaczęły jakieś w marcu ale chyba przystopowały.
Moim zdaniem farba to farba. Ja widzę na włosach, że nawet tonery , które nie są specjalnie inwazyjne, używa się bardzi biskiego oksydantu potrafią lekko zniszyczyć włosy, więc nawet najdelikaniejszy produkt ttego rodzaju będzie miał wpływ.

Zresztą to twoja decyzja. Gdyby mi tak włosy leciały to nie kombinowałabym aż tak i ograniczyłabym do minimum, bo za jakiś czas możesz nie mieć czego farbować.
__________________
Wymiankowy:

Dokładka: Perfumy, minerały, podkłady, hybrydy, kosmetyki do włosów:Jantar, Anwen, Oleje.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843
pseudofeministka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-30, 10:31   #1661
katte25
Zakorzenienie
 
Avatar katte25
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 8 762
Dot.: Zapuszczanie włosów cz. VIII

[1=7a2075bf2dce9ea818a59ff 8ae1114964dbf5013_6466ae2 54f6c0;88321288]Zapisałam się wreszcie do fryzjera. Idę w poniedziałek na 15.30 [/QUOTE]

Na pewno sprawdzony fryzjer
__________________
Facet jest jak strumyk: miło popatrzeć, ale trzeba pamiętać, że nie każdy jest odpowiednio bystry
katte25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-11-30, 13:43   #1662
7a2075bf2dce9ea818a59ff8ae1114964dbf5013_6466ae254f6c0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2020-08
Wiadomości: 408
Dot.: Zapuszczanie włosów cz. VIII

Cytat:
Napisane przez katte25 Pokaż wiadomość
Na pewno sprawdzony fryzjer
Oczywiście. Do byle kogo bym nie poszła miło trafić na osobę która wie ile to faktycznie 1 cm
7a2075bf2dce9ea818a59ff8ae1114964dbf5013_6466ae254f6c0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-01, 10:20   #1663
katte25
Zakorzenienie
 
Avatar katte25
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 8 762
Dot.: Zapuszczanie włosów cz. VIII

[1=7a2075bf2dce9ea818a59ff 8ae1114964dbf5013_6466ae2 54f6c0;88326788]Oczywiście. Do byle kogo bym nie poszła miło trafić na osobę która wie ile to faktycznie 1 cm [/QUOTE]

To trzymaj się tego fryzjera bo ciężko znaleźć dobrego.
__________________
Facet jest jak strumyk: miło popatrzeć, ale trzeba pamiętać, że nie każdy jest odpowiednio bystry
katte25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-01, 12:58   #1664
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 333
Dot.: Zapuszczanie włosów cz. VIII

[1=7a2075bf2dce9ea818a59ff 8ae1114964dbf5013_6466ae2 54f6c0;88326788]Oczywiście. Do byle kogo bym nie poszła miło trafić na osobę która wie ile to faktycznie 1 cm [/QUOTE]


I jak wrażenia? A co robiłaś?





Nie wiem, chyba wczoraj nie dodałam tego posta. Dziewczyny wrociłam do ziołowania. Jak mam wlosy jakies nie takie, nie moge dojsc z nimi do ladu, to zawsze siegam po ziola. Najpierw na pierwszy rzut poszla glozyna, ale barwnik z pigmentu nie chcial sie przyczepic i mialam ten zolto-sraczkowaty odcien blondu , za to wlosy byly duzo dluzej swieze Ostatnio nalozylam kapoor kachli.



Po obu tych ziolach efekt jest super - wlosy sa geste, sypkie, odbijaja sie od nasady i sie juz nie straczkuja. Nie ma ani wysuszenia ani nic. Polecam Wam bardzo jak nie mozecie dojsc do ladu z wlosami u mnie zawsze sie to sprawdza. A podpatrzalam ten sposob u Gabrieli na Wlosingu, ona tez czesto stosuje takie mieszanki.


Jedynie co to z ziol mi nie podszedl Neem.
__________________
Wymiankowy:

Dokładka: Perfumy, minerały, podkłady, hybrydy, kosmetyki do włosów:Jantar, Anwen, Oleje.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843
pseudofeministka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-01, 13:24   #1665
szepty_lasu
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 566
Dot.: Zapuszczanie włosów cz. VIII

Cytat:
Napisane przez pseudofeministka Pokaż wiadomość
I jak wrażenia? A co robiłaś?





Nie wiem, chyba wczoraj nie dodałam tego posta. Dziewczyny wrociłam do ziołowania. Jak mam wlosy jakies nie takie, nie moge dojsc z nimi do ladu, to zawsze siegam po ziola. Najpierw na pierwszy rzut poszla glozyna, ale barwnik z pigmentu nie chcial sie przyczepic i mialam ten zolto-sraczkowaty odcien blondu , za to wlosy byly duzo dluzej swieze Ostatnio nalozylam kapoor kachli.



Po obu tych ziolach efekt jest super - wlosy sa geste, sypkie, odbijaja sie od nasady i sie juz nie straczkuja. Nie ma ani wysuszenia ani nic. Polecam Wam bardzo jak nie mozecie dojsc do ladu z wlosami u mnie zawsze sie to sprawdza. A podpatrzalam ten sposob u Gabrieli na Wlosingu, ona tez czesto stosuje takie mieszanki.


Jedynie co to z ziol mi nie podszedl Neem.
Zioła wyprowadzily moje włosy ze stanu naprawdę marnego do takiego który mnie prawie w pełni zadowala moje ulubione to neem, kozieradka, głożyna ale mam jeszcze dużo do przetestowania.
W grudniu planuje robić maski ziołowe trochę częściej
szepty_lasu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-01, 14:22   #1666
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 333
Dot.: Zapuszczanie włosów cz. VIII

Cytat:
Napisane przez szepty_lasu Pokaż wiadomość
Zioła wyprowadzily moje włosy ze stanu naprawdę marnego do takiego który mnie prawie w pełni zadowala moje ulubione to neem, kozieradka, głożyna ale mam jeszcze dużo do przetestowania.
W grudniu planuje robić maski ziołowe trochę częściej

Mi kiedys te indyjskie ziola wysuszaly wlosy, a teraz mimo tego, ze wlosy mam rozjasniane, to te moje wlosy calkiem dobrze przyjmuja te ziola. Myslalam, ze tylko hennowanie dobrze dziala.


A jak uzywasz Neem? Ja jak uzylam neem to mialam spuszone wlosy. A ktore testowalas i sa godne uwagi, ale takie ktore zbyt mocno nie barwia?
__________________
Wymiankowy:

Dokładka: Perfumy, minerały, podkłady, hybrydy, kosmetyki do włosów:Jantar, Anwen, Oleje.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843
pseudofeministka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-01, 16:32   #1667
LhunLai
Eternal rebel
 
Avatar LhunLai
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 1 054
Dot.: Zapuszczanie włosów cz. VIII

Cytat:
Napisane przez pseudofeministka Pokaż wiadomość
Moja Siostra miala nadczynnosc tarczycy i zadnych objawow, dopiero usg taczycy wykazało, że ma guzki. Więc lepiej porobić badania niż tak działać na oślep, twierdząc że nie ma się żadnych objawów.
No ale coś jej musiało dolegać, że aż sobie usg tarczycy zrobiła? Ludzie zazwyczaj robią jedynie podstawowe badania regularnie, jeśli nic im się nie dzieje. Mój wynik hormonów tarczycy jest świetny, więc nie widzę potrzeby usg.




Ok, wracam z (częściowymi) wynikami - nie udało mi się zrobić całego pakietu hormonów, oprócz androstendionu którego w tymże pakiecie nie było więc brałam osobno, okazało się, że trzeba najpierw wykupić ten pakiet w sklepie online i dopiero potem przyjść na badanie krwi Tak więc minął mi czas na zrobienie tego badania, następna szansa dopiero za 2-3 tyg., żeby progesteron prawidłowo wyszedł.

Póki co, TSH, FT3, FT4, ferrytyna oraz androstendion - idealne wyniki. Witaminy D mam ciut za mało, norma 20 a ja mam 19.2. No ale cały rok prawie nie wychodziłam z domu, takie czasy, więc nie dziwi mnie to. Jak zrobię badania reszty hormonów, to wrócę z info tutaj. Gdzieś tu kiedyś na wizażu dziewczyny polecały jakiś preparat z wit. D, który niby jako jedyny jest sens przyjmować bo jest zarejestrowany jako lek a nie suplement, chyba coś na 'V' - kojarzycie? W każdym razie muszę poczytać o dawkach bo nie potrzebuję preparatu z max dawką, wystarczy mi troszkę tylko podnieść poziom.

Dziś też przeczytałam, że korona może się przyczynić do nadmiernego wypadania włosów, więc może to też miało u mnie wpływ, przechodziłam to 2 miesiące temu. Biorę Revalid, dziś przyszło w końcu Kaminomoto, oby było lepiej.


Aha, żelaza mam nawet za dużo To pewnie przez branie Anacaps Reactiv/ Progressiv na włosy od marca, tam jest 100% dziennej dawki.
__________________
In a society that profits from self-doubt... loving yourself is an act of rebellion.

Edytowane przez LhunLai
Czas edycji: 2020-12-01 o 16:35
LhunLai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-01, 17:41   #1668
7a2075bf2dce9ea818a59ff8ae1114964dbf5013_6466ae254f6c0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2020-08
Wiadomości: 408
Dot.: Zapuszczanie włosów cz. VIII

Cytat:
Napisane przez katte25 Pokaż wiadomość
To trzymaj się tego fryzjera bo ciężko znaleźć dobrego.
Tak właśnie planuje zrobić

Cytat:
Napisane przez pseudofeministka Pokaż wiadomość
I jak wrażenia? A co robiłaś?
Podcinałam końcówki
Co 3 miesiące mam chodzić żeby podcinać
Nasłuchałam się komplementów, że sporo mi włosy urosly bo jak byłam osttanio to miałam odsłonięty kark a teraz włosy mi go zasłaniają a nawet są troche za Poza tym usłyszałam też, że moje włosy są zdrowsze. Usłyszeć takie słowa od fryzjerki to niczym miód na moje uszy
7a2075bf2dce9ea818a59ff8ae1114964dbf5013_6466ae254f6c0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-01, 21:11   #1669
Shiz
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 1 919
Dot.: Zapuszczanie włosów cz. VIII

Cytat:
Napisane przez pseudofeministka Pokaż wiadomość
Mi kiedys te indyjskie ziola wysuszaly wlosy, a teraz mimo tego, ze wlosy mam rozjasniane, to te moje wlosy calkiem dobrze przyjmuja te ziola. Myslalam, ze tylko hennowanie dobrze dziala.


A jak uzywasz Neem? Ja jak uzylam neem to mialam spuszone wlosy. A ktore testowalas i sa godne uwagi, ale takie ktore zbyt mocno nie barwia?
Ja na razie 3x robilam ziola, i poki co wydłużyła mi się świeżość włosów o jakieś pol dnia, co jest super. Wcieram też wcierki z sattvy, tam też są te zielska typu neem, kozieradka, amla itp i też napewno pomagają ja w kazdym razie ziół nie porzucę. Co 2 tyg robie sobie błockową sobotę (3x poki co), i o ile na wlosach no spoko, ale bez szalu, to skalp jest super

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Czekamyyyyy!
Shiz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-12-01, 21:59   #1670
szepty_lasu
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 566
Dot.: Zapuszczanie włosów cz. VIII

Cytat:
Napisane przez pseudofeministka Pokaż wiadomość
Mi kiedys te indyjskie ziola wysuszaly wlosy, a teraz mimo tego, ze wlosy mam rozjasniane, to te moje wlosy calkiem dobrze przyjmuja te ziola. Myslalam, ze tylko hennowanie dobrze dziala.


A jak uzywasz Neem? Ja jak uzylam neem to mialam spuszone wlosy. A ktore testowalas i sa godne uwagi, ale takie ktore zbyt mocno nie barwia?
Zawsze robię mieszanki w zależności co tam chce osiągnąć. Najczęściej na wzmocnienie i zwalczanie łupieżu. Więc samego neem nie używałam. Zazwyczaj mieszam kozieradke, prawoślaz, hibiskus i do tego jeszcze coś, np neem. Dodawałam też do henny. I jeszcze uwielbiam mieszankę Impacco purificante phitofilos, ona tez ma neem.
Ogólnie staram się robić albo na żelu lnianym albo dodawać prawoślaz żeby uniknąć wysuszenia.
Nie wiem które barwia bo nie przywiązuje do tego uwagi, mam ciemno rude włosy

Edytowane przez szepty_lasu
Czas edycji: 2020-12-01 o 22:01
szepty_lasu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-03, 11:46   #1671
katte25
Zakorzenienie
 
Avatar katte25
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 8 762
Dot.: Zapuszczanie włosów cz. VIII

Cytat:
Napisane przez pseudofeministka Pokaż wiadomość
I jak wrażenia? A co robiłaś?





Nie wiem, chyba wczoraj nie dodałam tego posta. Dziewczyny wrociłam do ziołowania. Jak mam wlosy jakies nie takie, nie moge dojsc z nimi do ladu, to zawsze siegam po ziola. Najpierw na pierwszy rzut poszla glozyna, ale barwnik z pigmentu nie chcial sie przyczepic i mialam ten zolto-sraczkowaty odcien blondu , za to wlosy byly duzo dluzej swieze Ostatnio nalozylam kapoor kachli.



Po obu tych ziolach efekt jest super - wlosy sa geste, sypkie, odbijaja sie od nasady i sie juz nie straczkuja. Nie ma ani wysuszenia ani nic. Polecam Wam bardzo jak nie mozecie dojsc do ladu z wlosami u mnie zawsze sie to sprawdza. A podpatrzalam ten sposob u Gabrieli na Wlosingu, ona tez czesto stosuje takie mieszanki.


Jedynie co to z ziol mi nie podszedl Neem.
A jakiej firmy stosujesz zioła?
__________________
Facet jest jak strumyk: miło popatrzeć, ale trzeba pamiętać, że nie każdy jest odpowiednio bystry
katte25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-04, 10:15   #1672
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 333
Dot.: Zapuszczanie włosów cz. VIII

[1=7a2075bf2dce9ea818a59ff 8ae1114964dbf5013_6466ae2 54f6c0;88329785]Tak właśnie planuje zrobić



Podcinałam końcówki
Co 3 miesiące mam chodzić żeby podcinać
Nasłuchałam się komplementów, że sporo mi włosy urosly bo jak byłam osttanio to miałam odsłonięty kark a teraz włosy mi go zasłaniają a nawet są troche za Poza tym usłyszałam też, że moje włosy są zdrowsze. Usłyszeć takie słowa od fryzjerki to niczym miód na moje uszy [/QUOTE]

O no to super Jak bedziesz podcinac co trzy miesiace i do tego dbedziesz wcierkowac ,to na pewno wlosy szybko Ci odrosna

---------- Dopisano o 11:15 ---------- Poprzedni post napisano o 11:12 ----------

Cytat:
Napisane przez LhunLai Pokaż wiadomość
No ale coś jej musiało dolegać, że aż sobie usg tarczycy zrobiła? Ludzie zazwyczaj robią jedynie podstawowe badania regularnie, jeśli nic im się nie dzieje. Mój wynik hormonów tarczycy jest świetny, więc nie widzę potrzeby usg.




Ok, wracam z (częściowymi) wynikami - nie udało mi się zrobić całego pakietu hormonów, oprócz androstendionu którego w tymże pakiecie nie było więc brałam osobno, okazało się, że trzeba najpierw wykupić ten pakiet w sklepie online i dopiero potem przyjść na badanie krwi Tak więc minął mi czas na zrobienie tego badania, następna szansa dopiero za 2-3 tyg., żeby progesteron prawidłowo wyszedł.

Póki co, TSH, FT3, FT4, ferrytyna oraz androstendion - idealne wyniki. Witaminy D mam ciut za mało, norma 20 a ja mam 19.2. No ale cały rok prawie nie wychodziłam z domu, takie czasy, więc nie dziwi mnie to. Jak zrobię badania reszty hormonów, to wrócę z info tutaj. Gdzieś tu kiedyś na wizażu dziewczyny polecały jakiś preparat z wit. D, który niby jako jedyny jest sens przyjmować bo jest zarejestrowany jako lek a nie suplement, chyba coś na 'V' - kojarzycie? W każdym razie muszę poczytać o dawkach bo nie potrzebuję preparatu z max dawką, wystarczy mi troszkę tylko podnieść poziom.

Dziś też przeczytałam, że korona może się przyczynić do nadmiernego wypadania włosów, więc może to też miało u mnie wpływ, przechodziłam to 2 miesiące temu. Biorę Revalid, dziś przyszło w końcu Kaminomoto, oby było lepiej.


Aha, żelaza mam nawet za dużo To pewnie przez branie Anacaps Reactiv/ Progressiv na włosy od marca, tam jest 100% dziennej dawki.
Wlasnie siostra nie miala objawow. Zaszla w ciaze i lekarz zlecil jej badania tarczycy, ale jakies takie bardziej szczegolowe (polowkowe?). I w sumie gdyby nie ta ciaza i nie te badania, to w zyciu nie myslalaby , ze cos ma z tarczyca.
__________________
Wymiankowy:

Dokładka: Perfumy, minerały, podkłady, hybrydy, kosmetyki do włosów:Jantar, Anwen, Oleje.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843
pseudofeministka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-04, 10:19   #1673
katte25
Zakorzenienie
 
Avatar katte25
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 8 762
Dot.: Zapuszczanie włosów cz. VIII

Cytat:
Napisane przez pseudofeministka Pokaż wiadomość
O no to super Jak bedziesz podcinac co trzy miesiace i do tego dbedziesz wcierkowac ,to na pewno wlosy szybko Ci odrosna

---------- Dopisano o 11:15 ---------- Poprzedni post napisano o 11:12 ----------



Wlasnie siostra nie miala objawow. Zaszla w ciaze i lekarz zlecil jej badania tarczycy, ale jakies takie bardziej szczegolowe (polowkowe?). I w sumie gdyby nie ta ciaza i nie te badania, to w zyciu nie myslalaby , ze cos ma z tarczyca.
Dobrze, że lekarz zlecił jej badania, bo niektórzy moga nie kierować.
__________________
Facet jest jak strumyk: miło popatrzeć, ale trzeba pamiętać, że nie każdy jest odpowiednio bystry
katte25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-04, 10:39   #1674
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 333
Dot.: Zapuszczanie włosów cz. VIII

Cytat:
Napisane przez Shiz Pokaż wiadomość
Ja na razie 3x robilam ziola, i poki co wydłużyła mi się świeżość włosów o jakieś pol dnia, co jest super. Wcieram też wcierki z sattvy, tam też są te zielska typu neem, kozieradka, amla itp i też napewno pomagają ja w kazdym razie ziół nie porzucę. Co 2 tyg robie sobie błockową sobotę (3x poki co), i o ile na wlosach no spoko, ale bez szalu, to skalp jest super

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wlasnie tez zauwazylam, ze ziola wydluzaja mi swiezosc wlosow , mimo ze na sama skore glowy nie nakladam tych mieszanek. Niestety w okresie grzewczym bardzo przetluszcza mi sie skalp, a teraz moge myc wlosy co 3-4 dni, gdzie wczesniej po jednym dniu moj niskoporowaty odrost potrafil sie przetluscic.


Ja to ziolowanie podpatrzalam na Wlosingu u Gabrieli, bo ona zawsze wstawiala posty i mowila, ze jak nie moze ogarnac wlosow , to zawsze siega po ziola. I mysle, ze cos w tym jest, bo ja tez jak mialam taki gorszy czas, na wlosy nie dzialaly zadne spradzone maski ani sposoby , to jak uzylam tych roznych ziol to wlosy byly takie, ze bajka. U mnie najlepiej sprawdza sie Glozyna i Kapoor kachli. Jeszcze w zbiorach mam Brahmi , a z neem daje sobie spokoj.

---------- Dopisano o 11:39 ---------- Poprzedni post napisano o 11:39 ----------

Cytat:
Napisane przez katte25 Pokaż wiadomość
A jakiej firmy stosujesz zioła?
Phitophilos i Hesh.
__________________
Wymiankowy:

Dokładka: Perfumy, minerały, podkłady, hybrydy, kosmetyki do włosów:Jantar, Anwen, Oleje.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843
pseudofeministka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-04, 15:56   #1675
7a2075bf2dce9ea818a59ff8ae1114964dbf5013_6466ae254f6c0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2020-08
Wiadomości: 408
Dot.: Zapuszczanie włosów cz. VIII

Cytat:
Napisane przez pseudofeministka Pokaż wiadomość
O no to super Jak bedziesz podcinac co trzy miesiace i do tego dbedziesz wcierkowac ,to na pewno wlosy szybko Ci odrosna
Wcierkuje
A teraz siedzę z cassią. Osiągnęłam ilość i konsystencję idealną, faktycznie do trzech razy sztuka
7a2075bf2dce9ea818a59ff8ae1114964dbf5013_6466ae254f6c0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-06, 12:14   #1676
Rysia16
Zakorzenienie
 
Avatar Rysia16
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 10 259
Dot.: Zapuszczanie włosów cz. VIII

Ta witamina D to Vigantoletten 1000, sama stosuję
Ostatnio miałam zrobiony kucyk i jakoś tak mi zjechał, że włosy okalały mnie do brody - ładnie mi to podkreśliło twarz, od tego czasu chodzi mi po głowie ścięcie. Sama już nie wiem czego chcę, raz długie, bo nigdy takich nie miałam, i zwyczajnie mi się to podoba, a tu nagle krótkie
Jeszcze pomiędzy, od dawna, myślę o rudości, ale nie wiem, jaki efekt wyszedłby mi na moich dość ciemnych, chociaż już wypłukanych
Za dużo mam czasu wolnego i rozmyślam o głupotach.

Edytowane przez Rysia16
Czas edycji: 2020-12-06 o 12:19
Rysia16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-06, 21:13   #1677
LhunLai
Eternal rebel
 
Avatar LhunLai
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 1 054
Dot.: Zapuszczanie włosów cz. VIII

Cytat:
Napisane przez Rysia16 Pokaż wiadomość
Ta witamina D to Vigantoletten 1000, sama stosuję
Dzięki!
__________________
In a society that profits from self-doubt... loving yourself is an act of rebellion.
LhunLai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-08, 16:48   #1678
katte25
Zakorzenienie
 
Avatar katte25
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 8 762
Dot.: Zapuszczanie włosów cz. VIII

Cytat:
Napisane przez pseudofeministka Pokaż wiadomość
Wlasnie tez zauwazylam, ze ziola wydluzaja mi swiezosc wlosow , mimo ze na sama skore glowy nie nakladam tych mieszanek. Niestety w okresie grzewczym bardzo przetluszcza mi sie skalp, a teraz moge myc wlosy co 3-4 dni, gdzie wczesniej po jednym dniu moj niskoporowaty odrost potrafil sie przetluscic.


Ja to ziolowanie podpatrzalam na Wlosingu u Gabrieli, bo ona zawsze wstawiala posty i mowila, ze jak nie moze ogarnac wlosow , to zawsze siega po ziola. I mysle, ze cos w tym jest, bo ja tez jak mialam taki gorszy czas, na wlosy nie dzialaly zadne spradzone maski ani sposoby , to jak uzylam tych roznych ziol to wlosy byly takie, ze bajka. U mnie najlepiej sprawdza sie Glozyna i Kapoor kachli. Jeszcze w zbiorach mam Brahmi , a z neem daje sobie spokoj.

---------- Dopisano o 11:39 ---------- Poprzedni post napisano o 11:39 ----------



Phitophilos i Hesh.
Dziekuję
__________________
Facet jest jak strumyk: miło popatrzeć, ale trzeba pamiętać, że nie każdy jest odpowiednio bystry
katte25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-10, 10:53   #1679
katte25
Zakorzenienie
 
Avatar katte25
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 8 762
Dot.: Zapuszczanie włosów cz. VIII

Powiedzcie mi czy peeling do skóry głowy z onlybio podrażnia wam skórę głowy?
__________________
Facet jest jak strumyk: miło popatrzeć, ale trzeba pamiętać, że nie każdy jest odpowiednio bystry
katte25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-10, 14:45   #1680
7a2075bf2dce9ea818a59ff8ae1114964dbf5013_6466ae254f6c0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2020-08
Wiadomości: 408
Dot.: Zapuszczanie włosów cz. VIII

Cytat:
Napisane przez katte25 Pokaż wiadomość
Powiedzcie mi czy peeling do skóry głowy z onlybio podrażnia wam skórę głowy?
Ja użyłam do tej pory tylko raz ale nic niepokojącego nie zauważyłam
7a2075bf2dce9ea818a59ff8ae1114964dbf5013_6466ae254f6c0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-09-20 21:54:03


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:44.