Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy! - Strona 165 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-12-03, 12:44   #4921
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Adrianna_8 Pokaż wiadomość
A nie 12.12 po pełnych 21 dniach i zakładasz 19.12.?
Tak
Wyciąga się dokładnie po 3 tygodniach i o podobnej godzinie. Przy wyjęciu godzina nie ma dużego znaczenia. Ważne, żeby pamiętać, o której się wyjęło tego 12 grudnia i 19 grudnia włożyć o podobnej godzinie - żeby uniknąć sytuacji wyjęcia 12 grudnia rano, a włożenia 19 grudnia wieczorem.
Ja starałam się trzymać czasu tak +/- 2 godziny.


Co do apki - ja nic takiego nie miałam, jak używałam.
Ustawiałam sobie zwykłe przypomnienia w kaledarzu.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-05, 12:25   #4922
Pac11
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 62
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Dziewczyny macie przy używaniu ringa po włożeniu jakby takie ucieknie powietrza z pochwy, podobne jak przy używaniu kubeczka. To przez to że powietrze wchodzi przy wkładaniu?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 13:25 ---------- Poprzedni post napisano o 12:46 ----------

Cytat:
Napisane przez Pac11 Pokaż wiadomość
Dziewczyny macie przy używaniu ringa po włożeniu jakby takie ucieknie powietrza z pochwy, podobne jak przy używaniu kubeczka. To przez to że powietrze wchodzi przy wkładaniu?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Czy to może znaczy że coś krzywo leży i powietrze cały czas się dostaje do pochwy, chociaż jest niewyczuwlany

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pac11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-05, 13:06   #4923
rebeccaa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Warsaw
Wiadomości: 1 345
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Pac11 Pokaż wiadomość
Dziewczyny macie przy używaniu ringa po włożeniu jakby takie ucieknie powietrza z pochwy, podobne jak przy używaniu kubeczka. To przez to że powietrze wchodzi przy wkładaniu?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 13:25 ---------- Poprzedni post napisano o 12:46 ----------

Czy to może znaczy że coś krzywo leży i powietrze cały czas się dostaje do pochwy, chociaż jest niewyczuwlany

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U siebie nic takiego nie zauważyłam, a stosuję ringi od 3 lat

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
KOCHAM GO NAJBARDZIEJ NA ŚWIECIE!
rebeccaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-05, 15:46   #4924
Smerfetka696969
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetka696969
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 15 487
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
Tak

Wyciąga się dokładnie po 3 tygodniach i o podobnej godzinie. Przy wyjęciu godzina nie ma dużego znaczenia. Ważne, żeby pamiętać, o której się wyjęło tego 12 grudnia i 19 grudnia włożyć o podobnej godzinie - żeby uniknąć sytuacji wyjęcia 12 grudnia rano, a włożenia 19 grudnia wieczorem.

Ja starałam się trzymać czasu tak +/- 2 godziny.





Co do apki - ja nic takiego nie miałam, jak używałam.

Ustawiałam sobie zwykłe przypomnienia w kaledarzu.
Wyciąga się i zakłada a ten sam dzień tygodnia, czyli ja założyłam 20 listopada w środę, więc nie mogę go wyjąć 12.12 bo to jest czwartek

Wysłane z mojego ASUS_X00DD przy użyciu Tapatalka
__________________
Nie używamy cukru

10.03.2019 tp
17.03.2019-Zuzia
Smerfetka696969 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-05, 18:36   #4925
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Smerfetka696969 Pokaż wiadomość
Wyciąga się i zakłada a ten sam dzień tygodnia, czyli ja założyłam 20 listopada w środę, więc nie mogę go wyjąć 12.12 bo to jest czwartek

Wysłane z mojego ASUS_X00DD przy użyciu Tapatalka
Wcześniej pisałaś, że załozylas 21. Jeśli 21 to moja wersja jest prawidłowa.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-05, 18:37   #4926
Smerfetka696969
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetka696969
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 15 487
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Adrianna_8 Pokaż wiadomość
Wcześniej pisałaś, że załozylas 21. Jeśli 21 to moja wersja jest prawidłowa.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jezu...pomyliłam się 20 listopada w środę założyłam

Wysłane z mojego ASUS_X00DD przy użyciu Tapatalka
__________________
Nie używamy cukru

10.03.2019 tp
17.03.2019-Zuzia
Smerfetka696969 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-06, 09:37   #4927
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Widzę, że już wyjaśnione - wcześniej była mowa o 21.11.

Tak, wszystko przy krążku dzieje się w ten sam dzień tygodnia - jak zakładasz w środę, to wyjmujesz w środę 3 tygodnie później. Tydzień po tym, też w środę, zakładasz kolejny krążek.
Moim zdaniem to dużo łatwiejsze niż pilnowanie dni przy tabletkach
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-12-07, 13:09   #4928
Pac11
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 62
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Dziewczyny czy po przejściu z tabletek od razu jestem chroniona czy przez to, że ringi mają mniejszą zawartość hormonów powinnam się dodatkowo zabezpieczyć

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pac11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-02, 16:17   #4929
Smerfetka696969
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetka696969
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 15 487
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Czemu w ulotce contraseptu nie jest nic napisane, że podczas 7 dniowej przerwy jestem zabezpieczona

Wysłane z mojego ASUS_X00DD przy użyciu Tapatalka
__________________
Nie używamy cukru

10.03.2019 tp
17.03.2019-Zuzia
Smerfetka696969 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-06, 14:37   #4930
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Smerfetka696969 Pokaż wiadomość
Jezu...pomyliłam się 20 listopada w środę założyłam

Wysłane z mojego ASUS_X00DD przy użyciu Tapatalka
Czytałam dzisiaj ulotkę nuvaring i jest tam napisane, że ring wkłada i wyjmuje się w ten sam dzień np. Środa 22. Nie, że zakładasz w środę, wyjmujesz we wtorek, a potem wkładasz w poniedziałek czy jakkolwiek inaczej. Zawsze ten sam dzień czyli np. Środa.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-06, 14:53   #4931
Smerfetka696969
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetka696969
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 15 487
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Adrianna_8 Pokaż wiadomość
Czytałam dzisiaj ulotkę nuvaring i jest tam napisane, że ring wkłada i wyjmuje się w ten sam dzień np. Środa 22. Nie, że zakładasz w środę, wyjmujesz we wtorek, a potem wkładasz w poniedziałek czy jakkolwiek inaczej. Zawsze ten sam dzień czyli np. Środa.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak tak wiem, u mnie jest to zawsze środa 8 mam wyjąć tydzień przerwy i założyć 15 w środa

Wysłane z mojego ASUS_X00DD przy użyciu Tapatalka
__________________
Nie używamy cukru

10.03.2019 tp
17.03.2019-Zuzia
Smerfetka696969 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-01-16, 07:33   #4932
Milka6969
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 50
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Witam, od miesiąca stosuje antykoncepcję. Lekarz przepisał mi tabletki Vines, ale ze nie czułam się po nich dobrze to poszłam do lekarza. Po skończonym opakowaniu miałam stosunek bez zabezpieczenia. W tym też dniu przyjęłam pierwsza tabletkę z nowego opakowania iw tym też dniu lekarz przepisał mi Nuvaring. Założyłam go ale teraz mam milion wątpliwości. Bardzo ciężko jest mi się przyzwyczaić do tego, że mężczyzna może ,,dojść we mnie,, i nic z tego nie będzie, w sensie niechciane ciąży. Po prostu cały czas używaliśmy prezerwatyw i tak mi się zakodowało, że to jest najlepsze. Pierwszy raz jak doszedł we mnie poczułam strach i panikę. Do tego martwi mnie to że przeszłam na te ringi. Lekarz wytłumaczył jak to włożyć itp ale ja cały czas obawiam się że może jest źle włożony, że jeśli nie czuje jakiś zmian w organizmie to że to nie dziala. Pytania moje są takie:
1. Czy jest to dobra metoda antykoncepcji? Czy któraś z was zaszła w ciążę przez to?
2. Jak to się ma na kontakt z wodą, gdy myje się ,,tam,, lubgdy pojadę na termy i będzie tam gorąca woda?
3. Czy dotykanie tego ciągle ma jakiś wpływ na skuteczność? Po prostu sprawdzam czy to jest, czy nie wyleciało mi, poprawiam to.
4. Jak to wygląda przy stosunku? Bardzo to przeszkadza? Co jeśli partner ,,wyłowi,, to ze mnie?
5. Jak pokonać ten lęk przed nieskutecznością? Jak sobie radziłyście z tym?
6. Czy to ma jakieś znaczenie, że wzięłam nową tabletkę z nowego blistra i w tym dniu włożyłam ringa? Czy to odrazu działa?

Bardzo proszę o pomoc a nie głupie komentarze. Zaczynam dopiero przygodę z tym i potrzebuję się poradzić
Milka6969 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-16, 10:44   #4933
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Milka6969 Pokaż wiadomość
Witam, od miesiąca stosuje antykoncepcję. Lekarz przepisał mi tabletki Vines, ale ze nie czułam się po nich dobrze to poszłam do lekarza. Po skończonym opakowaniu miałam stosunek bez zabezpieczenia. W tym też dniu przyjęłam pierwsza tabletkę z nowego opakowania iw tym też dniu lekarz przepisał mi Nuvaring. Założyłam go ale teraz mam milion wątpliwości. Bardzo ciężko jest mi się przyzwyczaić do tego, że mężczyzna może ,,dojść we mnie,, i nic z tego nie będzie, w sensie niechciane ciąży. Po prostu cały czas używaliśmy prezerwatyw i tak mi się zakodowało, że to jest najlepsze. Pierwszy raz jak doszedł we mnie poczułam strach i panikę. Do tego martwi mnie to że przeszłam na te ringi. Lekarz wytłumaczył jak to włożyć itp ale ja cały czas obawiam się że może jest źle włożony, że jeśli nie czuje jakiś zmian w organizmie to że to nie dziala. Pytania moje są takie:
1. Czy jest to dobra metoda antykoncepcji? Czy któraś z was zaszła w ciążę przez to?
2. Jak to się ma na kontakt z wodą, gdy myje się ,,tam,, lubgdy pojadę na termy i będzie tam gorąca woda?
3. Czy dotykanie tego ciągle ma jakiś wpływ na skuteczność? Po prostu sprawdzam czy to jest, czy nie wyleciało mi, poprawiam to.
4. Jak to wygląda przy stosunku? Bardzo to przeszkadza? Co jeśli partner ,,wyłowi,, to ze mnie?
5. Jak pokonać ten lęk przed nieskutecznością? Jak sobie radziłyście z tym?
6. Czy to ma jakieś znaczenie, że wzięłam nową tabletkę z nowego blistra i w tym dniu włożyłam ringa? Czy to odrazu działa?

Bardzo proszę o pomoc a nie głupie komentarze. Zaczynam dopiero przygodę z tym i potrzebuję się poradzić
Ja stosuje ring od 4 miesiący.

1. Nie zaszłam w ciążę. Czuję się lepiej niż przy tabletkach.
2. Nie powinnaś myć pochwy od środka. Ja chodzę regularnie na basen. Nie ma to wpływu. Gorąca woda na basenie to nie wrzątek, żeby materiał się rozpuścił.
3. Dotykanie nie ma wpływu. Ja tego natomiast nie robię i nie przesuwam.
4. Mojemu partnerowi to nie przeszkadza. Raz zdarzyło się mu wyłowić ring.
5. Nie miałam aż takich problemów z tym. Wiem, jak działa antykoncepcja hormonalna. Pójdziesz na kontrolę za 3 miechy, dziecka na usg nie będzie i tyle.
6. Nie ma to znaczenia. Natomiast przeczytaj info z ulotki nt. Zmiany z tabsow na ring.

Ja się super cieszę, bo zauważyłam, że mam dzieki ringowi dłużej świeże włosy!!!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-16, 12:09   #4934
Milka6969
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 50
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Adrianna_8 Pokaż wiadomość
Ja stosuje ring od 4 miesiący.

1. Nie zaszłam w ciążę. Czuję się lepiej niż przy tabletkach.
2. Nie powinnaś myć pochwy od środka. Ja chodzę regularnie na basen. Nie ma to wpływu. Gorąca woda na basenie to nie wrzątek, żeby materiał się rozpuścił.
3. Dotykanie nie ma wpływu. Ja tego natomiast nie robię i nie przesuwam.
4. Mojemu partnerowi to nie przeszkadza. Raz zdarzyło się mu wyłowić ring.
5. Nie miałam aż takich problemów z tym. Wiem, jak działa antykoncepcja hormonalna. Pójdziesz na kontrolę za 3 miechy, dziecka na usg nie będzie i tyle.
6. Nie ma to znaczenia. Natomiast przeczytaj info z ulotki nt. Zmiany z tabsow na ring.

Ja się super cieszę, bo zauważyłam, że mam dzieki ringowi dłużej świeże włosy!!!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ale tak w ogóle nie myć? To trochę nie higieniczne... :/ ale będę jechać na termy i dlatego pytam i boję się czy to nie za gorąca woda jest :/
Milka6969 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-16, 15:11   #4935
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Milka6969 Pokaż wiadomość
Ale tak w ogóle nie myć? To trochę nie higieniczne... :/ ale będę jechać na termy i dlatego pytam i boję się czy to nie za gorąca woda jest :/
Irygacje pochwy są niezdrowe. Ty chyba nie masz na myśli pochwy, tylko zewnętrzne części?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-16, 15:18   #4936
Milka6969
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 50
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Adrianna_8 Pokaż wiadomość
Irygacje pochwy są niezdrowe. Ty chyba nie masz na myśli pochwy, tylko zewnętrzne części?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Nie rozumiem za bardzo. Zawsze myłam się tam ,,w środku,,. Po stosunku koniecznie
Milka6969 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-16, 15:28   #4937
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Milka6969 Pokaż wiadomość
Nie rozumiem za bardzo. Zawsze myłam się tam ,,w środku,,. Po stosunku koniecznie
Z tego co mi wiadomo to ginekolodzy doradzają irygacje pochwy, bo mogą zaburzać florę bakteryjną.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-16, 22:42   #4938
Milka6969
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 50
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

A po czym poznać że ten krążek nie działa? Albo w jakich sytuacjach może się uszkodzić? Jeśli dojdzie do stosunku i on pęknie albo nawet nie zauważ że peknal to można zajść w ciążę? Przepraszam ale bardzo się boję bo dopiero zaczynam z antykoncepcją i ciężko mi bardzo przekonać się

---------- Dopisano o 23:42 ---------- Poprzedni post napisano o 23:30 ----------

A po czym poznać że ten krążek nie działa? Albo w jakich sytuacjach może się uszkodzić? Jeśli dojdzie do stosunku i on pęknie albo nawet nie zauważ że peknal to można zajść w ciążę? Przepraszam ale bardzo się boję bo dopiero zaczynam z antykoncepcją i ciężko mi bardzo przekonać się
Mowa o Nuvaringu
Milka6969 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-18, 12:50   #4939
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Milka6969 Pokaż wiadomość
A po czym poznać że ten krążek nie działa? Albo w jakich sytuacjach może się uszkodzić? Jeśli dojdzie do stosunku i on pęknie albo nawet nie zauważ że peknal to można zajść w ciążę? Przepraszam ale bardzo się boję bo dopiero zaczynam z antykoncepcją i ciężko mi bardzo przekonać się

---------- Dopisano o 23:42 ---------- Poprzedni post napisano o 23:30 ----------

A po czym poznać że ten krążek nie działa? Albo w jakich sytuacjach może się uszkodzić? Jeśli dojdzie do stosunku i on pęknie albo nawet nie zauważ że peknal to można zajść w ciążę? Przepraszam ale bardzo się boję bo dopiero zaczynam z antykoncepcją i ciężko mi bardzo przekonać się
Mowa o Nuvaringu
W ulotce są odpowiedzi na Twoje pytania. Czytałaś ją? Jest obszerna, ale warto przeczytać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-01-18, 15:05   #4940
Pac11
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 62
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Dziewczyny czy któraś z was miała może nadżerkę? Jeden lekarz kazał leczyć drugi nie ruszać. Zaraz po wykryciu lekarz przepisał mi ring i stosuje już 2 miesiąc. W ulotce nic nie ma, a zastanawiam się czy ten inny nabłonek może mieć wpływ na wchłanianie i skuteczność ringu?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pac11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-19, 13:09   #4941
Disnejova
Wtajemniczenie
 
Avatar Disnejova
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2 176
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Pac11 Pokaż wiadomość
Dziewczyny czy któraś z was miała może nadżerkę? Jeden lekarz kazał leczyć drugi nie ruszać. Zaraz po wykryciu lekarz przepisał mi ring i stosuje już 2 miesiąc. W ulotce nic nie ma, a zastanawiam się czy ten inny nabłonek może mieć wpływ na wchłanianie i skuteczność ringu?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ja mam nadzerke nie mowila lekarz mi nic tylko cytologie zrobila .. powiedziala ze uplawy moga nie zniknac..
__________________
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.
„Jeśli próbujesz być kimś innym, poniesiesz porażkę. Świat już ma taką osobę. Teraz potrzebuje ciebie. Ścieżka, którą wytyczasz, może nie mieć sensu dla nikogo na świecie oprócz ciebie. I nie musi. Jest wyłącznie twoja.
Disnejova jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-21, 13:03   #4942
Pac11
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 62
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Disnejova Pokaż wiadomość
ja mam nadzerke nie mowila lekarz mi nic tylko cytologie zrobila .. powiedziala ze uplawy moga nie zniknac..
Dzięki za odpowiedź

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pac11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-22, 04:21   #4943
Kinga2801
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-01
Wiadomości: 1
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Dziewczyny pomocy. Ginoring stosuje od września. Ostatnio włożyłam go 16 stycznia. Wczoraj popołudniu odbylam stosunek z zakończeniem w środku podczas którego ring wypadł a ja tego nie poczułam. Później byłam pewna ze sprawdziłam jak zawsze czy jest w środku. Byłam przekonana o tym ze tam jest do godziny około 2 w nocy kiedy mój luby obudził się i zapytał czy włożyłam ring bo on położył go na szafce nocnej i zapomniał o tym mi powiedzieć. Nie wiem co robić. Byłam bez zabezpieczenia około 10-11h. Umyłam ring i założyłam go spowrotem. Jak duża jest szansa na to ze zaszłam w ciąże? Ratować się tabletką 72h po?
Kinga2801 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-22, 13:29   #4944
Pac11
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 62
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Kinga2801 Pokaż wiadomość
Dziewczyny pomocy. Ginoring stosuje od września. Ostatnio włożyłam go 16 stycznia. Wczoraj popołudniu odbylam stosunek z zakończeniem w środku podczas którego ring wypadł a ja tego nie poczułam. Później byłam pewna ze sprawdziłam jak zawsze czy jest w środku. Byłam przekonana o tym ze tam jest do godziny około 2 w nocy kiedy mój luby obudził się i zapytał czy włożyłam ring bo on położył go na szafce nocnej i zapomniał o tym mi powiedzieć. Nie wiem co robić. Byłam bez zabezpieczenia około 10-11h. Umyłam ring i założyłam go spowrotem. Jak duża jest szansa na to ze zaszłam w ciąże? Ratować się tabletką 72h po?
No w ulotce jest napisane, że jak będzie poza więcej niż 3h w 1 lub 2 tygodniu to ochrona może nie być zachowana. Chyba lepiej wziąć dzień po. Tylko wydaje mi się że później trzeba się dodatkowo po tej dzień po zabezpieczać ale to już doczytaj gdzieś może

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pac11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-22, 14:26   #4945
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Kinga2801 Pokaż wiadomość
Dziewczyny pomocy. Ginoring stosuje od września. Ostatnio włożyłam go 16 stycznia. Wczoraj popołudniu odbylam stosunek z zakończeniem w środku podczas którego ring wypadł a ja tego nie poczułam. Później byłam pewna ze sprawdziłam jak zawsze czy jest w środku. Byłam przekonana o tym ze tam jest do godziny około 2 w nocy kiedy mój luby obudził się i zapytał czy włożyłam ring bo on położył go na szafce nocnej i zapomniał o tym mi powiedzieć. Nie wiem co robić. Byłam bez zabezpieczenia około 10-11h. Umyłam ring i założyłam go spowrotem. Jak duża jest szansa na to ze zaszłam w ciąże? Ratować się tabletką 72h po?
Ja bym nie brała tabletki po, ale ja to ja. Wątpię, że w 10h cokolwiek się odblokuje. Zabezpieczałabym się przez kolejne 7 dni dodatkowo i tyle.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-29, 20:55   #4946
97063297b7b35b4a21bd582d93800b2e45dfbb59_6372d6b265f10
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 3 891
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Hej, czy któraś z Was korzysta z NuvaRing bez robienia przerw? Kusi mnie to rozwiązanie bo czytałam że zwiększa to skuteczność i ogranicza skutki uboczne. Ktoś ma jakieś doświadczenia?

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
97063297b7b35b4a21bd582d93800b2e45dfbb59_6372d6b265f10 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-29, 21:33   #4947
Asienka187
Zakorzenienie
 
Avatar Asienka187
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 660
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

[1=97063297b7b35b4a21bd582 d93800b2e45dfbb59_6372d6b 265f10;87545744]Hej, czy któraś z Was korzysta z NuvaRing bez robienia przerw? Kusi mnie to rozwiązanie bo czytałam że zwiększa to skuteczność i ogranicza skutki uboczne. Ktoś ma jakieś doświadczenia?

Sent from my SM-G965F using Tapatalk[/QUOTE]Ja stosuje 3-4 miesiące bez robienia przerw (noszę krążek przez 4 tygodnie). Próbowałam dłużej, ale zaczynałam plamić, widocznie organizm sam się domagał przerwy po pewnym czasie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Z uśmiechem traktuj siebie, swoje niedociągnięcia, swoją duchową nieporadność. Miej poczucie humoru."
Hume G.B.
Asienka187 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-29, 21:39   #4948
rebeccaa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Warsaw
Wiadomości: 1 345
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Ja w celu przesunięcia krwawienia założyłam jeden krążek zaraz po wyjęciu drugiego i po paru dniach od razu plamienia były, więc nie wyobrażam sobie ciągłego stosowania bez przerwy, wtedy to chyba ciągle bym plamiła...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
KOCHAM GO NAJBARDZIEJ NA ŚWIECIE!
rebeccaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-01, 14:52   #4949
FelekBezSzelek
Rozeznanie
 
Avatar FelekBezSzelek
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 785
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cześć
W tym momencie wyjmuję/zakładam krążek o 19 w środę, jednak w takim układzie krwawienie pojawia się w sobotę, a że z partnerem widuję się tylko w weekendy to trochę mi to przeszkadza. Chciałabym "przenieść" tą datę np na piątek rano - jak to zrobić? Wyjąć o te 1,5 dnia później i tydz później założyć już w piątek rano, czy wyjąć normalnie a założyć w piątek? Może któraś z was robiła takie przenosiny i wie jak najlepiej to zrobić + czy trzeba się będzie dodatkowo zabezpieczać przez 7 dni?
Termin wyjęcia krążka mam w tą środę i planowałam od razu założyć nowy krążek bo tydzień później nie miałabym warunków.
Dzięki za odpowiedzi
__________________
Poomoc.pl
FelekBezSzelek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-01, 15:01   #4950
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez FelekBezSzelek Pokaż wiadomość
Cześć
W tym momencie wyjmuję/zakładam krążek o 19 w środę, jednak w takim układzie krwawienie pojawia się w sobotę, a że z partnerem widuję się tylko w weekendy to trochę mi to przeszkadza. Chciałabym "przenieść" tą datę np na piątek rano - jak to zrobić? Wyjąć o te 1,5 dnia później i tydz później założyć już w piątek rano, czy wyjąć normalnie a założyć w piątek? Może któraś z was robiła takie przenosiny i wie jak najlepiej to zrobić + czy trzeba się będzie dodatkowo zabezpieczać przez 7 dni?
Termin wyjęcia krążka mam w tą środę i planowałam od razu założyć nowy krążek bo tydzień później nie miałabym warunków.
Dzięki za odpowiedzi
Skróciłabym przerwę, ale nie wydłużała. U mnie plamienie kończy się momentalnie kiedy założę pierścień, więc skróciłabym przerwę do piątku i wtedy założyła nowy krążek.

Teoretycznie po tej zmianie powinnaś dostawać krwawienie dopiero w poniedziałki, po weekendzie .

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-09-23 12:54:05


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:23.