Wątek lustrzankowo-plotkowy ;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy - Strona 58 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Fotografia, sprzęt fotograficzny, galerie zdjęć

Notka

Fotografia, sprzęt fotograficzny, galerie zdjęć Miejsce dla miłośników fotografowania. Tutaj dowiesz się wszystkiego na temat sprzętu fotograficznego, metod fotografowania. Możesz zamieścić zdjęcia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-04-19, 11:58   #1711
stokrotka1404
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: z domku
Wiadomości: 1 140
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy ;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez lubuss Pokaż wiadomość
Ja mam canoc eos 400D, dla mnie już za słaby jak by ktoś miał na sprzedaż coś lepszego w rozsądnej cenie zapraszam na priv
wyslij linka,jaki to jest?
stokrotka1404 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-23, 21:44   #1712
Malinovva
Rozeznanie
 
Avatar Malinovva
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 957
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy ;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

Najlepsza lustrzanka do 2200zł? fotografia sportowa, czyli ruch i tradcyyjne sesje zdjęciowe.
__________________
Czy przyszła pedagożka języka angielskiego może prosić o jednego jedynego lajka? -> https://www.facebook.com/sknpromocji...type=3&theater
Malinovva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-24, 10:09   #1713
zetakpowiem
Wtajemniczenie
 
Avatar zetakpowiem
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: raz tu, raz tam
Wiadomości: 2 437
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy ;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Malinovva Pokaż wiadomość
Najlepsza lustrzanka do 2200zł? fotografia sportowa, czyli ruch i tradcyyjne sesje zdjęciowe.
cena 2200 to już z obiektywem? Sportowa na zewnątrz czy w halach?
Ostatnio doradzałam koleżance (chciała do 2 000 w tym obiektyw) z tym że u niej w grę wchodził używany, wybór padł na D90 + 18-105/3,5-5,6 VR
Może akurat zainteresuje Cię taki zestaw
__________________

Edytowane przez zetakpowiem
Czas edycji: 2013-04-24 o 10:15
zetakpowiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-24, 10:22   #1714
colacoca
Raczkowanie
 
Avatar colacoca
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Stąd i stamtąd
Wiadomości: 95
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy ;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Malinovva Pokaż wiadomość
Najlepsza lustrzanka do 2200zł? fotografia sportowa, czyli ruch i tradcyyjne sesje zdjęciowe.
Ja bym poleciła trochę inne rozwiązanie. Kupiłam jakieś stosunkowo fajne body, ale bez cudów, bo nie ma sensu za body przepłacać a ilość megapikseli nie ma większego znaczenia, chyba, że chcesz bilboardy z tego później robić. Polecałabym nawet używane body ale w dobrym stanie, z możliwością wcześniejszego obejrzenia czy nie jest uszkodzone. Znajomy zakupił niedawno Pentaxa K-20 w świetnym stanie i z małym przebiegiem za grosze!

Mając niedrogie body zainwestowałabym w DOBRY, JASNY obiektyw. Przyda się przy robieniu zdjęć sportowych w salach, halach, ogólnie pomieszczeniach zamkniętych, bo zatrzymując ruch musisz używać krótkich czasów naświetlania. Można operować przysłoną i ISO, zeby bylo jasniej, ale nie zawsze się odniesie oczekiwane efekty. Jasny obiektyw przyda się zawsze i wszędzie :P Nie tylko przy foto sportowych w halach, ale np. przy spacerowych portretach, typowych zdjęciach w domu (imprezka), opóźnia koniecznosc uzywania lampy, mozna "pseudo-makro" robić nawet, jakby się uprzeć. Mnie na obiektyw makro nie stać, a mam całkiem fajny jasny obiektyw do którego zakupiłam niedrogo zestaw soczewek makro. Wiadomo, ze to nie to samo co specjalistyczny obiektyw, ale na moje osobiste uzytkowanie jest to rozwiazanie genialne bez jakiejs gorszej jakosci

Tak więc proponuję się zastanowić w ten sposób.
colacoca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-24, 12:18   #1715
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 370
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy ;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

przepraszam za offa, ale colacoca ile dałaś za soczewki makro? bo jest jeszcze takie rozwiązanie jak pierścienie pośrednie
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-24, 12:25   #1716
colacoca
Raczkowanie
 
Avatar colacoca
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Stąd i stamtąd
Wiadomości: 95
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy ;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez chwast Pokaż wiadomość
przepraszam za offa, ale colacoca ile dałaś za soczewki makro? bo jest jeszcze takie rozwiązanie jak pierścienie pośrednie
49 złotych. Pierścienie są w podobnej cenie. Nie pamiętam już czemu zdecydowałam się na soczewski a nie pierścienie :P może dlatego, że automatyka działa normalnie
colacoca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-24, 13:14   #1717
magrad
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 988
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy ;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

Z pierścieniami też, jak są ze stykami (z przeniesieniem automatyki) - tylko to koszt chyba 150zł
magrad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-04-24, 13:19   #1718
colacoca
Raczkowanie
 
Avatar colacoca
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Stąd i stamtąd
Wiadomości: 95
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy ;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

No ja mówiłam w cenie 50 zł, która mnie satysfakcjonowała Jak się odpowiednio dużo zapłaci, to większość rzeczy można dostać
colacoca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-26, 02:13   #1719
bambarylla
Rozeznanie
 
Avatar bambarylla
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: z hołdy
Wiadomości: 559
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy ;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez zetakpowiem Pokaż wiadomość
cena 2200 to już z obiektywem? Sportowa na zewnątrz czy w halach?
Ostatnio doradzałam koleżance (chciała do 2 000 w tym obiektyw) z tym że u niej w grę wchodził używany, wybór padł na D90 + 18-105/3,5-5,6 VR
Może akurat zainteresuje Cię taki zestaw
Sama używam D90 do fotografii sportowej. Może nie jest do tego idealny (jak dla mnie za mało klatek/s), ale wystarcza. Ale więcej zależy od obiektywu, szybkości i celności AF.

cocacola, niedawno szukałam jasnego obiektywu do sportu i niestety, za najtańsze używane typu 80-200 2.8 trzeba dać powyżej 2000zł...
__________________
"Ludzie są jak skarpetki - nie każdy ma parę i jeśli się nie myją, to śmierdzą."
bambarylla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-26, 08:21   #1720
colacoca
Raczkowanie
 
Avatar colacoca
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Stąd i stamtąd
Wiadomości: 95
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy ;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez bambarylla Pokaż wiadomość
cocacola, niedawno szukałam jasnego obiektywu do sportu i niestety, za najtańsze używane typu 80-200 2.8 trzeba dać powyżej 2000zł...
Zależy od wielu rzeczy a cena akurat pasująca :P
Zresztą nie ma się co dziwić, zmiennoogniskowe charakteryzują się średnią lub małą jasnością, ja bym biła w inny obiektyw
colacoca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-26, 18:13   #1721
Czokou
Zadomowienie
 
Avatar Czokou
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1 426
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy ;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

witam wszystkie fotomaniaczki
ja aktualnie siedzę na przeklętym Sony a350 z kitem, mam nadzieję, że uda mi się go jak najszybciej gdzieś opchnąć. Już od początku nie żywiłam do niego sympatii. Aktualnie po raz trzeci w ciągu trzech lat uległ zepsuciu (stabilizator do wymiany raz, za drugim migawka, teraz nie wiem co mu dolega). Użytkowanie oczywiście bez żadnych ekstremalnych sytuacji, nigdy mi nie upadł czy coś takiego. Ziarno jest strasznie, na iso powyżej 400 nawet się nie decyduje. Już bardziej byłam zadowolona z rezultatów mojego starzyny, kompaktu Canona (powershot a710is) z którego można było wycisnąć bardzo dużo.

Bardzo lubię robić zdjęcia, już nawet mogę się nazwać 'średniozaawansowaną' Zawsze mnie to kręciło, zwłaszcza fotografia mody- połączenie moich dwóch pasji. Pragnę wyjść z tego strasznego Soniakowego dołka (rodzice mi go sprezentowali, więc miałam na to średni wpływ) i zastanawiam się nad zakupem Nikona D7100. Chodzi mi ogólnie o pracę nim w studiu, ew plener. Ktoś ma, poleca?
__________________
« Is that what devils do? »
Czokou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-04-26, 20:21   #1722
_basia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 1 751
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy ;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

ups :P

Edytowane przez _basia
Czas edycji: 2013-04-26 o 20:27
_basia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-26, 20:22   #1723
Lusja
Zakorzenienie
 
Avatar Lusja
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 4 890
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy ;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez _basia Pokaż wiadomość
Mam beżową cerę, bardzo ciemne oczy i rude włosy- jaki kolor pomadki najbardziej by mi pasował ?
Pomyliłaś wątki
__________________
praca licencjacka 0%


Lusja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-27, 14:31   #1724
zetakpowiem
Wtajemniczenie
 
Avatar zetakpowiem
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: raz tu, raz tam
Wiadomości: 2 437
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy ;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Czokou Pokaż wiadomość
witam wszystkie fotomaniaczki
ja aktualnie siedzę na przeklętym Sony a350 z kitem, mam nadzieję, że uda mi się go jak najszybciej gdzieś opchnąć. Już od początku nie żywiłam do niego sympatii. Aktualnie po raz trzeci w ciągu trzech lat uległ zepsuciu (stabilizator do wymiany raz, za drugim migawka, teraz nie wiem co mu dolega). Użytkowanie oczywiście bez żadnych ekstremalnych sytuacji, nigdy mi nie upadł czy coś takiego. Ziarno jest strasznie, na iso powyżej 400 nawet się nie decyduje. Już bardziej byłam zadowolona z rezultatów mojego starzyny, kompaktu Canona (powershot a710is) z którego można było wycisnąć bardzo dużo.

Bardzo lubię robić zdjęcia, już nawet mogę się nazwać 'średniozaawansowaną' Zawsze mnie to kręciło, zwłaszcza fotografia mody- połączenie moich dwóch pasji. Pragnę wyjść z tego strasznego Soniakowego dołka (rodzice mi go sprezentowali, więc miałam na to średni wpływ) i zastanawiam się nad zakupem Nikona D7100. Chodzi mi ogólnie o pracę nim w studiu, ew plener. Ktoś ma, poleca?
a jaki obiektyw masz na myśli do D7100? Bo tak jak dziewczyny wyżej pisały, body można mieć słabsze za to lepiej zainwestować w odpowiednie obiektywy..
__________________
zetakpowiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-28, 14:11   #1725
Czokou
Zadomowienie
 
Avatar Czokou
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1 426
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy ;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

na pewno klasyczny kit i myślałam o jakimś jaśniejszym... Nikkor 50mm f/1.8
na początku raczej bez szaleństw, jak pisałam, bardziej pod foto studyjne
__________________
« Is that what devils do? »
Czokou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-28, 14:17   #1726
colacoca
Raczkowanie
 
Avatar colacoca
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Stąd i stamtąd
Wiadomości: 95
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy ;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Czokou Pokaż wiadomość
na pewno klasyczny kit i myślałam o jakimś jaśniejszym... Nikkor 50mm f/1.8
na początku raczej bez szaleństw, jak pisałam, bardziej pod foto studyjne
Przysłona 1,8 to już fajny poziom. Nie znam się na obiektywach Nikona, ale wydaje się, że praca z takim powinna być bardzo przyjemna. Pisałaś, że masz jakiegoś Sony, więc może sprawdź jaka ogniskowa będzie dla Ciebie najbardziej odpowiednia do zdjęć studyjnych, portretowych. 50 mm to nie jedyna słuszna, jest tu troszkę większa rozpiętość, każdy może sobie wybrać coś dla siebie. Ja np. od 50 mm wolę 75 - 85 mm, wygodniej mi się nimi robi tego rodzaju zdjęcia, ale to już kwestia gustu, widzimisię, przyzwyczajenia czy czegoś w ten deseń. W każdym razie, jeżeli nie sprawdzałaś tego u siebie to polecam sprawdzić przed zakupem, żeby przyjemność i satysfakcja późniejsza były maksymalne. Możesz się pod tym kątem rozejrzeć za obiektywami innych firm z mocowaniem do Twojego aparatu (Sigma, Tamron) - może mają coś ciekawego do zaoferowania.
colacoca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-29, 00:11   #1727
Karo89
Zakorzenienie
 
Avatar Karo89
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 7 493
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy ;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

Hej.
Mam pytanie do Was. Czy możecie mi polecić jakiś dobry obiektyw do makro? Mam nikona d3100, obiektyw 18-105.
Szukam czegoś dobrego, sprawdzonego, ale nie zbyt drogiego Nie znam się jakoś dobrze na fotografii, jakaś część tych wszystkich numerków, literek jest dla mnie nie zrozumiała ale coś tam kumam.
__________________
E.M♥



Edytowane przez Karo89
Czas edycji: 2013-04-29 o 00:13
Karo89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-29, 07:11   #1728
magrad
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 988
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy ;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Karo89 Pokaż wiadomość
Szukam czegoś dobrego, sprawdzonego, ale nie zbyt drogiego
Nie ma takich
Może zamiast obiektywu: "pierścienie pośrednie z przeniesieniem automatyki nikon" (hasło do szukania)?
Inna możliwość to jakiś stary obiektyw i "pierścień odwrotnego mocowania" z dwoma gwintami, jednym pasującym do Twojego obiektywu, drugim pasującym do tego "nowego-starego".
Pierścienie pośrednie - od 150zł, pierścień - od 10-15zł, stary obiektyw - od 40zł.
magrad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-29, 07:59   #1729
colacoca
Raczkowanie
 
Avatar colacoca
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Stąd i stamtąd
Wiadomości: 95
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy ;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez magrad Pokaż wiadomość
Nie ma takich
Może zamiast obiektywu: "pierścienie pośrednie z przeniesieniem automatyki nikon" (hasło do szukania)?
Inna możliwość to jakiś stary obiektyw i "pierścień odwrotnego mocowania" z dwoma gwintami, jednym pasującym do Twojego obiektywu, drugim pasującym do tego "nowego-starego".
Pierścienie pośrednie - od 150zł, pierścień - od 10-15zł, stary obiektyw - od 40zł.
Albo soczewki makro, też do 50zł. Poczytaj sobie o tych wszystkich rzeczach poprzez google, są fajnie opisane, wybierzesz co dla Ciebie najlepsze
colacoca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-04-29, 08:31   #1730
Ruby Invicta
Zadomowienie
 
Avatar Ruby Invicta
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1 139
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy ;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez colacoca Pokaż wiadomość
Albo soczewki makro, też do 50zł. Poczytaj sobie o tych wszystkich rzeczach poprzez google, są fajnie opisane, wybierzesz co dla Ciebie najlepsze
Ja bym zamiast tych tanich soczewek zaproponowała Raynox DCR-250 - "dobry, sprawdzony, niezbyt drogi" (w stosunku do obiektywu makro)

Tutaj sample:
http://www.flickr.com/groups/raynoxdcr250/pool/
a tu z nich powygrzebywane te bardziej "interesujące":
http://www.flickriver.com/groups/ray...l/interesting/

Jak się trochę poszuka to można znaleźć więcej
__________________
Blog 6 kątów - o budżetowym przemetamorfozowaniu brzydkiego pokoju w ładny

Ostatni notek: Pięć kątów i jeden róg
Ruby Invicta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-29, 10:31   #1731
Karo89
Zakorzenienie
 
Avatar Karo89
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 7 493
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy ;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

Dziękuję Wam bardzo. Już jakiś punkt zaczepienia mam, więc sobie teraz poczytam co lepsze
__________________
E.M♥


Karo89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-21, 09:46   #1732
cheveux
Rozeznanie
 
Avatar cheveux
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 875
Wątek lustrzankowo-plotkowy ;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

Witam, poszukuje objektywu do makro oraz portretów. Posiadam Sony alpha 33 z kitem. Jestem, że tak powiem zaawansowaną początkującą , ale jest tyle objektywów i te wszystkie numerki mnie przerażają i nie umiem wybrać. Cena tak do 2500.
cheveux jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-21, 09:51   #1733
colacoca
Raczkowanie
 
Avatar colacoca
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Stąd i stamtąd
Wiadomości: 95
Cytat:
Napisane przez cheveux Pokaż wiadomość
Witam, poszukuje objektywu do makro oraz portretów. Posiadam Sony alpha 33 z kitem. Jestem, że tak powiem zaawansowaną początkującą , ale jest tyle objektywów i te wszystkie numerki mnie przerażają i nie umiem wybrać. Cena tak do 2500.
Za oba chcesz tyle zapłacić?
colacoca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-21, 10:11   #1734
cheveux
Rozeznanie
 
Avatar cheveux
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 875
Wątek lustrzankowo-plotkowy ;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

Nie, nie da sie zeby bylo to w jednym?
cheveux jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-21, 13:22   #1735
magrad
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 988
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy ;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

To obiektywy o innych cechach.
Wybierz na czym Ci bardziej zależy, np.
- portret = Sony 85/2.8, do tego pierścienie pośrednie
- makro = Tamron 90/2.8 (a do portretu np. manualny Jupiter 9 z przejściówką z M42)
magrad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-21, 17:21   #1736
cheveux
Rozeznanie
 
Avatar cheveux
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 875
Wątek lustrzankowo-plotkowy ;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

Przeglądając temat http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=198583 jestem skłonna spróbować objektyw makro do portretów

Moze powinnam zacząć od tego, ze mieszkam za granica w malutkim miasteczku gdzie jedyny sklep elektroniczny oferuje mi takie http://http://www.elkjop.no/catalog/...tListPrice%3D0 objektywy.
cheveux jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-21, 20:24   #1737
magrad
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 988
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy ;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

Oczywiście najlepiej byłoby iść do sklepu i sobie osobiście sprawdzić sprzęt, ale sprzedaż wysyłkowa też się sprawdza
Dobra decyzja - jeśli wybierzesz coś "do makro" w okolicy 90-105mm to na pewno nie pojawią się przerysowania twarzy (dla dociekliwych: to jest uproszczenie), więc do portretów też się nada. Masz Sony, więc nie stracisz na jasności ani głębi ostrości (tani portretowy Sony ma 85/2.8).
magrad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-21, 20:28   #1738
cheveux
Rozeznanie
 
Avatar cheveux
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 875
Wątek lustrzankowo-plotkowy ;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

Tak wlasnie mysle sie jutro przejsc i zobaczyc. Nie lubie kupowac przez internet a szczegolnie z polski. Chociaz w sklepach to tez potrafia wciskac gowno poedukuje sie i mam nadzieje ze wybiory dobry dziekuje za odpowiedzi
cheveux jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-21, 22:51   #1739
magrad
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 988
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy ;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

Dlaczego z Polski, u Ciebie na pewno tez masz sklepy internetowe.
Nie wiem jak to wygląda w tamtym sklepie, ale niektóre (stacjonarne) u nas mogą sprowadzić sprzęt, jakiego nie mają na półce, na zamówienie klienta.
magrad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-22, 09:42   #1740
cheveux
Rozeznanie
 
Avatar cheveux
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 875
Wątek lustrzankowo-plotkowy ;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

Po prostu, nie lubie kupowac i zamawiac przez internet. A w szczegolnlsci elektroniki

Bylam w sklepie i zaoferowali mi tamrona AF DI II SP 60 mm f 2,0.
Mozecie cos o nim opowiedziec? Poniewaz sama go przetestowac nie moglam, bo tak jak myslalam wszystko jest na zamowienie.
cheveux jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fotografia, sprzęt fotograficzny, galerie zdjęć


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-06-05 20:59:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:47.