"Sfoszone" koleżanki w pracy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary Wczoraj, 17:18   #1
LuzMaria999
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2024-04
Wiadomości: 7

"Sfoszone" koleżanki w pracy


Wątek na luzie

Chciałabym pogadać o kilku moich koleżankach z pracy, które ciągle mają focha.
Zajmuję sie wieloma projektami na raz, bywam zapracowana. Cóż, taka robota, ale bardzo ją lubię i absolutnie nie chcę jej zmieniać.
Mam kilka znajomych, które są roszczeniowe i często strzelają focha. Nie tylko dla mnie takie są - zauważyłam, że dla innych również, więc raczej nie ja jestem tu problemem. Wiem, że nie zmienię ich postępowania, ale chcę się nauczyć nastawiać sobie głowę, żeby mnie to aż tak nie wkurzało. Zwykle spokojnie im odpowiadam, ale w środku aż się gotuję i potem pół dnia chodzę nabuzowana. Podpowiedzcie mi, jak sonbie z tym radzić

Na przykład:
Zajmuję się tworzeniem jednej rzeczy i gdy ktoś jej ode mnie potrzebuje, musi mi dać o tym znać trzy dni wcześniej. Jest to zapisane czarno na białym i wszyscy o tym wiedzą. Wynika to z tego, że stworzenie tej rzeczy jest pracochłonne a ja mam także i inne zadania, niejednokrotnie pilniejsze. Koleżanka odzywa się do mnie w poniedziałek rano i prosi mnie o ogarnięcie tej rzeczy. Mówię jej, że ok, odezwę się, gdy bedzie gotowe, postaram się to wykonać w ciągu 2-3 dni. W poniedziałek po południu pisze do mnie: "Halo halo, chyba sobie zapomniałaś, że miałaś dla mnie zrobić tę rzecz??!!" (Tak, z takimi wykrzyknikami i pytajnikami ). Na co ja jej odpowiadam, że musi troszkę poczekać, bo muszę najpierw skończyć coś innego. Na co ona" No ale jak to, to nie zdążyłaś od rana sie tym zająć??!!" Na to ja odpowiadam, że nie zdążyłam, bo od rana jestem zajęta kończeniem czegoś innego. Na to ona" No ale ile ja się mam dopominać, mogłabyś się w końcu tym zająć!"
I tak dalej

Przykład drugi: W robocie wywaliło się coś z przyczyn technicznych. Coś, w czym częściowo partycypuję, ale nie technicznie a kontentowo. Powiedzmy, przygotowuję stronę internetową a wysiadł cały serwer.
Koleżanka: "Czy mogłabyś naprawić stronę, bo nie działa". Ja na to odpisuję, że zgłosiłam usterkę do odpowiedniego zespołu, obiecali że jutro w południe będzie naprawione. Na to koleżanka: "Proszę przyspiesz tę naprawę, to jest pilne". Ja sprawdzam z zespołem IT i informuję koleżankę, że nie dadzą rady przyspieszyć, mają za dużo kejsów i zrobią do jutra do południa. Na to koleżanka: "Czy mogłabyś jednak przyspieszyć naprawę? To pilne". Ja sprawdzam z IT jeszcze raz - no nie ma szans. Na to koleżanka "Co mogłabyś zrobić, żeby następnym razem się to nie wydarzyło? Chciałabym skontaktować się z twoim przełożonym żeby powrozmawiać o wydajności twojej pracy" I serio idzie do mojego przełożonego i mówi, że przez moja niekompetencję nie działa strona internetowa (serio) a mój czas reakcji na usterkę jest niedopuszczalny (serio). Oczywiscie mój szef puka się w czoło i odsyła ją z kwitkiem, bo jest normalnym gościem. Ale poważnie, takie rzeczy potrafią wkurzyć!

Świata nie zmienię. Ale jak sobie z tym radzić, jak o tym myśleć, by sie tak nie wnerwiać?

Edytowane przez LuzMaria999
Czas edycji: Dzisiaj o 08:03 Powód: Zjadło mi końcówkę zdania
LuzMaria999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary Dzisiaj, 08:42   #2
Aelora
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2021-09
Wiadomości: 1 311
Dot.: "Sfoszone" koleżanki w pracy

Tragiczni ludzie, na pewno wszystko załatwiaj z nimi oficjalnymi kanałami, wszystko pisemnie z datami (np. na komunikatorze), żeby w razie gdy pożalą się przełożonemu mieć podkładkę, że przecież wszystko robisz ok.
Chyba próbują zrobić z Ciebie dziewczynkę do bicia. Skoro mają taki roszczeniowy ton zaczęłabym im odpowiadać krótko i ucinać dyskusje, np. jak dziewczyna pisze Ci kiedy zrobisz dla niej zadanie odpisałabym coś w stylu "mam teraz inne pilne rzeczy, zajmę się tym w terminie xxx" i powtarzała to jak katarynka w odpowiedzi na jej dalsze zaczepki (oczywiście zrobiłabym to w ustalonym terminie żeby się nie przyczepiła, ale najpierw inne pilne obowiązki, ona może poczekać).

Tak samo z drugą sytuacją - jak IT powiedziało że sprawa będzie załatwiona jutro w południe, to jutro w południe i dopiero gdy ewentualnie nie wyrobią się możesz z nimi rozmawiać. Bez sensu, że na każdą ich uwagę od razu lecisz coś załatwiać. Finalnie i tak oberwało się Tobie, a nie działowi IT który odpowiada za naprawę, więc nie daj sobą pomiatać i nie lataj na każde ich skinienie paluszkiem.

Edytowane przez Aelora
Czas edycji: Dzisiaj o 08:46
Aelora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary Dzisiaj, 09:01   #3
Alegory
Raczkowanie
 
Avatar Alegory
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 283
Dot.: "Sfoszone" koleżanki w pracy

Cytat:
Napisane przez LuzMaria999 Pokaż wiadomość
Ale jak sobie z tym radzić, jak o tym myśleć, by sie tak nie wnerwiać?
Nie da się nie denerwować takimi zachowaniami i w moim odczuciu to w ogóle nie jest "na luzie".
Myślę, że powinnaś wyznaczyć granice tej współpracy: np. kontakt w kwestiach służbowych tylko pisemnie na służbowy adres e-mail, odpowiadasz od razu, że sprawa podjęta, rozwiązanie zajmie do 3 dni. Nie odpowiadanie na zaczepki na komunikatorach, korytarzach biura itp.
Komfort pracy jest bardzo ważny.
Alegory jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 5 (1 użytkowników i 4 gości)
Jagoda1982

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-05-09 10:01:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:12.